Opinie o Duży Ben Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Duży Ben Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Duży Ben Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Duży Ben Sp. z o.o. w Poznań

poznań

Żenada jak można w obecnej sytuacji tak długo otwierać sklepy. Zastanówcie sie nad bezpieczeństwem pracowników, sklepy są małe, nie ma tylu Klientów a sklepy normalnie otwarte

A od 1 kwietnia wydłużają godziny pracy przy wzroście zachorowań, żenada po prostu. (usunięte przez administratora) dobro pracowników a Ajentów w szczególności.

Teraz dopiero widać jaka to jest korpo, zamiast zadbać trochę o pracowbików to mają wszystko gdzieś, wdzyscy skracają godziny pracy ale Ben nie , bo przecież zawsze można sprzedać 5 setek więcej, siedzimy cali w nerwach do godz 23 i w piątki do 1 tylko dla paru klientów ktorzy mają ochotę na setunie bądź piwko za 2,49.. Wstydzić się powinniście jako tak poważna firma dobro pracowników macie głęboko w poszanowaniu

Małgorzata
@Gość

@Gość, rozumiem, a czy macie chociaż rękawiczki ochronne? Weszłam tu, żeby sprawdzić czy DB szuka teraz sprzedawców w Poznaniu. Może Ty wiesz?

marcin

jako pracownik odradzam pracę - płaca nie jest adekwatna do obowiązków i wymagań od agenta, multum szkoleń, głupie przepisy a także łamanie praw pracowniczych przez niektórych agentów (kary finansowe, brak umów czy kontrola pracowników przez monitoring)

Aplikowałeś na stanowisko DORADCA KLIENTA Duży Ben Starogard Gdański oferowane przez firmę Duży Ben Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Software Engineer - Tools and Infrastructure
Sonova Warsaw Service Center Sp. z o.o.
Adi257

Jestem po pierwszym tygodniu szkolenia w sklepie. Jestem pracowita i wiem ze dużo czasu trzeba poświecić na rozkręcenie ale agent który mnie szkoli praktycznie nie wychodzi z bena pomimo ze ma zatrudnionych dwóch studentów to mnie trochę przeraża . Lokalizacja jest najważniejsza i jedna nie równa drugiej ale w żaden sposób nie mogę dowiedzieć się jakie są orientacyjne obroty sklepu żeby chociaż to przeliczyć procentowo prY najniższej marzy. Podobno podstawiają ukrytego klienta bardzo często aby nie wypłacać dodatkowej gazy i szukają czegoś na sile . Ale to podobno... i tych podobno trochę jest.

Tadeusz
@Adi257

Realna kwota jaka zostaje po opłaceniu 2 etatów to średnio około 5 tys netto . Zastanów się czy tego oczekujesz

@Adi257

Ja też niestety prawie nie wychodzę z Bena.. faktycznie bardzo dużo czasu trzeba poświęcić co się przekłada na brak życia prywatnego, no i fakt ten tajemniczy to jest trochę przesada 2x w miesiącu

@Mini

Myślisz ze wpis Tadeusza o pozostałej kwocie 5 tys jest przesadzony czy realny bo przy moim wstępnym przeliczeniu bardzo realny

@Adi257

Myślę że jeśli zostaje to 5 tyś to i tak rewelacja nie jest za poświęcony czas na sklepie

Mini

Zresztą ta gwarantowana 7500 tys też nie jest zadowalająca bo dwóch pracowników na etat przy najniższej krajowej z zusem kosztują Cię 7800,

Mini

Czy mogę prosić o rzetelną opinię z perspektywy agenta Dużego Bena. Mam taką propozycję i ciekawi mnie bardzo czy jest to opłacalne czy raczej nie ryzykować...?

Lulek
@Mini

Zależy jak leży i co jest dla Ciebie priorytetem w pracy. Jeżeli sklep ma sam na siebie pracować to potrzebujesz przynajmniej 2.5 osoby. Jeżeli Ty też będziesz w nim "siedzieć", 1.5 osoby wystarczy. Biznes oplacalny, jeżeli myślisz co i ile zamawiasz. Z minusów - kierownicy. Zależy na kogo trafisz. Od czepialskich, po flegmatycznych, przez stanowczych i konkretnych. Ogólnie rozgardiasz w informacjach i wymogach. Mało precyzyjne, nadmiar i niekiedy niespójność.

@Lulek

Dziękuję za informację, bo mam pewne obawy właśnie co do tych kierowników. Ale może nie będzie źle :)

@Mini

Ja polecam jeśli jesteś pracowitą osobą i sam/a będziesz spędzać sporo czasu w sklepie. Musisz tez mieć swiadomość branży-nie jest to łatwa branża. Firma jest przyjazna, otwarta na komunikację, trzeba się sporo napracować aby zarobić, trzeba mieć dobrych pracowników - to podstawa. Bardzo dużo zależy od lokalizacji. Polecam,

@Mini

Czy udało i zdecydowałaś się na sklep?Ja mam teraz propozycje jestem w trakcie szkolenia i jeszcze się bardzo waham

@Adi257

A wahasz się z jakuch względów? Może będę mogła jakoś pomóc, tak ja się zdecydowałam

Wielkopolska

Nie będę rozpisywał się w szczegółach ale powiem w skrócie. Jeżeli myślicie ze jak będziecie mieli sklep i będziecie odrazu biznesmenami to tak nie jest. Naprawdę nie polecam współpracy z tą firma. Musicie trzymać ich standardy co do ułożenia towaru a najdroższy towar układają tam gdzie nie widać go zza lady a oczywiście finansowo wy za niego odpowiadacie to jeden z wielu rzeczy które są śmieszne w tej firmie. Szczerze nie polecam i odradzam

Opowiecie jak wygląda każdy etap rekrutacji w Duży Ben Sp. z o.o.?

Powiem Ci tak, etapy rekrutacji nie są ciężkie. Ale jak zaczniesz im przeszkadzać pomimo, że prowadzisz bardzo dobrze sklep zostaniesz usunięty bo znajdą nagle jakiś powód na to i nie bedzie ich to obchodzić, że masz pracowników.

Rozmowa

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej przeprowadzonej w poznańskiej Kawiarni i mogę stwierdzic, ze była to profesjonalna rozmowa, nieprzesadzona bez śmiesznych pytań typu gdzie widzisz siebie za 10 lat. Pan rekrutujący bardzo uprzejmy, zadawał pytania. Poinformował mnie, ze zadzwoni niezależnie od wyniku rozmowy i tak tez się stało, mimo iż nie zostałam przyjęta.

Małgorzata
@Rozmowa

Możesz mi napisać jakie padały pytania w czasie rozmowy? Zastanawiam się nad aplikowaniem tam i chciałabym się jak najlepiej przygotować do ewentualnej rozmowy. Najbardziej się obawiam pytań o doświadczenie, bo łatwo tutaj się pogubić albo odpowiedzieć niezgodnie z oczekiwaniami.

Xxx

Proszę o rzetelną informację o firmie z perspektywy ajenta.

Benny

Napisze prawdę, w tej firmie większość kadry "Zarządzającej " to szczeniaki bez doświadczenia, łącznie z Panem Dyrektorem ktory lubi cwaniakowac . Niestety brak logiki w jego działaniu. Firma to tylko zwykle kolesiostwo I lizanie po pupie .... . W normalnym środowisku wiekszosc z nich juz by dawno nie pracowała ... .

Ben girl
@Benny

Co rozumiesz przez "normalne środowisko"? Znam tych "szczeniaków" i uważam, że każdy z kim przyszło mi pracować w DB okazał się dobrym szefem mimo/niezależnie od wieku. Nie trafiłam w Benie na żadną "mendę" aczkolwiek nie uważam, że wszyscy są super-ale dystans -to recepta na wiele problemów. To jest twoja prawda ale może musisz jeszcze trochę przeżyć żeby złapać trochę obiektywizmu.

Rozczarowana
@Ben girl

Ok, widocznie Ty z kolei nie masz negatywnych doświadczeń, chcialabym byc na Twoim miejscu. Własnue zakonczylam moje „doświadczenie”’ z praca w tej firmie. Dokładnue, kierownik to młody chlopak - mlidszy ode mnie, stawka o ktorej mowil ze jest okolo 13 zł - tak naprawde to 11,70 ???? wlasciwie nigdy nie dowiedzial sie ile wynosi stawka na reke, do konca utrzymywal ze jest to „ około 13 zł” ... totalna porażka. Tak sie sklada ze odrzucilam prace o wyzszej stawce dzien przed rozpoczeciem , bo chlopak z dużego bena oferował wyższą - czyli okolo 13 zł. Wiec... totalna pomyłka... podpisalam rozwiazanie umowy i mialam pracować jeszcze 2 tyg - ale powiedzial ze ma nowego pracownika i i po tyg mam juz nie przychodzić ... kolejne oszustwo, umowilismy sie na 2 tyg wypowiedzenia... on chyba nie wie co to umowa... ponadto pisal do mnie wiadomosci podczas pracy grozac mi zwolnieniem jesli jeszcze raz sie w czyns pomylę... mobbing i oszustwa. 2 najgorsza praca jaka kiedykolwiek mialam. Nie polecam

Rozczarowana
@Benny

Dokładnie, prowadzący te sklepy to chłocy ktorzy niewiele wiedzą o własnym biznesie, rekrutacji i poszanowaniu pracownika. Totalne amatorstwo. Nie dajcie się zwieść tym milym „chłopcom”, duży ben to nic innego jak żabka z alkoholem, wiec stawka jest podobna, trudno oczekiwać czegoś na wyższym poziomie. Żaluje miesiaca pracy tam...

Klara.

Może i atmosfera na niektórych sklepach fajna ale tylko dla pracowników. Bo napewno nie polecam otwarcia takiego sklepu w agencje. Na rozmowach wszystko ładnie pięknie A w rzeczywistości to tylko czekasz Aż szybko rozwiążesz umowę bo nie stać Cię na nic z takiej wypłaty. . Nie polecam.

Roksa
@Klara.

Co racja to racja . Żenada pieniądze, braki w asortymencie , prosisz się o brakujące produkty, opóźnienia w przelewach (tez sie zdarzają).

Małgosia

Polecam jak najbardziej Dużego Bena :) Fachowa Pomoc dwóch Panów Mateusza i Czarka z ulicy Zwierzynieckiej 32. Pomogą, doradzą a przede wszystkim kultura osobista. Polecam ten sklep każdej osobie ????????

Ali

Otwarcie DB na Zwierzynieckiej to super sprawa. Pozdrawiam doradcę Czarka i dziękuję za dobrą pomoc w wyborze prezentu dla taty. Z pewnością jeszcze raz wrócę

Były

Chyba nikt wypowiadający się tutaj nie przepracował nawet miesiąca w tej firmie . Doceniają i szanują swoich pracowników ? Ładnie sobie wystawiacie sami pozytywne opinie. A ci co tam pracowali to wiedzą o co mi chodzi.

Mróweczka

Obsługa rewelacyjna. Bardzo chcialabym wyróżnić chlopaka pracującego w Benie na ul. Rolnej. Jego życzliwość czuć na odległość. Jak tylko przekraczam próg tego sklepu w jego obecności jestem pewna, że nie wyjdę z pustymi rękami. Ps. Bardzo dziękuję, za trafny wybór prezentu mikolajkowego dla męża ???? Lubię atmosferę w Duży Ben za: Obsługa

R

Bardzo polecam. Zaprzeczenie korporacyjności, przejrzystość, uczciwość, bardzo cenią pracownika, jak już jesteś w Benie to będą Cię szanować, awansujesz, rozwiniesz się- no chyba że nie jesteś uczciwy albo leń to wylot. Mega pozytywne doświadczenie.Polecam

Jaaa

Polecam

Jaaa

Na plus specyfika firmy i fakt, że nie wchodzi w korporacyjność. Wszyscy się znają, bardzo duży nacisk na awanse wewnętrzne, bardzo doceniają i szanują własnych pracowników, mega zaufanie, świetny program szkoleń. O sklepach i ich funkcjonowaniu się nie wypowiem bo są świetne. Oby tak dalej Benku:)

Zostaw merytoryczną opinię o Duży Ben Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Duży Ben Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Duży Ben Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 114.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Duży Ben Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 99, z czego 3 to opinie pozytywne, 87 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Duży Ben Sp. z o.o.