Opinie o MWS sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie MWS sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w MWS sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja napojów bezalkoholowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MWS sp. z o.o. w Gliwice

Kamil

Generalnie (usunięte przez administratora) pracuje ponad rok i zarabiam spoko pieniądze, plany,targety i cała reszta jest oczywista. Firma się rozwija i w dobie polskiego ładu inwestuje, co pozwala na większą sprzedaż. Trzeba się przyzwyczaić do dystansu, systemu oraz zdobyć widzę. Dalej już z górki :)

@Gigi

Ale głupoty .jeżeli masz pojęcie o cctv to 10 robisz na 1 kliencie .nawet ponad ale jeżeli siedzisz i lecisz w wiadomo co .to nie nadajesz się na handlowca

Faktycznie trochę zaskakująca proporcja 100 tys na 5 tys i 300 tys na 8 tys... Jak to tak konkretnie jest liczone niby? Czyli są tu jeszcze jakieś inne sposoby, żeby łatwo dorobić?

Booss

Masz dostęp.do ogromnej bazy klientów.jes co robić oczywiście jeżeli czujesz się na siłach .potrafisz i masz pomysł gdzie i jak szukać nowych klientów .to super

Marcela Nowy wpis

U konsultantów zarobki też kształtują się tak dobrze jak piszecie? Zastanawia mnie aktualna oferta dla Konsultantki ds. sprzedaży, 5-7 tyś brutto na umowie o pracę. Jako pracownik zaangażowany w pracę ile średnio wychodzi bo nie ukrywam, że 2 tysiące różnicy przedstawione w widełkach to sporo.

Booss Nowy wpis
@Marcela

Proponuje popytać na rozmowie .Wszystko zostanie wyjaśnione.Kwoty o których piszesz jak najbardziej realne

@Anna

Co znaczy łatwo? Jeżeli uważasz .się za handlowca i przygotowujesz wyceny dla klienta .to nie ma ..bata żeby nie zrobić celu. Ale jeżeli nie jesteś ogarnięty.ogarnieta nie budujesz .relacji z klientem .nie słuchasz . Nie jesteś elastyczny .tylko klepiesz formułki to nie tutaj ..nigdy tak łatwo.lekko na e pracowało mi się nigdzie indziej jak tu .jeżeli ogarniesz .co z czym to kasa robi się sama

@Booss

Czemu już nie pracujesz w firmie skoro chwalisz sobie zarobki? Nie pytam złośliwe po prostu to interesujące. Też jestem osobą zdeterminowaną na swoje wyznaczone osiąganie celów i mam spore doświadczenie. Podpowiesz takie realne zarobki przy średnim miesiącu pracy? Każdy ma u was umowę o pracę czy raczej firma jest pod względem elastyczna?

Booss

Ale ja nadal pracuje????spokojnie .systematycznie .można robić tym bardziej iż kontakt z klientem branżowym więc serio kasa do wyjęcia konkretna

Booss

Firma mega elastyczna a zarobki na dobrym poziomie .proponuje umówić się na rozmowę.wszystko przedstawione mega konkretnie.i okazuje się iż można ????

Marysia
@Booss

To tak z każdym się umawiają na rozmowę, kto się zgłosi jako chętny? Pytam, bo czaję się właśnie na etat specjalistki ds. handlowych. Jednym z obowiązków podanych są rozmowy telefoniczne, więc jest jakaś minimalna ilość jaką trzeba wykonać w ciągu dnia? Piszą jeszcze o dodatkowych premiach bonusowych, więc dajcie znać za co konkretnie można je zgarnąć.

@Marysia

Trudne pytanie.Nie ma odgórnie że na 8godzin masz wykonać setki połączeń .ale logiczne że jako PH.czy asystentka musisz dzwonić aby zbudować ..bazę kontaktów

@Booss

Wiadomo, im więcej kontaktów tym lepiej dla handlowca. Swoją drogą to widziałałam, że doświadczenie nie jest wymagane. W takim razie zapewniają bazę klientów na start czy trzeba wszystko budować samemu od nowa? Od tego na pewno też zależy jak szybko uda się cele wypracowywać.

Booss Nowy wpis

Kamil

Z górki
@Kamil

Ponad rok i ledwo zarabiasz na rękę 5k z obrotem okolo 100k.....przy ponad 300k może wyjdziesz 8k a 300 to max żeby obrobić to co trzeba. Nie ma sensu pracować za taką...kasę

Agata
@Z górki

Jak oceniasz łatwość/trudność zrobienia tych 300 K obrotów? A jakieś socjale, benefity czy dodatki macie? Dobrze jest poznać stawkę i za to Ci dziękuję, ale jeszcze dobrze też byłoby poznać stosunek nakładu pracy handlowca do tego efektu, o którym piszesz.

@Agata

300 k jest nieosiągalne, dla nikogo poza kierasami,którzy dostają najlepszych klientów po zwolnionych handlowcach.Praca nudna,monotonna a na magazynie często brak towaru. Po nerwach do ostatni dni miesiąca może uda ci się osiągnąć 100 k i wtedy dostajesz 4850 na rękę,także nie jest to szczyt marzeń za to że nakrecasz firmie sprzedaż i byt na rynku

@Agata

O socjalach możesz pomarzyć,jak ładnie pracujesz,dostaniesz połowę dopłaty do Multisporta,wody w firmie nie ma,biura trzeba sprzątać samemu.

Aleksandra
@Gigi

To wypłata jest zależna od wyników sprzedażowych? Czy jednak jest jakaś niezmienna podstawa która jest zawsze gwarantowana?

@Aleksandra

Masz 4k podstawy, praca tylko i wyłącznie na przeczekanie i znalezienie czegoś normalnego

@Gigi

i tak z ciekawości to ile średni staż pracy wynosi na tym stanowisku skoro piszesz, że to tylko na przeczekanie? firmie nie zależy żeby ludzi jednak dłużej przetrzymać? rekrutacje ich za bardzo nie kosztują?

@Anna

zależy indywidualnie :) dostajesz 3 miesiące na start i musisz wyrobić target 10,20,30 tys. Jeżeli nie wyrobisz dwa pod rząd to cie zwolnią. Rekrutacje nic nie kosztują, szkolenia również bo ich nie ma. Rekrutacja to rozmowa z kierownikiem oddziału. Nie zależy, bo działasz jak call center, nie ty to ktoś inny się w końcu znajdzie.

@Gigi

Aha.. A te targety to taka loteria czy ma się bardzo realny wpływ na nie? ciekawa jestem struktury sprzedaży tu pod firmą, renoma jest wyrobiona czy trzeba walczyć?

@Anna

Tak naprawdę to loteria, możesz wykonywac setki połączeń, ale musisz trafic na klietna co potrzebuje akurat tu i teraz i ma duże zapotrzebowanie i akurat masz lepszą ceny niz konkurencja ( pod warunkiem, że to jest na stanie co niestety często jest zawodne). Z klientów co robią 2 tys miesięcznie nie skleisz targetu 100 tys ;)

@Gigi

Czy pracodawca MWS sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

A co ma na celu to zniechęcanie, pokazaniu kto rządzi we firmie? Czy mają miejsce jakieś obraźliwe rozmowy lub słowa? To jak często zmieniają się ludzie? Ile osób w miesiącu przewija się przez firmę?

Brałeś udział w rekrutacji do MWS sp. z o.o.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
Leszno

Z tego co widzę to za niedługo firma upadnie. Dobrze, że mają kamery grafitowe bo to ich może uratowa :)

zzzzz

Można przeczytać tutaj sporo "ciekawych" opinii ale fakty są takie że rok do roku MWS zdobywa nagrody za rozwój, np. za 2022 zajął 87 miejsce w kategoriI małych i średnich firm... Trwają rekrutacje do działu projektowego oraz handlowego. Pojawiły się też nagrody dodatkowe poza premią do wzięcia co miesiąc. Także można czytać opinie albo po prostu przyjść na rozmowę kwalifikacyjną i się dowiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości. Pozdro dla płotek handlowych i pozdrawiam rekiny biznesu

Misio

Bardzo dziwna atmosfera w pracy. Obgadanie za plecami, brak podstawowych narzędzi sprzedażowych (tj. Dostep do programu sprzedażowego), co chwilę na magazynie się towar nie zgadza, zbiórki pieniędzy na kawę itp, brak wody mineralnej dla pracowników, jedzenie przy komputerze, brak sprzątaczki (sprzedawca czyści kible w wolnej chwili), często sprzedawca nosi kartony, nasmiewania sie z kobiet osób szczebla kierowniczego. Takie patologiczne call center. Pozdrawiam

@Misio

Ciekawe rzeczy piszesz... jeżeli jesteś pracownikiem firmy (Co jest wątpliwe) i masz jakiś problem w pracy to czy nie powinieneś najpierw iść z nim do przełożonego? Czy zrzutka jak to napisałeś na kawę jest obowiązkowa? NIE Czy pracodawca ma obowiązek kupić ci wodę mineralną? NIE Dostęp do narzędzi sprzedaży - widocznie jeszcze na nie nie zasłużyłeś bo być może jesteś konfidentem, którego celem jest kradzież naszej bazy? „Jedzenie przy kompie„ jest wolny pokój ze stolami ciekawe ze go nie zauważyłeś....pracowniku? „Obgadywanie” - zgłoś przełożonemu lub Prezesowi ten fakt, w kuchni jest tez formularz antymobingowy. Wątpie zebys kiedykowliek sprzątał w firmie kible... Sprzedawca nosi kartony po pierwsze u nas nie ma sprzedawców tylko handlowcy po drugie jak jest jeden magazynier to ma sam nosić dostawe, a inni maja na to patrzeć czy solidarnie powinni mu pomoc? I na koniec nikt nie ma obowiązku u nas pracować wiekszosc kadry podoba się praca, atmosfera, wynagrodzenie. Z problemami idzie się w pierwszej kolejności do przełożonego potem do zarządu, a nie na forum - bo tu niczego nie zalatwisz. Jednoznacznie pokazałeś, ze nie pasujesz do naszego zespołu, my cie nie nazywamy patologia wiec ty tez racz nas nie obrażać. Jutro od rana jestem w biurze miej odwagę i przyjdz powiedzieć co Cie boli, zapraszam. Miłego dnia

AK
@Misio

Jako klient ostrzegam wszystkich, że ta firma jest kompletnie nieodpowiedzialna. Ponad dwa miesiące mają kamery przesłane w ramach reklamacji. Mimo wielu maili z pytaniem co się z tym dzieje zero odpowiedzi. Dziady kompletne.

loblak
@AK

Znam jeden przypadek szczególny wstrzymania serwisu - dla "klienta" przez MWS i wynika on z przeterminowania ponad 260dni zapłaty za towar. Takie działanie jest zgodne z zawartą umową handlową miedzy MWS a tym "klientem". Standardowo serwisy trwają kilka, dni w 99% przypadków mniej niż tydzień.

@loblak

Dlaczego co chwilę odchodzą od was pracownicy?? Masakra

klient
@loblak

Serwisy tydzień nie trwają tylko dłużej to fakt. Miałem 3 handlowców jeden zrezygnował dali mi drugiego w ciul nie odpowiedzialny facet. Dziwił się, że robię problem, że zamówienie z piątku nie zostało wysłane do czwartku i że go nie ma. Po wymianie zdań z prezesem została wprowadzona zmiana i nie mogę narzekać. Człowiek na poziomie. Jakość produktów, przy moich ilościach zamawianych wyśle 3 do 5 rzeczy rocznie na serwis to nie jest długo.

Cześć wszystkim, pracowałem przez prawie rok w MWSie. Nie mogę powiedzieć złego słowa na tego pracodawcę. Podstawa była w porzadku, a system premiowy jasny - jak było się z czego podzielić, to się dzielili. Sprzedawałeś - wypłata była sensowna. Nie sprzedawałeś - była np. sama podstawa (ale rozsądna, nie biedował człowiek). To normalnie w pracy handlowca. Atmosfera jak najbardziej OK - zarząd w porządku, normalni ludzie. Domyślam się, że zaraz zostanie mi zarzucone kłamstwo, ale to po prostu moja subiektywna opinia.

Aleksander

Haya wszystkim Podzielę się z wami, krótką opinią nt. samego spotkania i propozycji pracy, może kiedyś napiszę coś więcej jak to wygląda od środka , ale sama propozycja pracy jest następująca (byłem na rozmowie dosłownie kilka dni temu) - umowa o pracę od pierwszego dnia - praca za biurkiem prowadzenie rozmów z klientami + mailing + wymagana dobra obsługa komputera - PODSTAWA tutaj bardzo duże zaskoczenie in plus - od początku oferowana jest dobra stawka - wymagana jest realizacja celów (aplikowałem na stanowisko handlowca więc myślę że jest to normalne) - firma działa w branży bezpieczeństwa oraz sprzedaje szeroko rozumianą elektronikę i akumulatory - w firmie wszyscy są na Ty luźna atmosfera - produktem wiodącym jest niejaki hik oraz mw power ma być szkolenie produktowe Podobno otwierany jest nowy dział do którego szukają głownie młodych ludzi do 30 roku życia. tyle wish me luck

White
@Aleksander

Hahahaha 3 tysiące nazywasz dobrą podstawą ? Jeżeli tak to gratuluję inteligencji przy obecnej inflacji i cenach które są w Polsce to jest slabo i to bardzo :) przejrzyj oferty pracy i jakie są zarobki przy dobrych wiatrach osoba która roznosi ulotki ma więcej podstawy :) więc nie pisz bzdur o dobrej podstawie .

@White

A gdzie ja napisalem ze dostalem 3000 moze ty tak miales ale ja mam duzo lepsza oferte ze strony MWS. Po co sie wypowiadasz jak nie jestes ani pracownikiem ani pracodawca? Ja jestem zdecydowany na prace w MWS. Aha dostalem tez mozliwosc przystapienia od razy do programu multisport co bardzo mi odpowiada.

White
@Aleksander

No to jedziesz z tematem maleńki ważne że dostałeś multisporta reszta jest mało istotna hahaha.

@Aleksander

3500 teraz dawaja. faktycznie super ....

Kolo
@nick

Sporo wiecej i to od pierwszego dnia pracy… Ale juz nie przyjmuja jak popadnie nie ma tak latwo. Zainteresowanym sugeruje obserwowac portale z ofertami pracy

Serdeczny
@Kolo

Łukasz nie ośmieszaj się, mws płaci 3 podstawy i marna premię. Ta scenę zostaw dla siebie ;)

MW
@Serdeczny

Sam sie osmieszasz bo kompletnie nic nie wiesz o MWS. MWS oferuje w dziale handlowym : Podstawe 4000zl netto tzw „do reki „ co stanowi 5645zl brutto Umowe o prace od pierwszego dnia, multisport itp Wymagania: to chec do pracy i umiejetnosc przyswajania wiedzy. Doswiadczenie w handlu bedzie napewno dodatkowym atutem podobnie jak znajomosc branzy ststemow bezpieczenstwa. Oczekiwania to : umiejetnosc realizowania zalozonych celow sprzedazy zgodnie z okreslonymi zasadami. Premia uznaniowa + wzor matematyczny. Szczegolow mozna dowiedziec sie na rozmowie kwalifikacyjnej lub dzwoniac do firmy. CV nalezy wysylac na maila firmowego ze strony. Ogloszenia o prace dostepne zazwyczaj na portalach pracuj i olx. Tak wyglada prawda. Podsumowujac panie serdeczny nie masz bladego pojacia o czym piszesz…

Heh
@MW

Wzór matematyczny. Zdecyduj się czy dwukropek stawiasz przed czy po wyrazie "to".

Hahahihi
@Heh

Ok moze MW nie wie gdzie ma być „ : „ ale on ma prace a ty nie…Heh, przynajmniej nie jakaś poważna bo opinie na gowork sie nie licza;) Moze podziel sie opinia jak to jest wyleciec z roboty i stracic 4k podstawy i spora opcje premiowa. Najwazniejsze ze wiesz jak sie konstruktywnie (usunięte przez administratora)

Joanna
@Aleksander

Fajnie że umowa o pracę od pierwszego dnia, ale co jak to umowa na dwa miesiące czy tam trzy? Jakby była na czas nieokreślony to już było coś. Na ile jest?

Krzysztof
@White

Nie rozumiem czemu ci przeszkadza to, że ktoś jest zadowolony z pracy? Benefity też nie wszędzie są tak oczywiste, a jak tu dają to trzeba brać i tylko się cieszyć. Dla ciebie 3 tysi to mało, a dla innego całkiem sporo. Nie ma co się tak unosić.

Oddział Katowice

Witam, Jestem JEDNYM z wielu byłych pracowników i chciałbym wyrazić swoją opinie odnośnie pracy w MWS. Na wstępie wspomnę że to nie przypadek podkreślając ,,jedynym z wielu", ponieważ w firmie przemiał ludzi był bardzo duży, nowi pracownicy przychodzili i po kilku dniach odchodzili (Ł. powiedz mi jak to jest tworzyć firmę w której pracownicy wolą zostać bezrobotni niż twoimi pracownikami ? ALE JAJA....). Od razu cię uprzedzę (Ł.) pracownicy nie odchodzili bo nie znali się na handlu, tylko pierwszy raz przychodzą do tak nieprofesjonalnej firmy w której dostaje się telefon który pamięta rządy Gierka, oraz hebla którego nazywacie laptopem, o samochodzie oczywiście można zapomnieć (no ale na rozmowie kwalifikacyjnej się dowiesz że jak będziesz robił obrót wielkości, jednego z byłych udziałowców który pracuje w branży 10 lat to dostaniesz jego samochód DOSTAWCZY ! :D ). Pana prezesa już bym nie chciał opisywać, ponieważ sam sobą prezentuje odpowiedni poziom w poniższych wypowiedziach, dodatkowo wypowiada się w imieniu fikcyjnych pracowników którzy niby zarabiają po 8 tysięcy ( Gdyby chociaż połowa z tego co napisałeś była realna do zrobienia po roku pracy, to by było dobrze ) Przejdźmy może do szanownego Pana Dyrektora (B.) ( jeżeli myślisz że się skończy tak miło jak zaczęło to jesteś w błędzie ) Sprowadzę cię na ziemię szanowny Panie który wciska ludziom kity że robi duży obrót, ale śmieszek nikomu nie powie że jest to przepychanie towaru bez jakiego kolwiek zarobku, no ale kto Dyrektorowi zabroni.... (po przepchnięciu towaru, musi zrobić dziecinne przejście po firmie, mówiąc pracownikom że są nieudacznikami bo on nie chce sprzedawać a jakoś SAMO się sprzedaje ;) ) Chciałbym wspomnieć o sytuacji w której obraziłeś nasze matki w emailu ;) Tak, tak szanowny Panie, czekaj teraz na odpowiedni list dzięki któremu odpowiesz za swoje SŁOWA. Nawiązując do słów które były wypowiedziane z twoich ust, w których ośmieszałeś byłych pracowników ale również tych którzy pracowali nadal, próbowałeś skłócać osoby wmawiając każdemu po kolei że ktoś jest słaby a następnie robiłeś to w drugą stronę, to wszystko miało cel taki aby pracownicy nie mieli ze sobą żadnej dobrej relacji ponieważ drażniło Pana ( B ) że ktoś miał dobry humor. To jest potwierdzeniem że Firma mocno się pomyliła proponując ci stanowisko zarządu, mącicielu ! Nie chce już potwierdzać mycia toalet, braku jadalni, zagrzybiałej klimy, słabej atmosfery i słabego sprzętu który trzeba sprzedawać, a podstawa jest niewiele większa od najniższej krajowej. PS. Łuk. z tej bluzy już dawno wyrosłeś.... ;*

@Oddział Katowice

Myślę że zaraz dostaniesz odpowiedź że byłeś mierny i sie nie nadawaleś na handlowca itd . Myślę że w tej wypowiedzi jest zawarte wszystko co najważniejsze :)

MW
@Janek Sebastian

Panie m. swoimi działaniami w postaci kłamliwych opinii probujesz zaszkodzić wizerunkowi firmy - tolerowalismy to przez pewien czas ale miarka sie przebrala. Piszesz te swoje dyrdymały pod kilkoma ksywami i wydaje ci sie ze jestes anonimowy. Odpowiadasz sam sobie i ewidentnie cie to rajcuje… Niestety dla ciebie wiemy kim jestes i kolejnego posta dostaniesz od naszej kancelarii. To chwile zajmie ale finalnie zaplacisz za ten kłam. Swoimi działaniami w swojej krótkiej i marnej karierze przyniosłeś firmie straty liczone w tys. zl i o te pieniądze obecnie będziemy sie starać w sadzie -twoje transakcje byly świadomym dzialaniem na szkode firmy niezgodne z obowiazujacymi zasadami i regulaminem, na ktore zarzad nie wyrazal zgody. Moze jak bedziesz musial wplacic konkretna kwote na cele dobroczynne ( my twoich pieniedzy nie chcemy) to wreszcie dotrze cos do ciebie. Czekamy na kolejne błyskotliwe posty pod twoimi nickami, w ktorych opiszesz niewolnicza prace do, ktorej trafiles ewidentnie za kare i pod przymusem gdzie odrabiales panszczyzne w strasznych warunkach no bo przeciez miales obowiazek tutaj pracować prawda? Rzucales swoimi slowami niczym kamieniami z ukrycia i bezpiecznej odleglosci bo na powazna rozmowe face to face nie miales odwagi. Gdybys mial jaja to bys przyszedl i powiedzial wprost co ci sie nie podoba … Teraz na rozmowy jest juz za pozno. „Kto sieje wiatr ten zbiera burze”

Odradzam pracodawcę!

@nick

Oo widze że kolejny pracownik nie poleca haha a podobno jest tak fajnie tam . A dlaczego nie polecasz ?

kieleckie
@Janek Sebastian

Już mało kto chce chyba pracować skoro zatrudniają ludzi którzy mają sprawy na policji za oszukiwanie ludzi w branży CCTV

Czytelnik
@kieleckie

Trzeba być kretynem żeby uważać, że pracownik (usunięte przez administratora) to wina pracodawcy, ale czego oczekiwać od ludzi którzy jedyne co potrafili to zostać zwolnieni. Dlaczego żaden z was nie otworzył firmy i nie stworzył raju dla siebie i innych płacąc im pensje oderwane od rzeczywistości? Jeden z Kielc był (usunięte przez administratora) który zostawił braki na magazynie, w kasetce i odszedł bez słowa kłamiąc że musi opiekować się chorym dzieckiem, a tak naprawdę był na szkoleniu w innej firmie z której szybko go wyrzucili. Drugi prowadzi jakiś śmieszny sklepik o którym słyszał tylko on sam. Trzeci potrzebuje pozywać pracodawców o dyskryminację bo od 1.5 rok nie potrafi znaleźć pracy. Czwarty myślal, że zwojuje świat idąc do konkurencji, a jego oddział robi 60 faktur miesięcznie. Zacznijcie cokolwiek w swoim życiu robić, może się wam trochę przejaśni.

@Czytelnik

I znowu to samo firma super pracownicy źli. Mowa o 3-4 byłych pracownikach. A jakoś w komentarzach częściej mowa o problemach z zarządzającymi tym cyrkiem :-D weźcie się już nie ośmieszajcie, co komentarz to tłumaczenie jacy to pracownicy źli, a MWS cacy. Żenada i tyle!

@kieleckie

Zapamiętajcie raz na zawsze że żadna inna firma niee robi więcej fv niż MWS 1. - motywujący system wynagrodzeń - skory do pomocy zespół ludzi - szkolenie wstępne i cykliczne szkolenia podczas pracy, pomoc opiekuna NAJLEPSZA FIRMA POD KAZDYM WZGLĘDEM A PRACOWNICY KTORZY TAM PRACUJA POWINNI DZIEKOWAC BOGU ????

Mistrz sprzedazy
@Janek Sebastian

Codziennie dziękuje Bogu, że trafiłem do MWS (serio to nie żart) zarabiam z rekami w kieszeni 8k na rękę, robie co trzeba, szef się nie czepia jest po prostu OK. Czytam niektóre komentarze i się zastanawiam jakim trzeba być nieudacznikiem żeby nie dać sobie rady w MWS. Wystarczy rozmawiać z ludźmi co nazywa się tutaj zdobywaniem klientów, a tu chodzi o zwykle rozmowy o towarze i potrzebach…. Co do towaru to w kilku słowach oferta MWS w temacie security akumulatorów czy zasilaczy jest WYBITNA nie trzeba być geniuszem żeby zauważyć, że dla MWS produkty produkuje HIKVISION największy i najlepszy producent na świecie w dziedzinie. Niedawno zarzad dolozyl do oferty UPS i Klimy wiec dzis obrót robi się sam. Pozdrawiam tych wywalonych z MWS wasze komentarze bawią do łez, dzieki temu ze was wywalili i zrobiło sie dla mnie miejsce i jestem tu gdzie jestem - dzieki frajerzy (eng. Loosers )

@Mistrz sprzedazy

Hmmm 8 tys na rękę no nieźle i to z rękami w kieszeni... Nice bro :) to skoro już jesteśmy na etapie zarobków może napisz ile zarabiasz gdy nie uda Ci się zrobić wyników "premi sprzedażowej "

@Janek Sebastian

Posikałem się ze śmiechu..... Znając ceny zakupu, marzę i inne składowe to żeby 8k zarobić musiał byś sprzedawać co miesiac za minimum 500k zł. Wyrób 500k i pokaż pasek bo tam nigdy tak nie było żeby zarobić ponad 5k, a 8 to jakaś abstrakcja.

@Alejaja

Ty jestes abstrakcja to co piszesz to jakieś bzdury nie pracujesz w MWS od ilu 3-4 lat i masz czelność sie wypowiadać? (usunięte przez administratora)

@Zza

A Ty obecnie pracujesz w MWS? Jeśli tak, to jakie jest Twoje zdanie na temat firmy? Warto obecnie wysyłać tu CV? Jak traktuje się tu pracowników i czy w ogóle kandydaci bez doświadczenia są tu brani pod uwagę? :) Czekam na Twoją odpowiedź!

@Aleksander

Mi pracuje sie dobrze, mysle ze warto probowac dostac prace w MWS atmosfera bardzo fajna, zarobki tez, trzeba pracowac i sie po prost starac wtedy wszystko jest OK. Zarzad nie toleruje sciemniaczy, leserow i oszustow.

@Aleksander

Jasne możesz próbować dostać się do tak zacnej firmy ,a może Ci się uda . Popracujesz trochę złapiesz jakieś marne zamówienia , a jak coś trafisz konkretnego to do podziału jest pewnie kilka osób bo się koniec końców okaze ze to były klient kogoś tam itd... ale popracujesz trochę tam jak już Ci się uda i za kilka miesięcy do odstrzału jak większość osób,a klientów których złapałeś podzielą między sobą.

@Zza

Pracownik w normalnej firmie handlowej jest w stanie zrobić 100-200k obrotu na miesiąc. Jak Ty robisz 500k to gratuluję bo to aż niemożliwe jest. A jak jesteś taki Alvaro handlowców to po co siedzisz w MWS? Sam byś się utrzymał na swojej działalności z 2x większymi dochodami. Ale przecież z rękami w kieszeni robisz 500k i dobrze Ci jest. Powodzenia :-) rozliczają Cię do ZUS z najniższej krajowej a reszta jest ale na starość będziesz płakać :-P powiedzonka :-)

@Alejaja

Mi sie podoba a ty byles widocznie miernota handlowa i ci nie wyszlo. Skoro jestes taki sprytny to czemu twoim glownym zajeciem jest pisanie bzdur na forum. Biznesmen sie znalazl, umiesz krytykowac i nic poza tym. Gdybys byl lepszy od MWS to ktos by moze o tobie uslyszal pokaz no swoj biznes rekinie….

@Alejaja

Widzisz ty tylko potrafisz krytykować a Pan prezes który znajduje się pod pseudonimem Z... tylko zachwalać jak to jest super i ile można zarobić z rękami w kieszeni . Szkoda tylko że nie potrafi napisać w tym pochwalić się jaka jest PODSTAWA WYNAGRODZENIA, ale rozumiem że każdy w MWS się tym nie przejmuje bo każdy tam zarabia po 8 tys a klienci walą drzwiami i oknami a obrót robi się sam z tak bogatej karty katalogowej jaką posiadają.

@Janek Sebastian

Prezes jest od 2 albo 3 tygodni na urlopie i pewnie nic nie wie o twoim istnieniu.

Gerwazy
@Zza

To widzę że zatrudnili kogoś nowego który wierzy w te brednie jak jest super i ile można zarobić , ale wszystko przed tobą. Miałeś już okazję latać z odkurzaczem i odkurzać? Albo czyścić kibel ? Haha. Pamiętaj 8 tys zoobowiazuje no bo po co zatrudnić kogoś do sprzątania jak zrobią to pracownicy hahaha

@Zza

Wchodzę tu raz na jakiś czas pośmiać się z Loblaka, widzę że poziom wypowiedzi został ten sam tylko inny nick. Więc drogi loblaku, miernota jesteś sam zwracając się w taki sposób do innych ludzi. Już Ci tu parę osób pisało, nikt Ci nie ubliża tylko pisze prawdę o pracy. Więc widać prawda w oczy kole i jedyny argument dyrektora to (usunięte przez administratora) i prostactwo, ubliżanie i poniżanie. Skoncz te swoje chamskie teksty prostaczku bo widać że zmieniłeś nick

@Mistrz sprzedazy

jak to upsy od niedawna?? lata temu pracowalem i tez byly w ofercie. szczelny pisze?

@Czytelnik

jak juz jest obrazanie pracownikow na forum to od razu wiadomo ze to pisze bartek sz. śmieszny zarzad. on zawsze jak nie ma orgumentow to wszystkich obraża

Stefan

Może napiszesz coś więcej? Bo właśnie chciałem wysłać CV tam ale czytam opinie i rozważam

Nnn

Witam Czy to jest jeden z oddziałów łączących się np z mws łódź?? Jakie warunki i jak traktowani są kierowcy na ciężarówkach??

Iwona
@Nnn

Niestety, sama dopiero zbieram informacje na temat firmy MWS, więc nie wiem, czy jest to jeden z oddziałów łączących się z MWS Łódź - może wkrótce jakiś pracownik firmy zechce to wyjaśnić. Jak zrozumiałam, masz w planach aplikowanie tam. A czy posiadasz już jakieś doświadczenie, jeśli chodzi o pracę jako kierowca ciężarówki?

Czy w firmie MWS sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

PYTANIE

Musisz poczekać na odpowiedź Pana Prezesa bo każdy kto Ci tutaj odpowie wprowadzi Cie w błąd bo tutaj każdy kłamie oprócz wyzej wymienionego Pana

nick

nie ma. dostajesz katalog i tyle

Ale jaja

@loblak weź nie ściemniaj! Działacie na krótką metę, głównodowodzący są stali a reszta rotuje. Firma nie dba o resztę bo jak to (usunięte przez administratora)wszystkim mówił można być pocieruchem lub super pocieruchem. Weź wsadź sobie w buty swoje merytoryczne wywody, miej odrobinę honoru i nie pakuj ludzi na minę. Ty tu byłeś będziesz i zginiesz razem z tą firmą i za tą firmę, a inni mają rodziny na utrzymaniu i z tych gór co je obiecujecie tego się nie da zrobić. Jest jak jest, a Twoje wypowiedzi tylko podkreślają sytuację wewnątrz firmy. Podejście do pracownika jest takie jak (usunięte przez administratora)określił. Byłem pracowałem dłuższy czas i chwała za to że mnie w tej firmie nie ma, dobrze że los napisał mi inny scenariusz. Marna podstawa i obiecane góry pieniędzy, sprzęt który miesiąca nie wytrzymywał i klienci z pretensjami..... Tak to wygląda... Głównodowodzący sprzedają w dobrych cenach, a Ty masz szukać jeleni co przeplaca. Pozdro dla głównodowodzących. P.S. dla mnie jesteście zerem

@Ale jaja

Witam wszystkich na igrzyskach... Ci którzy chcą i potrafią pracować, zarabiają dobrze i bardzo dobrze w MWS i twoja żałosna wypowiedz tego nie zmieni. Wypłaty sa wyliczane wprost ze wzoru matematycznego i zależą tylko i wyłącznie od handlowca. Do tego sa liczne bonusy ale ktoś taki jak ty mógł o nich widocznie tylko marzyc. To ewidentnie powodowało u Ciebie frustracje - zalecam wizytę u specjalisty bo z problemami sobie nie radzisz i popadniesz w depresje. Ja nikomu nie zabiorę ani niczego nie dodam bo tak mi się podoba - matematyka jest jedna i zawsze najbardziej sprawiedliwa. Przypominam, że MWS oferuje pracę dla handlowców, nie masz pojęcia kto to taki bo jesteś zakompleksionym pajacem, który nawet nie umie się przedstawić, a co dopiero coś porządnie zaoferować. Byłeś najwyraźniej marnym handlowcem, pewnie też stratą dla firmy zarówno pod kątem czasu jak i pieniędzy. MWS jest obecnie trzecim najlepszym dystrybutorem Hikvision w PL czyli numeru 1 w CCTV na świecie - nie potrafiłeś sprzedawać najlepszego towaru jaki jest na rynku - no to byłeś nam zbędny... czego nie rozumiesz? Myślałeś, że MWS to działalność charytatywna, wspierająca słabe i nieprzystosowane na rynku pracy jednostki? Powinieneś mieć żal do siebie lub swoich rodziców, że nie dali ci odpowiedniej lekcji życia za wczasu, odpowiedniego wykształcenia albo nie ukształtowali charakteru jak należy. Wypluli z siebie miernotę, która do pracy nie nadawała... Powodzenia na nowej drodze życia, oby obecny pracodawca poznał się na tobie jak najszybciej.

Jan i Cecylia
@Loblak

"MWS jest obecnie trzecim najlepszym dystrybutorem Hikvision w PL czyli numeru 1 w CCTV na świecie - nie potrafiłeś sprzedawać najlepszego towaru jaki jest na rynku - no to byłeś nam zbędny... czego nie rozumiesz?" Wszystko pięknie ładnie tylko, że handlowcy mają polecenie sprzedawać plastikowe kamery nie hika tylko Mw power!! A z tego co jest mi wiadomo mw power ma prawie puste magazyny bo od dłuższego czasu czeka na sprzęt z zagranicy . PS Też słyszałem jak członkowie zarządu w wulgarny sposób zwracają się do handlowców. Dużo pogardliwych słów słyszałem również na kobiety, na osoby starsze itd. Generalnie nie polecam firmy

@Loblak

I właśnie tym oto wpisem zostało podkreślone podejście do innego czlowieka szanownego przedstawiciela MWS. Uderz w stół, a nożyce się odezwą - stare ale jakże aktualne powiedzenie :-) Pamiętaj o jednym, ja Cię nie obraziłem, a Twoja wypowiedź jest mocno obraźliwa w stosunku do mojej osoby. I tak oto wypowiadając prawdę można liczyć jedynie na wyzwiska, diagnozę chorób psychicznych, dowiedzieć się o swojej niekompetencji, złym wychowaniu lub o jego braku. A nie zastanowiło Cię czy w ogóle miałem rodziców? Wypowiedź na poziomie. Problem zawsze jest ale nigdy po stronie MWS W woli ścisłości: 1) Frustracja? Nie u mnie :-) 2) zakompleksiony pajac? Rozumiem że piszesz o sobie? 3) strata dla firmy - tak teraz określacie wszystkich byłych pracowników? Nie pracuje to od razu strata dla firmy czasu i pieniędzy? A może gdzie indziej dostałem lepsza podstawę i premie dlatego odszedłem? 4) rodzice? Na prawdę mozna aż tak nisko upaść żeby po rodzicach komuś jeździć? To są Twoje argumenty? 5) gdyby nie hikvision to już dawno by was nie było. W 3go dystrybutora w Polsce nie wierzę, co prawda jest ich wielu ale i wielu znacznie wiekszych Czy ktoś z tej firmy zajmie się w końcu tym "pajacem" żeby przestał obrażać bezpodstawnie ludzi? Czy wszyscy będziecie się klepać po plecach nie widząc problemu? Biorąc pod uwagę że właśnie tacy ludzie prowadzą tą firmę można się spodziewać przedstawionego poziomu wypowiedzi....

@Ale jaja

Zgadzam się z przedmówcą. Niby firmą najlepsza pod każdym względem a podstawa jest śmieszna;) z tych prawie 50 opinii które się znajdują na stronie według niektórych są wyssane z palca i aż miło sie czyta próbę obrony statku który sam tonie i się pogrąża . Przychodząc tam do pracy musisz sprzedawać jak najwięcej a jeśli nie to jesteś mierny tak jak było napisane tylko szkoda że inne firmy jakoś potrafią zrozumieć gorszy okres lub brak chwilowej motywacji do działań i inwestują w pracownika szkoleniami itd A tutaj co ? Dostajesz katalog do nauki i uczysz się go na pamięć. Firma dla której liczą się tylko słupki i matematyka jak to sam ktoś napisał . Przykre ale prawdziwe mam najdzieje że ludzie którzy tam pracują przejrzą na oczy i sami odejdą i zobaczą gdzie indziej jak powinna wyglądać praca handlowca bo według mnie to jest porażka osoba która przynosi obrót zysk firmie jest traktowana gorzej niż menele spod żabki . Czasami warto wyjść że swojej strefy komfortu (zza biurka) i przejść po firmie i zobaczyć jak to wygląda wszystko niż tylko patrzeć przez pryzmat tabelek lub innych wykresów . Pozdrawiam

@Janek Sebastian

Krotko bo szkoda mojego czasu na te dyrdymały. Opisałem jak jest i czego można się spodziewać w pracy w MWS. Szczegółowe informacje nt. warunków zatrudnienia każdy może otrzymać podczas rozmowy kwalifikacyjnej z wiarygodnego źródła. Gowork z całym szacunkiem do twórców portalu nie jest żadnym wiarygodnym źródłem informacji ponieważ bez trudu, gdybym tylko chciał pod wieloma loginami mógłbym przedstawiać jaki MWS jest wspaniały i cudowny... Co do twojej osoby próbuje Ci pewne rzeczy wyjaśnić co w sumie nie ma sensu bo handlowca z ciebie nie byliśmy w stanie zrobić to i teraz niczego więcej nie pojmiesz. To trochę jak walka z wiatrakami, albo lepienie z gówna bałwana można tylko po co i efekt mizerny. Zamiast iść dalej w życiu to tkwisz w tym żalu, nie wyszło ci trudno przerzuć kartkę. Może lubisz się anonimowo wyżyć, spoko możemy prowadzić te niekończące się dysputy ale uświadomię cię bo pewnie tego nie wiesz, że twoje opinie dla życia i rozwoju MWS znaczą tyle co zeszłoroczny śnieg. Myślisz że zaklinaniem rzeczywistości i kilkoma postami zatrzymasz rozwój firmy? Za chwile twój nick stanie się symbolem naiwności ;) Naprawdę czekam z niecierpliwością na kolejny post, który będziemy mogli przy kawie albo spotkaniu w firmie obśmiać. Co do tonącego statku bo to bardzo ciekawe. Firma rośnie od wielu lat r/r (mimo pandemii również) zwiększa zatrudnienie, poszerza ofertę, zwiększa też podstawę i premie - to tak z kategorii fakty nie mity. I druga rzecz przynajmniej od kilku lat nie mamy plastikowych kamer w ofercie - wnioskuje więc że mogłeś pracować w okolicy 2015roku... jeżeli w ogóle pracowałeś w MWS bo to też jest wątpliwe. Podsumowując jesteś normalny przyjdź pogadać do firmy dowiesz się co i jak w sprawie pracy, tyle w temacie.

@Loblak

@Loblak kolejna wypowiedz na poziomie Pana wielce dyrektora. Widzę że mierzysz wszystkich swoją miarą, wyzwiska i obelgi to największy Twój argument. W gębie moc jest, dobrze że chociaż wiadomo jak dyrektor ludzi traktuje. Zachowanie typowej cioty co na klatę nie potrafi przyjąć prawdy, problemów i błędów z jakimi pracownicy MWS się spotykaja. Wszyscy z wyjątkiem Ciebie piszą co mieli nieprzyjemność doświadczyć w MWS, a Ty wyzwiskami i obelgami starasz się (bez rezultatu) poprawić i tak już marny wizerunek firmy i osób nią zarządzających. A po Twoich wypowiedziach najlepiej widać czego można się spodziewać w pracy w MWS. P.s. - najważniejsze że szanownego dyrektora cieszy wyśmiewanie z kolegami jak obraża ludzi na forum - skoro na forum to i w pracy innego zachowania po tej bandzie bym się nie spodziewał.

Obląkany
@Loblak

Czy ty na poważnie myślisz, że tu tylko jedna osoba was krytykuje? Z tego co widzę to od kilku lat dość sporo komentarzy na temat mws jest negatywnych. Dlatego uważam, że gowork za jak najbardziej wiarygodne.

@Obląkany

Z tego co widzę od kilku lat ktoś opowiada że sytuacja w MWS jest straszna, dzieją się niesamowite Dantejskie sceny i w ogóle ratuj się kto może bo firma zaraz upadnie i pociągnie wszystko i wszystkich na (usunięte przez administratora) ;) Pewnie, że skoro rotacja w firmie jest bo być musi to zgodnie z upływem lat pojawiały się nowe wpisy. Myślę że obecnie piszą tu głownie 2 osoby + ich Alter ego co daje jakieś 6-8 osobowości. Ciekawe że osobowości jest tu chyba więcej niż byłych pracowników w ostatnich 2 latach.... także bardzo to ciekawe, jest się przynajmniej z czego pośmiać. Nawet trochę podziwiam upór z jakim tak bardzo zależy ci na kształtowaniu negatywnego wizerunku firmy. Może trzeba było z takim uporem i chęciami szukać klientów - sprzedaży i budować relacje z klientami byłbyś dziś w zupełni innym miejscu, a tak tkwisz sobie w tym przeświadczeniu krzywdy. Budujesz z uporem maniaka narracje, potwornej spółki która cię (usunięte przez administratora) pożarła i wypluła, naprawdę strasznie zostałeś potraktowany wypłacz się jeszcze może ktoś oprócz mnie to przeczyta :) Może nawet ktoś zada sobie trochę trudu aby ci odpowiedzieć. Pewnie że twoje alter ego zawszy przyjdą z pomocą ale uważaj to może być początek choroby psychicznej. Jak już pisałem wcześniej wasze wpisy i waszych wyimaginowanych przyjaciół nie mają najmniejszego wpływu na życie i działanie MWS. Jak w każdej średniej wielkości firmie z oddziałami również w MWS pracują osoby z wieloletnim stażem i takie które nie zagrzały miejsca dłużej niż 2-3 miesiące. Są też takie które odeszły z MWS do konkurencji i tam dostały dyscyplinarkę.... Znane są przypadki kradzieży pieniędzy czy towaru z MWS i takie osoby też udzielały się tutaj swego czasu bardzo aktywnie, to nazywasz "prawdziwą opinią"... Staram się wytłumaczyć jedno do tej pracy po prostu jedni się nadają, a inni nie i tak bym to podsumował. W zasadzie mógłbym zakończyć ale po co skoro można się jeszcze podroczyć. Trzymając się dalej faktów MWS kilka lat temu znacznie obniżył wymagania co do umiejętności, wiedzy technicznej czy wykształcenia kandydatów do pracy w ostatnich latach. Zrobiliśmy to ponieważ uznaliśmy, że najważniejsze są chęci do pracy i wytrwałość, a samej pracy można się nauczyć jeżeli tylko się tego naprawdę chce. W twoim przypadku obniżenie wymagań nie dało założonego efektu, gdybyśmy utrzymali wymagania na przykład dotyczące wykształcenia o profilu związanym z elektronikom albo doświadczenia w branży nigdy byś pracy u nas nie dostali - prawda? Dostałeś szanse nie wyszło - trudno, osobiście nie rozkładałbym tego dalej na czynniki pierwsze, ale jeżeli chcesz to przedstaw się jak należy to powiem Ci czego Ci brakowało aby osiągnąć sukces. Z twoich postów mogę Ci tylko poradzić abyś za swoje porażki przestał winić innych. Może jakiś rachunek sumienia, zmiana sposobu myślenia, mocne postanowienie większego zaangażowanie w wykonywane obowiązki, a przede wszystkim nie trać czasu na żale i dąsy. Dla mnie najważniejsze jest to, że mamy w MWS takie osoby, które wykorzystały możliwość zatrudnienia, nauczyły się fachu i świetnie sobie radzą. Tym osobom mogę serdecznie pogratulować sukcesu, a wielu z nich mogę dzisiaj nazwać Specjalistami w naszej dziedzinie sztuki. Podsumowując wiec ten wątek uważam obecne wymagania rekrutacyjne za właściwe dla firmy, a to że trafią się takie osoby jak Ty - niezadowolony były pracowniku traktuje jako błąd statystyczny.Niestety za wolno najwyraźniej odsiewamy ziarno od plew albo mamy za dobre serce i każdemu chcemy dać szanse... Tworzenie tutaj sztucznego tłumu przez te same osoby pod różnymi nickami nie spowoduje kompletnie niczego na plus czy minus dla firmy. Może spowodują, że chwilowo poczujesz się lepiej i zamkniesz komputer z przeświadczeniem że nam dopiekłeś ale w rzeczywistości nie zdziałałeś kompletnie nic. Szkoda , że gdy pracowałeś (o ile w ogóle pracowałeś u nas a nie jesteś z konkurencji) nie potrafiłeś przyjść porozmawiać o tym co Cię "boli", brakowało odwagi czy po prostu w duchu wiedziałeś, że się nie nadajesz? Pozdrawiam i zdrowia życzę

@Nick czyli nic w zasadzie nie wymagają?

Jakie są warunki zatrudnienia w MWS sp. z o.o.?

Musisz potrafić mówić. Wystarczy:)

Robert

Czy po okresie próbnym dostaje się umowę na czas nieokreślony?

@Robert

Z tego co jest mi wiadome to na czas określony

@Robert

Robert zapewne na tym portalu dowiesz sie wszystkiego nt. pracy w MWS. Chcesz prawdziwych informacji to złóż CV umów się na rozmowę kwalifikacyjna , wtedy dowiesz się wszystkiego u źródła. Zbieranie wiedzy z anonimowych opinii niewiele Ci pomoze.

Opinia
@Loblak

Nie zgadzam sie. Opinie z tego portalu są jak najbardziej prawdziwe. Jeżeli aż tyle osób uważa że praca u was wygląda jak jest tutaj opisanele czyli źle to coś w tym musi być. I na nic nie zdadzą się banialuki na rozmowie kwalifikacyjnej że w pracy jest super. Pracownicy sami po czasie widzą jak jest u was i sami odchodzą albo są zwalniani. 6 miesięcy- 5 pracowników odeszlo i każdy po kilku miesiącach pracy.

Megi
@Opinia

Niestety popieram tą opinię. Zestawienie oczekiwań z rzeczywistością jest dramatyczna.

loblak
@Opinia

Opinia@ "Nie zgadzam sie. Opinie z tego portalu są jak najbardziej prawdziwe." - mylisz się. Opinie jak to nazwałaś/nazwałeś na tym serwisie są anonimowe a więc nie ma żadnego dowodu na to , że tworzą je byli/ obecni pracownicy MWS. Tego po prostu nie da się sprawdzić więc konkluzja jest praosta nie da się potwierdzić czy są prawdziwe czy nie. Czytałem opinie na temat wiele firm (na tym czy innym forum) bez trudu jeden niezadowolony klient/pracownik może wygenerować dowolną ilość postów świadczącą o niezadowoleniu lub tragicznej sytuacji firmy. Tak naprawdę drodzy czytelnicy tego forum nie macie pojęcia jak jest rotacja pracowników w MWS, czy pracownicy sa zadowoleni czy nie jaka jest atmosfera w firmie - bo niby skąd mielibyście wiedzieć. Anonimowe posty mogą być dla kogoś wyznacznikiem ale jeżeli nie chcesz się dowiedzieć jak jest faktycznie u źródła to zgadzasz się na to, że kreujesz swój pogląd na podstawie szczątkowej wiedzy. Nawet nie można powiedzieć że prawdziwej bo tego się nie da potwierdzić. Rotacja w firmie handlowej jest czymś naturalnym i zawsze będzie występować, zwłaszcza że MWS obecnie nie zatrudnia ludzi, którzy doświadczenie w handlu posiadają tzn. nie stawia takiego wymagania kandydatom do pracy. Niestety nie każdy człowiek nadaje się do tego zawodu gdyż wbrew pozorom nie jest to takie proste jak się wydaje. Obecni pracownicy MWS to profesjonaliści znają się na handlu i mają odpowiednią wiedzę techniczną, którą zdobyli poprzez m.in pracę w firmie. Faktem jest, że MWS w większości przypadków daje szansę pracownikowi i go zatrudnia, nawet jeżeli jest z innej branży lub doświadczenia w handlu nie posiada. . Jedni z tej szansy korzystają inni nie. Warunki zatrudnienia są znane pracownikowi od samego początku podobnie jak oczekiwania nie ma tutaj zaskoczenia czy tajemnic. Luźna atmosfera pracy jednym się podoba innym nie. Ja podam tylko jedną daną statystyczną w październiku 2020, kryzysowym bo w bardzo mocno rozwiniętej pandemii Covid-19 ŚREDNIA PENSJA "DO RĘKI" PRACOWNIKA MWS WYNIOSŁA : 5276,26zł Tyle lub więcej w MWS się zarabia to jest fakt. Jeżeli nie jesteś gotowy przyjść na rozmowę kwalifikacyjną i zawalczyć o tę kasę to dalej żyj w swoim zamkniętym świecie tworzonym przez anonimowe opinie. To tak jakby ktoś słuchał jednej stacji radia albo oglądał tylko jedną słuszną telewizję... Gratuluje szerokiego światopoglądu. Tak czy siak MWS ma się dobrze i robi swoje. Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych pracowników MWS. Moja opinia nie jest anonimowa, jak przyjdziesz do firmy bez trudu mnie poznasz :)

tak tylko
@loblak

Wszedłem z ciekawości żeby sprawdzić co tam słychać w MWS. Postanowiłem również napisać co myślę o pracy w waszej firmie. "MWS obecnie nie zatrudnia ludzi, którzy doświadczenie w handlu posiadają" - zauważyłem, że zatrudniacie takich właśnie ludzi. Moim zdaniem tylko dlatego bo i tak są oni (pracownicy) tzw. "mięsem armatnim" - pracownik wykonuje kilkadziesiąt telefonów dziennie po firmach reklamując firmę i próbując coś sprzedać jak po kilku miesiącach odchodzi a udało mu się pozyskać choćby jednego dobrego klienta przejmowany klient jest przez np. członka zarządu i tak non stop. Dlatego jest taka duża rotacja pracowników u was. Uważam, że zatrudniacie ludzi tylko po to aby ich zwolnić lub poczekać jak się sami zwolnią. "Luźna atmosfera pracy jednym się podoba innym nie" - pracownik rozmawiając przez telefon z klientem często w trakcie rozmowy jest strofowany co ma mówić. Klienci na ogół to słyszą i sami się śmieją co deprymuje i zniechęca pracownika. Jeśli pracownicy się polubią to są rozsadzani po różnych pokojach aby nie przebywali razem. Bezczelny ryży członek zarządu często rozmawia przeklina na klientów i na pracowników- najczęściej za ich plecami. Pracownik nie dostaje dostępu do programu sprzedażowego i o każdy dokument ( faktura, korekta itp.) musi chodzić do przełożonego a często od niego słyszy "nie mam czasu", "idź do kogoś innego." Jeżeli jeden nowy pracownik dzwoni dziennie około do 50-ciu nowych firm to w miesiąc wychodzi około 1000 firm. 10 pracowników daje nam zatem 10.000 firm z całej Polski- to jest jeden miesiąc!! Wszyscy korzystają z tych samych portali internetowych z firmami branżowymi. w Polsce jest określona liczba firm - instalatorów więc do każdej firmy ktoś z MWS już dzwonił. Jeżeli doświadczony pracownik jeszcze nie sprzedał określonej firmie towaru to liczycie się z tym, że nie zrobi tego pracownik który jak twierdzisz nie ma doświadczenia w handlu. Dwóch kolegów zarządu nie dzwoni po nowych klientach bo po co , robią to przecież osoby które za kilka miesięcy będą zwolnione. Aby mieć wypłatę 5200 to sprzedaży trzeba mieć za ponad 100 000 zł. Ceny zestawu plastikowych kamer i rejestratora to dla małej instalacji cena około 2000 zł. Czyli takich zestawów trzeba by sprzedać 50. Mamy również oczywiście instalacje po np. 20 tys. ale kto kupi na dzień dobry po pierwszej rozmowie od niedoświadczonego handlowca taki zestaw, albo 5 takich zestawów. Dlatego relację z klientem trzeba zbudować co zajmuje trochę czasu. Kilka lub kilkanaście telefonów do tej samej firmy. Dlatego właśnie pracownicy się zwalniają lub są zwalniani bo aż tyle go nie mają. Ps. "Czytałem opinie na temat wiele firm ", Andrzej polska język trudna język. Jak widzę to wszystkie lub prawie wszystkie opinie na temat waszej firmy są negatywne to to czymś świadczy. "5276,26zł Tyle lub więcej w MWS się zarabia to jest fakt." - jest to kłamstwo! bo z twojej wypowiedzi wynika że mniej się nie zarabia. "Sprzedawca nosi kartony po pierwsze u nas nie ma sprzedawców tylko handlowcy po drugie jak jest jeden magazynier to ma sam nosić dostawe, a inni maja na to patrzeć czy solidarnie powinni mu pomoc?" idąc twoim tokiem myślenia to jeżeli księgowa ma dużo pracy a sprzątaczka nie ma niczego do roboty to sprzątaczka powinna jej solidarnie pomóc. Gratuluje szerokiego światopoglądu. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

@tak tylko

Kolejna anonimowa opinia, ale skoro ktoś może ją czytać to Ci odpowiem. Po pierwsze za swoje niepowodzenia zacznij winić siebie nie innych, jeżeli jesteś byłym pracownikiem to znaczy ze do handlu się nie nadawałeś. Nie rób z tego tragedii tylko idź dalej. Gdybyś się nadawał do DH napewno nadal byś pracował i pewnie dostawał te 5k do łapy. Nie rób z tego tragedii, nie każdy się nadaje. Co do opinii nt. MWS to jak pisałem są one anonimowe, a ich ilość przekracza ilość byłych pracowników firmy, pisane są więc przez te same osoby pod innymi pseudonimami - takie igrzyska i wylewanie żali. Gdybym chciał w dwie godziny stworzyłbym tu większość opinii pozytywnych... Po drugie jezeli myślisz ze strategią firmy jest zatrudnianie na krotki czas, a potem zwalnianie i ze firma ma z tego jakąś korzyść to znaczy że nie masz pojęcia jak dział MWS. Nowy pracownik w dziale handlowym to koszt dla firmy na poziomie 4200zl podstawa plus opodatkowanie pensji (to są koszty minimalne), ponieważ MWS zatrudnia tylko i wyłącznie na podstawie umowy o pracę. Gdyby MWS interesowało ślepe przedzwanianie setek firm, żeby robić marketing zatrudniałby w innej formie lub wynajął do tego firmę outsourcingową... byłoby taniej. Przez pierwsze kilka miesięcy nowy pracownik jest wyłącznie kosztem dla firmy handlowej i MWS się godzi z tym, że tak musi być. Szukamy więc pracowników na stałe, którzy potrafią rozmawiać z ludźmi i prowadzić dialog bo od tego zaczyna się handel, muszą też chcieć zdobywać wiedzę i ją przyswajać - to są warunki konieczne. Przykro mi ale widocznie ich nie spełniałeś. Napewno napiszesz, że byłeś świetny, a MWS to siedlisko zła, ale przy następnym poście przynajmniej się przedstaw chociażby znacznikiem jaki u nas miałeś.

Czy można liczyć w MWS sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Janek

Z tego co wiem to nie można liczyć

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie MWS sp. z o.o.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Na choinkę do biura też pracownicy robią zbiórkę pieniędzy

Dominika

Dlaczego co chwilę zmieniają się tam pracownicy? Chyba tam jest coś nie tak...

Zostaw merytoryczną opinię o MWS sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w MWS sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MWS sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MWS sp. z o.o.?

MWS sp. z o.o.
  • Strefowa 13