Opinie o Piekarnia ''Mazowiecka w Polska

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Piekarnia ''Mazowiecka. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Piekarnia ''Mazowiecka o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Piekarnia ''Mazowiecka w Polska

?

m.n. - 2013-09-30 22:29:14 mecenas - 2013-09-30 19:14:59 LUDZIE SAD PRACY NIE WYSTAWIA SWIADECTWA PRACY!!!!!!!!!! SWIADECTWO PRACY WYSTAWIA PRACODAWCA.Z chwila gdy pracodawca miga sie sad moze nalozyc kare grzywny do 30.000Załóżmy taką sytuacje: Twój pracodawca jest właścicielem firmy która zajmuje się przeprowadzkami,zatrudnia cztery osoby.Jesteś tam zatrudniony/zatrudniona na umowę o prace i ginie w wypadku samochodowym,firmą niema kto zarządzać bo był tylko jeden właściciel.Czterech pracowników zostaje bez pracy,chcą pójść do innej pracy to kto wtedy ma im wystawić Świadectwo Pracy ... ? Jeżeli brak jest pełnomocnika (także z powodu jego wygaśnięcia) lub pełnomocnik odmawia wykonania czynności, to należy zwrócić się do spadkobierców zmarłego pracodawcy, gdyż na nich przechodzą prawa i obowiązki zmarłego (art. 922 KC). Należy uznać, że obowiązek wydania takiego dokumentu wchodzi do spadku, gdyż ma charakter majątkowy. Wszak za jego niewydanie pracodawca ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą (art. 99 § 1 KP). Były pracownik powinien więc ustalić, kto jest spadkobiercą zmarłego pracodawcy i zwrócić się do tej osoby o wydanie świadectwa pracy. Jeżeli jest kilku spadkobierców, każdy z nich osobno jest uprawniony i zarazem zobowiązany do dokonania tej czynności. Innymi słowy, świadectwo pracy nie musi być podpisane przez wszystkich spadkobierców. Jeżeli trudno jest byłemu pracownikowi ustalić krąg osób obowiązanych, to może zwrócić się do sądu spadku (sądu rejonowego właściwego ze względu na ostatnie miejsce zamieszkania zmarłego) o wydanie postanowienia o nabyciu spadku (art. 669 KPC i nast.). Jako interes prawny powinien wskazać potrzebę uzyskania świadectwa pracy.

luiza

obawiam się że nic nie załatwicie ani w Zus ani w Pip sprawa niestety już cichnie tv dostała już porcję sensacji i tyle. Sprawa raczej do prokuratury ale tam też się tym nie zajmą. Właściciela po prostu nie ma i tyle. I to nie on kazał odejść od maszyn, upadłość nie jest ogłoszona więc firma działa. Jakoś widzę w tym wszystkim drugie dno .........komornik wchodzi do firmy pod nieobecność właściciela ?, kto wpuścił komornika pod nieobecność właściciela?, był z policją ?, zabiera jak leci?, a jakieś papiery pokazał?, ktoś spisał te rzeczy co zabrał?, a listę płac pracowników dostał ? pokwitował, że dostał ? zostawił w firmie jakiś protokół z tego co zrobił? ktoś to nadzorował? jeżeli na większość z tych pytań odpowiedź brzmi - nie ...to serdecznie współczuję.

***************

Wiem, że niektórzy kierowcy mieli podpisaną umowę z firmą państwa [usunięte przez moderatora] a więc to oni powinni im wystawić świadectwa pracy.

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie Piekarnia ''Mazowiecka? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
m.n.

- 2013-09-30 20:53:45 kurcze to na która wreszcie sie umawiamy na 11 czy na 12Może 11:30 h. ... :-)

m.n.

- 2013-09-30 19:17:50 To okres wypowiedzenia Was nie obowiązywał, w sumie naturalne. Teraz piekarnia jest zamknięta, czy są tam jeszcze jacyś ludzie?Jeśli piekarnia jest zamknięta ...... :-)

m.n.

- 2013-09-30 20:31:25 Ja i kilka innych osób będziemy w PIP o 12.00. Czym nas więcej osób tym lepiej, szkoda że nie umówiliśmy się wszyscy na jedną godzinę.A pomysł z p.prezydent to może strzał w dziesiątkę?Byłem tam dwa razy i zawsze były tam te same osoby do obsługi czyli trzy i niema tak że morze wejść tam za jednym razem sto sześćdziesiąt osób bo jeśli wyjdzie ktoś to dopiero może wejść ktoś następny a poza tym przepisy są takie same dla jednej osoby czy dla stu.

piekarz

z P. Prezydent uwazam, ze pomysl bardzo dobry, mozna o tym pomysle poinformowac media / , te stacje co byly u nas na piekarni / a moze wogole zainteresowac politykow np. Palikota albo innych .

kurcze to na która wreszcie sie umawiamy na 11 czy na 12

?

Ale sąd może wydać oświadczenie w zastępstwie świadectwa pracy. Poza tym jeśli ktoś będzie jutro w PIP zgłoscie, że w firmie nie ma nikogo kto by zabezpieczył akta osobowe, że każdy w tej chwili ma do nich dostęp, a to jest niezgodne z Konstytucją.

mecenas

?

- 2013-09-30 11:10:49 Kochani jutrowe 01.10.13. jedziemy do inspekcji pracy na ul.Lindleya 16. Może uda nam sie coś zalatwić zbiórka o godz.11 z dokumentami zapraszam chętnych.Byłem na Lindleya i generalnie nie nastawiajcie się na jakiś przełom w tej sprawie oczywiście z korzyścią dla nas,człowiek powiedział mi tam że to wypowiedzenie jest napisane zgodnie z prawem i to że dla osób z umową na czas nieokreślony zostało skrócone do jednego miesiąca też jest taka możliwość.Jedynie czego niema to tego że niema żadnej wzmianki w kwestii urlopu, ile kto ma itd.powiedział że to powinno być tam na tym wypowiedzeniu napisane bo na jakiej podstawie nap.wystawi Ci sąd pracy świadectwo pracy.

?

powiem szczerze dobry pomysł aby prezydent Wawki dowiedziała się o tej sprawie tylko jak to rozegrać ?

ByłyPracownik

Ludzie! A może by zainteresować sprawą Panią Prezydent Warszawy? Zbliża się referendum a każdy polityk będąc w takiej sytuacji jak HGW nie przepuści okazji na zdobycie dodatkowych punktów i pokazanie się w mediach! Myślę że pani redaktor [usunięte przez moderatora] z Polsatowskich "interwencji" będzie wiedziała jak to mądrze rozegrać a HGW którym urzędnikom bądź instytucjom nakazać pomoc poszkodowanym pracownikom piekarni To taka moja sugestia..

?

Jedyne co mamy to wypowiedzenia,nie wypłacono nam żadnych należności i nikt z nami się w tej sprawie nie kontaktuje

?

zbiórka na lindleya 16, wypowiedzenie umowy o prace i dowód osobisty przynieście

?

To powiadomcie koniecznie o tym fakcie jakieś media!!

?

gdzie ta zbiórka i jakie dokumenty mamy wziąć

Zostaw merytoryczną opinię o Piekarnia ''Mazowiecka - Polska

Piekarnia ''Mazowiecka