Opinie o KPMG w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie KPMG. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w KPMG o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KPMG w Warszawa

Kandydat TS

Cześć jaka opinia o dziale TS (Transaction Services)? Rotacja duża? Czy osoba z kilku letnim stażem w audycie może czegoś nowego się dowiedzieć? Generalnie warto aplikować czy raczej nie?

TS
@Kandydat TS

Rotacja jest duża, nie polecam, duża część zespołu przeszła do innych firm big4 (głównie PwC)

NIki Duow

Czy cenią w tej firmie kwalifikacje jak np globalnie uznawane dyplomy zawodowe, czy mityczne "doświadczenie", które niczego nie wnosiw porównaniu do nich?

Wawa vs regionalne

Ile w Warszawie zarabia A1? Czy stawki są wyższe niż te w Krk czy Kato? Wydają się nieadekwatne do warszawskich realiów. W biurach lokalnych jest niecałe 5,5 brutto

Łódź A2
@Wawa vs regionalne

A jakie mniej więcej stawki na A2 w biurach regionalnych? Bo zastanawiam się czy warto aplikować do Łodzi.

zaxo
@Łódź A2

Też sie dowiem :)

Zdzichu

Bardzo fatalne podejście od HR brak kontaktu telefonicznego nawet jakiejkolwiek rozmowy. Na podstawie śmiesznego testu predyspozycji oceniają osobę nawet nie mając z nią jakiejkolwiek styczności ( oczywiście prawo pracodawcy do własnego widzimisię nawet wróżenia z kuli ) . Bardzo nie polecam , są firmy z BIG4 które bardziej profesjonalnie podchodzą do kandydatów . Jak się chcę to można :) Polecam zwolnienia w HR aby oczyszczać atmosferę oraz zmienić politykę firmy do kandydatów :)

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie KPMG? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Dynamics365 Supply Chain Management Consultant?
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk
Kandydatka

Czy po praktykach w audycie dużo osob zostaje zatrudnionych na stanowisko asystenta, czy raczej dziękują, gdy skończy się sezon?

qwer
@Kandydatka

Raczej tak z 3/4 proponują umowy na a1. Osoby bez propozycji to zazwyczaj nie wykazywały się zbyt dużym zaangażowaniem, "nie łapały" ;)

@Kandydatka

o też jestem ciekawa

Wiktoria K

Jestem zażenowana przebiegiem rekrutacji w tej firmie. W zeszłym tygodniu otrzymałam telefon od Pani z HR z propozycją rozmowy rekrutacyjnej. Umówiłyśmy się na poniedziałek. Przed rozmową otrzymałam dwa maile z prośbą o potwierdzenie mojego uczestnictwa w rozmowie. Rozmowa miała się odbyć w poniedziałek o godz. 13.00, a o 10.00 zadzwoniła do mnie Pani z informacją, że jednak nie prowadzą rekrutacji na to stanowisko…. Zabrzmiało to jak bardzo niesmaczny żart. Pani jeszcze podeszła do tematu w ten sposób, że nie będą tracić mojego czasu skoro i tak mnie nie zatrudnią. Bardzo dziękuję za tę łaskę i wprowadzenie w błąd. W życiu się z czymś takim nie spotkałam, a już tym bardziej nie spodziewałabym się czegoś takiego po tak poważnej i prestiżowej firmie.

Zainteresowana

Który dział/obszar polecacie na rozpoczęcie pracy w audycie - Audyt Ogólny czy Instytucji Finansowych?

Jak wygląda kwestia z ubiorem? Czy jeśli nie mam spotkania z klientem i siedzę w open space,to mogę przyjść w jeansach i t-shircie?Czy tylko w piątek można luźniej przyjść? Czy ktoś mnie wyrzuci jak nie będę chciał być prawie codziennie w koszuli i pantoflach?

Consulting
@Kandydat

Hihi, ja cały czas chodzę do biura w jeansach i bluzie / czasami w koszuli (oczywiście jak nie mam spotkania z klientem, ale to chyba jasne) - u nas wszyscy tak chodzą, no może poza Senior Managerami i Partnerami. Jednak uczulam, że pracuję w Consultingu, wiem że u nas atmosfera jest trochę luźniejsza, jak czasami zaglądałem do audytu, to atmosfera była trochę drętwa - większość w jakiś garniturach i marynarkach ...

Zenek "Wielki koniuszy"

Czy w tym roku rowniez kazali wam zalozyc smoking na impreze w stajni na sluzewcu, ktora odbedzie sie po pandemii? Czy tez covid wymusil ogolnopolska impreze na teamsach?

Employee
@Zenek "Wielki koniuszy"

Na początku 2020 rzeczywiście była impreza smokingowa, w tym roku oczywiście spotkanie na teamsie ????

Ola

Czy w audycie FSA jest duża rotacja pracowników? Myślałam nad rekrutacją

Ihord

Mam pytanie: czy na stanowisku Starszego Konsultanta można liczyć na 11-12 k brutto?

kantor

tak nawet więcej bo 14k .............. koron norweskich

Tom
@Ihord

11k brutto pln jest jak najbardziej realne, szczególnie jeśli przejdziesz z jednej firmy do drugiej np z EY do Deloitte

@Tom

A w którym niby zespole??? Bo w taxach taka kasa to dopiero na supervizorze...

nikt
@aura

Nie opowiadaj bzdur, 11k to poziom sc1-sc2. Dobry supervisor jest wart więcej, to odpowiednik sc3 w innych firmach. Poza tym ta kwota nie uwzględnia bonusu (80-150% pensji) i nadgodzin (w niektórych zespołach).

@Ihord

Tak o ile jesteś przejmowany z rynku lub innej firmy consultingowej. Możesz dostać nawet bonus za podpisanie umowy na start.

olaf
@nikt

No to chyba trafiłeś na wyjątkowo dobry zespół. W taxach w KPMG poziom SC2 to ok. 9,5k brutto. Bonus 150% to na poziomie pewnie raczej managerskim (choć nie wnikam, bo nie jestem). A nadgodziny ? płatne? chyba w audycie :D. Oczywiście, że dobry supervisor jest wart więcej...ale raczej nie w KPMG ;)

Pracownica audytu ;p
@olaf

Niestety od obecnego roku nadgodziny w audycie nie są płatne, chyba że są zatwierdzone przez partnera lub managera, ale wówczas wpadają jako normalne godziny ;p

Analityk
@Ihord

To zależy na jakim stanowisku. Ja na stanowisku analityka biznesowego mam podstawę, comiesięczną premię, dodatek stażowy i premię za frekwencję. Wszystkiego razem wychodzi 3150 brutto. Ogólnie narzekam.

Audyt
@Ihord

Z nieba wziąłeś tą kwotę? Ja w PwC po awansie na seniora rzadko kiedy wyciągnąłem trzy i pół koła brutto. Po przejściu do KPMG mam stówkę więcej i nie narzekam.

Twoja była
@Audyt

Co, robicie za 3500 brutto jako analityk biznesowy? To chyba żart.

sc2
@nikt

Bzdury wypisujesz łbie. Z sufitu wziąłeś te kwoty. Ja nigdy nie widziałem powyżej 5k na koncie. W tym korpo nie znają słowa premia.

@sc2

Serio? No to słabo jakoś w tym zespole. U mnie było analogicznie jak pisał Olaf - premia roczna, a poziom SC2 to obstawiam, ze faktycznie ok. 9,5k brutto - nie spodziewam się jakichś szerokich widełek (większy rozrzut powinien być na supervizorze, gdzie niektórzy siedzą po kilka lat stąd różnice w wynagrodzeniu)

Nie
@aura

Urwałaś się chyba z choinki... nie wprowadzaj innych w błąd!

@Nie

Nie, nie urwałam się z choinki. Piszę tylko jak to wyglądało w moim zespole...I sugerowałabym nieco więcej kultury ;)

Obserwator

KPMG podobnie jak pozostałe pseudofirmy z Big4, to taka paramafijna organizacja, która w sytuacji gdy w grę wchodzą duże pieniądze potrafi uczciwość i rzetelność odstawić na bok. W RPA niezależni dziennikarze udowodnili, że współpracowali z rodziną Gupta, która na ogromne kwoty wydoiła tamtejszy budżet państwa. To afera z tą hinduską rodziną przyczyniła się do dymisji prezydenta Jacoba Zumy. A my jak naród i państwo jesteśmy też takim bantustanem, że pozwalamy takim pseudokorporacjom i pseudoexpertom działać w naszym kraju. Miałem okazję współpracować z tymi "expertami od audytu"... niekompetencja i brak kultury są u nich na porządku dziennym !!!

Praktykantka

Hej! Mam pytanie, czy ktoś z Was wie jak wyglądają case study na szkoleniach w ramach programu World of Audit? Czy dużo ludzi po praktykach w kpmg audycie ma możliwość stałej pracy w firmie, czy po sezonie dziękują praktykantom?

Monx

Trzeba się podlizywać górze żeby awansować, przez długi czas było bardzo mało pracy w całym zespole, co zniechęciło kilku specjalistów (asystentów), a praktykantom nie daje się nic nauczyć. Atmosfera raczej kiepska. Opinia o zespole TS. Kurde nie polecam. Wydaje się, że najgorsza z big4.

Sylwek
@Monx

Masz porównanie? bo różnie się może wydawać

@Sylwek

Tak, mam w innej firmie big4 i doświadczeń znajomych z 2 pozostałych firm big4.

@Monx

Tak, masz troche racji - KMPG ma sporo do nadrobienia do konkurencji. Konkurencja szybciej odjeżdża do przodu i goni MBB.

XYZ
@Monx

O, pozdrawiam kolegę lub koleżankę. W ciągu ostatniego roku odeszło z zespołu wiele osób, w tym spora część do PwC. Ciekawe, czy kierownictwo zastanawia się chociaż dlaczego, czy ma to gdzieś. Odradzam również aplikowanie do tego zespołu.

Do XYZ
@XYZ

XYZ mógłbyś napisać o którym dziale w TS mówisz ? Fuzje i przejęcia, due dilligence, wyceny ...?

@Monx

Czy to prawda że awanse tylko na jesień?

@Ola

No zazwyczaj raczej tak, ale to tak po prostu jest w big4, więc tutaj bym się nie czepiał.

hmm
@Monx

awanse są corocznie i nie trzeba się nikomu podlizywać. Wystarczy entuzjazm, zaangazowanie i chęć rozwoju. Twoja ocena roczna nie wynika ze stosunku do Ciebie pojedynczej osoby, a jest wypadkową dyskusji w gronie wszystkich osób z którymi masz okazję pracować w danym roku finansowym. Możesz przybliżyć jakie sytuacje spowodowały wyrażenie takiej oceny o tych kwestiach?

Do XYZ
@hmm

hmm mógłbys napisać w jakim dziale pracujesz, jak jest z nadgodzinami, jaka jest ogólna atmosfera i jak wygląda sprawa premii (czy są w ogóle, w jakiej częstotliwości itd.)?

@Do XYZ

Premia jest roczna (jej wysokość zależy od tego jak jest oceniana Twoja praca - nic za free), nadogodzin brak (przynajmniej w taxach, albo części zespołów), atmosfera - generalnie zależy od zespołu, w moim super! ale pracy jest b. dużo. Awanse są raz do roku - na koniec roku finansowego (awans od października)

@aura

Jakie może być wynagrodzenie brutto w KPMG na stanowisku konsultanta/starszego konsultanta podatkowego? Rozważam stanowisko konsultanta w zespole cen transferowych, mam 2. letnie doświadczenie z kancelarii podatkowej. Jaki jest typowy czas pracy i czy nadgodziny są płatne (i czy wgl są w tym dziale)? Dużo roboty? Z góry dzięki

;)
@aura

brak nadgodzin w taxach? chyba w sensie ze w 2020 roku stały się "tylko do odbioru" bo już przestali je wypłacać.

@;)

w sensie, że formalnie nie są odnotowywane ;) a zadania i tak musisz zrealizować...W moim zespole nie przypominam sobie ich wypłacania :/

@Ania

Nie do końca orientuję się dokładnie jak jest w TP - ale przy założeiu, ze tak samo jest w całych taksach to powinno być IMO C3 (ok. 7,2k brutto), SC1 (8,2k brutto). Pracy penie jest dużo, a polityki dot. nadgodzin w TP nie znam - a chyba są różnice w KPMG między zespołami.

Szkoda czasu na aplikowanie. Po raz pierwszy spotkałam się z tak aroganckim, nieuprzejmym, nieprofesjonalnym podejściem do potencjalnego kandydata do pracy. Menedżerowie, którzy przeprowadzali rozmowę byli bardzo nieuprzejmi, PRETENSJONALNI, czułam się bardziej jak na przesłuchaniu, a nie na rozmowie kwalifikacyjnej i to od samego początku jej trwania. Żadna firma nie zrobiła na mnie tak negatywnego wrażenia jak KPMG.

Kandydatka
@Kandydat

Na jakie stanowisko aplikowałeś? Jakich pytań się spodziewać? Też mam niedługo rozmowę i chciałabym wiedzieć, czy warto

Mam pytanie o zarobki na stanowisku praktykanta w dziale doradztwa podatkowego na przykład? A jak w innych działach. Dzięki z góry :)

Aga
@Kasia

Ok. 5 - 5,5k brutto

realista
@Aga

Nie kłam. Przede wszystkim, praktykanci mają umowę zlecenie i płatne jest 20zł/godzinę brutto. W praktyce miesięcznie daje to max. 3500 zł brutto. Nie mówię o nadgodzinach bo w KPMG żadne nadgodziny nie są płatne, traktuje się je tak jakby ich nie było (nie można ich nawet sobie odbierać). Przy czym wypowiadam się tu za dział TAX.

@Kasia

A wiecie może czy zarobki w Audycie Ogólnym i w Audycie Instytucji Finansowych są takie same?

Hania
@Ola

Praktyki w AO płatne 22 zł brutto na godzinę. Poza sezonem daje to jakieś 3,5k, a w sezonie 4-4.5k. Nie ma problemu, żeby wpisywać sobie faktyczną liczbę przepracowanych godzin, a nie tyrają praktykantów i faktycznie liczą się z tym, że umieją mniej i dopiero się wdrażają. Można się bardzo dużo nauczyć podczas praktyk i nie pozostawiają samym sobie. Atmosfera pracy zależy od projektu. Jest bardzo dużo świetnych ludzi, z którymi praca to przyjemność.

Analityk

Ogólnie nie polecam. Byłem na rozmowie na stanowisko analityka biznesowego. Obiecywali cuda na kiju. Zaproponowali podstawę + prowizję + premię za frekwencję + dodatek za pracę przy komputerze. Wszystkiego wyszło 3250 zł brutto. Zrezygnowałem.

@Analityk

Dziwne, po przeliczeinu samej podsatwy wychodzi więcej niż napisałeś.

Puknij się w łeb
@Ola

i wracaj do podstawówki na lekcje matematyki. No chyba że pewną częścią ciała robisz karierę w tym obozie, tą w której plecy tracą swą szlachetną nazwę. To wtedy faktycznie możesz mieć trochę więcej...

Przykre, że kandydaci nie otrzymują żadnej informacji zwrotnej nawet po bezpośrednim zwróceniu się do HR. Najwidoczniej taka jest kultura tej organizacji, a przy okazji pracownicy HR okazują jej brak. Cóż osoby z HR też będą się kiedyś rekrutować, oby nie zostały tak potraktowane.

@Kandydat

Wiesz nikt nie chce odebrać Tobie drugiej szansy aplikowania, po drugie jeżeli nie zrobi tego automat to taki proces kosztuje czas.

Tomeczek

Hej, jaki poziom zarobków jest obecnie w podatkach na stanowiskach consultanta i senior consultanta? Czy osoba z ok. 5-cio letnim doświadczeniem w podatkach (ale w małym biurze podatkowym i następnie dziale podatkowym firmy) ma szansę ubiegać się stanowisko seniora?

agata
@Tomeczek

Moim zdaniem jak najbardziej. KPMG bierze pod uwagę umiejętności zbudowane w oparciu o doświadczenie a nie tylko miejsce pracy. Aplikując na seniora trzeba się jednak liczyć z bardziej wymagającą rekrutacją - dłuższa rozmowa merytoryczna, możliwość bycia poproszonym o rozwiązanie case'a po polsku i angielsku w ramach zadania domowego, rozmowa po angielsku na temat merytoryczny. Co do zarobków to w KPMG szału nie ma - chyba najsłabiej płacą z BIG4. Zarobki rzędu 5k-7k w zależności od poziomu między C3 a SC2. Niewątpliwie lepiej płacą w EY.

AP
@agata

Chodzi o kwotę brutto czy netto? Dzięki!

agata
@AP

netto

@Tomeczek

KMPG, generalnie jest średnie jeżeli chodzi o $ i generalnie ma średnią pozycję na rynku. Popatrz jakiej marki garnitury mają doradcy albo chociaż buty - to wiele mówi . Jeżeli oferują Tobie poniżej 10k a jesteś dobry - to przemysł czy to ma sens.

Kolejne korpo

Nowy sposób olewania według korporacji pokroju KPMG. CV wysłane z pracuj.pl. ,, pracodawca rozpatruje twoją kandydaturę", a nawet nie zadzwonili ;)

aldona
@Kolejne korpo

Nie wiem kiedy zgłaszałeś swoją kandydaturę ale KPMG to korporacja a nie 2-osobowe biuro księgowe ... Zanim HR ogarnie sprawę, przekaże Twoje CV do właściwego zespołu, ktoś znajdze termin żeby się z Tobą umówić, etc. może minąć nawet kilka miesięcy, a ten proces to też "rozpatrywanie kandydatury".

Kolejne korpo
@aldona

Zwracam honor firmie, zadzwonili...

@Kolejne korpo

Mało kto wysyła informacje zwrotną bo nie chce Ciebie wykreślić z obiegu. Może za 2 lata znowu aplikujesz .... a inna Pani w HR Ciebie klepnie w systemie.

Zostaw merytoryczną opinię o KPMG - Warszawa

• Jak się pracuje w KPMG?

Zobacz opinie na temat firmy KPMG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 123.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KPMG?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 37, z czego 7 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

KPMG