Opinie o Tukaj Mapping Central Europe Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Tukaj Mapping Central Europe Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Tukaj Mapping Central Europe Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tukaj Mapping Central Europe Sp. z o.o. w Warszawa

Szkoda gadać

Za chwilę minie 10-ty kolejnego miesiąca. Do tej pory nie otrzymaliśmy pełnego wynagrodzenia za miesiąc marzec! Pensje wypłacają w nieterminowych ratach, bez jakiegokolwiek uzgadniania tego z pracownikami. Kombinatorstwo i krętactwo na każdym kroku. Każą zakładać działalności, żeby czasem kierownictwu na rachunku się mniej nie pokazało. Prezes to chyba tu tylko przychodzi, żeby sprawdzić, czy mu miliony z konta nie pouciekały... Akord, głodowe pensje, wypłaty na widzi-mi-się. Rotacja pracowników jest na takim poziomie, że człowiek przestaje zapamiętywać twarze, nie wspominając już o imieniu, czy nazwisku. Tak w skrócie można podsumować tą firmę-kogucik. "Tukaj, tam nie pukaj" - dowcipne, ale jak trafne stwierdzenie!

studenci geodezji

Witam Mam pytanie. Jak to jest że nie macie kopii umowy? Jak można się na to zgodzić. Zapraszam do dyskusji na facebook Może razem uda nam się coś zmienić... Na początek możemy zmniejszyć ryzyko padnięcia ofiarą łakomych na zysk firm. Zapraszam do polubienia, udostępniania, zapraszania znajomych i wyrażania opinii Walczmy o swoją przyszłość! Stop umowom śmieciowym! https://www.facebook.com/stopwyzyskowiwgeodezji?notif_t=page_new_likes Mamy poparcie Stowarzyszenia Studentów Politechniki Warszawskiej Geoida

Pozdrowienia dla Sebastiana:) Gadim - podpisywanie umów co miesiąc był taki temat By uniknąć zaniżania stawek ale kierownictwo nawet nie chciało o czymś takim słyszeć Z TMCE jest tak jak zarobisz 3500 to ci zminią stawki tak byś 2500 nie przekroczył jak zarobisz 1000 to też nie podwyższą. Firmy nie polecam

mm

dołączam się do pytania. bo widze, że opinie są masakryczne..

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie Tukaj Mapping Central Europe Sp. z o.o.? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik działu eksportu z językiem niemieckim
Bydgoszcz
AA Euro Recruitment Poland Sp. z o.o.
student

Witam, Minęło już trochę czasu od ostatnich wpisów. Obecnie oddział w Warszawie poszukuje nowych pracowników do aktualizacji EMUiA. Czy warto tam iść?? Czy w pozostałych działach też obcinają stawki itd jak w dziale paszportyzacji???

geo

dzięki za pomocne fakty - udało mi się już znaleźć inna pracę, ale opinie były przydatne bo jednak nie zdecydowałem się złożyć cv

tukaj-tam-nie-pukaj

Jako były pracownik (Kraków), w osławionym wszem i wobec dziale paszportyzacji, potwierdzam poniższą wypowiedź: "Fakt 1 - płacą, ale grosze i to z opóźnieniem 2-3 miesięcznym Fakt 2 - wynagrodzenie uzależnione od wyników (akord), jak wyjdzie za dużo, to zmieniają stawki Fakt 3 - wygórowane normy miesięczne, nie do spełnienia w 8-godzinnym czasie pracy Fakt 4 - bardzo duża rotacja pracowników Fakt 5 - zadowolenie wśród pracowników bardzo niskie - nie znam osoby, która by nie szukała innej pracy Fakt 5 - bałagan - liderów kilku, każdy ma inne zdanie i inne wymagania Fakt 6 - wszystko na tzw. gębę - niby umowa podpisana, ale w ręcę jej nikt nie ma - konsekwencją jest to, że robią, co chcą Fakt 7 - konieczność posiadania działalności gospodarczej" Chaos, dezorganizacja, chamstwo i pensje uwłaczające godności człowieka. Jak sobie przypomnę, to bardzo cieszę się ze swojej rezygnacji. Do potencjalnych pracowników: dział paszportyzacji omijajcie szerokim łukiem, bo szukają tylko naiwnych! Podejrzewam, że wraz z upływem czasu będzie podobnie w pozostałych. W ostatnim czasie zwolniło się dużo osób (Kraków), także chyba nic się nie zmieniło i nie zmieni. Firma wyznaje zasadę: każdego pracownika jesteśmy w stanie zastąpić skończoną liczbą studentów, w dodatku pracujących za śmieciowe pieniądze, na b. kiepskich warunkach... Szczerze? Praca na stacji benzynowej bardziej się opłaca, bo przynajmniej nie trzeba siedzieć za darmo po godzinach, a obowiązki są jasno ustalone:) Z pozytywnych rzeczy pozostały chyba tylko znajomości z fajnymi ludźmi i to by było na tyle.. :) Tylko dzięki temu wystawiam ocenę: mierny.

daniel

To mowicie, ze prezes rysiu ochódzki kupil sobie nowego merca? No typowe dla polskiego nowobogackiego buractwa. Lubu dubu, lubu dubu, niech nam zyje prezesz naszego klubu, nieeeeech zyje nam. I jego pupil mariuszek.

jeleń

no to nic się nie zmieniło - projekt paszportyzacji/inwentaryzacji majątku sieciowego funkcjonuje jak auto z kołami i silnikiem co prawda ale bez kierownicy:D zresztą komentarze powyżej ukazują to najlepiej

byly pracownik

pracowałem w tej firmie kilka lat temu, kiedy jeszcze o paszportyzacji nie sniło się nawet filozofom, a firma robiła proste projekty blizsze geodezji i prawdziwej fotogrametrii. dzis dziekuje sam sobie ze odszedlem. atmosfera wsrod pracownikow fajna, ale opoznienia w wyplatach i zarzadzanie zasobami ludzkimi wolalo o pomste do nieba. zwlaszcza jeden bezradny kierownik utkwil mi w pamieci, litosciwie pomine jego nazwisko, ale imie mial jak ssak z rodziny jeleniowatych. moze sie juz wyrobil, ale wtedy to byl taki smieszny chloptas biegajacy w kolorowych sportowych butach, nie wiem, moze chcial byc szybciej ze swoimi skargami u dyrektora.

fdododks

W innych działach jest lepsza organizacja pracy i zarządzanie zespołem, nikt aż tak nie narzeka, problem dot. osławionej tutaj paszportyzacji, ale niestety przyjmują obecnie tylko do paszportyzacji bo im się pali z projektem i brakuje rąk do "klikania". Każdy kto może to się ewakuuje, w przeciągu 5 tygodni zwolniło się 5 pracowników z ponad rocznym stażem, większość szuka nowej pracy-to o dziale paszportyzacji świadczy najlepiej-nie życzę nikomu pracować na tych warunkach, chyba że nie ma już wyjścia...ale na kasie w Carrefourze zarobiesz lepiej i pod mniejszą presją:)

rudzik

@geo - niestety raczej nie ma takiej opcji.. W TMCE jest dział fotogrametrii ale jest to na tyle zamknięta grupa, że nie ma opcji tam wejść. Poza tym jest jeszcze dział "GIS" który z gisem ma chyba niewiele wspólnego tak naprawdę... A klasyczna geodezja? nie ma.

geo

a jak jest z pracą dla geodetów? z tego co wnioskuje to chodzi tu o tą paszportyzację, ale ja nie mam zielonego pojęcia na temat pradu-są jeszcze jakieś inne działy typowo geodezyjne gdzie moznaby się zaczepić?

same_klamstwa

"W tej firmie podobnie jak ja pracuje około 50 osób ze stażem większym niż 5 lat. Jak moglibyśmy przeżyć te 5 lat w takich warunkach jak tutaj opisujecie mając kredyty hipoteczne i dzieci? Brakuje tutaj logiki a jest tylko lament niedojrzałych dzieciaków." No tak, to teraz powiedz to wszystkim tym którzy dopiero co zaczynają prowadzić działalność, nie zarabiają tak dobrze jak ty i twoi współpracownicy z dłuższym stażem i chcą się usamodzielnić(jakiś kredyt na własne 4 kąty czy samochód). No jak? Tu nawet nie chodzi o wysokość wypłaty tu chodzi o brak regularności wypłat. Bo ZUS nie będzie czekać, US podobnie - tam co miesiąc trzeba odprowadzać sporo kasy a skąd masz ją mieć jak zarabiasz 2000-2,200 zł brutto i musisz za to wytrzymać 2 miesiące? Już ci szybko podliczę:(na preferencyjnej stawce zus) -430zł ZUS x2 czyli 860zł -ok 200-250zł zaliczki na podatek do US x2 czyli 400-500zł Samych tylko kosztów prowadzenia DG mamy więc 1260-1360zł! Czyli pozostaje niecały tysiak na 2 miesiące życia. Gdzie jakieś opłaty za mieszkanie, gdzie jedzenie, gdzie dojazdy? A jak ktoś ma małe dziecko i żonę na utrzymaniu(a byli tacy) to co ma zrobić? Teksty o awansie za ciężką pracę można między bajki włożyć. Zdecydowana większość pracowników umie tylko jedno: klikać. Rysować z orto budynki, działki, domki i inne pierdoły. Ci co cokolwiek potrafią mają po 10 lat doświadczenia w tej firmie...tylko niestety w porównaniu do zdobytej wiedzy to tak mniej więcej pół roku w normalnej firmie gdzie zajmujesz się specjalistycznymi projektami. Firma zdecydowanie na minus, nie polecam nikomu kto chce zostać jakimkolwiek specjalistą.

takietam

To w jaki sposób @$#% inwentaryzujących w terenie to się nadaje na sprawę w sądzie. Zmienianie stawki godzinowej WSTECZ?! Co to ma w ogóle być, chcieliście zmienić stawkę trzeba to było zrobić od następnego miesiąca dając czas tym którzy się z tym nie zgadzają na zmianę pracy ale przecież ta firma nie może być w porządku w stosunku do pracownika więc zrobiliście po swojemu :)(szkoda tylko chłopaków bo ci co się najbardziej starali stracili nawet 600-800 zł z powodu zmiany stawek - jest na to dobre słowo ZŁODZIEJSTWO). Kolejna sprawa to dyrektor, jego manipulacje i krętactwo. Spróbuj się z nim umówić na spotkanie to będzie co chwile przekładał bo pewnie tak go nauczyli na kursie z manipulowania pracownikami. Nawet jak się do niego dostaniesz to będzie ci obiecywać gruszki na wierzbie, projekty zagraniczne, podwyżkę, normalne umowy i nie wiadomo jaki rozwój w firmie - a co się później okazuje? Podwyżka, którą sobie wywalczyłeś zostaje obniżona bo 'niestety tyle mógł dla ciebie zrobić', umowy nigdy nie dostaniesz, projekty zagraniczne to jedna wielka ściema a firma kasy na wypłaty nie ma(nawet jak dostanie bańkę[1mln] z projektu to po miesiącu tego nie ma).

takietam

Panie 'zdrowyrozsadek' ciężko się zgodzić z czymkolwiek co napisałeś. To nie jest studencki lament(przynajmniej 90% osób). To są fakty - wiem, że ciebie to boli jako pewnie kierownika ale musicie to przyjąć na klatę i zacząć coś zmieniać. 'W pracy trzeba robić DOBRĄ robotę!' powiedz mi jak robić 'dobrą robotę' jak: 1. Większość ustaleń zmienia się z tygodnia na tydzień - kierownictwo najczęściej nawet o nich nie informuje dopóki to jakoś przypadkiem nie wyjdzie i to jest wasza wina(no i oczywiście trzeba to zmieniać za free bo przecież 'nie możemy wam płacić za robienie ciągle tego samego' albo 'to już było zapłacone więc w czasie wolnym to poprawcie') 2. Kierownictwo w większości samo nie ma pojęcia jak co robić(no jest jeden co wie o co w tym projekcie chodzi - reszta 'nadzoruje' czyli zazwyczaj miesza tak, że nikt nic nie wie) Macie taką rotację, że przez kasy w McDonaldzie przewija się mniej ludzi - w jaki sposób chcecie kontynuować projekt jak co chwile przychodzi ktoś zielony i trzeba go szkolić - po 3 miesiącach jak zobaczy jak firma funkcjonuje to ucieka i znów musicie szkolić kogoś nowego(i tak w kółko). Dziwisz się, że paszportyzujacy napisał "Przez cały dzień jak automat przyklepujesz bezmyślnie dane z dokumentacji dot. nN" a jak masz to robić jak robisz na akord? Więc to ile zarobisz zależy od tego ile wklepiesz danych do paczki. Kto o zdrowych zmysłach będzie siedział i poważnie analizował dokumentacje jak czas leci a z nim uciekają pieniądze? Dajcie ludziom uczciwie zarobić a nie cały czas podejrzenia, podnoszenie limitów i pretensje że słabo w tym miesiącu. Wyliczacie sobie jakieś normy z dupy na podstawie excela kierownika projektu i uważacie, że jest ok. To w jaki sposób wychujaliście inwentaryzujących w terenie to się nadaje na sprawę w sądzie. Zmienianie stawki godzinowej WSTECZ?! Co to ma w ogóle być, chcieliście zmienić stawkę trzeba to było zrobić od następnego

formerworker

Jednoosobowo wolno prowadzić tylko oględziny wzrokowe sieci bez otwierania urządzeń. Ale przecież niech to robi student bez badań i to samemu, jak sie spali to jego wina, bo sam sobie nie zrobił badań. Nie wspomnę, że szkolenie z pracy ze złaczami trwało 30 minut i polegało na otwarciu jednego złacza przez jedną osobę, a niestety sporo zatrudnionych osób miało mizerne obycie/pojęcie o pracy z urządzeniami energetycznymi. Efekty tej pracy, oraz cała ta firma i jej usługi, wśród osób bardziej zaznajomionych z tematem budzą politowanie pomieszane z pogardą i śmiechem. Ale nawet koniec końców nie żałuję, że tam pracowałem, przynajmnie zobaczyłem co to znaczy prawdziwy burdel, chamstwo, cwaniactwo, wyzysk, krótkowzrocznosc i głupota. A kupienie drogiego mercedesa (g. mnie obchodzi na jakich zasadach, to nie jest auto za 30 tyś zł i samo sie nie spłaci) gdy pracownicy czekają tygodniami na obcietą wypłątę to taka tylko wisienka na torcie, dekorujaca całokształt tej firmy. Potencjalni kandydaci, omijać szerokim łukiem!

formerworker

Jako "głupi student", który miał okazje popracować w tejże jakże przyjaznej firmie, niestety musze zgodzić się z przedmówcami, z grupy "głupich, niewdzięcznych studentów". W zasadzie nie ma co tutaj wiecej dopisywać, przedmówcy wpisali właściwie wszystko. Po to zapiepszasz od zmieszchu do świtu i w soboty, żeby na końcu po czasie obniżyli Ci stawki za już przepracowany okres, bo zarobi byś za dużo. Ta praca i jej zasady to jedna kpina. Dokładność, logika i zaangażowanie działa tylko na twoją niekorzyść. Jak chcesz cos zrobić dobrze, to wyrabiasz połowę tego, co robią ludzie którzy maja jakość pracy gdzieś, więc w efekcie zarabiasz połowę mniej, w efekcie nauczysz się, że im bardziej ściemniasz i odstawiasz manianę, tym lepiej zarabiasz. Dobre. Szefostwo oderwane totalnie od otaczającej rzeczywistosci, zdaje się żyć w innym wymiarze czasu i przestrzeni, kierownik nie mający totalnie pojecia co dokładnie robią podlegajacy mu pracownicy (nie widział chyba nigdy pracy w terenie na oczy), usilnie twierdzący, że zza biurka wie lepiej jak pracujemy, niż my sami. Nie wspomnę o tym, że nikt nie pomyslał, że do pracy przy urządzeniach elektrycznych pasowało by mieć badania lekarskie: ale przecież z zasad umowy o dzieło, a jakże wynika, że powinienłeś zrobić badania samemu, czego nikt nie pilnuje, ani o tym nie informuje (sie dowiedziłem przypadkiem od zanjomego). W razie wypadku bez konsekwencji szefostwo powie Ci, "nie znamy sie". Nie wspomnę o jednoosobowym przeprowadzaniu czynnosci takich jak otwieranie skrzyń w stacji trafo, czy złącz, co jest sprzeczne z zasadami pracy zakładu energetycznego (takie czynnosci pracownicy Tauronu wykonują przynajmniej we 2 osoby). Jednoosobowo wolno prowadzić tylko oględziny wzrokowe sieci bez otwierania urządzeń. Ale przecież niech to robi student bez badań i to samemu, jak sie spali to jego wina, bo sam sobie nie zrobił badań. Nie wspomnę, że szkolenie z pracy ze złaczami trwało 30 minut i polegało na

ooo

Trochę racji w tym co pisze "Zdrowy rozsądek" jest: - w pracy (jakiejkolwiek) trzeba robić swoją robotę dobrze - podwyżka powinna być za efekty pracy No i to by było na tyle. Firma nie dość, że zatrudnia studentów to jeszcze im źle bo Ci ośmielają się narzekać na warunki. Kierownictwo powinno również spróbować swoich sił w inwentaryzacji/paszportyzacji a nie założyć jakąś ilość kilometrów na godzinę, przemnożyć przez liczbę godzin w miesiącu i na tej podstawie ustalić normę do wyrobienia. Być może gdyby sami mieli na koniec miesiąca dostać 1700 zł, odliczyć z tego ZUS i podatek to doszliby do wniosku, że coś może rzeczywiście jest nie tak. Sugestie pracowników odnośnie obecności kogoś z kierownictwa w terenie, żeby naocznie sprawdził z czym to się je, kończyły się fiaskiem. Dodatkowo obniżanie stawek za przepracowany już czas, teksty typu "jak się nie podoba to droga wolna", niepewność wypłat co do terminu i wysokości, powodują, że dla tych strasznych studentów o "obiektywizmie i profesjonalnym podejściu do kariery" nie może być mowy. Dodatkowo przy pracy akordowej pracownik skupia się na tym, żeby wyrobić normę miesięczną a nie żeby to co zrobi było perfekt. Tym większa frustracja w sytuacji kiedy widzi, że on jednak stara się robić wszystko dokładnie, schodzi mu z tym dłużej, nie wyrobi normy i dostanie dużo niższą pensję od kogoś kto bezrefleksyjnie przeklepie dane i normę wyrobi. Jakiegoś wykształcenia nie trzeba mieć żeby tu pracować - włączyć komputer większość ludzi potrafi a jak ktoś wie czym jest Excel to z pewnością poradzi sobie z wpisywaniem do odpowiednich rubryk wszelakich numerków z dokumentacji. Najprostszym rozwiązaniem ale pozostającym w sferze snów byłoby danie każdemu umowy o pracę z określonym zakresem obowiązków, wynagrodzenie tyle i tyle. Skończyłyby się lamenty, że normy takie, że stawki są zmieniane co chwilę, że urlopu 10 dni, że coś tam innego. Robis

uderz w stół, a...

- kwestia norm i ich nie spełniania; przeczytaj sobie wypowiedzi jeszcze raz; narzucone wygórowane normy są nie do zrealizowania w NOMINALNYM czasie pracy; za wszelkie nadgodziny, czy pracę w weekendy nie płacicie, a tylko tak można te normy spełnić. - co do "klepiania" danych ze zdjęć, czy dokumentacji do oprogramowania, to nawet małpa by się tego nauczyła; do takiej pracy nie trzeba mieć nawet wykształcenia; wystarczy szybkie przeszkolenie i może to robić każdy. Ja na koniec napiszę, że cała ta wasza firma nadaje się do zgłoszenia do Inspekcji Pracy. Ciekawe, czy po kontroli dalej byście się tak zachowywali i zakłamywali rzeczywistość. Nie ma sensu się tutaj więcej wypowiadać. Gdybyście byli w porządku, to te temat byłby prawdopodobnie pusty. Komentarze są tutaj dodawane od miesięcy, co tylko świadczy o waszym stosunku do pracownika, którego można zastąpić kolejnym studentem "który rozpoczyna swoja pierwszą pracę".

Zostaw merytoryczną opinię o Tukaj Mapping Central Europe Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Tukaj Mapping Central Europe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Tukaj Mapping Central Europe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Tukaj Mapping Central Europe Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 8 ocen.
  • Odrzańska 7
    30-408 Warszawa

Tukaj Mapping Central Europe Sp. z o.o.