Opinie o Igc Sp. z o.o. w Wrocław

Praca dla kierowcy poszukuje dla swoich zagranicznych klientów (głównie z Niemiec) zawodowych kierowców samochodów ciężarowych oraz autobusów. Jesteśmy zarejestrowani w krajowym rejestrze agencji zatrudnienia pod numerem: 12075

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Igc Sp. z o.o. w Wrocław

Adam Nowy wpis

Obawiałem się, czy obietnice z ogłoszeń i filmu rekrutacyjnego dla Schnellecke znajdą potwierdzenie w rzeczywistości. Moje obawy były bezzasadne. Cenię sobie poukładaną pracę i sprawnie działający tabor. Współpraca z IGC okazała się wzorowa. Polecam ją wszystkim, którzy mają wątpliwości, czy sprawdzą się w pracy za granicą. Ja nie żałuję podjętej decyzji

Gabi Nowy wpis
@Adam

Ta firma, którą wymieniasz, to ta docelowa, do której trafiłeś, tak? A umowę z kim się podpisywało, z nimi, czy z Igc? Mam też dopytać na prośbę męża, w jakim sensie praca jest poukładana :)

Edzia

Hm, @Pytanie chyba nie rozumiesz, jak działa agencja pośrednictwa pracy. Ta firma szuka niejednego kierowcy i nie do swego zespołu, tylko dla klientów :D Ja bym zapytała inaczej, czy panowie do swego dwuosobowego zespołu rekruterskiego poszukują osoby, która rekrutowała już kierowców i zna języki? Jak ewentualnie zapatrują się na obecność kobiet w swojej branży? :)

Grzegorz Nowy wpis
@Edzia

Dziękujemy za propozycję współpracy, jednak na chwilę obecną nie szukamy nikogo do zespołu IGC.

@Grzegorz

Rozumiem. A czy jest szansa na pracę w następnym kwartale? Firma się rozwija pod tym kątem albo planuje taki rozwój? Ewentualne ogłoszenia rekrutacyjne będą wrzucone do sieci?

Obecnie Igc Sp. z o.o. do swojego zespołu szuka osoby do pracy jako Kierowca c. Na Pracuj.pl dodano ogłoszenie 20 listopada.

W sieci jest oferta pracy dla kierowca C+E 2/1 bez języka. To znaczy ze w ogóle nie trzeba znać niemieckiego? Koordynator pomaga wtedy załatwiać wszystkie sprawy telefonicznie czy jest na miejscu przedstawiciel agencji?

@Michał

Dziękujemy za pytanie Panie Michale ???? Nie wiem niestety, którą ofertę ma Pan na myśli, dlatego domyślam się, że chodzi o ofertę 1065/Bielefeld. W ofercie 1065 istotnie nie trzeba znać języka niemieckiego, firma ma w biurze zatrudnioną osobę, która mówi po polsku, wszelkie formalności są załatwiane z właśnie tą osobą.

@Grzegorz

Co do znajomości języka obcego macie teraz tez wystawiona ofertę na autobusy, chyba z 50 osób jest potrzebnych z tego co jest wskazane w treści dotyczącej liczby kandydatów. Z opisu wynika, że znajomość niemieckiego to min A1, czy oferowany zatem będzie jakiś kurs językowy?

Grzegorz

Dziękuję za dopytanie. Jeśli Pyta Pan o ofertę 1221 na Autobus, to faktycznie w niej wymagana jest znajomość języka niemieckiego na poziomie A1. Pracodawca nie organizuje kursów językowych, takie kursy są często proponowane przez VHS (Volkshochschule — ośrodki edukacji dorosłych) w Niemczech. W Hamburgu, w którym znajduje się to miejsce pracy, VHS ma ofertę kursów językowych: vhs-hamburg de/deutsch-17

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Igc Sp. z o.o.? Czy kandydat na stanowisko Kierowca kat. D - Autobus powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Witam w chwili obecnej jestem na etapie wyrabiania kodu 95 a następnie karty kierowcy i zastanawiam się nad wyborem firmy w której będę chciała pracować. Mam pytanie odnośnie tego czy w tej firmie przyjmowane są także kobiety na stanowisko kierowcy zawodowego i osoby które nie posiadają jeszcze doświadczenia?

@Anna

Pani Anno, dziękujemy za pytanie. IGC sama w sobie nie zatrudnia kierowców, tylko ich pośredniczy. Zatrudnia zawsze bezpośrednio zagraniczna firma. Tak, kobiety są mile widziane i mamy oferty bez wymogu doświadczenia.

Tomasz

Świetna agencja pośrednictwa pracy dla kierowców, pomogli mi znaleźć pracę, zarabiam lepiej i jeżdże wygodniej.

Zastanowiłbym się dwa razy przed wysłaniem cv. Niby firma więc powinna mieć firmowego maila a w ogłoszeniach @praca-dla-kierowcy a potem dane z cv dziwnym trafem rozesłane do niewiadomo kogo...zero odpowiedzialności.

@Piotr

Panie Piotrze dziękujemy za Pana opinię. Domena @praca-dla-kierowcy jest nasza firmową, płatną domeną. Nie rozsyłamy jakichkolwiek danych. Mogę Pana zapewnić, że dane osobowe są traktowane poufnie i zgodnie z obowiązującym prawem. Jeśli przekazujemy dane kandydata do pracodawcy to odbywa się to tylko za wiedzą i zgodą danego kandydata.

@Piotr

Hej, co masz na myśli mówiąc: rozesłane nie wiadomo do kogo? Skąd takie przypuszczenia? Próbuję wyrobić sobie niezależną opinię o pracy w Igc, pomożecie?

Wojtek
@Piotr

Oni wspolpracuja z oszustami.Sam się o tym boleśnie przekonalem.Brak części ostatniego wynagrodzenia

Mam pytanie. Pobieracie coś z w wynagrodzenia? Na czyms musicie zarabiać..

Gabriela

pytasz konkretnie o to czy firma zabiera z wyplaty jakas kase ze wzgledu na nowy ład czy ze obcina cos by zaoszczedzic na wyplacie?

Grzegorz

Nie pobieramy z Twojej wypłaty ani grosza, bo umowę o pracę podpisujesz bezpośrednio z zagranicznym pracodawcą

Maja
@Grzegorz

A taki kierowca, to dobrze musi niemiecki znać? Mój chłopak by pojechał, ale z tym językiem to średnio :)

@Maja

@Maja Dziękuję za pytanie. Wymagania dot. niemieckiego zależą od danej oferty i wymogów pracodawcy. Mamy natomiast oferty w których nie jest wymagana znajomość języka niemieckiego. Zapraszam do kontaktu, wspólnie możemy dobrać dopasowaną ofertę.

Ktoś wyjechał do pracy z tą agencja? Jak to wygląda? Czy coś pobieraja z wypłaty ?

Greg

Wszystko ok. Fachowa pomoc i doradztwo. Praca tak jak w opisie bez przykrych niespodzianek. Dziękuję I pozdrawiam Grzegorz

@Greg

Bardzo dziękujemy za Pana opinie Panie Grzegorzu.

Maciek

Profesjonalizm, fachowa pomoc i doradztwo, bardzo mili i pomocni pracownicy. Bardzo mi pomogli w znalezieniu pracy dla kierowcy w Niemczech. Pomogli w kontaktach z pracodawcą i w przygotowaniu wszystkich potrzebnych dokumentów. Zawsze szybko i fachowo odpowiadali na moje e-maile i telefony. Praca w Niemczech którą mi pomogli znaleźć była zgodna z ofertą i opisem, nawet przerosła moje oczekiwania dotyczące samej pracy jak i zakwaterowania. Szczerze polecam firmę IGC.

Fitipaldi

Polecam wszystko tak jak miało być jest Ps Najczęściej tak jest że warunki są inne ale na to IGC NIE MA WPŁYWU HELMUTY SAMI ZMIENIAJĄ WARUNKI BEZ INFORMOWANIA AGENCJI

Ok

Wszystko się zgadza

Czy w Igc Sp. z o.o. możliwa jest od razu umowa o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Kierowca?

Grzegorz

Witam i dziękuję za pytanie IGC Sp. z o.o. sama w sobie nie zatrudnia kierowców, bowiem działa jako agencja pośrednictwa. Oznacza to, że zatrudnia zawsze i bezpośrednio zagraniczny pracodawca. U 99% naszych klientów pierwsza umowa o prace zawiera okres próbny który zwykle wynosi od 3 - 6 msc.

Zuzanna

Witam, chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego pracodawcy. Jakimi wartościami kierują się właściciele Igc? Jakie podejście do pracowników mają przełożeni?

@Zuzanna

Dziękuje za pytanie. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego jakie jest IGC zapraszam do zapoznania się z nasza kultura organizacyjną pod adresem: (usunięte przez administratora)

Jonasz

Witam. W marcu wyjechałem do pracy jako kierowca.Na miejscu okazało się ze nie bede kierowca tylko pracownikiem budowlanym.Pokoje miały być 1 a były 2 osobowe mała kuchnia w pensjonacie na 32pokoje.za 3 dni pracy dostalem co łaska a nie to co w umowie.Po telefonie do agencji zaproponowali inna prace na solowce.Po przybyciu na miejsce okazało się ze to kurierka niestety za 2 dni pracy niezapłacili bo to byly dni próbne , jak widac w niemczech jest to standart.Duzo niedomówien wiec pytajcie agencje o szczegóły.Bardzo ciekawe i dziwne doswiadczenie.Jesli chodzi o Agencje to mam wrażenie jakby nie do konca wiedzieli co mają w ogłoszeniach,.Wiecej info udziele 508724957

@Jonasz

Panie Pawle jeszcze raz dziękuję za Pana opinię i dzisiejszą rozmowę telefoniczną, które są dla nas cenne. Przepraszam Pana za nasze niedociągnięcia i błędy zawarte w ofertach. Poczyniliśmy już kroki i omawiane oferty sprawdziliśmy i opisaliśmy bardziej szczegółowo. Zależy nam na rzetelnym pośrednictwie oraz na tym abyśmy stawali się coraz lepsi i myślę, że rozmowa z Panem zaowocuje właśnie w tym dobrym kierunku.

@Jonasz

Cześć @Jonasz, zaniepokoił mnie fragment o tym, że zapłacili Ci mniej niż w umowie. Czy próbowałeś dochodzić swojego? Zastanawiam się, jak by zareagowali ludzie z Igc, gdybyś domagał się wynagrodzenia zgodnego z umową. Są tutaj jacyś inni pracownicy firmy?

@Grzegorz

Witam, rozumiem, że jest Pan przedstawicielem Igc. Chciałabym się dowiedzieć, czy prowadzicie w tym momencie jakieś rekrutacje do biura?

@Zuzanna

Tak, jestem przedstawicielem IGC. Odpowiadając na pytanie, my jako IGC na nie szukamy na chwilę obecną nikogo do naszego biura lub mówiąc inaczej nowego pracownika dla potrzeb własnych IGC.

Witam Mam pytanie czy ktoś kto wyjechał z tej firmy do pracy w Niemczech jako kierowca mógłby się podzielić opinią o swoich doświadczeniach? Czy firma wysyła do pracy u rzetelnych pracodawców ?Jak oceniacie pracodawców do których kieruje IGC? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi Pozdrawiam

Jonasz
@Adam

Tak. W marcu tego roku wyjechałem do pracy jako kierowca.Wiecej info udziele 508724957

Alan

A czy auta mają wszelkie kontrole itp?

Kamil

Opowiedzcie coś więcej o umowie w firmie? To umowa o prace ?

Mariusz

Bardzo rzetelna i profesjonalna obsługa ww firmy. W szczególności osoba Pana Sławka, który prowadził cały mój proces rekrutacji odznaczając się bardzo dużą kompetencją udzielając wszelkich informacji na temat oferty, zachowując przy tym dużo tolerancji i cierpliwości. Na wszystkie moje pytania uzyskiwałem konkretne odpowiedzi (nie były to jakieś wymijające i ogólnikowe informacje). Gorąco polecam korzystanie z usług tej agencji pracy, a nam wszystkim szukającym życzę więcej tego rodzaju profesjonalnych firm. Pozdrawiam.

Zostaw merytoryczną opinię o Igc Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Igc Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Igc Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Igc Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 7 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Igc Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 9 ocen.
  • Wrocław
  • NIP: 8943056188 REGON: 22492121 KRS: 0000522022