Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.

Opinie o Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.

rozczarowana

Czy firma mogłaby w końcu coś zrobić z tym Ruchem? Zarabiają na nas, a my nic nie możemy zrobić. Oddaję zwroty co do jednej sztuki.. Cały czas czegoś brakuje, jest uszkodzone, źle zliczone. Na inwentaryzacji ponad 50% całości to sama prasa. To jest chore. Wiem że Ruch ma problemy finansowe ale czy musi sobie radzić okradając ajentów Lagardere?

MinutaWawa

Witam, zastanawiam się nad podjęciem pracy jako ajent 1 minute, proszę o jakiekolwiek informacje. Jest dużo negatywnych opinii i troche mam obaw aby podpisać umowę.

Dawid

Zauważyłem, że obecnie firma Lagardere Travel Retail poszukuje pracownika na stanowisku pracownika produkcji gastronomicznej. Z informacji, które widnieją w tej ofercie, można wyczytać, iż firma oferuje wynagrodzenie na poziomie 3500 brutto, umowę o pracę oraz premie za zmiany nocne. W związku z tym mam pytanie, czy ktoś z Was pracował kiedyś na tym stanowisku? Jakie są szanse, że osoba bez doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku otrzyma szanse zatrudnienia? Proszę o wypowiedź osób, które mają wiedzę na ten temat.

janka5

NIGDY TEGO NIE BEDZIESZ MIAL ZAPOMNIJ

@janka5

Czego konkretnie według Ciebie nie będę mieć? Warunki zatrudnienia, które przedstawił pracodawca, w rzeczywistości są inne? Czy może odniosłaś się zupełnie do czego innego? Proszę o bardziej konkretną i szczegółową wypowiedź.

Grey

Potwierdzam wszystkie opinie na temat ajencji w Lagardere. Praca 24/dobę, brak możliwości wpłacenia godziwego wynagrodzenia pracownikom... Stres, depresja ,mobbing , brak kasy i długi . Brak traktowania jako partnera biznesowego przez centalę , regionalni nastawieni na dowalanie kar . Nie wchodźcie w to, to był największy błąd w moim życiu.

Recepcjonistka

Dość szybki kontakt i umówione spotkanie.

Była to rekrutacja wewnętrzna, więc pytania były dla mnie śmieszne. Pytanie czy już złożyłam wypowiedzenie lub czego oczekuję od nich jako od nowego pracodawcy (w żaden sposób nie byłby to nowy pracodawca, ponieważ jestem zatrudniona w tej firmie od kilku lat…), jak często używam w pracy angielskiego pracując na międzynarodowym lotnisku i obsługując klientów… polecam przeszkolić najpierw osoby zatrudniające innych, a dopiero szukać osób na inne stanowiska. Po tygodniu miał być feedback, ale chyba ktoś o mnie zapomniał.

czy pracodawca szuka pracownikow?

Dawid

Aktualne oferty pracy, które umieszcza firma Lagardere Travel Retail można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej w zakładce kariera http://www.lagardere-tr.pl/kariera. Czy któreś z obecnie wolnych stanowisk pracy w tej firmie wydaje Ci się interesujące? Chciałbym, abyś przedstawił, dlaczego praca akurat w tej firmie Cię zainteresowała? Zachęcam do przedstawienia, jak to wygląda w Twoim przypadku.

RT2

Coś więcej ? Bo chcę wziąć ajencję ? Proszę o pilną odpowiedź

@RT2

Jesteś już po wstępnych rozmowach w tej sprawie z firmą Lagardere Travel Retail? Zaproponowano już Ci jakieś warunki, które miałaby obejmować ta współpraca? Ciekawi mnie, dlaczego akurat z tą firmą chciałbyś współpracować w taki sposób? Jeżeli możesz, to odpisz, jak to wygląda.

Dominika

@Dramat, trudno mi uwierzyć w to, że pracownik pracujący w firmie Lagardere Travel Retail nie ma możliwości, aby pójść do toalety? W ogólnie nie ma żadnych przerw od pracy? Może dostrzegłeś, jednak jakieś pozytywy, jeżeli chodzi o pracę w tym miejscu? @Xxx, jest to zjawisko, z którym trzeba bezwzględnie walczyć, dlatego, jeżeli rzeczywiście tak się dzieje, to zachęcam do skorzystania z nowej funkcji na forum, gdzie możesz zgłosić ten fakt i szczegółowo opisać.

@Dominika

@Dominika, oczywiście przerwy możesz sobie zrobić , ale zazwyczaj jesteś sam na zmianie. Jeśli jest to galeria handlowa to zazwyczaj jest to nie do ogarnięcia. Pozytywy ? Tak na samym początku. Każdy starał się być miły i pomagał. Później maja Cię gdzieś. Wiesz ile mejli przychodzi dziennie ? Każdy czegoś chce i ma być zrobione na już. A byłem zadowolony do pierwszej inwentaryzacji. Za każdym razem płaciłem , za prasę , której rzekomo nie oddałem , za terminy , za burdel w książkach.

Dominika

@Xxx, czy opisane przez Ciebie kwestie były gdziekolwiek zgłaszane? Może grupa pracowników była z tym problemem u szefostwa firmy Lagardere Travel Retail i starała się, aby to się zmieniło? Przedstaw, proszę, czy próbowaliście coś z tym zrobić.

@Dominika

Właśnie zaczynam pisać pozew do firmy lagardere na daną osobę

Dramat

Jeśli chcesz: -Pracować od rana do wieczora od poniedziałku do niedzieli -płacić za towar przysyłany centralnie (który naturalnie się nie sprzedaje a terminuje) Płacić pracownikom marne grosze , bo na więcej Cię zwyczajnie nie stać -polecać 5 produktów każdemu Klientowi , bo jak nie to opieprz od trenerów i kierowników -spłacać przez pół życia inwentaryzacje -zrezygnować z urlopów -walczyć ze złodziejami -zarabiać 2500 netto To polecam Lagardere.

@Dramat

Zapomniałem dodać o : -częstym braku klimatyzacji w sklepach -braku możliwości wyjścia do toalety

Dominika

@Xxx, aby na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że mobbing to przestępstwo? Jesteś przekonany, że sytuacje, które zdarzają się w firmie Lagardere Travel Retail można kwalifikować pod to pojęciem? Chciałabym, żebyś sprecyzował to, co napisałeś na ten temat, ponieważ wypowiadamy się na forum publicznym i takie informacje, które nie są odpowiednio uzasadnione, mogą być krzywdzące dla firmy, o której dyskutujemy.

@Dominika

Zdaje sobie sprawę z tego co znaczy słowo mobbing. Nekanie psychiczne,znęcanie się nad pracownikiem. Mój szef obiera sobie takiego chłopca do bicia. Taka owieczke i tak sobie skacze między tymi owieczkami. Niewinny człowiek dostaje po głowie dzień w dzień nie wiadomo nawet za co. Mam problem przychodzić do pracy jak myślę o tym że znów go zobaczę i znów będzie podnosił na mnie głos nie wiem nawet za co.

Dominika

@Xxx, ok rozumiem, jesteś na umowę zlecenie i powinnaś według pracodawcy zawsze być w pracy, jednak wyobraźmy sobie, że rzeczywiście masz wysoką temperaturę, brak sił oraz kompletną niezdolność do wykonywania pracy i nie przychodzisz, informując firmę Lagardere Travel Retail o złym stanie zdrowia. Jakie są konsekwencje, jeżeli tak się stanie? Napisałaś, że pracodawca nie wyobraża sobie, żeby nie przyjść z dnia na dzień do pracy, więc, co wtedy, gdy tak się zdarzy?

@Dominika

Oczywiście nic specjalnego ale wysłuchiwanie od pracodawcy, że jesteśmy nie poważni lub niedojrzali mimo tego, że został poinformowany z wystarczajacym uprzedzeniem jest dosyć nie na miejscu moim zdaniem. Prawdę mówiąc my jako pracownicy czujemy się mobingowani. Naganne krzyki znęcanie się psychiczne nakazywanie robienia rzeczy ponad obowiązki już przydzielone karcenie jednej osoby jakby odpowiadała za całą ekipę pracowników.. Coś tu jest nie tak

Dominika

@Xxx, a jak sytuacja wygląda, kiedy pracownik jest niezdolny do pracy z uwagi na chorobę i posiada zwolnienie lekarskie? Skoro twierdzisz, że firma Lagardere Travel Retail robi problem w przypadku jednego dnia wolnego to przedstaw, jak wygląda to w przypadku, kiedy pracownik idzie na zwolnienie lekarskie?

@Dominika

W moim przypadku na umowie zlecenie wygląda to tak że nie mam prawa być chora z dnia na dzień bo to nie dorzeczne że mam temperaturę 40 stopni i muszę przyjść do pracy bo nie ma zastępstwa za mnie. Koleżanka pracuje na umowie o pracę, dostarcza zwolnienia lekarskie a wypłatę dostaje tyle co przepracowala godzin x stawka godzinowa, pomijając wnioski o urlop płatny bezpłatny zwołanie lekarskie. Żadnego kwitu do podpisu. No już nie mówiąc o tym że połowa zatrudnionych osób pracuje bez jakiejkolwiek umowy jakiekolwiek ubezpieczenia i na naszej krajowej minimalnej, ani powiększonej o podatek ani z pewnością zwrotu który by mieli mając umowę.

Xxx

Współpraca z firmą lagardere to najgorsze co mnie w życiu spotkało. Jestem kelnerka w jednym z lokali, którym nie potrafi zarządzać sam ajent. Zarabiam najniższą stawkę z możliwych będąc studentką, powinnam dostawać 11.70 na rękę a co miesiąc dostaję 11 i po licznych upomnieniach brak skutku a jedyne co słyszę od mojego "szefa" to to że "księgowy musiał się pomylić" brak kwitów do podpisu, a gdy ja wystawiam rachunek dostaje po łbie że co ja sobie myślę. Pracuje po 10 /11 h dziennie na stawce minimalnej i to bez jakiejkolwiek premii pomimo tego że nasze utargi przekraczają 20 tys dziennie. Szacunku żadnego od strony ajenta nie wspominając nawet o regionalnym który jest typowym (usunięte przez administratora) i prostakiem nie umiejącym powiedzieć dzień dobry i do widzenia jak przystało. Jedna wielka żenada. Cała sytuacja nadaje się jedynie na PIP. Włączę już 2 lata z szefem o wynagrodzenie które powinnam mieć a którego nie mam. A mój szef tłumaczy to również tym że przecież "mam napiwki" które w rzeczywistości sięgają 40zl przy dobrych lotach, a odliczyć trzeba dojazd do pracy, za który nie dostaje rozliczenia jak osoby pracujące w innym punkcie należącym do spółki lagardere. Jedna wielka porażka. Brak normalnych zarobków a przede wszystkim warunków pracy. Kary za kurz na lodówce? To jest naprawdę przesada. Atmosfera gorsza niż w zabce. Pozdrawiam

Beata
@Xxx

Mam pytanie-skoro jest aż tak źle, to dlaczego na to pozwalasz i tam wciąż pracujesz?

Dominika

@Xxx, czyli jak rozumiem w dalszym ciągu nie została rozwiązana sprawa z tym brakującym wynagrodzeniem, które powinnaś dostawać za pracę w firmie Lagardere Travel Retail? Jak ocenisz atmosferę, która panuje pomiędzy zatrudnionymi pracownikami? Można liczyć na wsparcie pozostałej części załogi? Jeżeli możesz to napisz również, jak przedstawia się sytuacja z urlopami w tej firmie, czy bez problemu można otrzymać dzień wolny w dogodnym terminie? Opisz, jak to wygląda.

@Dominika

Jeżeli chodzi o dni wolne to ja będąc na umowie zlecenie muszę na miesiąc przed informować że w danym dniu potrzebuje wolnego. Jeżeli jest to choroba i gorączka z dnia na dzień to są wielkie pretensje że jak to ja nie przyjdę do pracy. Jeżeli chodzi o wsparcie to można liczyć tylko na ekipę z którą pracuje bo z ajentem czy regionalnym nie ma co w ogóle próbować ponieważ nie przynosi to żadnych skutków. Wynagrodzenie? Tak, wciąż jest zbyt niskie. Czuję się oszukana ponieważ mój szef jest na tyle pazerny że zabiera nawet to 70gr za godzinę z mojej wypłaty i myśli że jestem na tyle młoda żeby nie zawalczyć o swoje.

czesiek
@Xxx

W jakim mieście tak ludzi traktują?

Dominika

@Aqualia, możesz coś więcej wypowiedzieć się na temat pracy w firmie Lagardere Travel Retail? Posiadasz jakąś cenną wiedzę na temat pracy w tym miejscu, która może być pomocna dla czytelników tego wątku? Przedstaw, proszę, co wiesz na ten temat.

nikas

Powiem tak to dziwna sprawa ze tak narzekacie moja poprzednia ajentka zarabiała na czysto po ucięciu wynagrodzenia dla pracowników grubo ponad 10-12 tyś NETTO po opłaceniu ZUS i US której nigdy nie było kur.. w sklepie i ciągle narzekała że za takie pieniądze i jej kur... ciężką prace to mało ja pier.., jaką ciężką prace ja się pytam ? pracownicy latali do banku, robili zamówienia a wielce pani przychodziła 2-3 razy w tygodniu w weekendy to nie możliwe było aby ktoś ją zobaczył w sklepie i ciągle narzekała na niskie stawki ja pier... jedzcie do norwegii czy do orlenu na prezeza to dopiero może ktoś was zaspokoi jak wam 10 tyś netto mało !!! za nic nie robienie AJENTCI-NIEROBY !!!! WYKORZYSTUJĄCY PRACOWNIKÓW I CIĄGLE NARZEKAJĄCY NA NISKI STAWKI 10 TYŚ NETTO MAŁO ?? CHYBA WAS POJE...

@nikas

Kto ci tych bajek naopowiadal o takich zarobkach ajentow? Masz na to jakieś dowody, że ajent, u którego pracowałeś, tyle zarabiał na czysto czy gdzieś nasluchales się tych bzdur i teraz powtarzasz? Gdyby tak było jak piszesz, to każdy chciałby być ajentem i nikt nie rezygnował z tego "biznesu" a o ile mi wiadomo jest zupełnie odwrotnie.

nikass
@nieznajomy

Tak posiadam dowody, ponieważ posiadałem dostęp do prowizji które to ajent musi zaakceptować i widziałem kwoty jakie są wyświetlane. Dodałem koszt zatrudnienia pracownika wszystkie godziny pracy w miesiącu + legalnie odprowadzane składki ZUS i US ( gdzie ajent nie wpisywał przepracowanych np 200h tylko 50h góra 70h ) czyli pomniejszał koszta które musiał odprowadzić oraz opłatę ZUS i podatku dochodowego który wynosi 19% więc nie pier.... głupot wszystko też zależy od lokalizacji punktu ale jeżeli ajent myśli że jest panem świata że dostał punkt i ktoś za niego będzie pracował a on nic nie robił i zarabia średnio 5000 netto bo taka sumę można przyjąć przy zatrudnieniu 3-4 osób i samemu nic się nie robi i dostawać 5k i pier.. głupoty że to mało za nic nie robienie to o czym my mówimy ? niech zacznie zapier... to pensja wzrośnie do 7.5k oraz dodatkowo będzie miał kontrole nad sklepem a nie gadał że oszustów zatrudnia

@nikass

Pracowałem jako ajent Inmedio i nigdy nie zarabialem takich kokosów a miałem całkiem dobry punkt. Dlatego albo sobie to wszystko wymyśliłeś albo pracowałeś u jakiegoś ajenta cwaniaka, który posiadał jakiś super punkt albo kilka punktów. Ja bardziej skłaniam się ku tej pierwszej opcji. Jedno jest pewne. I mówię to z pełną świadomością. Dobry etat jest bardziej opłacalny i lepszy dla zdrowia psychicznego niż praca ajenta Lagardere.

Toto
@nikas

To tylko w Warszawie ,ja przy 300 to raptem 3000 jako ajent i mam tylko 13 dni wolnych w roku ,a stawki prowizyjne są na etapie 10 lat wstecz ,tylko tą różnicą że papierosy kosztowały ok 6 a dzisiaj 16zł...i ogrom nowości ,jak ktoś zarabia 10 tyś..niech ma tylko pytanie za co jak wszystko robią pracownicy..

mama14
@nikass

i nikass to hr lagardere

anna
@nikas

Jak byly osoby zatrudniane na czarno to tyle kasy zostawało .

>>>>>>
@mama14

WIADOMO.. Wszystkie opinie pozytywne sa pisane przez nich !!!!

Przemysław
@nieznajomy

Potwierdzam, byłem ajentem a później oskarżyli mnie o grupę zorganizowaną gdzie od 8 lat wzwyż startuje i że ukradłem im 35 tys w towarze a po 5 latach w sądzie udowodniłem że kłamią

Def
@Przemysław

Czy mogę Pana prosić o kontakt w tej sprawie na maila swietlowka@op.pl? Również mam problem z HDS. Pozdrawiam

Lewy
@Def

Poproszę o kontakt w tej sprawie też mam problem z lagardere na maila k2-l@wp.pl .Pozdrawiam

Aqualia
@nikas

to ciekawe bo jajako agent wyrabiam za barem 350h miesięcznie. Goście się śmieją że ja to chyba w punkcie nocuje a kokosów nie zarabiam.jak mi zostanie 4-5tys miesięcznie przy dobrych obrotach to się ciesze,smiesza mnie te opinie niektóre

Dominika

@Nic a nic, Twoja wypowiedź jest wulgarna i nie powinna się pojawić na forum gowork.pl. Proszę Cię na przyszłość o wypowiedzi zgodne z panującym regulaminem forum https://www.gowork.pl/regulamin Jeżeli masz inne zdanie w tym aspekcie pracy w firmie Lagardere Travel Retail od użytkownika @pracownikbiora, to przedstaw je w sposób spokojny, zrównoważony i kulturalny.

pracownikbiora

Pracuje w biórze lagardere i bardzk super zaropki i super wszystko lubie te prace a ajęci to nieroby i nieuki tfu

@pracownikbiora

Nie pisz ogólnie tylko podaj konkretne osoby, bo w takim razie ja mogę powiedzieć że jesteście oszustami i złodziejami wszyscy a tak nie jest przecież

x
@pracownikbiora

Masz "zaropki" i "ajęci" ? I pracujesz w "biórze"? No nie sądzę...

jola
@pracownikbiora

biuro przez "u" a nie "o" patałachu widac jakim jestes ajentem...ha

Nic a nic
@pracownikbiora

Ty baranie że by.nie.ajeci śmiechu to bys z niemiala.pracy nierobie pipszony

bb

W lagardere wszystko zależy od punktu siedzena... są tacy co w LTL trzepią kokosy i ą tacy co łupią świątek piątek noc dzień za 1800 na łapke bo tp jest tak... jedni jedzą mięcho, inni kapustę a nazywa się że wszyscy zjedli gołąbki...

Dominika

@Madzik, z Twojego komentarza wynika, iż posiadasz doświadczenia związane z pracą w firmie Lagardere Travel Retail. Mógłbyś przedstawić ogólne warunki zatrudnienia jakie oferuje pracodawca na stanowisku, które zajmowałeś? Jak ocenisz współpracę i relacje pomiędzy pracownikami, z którymi miałeś okazję współpracować? Przedstaw, proszę jak wyglądały te aspekty pracy w firmie Lagardere Travel Retail.

Pracuję więc mam

A ja dostałem w tym miesiącu 75tyś przelewu z prowizją z Lagardere. :) Pozdrawiam nieudaczników piszących tu.

@Pracuję więc mam

Chyba za 100 lat pracy. Pozdrawiam niewolnika.

@nieznajomy

A tu cie zdziwie, tylko za wrzesień :)

@Pracuję więc mam

To powiedz jeszcze cwaniaczku ile, gdzie i jakie punkty prowadzisz i ile z tej mega prowizji odchodzi ci na opłaty? Wtedy pogadamy.

@nieznajomy

Za dużo chciałbyś wiedzieć. Powiem tyle, że w Warszawie.

@Pracuję więc mam

No właśnie . Lepiej cwaniakowac i obrażać ludzi nazywając ich nieudacznikami niż powiedzieć całą prawdę. Założę się, że jakbyś odpowiedział na moje pytania, to okazałoby się, że cała ta twoja działalność i współpraca z Lagardere nie wygląda tak kolorowo, jak to próbujesz przedstawić.

@nieznajomy

Ale czemu mam się tobie tłumaczyć? Powiedziałem całą prawdę o swojej prowizji. Jak mój nick brzmi- Pracuję więc mam.

@nieznajomy

Ty jesteś ajentem/byłym ajentem że się wypowiadasz?

janosik
@Pracuję więc mam

pracuje wiec mam, masz to krzywe nogi jak siedzisz na kiblu. kolejny troll do rozmywania tematu niestety

@Pracuję więc mam

Ty nie odpowiadasz na moje pytania, więc ja nie mam zamiaru odpowiadać na twoje. Powiem tylko, że jakbyś poczytał inne moje posty a nie tylko cwaniakowal, to byś się dowiedział czegoś o mnie. Mam taką radę dla ciebie. Nie wypowiadaj się tutaj, bo jedyne o co ci chodzi to ośmieszenie innych osób a tak naprawdę ośmieszasz tylko siebie.

Olek.

A remanent nie wyszedł ci czasem 50tyś na minusie? Całe lagardere się śmieje

Pracuje więc mam
@Olek.

No nie wyszedł :)

Magdzia
@nieznajomy

Moze lotnisko :) Pan jeden obiecywał tam prowizje w dziesiątkach, to punkt innego kalibru. Az dziwne, ze takiemu ajentowi chce sie tu siedzieć i gadac.

Zostaw merytoryczną opinię o Lagardere Travel Retail Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Lagardere Travel Retail Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Lagardere Travel Retail Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.