Opinie o Hobas Dąbrowa Górnicza w Dąbrowa Górnicza

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Hobas Dąbrowa Górnicza. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Hobas Dąbrowa Górnicza o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja arkuszy rur i kształtowników

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hobas Dąbrowa Górnicza w Dąbrowa Górnicza

heniek

Dobra firma dobrze płacą pracownicy super !poza 1 brygadzistą wszyscy wiedzą o kogo chodzi podobno ten pan jest nie do ruszenia !!!jak to się wyrażał Marcin go nie ruszy i nie da mu zrobić krzywdy !!!ogólnie nikt nic nie wie ale wszyscy wiedzą !!!ja się pytam gdzie jest pan dyrektor który to czyta albo i być może i nie czyta a powinien!?

Tomasz
@heniek

Skoro macie uwagi co do zachowania tej jednej osoby to zastanawia mnie, czy w tej sprawie rozmawialiście może z szefostwem firmy? Skoro atmosfera jest dobra, to szkoda by było, aby ktoś ją popsuł.

Janusz
@Tomasz

Wszyscy wszystko wiedzą. Tylko zmiany zmieniają pANU nietykalnemu! I na każdej następnej kwas i kis atmosfera gęsta jak w lesie sherwood

Jaka jest kultura pracy w Hobas Dąbrowa Górnicza? Obowiązuje typowy dress code?

HR

Dzień dobry "Pytanie", w firmie Amiblu Poland Sp. z o.o. panuje przyjazne środowisko pracy, staramy się wspierać wzajemnie a nowych Pracowników otaczać niezbędną opieką w pierwszych dniach, tygodniach pracy. Jeżeli chodzi o ubiór w miejscu pracy to na stanowiskach biurowych nie mamy mundurków - jeżeli to miałeś/miałaś na myśli. Jednakże nasza codzienna odzież w pracy powinna być adekwatna do zajmowanego stanowiska oraz wykonywanych obowiązków. Na stanowiskach produkcyjnych wszyscy Pracownicy stosują odzież roboczą oraz środki ochrony indywidualnej. Pozdrawiamy, HR

Janusz
@HR

W naszej firmie panuje wspaniała atmosfera, wręcz bym powiedział rodzinna. Na jednej zmianie pracuje zastępca brygadzisty wraz ze swoją żoną córką i synem. Napewno jest obiektywny w swojej ocenie i wszystkich traktuje sprawiedliwie w ocenie.

Co tu się dzieje ?

aktualnie dyrektorek wraz z kierownikiem przeglądają monitoring i spisują prwcownikow na czarne listy To już przechodzi ludzkie pojecie w jaki sposób próbują ukarać prscownika .Zwłaszcza, że po rozpoczęciu zmiany każdy oczekuje na przydzielenie pracy, raz krócej, raz dłużej, ale w tym momencie nie można podjąć samodzielnie wybranej przez siebie pracy. Planowanie w tym zakładzie jest poniżej wszelkiej krytyki. Do biura przyjmują matołów po jakiś lewych uczelniach, którzy nie potrafią planować produkcji i potem pracowniką fizycznym prawdopodnie odbiorom premie. Najśmieszniejsze jest to, że na hali pracuje z nami chłopoczek która jest na studiach inż, a Hobas go olał zamiast dać mu szansę i coś odeminić w planowaniu. Daje mu jeszcze z miesiac i pojdxie do lepszej roboty. Ma doświadczenia w prscy na hali to moglby wkoncu planować z glową realane czasy do produkcji, ale wolą dalej kuleć niż dać komus szanse. Według DYREKTORA natychmiast powinniśmy przystąpić do pracy nawet jest jest Nie przydzielona Pewnie, wezmę szlifierkę i zacznę (usunięte przez administratora) bez pojęcia tylko po to, aby coś robić. I ten Zielarz po wsb lub innym gównie. (usunięte przez administratora) zna się na robocie. Do rzadzenia pierwszy, wielki koordynator co nic nie robi ino siedzi na (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) pracowników swoim cwaniactwem

xxxxx
@Co tu się dzieje ?

no zbliża się kwartalna to coś trzeba skubnąć!a co żeby za dużo dla robaka zwykłego nie poszło!!!brakowało ludzi dopiero to dążą do tego żeby odeszli ci co sobie nie pozwolą !byle tak dalej i życzymy sukcesów,gamonie do pomiatania zawsze się znajdą !!!

Baton

W firmie coraz większy (usunięte przez administratora) się robi tzn : Planowanie -czasami za dniówki nie ma co za bardzo robić ale nadgodziny owszem są ! Tego nie wolno ruszać bo nie jest planowane ,to jest planowane lecz nie poskładane itd Elektroniczna ewidencja czasu pracy -kiedyś odbijało się przy przyjściu i wyjściu-teraz trzeba się przebrać dopiero na hali odbić,przy wyjściu kolejka przy czytniku(czytnik spóźnia około 4 minut!),kartę trzeba nosić przy sobie co jest nie wygodne i grozi jej uszkodzeniem! Za niedługo trzeba się będzie odbijać jak się pójdzie na przerwę lub ubikacji (oby żyło się lepiej) Pan koordynator Paweł Z ostatnio sprawdzał wszystkim szafki na hali pod pretekstem czy jest wolna czy zajęta ! Jedną z podstawowych zasad prawa pracy jest obowiązek poszanowania przez pracodawcę godności i innych dóbr osobistych pracownika (art. 11.1 Kodeksu pracy). Zatem obowiązkiem pracodawcy będzie zapewnienie takich warunków pracy, w których nie będzie dochodzić do naruszania dóbr osobistych. Dlatego o stosowanych zasadach i metodach kontroli, a także o jej zakresie pracownicy muszą być poinformowani. Uregulowania dotyczące kontroli pracowników mogą zostać zawarte: • w układzie zbiorowym pracy - jeżeli u danego pracodawcy obowiązuje taki akt, • w regulaminie pracy - w przypadku pracodawców zatrudniających minimum 20 pracowników, • w sposób przyjęty u danego pracodawcy (np. w formie zarządzenia, przez wywieszenie na tablicy ogłoszeń lub doręczenie dokumentu każdemu pracownikowi) - w przypadku pracodawców, którzy nie mają obowiązku tworzenia regulaminu pracy. Zakres i metody kontroli powinny być ustalane zgodnie z zasadą adekwatności do celu, jaki pracodawca chce osiągnąć. Przekroczenie powyższej zasady - adekwatności do celu - może skutkować naruszeniem dóbr osobistych pracownika. Nie wspomnę o wróżbicie Macieju(bhp-owiec) czepia się wszystkiego ,a na konkretne pytania nie potrafi odpowiedzieć. Doszły jeszcze testy u kierownika o wiedzy?!

Gnom
@Baton

Kierownik robi testy bo będą podwyżki i musi wiedzieć ile komu dać! Hahaha

@Baton

Dokładnie tak jest niestety. Zapomniałeś dodać że sprawdzanie pracowników o której zaczynają pracę i czy chodzą palić też narusza kodeks pracy gdyż jest napisane dokładnie do jakich celów służy monitoring na zakładzie.. Ale pan dyrektor niestety nie ma pojęcia o takim czymś jak kodeks pracy. A co do Macieja to przecież on jest tam tylko po to że jak się stanie coś poważnego to będą mieli kogo posłać do więzienia ale zbyt inteligentny to on niestety nie jest i fakt nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie ;) pracy może spróbować tam każdy ale nie polecam lepiej iść do cyrku ;)

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Hobas Dąbrowa Górnicza? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
Leszno
Igła to chora umysłowo osoba

Byłem świadkiem jak Igła poniżał młodego pracownika słowa ,,jeszcze tego (usunięte przez administratora) nie zrobiłeś" ,,długo się będziesz jeszcze z tym (usunięte przez administratora) oraz przedstawiał go w charakterze pracownika, który nic nie umie. Młody zmieścił się w nominalnym czasie i wykończył zlecenie lepiej niż nie jeden stary pracownik. Młody ma 0% lub 33% Strasznie złe podejście do pracowników ze strony brygadzisty.

Luke
@Igła to chora umysłowo osoba

Dokładnie tak to wygląda ja słyszałem gorsze rzeczy ale w czasach gdzie jest dużo pracy na rynku wystarczy się odwrócić i uśmiechnąć do takiego brygadzisty :) , ja popracowałem 3 miesiące i poznałem jak pracuje się na zmianie tego pana :). Szkoda zdrowia i pieniędzy na te nerwy, sama praca jest ciężka i nieprzyjemna.

@Luke

(usunięte przez administratora) nic się nie nauczyłeś i uciekleś z podkulonym ogonem albo zupełnie nie na dawałeś się do niczego i cię wywalili

Luke
@Roman

Wybrałem lepszą opcje niż wdychanie szkła przez 8h i laminowanie :), każdy ma jakieś ambicje widocznie niektórym starcza robienie czegoś takiego przez kolejnych 40-50 lat. Szkoda zdrowia i nerwów na złych brygadzistów presję czasu , istnieją jeszcze inne zawody niż laminator. Pozdrawiam

Luki
@Roman

Roman jesteś z tych co załatwiłeś prace synowi, żonie ,koleżance żony prace i teraz liżesz (usunięte przez administratora) igłę? Jesteś zwykłym prostakiem oszukując się jak naprawdę jest na zmianie u igły.

@Luki

Co ty wiesz o igle??? My go kochamy! A ty nie zagrzejesz nigdzie miejsc pewnie w swoim' SiWi 'masz z 15 robót po 2 miesiące boś leser i ciamajda!

Mariusz

Witam. Jedna wielka porażka , umowę podpisują na 3 miesiące, wytrzymałem 2 Spytacie dlaczego ? Brak dostepnych narzędzi do pracy takich jak rolek do wałkowania laminaturalne, wiader na laminat trzeba samenu sobie ,,zdobyć'' Organizacja pracy na poziomiw 0. Byłem na zmianie brygadzisty ,igły' człowiek który gnebi ludzi ,kiedy zwraca się o jakiekolwiek narzędzia pada odpowiedz załatwić sobie sam. Co do zarobków za cały miesiąc z nockami 2560 zł netto. Co do Pana Dyrektora tej firmy to wykształcenie nie chodzi w parze z rozumem ,otóż Pan Dyrektor na spotkaniu z kierownikami stwierdził że dla niego ludzie są jak worki które można przestawiać,również wymyślił sobie zeby przyjmować ludzi w Dąbrowie Górniczej a potem wysyłać na delegacje pod przymusem do oddziału Gdańsk, oczywiście są po godzinach 15 minutowe zebrania z Panem Dyrektorem jaki to wspaniały nacisk jest na przepisy BHP jak schodzić po schodach trzymając się poręczy ,ale jak ludzie laminują z prowizorycznych rusztowań zrobionych z kantówek a na to położone są palety to udaje że nie widzi!! Tym ktym jest ciężko uwierzyć w tą opinie zapraszam niech sami spróbują popracować w tym (usunięte przez administratora) Pozdrawiam Krzyśka który szkoli nowych super człowiek ,kulkę,małego i Tomka . Szkoda ze tacy ludzie nie są brygadzisty mi. Ps . Panie .kierowniku Damianie ludzie ze zmiany igły będą się zwalniać a nikt nie przyjdzie ponieważ boi się ze będzie gnebi ony przez tą gnide.

@Mariusz

Jak ty Mariuszu dwa miesiące nosiłeś laminat we wiadrze to nie dziwię się że się zwolniłeś!

Tom
@Mariusz

Potwierdzam te słowa :), ja wytrzymałem 3 miesiące. Zmiana porażka ludzie naprawdę fajni, praca ciężka i nie przyjemna wdycha sie żywice i wszędzie unosi sie pył szklany. Ale starzy wyjadacze którzy już nie maja sił szukać lepszej pracy napiszą ze uciekłem z podkulonym ogonem albo jak ktoś stwierdził ta praca jest dla prawdziwych facetów Xd. Zmieniłem prace na lepszą wracam do domu zadowolony a nie gnębiony i zdenerwowany ze nie wylaminowalem kształtki w 300 sekund . Żal mi tych starych pracowników którzy nie maja szans i woli do zmiany pracy ale każdy wybiera swój los. Nie pozdrawiam i życzę powodzenia prawdziwym facetom w laminowaniu kształtek w 30c w stroju :) Ja wracam do mojej normalnej pracy gdzie nie idzie się jak na skazanie.

Mariusz
@Roman

Czytaj ze zrozumieniem (usunięte przez administratora)

Boję się

To co się dzieje to przechodzi już ludzkie pojęcie przesuwanie jednego gościa który nie potrafi żyć z ludźmi, ze zmiany na zmiany. Rozwala wszystko co zostało wcześniej wypracowane i poukładane. Zakład nie potrafi poradzić sobie z jednym gościem i robi rewolucję na wszystkich zmianach. O co tu chodzi cisza nikt nie mówi o niczym. A jak już coś to informacja w ostatniej chwili. Brak szacunku do zwykłego pracownika.

Aneta
@Boję się

Dziękuję za wpis o pracy w Hobas Dąbrowa Górnicza, to co opisujesz trochę mnie niepokoi. A możesz podać przykłady konkretnych sytuacji? Byłoby to bardzo pomocne.

Janek
@Aneta

Jeśli ktokolwiek by chciał dowiedzieć się co jest nie tak, jakie nastroje w załodze i co kogo" boli" wystarczy spytać, zrobić może jakąś ankietę? Ale to jest nieważne to jest nic!!! Najważniejsze są kamizelki i plan!

Glich

Serdecznie nie polecam. Praca ciężka, substancje bardzo zagrażające życiu i zdrowiu ultra szkodliwe. Praca nie warta nerwów i zdrowia czasu

Zarząd Amiblu Poland Sp. z o.o

Szanowni Państwo, jako Pracodawca jesteśmy świadomi, iż opinie o miejscu pracy mogą być różne, a wpływa na to wiele czynników. Zarówno te pozytywne, jak i negatywne są bardzo wartościowe, gdyż stanowią podstawę do wprowadzania usprawnień lub ewentualnych zmian. Chcielibyśmy zaznaczyć, iż zawsze staramy się reagować, niemniej jednak tylko rzetelna informacja stanowi podstawę do podjęcia działań. Zachęcamy wszystkich Państwa do komunikowania się, przede wszystkich bezpośrednio - znacznie zwiększa to szansę podjęcia trafnych działań, co w przypadku informacji szczątkowej jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. W naszej fabryce funkcjonuje również skrzynka pomysłów – zachęcamy do jej użytkowania. Aby ułatwić oraz zwiększyć skuteczność i użyteczność Państwa sugestii, w najbliższym czasie zostanie wprowadzony specjalny formularz, którego trzeba używać, korzystając z tej formy komunikacji. Pragniemy podkreślić, iż intensywnie pracujemy nad ciągłym doskonaleniem – nie tylko w zakresie bezpieczeństwa, ale i komunikacji, aby uczynić nasze miejsce pracy bardziej atrakcyjnym. Z poważaniem, Zarząd Amiblu Poland Sp. z o.o.

No i racja

Halina

Na forum Gowork.pl zabronione jest podawanie danych osobowych. Proszę, żebyś miał to na uwadze pisząc kolejne opnie. Twój wpis jest niepokojący - możesz wyjaśnić jak wygląda aktualnie sytuacja w firmie Hobas Dąbrowa Górnicza? Jak traktowani są pracownicy w firmie?

Onhobad

Mamy nagrania jak Pan wielki brygadzista......IGLA wyzywa ludzi...No tak w domu nie może to tu się chce popisać...

Stefan
@Onhobad

Ja myślę że? Pan Igła ma i tak wiele cierpliwość to tego co się dzieje. Jeśli komuś nie pasuje to zawsze można zwolnić się a nie narzekać

ksztaltki
@Stefan

Cierpliwosci???to co robi to jest MOBING W PRACY

Igański Idiot

Igański HA hA xD to porażka a nie brygadzista

meg

Witam, Czy ktoś może napisać czy w Hobasie na produkcji pracują kobiety?

Popo
@meg

Nie pracują ale mamy kolegów ze wschodu TRAGEDIA

@Popo

Ale coś tam grzebią,nie tak jak niektórzy "polish worker" źenada,nie nadają się nawet do miotły...

@Popo

Jak wiele firm produkcyjnych wspieramy się pracownikami ze wschodu. Nie jest to podyktowane próbą oszczędności a brakiem rąk do pracy. Na ten moment wszyscy pracownicy firmy to 190 osób + 15 pracowników ze wschodu.

Jacek
@HR

Witam.w jaki sposób można dostać się do was do pracy?czy jedynie przez addeco czy bezpośrednio tez da rade?

@Jacek

Zapraszam do przesłania swojego CV na adres mailowy lub osobiste dostarczenie do firmy.

Bren

Jak sprawa dojazdu ewentualny przewóz pracowników?? Sosnowiec Zagórze

Renifer

Widzę że do hobasu przyjmują się ludzie którzy pracowały w Albie na lipówce nie jaki Pan Gołębiowski czyli nie jaki gołąb jak na niego mówili została jeszcze jego gołębica jego kochanica nic nie robił tylko ciągle gadał więc mu nie przedłużyli umowy nierób poprostu a najmądrzejszy jest myśli

Łukasz
@Renifer

Masz wiedzę na temat tego, jak wygląda rekrutacja do pracy w firmie Hobas? Interesuje mnie, czy studenci chcący odbyć staż w tej firmie mają taką możliwość? Firma zatrudnia na staż, aby móc nabyć niezbędnej wiedzy i umiejętności praktycznych? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Jacek

Witam.wczy jest możliwość podjęcia pracy bezpośrednio pod firmą czy jedynie przez agencję. Jeśli tak.proszę o namiary

@Jacek

Dzień dobry, Wszystkich zainteresowanych zachęcam do przesłania swojego CV na adres email firmy, pocztą lub osobiście. Preferujemy zatrudnienie bezpośrednie.

Tony Parker
@HR

Czy Hobas zatrudnia ludzi bez wykształcenia średniego, czyli podstawowe/gimnazjalne??

Monik

A jak wygląda praca w administracji? Czy ktoś się orientuje?

Na wózkach widłowych ile tam zarabiają??

Za dużo

To super będę mógł patrzeć z góry na takich jak Ty.

He he bo siedzenia we wózku są na wysokości 2,5 m

Kenezz
@Marek

Uwaga ostrzegam tam pracujących na powikłania w związku z chemią --- zróbcie sobie badania Ph krwi na zakwaszenie i kreatynine dotyczy nerek które nie bolą za moich czasów robili tylko alat iaspat wątroby bo możecie mieć poważne problemy z nerkami włącznie z dializą ...potraktujcie to poważnie ...jeśli ph krwi jest poniżej 5.5 i kreatynina powyżej 1.2 ....czy macie takie badania .do(usunięte przez administratora) i inni z lat 2005 pozdrawiam .

Kenezz
@Kenezz

Wy tu się nie dochodzcie tylko domagajcie się badań bo wylądujecie na dializach zatrucii chemią , nerki kreatynina ,krew ph ,płuca ,nadciśnienie itp.pracowałem tam i wiem co piszę ....zdrowia nie KUPISZ za 5000 +800 premii.pozdrawiam starych i młodych VB SD.

@Kenezz

Każdy pracownik otrzymuje skierowanie na badania wstępne. Na tym skierowaniu wypisane są wszystkie czynniki szkodliwe występujące w zakładzie. Jeśli lekarz widzi przeciwwskazania zdrowotne to jako firma nie możemy zatrudnić takiego pracownika. Co roku kontroluje nas Sanepid, który bada m. in. warunki i środowisko pracy. Raz do roku przeprowadzamy za pomocą niezależnej firmy zewnętrznej badania środowiska pracy. Wyniki pomiarów są udostępniane wszystkim pracownikom. Według aktualnych badań nigdzie nie przekraczamy norm. Oczywiście wykorzystujemy chemię w procesie produkcyjnym ale każdy pracownik zobowiązany jest do noszenia masek, okularów i odzieży ochronnej.

Czarna499

Kto mi powie na jakim przystanku trzeba wysiasc żeby dostać się do hobasa?? Bo jadę tam pierwszy raz z góry dzięki za odpowiedź .

Bolek
@Czarna499

Kolego jak zobaczysz góry to zawrót.

@Czarna499

Przystanek na ul. Koksowniczej - autobus 84

@@@

Baza Pracowników Niepokornych -nowa lista osób które w szczególny sposób wyróźniają się w kreowaniu opinii o firmie,pomimo tego iź chcą dobrze i stoją po stronie firmy przez swoją krytykę zaliczani do szkodników,dezorganizatorów,buntowników,plotkarzy,krytykantów,leni, itp,itd...Taki oto nowy rodzaj pracownika...taki oto sposób dialogu z załogą...taka oto firma...

@@@@

Gdzie taki wykaz jest dostępny? Można się zapoznać

@@@@

Firmie nie chodzi o krytykę tylko o formę tej krytyki. Cenimy sobie uwagi pracowników pod warunkiem, że trafiają do odpowiednich osób i w odpowiedniej formie. Drzwi Dyrekcji, HR i Kierowników stoją przed pracownikami otworem. W firmie funkcjonuje Rada Pracownicza oraz skrzynka na pomysły, uwagi do której każdy pracownik może wrzucić kartkę z odpowiednim pomysłem do czego gorąco zachęcamy.

Edyta

@Nowy, @wojwio, widziałam, że pytaliście o pracę w Hobas Dąbrowa Górnicza. Zdecydowaliście się na jej podjęcie? @44, rozumiem, że pracujesz lub pracowałeś w tej firmie. Czy możesz powiedzieć nam jakieś konkrety? @Waldziu, po Twojej wypowiedzi wnoszę, że pracujesz w Hobas Dąbrowa Górnicza. Długo już jesteś związany z tą firmą? @40i4, czy mógłbyś powiedzieć, jaki rodzaj umowy oferuje ten pracodawca?

@Edyta

Oferujemy umowę o pracę. Pierwsza na okres 3 miesięcy (próbna) po tym okresie przedłużamy zwykle na 6 msc, 6msc a potem na czas nieokreślony.

Ktopytaniebłądzi
@HR

Witam, czy są przyjęcia do pracy na ten moment? Widziałem ogłoszenie na Olx czy jest ono aktualne?

@Ktopytaniebłądzi

Tak. Ogłoszenia są aktualne.

Zostaw merytoryczną opinię o Hobas Dąbrowa Górnicza - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w Hobas Dąbrowa Górnicza?

Zobacz opinie na temat firmy Hobas Dąbrowa Górnicza tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hobas Dąbrowa Górnicza?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 57, z czego 8 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Hobas Dąbrowa Górnicza