Opinie o KPMG w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie KPMG. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w KPMG o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KPMG w Warszawa

anek

To gratuluję Wam pracy w kpmg, ja po studiach humanistycznych pracuje w tv i za siedzenie na dupie i latanie z mikrofonem po imprezach po roku pracy mam 7 000 na reke ;) bawcie sie dobrze :*

gość
@anek

A możesz zdradzić w jaki sposób dostałeś/aś tę pracę w tv?

jaja
@gość

Doświadczona
@anek

A jak perspektywy na przyszłość...? Zapewne praca w tv nie będzie trwała wiecznie, jak żadna z prac... Warto wypracować sobie solidną pozycję zawodową...

Kujszczyk
@anek

Ale wiesz, że nie każdy chce się zajmować showbiznesem i pracować w portalu plotkarskim? Nie przyszliśmy do tej pracy w KPMG, żeby się męczyć, a po prostu lubimy tematy okołofinansowe.

kena
@anek

Dziwne założenie, że BIG4 to tylko audyt... pracują tu też i Data Scientisci, różni bardziej lub mnie techniczni analitycy biznesowi oraz programiści. Audyt wytwarza tylko 25% całkowitych zysków BIG4, za resztę odpowiadają inne działy, w których praca nie jest aż tak stresująca i nerwowa, a śmiem twierdzić, że jest także bardziej opłacalna i rozwojowa. Ci ludzie (czytaj także ja) wręcz nie chcę ,,siedzieć na (usunięte przez administratora) i latać po imprezach" (+ gwarantuję, że pensja którą podałeś nie robi tutaj na nikim wrażenia. Baw się dobrze :)

twojguru.pl
@anek

Fakt, start kariery w BIG4 w końcu zbliża się do tego czym jest BIG4 w europie zachodniej. Tam bankowość czy inne korpo jest wyżej od BIG4 i płaci lepiej niż BIG4. Dlatego obecnie to trudny wybór i zależy już tylko od Twoich preferencji. Natomiast nie patrzyłbym tylko na start ale na metę..

Opowiecie jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w KPMG?

aldona

Do którego zespołu, na jakie stanowisko, z jakim doświadczeniem?

Dawid

@Realista Zawsze można zmienić prace i nie będzie powodu do narzekania! Firma jest dobra dla dobrego pracownika i tyle w temacie!

Realista

Ludzie co wy tu piszecie! Jakieś żale, smutki Po pierwsze jeśli dostałeś się do BIG4 to jest to pewnego rodzaju laurka Po drugie masz możliwość wykorzystania tej laurki! Realnie patrząc może procent ma szanse na zostanie partnerem ale ale dzięki tej laurce macie drzwi otwarte dalej. Pomyślcie o BIG 4jako o etapie przystanku. To tak jak matura czy studiach. Przejrzyjcie profile na linkedin ludzie byli w big4 2,3,5 czy 10 lat a potem dalej! Po trzecie 8 godzin na dzień zapomnij. Po czwarte atmosfera jak najbardziej zależy od zespołu, ludzi i trzeba uważać co się mówi i do kogo Po piąte do wszystkiego trzeba mieć zdrowe podejście, nie przesadzać, nie przeginać i wiedzieć kiedy ze sceny zejść (patrz punkt 2) Jedyna rzecz która mnie zaskoczyła, wprowadziła w zdumienie to samochód służbowy. Przepraszam przywilej wzięcia za pośrednictwem firmy samochodu i płacenia za niego z własnej kasy. Jednak ludzie w firmie korzystają z tego "bonusu" dla mnie nazywanie tego samochodem służbowym jest dziwne choćby nie wiem jak korzystna była oferta. Ten "przywilej" i "honor" jest dostępny chyba od seniora w górę

hajna
@Realista

Jak to płacenia z własnej kieszeni? Raty płaci firma, a jak używasz do celów prywatnych to logiczne, że sobie sam płacisz za paliwo.

Jarząbek
@hajna

coż za precyzja! Raty płaci firma potrącając z wynagrodzenia czyli wniosek płacisz z własnej kieszeni:)

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie KPMG? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Dynamics365 Supply Chain Management Consultant?
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk
A1

Covid dużo pokazuje o tym, jak firma traktuje ludzi w czasie kryzysu. Wiecie, że KPMG do tej pory chwaliło się tym, że nadgodziny wypłacają w pełni i nie "sugerują" odbierania w ich ramach wolnego? Otóż, teraz wypłaty są zamrożone, a poszczególni pracownicy wysyłani na urlop właśnie z tych nadgodzin. Zabieg o tyle ciekawy, że po wyczerpaniu puli nadgodzin wręczane jest wypowiedzenie.

WoA
@A1

Możesz napisać coś więcej? Dostałem się na WoA, może praca w KPMG to nie najlepszy pomysł?

A1
@WoA

To zależy. Jeżeli nie przeszkadza Ci, że pensja A1 stoi w miejscu od prawie 10 lat, a zależy Ci tylko na tym aby zdobyć micny wpis i po 2-3 latach iść na ciepłą posadkę 8-17 bez nadgodzin, to warto przemyśleć. Co do wspomnianych plotek, to nawet w audycie znajdą na nie czas. Pracy w sezonie jest dużo, plotki o wychodzeniu z biura po północy w trakcie raportowania są prawdą, szczególnie na bankach. Na pewno, projekt wyjazdowy z reguły oznacza samolot w pn/nd i powrót na weekend, nawet jeżeli takich wyjazdów jest 2-3 z rzędu, hotele też są raczej przyjemne, ale wątpliwe jest znalezienie czasu wolnego na zwiedzanie wtedy, a na pewno będzie to źle odebrane bo menago i in-charge na pewno będą pracować wtedy. Podsumowując, jak jesteś świeżo po studiach albo na ostatnim roku i dostaniesz się na A1, to nawet jak rzucisz kwitem dostaniesz konkretny wpis i może na fajny wyjazd się załapiesz. Szkolenie wyjazdowe po WoA jest baaaaardzo warte. Jak praktyki na zleceniu to szału nie ma, masz po prostu wpis. Żeby zostać na dłużej, musisz albo mocno zacisnąć zęby albo to po prostu lubić.

były A1
@A1

Czy firma zwalnia w czasie covid? Trudno mi w to uwierzyć. Jest wymóg ustawowy, żeby sprawozdania finansowe były zaudytowane, więc co najmniej w obecnym sezonie covid nie ma wpływu na ilość pracy w audycie. Został tylko przedłużony termin raportowania, ale nie zniesiono wymogu badania z uwagi na covid. W następnym sezonie może być tak, że część firm zbankrutuje, ale przy likwidacji też muszą mieć opinię biegłego.

Ona
@były A1

Zwalnia, jak najbardziej. Polecialo troche osob. Zreszta w calej sieci KPMG byla masa zwolnien szczegolnie w UK.

MPW

Cześć mam pytanie czy ktoś ma doświadczenia w pracy w HR w Warszawie w KPMG? Czytam opinie w internecie na temat pracy w firmie i nie wierzę - zero work- life balance, praca 10-12 godzin i w weekendy to standard itp. czy takie firmy serio jeszcze istnieją? Ma ktoś doświadczenie tam i mògłbh to ewentualnie zdementować?

Ona
@MPW

Tak istnieja, to jest korpo w 100%. Atmosfere okreslilabym jako wroga.

Szczęśliwa

Cześć. Rekrutacja na WOA 2020 trwała łącznie ok. 2tyg. Najpierw testy analityczne, po dwóch dniach z j.ang.. po trzech-czterech dniach od ich wykonania dostałam telefon z zaproszeniem mnie na rozmowę (przez skype meeting). Dwa dni po odbyciu rozmowy dostałam pozytywną odpowiedź.

@Szczęśliwa

Cześć. Jak wyglądała rozmowa kwalifikacyjna, też mnie czeka i trochę się stresuję :)

@Karolina

Hej :) z jakich jesteście miast ? Ja tez już po rozmowie :))

Szczęśliwa
@Karolina

Pytania z księgowości, rachunkowość, o KPMG, większość pytań spersonalizowana odnośnie informacji które widniały w CV. Potem jedno pytanie po angielsku. Ogólnie rozmowa trwała koło 45 min

@Julia

Też już po rozmowie, ja do Katowic wysyłałam zgłoszenie.

Anka Kujszczyk
@Szczęśliwa

Ja do Krakowa i też pozytywna odpowiedź mailem. O wymagrodzeniu nie rozmawialiśmy, a ja nie pytałam. Wiecie może, jaka umowa i jaka stawka na stazu październik-kwiecień

WoA
@Anka Kujszczyk

Czy ktoś się orientuje, ile czasu należy czekać po zakończeniu szkolenia na odpowiedź o formie zatrudnienia? Czy ktokolwiek takową odpowiedź już otrzymał?

poiuytrea
@WoA

menedżer z którym miałam case study na woa mówił, że w ciągu 48h będzie kontakt, ale do mnie też jeszcze nie dzwonili/pisali.

@poiuytrea

Hej, do mnie napisali ze w ciągu 3 tygodni zostanie przedstawiona oferta albo pracy albo praktyk. Ale bez większych szczegółów.

Krzysztofowa
@Julia

ja też dostałam takiego maila kilka dni temu i czekam :) dajcie znać

Sylwia
@Krzysztofowa

Czy ktoś więcej otrzymał jakieś konkrety oprócz meila ze odezwą się w przeciągu kilkunastu dni ?

kiko
@Sylwia

Czy ktoś się podzieli przykładowymi pytaniami z interview?

WoAA
@Sylwia

Czy ktoś coś wie kiedy rozpoczynają szkolenia? Miały być we wrześniu

Julia

Jak to trwają ? Dostałam się z programu World of Audit na praktyki w dziale Audytu, właśnie otrzymałam umowę do podpisania o nikt nie wspomniał o żadnym szkoleniu ...

Anka K.
@Julia

Praktyki chyba od października. Praca od września

Czy pracownicy w KPMG dogadują się między sobą?

aurora80

Tak, jasne. Wszystko zależy od zespołu i ludzi, których masz wokół siebie ;) Czasami bywa problem nawet ze zbyt koleżeńską atmosferą...Jednak to wciaż praca ;)

Ewa Tkaczuk

Jak wygląda sytuacja nowych pracowników i ewentualnego lock-down jesienią? Czy nowe, niewdrożone osoby mogą zostać wysłane na home office? Drugie pytanie - jak wygląda kwestia dress code? Czy jest aż tak pilnie przestrzegany, tj. garnitur lub kostium?

aurora80
@Ewa Tkaczuk

Dress code to legenda ;) Od dawna do pracy przychodzi się raczej na luzaka (oczywiście nikt nie zabrania przychodzić w bardziej formalnym struju)... Czasy, w których asystent potrzebował garnituru do obsługi xera i wyjścia do biura podawczego chyba minęły bezpowrotnie. Oczywiście na spotkania z klientami pełna spina ;)

Stracony rok w Advisory. Niekompetentni zarządzający, śmieszne wynagrodzenie w porównaniu do tego, co oferuje rynek (zarówno mi, jak i innym odchodzącym praktycznie podwoił pensję;)). Niska kultura pracy.

bb

Kto wam podwoił pensje? Rynek - a konkretnie która firma?

Rekrutacja

Czy Firma będzie jeszcze rekrutować do działu audytu? Czy zatrudnienia wstrzymano?

Ewa Tkaczuk

Czy KPMG oferuje jakieś wsparcie przy zdobywaniu kwalifikacji na biegłego rewidenta? Mówię o wsparciu merytorycznym lub finansowym. Czy dopłaca do studiów?

ejcz
@Ewa Tkaczuk

Tak. Nowy pracownik audytu w pierwszych miesiącach swojej pracy musi wybrać dla siebie jedną ze ścieżek: ACCA lub PCA (biegły rewident). Postępy w zdobywaniu kwalifikacji mają wpływ m.in. na awanse. Firma zwraca pracownikowi koszty, a ponadto zapewnia dni wolne na naukę i egzaminy. Szkoleń jest całe mnóstwo.

Były stażysta-Audyt

Moja opinia po kilkumiesięcznym stażu jest raczej jednoznacznie negatywna. Akurat w moim przypadku odbyło się bez jakiegokolwiek wdrożenia, dostałem torbę z laptopem i na drugi dzień jechałem na projekt. Systemu trzeba było nauczyć się w praniu. ;) Ciężko w takich warunkach się odnaleźć w nowym miejscu. Firma w ramach praktyk niby oferuje wsparcie tak zwany ''buddy'' czyli taki ktoś kto powinien pomagać nowym osobom. W teorii wygląda to tak, że ja go nie zobaczyłem na oczy i szczerze nie mogę mieć o to do niego pretensji bo był na innym projekcie więc miał mnóstwo swoich rzeczy do ogarnięcia. To jest w sumie ważna rzecz więc zapamiętaj! Nikt tam nie ma czasu żeby Ci pomagać. Każdego gonią terminy z jego własnymi zadaniami więc raczej szukaj podpowiedzi w internecie niż u kolegi z zespołu bo tylko kogoś zdenerwujesz. Co do atmosfery to różnie. Na pierwszym projekcie ludzie byli raczej specyficzni i nie czułem się tam zbyt dobrze. Koordynatorka niespecjalnie potrafiła zadbać o atmosferę w zespole. Za to na drugim projekcie było już znacznie lepiej. Ludzie byli sympatyczni i pomocni. Dlatego dużo zależy gdzie ostatecznie traficie. Co do godzin pracy...no to nie ma życia. Niespecjalnie też masz wybór czy chcesz przyjść w weekend na nadgodziny czy nie, tylko musisz. Był jeden praktykant co się na to nie godził to przestał być praktykantem. ;) Jeżeli chodzi o kasę to nie jest źle, szczególnie, że wyrabiając ponad 300 godzin miesięcznie de facto pracuje się na dwa etaty.

Anka K.
@Były stażysta-Audyt

A płacą za te dodatkowe godziny?

chętny do pracy

Czy firma będzie jeszcze prowadzić nabór do audytu?

XYZ

Orientuje się ktoś na jakie wynagrodzenie można liczyć na stażu w dziale audytu?

Mateusz_d
@XYZ

Jeżeli się nie mylę to 18-19 zł brutto za godzinę ;)

Aleksandra
@Mateusz_d

Takie wynagrodzenie, jeśli chodzi o staż, wydaje się być już na dobrym, normalnym poziomie. Na stronie KPMG można przeczytać, że poszukują kandydatów posiadających kompetencje analityczne, potrafiących spojrzeć na daną sytuację z różnych perspektyw. Liczy się dla nich zaangażowanie oraz skuteczne podejście w podejmowanych działaniach. A może wiesz, czy już po odbyciu takiego stażu firma jest w stanie zaoferować stałe zatrudnienie? To ważna sprawa, a więc liczę na Twoją rzetelną odpowiedź.

Pracownik Audytu
@Aleksandra

Tak. Odbyłam praktyki i zaproponowali mi stałą pracę z umową na czas nieokreslony a wynagrodzenie też znacznie wzrosło. Raczej wszystkim to proponują, chyba że ktoś się wybitnie nie spodoba. Ja bardzo sobie cenię czas spędony w firmie i doświadczenie, które tu zdobywam. Nadgodziny są i to sporo zwłaszcza w sezonie, ale płatne 150% i raczej nie robią problemów z ich wypłacaniem. Atmosfera pracy też na plus. Ludzie pomocni. Moim zdaniem najlepsze miejsce jeśli chce się nauczyć szybko i dużo :)

Weronika
@Pracownik Audytu

jakich pytań na staż do działu audytu można sie spodziewac?

Anka Kujszczyk
@Pracownik Audytu

A czy nadgodziny można robić też na stażu? Bo 19 zł na godzinę brutto to bardzo mało.

KKK
@Anka Kujszczyk

Nadgodziny na stażu są, ale ty sama nie decydujesz czy "możesz robić" nadgodziny, to jest od ciebie oczekiwane, a kwestia wypłacania ich to jest tragedia, musisz się prosić o wypłacenie marnych groszy za swoją pracę po godzinach i jest z tym problem... często jak trafisz na ciętego in-charge to każe ci co do minuty wypisać co robiłaś w tych nadgodzinach, ale i tak możesz nie dostać wszystkich.

chętny do pracy

Czy firma ograniczy nabór nowych pracowników z uwagi na covid? Czy coś ktoś wie na ten temat?

Wsparcie

KPMG brak profesjonalizmu! Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona przez niedoświadczoną młodą panią, która nie wie jak prowadzi się takie rozmowy. Widać że firma niepoważnie podchodzi do sprawy, brak info zwrotnej, mimo że ktoś z ogromnym doświadczeniem, który pokonuje kilometry aby wstawić się na rozmowę nie dostaje odpowiedzi. Przedstawiciel działu na rozmowie czyta sms, patrzy w sufit, ziewa, i drapie po nodze. Dlatego przygotowałem raport z takiej rozmowy w 2 językach który już trafił do siedziby KPMG aby dokonano audytu natomiast we wszystkich Polskich oddziałach i wyciągnięto konsekwencje .

Tak
@Wsparcie

Jak się wstawiłeś na rozmowę to nic dziwnego...

aaaaaaaaaaaaaaaaaa

może ktoś powiedzieć jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na praktyki woa? jakie pytania zadają, czy bardziej z cv, czy z jakiejś wiedzy finansowej? jak dużą część rozmowy prowadzona jest po angielsku i jakie pytania zadają w tym języku?

Anna K.

Rekrutacja do WoA w bardzo fajna i profesjonalna. Jestem generalnie pod wrażeniem osób, które ze mną rozmowę przeprowadzały, bo podchodzily do mnie z szacunkiem, mimo że jestem tylko kandydatem na stażystę. Jedyne, czego się obawiam, to wynagrodzenie. Powiecie coś o tym? I czy można robić nadgodziny i czy są płatne? Umowa zlecenia czy o pracę?

Julia

Startował ktoś do programu World of Audit 2020 i ma już informacje dotyczące szkoleń ?

Weronika
@Julia

jak wyglądała rozmowa rekrutacyjna? jakie pytania?

@Weronika

Pytania były mocno spersonalizowane. Cokolwiek im powiedziałam o wszystko dokładnie wypytywali. Tematy dotyczyły księgowości i audytu

Zostaw merytoryczną opinię o KPMG - Warszawa

• Jak się pracuje w KPMG?

Zobacz opinie na temat firmy KPMG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 123.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KPMG?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 37, z czego 7 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

KPMG