2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Grupa Progres Sp. z o.o.

Anonimus

Ta agencja pracy jest beznadziejna , mają bałagan w biurze , zawsze brakuje im jakiś dokumentów i w ogóle nie wypłacają wynagrodzeń . A inkompetencja która króluje w oddziale Sopockim jest nie pokonana

@Anonimus

@Anonimus Ale nie ma oddziału GP w Sopocie z tego co wiem. Jest oddział w Gdyni, Gdańsku (Wrzeszcz) i centrala w Gdańsku (Oliwa; biurowiec ALCHEMIA koło przystanku SKM). Chyba, że otworzyli świeżo oddział w Sopocie czym tak lubią się chwalić ("dynamiczny rozwój" w tej firmie jest niby zawsze).

@Januzi

Oddział w Sopocie istnieje już od wielu lat. Nie są w nim przyjmowani petenci, dlatego Pan nie ma o nim zielonego pojęcia.

Januzi

@Ja Masz na myśli oddział rzeczywisty ? Nie znam też wszystkich oddziałów Progresu i nie muszę znać. Słyszałem od kogoś z oddziału gdańskiego - parę lat temu zaznaczam, ze oddział w Sopocie mieści się (lub mieścił) na rogu ul. 3 Maja i Al. Niepodległości (głównej arterii komunikacyjnej). Kwiaciarnia tam kiedyś była i broker ubezpieczeniowy.

Mikołaj

Szczerze odradzam. Zmarnowałem w tej firmie parę lat. Jedyne co oferują to umowa o pracę tymczasową i marne wynagrodzenie. Na premie nie liczcie

Januzi

Potencjalne zachowanie ww. pracowników, które opisałem przed chwilą byłoby sporym "kubłem" zimnej wody dla Prezesa GP. Wiem - już po Lanym Pon. ale tak mi się skojarzyło jakoś ;-).

Zenobiusz

Firma krzak!!!! Poziom osob zarzadzajacych w oddziale Śląskim wobec konsultantów to żenada... Dziwię się ze ktos tam jeszcze pracuje....

Czytając te negatywne opinie, musiałam zareagować, pomimo, iż zazwyczaj tego nie robię. Firma jest dobrym pracodawcą, dającym nie tylko perspektywę rozwoju zawodowego, ale również pozwala samodzielnie podejmować decyzje i nieszablonowo myśleć. W oddziałach panuje dobra i rodzinna atmosfera - pracownicy nie mają obaw przed wypowiadaniem własnych opinii i poglądów. Każdemu kto zastanawia się nad nawiązaniem współpracy z Grupą Progres, mogę z całego serca polecić organizację. Pozdrawiam

Januzi

A ja z całego serca odradzam współpracę z GP nie mówiąc o pracy dla nich jako ich pracownik. @Pracownik jesteś wiarygodny tylko jeśli nadal tam pracujesz (a podejrzewam, że nie pracujesz tam od 2-3 lat albo jednak pracujesz ale w Centrali blisko samego Pana Prezesa i jesteś jednym z wielu "potakiwaczy" bez własnego zdania). Kto ma własne zdanie i potrafi spojrzeć merytorycznie (z boku) na zachowanie tej firmy wobec swoich szeregowych pracowników ten od dawna z własnej woli tam nie pracuje.

@Januzi

Zapomniałem zadać pytania Tobie @Pracownik: czy jeszcze pracujesz w GP; jeśli tak to ile tam pracujesz i na jakim stanowisku, mhm ? Czy nie pracujesz przypadkiem w Zarządzie GP ?? Proszę o konkretną i szczerą, w miarę możliwości, odpowiedź.

Haha

Haha tak, na pewno... a co ma napisać jak tam pracuje? Rodzinna atmosfera? Niby gdzie? Na korytarzu, gdzie każdy chodzi ze spuszczoną głową?

Obecni pracownicy

To pracownicy na rozkaz przełożonych dodają pozytywne opinie, żeby zamydlić oczy przyszłym pracownikom, którzy w to uwierzą...

Specjalista ds. Kadr i Płac

Rozmowa telefoniczna wstępna z rekruterką, po zaakceptowaniu rozmowy telefonicznej telefon z zaproszeniem na rozmowę w biurze, spotkanie rekrutacyjne z dwoma paniami , jedna z pań miła , druga z pań zadawała tylko pytania z wiedzy kadr , pytań ok 10 , dodatkowo test zadaniowy z zakresu płac. Brak jakichkolwiek informacji ze strony pracodawcy o godzinach pracy, umowie etc Rozmowa nie podobała mi się i nie ze względu na braki wynikające z zadań płacowych ale ze względu na wyniosły ton , na pokazanie wyższości , na to że jedna z pań uważa, że wszystko wie a z pewnością wszystkich wskaźników nie zna na pamięć , brak wiedzy z zakresu prowadzenia spółek , oceniam negatywnie bardziej atakująco moją osobę niż przyjaźnie

wyliczenie ekwiwalentu, wyliczenie kwoty netto wynagrodzenia , wyliczenie brutto

Sylwia

Nie polecam na dłuższą metę, pracę w HR-rze z prawdziwego zdarzenia mam teraz a nie podczas wspołpracy z jednym z oddziałów.Poza tym zostałam bardo źle potraktowana przez jedną z kierowniczek regionu i nie tylko ja- ale nie każdy musi być profesjonalistą ????

Mm.
@Sylwia

Nie tylko Ty... Brak szacunku do podwładnego to w tej firmie codzienność.

HR
@Sylwia

Grupa Progres nie rozumie, co to jest HR i jest przykładem bylejakości na rynku pracy. I jeszcze wiceprezes wypowiadający się w mediach na tematy, o których nie ma zielonego pojęcia - żenada.

Słabo

Na szczęście już nie pracuję w tej firmie, dzięki temu wiem jakie możliwości daje rynek i mogę powiedzieć, że inne agencje oferują o niebo lepsze warunki i profesjonalne środowisko pracy. Nigdy nie zostałam tak źle potraktowana przez kierownika regionalnego jak właśnie przez pewną panią w Grupie Progres. Trudno.... bywa, co nas nie zabije to nas wzmocni ;) Tab właśnie stało się w moim przypadku. Dzięki temu zmieniłam pracę, pracuję za godziwe pieniądze w dziale HR pewnej Firmy, jestem doceniana za moje zaangażowanie ( które podczas pracy w Grupie Progres nic nie znaczyło),doszkalam się czasem nawet za własne pieniądze, bo w końcu mnie stać i przeprowadzam rekrutacje na wyższe stanowiska niż była to podczas mojej pracy w Grupie Progres.Praca tylko na początek

@Słabo

Dziękujemy za opinię. Przykro nam, że ma Pani niemiłe doświadczenia związane z pracą w naszej firmie. W związku z opisaną sytuacją uprzejmie prosimy o dokładny opis zdarzenia na adres pr@grupaprogres.pl. Wtedy będziemy mogli bliżej przyjrzeć się sprawie i wyciągnąć odpowiednie konsekwencje. Jeśli są jeszcze kwestie, które według Pani powinniśmy zmienić w funkcjonowaniu naszej firmy. prosimy również przedstawić je w mailu. Życzymy powodzenia w nowym miejscu pracy.

Słabo
@Grupa Progres Sp. z o.o.

Dziękuję za odpowiedź,jednak opis wydarzenia sprzed kilku lat nic tu nie zmieni. Nie zajmuje się donosicielem .Poziom zachowania owej Pani pozostawił wiele do życzenia,w związku. Z tym nie zamierzam postępować tak samo nieprofesjonalnie.Swoją opinię jednak mam prawo zamieścić na portalu.Pozdrawiam

@Słabo

Brawo @Słabo za asertywność. GP trzeba "twardo" odpowiadać. A w ofertach pracy nie podają konkretów od ładnych paru lat.

Wojt

Uważam , że progres to bardzo dobry , solidny i dbający o swoich pracowników pracodawca , polecam ????????????????????????

@Wojt

Wot o żartowniś...

Januzzi

Może APT Progres u Wójta na wsi gminnej po PGR-owskiej (najlepiej w woj. warmińsko-mazurskim daleko od granicy z Kaliningradem) to szczyt marzeń o karierze. W dużych miastach wojewódzkich lub powyżej 70 tys. mieszkańców niestety w większości przyp. tak nie jest.

@Januzzi

Dziękujemy za komentarz. Ciężko jednak określić czy odnosi się on do zatrudnienia w oddziałach Grupy Progres czy ma Pan na myśli pracę u naszych klientów. Nie mniej jednak zapewniamy, że w ramach struktur zapewniamy pracownikom możliwość rozwoju, awansów i oferujemy wynagrodzenie zgodne z aktualnymi wymaganiami rynku - niezależnie od tego gdzie umiejscowiony jest oddział.

Przykro nam, że nawet pod pozytywnym komentarzem muszą znaleźć się osoby, które podważają daną opinię.

@Grupa Progres Sp. z o.o.

Mi też jest przykro drodzy pracownicy centrali Grupy Progres (z wyjątkiem paru osób, którzy pracę tam traktują SERIO i z uśmiechem na twarzy odnoszą się do kandydatów do pracy i swoich koleżanek kolegów), że jesteście tak słabym pracodawcą a o wypłacie za zlecenia trzeba wam przypominać telefonicznie lub ewentualnie osobiście po parę razy. W innych firmach w tej branży (zwłaszcza tych międzynarodowych) nie ma aż takich problemów jak u Was. Inne firmy rozwijają się a nie kurczą (zwijają ogon).

@Januzzi

Panie Januzzi, skonsultowaliśmy opisaną przez Pana sytuację z działem odpowiedzialnym za wypłatę wynagrodzeń, aby mieć pełen obraz sytuacji i aby nie wprowadzić Pana w błąd. Zlecenia, o których Pan wspomniał, wypłacamy zawsze przed terminem. Wyjątkiem są sytuacje, w których nie otrzymamy od zleceniobiorcy na czas niezbędnych dokumentów lub np. numeru bankowego. Wówczas na terminowość nie mamy wpływu. Dodatkowo, jeśli był Pan u nas zatrudniony jako pracownik tymczasowy i wykonywał pracę u jednego z naszych klientów, to obowiązywała nas umowa, zgodnie z którą wynagrodzenie powinien otrzymać Pan do 21-go dnia miesiąca. Często zleceniobiorcy mylą termin wypłaty z terminem z umowy o pracę i stąd wynikać mogą nieporozumienia. Mam nadzieję, że rozwialiśmy Pana wątpliwości. Jeśli sytuacja wymaga dodatkowych wyjaśnień - zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Odnosząc się do pozostałych, negatywnie przedstawionych przez Pana treści: nasza firma ciągle się rozwija, otwierając nowe oddziały, podejmując współpracę z nowymi klientami i poszerzając oferty pracy. Nasi pracownicy starają się zachować uśmiech i miłe słowo we wszystkich kontaktach służbowych. Jednak jak wszyscy - posiadamy różne usposobienia i jedni z nas są bardziej pogodni, inni bardziej zdystansowani (co nie oznacza, że nieprzyjaźnie nastawieni). Życzymy pozytywnego nastawienia!

@Grupa Progres Sp. z o.o.

Możecie podać przykład gdzie otworzyliście ostatnio nowy oddział? To ciekawe... Z tego co wiem raczej oddziały się zamykają.

@Grupa Progres Sp. z o.o.

Ciekawe stwierdzenie, gdyż z tego co mi wiadomo oddziały są raczej zamykane .... Możecie podać przykład gdzie ostatnio otworzyliście nowy oddział ???

@Grupa Progres Sp. z o.o.

..."nasza firma ciągle się rozwija, otwierając nowe oddziały, podejmując współpracę z nowymi klientami i poszerzając oferty pracy. Nasi pracownicy starają się zachować uśmiech i miłe słowo we wszystkich kontaktach służbowych. Jednak jak wszyscy - posiadamy różne usposobienia i jedni z nas są bardziej pogodni, inni bardziej zdystansowani (co nie oznacza, że nieprzyjaźnie nastawieni)."... Możecie to powtarzać ile razy chcecie. Ja i tak nie uwierzę. Zapewne Państwo (spora cz. z Was, która z wiadomych względów nie ujawnia się) w to też nie wierzą co piszą. Typowa korporacyjna nowowmowa - mowa trawa. Daję Wam jeszcze 2 - 3 lata obecności na rynku usług HR. Jeśli przetrwacie to może uwierzę.

@Grupa Progres Sp. z o.o.

@Grupa Porgres Po pierwsze Pan Januzi przez jedno z a nie 2 Z. Po drugie ..."Dodatkowo, jeśli był Pan u nas zatrudniony jako pracownik tymczasowy i wykonywał pracę u jednego z naszych klientów, to obowiązywała nas umowa, zgodnie z którą wynagrodzenie powinien otrzymać Pan do 21-go dnia miesiąca."...owszem jest taki zapis w umowie ale Państwo stosują go tylko w teorii. Praktyka jest niestety o wiele brutalniejsza. Po trzecie: "Często zleceniobiorcy mylą termin wypłaty z terminem z umowy o pracę i stąd wynikać mogą nieporozumienia." Odróżniam termin wypłaty od terminu UoP. I ostatnia rzecz "nasza firma ciągle się rozwija, otwierając nowe oddziały, podejmując współpracę z nowymi klientami i poszerzając oferty pracy. Nasi pracownicy starają się zachować uśmiech i miłe słowo we wszystkich kontaktach służbowych. Jednak jak wszyscy - posiadamy różne usposobienia i jedni z nas są bardziej pogodni, inni bardziej zdystansowani (co nie oznacza, że nieprzyjaźnie nastawieni)."...uśmiałem się nieco czytając ten fragment. Mowa trawa. Jeśli za max. 3 lata będziecie jeszcze istnieć to będzie znaczyć, ze umiecie w tym biznesie działać. Przed Wami już teraz sprawdzian z działalności (czas zarazy).

@JohnyBravo

@JohnyBravo Z tego co słyszałem (mój kolega "kocha" Grupę Progres i wciąż bierze stamtąd zlecenia na inwentaryzację; ja przestałem pracować dla nich w XII'19) to być może zamkną oddział w Pruszczu Gd. do końca tego roku. Także masz rację Panie Johny Bravo.

@Januzi

Sorry, chodziło mi o oddział w Tczewie. Mój kolega mieszka na stałe w Pruszczu Gd.ale czasem zagląda do oddziału w Tczewie (pracuje tam w fabryce jakiejś podobno do której codziennie; bez nd.; dojeżdża autem jako pasażer z innymi kolegami z pracy). W Pruszczu Gd. NIE MA oczywiście oddziału Grupy Progres. Ostatnio jak tam był (w poł. II br.) trafił tylko na 1 Pana (na całe biuro 1 osoba), który był b. nieuprzejmy wobec klientów. @JohnyBravo Sorry jeszcze raz za pomyłkę geograficzną.

Olaf
@JohnyBravo

Chciałbym poczytać o warunkach pracy a nie o tym co pracodawca otwiera lub zamyka. Nie ma to nic wspólnego z tym co oferuje pracodawca.

@Olaf

Skoro pracodawca chwali się otwieraniem nowych oddziałów to chciałbym wiedzieć gdzie konkretnie.

@JohnyBravo

Jako agencja pracy na bieżąco badamy potencjały danych oddziałów i rynków. Dostosowujemy się do sytuacji w konkretnych regionach. To czy w danym regionie jest nasz oddział czy nie, zależne jest od wielu czynników. Jeśli chodzi o decyzje biznesowe, to są to tematy, którymi nie dzielimy się na forum dotyczącym warunków pracy.

@Grupa Progres Sp. z o.o.

Wszystko rozumiem, ale skoro napisaliście, że otwieracie nowe oddziały chciałbym wiedzieć gdzie ? Proste pytanie :) To chyba nie jest tajemnicą ?

Moja opinia

Powiem szczerze: Ta firma była dla mnie jednym wielkim rozczarowaniem. Przyszedłem do niej skuszony rozmową z mangerką mającą tworzyć dział rekrutacji stałych na Polskę. Było wiele obietnic co do możliwości rozwoju, kariery itp. Niestety żadna z tych rzeczy nie okazała się prawdą. "Dział" rekrutacji stałych to jakieś nieporozumienie. Firma zbiera jakieś ochłapy z rynku, których nie chcą realizować inne, szanujące się agencje, przyjmowane stawki są śmieszne niskie i jak się można domyślić również i wynagrodzenia. (usunięte przez administratora) Z czym do ludzi ? Nie wstyd wam udawać poważną firmę ?

@Moja opinia

W tej firmie najlepsi ludzie już byli. Zostały same lizusy i osoby bez ambicji. Prawdą jest, że zatrudniają coraz więcej Ukraińców do swoich biur, bo nie ma kto pracować. Poziom rozmowy rekrutacyjnej pozostawia wiele do życzenia. Firmie zależy tylko na kasie, mają w głębokim poważaniu pracowników.

karolinap.
@JohnyBravo

Zgadzam się! kierownicy z przerośniętym ego nie szanujących w żadnym stopniu współpracowników i osób podległych. Rekruterzy chamscy, potrafiący w trakcie rozmowy odbierać telefony i (usunięte przez administratora) innych żeby osiągnąć awans.... tfuuuuu! Mam nadzieje że ta agencja upadnie bardzo szybko!

krul
@Moja opinia

dlatego rs juuz nie będzie. szykują się zwolnienia wszystkich z rs w przyszłym roku

Perceptive
@krul

Czy firma ma problemy finansowe?

P.
@Perceptive

Już dawno :)

pytanko
@P.

Serio zamykają dział rekrutacji stałych ? Ale to co dział pracy tymczasowej również

lol
@pytanko

Tak słyszalam. Podobno ten dział się nie opłaca. Jedna kierowniczka regionalna sama zrezygnowala, bo wiedziala co się święci.

@pytanko

@P Działu rekrutacji pracy tymczasowej nie zamkną. Z tego żyją i mają bieżący zysk. Byliby nielogiczni gdyby zlikwidowali ten dział. A dział rekrutacji stałej zostanie zapewne ograniczony. Niewtórzy ich klienci (firmy) nie mają już do nich zaufania podobno. Wolą outsourcing z innych agencji pracy 9gdzie panuje większy porządek w obsłudze administracyjnej i lepszy kontakt jest) po prostu.

Moja opinia

Jako były pracownik - rektutacje stałe odradzam pracę dla tej firmy. Zarobki fatalne, dużo poniżej tego co oferuje konkurencja. Atmosferą fatalna- ludzie są zachęceni aby na siebie nawzajem donosić do przełożonych. Jedyny sposób motywowania to strasznie zwolnieniami lub odebraniem premii. Nie dziwne że tyle osób stamtąd odchodzi.

Zaciekawiona

Z ciekawości weszłam poczytać komentarze. Jestem szczerze zdziwiona skad tyle negatywnych opinii. Być może część z nich dotyczy klientów progresu - tam na atmosferę pracy no niestety nie będzie miał wpływu pracodawca. Więc tu bym się zastanowiła czytając opinie. Dodatkowo skąd takie nagromadzenie komentarzy w ostatnim czasie? Może to jedna „przychylna” osoba, której szczególnie zależy na zepsuciu wizerunku Progresu? Więc jeśli mogę moim komentarz zmienić trochę wyobrażenie o firmie - to z chęcią go zostawię. Możliwość rozwoju oceniam jako - dobrą; atmosferę i ludzi tam pracujących - pozytywnie; wynagrodzenie - podobne jak w branży; benefity typu pakiet medyczny, multisport i inne - są i w całkiem ciekawej formie. Pozdrawiam wszystkich, którym nudzi się w domu i wchodzą na go worka wystawiać negatywne opinie.

@Zaciekawiona

Dziękujemy za miłe słowo. Mamy nadzieję, że tak jak Pani napisała - komentarz nieco zmieni wyobrażenie o Grupie Progres. Niestety z reguły wygląda to tak, że niezadowolony internauta chętniej podzieli się negatywną opinią, niż ten zadowolony pochwali współpracę - ale takimi prawami rządzi się właśnie internet. Życzymy wszystkiego dobrego.

Pracownik...

Co możecie powiedzieć o nowej Pani w biurze oddział Katowice?

@Pracownik...

Z chęcią odpowiemy na pytania dotyczące pracy w naszej firmie. Na pytania dotyczące konkretnych, zatrudnionych u nas osób - niestety nie. Nie jest to też miejsce na tego typu pytania.

Januzzi

@Pracownik To nie powinna być sprawa dla Polaków, że wyżywa się słownie / psychicznie na swoich rodakach. Ukraińcy tak mają, że lubią się żreć między sobą. Co innego gdyby zaczęła atakować Polaków (czy Ślązaków o ile pracuje w Katowicach). Wówczas trzeba zainterweniować.

@Januzzi

Do tej pory nie otrzymaliśmy sygnałów dotyczących nieprawidłowego traktowania pracowników w naszym katowickim oddziale - zarówno jeśli chodzi o polskich pracowników, jak i tych z zagranicy. Jeśli Twój komentarz faktycznie odnosi się do naszej działalności, prosimy o przedstawienie problemu na adres: pr@grupaprogres.pl.

Kryspin

Kontrolerzy jakości mają dobre warunki, nie wiem jak inne stanowiska, ale ja jestem zadowolony

Klon
@Kryspin

Długo pracujesz? Czy jest jakiś kontakt rekrutacyjny ;) ?

@Kryspin

Dziękujemy za pozytywną opinię.

Oliver

Treść napisana poniżej przez jakiegoś "Względnie zadowolonego" chyba najlepiej oddaje podejście właścicieli tej agencyjki: Jeżeli przyjdziesz po podwyżkę ( nawet 100 zł brutto), upomnisz się o niewypłaconą premię lu zwrócisz uwagę na to jak kierownictwo zwraca się do pracowników, od razu grożą Ci zwolnieniem i przypominają, że na Twoje miejsce czeka w kolejce z 10. Wiele osób, nawet takich, które pracowało od wielu lat w progres, z tego właśnie powodu odeszło lub zostało usuniętych. Właściciele zupełnie nie liczą się z ludźmi, dla nich to tylko masa do zarządzania. Nie liczcie na karierę czy godziwy zarobek, no chyba, że najniższa krajowa na umowę tymczasową to Wasze marzenie. A najlepsze jest to, że nawet na social mediach nie nadążają z usuwaniem wizerunków swoich dawnych pracowników, bo ci tak szybko uciekają

Franciszek
@Oliver

Jeżeli rzeczywiście pracodawca informuje pracownika, że na jego miejsce jest tyle osób chętnych, to chciałbym zweryfikować, czy słowa te mają odzwierciedlenie w rzeczywistości? Daj znać, czy rzeczywiście tak wielu kandydatów chciałoby pracować w firmie Grupa Progres.

Frank
@Franciszek

No chyba nie bardzo. Owszem takie teksty, że zaraz na twoje miejsce przyjdzie następny, to tam standard. Ale w rzeczywistości mają olbrzymi problem z rekrutacją kolejnych naiwnych zarówno w Gdańsku jak w innych franczyzach. Ludzie się już połapali co to za firma.

@Frank

Dokładnie !!! Dlatego biorą Ukraińców oraz studentów w ramach praktyk i staży do biur regionalnych i centrali . PORAŻKA PO CAŁOŚCI

Johny
@AL PACINO

Pracowałem jakiś czas temu w Grupie Progres. Zgadzam się firma już nie tylko u klientów zatrudnia Ukraińców i z tego się głównie utrzymuje,ale także w oddziałach. Porażką jest, że kierownikami zostają młode osoby zupełnie nie przygotowane do tej roli i niekompetentne. Firma na wszystkim oszczędza centrala wystawna a oddziały regionalne straszą swoim wyglądem. Nie ma szacunku do pracownika jesteś tylko trybem w maszynie. Wiele osób z orzeczeniem niepełnosprawności dostaje najniższą krajową... Brakuje szkoleń i inwestycji w ludzi, którzy na to zasługują. Kto przejrzał na oczy ten szybko odszedł tak jak wielu wieloletnich Kierowników, Dyrektorów... Jest coraz gorzej. Firma może być dobra dla osoby, która zaczyna swoją drogę zawodową.

Odpowiedź dla Johny
@Johny

Taki jest właśnie pomysł na biznes tych panów: Zatrudnić jak największą liczbę osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, dzięki czemu dostaje się zwrot z PFRON-u oraz tzw. stażystów na umowy zlecenia. Gdy kończy im się ważność orzeczenia - są zwalniani. A najlepsze jest to, że tym ludziom nie wypłaca się nawet należnych im ekwiwalentów za dodatkowe dni urlopowe, które im przysługują jako niepełnosprawnym. Sprawa kwalifikuje się do Państwowej Inspekcji Pracy.

@Odpowiedź dla Johny

Zgłosić to do PIP i wypłacą raz dwa.

JużNiedługo
@AL PACINO

Zobaczcie że jeszcze dwa lata, firma ogłosi upadłość. Prezes wyjedzie na Cypr albo do Hiszpanii i tyle będzie z progressu. To już ostatnie chwile, byle nałapać kasy z pefronu tak jak mówiliście.

@Odpowiedź dla Johny

Niestety Inspekcja pracy niewiele tutaj wskóra. Oni dobrze wiedzą jak działać. NIestety.

prawda
@JużNiedługo

taka prawda, już chodzą słuchy że są problemy finansowe i niektóre oddziały przynoszą straty, ludzie odchodzą sami widząc co się tu kroi

@prawda

Jak jest w firmie duża rotacja jak tutaj to wiadomo, że dzieje się źle. Firma nastawiona jest tylko na zysk i zarabianie kasy, pracownik się nie liczy. Ma siedzieć cicho i robić swoje. Normalna rzecz, że ludzie będą odchodzić

Nikolas
@Oliver

Firma kiepska. Zarobki bardzo niskie, większość na poziomie najniższej krajowej. Atmosfera też taka sobie. Dlatego też większość pracowników to zaciąg ze wschodu - oni są bardziej zdesperowani i mniej świadomi swoich praw.

Widzę, że konkurencja się uaktywniła w ostatnich dniach :-(

Regres

Ta firma to zwykła farsa. Pracownicy sfrustrowani fatalnymi zarobkami - w większości jest to najniższa krajowa na umowę zlecenie lub umowę tymczasową. Wszyscy wzajemnie na siebie donoszą i obmawiają, ale to co dominuje to zwykły strach o pracę. Jedynym sposobem motywowania jest tutaj tekst " jeżeli ci się nie podoba to na twoje miejsce znajdziemy kolejną" Prawda jest taka, iż w firmie jest olbrzymia rotacja, w przeciągu roku wymienia się 80 % składu danego zespołu/działu. Ludzi po prostu uciekają. A kasowanie komentarzy przez progres to jest skandal.

@Regres

Dziękujemy za opinię. Bylibyśmy wdzięczni, gdybyś chciał podzielić się nami w wiadomości mailowej (pr@grupaprogres.pl), w którym miejscu spotkałeś się z takim traktowaniem - czy masz na myśli któryś z naszych oddziałów czy może też naszego klienta, u którego pracowałeś (firmę, której świadczymy usługi). Wówczas pozwoli nam to przyjrzeć się sprawie i ją wyjaśnić, ponieważ zależy nam, aby środowisko pracy było przyjazne. Podejrzewamy również, że umowy, o których wspominasz dotyczą pracowników tymczasowych, których zatrudniamy właśnie dla naszych klientów. Jeśli chodzi o kasowanie komentarzy, to jeśli są zgodnie z regulaminem, pracodawca nie ma możliwości usunięcia takiego komentarza.

Śledzę tę stronę regularnie i zauważam, że firma usuwa niewygodne komentarze.

Jeśli brakuje jakiś opinii to dlatego, że musiały być niezgodne z regulaminem, a niezgodne są między innymi te opinie noszące znamiona pomówienia, zawierające wulgaryzmy, sugerujące zarzut przestępstwa lub w inny sposób naruszające prawo.

@Grupa Progres Sp. z o.o.

Opinie zawierały samą prawdę, więc proszę się nie tłumaczyć :) Nikt tu niczego nie wymyśla.. Sami sobie na to zapracowaliście. Negatywne opinie i to, co z nimi robicie mówią same za siebie .

Tak jak pisaliśmy - nie mamy możliwości usunięcia komentarzy, które są zgodne z regulaminem. Prosimy więc o przestrzeganie zasad. Jeśli uważa Pan, że jakiś komentarz niesłusznie został usunięty, prosimy o kontakt z Go Work.

To jest skandal. Gdzie się podziały wszystkie prawdziwe, ale niekorzystne opinie o Progres zamieszczane przez pracowników ? Gowork niestety coraz bardziej traci na wiarygodności. Wystarczy zapłacić aby takie firmy były bezkarne

Dziękujemy za wypowiedź i jednocześnie informujemy, że Grupa Progres nie płaci serwisowi za cenzurowanie wypowiedzi.

EX pracownik
@Grupa Progres Sp. z o.o.

BZDURA !!! W takim razie pytam się gdzie jest moja opinia, bo widzę, że została usunięta ????? Boicie się prawdy, bo byli pracownicy mają duuuużo do powiedzenia.

boski alwaro

kiedy do ktorego dnia pensja z progresu wyplywa do 18 czy do 19

@boski alwaro

@boski alwaro Zależy jakiego rodzaju pracy / stanowiska szukasz. Jeśli chodzi o podrzędne stanowiska pracy o charakterze dorywczym typu inwentaryzacje (po kilka w miesiącu mają z reguły) to wypłata do 21 następnego m-ca dopiero. Stanowiska pracy takie jak np. Kasjer / Sprzedawca (obsługa jedynie kasy fiskalnej i ewentualne wykładanie towaru wokół kas) lub Merchandiser (w tym lodówki i chłodnie za które brak dodatku) to z reguły do 25 następnego m-ca chyba, że pracodawca ustali inaczej. Nie wiem jak z wypłatami na stan. specjalistów typu: stolarz; elektromonter; elektryk; spawacz; monter kadłubów okrętowych; pracownik ogólnobudowlany; kafelkarz czy magazynier w CD. Nie aplikowałem na te oferty.

Mikrus

Odradzam pracę za pośrednictwem tej firmy. Proponuję najpierw poczytać komentarze poniżej, to niestety w 99% prawda: m.in. opóźnienia w wynagrodzeniach itp.

@Mikrus

Dziękujemy za opinię dotyczącą pracy tymczasowej. Nie chcielibyśmy jednak, aby rzutowała ona na całkowity obraz naszej firmy. Staramy się dbać o naszych pracowników i w taki sposób współpracować z klientami / firmami, w których pracują zatrudnione przez nas osoby, aby wynagrodzenia docierały do pracowników na czas. Jeśli jednak sytuacja taka miała miejsce - bardzo przepraszamy. Z chęcią złożymy szersze wyjaśnienia poza forum.

Przestrzegam przed tą firmą. Gdy zakończyłem z nimi współpracę, tygodniami musiałem dopraszać się o wszystkie potrzebne dokumenty jak np. świadectwo pracy oraz wyjaśniać zaniżone wynagrodzenie. Oczywiście pod podanym numerem telefonu nikt nie odbierał, wszystko trzeba z nimi załatwiać poprze pocztę, wysyłając listy polecone z tz. zwrotką, co kosztuje. Ogólnie skandal, dopiero jak ich postraszyłem złożeniem skargi do ZUS oraz PIP to poskutkowało. Firma krzak.

Trudno nam się odnieść do komentarza, ponieważ nie wiemy którego z oddziałów on dotyczy. Bardzo prosimy o maila na adres pr@grupaprogres.pl z dokładnym opisem sytuacji. Obiecujemy ją wyjaśnić. Mamy nadzieję, że pozostałe warunki zatrudnienia odpowiadały Pana potrzebom. Jednocześnie chcielibyśmy sprostować informację na samym końcu wypowiedzi - Grupa Progres funkcjonuje od 2002 roku i jest firmą o ugruntowanej pozycji na rynku.

Potencjalny pracownik

Kompletny brak profesjonalizmu, umawiają na rozmowę o pracę przedstawiają warunki kompletnie inne niż te które oferuje pracodawca. Zawyżają wynagrodzenie proponowane przez pracodawcę. Po czym nie informują o wyniku rozmowy. Totalne (usunięte przez administratora) Strata czasu i pieniędzy na dojazd do firm na rozmowę o pracę.

@Potencjalny pracownik

Nie zgadzamy się z opinią. Przykładamy szczególnych starań, aby przekazywane przez nas informacje podczas spotkań rekrutacyjnych były rzetelne i zgodne z tym, co oferuje pracodawca. Staramy się także, aby każdy proces rekrutacyjny - niezależnie od wyniku - zakończył się poinformowaniem kandydata o wyniku rozmowy. Jeśli jednak w tym przypadku zabrakło kontaktu z naszej strony, uprzejmie przepraszamy. Przekażemy uwagi osobom odpowiedzialnym za procesy rekrutacyjne.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Progres Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Grupa Progres Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Progres Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 54.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Progres Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 4 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Progres Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Grupa Progres Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.