Opinie o MWS sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie MWS sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w MWS sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja napojów bezalkoholowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MWS sp. z o.o. w Gliwice

ku chwale...

Hahaha czuć, czuć ojjjj zalatuje znów "członkiem" zarządu co daje fałszywy wpis byle by "prostować" historię tej firemki... ZAŁOŚNI JESTEŚCIE. "tak dobrze się rozwija" - opublikujcie wyniki finansowe za ostatnie 4 kwartały - RAZEM SIĘ POŚMIEJEMY :)

B_rysiek

Czytając to wszystko łatwo zrozumieć dlaczego firma się tak dobrze rozwija: po prostu pozbywa się ludzi do niej nie pasujących. Nie raz jako klient miałem do czynienia z tą koszmarną niekompetencją ludzi z oddziału ( na wschodzie) , czasem wiedziałem więcej niż oni i aż nóż mi się w kieszeni otwierał bo traciłem czas na gadanie z kretynem. Przychodzę, chcę coś kupić, sprzęt taki jak wszędzie, ceny lepsze a jeden z drugim do 3 liczyć nie potrafił, odpalić, skonfigurować, gdzie tam.... ale co więcej nie wykazywał chęci do poprawy. Gdybym miał takiego pracownika, to bym go z firmy pogonił, zresztą pewnie ta osoba pracuje już gdzieś jako podawacz towaru a nie handlowiec. Tacy to teraz hejtują i psują innym krew.

M.
@B_rysiek

Pracowałem w tej firmie jakiś czas. I kwestie techniczne dla pracowników były odległe. I choć kwestie techniczne mam w małe palcu, a klientom zawsze pomagałem na telefon. Żeby było zabawniej wiedzą techniczna byłem ponad wiedzą serwisu, wielce twierdzącego że ten sprzęt nie ma przed nim tajemnic, a jednak miał... HAHAHA.... Nie dało rady sprostać wymaganiom sprzedażowym w tej wielce firmie... Jednak dobry handlowiec nie musiał tłumaczyć dobremu instalatorów jak się konfiguruje sprzęt, ponieważ dobry instalator za pierwszym razem poświęci 25minut na rozłożenie sprzętu u siebie i upewnienia się, że każdy sprzęt obecnie nie ma przed nim tajemnic. Podziękowano mi za za mała sprzedaż.... trudno co zrobić... Obecnie jestem handlowcem w konkurencyjnej firmie i nikt mi nie mówi że nie wyrabiam, bo wyrabiam słupki, ale handluje markowym sprzętem.... Dodatkowo wpadają tematy projektowe, a cena u markowych producentów wiele nie odbiega od tego sprzętu z logiem MW coś tam. Dla uświadomienia zainteresowanych tą firmą wypowiedzenie dostałem w piątek o 15.55. Tak to się postępuje w dobrze prosperujący firmach. A na chwilę obecną zamknęli trzeci z pięciu oddziałów, tak to dobrze prosperuje ta firma.

Tomasz

Sam pracowałem w MWS Sp. z o.o. 2 lata temu. Doskonale wiedziałem na co się piszę przychodząc do pracy tam. Nie ukrywano przede mną tego, że firma jest młoda. Nie ukrywano tego, czego się ode mnie oczekuje. Miałem stałe wsparcie ze strony tak członków zarządu i współpracowników. Oczekujecie pracy, gdzie będziecie siedzieć na (usunięte przez administratora) cośtam podziubiecie i dostaniecie fantastyczną wypłatę, to szukajcie dalej. Ale jeżeli jesteście osobami, które gotowe są ciężko pracować, gotowe łamać własne ograniczenia i wiecie czego chcecie, to w tej firmie znajdziecie swoje miejsce. Mnie mobbing nie spotkał. Czy sprzęt był najwyższej jakości?? Był dokładnie takiej jakości jaka wynikała z jego ceny przed 2ma laty. Miałem porównanie - naprawdę w porównaniu do konkurencji w danym przedziale cenowym nie było za dużo. Teraz relacja jest na korzyść jakości bo sam z niego korzystam, więc komentarze o niskiej jakości to naprawdę jest kpina.

W.
@Tomasz

skoro pracowałeś 2 lata temu to widać nie napracowałeś się długo bo MWS jest na rynku od +/- 2,5 roku... hehe a na początku jest zawsze ładnie i pięknie - szkoda, że nie masz porównania do sytuacji obecnej... widać ilu chłopaków odeszło samych z firmy. "... to w tej firmie znajdziecie swoje miejsce ..." - to chyba Ty nie spełniłeś oczekiwań tej firmy :) Tomku W. o ile nikt się pod Ciebie nie podszywa. "... bo sam z niego korzystam ..." - musisz mało korzystać skoro piszesz "kpina" lub masz takie marne doświadczenie. Szczerze to na początku był lepszy sprzęt niż ten chłam sprowadzony i sprzedawany od jakiś 1,5 roku. Jeden z instalatorów tak mi wyjaśnił dlaczego nie kupuje MW Power a woli H. czy D. - "nie stać mnie na rzeczy tanie" Były kolega z spółki siostry :)

Udziałowiec MWS

Czytam te wasze wypowiedzi i nie mogę uwierzyć że byliście pracownikami naszej firmy - poziom żenujący w dodatku piszecie takie rzeczy ze nie sposób przejść obok tego obojętnie. Michał - ty to powinieneś dostać dyscyplinarkę bo : 1) porzuciłeś pracę - tak napisałeś 5min przed rozpoczęciem dnia pracy ze odchodzisz z powodów rodzinnych - co jest kłamstwem 2) nigdy nie rozliczyłeś stanu kasy i magazynu a brakowało zarówno pieniędzy w kasie jak i towaru na magazynie 3) Będąc pracownikiem MWS ciągnąłeś L4 (z kodu choroby wynika ze miałeś leżeć w łóżku) ciekawe jak wytłumaczysz w ZUS że jednocześnie pracowałeś już w innej firmie - sprawa została zgłoszona do ZUS Andrzej zatrudniliśmy ci kumpla i żonę daliśmy dobrą wypłatę samochód i wolną rękę w działaniu - co zrobiłeś? Nie miałeś możliwości rozwoju - dostałeś nawet propozycje udziałów w firmie gdybyś tylko chciał pracować. Nie macie za grosz honoru to było waszą cechą podstawową wszystko jest winą innych nie waszą a na koniec nie potraficie się nawet normalnie pożegnać tylko jakieś opluwanie i wyzwiska. Bartek poświecił mnóstwo swojego czasu na szkolenie was boście nic nie umieli. Jeszcze słowo do wypowiedzi osoby która pracowała z nami 2-3 tygodnie - człowieku co ty możesz wiedzieć o firmie po tym czasie ledwo się nauczyłeś gdzie czajnik z kawą i kibel a piszesz tu jakieś dyrdymały. W twojej kilkuletniej karierze zawodowej już masz "zaliczonych" kilkanaście firm średni czas zatrudnienia 3miesiące - jesteś po prostu marzeniem pracodawcy.

@Udziałowiec MWS

Śmiech na sali jak czytam Twoje wypociny. 1) zapoznaj się z Kodeksem Pracy, wówczas rzucaj takie wywody i żale a są one spowodowane chyba tym, że oddział Kielce nie mógł się utrzymać i został w końcu ZAMKNIĘTY. 2) jako udziałowiec chyba wiesz, że powinniście dokonywać inwentaryzacji (do których to dokumentów my nie mieliśmy dostępu mimo, że magazyny były pod opieką konkretnego oddziału, tak samo jak do dokumentów: Przesunięcie Magazyn - Magazyn (MM), przerzucaliście towar w systemie jak chcieliście i sam mam dowody na to że towar "znikał sam" w systemie z naszych magazynów, nie wspomnę o nie rozliczanych fakturach kosztowych - pogadajcie z logistyką i księgowością, a jeszcze dodam o zaliczkach pobieranych z kasy oddziałów na Delegacje w/w Szanownego Pana). Bardzo dziwne, że każdemu oddziałowi zawsze coś brakowało a Katowice zawsze miały nad stan. Kolejna sprawa to nowi pracownicy - powiedz czy mieli odpowiedzialności m.in. magazynowe? NIE - chyba, że teraz dokumenty na to będą Sporządzane hehe. Zastanów się zanim oskarżysz kogoś bo chyba nie masz pojęcia jak ta firma funkcjonuje mimo udziałów. 3) owszem byłem na zwolnieniu L4, które to zostało wystawione przez lekarza z uprawieniami do przysłowiowego leczenia ludzi, więc uważając, że nie leżałem w łóżku chyba musiałeś mi "zaglądać pod kołdrę" by opiniować, że było inaczej poza tym od kiedy to jesteś specjalistą w danej dziedzinie zdrowia by wiedzieć jaki jest najlepszy sposób do tego by powrócić do zdrowia? - mam na myśli leżenie w łóżku. Jeżeli uważasz, że pracowałem w innej firmie będąc na L4 w MWS-e to jesteś w dużym błędzie - tyle Ci w tym temacie napiszę :) Bartek poświęcił mnóstwo czasu na nauczenie nas? ale zaraz czego? Bo nie bardzo mogę sobie skojarzyć... dzięki osobom, które prowadziły oddziały handel jako tako wyglądał tym delikatnie mówiąc słabym sprzętem a chyba doskonale wiesz, że te osoby miały kilkuletnie doświadczenie handlowe więc tego raczej nas nie nauczył. Zakończę tak... zawsze można rozstać się w zgodzie i wspólnym poszanowaniu ale jeżeli pracownika się nie szanuje tylko rzuca się pod jego adresem epitetami (chcesz dowodów? NIE MA PROBLEMU bo pewnie zaraz o nie zapytasz), oszukuje się na wypłacanej premii, zostawia się pracownika samego z problemami firmowymi to czego oczekujesz, że ktoś Cię będzie po rękach całował? Na nas mówicie, że obrzucamy mięsem (chociaż tego nie widzę dosadnie) to chyba siebie nawzajem powinniście posłuchać tzn. Udziałowców / Członków spółki MWS Sp. z o. o. - dawno nie słyszałem żeby siebie nawzajem za placami tak obsmarowywać. Ryba psuje się od GŁOWY. P.S. czekam na ZUS a wówczas porozmawiamy o stosowaniu mobbingu w spółce MWS Sp. z o.o. ale to nie na łamach tego form tylko odpowiednim do tego spraw sądzie. Najlepszym dowodem na to w jakiej sytuacji jest ta firma pokazuje fakt zamykania oddziałów a nie jest to spowodowane tym, że handel internetowy mają tak dobrze rozwinięty a faktem, że nie ma zamówień, sprzedaży. Dosadnie potwierdzają to słowa pewnego pracownika "Większa część zamówień jest od klientów, których ty wypracowałeś i z którymi miałeś tematy. Reszta słabo wygląda." Dziękuję.

Brałeś udział w rekrutacji do MWS sp. z o.o.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
MisioFaza

Miałem sen, wielki sen... widziałem sZCZELINĘ* była wielka i PŁYTKA tak jak pewne wypowiedzi i ich właściciel. P.S. MWS - pamiętajcie, że Cygan idzie przez wieś tylko raz i z waszą polityką, sprzętem cieszcie się, że jeszcze nie trafiliście na rozprawę sądową bo wg mnie nie jeden klient powinien was pozwać o poniesienie strat finansowych za niedziałający wasz sprzęt ... handlowcy odchodzą z firmy bo się wstydzą sprzedawać wasze urządzenia, kupione za kilka marnych dolarów u chińczyka. Jak można wypchnąć w rynek do instalatorów 3 palety towaru (kamer, rejestratorów), którego nawet chińczyk nie chciał z powrotem przyjąć do siebie, jeszcze wam za to zapłacił... a wy naciągacie instalatorów. Co lepsze wasze atrapy kamer, które sprzedajecie ludziom - stare popsute kamery, których nieopłacało się naprawić, żenada. Powiem tak: dyskutujcie dalej i głośniej na tym forum a zapewne jeszcze nie jeden fakt o waszej firmie wyjdzie od byłych pracowników, obecnych lub byłych klientów. OSZUKUJECIE LUDZI - sprzedawanie takiego chłamu powinno być karane!

Bartek

A' propos Michała. Kiedyś jeszcze w gimbazie był taki Michał co zawsze był przygotowany na lekcje, zawsze miał zadania domowe, dobrze się uczył itp. Pewnego dnia pojechałem na rower i koło Biedronki jak chciałem przejechać na drugą stronę ulicy(jechałem po ścieżce rowerowej przy chodniku) patrzę na prawo- nic nie jedzie, na lewo też no to jadę, a że światło miałem zielone to niczego się nie bałem i później jeszcze przez park jechałem i w końcu do domu.

Michał.

Dawno tutaj nie zaglądałem ale przedostatni wpis mnie rozwalił... czy już naprawdę KTOŚ (wiadomo kto) tak nisko upadł, że stara się podszyć pod starego pracownika? Podanie nicku "MICH" jest żenujące - nie stać Cię by napisać do końca? Jak starasz się podszywać pod kogoś innego to przynajmniej się do tego przyłóż! Cha, cha no szok. A więc kilka sprostowań: - nikt nie odszedł z powodów rodzinnych (przynajmniej nie ja - a to pode mnie się podszywasz), - nikt nie został bez pracy zwalniając się z tej firemki (również dodam, że nie ja - a identyczna sytuacja dotyczy się osób, które same odeszły), - owszem kasa na czas ale jak masz obiecane 2% premii, a dostaniesz 1,65% mimo wykonania planu to zahacza to o czeski film i świadczy o "wiarygodności" firmy. - sprzęt totalne dno (DAWNE obroty były wynikiem bdb relacji na linii pracownik - klient) dodatkowo ostatnio miałem nieprzyjemność znów mieć wasz towar w dłoniach i powiem, że z wypadającymi z kamery pokrętłami do regulacji np. ostrości nie zbudujecie korzystnego wizerunku produktu i firmy. - 6 koła ?? proszę Cię nie rozśmieszaj mnie - tyle to może Ty zarabiałeś będąc członkiem "zarządu" i mając dodatkową prowizję z obrotów oddziałów. Zapytam -> dywidenda za rok 2016 była? :) reasumując koszta zamknięcia oddziału Rzeszów to chyba nie powinna być :) a zapomniał bym mamy 2017 rok i w tym roku już oddział Lublin poleciał cha cha cha... - tym wspomnieniem o Fabryce (Twój standardowy tekst) sprzedajesz swoją prawdziwą osobowość. - odporny na stres? nie wiem jak młodzi ale ja osobiście puszczałem pewne wasze teksty koło "gitary" ale odchodząc z firmy nie omieszkałem sobie ich udokumentować co zresztą było by pięknym dowodem na stosowanie mobbingu w firmie - nie wspomnę o przypadkach, które miały miejsce wobec niżej postawionych handlowców. - duży minus to ludzie mający wpływ na większościowych udziałowców firmy, ciekawe czy mają oni realny obraz sytuacji jaka jest na rynku i opinii ludzi na temat waszej firmy i produktów... stwarzacie pozory i uważacie, że pracownicy są "tępi" a tak naprawdę na wasze "nieszczęście" w 3 oddziałach, kiedy je otwieraliście zatrudniliście kierowników, którzy popchnęli ten handel do przodu ale będąc nieuczciwym wobec nich to efekt jest taki, że dwa z tych trzech oddziałów zostały zamknięte a trzeci już po mału dogorywa... widzicie - pracownicy okazali się inteligentniejsi od Was. - człowiek, który udaje dyrektora i jest członkiem nie ma zielonego pojęcia o prowadzeniu biznesu - jedyne co dobrze wychodzi to generowanie kosztów swoimi delegacjami. Końcowa prośba... bądź na tyle odważny i podpisz się prawdziwym imieniem, niech inni je poznają bo ja i kilka innych osób z tego portalu wie kim jesteś.

@Michał.

Oj Andrzej, Andrzej ;-) Dlaczego podpisałeś się Michał ? :)

MICH

Pracowałem tam 2 lata i muszę przyznać że były to bardzo ciekawe 2 lata mnóstwo doświadczenia widać że firma jest młoda i ciągle się jeszcze organizuje ale jest na dobrej drodze. Było może trochę stresu ale jak to mówią co cię nie zabije to cię wzmocni. Bardzo mocno sprzęt się poprawił cieżko było handlować w 2015 roku ale obecnie początek 2017 zaczyna to wyglądać całkiem dobrze. PM od produktów bardzo się stara i za chwile będzie to jedna z najlepszych firm na rynku. Odszedłem z powodów rodzinnych ale licze ze jeszcze kiedyś wrócę. Kasa na czas są targety jak w kazdej firmie handlowej gdy jesteś na pierwszej linii frontu ale też zarobki nie mają żadnych ograniczeń liczy sie % i tyle jak wychodzi ci 6 koła to je dostaniesz. Było w firmie wielu nierobów którzy nie rozumieją że kasa dla handlowca bierze się wprost ze sprzedaży polecam tym ludziom iść do fabryki i skręcać jakieś urządzenia na akord. Jak ktoś jest ambitny i chętny do pracy oraz odporny na stres polecam jak nie to niech sobie lepiej odpuści.

juz nie plują mi w twarz ..
@MICH

Puściłem w galoty ze śmiechu jak to przeczytałem :) firma tak się rozwija ze zamknęła 2 oddział z4 które powstawały w 2 lata . Rzeszów , Lublin - Następny skończy żywot już niedługo . Oj stres jest i to zayebisty , jak sprzedajesz towar który nie działa , klient cie wyzywa i straszy sądami . Co 3 miesiące nowi ludzie ( pracownicy ) najlepiej tacy , którym łatwo wmówić ze wszystko jest super porządne . A tekst o najlepszej firmie to już na serio delikatne przegięcie kuwa . Wychodzi Ci 6 koła ... powinni zamykać za takie pierbolnie , wychodzi ale bokiem i nie przychodzi . Odszedłeś z powodów rodzinnych ? nie potrzebujesz już zarabiać stwierdziłeś ze za dużo Ci płacą i zostałeś bezrobotnym - rodzina na pewno będzie szczęśliwa. Żałosne ze członki zarządu ( celowo nie członkowie ) uciekają się do takich żenujących wpisów - pewnie ten fałszywy rudy co lubi młodych po 2 miesiącach zwalniać . Jedyny ratunek - zamknąć ta żenującą firmę ( spółkę ) , sprzęt wyprzedać jako złom , klientów przeprosić . Wystarczy poczytać opinie na temat sprzętu , zadzwonić do oddziału i porozmawiać z pracownikiem . Ludzie z branży wyczują leszcza który nie wie o czym mówi.

Totalne rozczarowanie . Zero szacunku do ludzi ( do pracownika - jego wartość określana przez rudawego koordynatora tylko obrotem jaki wyrobi miesięcznie , oraz do klienta uważanego za totalnego idiotę , i głupka dla którego liczy się tylko cena ) . Spółka ma gdzieś wizerunek liczy się tylko zysk ( obrót ) który jesteś w stanie zrobić na ich tandetnych produktach . Rudy koordynator , nazwany przez poprzednika ( całkiem słusznie ) dorobkiewiczem co 3 miesiące zmienia załogę - generując koszty swoimi tygodniowym pobytami w hotelach i wyżywieniem na koszt spółki . Stworzył otoczkę osoby niezastąpionej . szkoda czasu i nerwów . Kasa na czas ale warunki premiowania zmieniają się co chwile , jak wyrobisz obrót w miarę to szkoda zapłacić . - do wszystkich byłych pracowników - ( a było ich bardzo wielu ( jak na 2 letnią działalność spółki ) - piszcie żeby inni trzymali się z daleka .

utracony klient

Byłem klientem tej firmy , kupowałem od czasu do czasu . Ciężko się wypowiadać odnośnie wynagrodzenia i innych problemów ale ludzie sie zmieniali często . Sprzęt nadaje się na śmietnik ( MW POWER ) szkoda czasu na montowanie tego szajsu i jeżdżenia na awarie . Zero organizacji , nowi pracownicy co chwile . Nowy nie odróżnia kamery IP od analogowej ( Panie dobre , super , tanie ) już tam nie kupuje i nigdy nie kupie .Wydzwaniają jak pracownicy CALL CENTRE żeby sprzedać za pół darmo najlepiej całą paletę tego szitu . Jak koleś który chce Ci sprzedać komplet garnków albo poscieli z owiec Alpejskich . Zero wsparcia technicznego . Z tego co mówił pracownik ( kiedyś instalator ) wszystko co jest w komentarzu wyżej jest prawdą . Chyba ciężko się pracuje wiedząc ze za chwile ktoś cie zmieni . Dzwonią mówią jesteśmy fajni kupujcie u nas . Szkoda czasu dziwi mnie tylko jak taka spółka jeszcze sprzedaje . Nie ma żadnej informacji na stronie , o oddziałach o handlowcach . Widocznie tak często się zmieniają ze administrator by nie nadążył . Skoro młody rządzi , to młody także będzie rozliczony z tego rządzenia i ZBUDOWANIA MARKI , - bo w środowisku instalatorów się już nie podniesie. Podobno znowu ludzie polecieli , więc będą wolne miejsca : Unikać z daleka

Firma należąca do dużej grupy zajmującą się szeroko pojętym zasilaniem i systemami zabezpieczeń. Jednak MWS sp. z o.o prowadzona przez młodego chamskiego dorobkiewicza. Na każdym kroku chce skłócić pracowników nawet w jednym oddziale. Zatrudnia ludzi na chwile i później wymienia na innych którzy mają zrobić reklamę, a ostatecznie klienci których się ściągnie trafiają do jednej osoby która pracuje na stałe od dawna, a Ty jako pracownik zostajesz zwolniony. Nie wypłacają jak należy ustalonych prowizji, są problemy z urlopami, a najważniejsze zawsze jako pracownik jesteś gorszy niż inny. Dodatkowo spółek sióstr jest kilka, sprzedają te same produkty, jednak w niższych cenach niż można zaproponować klientowi w MWS. Odnośnie sprzętu, jak to powiedziała nie jedna osoba, chiński chłam. Firma ściąga co się da od wielu chińskich producentów, a to że się psuje i osoba jako handlowiec musi świecić oczami to już inna sprawa.. Nie polecam pracodawcy!!!

Zostaw merytoryczną opinię o MWS sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w MWS sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MWS sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MWS sp. z o.o.?

MWS sp. z o.o.
  • Strefowa 13