Opinie o OCHRONA 24 w Lublin

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie OCHRONA 24. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w OCHRONA 24 o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy ochroniarskie
Firmy ochroniarskie Lublin

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OCHRONA 24 w Lublin

Solidny pracownik.

Witam, szukam pracy czy możecie mi polecić tą firmę??? Dodam że mam wszystkie uprawnienia ale nie mam grupy niepełnosprawności.Podobno jest miejsce na sądzie, ale nikt nie odbiera w firmie telefonów. Proszę o o info jaka umowa i jakie pieniądze można się spodziewać. Dzwoniłem do konkurencji ale tam dają 13,70 brutto, około 11,50 na rękę trochę mało ale cóż pujde tam gdzie dostanę więcej. Proszę o info czy mogę liczyć na więcej niż 11,50 na rękę i kiedy jest wypłata, bo widziałem wpis że ktoś czekał 3 godziny na wypłatę. Troszeczkę tego nie rozumiem. Napiszcie jak jest w rej firmie i czy są awanse i podwyżki. Bardzo dziękuję za wpisy.

Rafał
@Solidny pracownik.

Kolego daj znać w jakiej firmie tyle płacą, bo tu tyle nie dostaniesz, chyba że szef także tyle wypłaca bo nie mieliśmy jeszcze wypłat za styczeń po nowych stawkach.

Rozbawiony
@Solidny pracownik.

Tu pracuja niewolnicy za minimum ktore zwielkom łaska dostaniesz pod stolem . Co do rezzty to chyba cie poiebalo :) Nie mysl sobie ze jak sie zatrudnisz to zaczna odbierac tel

PORADA

Od stycznia 2018r Rząd PIS zamierza wprowadzić dla wszystkich pracujących umowy o pracę popieram działania tego Rządu. Także jestem zadowolony że mogę iść na skargę na nieutrzciwego pracodawcę do biur poselskich partii PIS które są w Lublinie Osoby które tam pracują są czuli na naszą krzywdę więc namawiam was jeżeli pracodawca wasz jest nieutrzciwy to zapraszam iść tam oni pomogą Dlatego popieram partię rządzącą Prawa i Sprawiedliwości to dobry wybór przez Polaków więc nie dajcie się jeżeli dotyka was krzywda tam gdzie pracujecie

dyskusja
@PORADA

Na jakiej ulicy jest biuro Partii pytam z czystej ciekawości

Zabawne
@PORADA

Smiechlem ," nieutrzciwego" serio ? Właśnie pańska wiarygodność spadła do zera , już tłumacze dlaczego . Jeśli nie zna pan oortografii a nie zna pan , co też sugeruje o pańskim poziomie , mógłby pan chociaż używać auto korekty . Skoro jednak nawet nie chce się panu używać auto korekty świadczy to tylko o tym że jest pan próżniakiem intelektualnym co daje mi też pewne pole widzenia w zarysie pańskiej osobowości. Nie jest pan wiarygodny a rodzaj błędów które pan popełnia jest na tyle specyficzny że daje pewne podejrzenia (czytając wszystkie wpisy). Pisane jest to przez jedna max dwie osoby (mowa o negatywnych opiniach na temat firmy) . Posty są z reguły albo stronnicze albo przepełnione nienawiścią - co sugeruje że jedna z osób to konkurencja , a druga wpisująca posty to osoba wywalona z pracy zapewne przez "próżniactwo",alkohol lub innego tego typu zdarzenie.

@PORADA

Panie kolego niedługo wejdą tzw. sygnaliści to znaczny postęp jeżeli chodzi o to czy coś nam dolega czy nie i tak trzymać to jest dobry kierunek w polityce gospodarczej naszego kraju

PORADA
@Zabawne

Nie jestem próżniakiem ja utrzciwie pracuję i też nie wyrzucają mnie z pracy tak jak ciebie że pozostało tylko się wyżywać na moim wpisie. wypraszam mnie obrażanie. Napisałem jedynie o nowej sytuacji która jest pomocą dla nas pracowników że w końcu mamy Państwo opiekuńcze i popieram dobre zmiany PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI bo są wreszcie ludzie którzy podadzą nam pomocną rękę jeżeli padniemy ofiarą nieutrzciwego pracodawcy. To taką agresją Pan mi odpłaca?

Kamil
@PORADA

Na pewno wywalili ciebie zagorzałe i nie tłumacz się. A z którego obiektu ciebie usunęli próżniaku

@PORADA

Ojojoj co tam w tym Sądzie się dzieje. Słyszałem że nie ma umów o pracę?

asfdg
@PORADA

Jaka agresje facet wypuntkowal Ci ze jestes niedbaly w pismie co moze tez oznaczac ze bywasz taki sam w pracy ot to co. Nie zauwazylem aby ktos w wpisie kogos obrazal tylko wytykal bledy ktore sa widoczne . - nie pisze polskich znakow bo mi sie nie chce

Doktor
@Zabawne

Nie wiem co ty się gościu naćpałeś najlepiej zmień dostawcę. A tak do tematu, jak byś nie wiedział że to są prości ludzie ciężko pracujący na swój kawałek chleba i nikt im łaski nie robi że za tą pracę obowiązkiem pracodawcy jest im zapłacić w terminie ,więc nie obrażaj ich na podstawie swoich domysłów. Takie praktyki stosują tylko pracodawcy i ich otoczenie to stary numer z odkurzaczem więc się nie wysilaj z ta twoją psychologią.

Krystek

Jak to możliwe ze właściciel Ochrony 24 Pan Piotr Mielniczek będąc na zwolnieniu lekarskim jeżdzi i kontroluje obiekty, chyba trzeba to zgłosic do ZUSU i dołączyć filmik z datą i godziną co wy na to ludziki

Egon

Nie strasz nie strasz tą Prokuraturą bo się sam ze.......asz jak nie długo po ciebie przyjdą cwaniaczku. Już cię nie żle grilują a jeszcze zacznij z ludzikami co na ciebie dziadygo zapie......lają to będziesz skończony w tej branży

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie OCHRONA 24? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Portier - Dozorca
Bełchatów
PPHU Batis Sp. z o.o.

Wystarczy, że ktoś ma problemy a niektórzy mają natychmiast powód do radości!!! Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

Stary grzyb
@Zainteresowany

Nie bedziesz taki wyrozumialy jak po trzech godzinach stania po wyplate zabraknie pieniedzy

Piotrek

Witam wszystkich Nazywam się Mielniczek Piotr ,jestem właścicielem firmy "Ochrona 24" Drodzy Państwo z przykrością czytam te wpisy ,ale miarka się przebrała informuję wszystkich ,że tą sytuację zgłosiłem do prokuratury, wszystkie wpisy to pomówienia i oszczerstwa, prokuratura bez problemu ustali właścicieli wpisów po numerze IP komputera. Wtedy już nie będzie tak wesoło. Oświadczam iż , nie oszukałem nikogo , nie jeżdżę super autem ,nie chodzę w złocie, komornik nie zablokował mi konta i nie buduję willi. Jeżeli ktoś czuje się oszukany proszę zgłosić do odpowiednich władz i udowodnić. Ktoś szukał do mnie numeru ,wystarczyło wpisać w internet ale chętnie podam 533 644 444. Osoby które zwolniłem to nadużywający alkohol w pracy ,a tego tolerował nie będę oraz osoby które miały "lepkie ręcę" lub niechętni pracować ale za to chętni brać pieniądze za nic. Adres firmy jest na stronie ale też chętnie podam ul. Okopowa 5/367 Dla pozostałych zostawiam pod rozwagę wpisy i porównać z rzeczywistością , firma zatrudnia kilkadziesiąt osób, gdyby tak było jak piszę czy ludzie by pracowali ? Miłego dnia

Gosc
@Piotrek

Brawo! Jeżeli naprawdę jest Pan właścicielem. Takiego publicznego oczerniania firmy dawno nie widziałem. Albo pisała to konkurencja albo podstawiane jedne i te same osoby. Mam nadzieję że zostaną szybko namierzeni i ukarani za te karygonde wpisy.

@Piotrek

Cytuję:"Oświadczam iż , nie oszukałem nikogo , "to ciekawe z jakiego powodu inspekcja pracy trzepie Pana od miesiąca :)

HOMIK
@Piotrek

DLACZEGO WSZYSCY PRACODAWCY TAK AGRESYWNIE REAGUJĄ NA PARTIĘ RZĄDZĄCĄ PRZECIERZ JEST DOBRZE.

sepuku

Co wszyscy ucichli.

hi
@sepuku

Nic nie napiszą bo za te głodowe pensje nie mają na rachunki

odp.

Podpisując umowę w tej firmie , która mi odpowiada, zakładam że druga strona również będzie wywiązywać się ze swoich obowiązków. Szczególnie jeżeli chodzi o termin wypłaty i jej wysokość 13 zł. A jeżeli firma nie wywiązuje się ze swoich obowiązkó to się zwalniaj. T co mogę tobie powiedzieć 

zainteresowany

Co z wami ludzie przecież je to ogromna firma to czy ktoś tutaj pracuje? czy możecie mi ją polecić

zainteresowany

chcę przyjąć się do pracy w ochronie w tej firmie czy możecie mi ją polecić

zainteresowany

CZY TA FIRMA JESZCZE JEST NA RYNKU? A JEŚLI NIE PADŁA PISZCIE CO CHRONI I CZY PŁACI TAK JAK POZOSTAŁE 13 ZŁ I TERMINOWO CZY JEST DOBRA ATMOSFERA I CZY DAJĄ UMOWY O PRACĘ CZEKAM NA OPINIĘ I NIE PATRZĘ NA TE OPINIE BO NIC NIE WNOSZĄ

Pracownik ochrony
@zainteresowany

Atomosfera jest fajna. Fakt, że zdarza się, że wyrzuca ludzi ale zazwyczaj w asyście policji bo mają troszkę promili wiec nie ma się co dziwić. Pieniądze dostaje regularnie każdego miesiąca. Pracuje już 7 miesięcy i nie narzekam. Jak się uczciwie pracuje to się uczciwie zarabia. Stawki nie są kosmiczne to fakt. Dostaje 13zl brutto i czasami za dyżury trochę więcej. Ale taka branża. Fakt, że nie jeździ limuzyną tylko stara skoda. Pozdrawiam tych wszystkich piszących te głupoty. Ciekaw jestem ile mieli promili, że tak teraz ujadaja.

AGENCJA OCHRONY WARSZAWA

CZYTAM WASZE OPINIE I JESTEM W SZOKU . JESTEM DYREKTOREM DZIAŁU HANDLOWEGO PEWNEJ AGENCJI OCHRONY Z WARSZAWY I POWIEM SZCZERZE ZE KIEDYŚ MIAŁEM OKAZJE BYĆ NA PRZETARGU RAZEM Z PANEM WŁAŚCICIELEM TEJ FIRMY WIDAĆ BYŁO ŻE MOCNY JEST W GĘBIE A TAK POZATYM PUSTO W GŁOWIE . BYŁ BARDZO ZDZIWIONY JAK PRZEGRAŁ PRZETARG PONIEWAŻ MY GO WYGRALIŚMY . SZCZERZE MÓWIE MY NASZYM LUDZIA PŁACIMY OD 13 DO 15 ZŁ NETTO PIENIĄDZE SA W TERMINIE . JEŚLI KTOS CHCE ABYŚMY PRZEJELI OBIEKTY KTÓRE TA FIRMA POSIADA . DAJCIE NAMIARY I DZIAŁAMY . POZDRAWIAM/

EDEK

ZUS oferował 5,3 zł/h dla ochroniarza. Kolejne firmy oszukują na płacy minimalnej 27.02.2017, godz. 11:50 Od początku 2017 roku każdy etatowy pracownik nie może zarabiać mniej niż 13 zł brutto na godzinę (9,7 zł na rękę). Jednak jak alarmują pracownicy, którzy zgłaszają się do związków zawodowych, pracodawcy obchodzą przepisy na różne sposoby. Przykład? Ochroniarz dzierżawiący mundur czy osoba sprzątająca dzierżawiąca mopa. Na koniec pracownik nadal zarabia śmiesznie niską stawkę, choć oficjalnie na umowie ma 13 zł. O tym, że nieuczciwi pracodawcy i przedsiębiorcy obchodzą przepisy o płacy minimalnej, pisaliśmy już w styczniu (czytaj więcej). Wówczas podawaliśmy takie przykłady "kar" dla pracowników jak: 1000 zł za opuszczenie miejsca pracy, 300 zł za oglądanie telewizji lub czytanie książki, 250 zł za mundur, a 100 zł za identyfikator. Miały one na celu zmniejszenie miesięcznego wynagrodzenia do poziomu z 2016 roku. Zobacz również: Zwolnienie pracownika. Poradnik dla pracodawców Jak donosi "Gazeta Wyborcza", proceder ten dotyczy także państwowych firm. - ZUS w Płocku zażyczył sobie całodobowej ochrony za 5,30 zł. W takiej stawce miało być wszystko: wynagrodzenie dla pracownika, składki i marża firmy - czytamy w dzienniku. Kreatywnością wykazują się również firmy ochroniarskie, które dotychczas królowały w żenująco niskich stawkach dla pracowników. Firma ochroniarska "Zubrzycki" wprowadziła wewnętrzny regulamin, które nieprzestrzeganie groziło obcięciem pensji o połowę. - Przełożony w dowolnej chwili może wpaść i uznać, że pracownik opierający się łokciem o parapet wykonuje usługę źle. To najprostszy sposób na ominięcie ustawowych 13 zł za godzinę - mówi w "GW" Michał Kulczycki, szef NSZZ „Solidarność" Pracowników Ochrony i Sprzątania. Firma odpowiedziała, że płaci swoim pracownikom od 13 do 20 zł brutto za godzinę i wzory umów są zgodne z prawem, a "Solidarność" nigdy nie miała mieć do nich żadnych zastrzeżeń. Sprawdź też: PiS odrzucił pomysł niższych podatków, bo to inicjatywa Ryszarda Petru? Związkowcy przekonują, że wpłynęło już 250 zgłoszeń od osób, którym pracodawca wciąż płaci mniej. Głównie z małych firm z branży sprzątania, ochrony, gastronomii i drobnego handlu. Od stycznia 2017 płaca minimalna w Polsce wynosi 2 tys. zł brutto miesięcznie. To stawka, która dotyczy umów o pracę. Osoby pracujące na umowę zlecenie mają otrzymywać minimum 13 zł brutto na godzinę. Eksperci wyliczają, że osoba, której pracodawca płaci minimalne wynagrodzenie od 1 stycznia 2017 r. „na rękę" dostanie ok. 1460 zł (w tym roku otrzymuje 1355 zł).

tomek

Sprzątaczka ma płacić 500 zł za wynajem odkurzacza, ochroniarz 5 zł za godzinę za mundur. Pracodawcy starają się obejść nowe przepisy i obciążają podwładnych różnymi opłatami. Miało być tak pięknie. Od stycznia osoby, które pracują na umowach-zlecenie, miały otrzymywać za godzinę pracy nie mniej niż 13 zł brutto. Tak w ubiegłym roku zdecydował rząd. Mimo to nie brakuje sygnałów, że część szefów albo nie podniosła stawki do tej wysokości, albo obciążyła podwładnych różnymi opłatami, np. za wynajem sprzętu, który jest niezbędny do wykonania pracy. Dlatego rozpoczęła się kampania pod hasłem „13 zł... i nie kombinuj”, którą prowadzą NSZZ „Solidarność” oraz Państwowa Inspekcja Pracy. W jednej z łódzkich firm sprzątających godzinowa stawka sprzątaczek, które podpisały umowę-zlecenie od stycznia wynosi 13 zł brutto. Jednak wprowadzona została dodatkowa opłata dla sprzątaczek: muszą płacić 500 zł miesięcznie za wynajem odkurzacza od szefa. W ubiegłym roku tego obciążenia nie było... Czytaj: Płać 13 zł za godz. na zleceniu i 2000 zł miesięcznie na etacie Łódzcy ochroniarze także niedługo cieszyli się z podwyżki stawki godzinowej do 13 zł. Od tego roku muszą bowiem płacić szefowi za wynajem pomieszczenia oraz za światło. – Nie widzę możliwości, by pracownik przekazywał pieniądze pracodawcy – mówi Piotr Ścieszko z łódzkiej Solidarności. – Tą sprawą powinna zająć się inspekcja pracy. Jeszcze w ubiegłym roku w ochronie stawki wynosiły 2,5 – 3 zł za godzinę pracy, więc te osoby tyrały po 200 – 300 godzin w miesiącu, by mieć za co żyć. Stawki wzrosły, by to ukrócić. Czytaj: Kto zarobi minimum 13 zł za godzinę [poradnik] Pracodawcy próbują jednak obejść nowe przepisy. Już ponad 60 osób, które pracują na umowach-zlecenie, poskarżyło się Solidarności. Wypełnili formularz, do którego można dotrzeć poprzez stronę internetową związku lub Państwowej Inspekcji Pracy. W formularzu trzeba podać swoje dane, dane firmy i opisać to, co zarzuca się szefowi. Wszystkie sygnały trafiają do centrali Solidarności w Gdańsku, a stamtąd zaczęły być przekazywane do poszczególnych oddziałów Państwowej Inspekcji Pracy. Inspektorzy przeprowadzą kontrole w tych firmach. – Do tej pory wpłynęło do nas jedno doniesienie z woj. łódzkiego, ale dotyczy ono umowy o pracę, a nie zlecenia – mówi Marek Lewandowski, rzecznik prasowy związku. – Z innych regionów kraju docierają sygnały dotyczące np. ochroniarzy i sprzedawców. Ochroniarzom podniesiono co prawda stawkę godzinową do 13 zł brutto, ale za to obciążono ich wynajmem munduru, za co muszą płacić 5 zł za godzinę. Faktycznie zarabiają więc 8 zł brutto, a to jest niezgodne z przepisami. To jest złe, ordynarne omijanie obowiązku płacenia 13 zł za godzinę pracy – mówi Marek Lewandowski. Dzięki formularzowi związkowcy dowiedzieli się także, że jedna osoba straciła pracę, gdy zażądała stawki 13 zł brutto za godzinę, a jej dwaj koledzy z pracy zgodzili się pracować za 6 zł „na rękę” zamiast 9,7 zł, jak wynika z nowych przepisów. Sporo nieprawidłowości dotyczy sprzątaczek, sprzedawców i ochroniarzy. – Nasi klienci nie chcą nawet rozmawiać o podwyżkach cen usług, dlatego część firm, ratując się przed upadkiem, zmuszona jest do takiego szukania oszczędności – zaznacza Sławomir Wagner, prezes Polskiej Izby Ochrony. W Solidarności – zarówno w Łodzi jak i w Gdańsku – spodziewają się większej liczby skarg w przyszłym tygodniu. Osoby pracujące na zleceniach, wypłaty otrzymują przeważnie 10. dnia miesiąca. W piątek dostaną pierwsze pensje po zmianie przepisów i przekonają się, czy zarobili tyle, ile powinni. Nie tylko pensje Od początku tego roku doszło nie tylko do zmian wysokości wynagrodzeń, ale także innych przepisów związanych z pracą. Pracownicy mają więcej czasu na to, by odwołać się od wypowiedzenia z pracy. Mogą to zrobić w ciągu 21 dni. Do tej pory okres ten wynosił od 7 do 14 dni w zależności od formy wypowiedzenia. Pracodawcy, którzy zatrudniają przynajmniej 50 osób, muszą stworzyć regulaminy pracy i wynagradzania. Dotyczy to tych firm, których pracownicy nie są w tym zakresie objęci układem zbiorowym pracy. Pracodawca, który zatrudnia od 20 do 50 osób, może, ale nie musi wprowadzić takich regulaminów, chyba że zobowiążą go to tego związki. Te same przepisy dotyczą zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Zmieniły się też przepisy dotyczące świadectw pracy. Pracodawca nie musi ich wydawać, jeśli zamierza znów zatrudnić daną osobę w ciągu siedmiu dni od wygaśnięcia poprzedniej umowy. Umowa o współodpowiedzialności materialnej musi być zawarta na piśmie. Jeśli tak się nie stanie, to pracownicy tej odpowiedzialności nie ponoszą. Dotyczy to tylko nowych umów
– od tego roku.

edek

W przypadku tych pierwszych, jeśli w stosunku do pracodawcy nie zostało wydane postanowienie sądu o ogłoszeniu upadłości obejmującej likwidację majątku pracodawcy czy z możliwością zawarcia układu albo też wniosek o ogłoszenie upadłości został oddalony m.in. z uwagi na brak środków na zaspokojenie kosztów postępowania, pracownik powinien w pierwszej kolejności wystąpić do pracodawcy o wypłatę zaległego wynagrodzenia wraz z odsetkami. Zgodnie bowiem z art. 3 ust. 2 ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy (dalej jako Ustawa), dopiero data wydania któregokolwiek z postanowień sądu ze zdania poprzedzającego oznacza, że pracodawca staje się z tym dniem formalnie niewypłacalny. Wcześniej taki wniosek jest przedwczesny i jeśli pracodawca odmówi pracownikowi wypłaty wynagrodzenia, pracownik może dochodzić swoich roszczeń przed sądem pracy. Z pozwem o zapłatę pracownik może wystąpić w terminie trzech lat od chwili, gdy roszczenie o wypłatę wynagrodzenia stało się wymagalne. Odnosząc się z kolei do okoliczności, w których pracownik został zwolniony, tj. z dnia na dzień, jeśli nie było to dokonane w formie porozumienia, pracownik może ubiegać się o przywrócenie do pracy bądź o wypłatę odszkodowania, w wysokości nie większej jednak niż za trzy miesiące, bowiem zwolnienie dokonane zostało w sposób niezgodny z przepisami prawa pracy. Pozew do sądu powinien zostać złożony w terminie 14 dni od daty zwolnienia, jeśli rozwiązanie umowy o pracę nastąpiło bez wypowiedzenia. Należy przy tym zaznaczyć, że rozwiązania powyższe dotyczą sytuacji, w której nie nastąpiło jeszcze ogłoszenie upadłości pracodawcy.Jeśli natomiast pracodawca stanie się niewypłacalny w najbliższej przyszłości (czyli nastąpi wydanie postanowienia o ogłoszeniu upadłości bądź jego oddalenie z uwagi na brak środków na zaspokojenie kosztów postępowania upadłościowego), pracownik, któremu nie zostało wypłacone zaległe wynagrodzenie, będzie mógł ubiegać się o wypłatę z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, przy czym należy zaznaczyć, że zaległe wynagrodzenie podlegać będzie zaspokojeniu za okres nie dłuższy niż trzy miesiące poprzedzające datę wystąpienia niewypłacalności pracodawcy albo ustania stosunku pracy. Ustanie stosunku pracy musi natomiast przypadać na czas nie dłuższy niż dziewięć miesięcy przed datą wystąpienia niewypłacalności pracodawcy. Wysokość wynagrodzenia i innych należności pracownika z tytułu zatrudnienia za okres jednego miesiąca nie może łącznie przekraczać przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału, od dnia jego ogłoszenia przez prezesa GUS na podstawie przepisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Pracownik powinien złożyć pisemny wniosek w dwóch egzemplarzach do kierownika Biura Terenowego FGŚP.W przypadku osób zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia, co do zasady stosuje się do nich przepisy Kodeksu cywilnego. Jeśli nie ogłoszono jeszcze upadłości pracodawcy, zleceniobiorca powinien wystąpić do zleceniodawcy o wypłatę zaległego wynagrodzenia wraz z odsetkami. Podobnie jak w przypadku osób zatrudnionych na umowę o pracę, odmowa wypłaty należności skutkować powinna skierowaniem sprawy na drogę sądową.Zleceniobiorca w przeciwieństwie do pracownika, nie będzie mógł jednak wystąpić z roszczeniami przysługującymi pracownikom na wypadek ich zwolnienia w sposób niezgodny z przepisami prawa pracy. Zleceniobiorca będzie mógł jednak dochodzić ewentualnego odszkodowania na drodze sądowej, a możliwość taka uzależniona jest przede wszystkim od tego, jak skonstruowana jest umowa zlecenia. Kodeks cywilny stanowi w art. 746 § 1 m.in., że dający zlecenie może je w każdym czasie wypowiedzieć. Jednak gdy wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien on naprawić z tego tytułu szkodę. Sytuacja zleceniobiorcy jest natomiast taka sama jak pracownika zatrudnionego na umowę o pracę, w przypadku gdyby okazało się, że zleceniodawca ogłosi w okresie maksymalnym 9 miesięcy upadłość. Osoba zatrudniona na umowę zlecenia jest bowiem tak samo uprawniona do złożenia wniosku do FGŚP o wypłatę zaległego wynagrodzenia, jak osoba zatrudniona na umowę o pracę (art. 11 w zw. z art. 10 Ustawy).

edek

Cynizm w firmach ochrony poraża. Nikt mi nie wmówi że wszystkie te firmy nie wykorzystują ludzi i dopłaty z PFRON. Zresztą to porażka jaką są firmy z branży ochrony,nie powinien pozostać choćby najmniejszy ślad.

piotrek

UDERZ W STÓŁ A NORZYCE SAME SIĘ ODEZWĄ

tomek

Lepiej omijać tą firmę. Piękne opakowanie a w środku zgniła ryba i mydleniu oczu

adam lublin

Pracowałem w tej firmie 2 miesiące zostałem oszukany i dlatego nie mogę polecić tej firmy to co piszą tutaj przekręcone osoby jest prawdą fikcyjna firma

kolo

czy ktoś może mi napisać czy jeszcze ta firma istnieje?

Zostaw merytoryczną opinię o OCHRONA 24 - Lublin

• Jak się pracuje w OCHRONA 24?

Zobacz opinie na temat firmy OCHRONA 24 tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OCHRONA 24?

OCHRONA 24
1.8/5 Na podstawie 34 ocen.
  • Okopowa 5 lok. 367
    20-022 Lublin