Opinie o Work Service Express w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Work Service Express. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Work Service Express na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Work Service Express w Katowice

gosć

ad1. nie tylko wulgaryzmy ale i sporo postów poznikało ad2. do kogo się to tyczy , co wszystkich mierzysz jednakową miarą , gratuluję. podpisujesz się bo za to masz płacone i wszystko . ad3.tak sporo osób wyleciało przez to , ja się pytam gdzie jest teraz rzecznik pracownika ??? odpowiem na papierze . ad4.te dokumenty ma sporo osób ,w zasadzie wszyscy co byli na tym projekcie bo koordynator zostawił nie te papiery co trzeba . Może powiedz ile jest diety za kazdy dzień pobytu w Francji i Belgii jak wiesz

@gosć

Witam Ad.1. Jakieś dowody zamiast kolejnych pomówień? Ad.2. Ujmę to jaśniej: anonimowe pomówienia to przejaw tchórzostwa. Ad.3. Rzecznik Pracownika jest nieustająco do dyspozycji pracowników WE. Ad.4. Skoro są dowody rzekomych nadużyć, dlaczego nikt nie zgłaszał skarg ani nie poszedł do sądu? Z poważaniem

wykopycony

biegun- nie o to chodzi czy ja będę miał więcej coś do powiedzenia , chodzi o fakt dogadania się na linii pracownik -pracodawca , ale w worku jest jakieś zboczenie że pracownik który umie liczyć powyżej 10 i jest trochę inteligentniejszy i upomina się o swoje to co ma zagwarantowane na umowie jest bee... Wiadomo nie od dziś że omyłki się zdarzają ,ale to trzeba chcieć naprawić taki błąd , i zacząć słuchać . Od pewnego czasu zachowanie worku jest na poziomie tzn. że twoja prawda jest ok , ale moja i tak jest lepsza , a przecież najgorsza prawda jest lepsza niż kłamstwo którym work karmi non stop ludzi . A to usuwanie wszystkich niewygodnych wpisów tu dla worku . p.Ragan tak naprawdę to jest jedyny moment kiedy możesz poczuć się kimś kied usuwasz posta . Proszę udostępnijcie dodawanie obrazów , to nakarmię cię panie Ragan dokumentami , z prawdziwymi stawkami , i dietami jakie przysługują pracownikowi a jakie są wypłacane , za każdy dzień pobytu w delegacji , wszystko oczywiście z waszymi pieczątkami . Nie chodzi tu o anonimowe pomówienia , ty Arturze podpisujesz się tu imieniem i nazwiskiem bo ci za to płacą , mi za to nie płacą więc nie podpisuję się .

bleee
@wykopycony

w worku tylko góra może coś powiedzieć, wychylisz się - wylecisz, oni myslą, ze ludzie są kretynami i dla worka zrobią wszystko. Zgadzam się z Tobą, współczuje (usunięte przez administratora) ...mam nadzieję, (usunięte przez administratora) zacznie od managerów

@wykopycony

Dzień dobry 1. Powtórzę: wulgaryzmy i dane osobowe w postach są i będą usuwane. Same wpisy nie. 2. Podpisuję się nazwiskiem chociaż nie mam takiego obowiązku, bo mam odwagę cywilną, której anonimowym opluwaczom brak. Ot i wszystko. 3. Każda skarga zgłaszana do Rzecznika Pracownika jest sprawdzana i wyjaśniana bezpośrednio z osoba zainteresowaną, z poszanowaniem jej prywatności. 4. Co do skanów dokumentów - można je wysłać mailem. Adres powyżej, ale wiadomo, że wtedy nie ma takiej zabawy, prawda? Pozdrawiam

Artur Ragan

Witam Wszelkie pytania dotyczące zatrudnienia w Work Express można zgłaszać do Rzecznika Pracownika. Jego adres to rzecznikpracownika at workexpress pl . Na anonimowe pytania o konkrety (o ile nie zawierały danych chronionych prawem) wielokrotnie odpowiadałem na tym forum, natomiast wulgaryzmów i pomówień komentował nie będę. Z poważaniem

uhaty

P. Ragan Proszę wytłumacz mi i innym tu po co miałbym opluwać i oczerniać kogos kto mi daje pracę z której ja moge godnie wyżyć , co miał bym na celu bezpodstawnie kogoś szkalować i opluwać . Jak by tak było jak piszesz nikt by tu złego słowa nie pisał o was , a że jest inaczej to nie możecie tego znieść , tego co tu się pisze , prawdy . Ludzie dużo wiedzą i widzą . Wy tu w Katowicach nie wiecie nawet 10 % tego co się dzieje w FR czy Belgi . Proszę cię nie mów że można się umówić z szefostwem na rozmowę , kiedyś umówiłem się na rozmowę z jednym z szefów z D.L. i na tym się skończyło , bo do spotkania nie doszło ( może i dobrze bo ponoć na 100 rudych 120 jest fałszywych) Po co pies ma gryźć swojego pana jak mu jest dobrze . Czekam na twoją odpowiedź , masz pole do popisu .

Magazynier

Kobieta zadaje pytania które nie mają nic wspólnego z pracą. Gada pierdoły, ale nic konkretnego na temat samej oferowanej pracy. Ma marna wiedzę na temat pracy, która oferują. Większa wiedzę miałem od osoby od której dostałem wcześniej materiały odnośnie tej pracy. Babka nie potrafiła odpowiedzieć na rzadne zadane przezemnie pytanie.

jaa

Panie Arturze,dlaczego WE przepuszcza bony dla pracowników?Przepijacie,przejadacie,no co jest z wami??

jop

Stragan kąsa i podskakuje.

Prak
@jop

Strasznie sie wysiles,pewnie długo nad tym myślałes,a to zapewne niełatwo ci przychodzi. Tacy idioci ja ty powinni miec zakaz wstępu tutaj.Jesli opinie na temat WE mamy sobie tworzyć na podstawie takich debilnych wypowiedzi jak ta od Jop to do (usunięte przez administratora) to forum.

@Prak

Co chcesz od tego posta,przecież jop prawde napisał

uhaty
@Prak

Prak nie wiem czy pracowałeś w tej (usunięte przez administratora) organizacji (usunięte przez administratora) , jeżeli przepracowałeś jakiś czas z nimi to niestety muszę stwierdzić że jesteś (usunięte przez administratora) po tym co napisałeś . Tematów wiele poruszanych było ale jak zwykle zostały usunięte lub wyedytowane , i odpowiedzi na niewygodne pytania światła dziennego nie ujrzały . Osobiście (usunięte przez administratora) przepracowałem parę lat i na plus jest terminowosć wypłat tego im nie można zarzucić . ALE WAŁKÓW było sporo ,nawet przeniosły się w życie prywatne , przykład . Pewna Pani (nazwijmy ją blondynka) zlecila remont swoje (usunięte przez administratora) kant-expresu . Chłopaki zrobili co należy i zostali wyslizgani , gdyż blondynka i jej mamusia stwierdziła iż zrobili wszystko źle , stwierdzenie padło jak miało dojśc do rozliczenia heh (usunięte przez administratora) kant-expresie nie pracują. Prak za cienki w szyji jesteś abyś zabierał głos publicznie na forum , i obrażał kogoś kto wyr (usunięte przez administratora) inię , kant - expres takie wałki robi (usunięte przez administratora) fałdki więcej od kury i tak tego nie pojmiesz .

@Prak

Witam Pomijając wpisy osób, które po prostu lubią bezpieczne, anonimowe obrażanie i pomawianie, jestem gotów odpowiadać na konkretne pytania dotyczące pracy w WE, zarówno na tym forum jak i w indywidualnej komunikacji. Pozdrawiam

@Artur Ragan

Jeżeli WE byli by tacy jak Pan sugeruje,to nie było by tych negatywnych wpisów,więc nikt nikogo tutaj nie pomawia,ani opluwa.

@jaaa

Dzień dobry Jeżeli opublikuję pod różnymi nickami sto wpisów twierdzących, że Ziemia jest płaska, będę równie wiarygodny. Pozdrawiam

Artur Ragan

Dzień dobry Ma Pan coś konkretnego na myśli czy po prostu chodziło o anonimowe oplucie kogoś?

jaaa

Work express,tylko robią ludzi w balona,wszędzie widać ich przekręty,przecież mają prowizje za wołów roboczych,a jeszcze ich skubią na kasie,kto na to pozwala?

asterix

A czy owe 11,11% starczy na pokrycie zapłaconego podatku , czy trzeba będzie pózniej dopłacać w roku rozliczeniowym , i tu cytat dokumentu który dostałem. Jednocześnie informujemy, że na podstawie oświadczenia pracownika możemy pobierać wyższą kwotę zaliczki na podatek dochodowy niż wynikająca ze stawki 11,11%. Pracownik musi jednak zadeklarować konkretną kwotę w euro. W przypadku, gdy pobierana wartość podatku w trakcie, okaże się za niska, Pracownik będzie zobowiązany do dopłaty podatku w rozliczeniu rocznym. Jeżeli w belgi wymagany jest podatek to po kiego grzyba mam go opłacać jeszcze w polsce , coś tu nie halo co.

@asterix

Witam 11,11% to jest skala podatku dla pracownika tymczasowego pracującego w Belgii, więc w rocznym rozliczeniu może się okazać że pracownicy będą mieli podatek do dopłacenia do urzędu skarbowego. Może się tak zdarzyć, ponieważ zgodnie z prawem, jako agencja naliczamy podatki w skali 11,11% a pracownik w rocznym rozliczeniu przypisuje się do konkretnej skali podatkowej, np 30%. I wtedy różnicę będzie musiał dopłacić. Co do pytania o podstawę pobierania zaliczek na polski podatek dochodowy - osoby fizyczne mające miejsce zamieszkania w Polsce mają obowiązek uiszczania podatku dochodowego od całości swoich dochodów bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów, a więc także od dochodów za pracę wykonywaną za granicą (tzw. nieograniczony obowiązek podatkowy). A zatem pracujący za granicą będzie musiał te dochody deklarować w Polsce. To, czy te dochody będą w Polsce podlegały ponownie opodatkowaniu zależy od tego, z jakiego kraju te dochody uzyskiwał i czy z danym krajem została podpisana umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania, jak również jaką metodę unikania podwójnego opodatkowania ta umowa przewiduje. W odniesieniu do Belgii obowiązuje tzw. metoda proporcjonalnego odliczenia, czyli dochód osiągany za granicą jest opodatkowany w Polsce, ale od należnego podatku odlicza się podatek zapłacony za granicą. Odliczenie to możliwe jest tylko do wysokości podatku przypadającego proporcjonalnie na dochód uzyskany w obcym państwie

Artur Ragan

Witam 1) obowiązujące w Belgii przepisy podatkowe nakładają na pracodawcę obowiązek odprowadzania za pracowników tymczasowych comiesięcznych zaliczek na podatek dochodowy w zryczałtowanej wysokości 11.11% od pierwszego dnia umowy o pracę. 2) Co do pracowników we Francji: do 183 dni pobytu podatek jest płacony w Polsce, po 183 dniach przestajemy potrącać zaliczkę na podatek dla polskiego urzędu skarbowego i potrącamy zaliczki dla francuskiego.Zaliczki wpłacone polskiemu fiskusowi zwracamy pracownikom po rozliczeniu z potrąceniami i zaliczkami zapłaconymi we Francji. W Belgii było podobnie, ale na podstawie opinii tamtejszych organów podatkowych, od kwietnia zmieniamy ten system. Pracownicy będą mieli potrącany podatek belgijski od pierwszego dnia pracy w tym kraju. Pozdrawiam

asterix

Panie Ragam powiem tak jak Lipski do Siary (usunięte przez administratora) . dlaczedo nie napiszesz prawdy . Podatek opłacamy w francji i belgi i równiez w Polsce , chyba to jest jasne że w Polsce płace podatek skoro mam opłacany zus , Swiadczenia emerytalno rentowe i inne . Zaznaczę że jestem teraz w roku kalendarzowym 2014 drugi miesiąc wieć nie ma 183 dni , a z biura z katowic dostałem do podpisania dokumenty , do wypełnienia iż zgadzam sie na odprowadzenie podatku w tym kraju gdzie pracuję , i oczywiście w polsce . szkoda że nie można załączyc plików to byś zobaczył czy piszę prawdę . mówisz że nie ma podwójnego opodatkowania , ale w worku jest , i lepiej się doszkol dowiedz i później pisz bo to co napisałes to ja wiem , odpowiedz na pytanie dlaczego work rozdał pracownikom w francjii i belgi dokumenty do podpisania że zgadzają sie na pobieranie podatku w tym kraju w którym pracujesz , i również w polsce .Jak widac kolejny wałek workexpresu . A dokume (usunięte przez administratora)(usunięte przez administratora) -d-a Kał-wa , zapytaj jej może jest bardziej bystra od ciebie i bedzie wiedziec więc (usunięte przez administratora) konkrety ragan a nie bełkot medialny .

Artur Ragan

Witam Podstawowym aktem prawnym jest tutaj Umowa między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Republiki Francuskiej w sprawie zapobiegania podwójnemu opodatkowaniu w zakresie podatków od dochodu i majątku. Zgodnie z art. 15 tej umowy, wynagrodzenia za pracę mogą być opodatkowane wyłącznie w Państwie zamieszkania danej osoby, jeżeli zostaną spełnione następujące warunki: 1) pracownik przebywa w drugim państwie (Francja) przez okres lub okresy nie przekraczające łącznie 183 dni (w dwunastomiesięcznym okresie rozpoczynającym się i kończącym w danym roku podatkowym), 2) wynagrodzenia są wypłacane przez pracodawcę lub w imieniu pracodawcy, który nie ma miejsca zamieszkania lub siedziby w drugim państwie (Francji), 3) wynagrodzenia nie są ponoszone przez zakład lub stałą placówkę, którą pracodawca posiada w drugim państwie (Francji). Jeśli pracownik przebywa w drugim państwie (Francji) w jednym okresie lub w okresach przekraczających łącznie 183 dni (metoda oparta na „dniach fizycznej obecności”), wówczas wynagrodzenie będzie opodatkowane w tym właśnie państwie (Francji). W takim przypadku opodatkowany zostanie cały dochód uzyskany przez pracownika za cały pobyt za granicą, a płatnik (pracodawca) przestanie pobierać i odprowadzać od pracownika zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych. Dlatego też powstaje obowiązek odprowadzenia podatku do francuskiego urzędu skarbowego. Osoby, które mieszkają w Polsce a uzyskują dochody z zagranicy (Francji), podlegają przepisom polskiego prawa podatkowego. Nakłada to na nie nieograniczony obowiązek podatkowy, co oznacza, że w kraju płaci podatek od wszystkich swoich dochodów. Zgodnie z cytowaną powyżej umową, istnieją dwie metody unikania podwójnego opodatkowania. W przypadku umowy pomiędzy Polską a Francją ma zastosowanie art. 23 ust. 1 ppkt. a. a) jeżeli osoba mająca miejsce zamieszkania lub siedzibę w Polsce osiąga przychody lub posiada majątek, które, stosownie do postanowień niniejszej umowy, podlegają opodatkowaniu we Francji, wówczas Polska – z zastrzeżeniem postanowień punktu b), wyłączy te przychody albo ten majątek spod opodatkowania; może jednak, przy ustalaniu podatku od pozostałego dochodu albo pozostałego majątku tej osoby, zastosować stawkę podatkową, która zostałaby zastosowana, gdyby te przychody albo ten majątek nie zostały wyłączone spod opodatkowania, Oznacza to, zastosowanie metody wyłączenia z progresją. Przewiduje ona, że dochód osiągnięty za pracę wykonaną za granicą przez osobę mającą miejsce zamieszkania w Polsce jest zwolnione od podatku w Polsce. Jednak dochód ten będzie miał wpływ na wysokość stawki podatkowej, stosowanej do opodatkowania dochodu podlegającego opodatkowaniu w Polsce według skali podatkowej. Pozdrawiam

asterix

No panie Ragan czekamy na odpowiedź na pytanie które zadał stragan - 2014-05-01 o godz 19:01:59 hętnie się udzielasz w wypowiedziach więc masz pole do popisu , a może (usunięte przez administratora) .

@asterix

Reagan,nie ma czasu teraz,objada się tłustą golonką,którą fundują mu pracownicy na wygnaniu.

Taaa
@jop

Jakby przejadali wszyskie bony ktore sa winni pracownikom to musieli by ich z tych biur przez okna wyciagac.za to pewnie kazdy ma w domku barek pelny drogich alkoholi kupionych za pieniadze zarobione ciezka praca przez rodaka:)

stragan

Ragan- mianowicie wytłumacz dlaczego w Francji i Belgi został nałożony nakaz płacenia podatku w tych krajach jak i również w Polsce . To jest jawne złodz-iejstwo . jak nożna płacić dwa podatki od tej samej jednej wypłaty . Masz pole do popisu chętnie się dowiem , tylko nie bełkot marketingowy interesują mnie konkrety . czekam ni unikaj odpowiedzi

@stragan

Prezydent Regan ma w (usunięte przez administratora) bierze dolę i nie wnika w wałki.W grudniu koordynator (usunięte przez administratora) ,chciał żeby ludzie wrócili do pracy po świętach,na pytanie czy podpisze umowy powiedzial,że jak przyjedziecie będą umowy,hahahaha.Chciał ludzi ściągnąć na gębę,takie cuda tylko w Worku!

.....

Co to za beznadziejna agencja,żeby prosić się o PIT!

Artur Ragan

Witam Interesująca koncepcja. Może Pan rozwinąć tę błyskotliwą myśl?

gh
@Artur Ragan

otóż kiedyś pracowałem przez pewną krakowską agencje i z otrzymanego pitu wynikało że zarobiłem 1280 zł przez 9 miesięcy pracy u nich,ale ich krętactwa wyszły na jaw,ludzie pozakładali im sprawy cywilne bo nie wypłacili im własnych zapracowanych pieniędzy,no i agencja poszła z torbami,za pewnie Pan wie co to była za agencja:)

GRZEGORZ POKORA

PANIE ARTURZE DALEJ PAN NIE ODPOWIEDZIAŁ KIEDY DOSTANĘ TEN PIT . JA WIEM DO CZEGO I DO KIEDY JEST MI ON POTRZEBNY.OBAWIAM SIĘ TYLKO, ZE WY JAKO BYŁY PRACODAWCA NIE MACIE POJĘCIA CZY GO DOSTANĘ I KIEDY . CZEKAM NA KONKRETNĄ ODPOWIEDZ .

@GRZEGORZ POKORA

Dzień dobry Zapewniam, że dostanie Pan swój dokument, kiedy tylko go otrzymamy. Z poważaniem

@Artur Ragan

PANIE ARTURZE I DALEJ NIEMA KONKRETNEJ ODPOWIEDZI. PAN ZAPEWNIA MNIE TAK SAMO JAK W ZESZŁYM ROKU WASZ SUPER KOORDYNATOR .A KIEDY OTRZYMACIE MÓJ PIT .... TO POWINIEN PAN WIEDZIEĆ SKORO JESTEŚCIE W KONTAKCIE Z NIEMIECKIM BIUREM PROSZĘ O ADRES TEGO BIURA

@GRZEGORZ POKORA

Dzień dobry Informuję, że Dział Kadr i Płac próbuje się z Panem skontaktować pod podanym numerem telefonu. Dokument zostanie Panu niezwłocznie przesłany mailem.

GRZEGORZ POKORA

JA TEZ ZAPEWNIAM ZE 05.05.2014 BĘDĘ W BUNDESAGENTUR FUR ARBEIT W MIEJSCOWOSCI HAGENOW POZDROWIENIA

GRZEGORZ POKORA

ok WSZYSTKO SIE ZGADZA TYLKO ZE JA DALEJ NIE MAM TEGO PITU A WY JAKO PRACODAWCA NIE WYWIĄZUJECIE SIE ZE SWOICH OBOWIĄZKÓW. CZY MÓGŁ MI PAN PODAC SWÓJ ADRES E MAIL

i znowu cisza

Zostaw merytoryczną opinię o Work Service Express - Katowice

• Jak się pracuje w Work Service Express?

Zobacz opinie na temat firmy Work Service Express tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Work Service Express?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Work Service Express?

Kandydaci do pracy w Work Service Express napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Work Service Express