Opinie o Lagardere Travel Retail Sp. z o.o. w Warszawa

2 129 320 5 1
Łolaboga

Ja nawet jako zwykły pracownik nie mogę nic dobrego o tej firmie powiedzieć. Szanowny rekgionalny Grzegorz Ł, wzbudzający taki postrach na punktach, ze dziewczyny pracujące ze mna nie raz płakały z przerażenia, albo robiły się blade na sama myśl ze mogą go spotkać. Człowiek nieprofesjonalny, uwielbiający poniżać i zastraszać ludzi. Wiec ani atmosfery w porzadku ani niczego.... za to wieczne pretensje o wszystko. Nie polecam

Ajent Nowy wpis
@Łolaboga

I w nagrodę dostał awans pan szanowny Grzegorz

Baristka

Pracuje w jednej z kawiarni tej firmy. Jako młoda osoba nie miałam wygórowanych oczekiwań, chciałam po prostu pracować w kawiarni, sprawdzić jak to wygląda. Trafiłam na świetnych ludzi, cudowną kierowniczkę, kierownik Regionalny - mega pomocny, pozytywny człowiek. Fakt faktem, jak przyjeżdża "góra" - to stres jest, ale to rzecz naturalna i wynika z normalnej, zdrowej chęci wypadnięcia dobrze. Ajentka naszego punktu z tego co wiem nie narzeka ani na firmę, ani na zarobki. Większość powyższych komentarzy wygląda jak conajmniej napisane przez dzieci z podstawówki. jak komuś coś nie pasuje, to można się zwolnić, zadziałać coś w sprawie - a nie bezsensownie wylewać żale i hejty w internecie. Uczcie się ludzie radzić sobie ze swoimi problemami, bo w życiu ich trochę będzie. Pozdrawiam serdecznie wszystkich i życzę miłego dnia!

@Baristka

cos chyba z toba nie tak ....chyba ,ze.....zarabisz duzo wiec tak trzymac a tak ogolem to nie tak jak piszesz jestes podstawiona....

Baristka
Nazwa działu: Handlowy
@janka5

Czekałam na taki komentarz o podstawieniu :P Dla odmiany - jestem po prostu szczęśliwym, zadowolonym człowiekiem ;) Minęło kilka kolejnych miesięcy i wciąż - o zgrozo! - jestem zadowolona!

Ajent Nowy wpis
@Baristka

Ale pojechałaś , jak byś poprowadziła punkt pod tym szyldem to może byś zmieniła zdanie i może chciała byś przestrzec innych przed podjęciem z ta firma współpracy . Wolność słowa i możliwość wygłaszania swoich opinii oraz dzielenie się dobrymi i złymi doświadczeniami to chyba nie przestępstwo

dudek Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat Inmedio Cafe? Trzeba podpisać weksel?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.

Jak szefostwo w Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.? Spoko traktują ludzi?

Ranking
  1. olx.pl 3 303 344
  2. pracuj.pl 2 979 558
  3. GoWork.pl 2 702 543
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
ajentka

Chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z Was otrzymał podwyżkę prowizji ? Jeśli tak to po jakim czasie i w jaki sposób?

Renata
@ajentka

Na bieżącym wątku wypowiada się sporo osób, a więc jestem przekonana, że szybko uzyskasz interesujące Cię informacje. Lagardere Travel Retail cały czas poszukuje Partnerów Biznesowych. Od kandydatów wymagają między innymi: założenia działalności gospodarczej; umiejętności w zarządzaniu własnym zespołem oraz profesjonalnego podejścia do biznesu. A co ze wcześniejszym doświadczeniem - nie wymagają go? Powiedz o tym coś więcej. Zachęcam.

TakNie3
Pomocny
@ajentka

Chyba nikt ci nie odpisze bo nikt nie dostał

TakNie2
Witold
@Pomocny

W ostatnim czasie nie miały miejsce żadne podwyżki prowizji w firmie Lagardere Travel Retail? W takim razie wiesz może, czy firma planuje w ogóle, aby taką zmianę wprowadzić? Mam nadzieję, że masz rzetelne informacje na ten temat, dlatego zachęcam do wypowiedzi.

Pomocny
@Witold

Ta firma to jedno wielkie nieporozumienie na początku obiecują złote góry a później pracujesz za psie pieniądze bez urlopu po 14 godzin dziennie jak nie znajdziesz pracownika

Marcin
@Pomocny

Jak duże są różnice między zarobkami proponowanymi wcześniej a tymi realnymi? Mógłbyś też podać w jakich widełkach plasują się pensje? 14 godzin dziennie to faktycznie długa zmiana, czy pracownik dostaje dodatkowe wynagrodzenie w ramach nadgodzin?

jaja
@Pomocny

Skoro deklarujesz się zapewnić obsadę w sklepie i jej nie znajdziesz to co oczekujesz? Że znajdą za ciebie czy sklep pomogą zamknąć?

Ewa
@jaja

To trafne spostrzeżenia. Ale może skupmy się na Tobie. Wnioskuję, że pracujesz w Lagardere Travel Retail, a w związku z tym - będziesz potrafił odpowiedzieć na moje pytanie. Jak myślisz, czy osoby bez doświadczenia w handlu poradzą sobie w tej firmie?

bb
@ajentka

żeby dostać podwyżkę trzeba zagrozić rezygnacją, niestety sami od siebie nic nie dadzą..

Xxx

Uciekać dużą odpowiedzialność majątkową jak teraz pensja min będzie 4 tyś to wszystko na agencie.... regionami to klika stare chlopy poustawiane....cały czas ci sami nic nie robią tkwią w układach.......dramat ....

Sylwia

Dzień dobry, może ktoś się wypowiedzieć na temat pracy w tej firmie na stanowisku Recepcjonistki? Bardzo proszę o odpowiedz

Paweł

Stanowisko zajmowane AJENT. Najgorsza firma z jaką miałam okazję współpracować, stanowczo odradzam. O własne pieniądze trzeba się prosić rok czasu! Jeszcze na sam koniec dowiadujesz się, że połowa Ci się nie należy!!!!!!! (usunięte przez administratora) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Witold
@Paweł

Przykro się czyta, że miałeś problemy z prawidłowym rozliczeniem Twojej pracy za pośrednictwem firmy Lagardere Travel Retail. Myślę, że na pewno próbowałeś dowiedzieć się od pracodawcy, dlaczego w jego ocenie połowa wynagrodzenia nie jest Ci należna. Możesz napisać, jak pracodawca tłumaczył tę decyzję?

AjentInmedio

Od 6 lat jestem ajentka zaczelam w dosc mlodym wieku oczywiście wczesniej pracowalam jako zwykly pracownik u innego ajenta. "Awans" dostalam za dobre wyniki w pracy i za starania sie a przede wszystkim za szybkie pojecie jak nalezy prowadzic taki punkt. Przez pierwsze 3 lata zarobki byly srednie(nowy punkt w nowym centrum handlowym)... nie duzo nie malo. W stanie bylam zatrudnic tylko 1 pracownika. Na dzien dzisiejszy zatrudniam 2ch pracownikow jeden pelen etat drugi student. Oboje maja wynagrodzenia godne swojej pracy. Ja obecnie pracuję 3 dni w tygodniu po 8h. Na czysto wychodzi mi jakies 4,5tys. Nie jest lekko ale za siedzenie na tylku nikt kokosow nie wezmie. Trzeba sie w to wkrecic i chciec dobrze zorganizowac sobie prace i przeszkolic dobrze pracownikow. Fakt potracenia sa z inwentaryzacji,poki co najwiekszy brak wyszedl mi -1500zl odliczyc limit od obrotow itd wyszlo ok 800zl. Dokumentacje trzeba prowadzic bardzo dobrze jak to w kazdej firmie. Ogólnie jest ok. Mam pomoc od regionalnego. Przetermiowane produkty zabiera na protokoly likwidacji,poniewaz pilnuje dat zglaszam do centrali wysylam prosby o przecene w ostatecznosci dziele sie z innymi sklepami. Wyniki z tk wychodziły nam rewelacyjnie i zawsze byl produkt zaproponowany z kończącym sie terminem i na arkuszu bylo to widoczne wiec RKS widzial checi. Praca jak praca trzeba poprostu chciec.

rozczarowana

Czy firma mogłaby w końcu coś zrobić z tym Ruchem? Zarabiają na nas, a my nic nie możemy zrobić. Oddaję zwroty co do jednej sztuki.. Cały czas czegoś brakuje, jest uszkodzone, źle zliczone. Na inwentaryzacji ponad 50% całości to sama prasa. To jest chore. Wiem że Ruch ma problemy finansowe ale czy musi sobie radzić okradając ajentów Lagardere?

AjentkA

Nie wiem czy ja mam szczęście, czy jestem dobrym ajentem, ale od ponad roku prowadzę punkt i żadna z Waszych opinii nie sprawdziła się w moim przypadku. Rzeczywiście, wypłata nie powala, ale też niewiele stoję na sklepie (od 7 do 14) od poniedziałku do soboty :) Mam dwóch pracowników, którzy też nie narzekają. Zarabiają za godziny, dodatkowo kasa za Iqosy i konkursy. Sklep każdego miesiąca przynosi coraz wyższe dochody więc i firma zadowolona, nie mam żadnego problemu z terminującymi się rzeczami, bo dbam by pisać do firmy o przeceny, przesunięcia do innych sklepów albo likwidacje. Kary nigdy nie dostałam. Za kontrolę zawsze wynik powyżej 95%, jedynie do czego mam zastrzeżenia to Tajemniczy Klient, ponieważ wysyłają podsumowanie po miesiącu i niestety nikt nie pamięta sytuacji, monitoringu też się sprawdzić nie da. To jest moje jedyne zastrzeżenie do tej firmy w tym momencie. Wydaje mi się że jeżeli ktoś pracuje z głową, pilnuje wszystkiego, a nie bezmyślnie obsługuje na kasie, jest w stanie być zadowolonym z współpracy :)

Tak4Nie1
KB
@AjentkA

Hej, będę brać inmedio trendy, myślisz że będzie się opłacało?

@AjentkA

Twoja opinia dotycząca współpracy jest dość szczegółowa i na pewno pomoże wielu osobom w podjęciu decyzji o zatrudnieniu w tej firmie. Czy mogłabyś jeszcze dodać, czy obowiązuje jakiś pakiet socjalny? Mam na myśli bony na święta lub inne bonusy, które motywują pracowników. Można liczyć na premie za wysoką wydajność?

Nieznajomy
Nazwa działu: Handlowy
@AjentkA

Może ci pracownicy gdzieś zarabiali jeszcze gorzej i teraz jak dostaja troche wieksza kase to wydaje im się, że zarabiają kokosy. Coraz wyższe dochody sklepu mogą z kolei wynikać z tego, że jest to nowy punkt a w takim przypadku, jeśli chodzi o Inmedio, zazwyczaj jest tendecja zwyżkowa, przynajmniej na początku. Brak przeterminowywania się produktów może wynikać z obrotności i chęci niesienia pomocy kierownika regionalnego, który załatwia te przesuniecia i likwidacje. Niestety nie każdy kierownik pomaga ajentom w takim samym stopniu. Praca dla LTR to zajecie dla desperatów i nieudaczników, którzy nie umieją poprowadzić własnego biznesu lub też znaleźć sobie normalnej pracy na etacie.

Ajent
Nazwa działu: Produkcja
@Dawid

JESTEM ajentem 10 LAT. Podstawa to dobry pracownik, ale aby takiego utrzymać trzeba go zmotywować nie dyplomen a premią. Pakietów żadnych nigdy nie dostalam. W tym roku poprosiłam po raz pierwszy o premię dla pracowników na Święta dostałam 300 zl. na 5 osób zatrudnionych. To jedyne zastrzeżenie. Premię dla pracowników niestety trzeba zapłacić że swoich pieniędzy. , ale to procentuje ,:) W zeszlym roku była możliwość skorzystania z dopłaty do ubezpieczenia, ale nie zaglebialam się w szczegóły, ponieważ mam podobne u męża w pracy.

Paulina
@Ajent

Świetnie, że zechciałaś nam wyjaśnić to, jak w Lagardere Travel Retail funkcjonuje system premiowania - na pewno wielu osobom posłużą te informacje. Czytałam, że aby zostać ajentem należy: mieć chęci i motywacje do pracy, posiadać min. średnie, wykształcenie, prowadzić własną działalność gospodarczą lub możliwość jej założenia. A co z doświadczeniem? czy osoby, które go nie posiadają, mają szansę na utrzymanie tego biznesu na dobrym poziomie?

Prawie były ajent
@Paulina

Ja posiadałam doświadczenie prawie 3 letnie w handlu - po prostu pracowałam w sklepie, gdzie do moich obowiązków należało trochę więcej niż tylko sprzedaż. Wydaje mi się, że akurat tu trzeba być po prostu ogarniętym i trochę myśleć. Czy jest to łatwe zajęcie? Na pewno są miejsca gdzie jest gorzej. Ale zgodzę się że brak premii, brak wynagrodzenia za nasze starania jest dołujący. Ja niedawno rozliczyłam kolejną inwentaryzację i do tej pory nie wiem skąd się wzięła taka kwota, ale sprawdziłam co mogłam, przyjęłam że to moja wina i chcąc nie chcąc, zapłacę. Ale nie oszukujmy się - uważam, że najwyższy czas się zwijać i zacząć się rozglądać za czymś innym. Weszły kary za niezaliczone kontrole papierosowe, co jest debilizmem. Mam mały punkt, bardzo duży obrót. Sprzedałam ostatnio 9 kartonów jednych fajek i na drugi dzień trafiła się kontrola. I 100 zł w plecy. A kontroli jest więcej. Lubię tą pracę ale zarabiam teraz podobnie co wcześniej na etacie, a nie przejmowałam się zatowarowaniem, dokumentami, inwentaryzacjami i pracownikami.

Sebastian
@Prawie były ajent

Chcę dobrze zrozumieć Twoją wypowiedź, dlatego z góry przepraszam za pytania. Otóż rozumiem, że jesteś osobą, która prowadzi obecnie sklep na podstawie współpracy z firmą Lagardere Travel Retail? Zastanawia mnie, czy pracowników zatrudniasz sam, czy może proces rekrutacyjny prowadzi główna siedziba firmy, z którą współpracujesz? Proszę o wyjaśnienie, abym lepiej zrozumiał Twój komentarz.

ajentka
@Sebastian

Tak, jestem ajentem. Pracowników zatrudniasz sobie sam. Firma w to nie ingeruje. Przynajmniej u mnie. Nie wiem jak jest w przypadku dużych punktów w Warszawie :)

szukam pracy

pisza tutaj sami ajenci, a jak wyglada praca w samej centrali w biurze? tez jest tak zle? bo az strach wysylac cv !

Kuba- były pracownik
@szukam pracy

Zależy w jakim departamencie będziesz pracować. Jeśli Dyrektor Działu jest ulubieńcem Dyrektora Operacyjnego, to możesz liczyć na dobre zarobki i jakiś tam rozwój. Jeśli nie, to wsiąkniesz na całą swoją "karierę" do Działu Konfrontacji Faktur za 2800 netto maczując WZ i FV, albo za 3500 brutto do przepływów Towarowo-pieniężnych. Księgowość, Inwestycje i Audyt to porażka, tam ani zarobków dużych, ani możliwości rozwoju. Handlowy daje pewne możliwości, ale tam duża rotacja (ciekawe czemu). W Marketingu raczej dobrze płacą, spróbuj. Analitycy też raczej mają się nieźle, jeśli nie są Ci obce raporty i excel to aplikuj, ale tam jest bardzo mała rotacja. I w dziale zajmującym się prasą, tam ludzie podobno po wiele lat pracują, bez awansów, ale i bez zwolnień czy dużych rotacji. Raz na jakiś czas można dostać się do pracy jako Kierownik Regionu czy Kierownik Sprzedaży- pilnujesz swoich sklepów, dbasz o promocje na czas, masz firmowe auto i całkiem dobre zarobki mogą być.

MinutaWawa

Witam, zastanawiam się nad podjęciem pracy jako ajent 1 minute, proszę o jakiekolwiek informacje. Jest dużo negatywnych opinii i troche mam obaw aby podpisać umowę.

Tak5Nie

AlbertDuży
@MinutaWawa

Witam, byłem i nawet największemu wrogowi nie poleciłbym tej firmy, poszukaj coś innego ale w to (usunięte przez administratora) się nie pchaj nie warto......

Dawid

Zauważyłem, że obecnie firma Lagardere Travel Retail poszukuje pracownika na stanowisku pracownika produkcji gastronomicznej. Z informacji, które widnieją w tej ofercie, można wyczytać, iż firma oferuje wynagrodzenie na poziomie 3500 brutto, umowę o pracę oraz premie za zmiany nocne. W związku z tym mam pytanie, czy ktoś z Was pracował kiedyś na tym stanowisku? Jakie są szanse, że osoba bez doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku otrzyma szanse zatrudnienia? Proszę o wypowiedź osób, które mają wiedzę na ten temat.

@Dawid

nie wierz to nie taK

Tak1Nie1

NIGDY TEGO NIE BEDZIESZ MIAL ZAPOMNIJ

@janka5

Czego konkretnie według Ciebie nie będę mieć? Warunki zatrudnienia, które przedstawił pracodawca, w rzeczywistości są inne? Czy może odniosłaś się zupełnie do czego innego? Proszę o bardziej konkretną i szczegółową wypowiedź.

janka5

ok moge ale negatywnie poniewaz bylam ajentem i nic mi ta wspolpraca nie dala tylko same długiiiiiiii wiec nie bede was cieplo wspominac - nie dotrzymujecie slowa .... sajonara

Grey

Zweryfikowany użytkownik

Potwierdzam wszystkie opinie na temat ajencji w Lagardere. Praca 24/dobę, brak możliwości wpłacenia godziwego wynagrodzenia pracownikom... Stres, depresja ,mobbing , brak kasy i długi . Brak traktowania jako partnera biznesowego przez centalę , regionalni nastawieni na dowalanie kar . Nie wchodźcie w to, to był największy błąd w moim życiu.

Tak16Nie

zdewastowany

jeżeli ktoś pragnie stracić zdrowie psychiczne oraz pożegnać się z rodziną to polecam zostać ajentem. praca ta rujnuje ludzi. opowieści o karierze w tej firmie porównałbym do bajki o królewnie śnieżce.

Tak15Nie

@zdewastowany

czy pracodawca szuka pracownikow?

@anonim

Aktualne oferty pracy, które umieszcza firma Lagardere Travel Retail można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej w zakładce kariera http://www.lagardere-tr.pl/kariera. Czy któreś z obecnie wolnych stanowisk pracy w tej firmie wydaje Ci się interesujące? Chciałbym, abyś przedstawił, dlaczego praca akurat w tej firmie Cię zainteresowała? Zachęcam do przedstawienia, jak to wygląda w Twoim przypadku.

RT2
@zdewastowany

Coś więcej ? Bo chcę wziąć ajencję ? Proszę o pilną odpowiedź

@RT2

Jesteś już po wstępnych rozmowach w tej sprawie z firmą Lagardere Travel Retail? Zaproponowano już Ci jakieś warunki, które miałaby obejmować ta współpraca? Ciekawi mnie, dlaczego akurat z tą firmą chciałbyś współpracować w taki sposób? Jeżeli możesz, to odpisz, jak to wygląda.

Dominika

@Dramat, trudno mi uwierzyć w to, że pracownik pracujący w firmie Lagardere Travel Retail nie ma możliwości, aby pójść do toalety? W ogólnie nie ma żadnych przerw od pracy? Może dostrzegłeś, jednak jakieś pozytywy, jeżeli chodzi o pracę w tym miejscu? @Xxx, jest to zjawisko, z którym trzeba bezwzględnie walczyć, dlatego, jeżeli rzeczywiście tak się dzieje, to zachęcam do skorzystania z nowej funkcji na forum, gdzie możesz zgłosić ten fakt i szczegółowo opisać.

@Dominika

@Dominika, oczywiście przerwy możesz sobie zrobić , ale zazwyczaj jesteś sam na zmianie. Jeśli jest to galeria handlowa to zazwyczaj jest to nie do ogarnięcia. Pozytywy ? Tak na samym początku. Każdy starał się być miły i pomagał. Później maja Cię gdzieś. Wiesz ile mejli przychodzi dziennie ? Każdy czegoś chce i ma być zrobione na już. A byłem zadowolony do pierwszej inwentaryzacji. Za każdym razem płaciłem , za prasę , której rzekomo nie oddałem , za terminy , za burdel w książkach.

Dominika

@Xxx, czy opisane przez Ciebie kwestie były gdziekolwiek zgłaszane? Może grupa pracowników była z tym problemem u szefostwa firmy Lagardere Travel Retail i starała się, aby to się zmieniło? Przedstaw, proszę, czy próbowaliście coś z tym zrobić.

@Dominika

Właśnie zaczynam pisać pozew do firmy lagardere na daną osobę

Dramat

Jeśli chcesz: -Pracować od rana do wieczora od poniedziałku do niedzieli -płacić za towar przysyłany centralnie (który naturalnie się nie sprzedaje a terminuje) Płacić pracownikom marne grosze , bo na więcej Cię zwyczajnie nie stać -polecać 5 produktów każdemu Klientowi , bo jak nie to opieprz od trenerów i kierowników -spłacać przez pół życia inwentaryzacje -zrezygnować z urlopów -walczyć ze złodziejami -zarabiać 2500 netto To polecam Lagardere.

Tak18Nie1
@Dramat

Zapomniałem dodać o : -częstym braku klimatyzacji w sklepach -braku możliwości wyjścia do toalety

Tak6Nie
Dominika

@Xxx, aby na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że mobbing to przestępstwo? Jesteś przekonany, że sytuacje, które zdarzają się w firmie Lagardere Travel Retail można kwalifikować pod to pojęciem? Chciałabym, żebyś sprecyzował to, co napisałeś na ten temat, ponieważ wypowiadamy się na forum publicznym i takie informacje, które nie są odpowiednio uzasadnione, mogą być krzywdzące dla firmy, o której dyskutujemy.

@Dominika

Zdaje sobie sprawę z tego co znaczy słowo mobbing. Nekanie psychiczne,znęcanie się nad pracownikiem. Mój szef obiera sobie takiego chłopca do bicia. Taka owieczke i tak sobie skacze między tymi owieczkami. Niewinny człowiek dostaje po głowie dzień w dzień nie wiadomo nawet za co. Mam problem przychodzić do pracy jak myślę o tym że znów go zobaczę i znów będzie podnosił na mnie głos nie wiem nawet za co.

Dominika

@Xxx, ok rozumiem, jesteś na umowę zlecenie i powinnaś według pracodawcy zawsze być w pracy, jednak wyobraźmy sobie, że rzeczywiście masz wysoką temperaturę, brak sił oraz kompletną niezdolność do wykonywania pracy i nie przychodzisz, informując firmę Lagardere Travel Retail o złym stanie zdrowia. Jakie są konsekwencje, jeżeli tak się stanie? Napisałaś, że pracodawca nie wyobraża sobie, żeby nie przyjść z dnia na dzień do pracy, więc, co wtedy, gdy tak się zdarzy?

@Dominika

Oczywiście nic specjalnego ale wysłuchiwanie od pracodawcy, że jesteśmy nie poważni lub niedojrzali mimo tego, że został poinformowany z wystarczajacym uprzedzeniem jest dosyć nie na miejscu moim zdaniem. Prawdę mówiąc my jako pracownicy czujemy się mobingowani. Naganne krzyki znęcanie się psychiczne nakazywanie robienia rzeczy ponad obowiązki już przydzielone karcenie jednej osoby jakby odpowiadała za całą ekipę pracowników.. Coś tu jest nie tak

Dominika

@Xxx, a jak sytuacja wygląda, kiedy pracownik jest niezdolny do pracy z uwagi na chorobę i posiada zwolnienie lekarskie? Skoro twierdzisz, że firma Lagardere Travel Retail robi problem w przypadku jednego dnia wolnego to przedstaw, jak wygląda to w przypadku, kiedy pracownik idzie na zwolnienie lekarskie?

@Dominika

W moim przypadku na umowie zlecenie wygląda to tak że nie mam prawa być chora z dnia na dzień bo to nie dorzeczne że mam temperaturę 40 stopni i muszę przyjść do pracy bo nie ma zastępstwa za mnie. Koleżanka pracuje na umowie o pracę, dostarcza zwolnienia lekarskie a wypłatę dostaje tyle co przepracowala godzin x stawka godzinowa, pomijając wnioski o urlop płatny bezpłatny zwołanie lekarskie. Żadnego kwitu do podpisu. No już nie mówiąc o tym że połowa zatrudnionych osób pracuje bez jakiejkolwiek umowy jakiekolwiek ubezpieczenia i na naszej krajowej minimalnej, ani powiększonej o podatek ani z pewnością zwrotu który by mieli mając umowę.

Xxx

Współpraca z firmą lagardere to najgorsze co mnie w życiu spotkało. Jestem kelnerka w jednym z lokali, którym nie potrafi zarządzać sam ajent. Zarabiam najniższą stawkę z możliwych będąc studentką, powinnam dostawać 11.70 na rękę a co miesiąc dostaję 11 i po licznych upomnieniach brak skutku a jedyne co słyszę od mojego "szefa" to to że "księgowy musiał się pomylić" brak kwitów do podpisu, a gdy ja wystawiam rachunek dostaje po łbie że co ja sobie myślę. Pracuje po 10 /11 h dziennie na stawce minimalnej i to bez jakiejkolwiek premii pomimo tego że nasze utargi przekraczają 20 tys dziennie. Szacunku żadnego od strony ajenta nie wspominając nawet o regionalnym który jest typowym (usunięte przez administratora) i prostakiem nie umiejącym powiedzieć dzień dobry i do widzenia jak przystało. Jedna wielka żenada. Cała sytuacja nadaje się jedynie na PIP. Włączę już 2 lata z szefem o wynagrodzenie które powinnam mieć a którego nie mam. A mój szef tłumaczy to również tym że przecież "mam napiwki" które w rzeczywistości sięgają 40zl przy dobrych lotach, a odliczyć trzeba dojazd do pracy, za który nie dostaje rozliczenia jak osoby pracujące w innym punkcie należącym do spółki lagardere. Jedna wielka porażka. Brak normalnych zarobków a przede wszystkim warunków pracy. Kary za kurz na lodówce? To jest naprawdę przesada. Atmosfera gorsza niż w zabce. Pozdrawiam

Beata
@Xxx

Mam pytanie-skoro jest aż tak źle, to dlaczego na to pozwalasz i tam wciąż pracujesz?

Dominika

@Xxx, czyli jak rozumiem w dalszym ciągu nie została rozwiązana sprawa z tym brakującym wynagrodzeniem, które powinnaś dostawać za pracę w firmie Lagardere Travel Retail? Jak ocenisz atmosferę, która panuje pomiędzy zatrudnionymi pracownikami? Można liczyć na wsparcie pozostałej części załogi? Jeżeli możesz to napisz również, jak przedstawia się sytuacja z urlopami w tej firmie, czy bez problemu można otrzymać dzień wolny w dogodnym terminie? Opisz, jak to wygląda.

Tak1Nie1

@Dominika

Jeżeli chodzi o dni wolne to ja będąc na umowie zlecenie muszę na miesiąc przed informować że w danym dniu potrzebuje wolnego. Jeżeli jest to choroba i gorączka z dnia na dzień to są wielkie pretensje że jak to ja nie przyjdę do pracy. Jeżeli chodzi o wsparcie to można liczyć tylko na ekipę z którą pracuje bo z ajentem czy regionalnym nie ma co w ogóle próbować ponieważ nie przynosi to żadnych skutków. Wynagrodzenie? Tak, wciąż jest zbyt niskie. Czuję się oszukana ponieważ mój szef jest na tyle pazerny że zabiera nawet to 70gr za godzinę z mojej wypłaty i myśli że jestem na tyle młoda żeby nie zawalczyć o swoje.

czesiek
@Xxx

W jakim mieście tak ludzi traktują?

Dominika

@Aqualia, możesz coś więcej wypowiedzieć się na temat pracy w firmie Lagardere Travel Retail? Posiadasz jakąś cenną wiedzę na temat pracy w tym miejscu, która może być pomocna dla czytelników tego wątku? Przedstaw, proszę, co wiesz na ten temat.

nikas

Powiem tak to dziwna sprawa ze tak narzekacie moja poprzednia ajentka zarabiała na czysto po ucięciu wynagrodzenia dla pracowników grubo ponad 10-12 tyś NETTO po opłaceniu ZUS i US której nigdy nie było kur.. w sklepie i ciągle narzekała że za takie pieniądze i jej kur... ciężką prace to mało ja pier.., jaką ciężką prace ja się pytam ? pracownicy latali do banku, robili zamówienia a wielce pani przychodziła 2-3 razy w tygodniu w weekendy to nie możliwe było aby ktoś ją zobaczył w sklepie i ciągle narzekała na niskie stawki ja pier... jedzcie do norwegii czy do orlenu na prezeza to dopiero może ktoś was zaspokoi jak wam 10 tyś netto mało !!! za nic nie robienie AJENTCI-NIEROBY !!!! WYKORZYSTUJĄCY PRACOWNIKÓW I CIĄGLE NARZEKAJĄCY NA NISKI STAWKI 10 TYŚ NETTO MAŁO ?? CHYBA WAS POJE...

nieznajomy
@nikas

Kto ci tych bajek naopowiadal o takich zarobkach ajentow? Masz na to jakieś dowody, że ajent, u którego pracowałeś, tyle zarabiał na czysto czy gdzieś nasluchales się tych bzdur i teraz powtarzasz? Gdyby tak było jak piszesz, to każdy chciałby być ajentem i nikt nie rezygnował z tego "biznesu" a o ile mi wiadomo jest zupełnie odwrotnie.

nikass
@nieznajomy

Tak posiadam dowody, ponieważ posiadałem dostęp do prowizji które to ajent musi zaakceptować i widziałem kwoty jakie są wyświetlane. Dodałem koszt zatrudnienia pracownika wszystkie godziny pracy w miesiącu + legalnie odprowadzane składki ZUS i US ( gdzie ajent nie wpisywał przepracowanych np 200h tylko 50h góra 70h ) czyli pomniejszał koszta które musiał odprowadzić oraz opłatę ZUS i podatku dochodowego który wynosi 19% więc nie pier.... głupot wszystko też zależy od lokalizacji punktu ale jeżeli ajent myśli że jest panem świata że dostał punkt i ktoś za niego będzie pracował a on nic nie robił i zarabia średnio 5000 netto bo taka sumę można przyjąć przy zatrudnieniu 3-4 osób i samemu nic się nie robi i dostawać 5k i pier.. głupoty że to mało za nic nie robienie to o czym my mówimy ? niech zacznie zapier... to pensja wzrośnie do 7.5k oraz dodatkowo będzie miał kontrole nad sklepem a nie gadał że oszustów zatrudnia

nieznajomy
@nikass

Pracowałem jako ajent Inmedio i nigdy nie zarabialem takich kokosów a miałem całkiem dobry punkt. Dlatego albo sobie to wszystko wymyśliłeś albo pracowałeś u jakiegoś ajenta cwaniaka, który posiadał jakiś super punkt albo kilka punktów. Ja bardziej skłaniam się ku tej pierwszej opcji. Jedno jest pewne. I mówię to z pełną świadomością. Dobry etat jest bardziej opłacalny i lepszy dla zdrowia psychicznego niż praca ajenta Lagardere.

Tak13Nie

Toto
@nikas

To tylko w Warszawie ,ja przy 300 to raptem 3000 jako ajent i mam tylko 13 dni wolnych w roku ,a stawki prowizyjne są na etapie 10 lat wstecz ,tylko tą różnicą że papierosy kosztowały ok 6 a dzisiaj 16zł...i ogrom nowości ,jak ktoś zarabia 10 tyś..niech ma tylko pytanie za co jak wszystko robią pracownicy..

mama14
@nikass

i nikass to hr lagardere

anna
@nikas

Jak byly osoby zatrudniane na czarno to tyle kasy zostawało .

>>>>>>
@mama14

WIADOMO.. Wszystkie opinie pozytywne sa pisane przez nich !!!!

Przemysław
@nieznajomy

Potwierdzam, byłem ajentem a później oskarżyli mnie o grupę zorganizowaną gdzie od 8 lat wzwyż startuje i że ukradłem im 35 tys w towarze a po 5 latach w sądzie udowodniłem że kłamią

Def
@Przemysław

Czy mogę Pana prosić o kontakt w tej sprawie na maila swietlowka@op.pl? Również mam problem z HDS. Pozdrawiam

Lewy
@Def

Poproszę o kontakt w tej sprawie też mam problem z lagardere na maila k2-l@wp.pl .Pozdrawiam

Aqualia
@nikas

to ciekawe bo jajako agent wyrabiam za barem 350h miesięcznie. Goście się śmieją że ja to chyba w punkcie nocuje a kokosów nie zarabiam.jak mi zostanie 4-5tys miesięcznie przy dobrych obrotach to się ciesze,smiesza mnie te opinie niektóre

Dominika

@Nic a nic, Twoja wypowiedź jest wulgarna i nie powinna się pojawić na forum gowork.pl. Proszę Cię na przyszłość o wypowiedzi zgodne z panującym regulaminem forum https://www.gowork.pl/regulamin Jeżeli masz inne zdanie w tym aspekcie pracy w firmie Lagardere Travel Retail od użytkownika @pracownikbiora, to przedstaw je w sposób spokojny, zrównoważony i kulturalny.

Tak6Nie

pracownikbiora

Pracuje w biórze lagardere i bardzk super zaropki i super wszystko lubie te prace a ajęci to nieroby i nieuki tfu

anonymous
@pracownikbiora

Nie pisz ogólnie tylko podaj konkretne osoby, bo w takim razie ja mogę powiedzieć że jesteście oszustami i złodziejami wszyscy a tak nie jest przecież

Tak2Nie1

x
@pracownikbiora

Masz "zaropki" i "ajęci" ? I pracujesz w "biórze"? No nie sądzę...

jola
@pracownikbiora

biuro przez "u" a nie "o" patałachu widac jakim jestes ajentem...ha

Nic a nic
@pracownikbiora

Ty baranie że by.nie.ajeci śmiechu to bys z niemiala.pracy nierobie pipszony

Dominika

@bb, posiadasz informację, czym spowodowane są, takie dysproporcje odnośnie zarobków za pracę w firmie Lagardere Travel Retail? Czy jest to uzależnione od zajmowanych stanowisk, przez pracowników, których sytuację opisujesz w swoim komentarzu? Przedstaw, proszę, swoją wiedzę na ten temat.

Zostaw opinię o Lagardere Travel Retail Sp. z o.o. - Warszawa

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?

4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.
2/5 Na podstawie 129 ocen.