Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.

1.9 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.

Aktualność
Serdecznie Witamy wszystkich odwiedzających profil Lagardere Travel Retail w serwisie Gowork.

Chcemy podziękować za wszelką dotychczasową aktywność na naszej stronie. Od tej chwili będziemy reagować na wszystkie komentarze i rozwiewać wątpliwości osób, które rozważają współpracę z jedną z naszych marek. Jednocześnie informujemy, że każda opinia niezgodna z prawem będzie usuwana zgodnie z regulaminem serwisu Gowork, a nawet może być zgłaszana do odpowiednich służb.

Lagardere Travel Retail (wcześniej HDS Polska) jest częścią Grupy Lagardère. Na polskim rynku działa od 20 lat i zarządza ponad 800 punktami sprzedaży,  w ramach 3 linii biznesowych: Travel Essentials, Duty Free & Fashion i Foodservice. W skład LTR wchodzi ponad 33 brandów, m.in. Inmedio, Relay, 1 minute, SO! COFFEE.

We wszelkich sprawach, które nie mogą być omówione na forum skontaktuj się z nami na nasz adres e-mail: rekrutacja@lagardere-tr.pl

Zapraszamy do kontaktu.

Zespół Lagardere Travel Retail
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 52 dni.

Czy Lagardere Travel Retail Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Xyz

Ja mam prośbę. Przyszła mi myśl do głowy czy nie można było by zmienić coś w obiegu faktur i dokumenty w wersji papierowej zamienić na e-dokumenty z podpisem elektronicznym? Zaoszczędziłoby to czas na sprzedaż i zmniejszyłoby to ilość magazynowej przestrzeni w placówkach. Za dużo czasu traci się wypełniając faktury.

Nowy wpis

@Xyz

Dzień dobry, dziękujemy za wiadomość. W miarę możliwości staramy się wprowadzać rozwiązania mające na celu usprawnianie pracy w sklepach. Prosimy o kontakt pod adresem rekrutacja.te@lagardere-tr.pl, abyśmy mogli poznać szczegóły proponowanego rozwiązania. Dobrego dnia, Lagardere Travel Retail.

Marzena Nowy wpis
@Xyz

Hej, z Twojego wpisu wnioskuję, że pracujesz w Lagardere, wiesz może, czy zatrudniają w oparciu o kontrakt B2B? Jeżeli tak, na jakich stanowiskach taka opcja wchodzi w grę?

Marzena Nowy wpis

Witam wszystkich! Czy w Lagerdere zatrudniają obcokrajowców? Chodzi mi o to, czy język polski jest podstawą do przyjęcia, czy znajomość języka angielskiego i pozwolenia na pracę w Polsce wystarczy?

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.?

Specjalista ds. Wsparcia Działu Handlowego Food
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

1. Etap spotkanie z rekruterem, Pani przemiła wszystko wyjaśniła (spotkanie trwało ok. 30 minut) 2. Etap spotkanie z kierowniczką działu - też raczej standard Mija 17 dni nie dostałem odpowiedzi zwrotnej - jak wnioskuję pracy nie dostałem, może i nawet lepiej skoro mają takie podejście do kandydatów.

Pytania

Klasyka typu gdzie się widzisz za 5 lat nic nowego.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Czy Lagardere Travel Retail Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

@Pytanie

Witamy, tak, zapewniamy kartę multisport w pakiecie benefitów. Benefity uzależnione są od formy współpracy lub zatrudnienia. Pozdrawiamy, Lagardere Travel Retail

Jak długo trwa proces awansu w Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.?

@Pytanie

Witamy, jest to proces indywidualny, uzależniony od bieżących potrzeb wewnętrznych danej linii biznesowej oraz indywidualnych kompetencji pracownika. Pozdrawiamy, Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.

Czaka
@Pytanie

W tej firmie raczej nie ma jasnej ścieżki awansu. Bardzo dużo jest z przypadku. Tak jak w kioskach raczej nie masz szans na nic więcej, tak w centrali toczysty przypadek. :)

Kira

Ktoś pisał, że zostaje mu pięć tysięcy w portfelu... To teraz podziel te 5 koła netto przez ilość godzin jaką spędzasz w punkcie ;) Są dwie opcje kariery: Stoisz sam/sama, co fizycznie wykończy Cię tak, że żadne pieniądze tego nie zrekompensują lub z partnerem, by zminimalizować koszty utrzymania biznesu, ale odbija się na życiu prywatnym, bo zwyczajnie się mijacie między zmianami, zarobki 7-8 k realne, ale na dwie osoby, więc pytanie, czy się faktycznie opłaca? W normalnej, 8 godzinnej pracy zarobisz te 3-3,5 tys. razem wynik osiągniecie ten sam mogąc zaplanować wyjazd w weekend, wakacje itd. Druga opcja, to zatrudnienie pracowników :) Tu się zaczyna wyższa szkoła latania, bo jak zobaczą ogrom pracy jaki chcesz im zaserwować, to zwyczajnie większość szybko odpada. Przykłady omawiam na InMedio Cafe oraz zwykłym InMedio. Lotto, paczki, Western Union, zwroty i przyjmowanie prasy, gdzie system rozliczania gazet zmienił się na przestrzeni lat tak, że na inwentaryzacji zawsze jesteś w plecy. (usunięte przez administratora) Jest także opcja, że idziesz na żywioł i prawie wcale tam nie zaglądasz, jeździsz po świecie z prowizji i liczysz, że jakoś to się kręci, bo przecież Pani Asia, którą zatrudniłaś, pracował w Żabie i ona ogarnia. Po około pół roku, po wyniku inwentaryzacji pakujesz torbę i lecisz na ogórki do Niemiec, bo będzie co spłacać. Nie trzeba być geniuszem, by teraz sobie policzyć koszta... ile pracownik kosztuje każdy wie. Teraz zakładając, że zarabiając 8 tys netto, masz dwóch pracowników koszt 6 tys zł co miesiąc ;) 2 dla Ciebie, opłacasz zus, księgowego itp. opłacalne fest... (usunięte przez administratora) Jak nie złożysz wypowiedzenia, to nawet nikt z Tobą nie chce rozmawiać o podwyższeniu prowizji. 8 lat siedzimy ze znajomymi w tym "biznesie" i śmiało mogę powiedzieć, że najlepsze lata mamy już za sobą, a było kiedyś na prawdę fajnie. Opłaca się mieć lotnisko i szpitale w nic innego bym dziś nie wchodził. Śmieszą mnie wpisy o wysokich zarobkach, bo jeżeli przełożymy to na roboczogodziny, to składając zderzaki na fabryce przy takiej ilości godzin w dwa/trzy lata stawiamy malutki dom :) No chyba, że ktoś został zwerbowany ze zwykłego pracownika na ajenta i z najniższej krajowej wjechał na 5k, to faktycznie może robić wrażenie, przynajmniej na początku. Radzę przemyśleć ;)

Aktualność
Jak rozpocząć podróż do własnego biznesu?

Wystarczy jedno "TAK"!

Od samego początku możesz liczyć na nasze wsparcie! Zapewniamy bogaty pakiet szkoleń praktycznych i teoretycznych, które od podstaw przygotowują Cię do zarządzania sklepem pod skrzydłami Lagardere Travel Retail!
Co konkretnie dla Ciebie mamy?

Dzień zapoznawczy - zapoznajesz się ze specyfiką pracy.
Warsztaty i zajęcia w Centrum Edukacji Lagardere.
Praktykę w sklepie

Zainteresowany? Napisz do nas!

Aktualność
Podjęliśmy ważny krok w budowaniu naszej internetowej społeczności. Od 01.06.2020 nasze profile na FB – Inmedio/Relay Kariera i 1 Minute Kariera zostały połączone w jeden. Zależy nam, abyście mieli jak najłatwiejszy dostęp do wszystkich aktualności i najnowszych ofert pracy w jednym miejscu. Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy na nasz profil.

Manager kawiarni OPINIE

Manager kawiarni w systemie agencyjnym SO COFFEE - proszę o Wasze rzetelne i uczciwe komentarze czy warto aplikować ?

@Manager kawiarni OPINIE

Witamy, zachęcamy do kontaktu bezpośredniego pod adresem mail rekrutacja.fs@lagardere-tr.pl, odpowiemy na wszystkie pytania. Pozdrawiamy

Manager kawiarni AJENT

Witam, proszę o opinie osoby prowadzące SO COFFEE w systemie Manager kawiarni w systemie agencyjnym? Jakie zarobki po odjęciu kosztów? Ile osób ma być? Jakie minusy, jakie plusy?

@Manager kawiarni AJENT

Misia

Witam. Którego są wypłaty w inmedio trendy?

@Misia

Dzień dobry, sieć sklepów Inmedio Trendy pracuje na zasadach współpracy agencyjnej, a prowizje są wypłacane zgodnie z zapisami w umowie. Jeśli miałaby Pani jakieś dodatkowe pytania to zachęcamy do kontaktu pod adresem rekrutacja@lagardere-tr.pl Pozdrawiamy serdecznie Zespół Lagardere Travel Retail

Niepewna

Cześć wszystkim :) Czytam, czytam i ok, odradzacie, (usunięte przez administratora) itd. A ja się zastanawiam gdzie konkrety. Ogolnikow jest dużo, kary, inwentaryzację, kradzieże. A czy ktoś z Was mógłby opisać konkretnie? Chodzi mi WYŁĄCZNIE o so coffee, najlepiej ktos kto wie jak to wygląda w Białymstoku. Mam ofertę ajenta i chciałabym usłyszeć jakąś historię od początku do końca, a nie tylko urywki. Pozdrawiam

@Niepewna

Cześć. Jestem ajentem od kilku miesięcy. Jeżeli jesteś gotowa dużo pracować, zaangażować się - to polecam. Pracy jest bardzo dużo, więc nie jest to praca dla osób, które chcą wejść na 3h dziennie i w ten sposób sobie kierownikować. Ale każdy, kto prowadzi własną działalność wie, że na tym to nie polega, niezależnie od branży, rodzaju działalności itp. Ja jestem bardzo zadowolona. Pracuję dużo, ale i zarabiam bardzo dobrze. W razie czego zawsze masz 3-miesięczne wypowiedzenie i możesz się z firmą pożegnać.

kate
@Ajent

Cześć, właśnie dostałam propozycje pracy jako ajent, tyle ze nigdy nie prowadziłam własnej działalności. Całe życie korporacja:) Jestem bardzo pracowita ale trochę przeraża mnie ogrom nowości no i pensja.......Napiszesz coś więcej? Będę wdzięczna. Do czwartku muszę podjać decyzję.

@kate

Po pierwsze - szkolenie. Najczęściej w dwóch różnych punktach przed przejęciem własnego jeśli nie masz doświadczenia. Można wszystko wyciągnąć. W trakcie pracy - podstawa to kontakt z Kierownikiem Regionalnym i innymi Ajentami z regionu. Mnóstwo jest do ogarnięcia, ale jak się już wejdzie w schemat o nauczy co jak gdzie i kiedy to jest dużo łatwiej. I wszystko jest do ogarnięcia.

A jak wygladaja zarobki?

@Kate

Zależy od punktu, ruchu, ilości godzin pracowniczych i ich stawek no i oczywiście własnych godzin. Można wyciągąć spokojnie więcej, niż wyliczaja w załączniku prowizyjnym.

@Ajent

Niestety nie widzialam takiego zalacznika. Czytalam tylko umowę agencyjną. Mam czas na pidjęcie decyzji do poniedziałku... Może podasz jakies widełki albo najniższą pensję jaka miales do tej pory:) Będę wdzięczna. Na razie mam pracę i do konca nie wiem czy zmiana mi się oplaci

@Kate

Wszystko zależy od punktu, obrotów. Powinni ci wyliczyć ile będziesz zarabiać. Osobiście mniej niż 5k netto jeszcze nie widziałam w swoim portfelu.

@Ajent

To bardzo ladnie:) zastanawiam się dlaczego jest tyle sprzecznych opinii i informacji

@Niepewna

Dzień dobry, dziękujemy za wiadomość i zainteresowanie. Zachęcamy do odwiedzenia strony karierowej So Coffee na Facebooku: https://www.facebook.com/socoffeekariera/ Znajdzie tam Pani wiele materiałów z naszymi pracownikami, które pokazują jak "od kuchni" wygląda praca w So Coffee. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem rekrutacja@lagardere-tr.pl. Pozdrawiamy serdecznie Zespół Lagardere Travel Retail

ŁAdnie ? Spróbuj z tego opłacić pracowników, zus i podatki :/

Jaka jest kultura pracy w Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.? Obowiązuje typowy dress code?

@Pytanie

Dzień dobry, dziękujemy za wiadomość. W centrali naszej firmy nie obowiązuje dress code. Natomiast jeśli chodzi o sieć ajencyjną to każdy z naszych brandów ma dedykowany strój służbowy. Zachęcamy do odwiedzenia naszych stron na Facebooku, gdzie często prezentujemy naszych Ajentów - można tam więc zobaczyć, jak wyglądają nasze stroje. Nasze profile to m.in.: Inmedio/Relay Kariera: https://www.facebook.com/InmedioRelayKariera/ 1 Minute Kariera: https://www.facebook.com/1MinuteKariera/ So Coffee Kariera: https://www.facebook.com/socoffeekariera/ W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu mailowego: rekrutacja@lagardere-tr.pl. Pozdrawiamy serdecznie Zespół Lagardere Travel Retail

franczyza

A czy ktos z Was pracujacych w SO!Caffe moze wie jakie byly srednie dzienne obroty? zastanawiam sie nad franczyzą...

@franczyza

Dzień dobry, dziękujemy za wiadomość i zainteresowanie. Poprosimy o kontakt mailowy: rekrutacja@lagardere-tr.pl. Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji. Pozdrawiamy serdecznie Zespół Lagardere Travel Retail

ajentka

Chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z Was otrzymał podwyżkę prowizji ? Jeśli tak to po jakim czasie i w jaki sposób?

Renata
@ajentka

Na bieżącym wątku wypowiada się sporo osób, a więc jestem przekonana, że szybko uzyskasz interesujące Cię informacje. Lagardere Travel Retail cały czas poszukuje Partnerów Biznesowych. Od kandydatów wymagają między innymi: założenia działalności gospodarczej; umiejętności w zarządzaniu własnym zespołem oraz profesjonalnego podejścia do biznesu. A co ze wcześniejszym doświadczeniem - nie wymagają go? Powiedz o tym coś więcej. Zachęcam.

Pomocny
@ajentka

Chyba nikt ci nie odpisze bo nikt nie dostał

Witold
@Pomocny

W ostatnim czasie nie miały miejsce żadne podwyżki prowizji w firmie Lagardere Travel Retail? W takim razie wiesz może, czy firma planuje w ogóle, aby taką zmianę wprowadzić? Mam nadzieję, że masz rzetelne informacje na ten temat, dlatego zachęcam do wypowiedzi.

Pomocny
@Witold

Ta firma to jedno wielkie nieporozumienie na początku obiecują złote góry a później pracujesz za psie pieniądze bez urlopu po 14 godzin dziennie jak nie znajdziesz pracownika

Marcin
@Pomocny

Jak duże są różnice między zarobkami proponowanymi wcześniej a tymi realnymi? Mógłbyś też podać w jakich widełkach plasują się pensje? 14 godzin dziennie to faktycznie długa zmiana, czy pracownik dostaje dodatkowe wynagrodzenie w ramach nadgodzin?

Ewa

To trafne spostrzeżenia. Ale może skupmy się na Tobie. Wnioskuję, że pracujesz w Lagardere Travel Retail, a w związku z tym - będziesz potrafił odpowiedzieć na moje pytanie. Jak myślisz, czy osoby bez doświadczenia w handlu poradzą sobie w tej firmie?

Kasia
@Ewa

Osoby bez doświadczenia nie poradzą sobie .Choc jak powiedział moj kierownik teraz żeby zostać ajentem (jest ich duzy deficyt)wystarczy mieć wyczuwalny puls(usunięte przez administratora)

@ajentka

Dzień dobry, dziękujemy za wiadomość. Podwyżka prowizji jest zawsze uzależniona od kilku czynników: wybranego brandu, lokalizacji czy realizowanego obrotu. Szczegółowe informacje uzyska Pani, pisząc pod adres rekrutacja@lagardere-tr.pl. Pozdrawiamy serdecznie Zespół Lagardere Travel Retail

szukam pracy

pisza tutaj sami ajenci, a jak wyglada praca w samej centrali w biurze? tez jest tak zle? bo az strach wysylac cv !

Kuba- były pracownik
@szukam pracy

Zależy w jakim departamencie będziesz pracować. Jeśli Dyrektor Działu jest ulubieńcem Dyrektora Operacyjnego, to możesz liczyć na dobre zarobki i jakiś tam rozwój. Jeśli nie, to wsiąkniesz na całą swoją "karierę" do Działu Konfrontacji Faktur(usunięte przez administratora)Księgowość, Inwestycje i Audyt to porażka, tam ani zarobków dużych, ani możliwości rozwoju. Handlowy daje pewne możliwości, ale tam duża rotacja (ciekawe czemu). W Marketingu raczej dobrze płacą, spróbuj. Analitycy też raczej mają się nieźle, jeśli nie są Ci obce raporty i excel to aplikuj, ale tam jest bardzo mała rotacja. I w dziale zajmującym się prasą, tam ludzie podobno po wiele lat pracują, bez awansów, ale i bez zwolnień czy dużych rotacji. Raz na jakiś czas można dostać się do pracy jako Kierownik Regionu czy Kierownik Sprzedaży- pilnujesz swoich sklepów, dbasz o promocje na czas, masz firmowe auto i całkiem dobre zarobki mogą być.

Ciekawa
@Kuba- były pracownik

Jak wyglada kwestia benefitów i premii? Od czego zależy otrzymanie premii? Każdy dostaje?

@szukam pracy

Dzień dobry, dziękujemy za wiadomość. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami pracy na naszej stronie i składania aplikacji: https://www.lagardere-tr.pl/pl/kariera Na więcej pytań chętnie odpowiemy podczas spotkania. Pozdrawiamy serdecznie Zespół Lagardere Travel Retail

Zapraszamy do kontaktu.

Zespół Lagardere Travel Retail

Ewelina

Z powyżej opinii wynika, że nie. Ale ciekawi mnie taka kwestia. Po przejściu na działalność ile byłaś w stanie zarobić w Lagardere? Chodzi mi o kwotę już po odjęciu wszystkich kosztów itp.

Baristka

Pracuje w jednej z kawiarni tej firmy. Jako młoda osoba nie miałam wygórowanych oczekiwań, chciałam po prostu pracować w kawiarni, sprawdzić jak to wygląda. Trafiłam na świetnych ludzi, cudowną kierowniczkę, kierownik Regionalny - mega pomocny, pozytywny człowiek. Fakt faktem, jak przyjeżdża "góra" - to stres jest, ale to rzecz naturalna i wynika z normalnej, zdrowej chęci wypadnięcia dobrze. Ajentka naszego punktu z tego co wiem nie narzeka ani na firmę, ani na zarobki. Większość powyższych komentarzy wygląda jak conajmniej napisane przez dzieci z podstawówki. jak komuś coś nie pasuje, to można się zwolnić, zadziałać coś w sprawie - a nie bezsensownie wylewać żale i hejty w internecie. Uczcie się ludzie radzić sobie ze swoimi problemami, bo w życiu ich trochę będzie. Pozdrawiam serdecznie wszystkich i życzę miłego dnia!

janka5
@Baristka

cos chyba z toba nie tak ....chyba ,ze.....zarabisz duzo wiec tak trzymac a tak ogolem to nie tak jak piszesz jestes podstawiona....

Baristka
@janka5

Czekałam na taki komentarz o podstawieniu :P Dla odmiany - jestem po prostu szczęśliwym, zadowolonym człowiekiem ;) Minęło kilka kolejnych miesięcy i wciąż - o zgrozo! - jestem zadowolona!

@Baristka

Ale pojechałaś , jak byś poprowadziła punkt pod tym szyldem to może byś zmieniła zdanie i może chciała byś przestrzec innych przed podjęciem z ta firma współpracy . Wolność słowa i możliwość wygłaszania swoich opinii oraz dzielenie się dobrymi i złymi doświadczeniami to chyba nie przestępstwo

Ajentka
@Ajent

Prowadzę od kilku miesięcy kawiarnię jako Business Partner. Nie ma co ukrywać, że pracy jest ogrom. Ale i pieniądze są dobre, jeśli się faktycznie pracuje i pilnuje co się dzieje.

Zostaw merytoryczną opinię o Lagardere Travel Retail Sp. z o.o. - Warszawa

Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.