Opinie o Hobas Dąbrowa Górnicza w Dąbrowa Górnicza

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Hobas Dąbrowa Górnicza. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Hobas Dąbrowa Górnicza o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja arkuszy rur i kształtowników

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hobas Dąbrowa Górnicza w Dąbrowa Górnicza

Rodzina

Na jednej zmianie kierownik i trzy osoby z jego rodziny. Ciekawe czy to normalne? Czy to jest sprawiedliwe w stosunku do innych pracowników?

xxxx
@Rodzina

Nepotyzm to zjawisko związane z faworyzowaniem i nagradzaniem krewnych i bliskich w sytuacjach zawodowych: przyznawaniu stanowisk, tytułów, wyróżnień i awansów. Termin pochodzi od łacińskiego słowa nepos, które oznacza bratanka. Nepotyzm to faworyzowanie pracowników spokrewnionych lub zaprzyjaźnionych z pracodawcą. Jeśli w firmie dochodzi do dyskryminacji, szef nie docenia Twoich starań i kwalifikacji do pracy na danym stanowisku, a nagradza wyłącznie członków własnej rodziny – możesz zgłosić sytuację do sądu pracy. Co to jest nepotyzm? Gdy w pracy traktujemy członków rodziny lepiej od innych osób z powodu bliskiego pokrewieństwa, np. nie zwracamy im uwagi na złe zachowanie, to mamy do czynienia z nepotyzmem. Umiejętności lub kwalifikacje pracowników schodzą na drugi plan, a najważniejsze stają się w pracy powiązania rodzinne lub znajomości. Nepotyzm w pracy to forma korupcji, podobnie jak kumoterstwo.

Tragedia

Jedna wielką tragedia. Szkolenie które rzekomo miało trwać trzy miesiące , trwało może 3 tygodnie , człowiek nie wie do końca co ma robić , dodatkowo brak narzędzi jest kolejnym problemem, składanie szlifierki zajmuje 15-20 minut , od górnie pracownik ma liczone czasy na dane czynności, a czasy ? nie wiadomo skąd się wzięły

Xxx
@@me

A to praca na laminowaniu jest lżejsza niż na składaniu? Opowiesz jakie warunki obowiązują na jednym i na drugim dziale? I nie chodzi mi tutaj o zarobki, bo już widzę w odpowiedziach, że zarabia się po tyle samo...

EKOSTAFIK

Nikt jeszcze nie poinformował przyszłych pracowników tutaj że od kwietnia jest dozwolone palenie papierosów tylko w trakcie przerwy!!! Tak więc zapraszamy osoby nie palące aby w stresie nikotynowym nie zrobili sobie krzywdy lub nie daj Boże innym.

?
@Rekruterka

To znaczy że rodziny kierowników i brygadzistów mają do rozliczenia mniej czasu czy więcej od reszty? bo dodanie tego o rodzinie (ponownie wszędzie) jest zupełnie bez sensu.

EKOSTAFIK

Papieros
@EKOSTAFIK

I bardzo dobrze nie ma palenia!!! W pracy sie pracuje. Jeszcze powinni przerwe skasowac i butle z wodą bo tam teraz kolejka.

Dokladnie
@Papieros

Dokladnie. Ja bym proponowal na kazdym stanowisku wiaderko na zalatwienie swoich potrzeb fizjologicznych - pomyslec o ile zwiekszylo by to wydajnosc. Moze jakis kaizen?

no smoking Nowy wpis
@EKOSTAFIK

Teraz to można spokojnie powoli sobie pracować na luzie... nie musi człowiek śpieszyć się żeby iść zapalić. SPOKOJNIE POWOLUTKU ŻEBY KAMERY WIDZIAŁY ŻE SIĘ RUSZASZ to mu starczy temu podglądaczowi teraz dopiero wydajność spadnie POWODZENIA .... Robi się kolejny (usunięte przez administratora) : nie chodzić nie stać nie gadać itd Powodzenia w rekrutacji PYŁ CHEMIA PYŁ CHEMIA już nawet nie można się przewietrzyć!!! Kaganiec na ryju , Pozdrawiam WIELKIEGO BRATA

Rekruterka Nowy wpis
@EKOSTAFIK

W ogloszeniach pracy nic o tym nie pisze. Jestem osobą paląca. Dziękuję za informację i potwierdzenie tutaj z działu kadr, o takich przepisach zakładowych i o rozliczaniu pracowników z pracy równomiernie z pracownikami rodzin kierowników i brygadzistów i kto to rozlicza? Proszę mnie zrozumieć, chce zmienić pracę A opinie pracowników nie zachęcają. Dziękuję za odpowiedź

P. Nowy wpis
@EKOSTAFIK

Korea i (usunięte przez administratora) za marne grosze, potrafią tylko zabierać, a to premię, a to nie wolno wyjść zapalić.Pan dyrektor się ośmiesza myśląc, że zrobi z ludzi niewolników.To nie te czasy....

? Nowy wpis
@Rekruterka

Pipi

Nie polecam pracy w tej firmie, wszystko pięknie i ładnie obiecują a później wychodzi szydło z worka. Premii nie ma.Ludzie chodzą na nadgodziny żeby godnie zarobić.Szkolenie to porażka.Jesli ktoś marzy o siedzeniu w ciasnej rurze i liczy się z poparzeniami, żywica i lakierem we włosach np. oraz ogólnym smrodem i (usunięte przez administratora) i co najgorsze z brakiem sprawiedliwości ze strony przełożonych,kolesiostwem to można przychodzić...W wakacje napewno przy 30 stopniach będzie wesoło.Porazka.

@Pipi

Nie polecam pracy w tej firmie.... Trzymajcie się daleko od Amiblu.... Zarobki beznadziejne, a premia zależy od tego czy się spodobasz czy nie wyższej władzy. Porażka. Nie widzą, że się starasz.... I jeden wielki (usunięte przez administratora) .... żywica i farba we włosach, kurz po szlifowaniu na twarzy i nie tylko...

Ale po co ten hejt? Bylas wcześniej widzialas jak jest trzeba bylo podziękować. Nikt by nie musial sie meczyc z toba.. Idz do biedronki tam jest lepiej

Lubię marchew
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.

Czy ta marchew juz posadzona jest? Czekamy.

Pepe

Problemem w tej firmie są pracownicy którzy są uważani za najlepszych tylko dla tego że potrafią podlizywać się a tak naprawdę to 60% czasu poświęcają na pracę a 40 na dyskusję z kolegami narzekanie i podlizywanie Natomiast nie docenia się pracowników którym naprawdę zależy na tym by produkt był zrobiony , fakt nie wszyscy ci ludzie wszystko potrafią ale zapału im nie brakuje Znam dziewczynę która z własnej i nie przymuszonej woli nie pójdzie na śniadanie bo to co robi musi być skończone a obok super pracownik tylko się z niej śmieje i ma wyw alone na wydajność czy wysyłki Mamy tak zwany gorszy sort i podlizywaczy którzy będą zawsze lepsi

@Pepe

A ja uważam ze ten myk już był stosowany na produkcji gdzie potem zmiana która wykręciła największa normę dostała po (usunięte przez administratora) bo ustandaryzowali to na wszystkie 3 zmiany Nie dajcie się zrobić w bambuko ;)

Pepe

Właśnie takie jest podejście starych pracowników którzy mają gdzieś tą pracę Trzeba doszkolić gorszy sort ,starych kilku zwolnić i wtedy będzie lepiej szła robota A teraz jak umiesz się podlizywać to masz super robotę , jak nie to masz niższą premię i najgorszą robotę na hali

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Hobas Dąbrowa Górnicza? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
Leszno
Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

Na jakie benefity można liczyć w Hobas Dąbrowa Górnicza?

Dla Fiony

Prawo ogranicza użytkowanie półmasek filtrujących do maksymalnie trzech godzin w ciągu całego dnia pracy. Powodem jest unikanie gromadzenia się wody w płucach będącej wynikiem parowania powietrza z oddechu użytkownika. Jeśli konieczne jest noszenie maski oddechowej przez dłużej niż trzy godziny, wówczas należy stosować aparat oddechowy lub maskę oddechową z doprowadzeniem sprężonego powietrza. Podczas stosowania aparatu oddechowego należy upewnić się, że stężenie tlenu w środowisku pracy wynosi co najmniej 17%. Ponadto trzeba używać filtrów odpowiednich do wykonywanej pracy. Jeśli stężenie tlenu jest niższe niż 17% lub nie ma filtrów chroniących przed substancjami chemicznymi, należy użyć aparatu oddechowego z doprowadzeniem świeżego powietrza.

Operator produkcji
@Dla Fiony

Myśle ze @pracodawca poruszy ta kwestie bo jakby nie patrząc to możemy mówić tu o faktach skoro mamy cel na 2024 nacisk na bezpieczeństwo i higienę pracy to myśle ze to odpowiedni moment na odzew ;)

@Operator produkcji

Hej, a jesteś dobrej myśli, ze to coś da?:) Firma reaguje na tego typu zgłaszane sytuacje? Sorry, ze się wtrącam, ale mam zamiar złożyć cv tu do was na produkcje i chciałbym wiedzieć co w trawie piszczy. Pzdr:)

Tragedia

Taki sobie pracownik
@Tragedia

3 tygodnie szkolenia i nie wiesz co masz robić , dobre Myślisz że nic nie będziesz robił jak jesteś na szkoleniu ???? Jeśli nie wiesz skąd się biorą czasy ,może warto zapytać - próbowałeś????

Okok

to zapraszam na laminowanie, jak dobrze się orientuje to przyjęcia są, a z tego co piszesz to mamy banalnie prosta prace oparta tylko na obsługiwaniu wałka :) tylko pamiętaj żeby cię to nie przerosło, głuptasie.

Ok69kok

Mniejsza z wykształceniem, głuptasie. Wymagane jest średnie. Prawda taka, że szkolenie, które miałobyć odbyte przez 3 miesiące - kończy się po paru dniach. Prawda taka, że nie ma czym robić, a wymagają spełnienia ich czasu na daną kształtkę.

Agacia
@Ok69kok

A nie ma kogoś, kto czuwa nad Tobą i może Ci pomóc w razie problemów? :/ Poza tym, jakich narzędzi brakuje?? Zgłaszałeś to? Nie mają zamiaru ich zapewnić?

@out
@Agacia

Jedyne co mogą zapewnić to pylice za te marne pieniądze, które płacą w tej firmie. Firma co patrzy na konkurencję, która znajduje się obok ich firmy lecz nikt nie zauważył, że w ani jednej z nich nie ma takiego zapylenie czy innych szkodników zawodowych.

@@out

Ale mimo to każdy rozumiem dostaje odzież i środki ochrony w takim razie? Bo warunki brzmią na takie, które by tego wymagały. I słabe pieniądze tzn. ile konkretnie? Są może benefity do tego, aby trochę lepiej to sumarycznie wyglądało? Próbuję zweryfikować czy miałbym lepsze warunki niż w obecnej firmie.

Mi to się wydaje, że tam u góry w biurach tak Wam się tak nudzi, że piszecie między sobą. Zejdź na dół jeden z drugim, wsadź portki, kombinezon i pracuj, bo ludzi brak a Wy jedyne co możecie to płakać na forum. Na składaniu na każdej zmianie jest max 4 osoby. Na laminowaniu po 10. Zwalniają się ludzie jedynie ze składania. Wyciągnijcie wnioski. Płacicie tak samo i tu i tu, a wymogi są odległe. Tyle w temacie. Może pora by laminowanie doszkolilo sie w składaniu? Takie same zarobki jak nie wyższe.

Pacan
@@Pracownik

Widać że nie czytasz ze zrozumieniem , ale to pewnie przez pracę na nocnej zmianie Patrzę na godzinę twojej opinii Nie wiem po czym wywnioskowałeś że pracuję u góry , zdolna z ciebie bestia Nie nie pracuję u góry Jestem ze składania i nigdy nie pójdę na laminowanie , jeśli tobie jest tak źle to masz 2 wyjścia Chyba nie trzeba podpiwiadać

@me
@Pacan

A ja pracuje na składaniu i za te pieniądze co oferują na obu działach z miłą chęcią poszedłbym na laminowanie. Niestety nie ma takiej opcji mimo, że mamy dwie tak jak twierdzisz.

@@me

To między składaniem i laminowaniem jest jakaś znacząca różnica w poziomie wypłaty? Chcę składać papiery, a to warto byłoby wiedzieć. No i właśnie jak to wygląda z przenosinami ewentualnymi, dają możliwość żeby zmienić dział?

@brak

Aktualnie nie ma żadnej różnicy w kwesti pieniędzy pomiędzy laminowaniem a składaniem. Składaj papiery na laminowanie.

Xxx

@podwyzki

Czemu w tej firmie podwyzki sa zawsze takie male??

Rodzina

xxxx
@Rodzina

Nuke

@Pracodawca może pora zainteresować się przepisami bhp, bo pani z bhp potrafi w nocy wpaść po radio, a nie reaguje na to gdy temperatura na hali spada poniżej 10* i każe się ludziom normalnie pracować.

@Nuke

Dlaczego na hali są takie warunki związane z niską temperaturą? Nie ma ogrzewania? Czy firma zapewnia chociaż pracownikom ciepłe ubrania robocze?

Są ubrania ale proszę gdy się człowiek ubierze to jak ma pracować wewnątrz kształtki gdy tam czasami nie ma możliwości swobodnego poruszania się.

Danka

No tak.. Ale jest w planach zmienienie tego, żeby na hali było ciepło? Mówiono coś na ten temat? Poza tym, w jakiś sposób te warunki są wynagradzane, czy trzeba po prostu zacisnąć zęby i pracować?

Masz na myśli ile można zarobić? Bo ja też właśnie informacji na ten temat szukam. Widziałem jakieś stare ogłoszenie do pracy na produkcje ale stawek w nim nie podano. A to głównie od kasy zależy czy będę się starał o robotę. Ktoś może powiedzieć konkretnie ile dadzą na start na produkcji osobie bez doświadczenia? Tutaj ktoś wspominał o 3 miesięcznym szkoleniu. To szkolenie dotyczyło produkcji?

Czy to z tych wspomnianych premii i ich ewentualnego pomniejszania wynika to poprzednie zapytanie na podwyżki pracownicze? Swoją drogą nikt na nie nie odpowiedział… w rzeczywistym ujęciu jakie macie zasady premiowania? Pod jakimi warunkami na papierze jej wartość może zostać pomniejszona?

Slownik

Postaram się odpowiedzieć po polsku ponieważ ciężko jest cokolwiek wywnioskować z twojego wpisu Z tego co wiem to na żadnej ze zmian nie pracuje rodzina wraz z kierownikiem A po za tym w pracy nie ma rodziny są pracownicy ;)

Stefan
@Slownik

No jednak mijasz się z prawdą zapewnie celowo, teść kierownik kryje niecne występki chłopaka swojej córki. A tak nie powinno być.

D.a
@Stefan

Odgrzewasz temat który był poruszany 100 raz . Jeśli chcesz to przenieś się na brygadę gdzie brat jest brygadzista brata. Ps. widać że to długie L4 ci zaszkodziło ????

Julia
@Stefan

Niecne występki? Występkiem jest czyn zabroniony zagrożony grzywną powyżej 30 stawek dziennych, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności przekraczającą miesiąc. Jak wyżej napisałeś/łaś skoro to mój chłopak to znaczy że ojciec nie jest jego teściem, chyba że się mylę to przepraszam.

@Julia

Tzn ze nie powinno być takich zależności że brat brata ocenia daje mu premie. I że gość który jest kierownikiem w niedzielę je rosół ze swoim pracownikiem. W obu przypadkach nie wierzę w obiektywną ocenę. Takie przypadki nie powinny mieć miejsca i nie powinny być tolerowane przez firmę.

Czy firma Hobas Dąbrowa Górnicza udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Kamila

Po prawdzie to czytam i nie bardzo rozumiem. To te połączenie z A. tak na firmę zadziałało? Zresztą uważam, że teraz w kryzysie najważniejsze jest ile się zarabia. Mój chłopak chce składać papiery na młodszego magazyniera z UDT i w ogłoszeniu jest o 4.000 płacy. Po jakim czasie jest podwyżka?

@Kamila

Proszę pani Kamili papier jest w kiblu. Do pracy składa się dokumenty. Zima to trudny czas dla magazynierów

Ttt
@Kamila

Po miesiącu dostanie 200zl potem po pół roku może kolejne 200 . Ważne żeby zaznaczyć że będzie latał w deszczu śniegu i jak rozwali rurkę to ku z premi z 100 zabiorą czy tam 150 . Naprawdę są lepsze zakłady niż amiblu ????

Alicja
@Ttt

za rozwalenie rurki 100 z premii? to ile ta rurka warta? więć to jest odpowiedzialność materialna tutaj, innej nie ma? a tej premii to ile max jest? pytam, bo ciekawa jestem ile w miesiącu mogliby odliczyć

C_C
@Alicja

To zależy od średnicy. Niektóre kilka tysięcy, inne kilkanaście, a są takie, które mogą kosztować i kilkadziesiąt.

Czy w Hobas Dąbrowa Górnicza jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

KoP

Tak, jak najbardziej. Zgłaszaliśmy problem związany z wysokimi temperaturami i zakład zadziałał bardzo szybko kupując Nam elektrolity. Nie wiem teraz co lepsze - premia w kwocie 500 zł jak w ubiegłym roku czy te elektrolity.

Hehe
@KoP

A kto dostał te niby elektrolity??? Ja nie ! Ani elektrolitów,ani 500 Trza (usunięte przez administratora)bo czerwone pieczątki Grunt że ludzi pod dostatkiem

Natalka
@KoP

hmmm....ale przecież premia 500 zł to nie jest zła suma, pytanie czy to kwota netto, czy brutto? :) no i czy to jest tylko jednorazowa premia? Czy może masz na myśli, że dali elektrolity, a premie zabrali? To byłoby dość dziwne, przynajmniej w moim odczuciu...

Bry

Tak ! Przyjmują do wiadomości i na tym się kończy bo musi być tak jak PST chce no a mało kto się mu postawi

@Bry

Ale przecież tu nię chodzi o stawianie się tylko żeby ludziom się lepiej pracowało. Jak słaba wentylacja to są chociaż wiatraki albo firma prócz elektrolitów daje dostęp do darmowej wody butelkowanej?

Prawda

Firma, a raczej osoby na kierowniczych stanowiskach mogą zabrać Ci premie za to, że poszedłeś się napić lub załatwić. Jedyna firma w której pracuję, gdzie by coś działało to musisz części przynieść chyba z domu. Wymogi duże, zapylenie i smród jeszcze większe, robić nie ma czym, a wymagają by ktoś robił pod ich ustawione odgórnie czasy. Premie zabierają jak im się podoba, czyli czesto. Szkoda, że nie ma jakichś ankiet miesięcznych co do oceny kierownika. Wtedy może zmienili by podejście do pracownika, gdyby im ktoś też stał nad głową. A tak to poszanowania brak, dla nich lepiej by zwolnil sie stary pracownik, zatrudnil nowy - wtedy wiadomo, mniej roboty, a wyplata taka sama. Ogólnie polecam.

Fajnie ze się tak nami dyrekcja w tym okresie gorąca interesuje. Dba żeby nie iść na l4, paCZy na kamerach czy ktoś nie mdleje, naprawdę super. A i ta wentylacja na hali co nie działa od nowości.

Poszli

Gdzie ci pracownicy ktorzy mieli szturmowac bramy zakładu. Ci z budowlanki i zwolnieni z Huty? Gdzie oni są? A dyrektor mówił stawiamy na młodych bo staży i tak się nie ruszą bo się zasiedzieli.

Obserwujący
@Poszli

Widać ze tak może i jest ale spekulując to co się dzieje obecnie na okolicy to norma ze ktoś rzuca prace . Jednakże można zaznaczyć ze świadectwo pracy to tylko przydatne teraz do dni urlopowych nic pozatym . Zakłady w okolicy tez maja problemy z pracownikami jeśli ktoś ma ochotę i tzw wigor pracuje ten co nie chce nie pracuje i tyle panuje bezrobocie tym trzeba się cieszyć ze jednak ktoś pamiętał o tym gdzie zaczynał przygodę z praca tak jak ten pracownik który sam zapracował sobie na (usunięte przez administratora) w papierach mało tego jest mało ludzi bo większość na l4 . To ze ktoś się pojawił nie można skreślać go odrazu widać Że trzeba mieć zaufanie a jakby nie patrząc pracował tu wcześniej wiec ma pojęcie i doświadczenie wieksze niż pracownik który przepracuje 2 tygodnie i podziękuje lepszy ten który pracuje i wie o co chodzi na danym dziale. Myśle ze żale które komuś uprzykrzają głowę zostały już wylane wiec pracuj i szanuj prace ;)

Artur

Witam ma pytanie czy czytanie rysunku technicznego jest obowiązkowe czy można się przyuczyć już w firmie ??

Rysunek
@Artur

Lepszy taki co chce pracować i się uczyć niż mówi że wszystko wie i za tydzień go nie ma.

Lop
@Artur

Można się przyuczyć podczas pracy. Pozwalam, @pracodawca

Na jakie benefity można liczyć w Hobas Dąbrowa Górnicza?

Oj tak to nie, nie z nami, nie mówi się co innego a robi co innego!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Hobas Dąbrowa Górnicza - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w Hobas Dąbrowa Górnicza?

Zobacz opinie na temat firmy Hobas Dąbrowa Górnicza tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hobas Dąbrowa Górnicza?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 8 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042