Opinie o poczta-polska.pl - Poczta Polska S.A. w Warszawa

Poczta Polska zajmuje się świadczeniem usług pocztowych, bankowych, ubezpieczeniowych i logistycznych dla klientów indywidulanych, firm i instytucji, za pośrednictwem prawie 7,2 tysiąca placówek, agencji oraz filii pocztowych.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Poczta Polska S.A. w Warszawa

Mtm

(usunięte przez administratora) kila i mogila nawet dodzwonic sie nie mozna caly dzien w kolejce 20 osob wezcie cos z tym zrobcie aplikacja fajans ktory nie dziala 4 dzien czekam na paczke ktora jest w drodze i nic sie nie zmienia kpina i tyle pozwolcie zeby inpost przejął wasze przesylki bedzie wtedy expresowo terminowo i na czas

@Mtm

Czyli standard ....czego tu oczekiwać , brakuje pracowników ,a reszta pracuje za 2600 plus premia ,więc jest jak jest. Dobrze na poczcie mają jedynie Tłuste Koty, dyrekcja , naczelnicy...reszta to plebs z pensja na poziomie minimalnej.

Były listonosz

Listonosz paczkowy rozworzenie pączek po tygodniu szkolenia dostajesz auto i jeździsz sam pracowałem po 10 h liczyłem na premie i większe pobory 200h za cały miesiąc 2430 masakra pozdrawiam

Paczki dostarczane są z wielkim opóźnieniem. Aktualnie czekam już na przesyłkę drugi tydzień. Warto wspomnieć, że do tej pory nie otrzymałam żadnej informacji od Poczty Polskiej czy moja paczka została wysłana czy jest w doręczeniu, nawet nie wiem kiedy mam się jej spodziewać.

Przemek

Poczta Polska brzmi dumnie ale solidność tej instytucji jest po niżej wszelkich oczekiwań czas dostarczenia przesyłki to wieczność ,płacisz za priorytet i zadowolony ???? otrzymujesz przesyłkę 5 dnia od nadania . Szok. Bylem pracownikiem Poczty w latach 90 i wtedy było o niebo lepiej .Dzisiaj ta instytucja istnieje ,tylko po co ?

@Przemek

Poczta istnieje po to aby , wszystkie Tłuste Koty miały ciepłe i dobre posadki. Pracownik na dole się nie liczy .U nas w urzędzie za chwilę będzie więcej w biurach siedzieć, jak roznolic listy i paczki......to jak ma być dobrze ?????

Szukali pracownika na zastępstwo w małym mieście. Z racji tego, że spełnione zostały wszystkie wymagania w ogłoszeniu postanowiłam się zgłosić. CV wysłane, odzewu brak. Oczywiście wiadome jest to, że nie odpowiada się na każde zgłoszenie. Po kilku tygodniach dostaje telefon z dużego miasta wojewódzkiego, który operuje oddziałem w wyżej wspomnianym małym mieście. Rozmowa przebiegała miło, pani pytała o doświadczenie zawodowe, studia, przedstawiła zakres obowiązków, płacę oraz dała do zrozumienia, że będę przyjęta i mam przyjść na szkolenie do miasta powiatowego. Na wejściu oczywiście przywitała mnie bardzo niemiła obsługa poczty. Przyjechałam na szkolenie, które okazało się być rozmowa kwalifikacyjną z kierownikiem… Po rozmowie z kierownikiem obiecał odezwać się do końca tygodnia. Oczywiście telefonu ani maila nie dostałam… Dopiero po jakimś czasie przyszedł mail z informacja, że wybrali kogoś innego… Jaki pech, że w małym mieście każdy się zna i ostatecznie nikogo tam nie przyjęli, bo pracownik, dla którego szukali zastępstwa wrócił do pracy. Ogromna dezinformacja oraz zmarnowanie czasu, ale wiadomo z tym się trzeba liczyć szukając pracy.

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
Już tam nie wrócę.

Ja się zastawiasz, co się dzieje, że ta poczta jeszcze istnieje. Pracy full, pensja najniższa krajowa, brak premii, brak paczek świątecznych, brak wszystkiego. Zrezygnowałem po 3 miesiącach pracy, jest tragedia nie polecam. W tej firmie to tylko zarząd zarabia pieniądze, reszta to (usunięte przez administratora) Ta firma jest hańbą dla Polski, pod każdym względem, czy traktowania pracownika czy klienta. A powinna być dumą jako firma państwowa i służyć ludziom a pracowników godnie wynagradzać.

sowa

Nie polecam wytrzymałam 2 tygodnie na dziale segregacji były tylko nocki od 17 do 5 z jedna przerwa 15 minutowa. gdy mialam tak 3 dni pod rzad do pracy bylam wykonczona. Najgorsze ze gdy na swoim dziale konczylismy segregacje wysylano nas na 2 bo tam kobiety wiedzialy ze nam kaza im pomoc. Odradzam za (usunięte przez administratora) pieniqdze szkoda zdrowia

Klient

Witam ponieważ Poczta Polska nie umie przyznać się do błędów prywatnie to pisze na forum. Wysłałem paczkę ubezpieczyłem ja dodatkowo ponieważ w środku było szkło. Wykupiłem opcje ostroznie.Oczywiście zabezpieczyłem folia strefa karton kawałki tektury folia do wypełnienia karton i czarną folią na zewnątrz bo na kartonie był jakiś napis a tak być nie może. Adresat odebrał i otworzył ja bez kuriera no i klops bo zbita lampa. Reklamacja nie było końca a w każdej piszą że to nie ich wina tyłka źle zapakowane lub nie otworzona przy kurierze. Na wstępie wypełnia się protokół gdzie opisuje się wszystko co i jak było zapakowane a w reklamacji czytam że zapakowałem lampy w folię bombelkowa a to nie wystarczy. Chodź tak nie było wysyłam wcześniej paczki tego rodzaju i nic się nie stało. Piszą że na zewnątrz paczka nie budziła zastrzeżeń a jak ktoś chce zobaczyć coś prze czarna folie streczowa która nigdy się nie ułoży równo. No i wogule oni poprawnie transportują i obchodzą się z pączkami a nawet w necie pełno filmów i zdjęć ja wygląda paka kuriera oraz panów i pań z poczty. Ale jest jedno w tym wszystkim śmieszne że pracują tam ludzie którzy są dość bystrz gdy widza list reklamacyjny poczty polskiej to do skrzynki trafia już wcześniej otwarty. Żenada można pisać i sie śmiać ale na koniec reklamacji przepraszają za zaistniałą sytuację jednocześnie informując że to przecież nie zz ich winy ale liczą na dalszą współpracę. Monopol się skończył i (usunięte przez administratora) też . Nie polecam nikomu współpracy w jaki kolejek sposób. Niezadowolony były klient.

wuter

masakra z paczkami poczty polskiej nigdy nie dojeżdżają na czas zawsze wprowadzają w błąd gdy się do nich dzwoni , według mnie to powinni zająć się tylko listami a nie żadnymi paczkami skoro się dają rady. Bardzo bardzo nie polecam

Sławek

Wysłałem paczkę 10.11.2021 do Holandii z prezentami dla wnuków, dziś jest 26.11.2021 paczka jeszcze nie dotarła, a podają że termin dostawy to 8 dni roboczych. Pierwszy i ostatni raz korzystam z usług poczty polskiej

Od czasów (usunięte przez administratora) nic się nie zmieniło. Paczka expresowa ,priorytetowa nie dotarła. Żadnej możliwości monitorowania,zero odpowiedzialnościze strony pracowników. Koszt 18zł. Przy dzisiajszej konkurencji na najwyższym poziomie. Poczta nie ma żadnego poziomu.

Ruchacz Krzysztof

Nie polecam w (usunięte przez administratora) od samego poczatku w (usunięte przez administratora) leca i nie da sie dodzwonic na ta (usunięte przez administratora) inoflinie w dodatki kurier w (usunięte przez administratora) leci zostawiajac awizo gdzie od rana bylem w domu a nikt nie przyjechal

LeniweTypy
@Ruchacz Krzysztof

Nie wystarczy być w domu. Trzeba jeszcze otworzyć drzwi!

Robert

Przesyłka nadana jako PRIORYTET Status przesyłki Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa Nadanie 2021-11-16 11:45 UP Grodzisko Dolne Wysłanie przesyłki 2021-11-16 14:52 UP Grodzisko Dolne Nadejście 2021-11-16 17:12 Terminal Przeładunkowy Wysłanie przesyłki 2021-11-16 20:33 Terminal Przeładunkowy Nadejście 2021-11-17 06:33 Terminal Przeładunkowy dziś mamy 2021-11-18 godz 17:20 i sladu po przesyłce jednym słowem naciąganie za priorytet. Żenada i tylko przypadek że nadawca nadał prez tę firmę.

Magda

Hej, jak oceniacie pracę na stanowisku specjalisty ds. Obsługi gotówkowej. Chodzi o liczenie pieniędzy ze skarbca na 3 zmiany.. Czy weekendy też wchodzą w grę? I to wszystko za najniższa krajowa?

JoAnna
@Magda

Ktoś bliski ode mnie pracuje na tym stanowisku. Niestety sobie nie chwali, raczej narzeka. Odpowiedzialność finansowa za kazdą pomyłkę. Najniższa krajowa, a nawet mniej bo podstawy dostaniesz 2600 zł brutto i dopłacą Ci premią 223 zł brutto. Jak się pomylisz to i tej najniższej nie będzie, a o pomyłkę łatwo. Praca w święta i w niedziele również. Jak w szpitalu, tylko tam chociaż dobrze zarabiają. Jeżeli masz inna ofertę pracy to zrezygnuj z tej bo duzo odpowiedzialnej pacy za grosze. Dobre dla desperatów

@JoAnna

Dziękuję. Na pytania na rozmowie nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi odnośnie pracy w weekendy czy święta. Usłyszałam, że można się dogadać ze zmianami. O konsekwencjach na wypadek pomyłki nikt nic nie wspominał. Niestety.. ???? Zastanowiła mnie odpowiedź na pytanie o perspektywy podwyżek, awansow .. Powiedzieli wprost, że to raczej niemożliwe na ten moment i nie wiadomo czy się to zmieni. No nic. Fakt, że troszkę zdesperowana jestem, ale nie wiem czy aż tak, by ponosić koszta za pomyłki, gdzie to przy takich pieniądzach nieuniknione.. Szczególnie na nockach ???? dziękuję za obszerną opinię. Pozdrawiam

JoAnna
@Magda

Nie ma sprawy ! Oni na rozmowach przedstawiają tylko pozytywy aby nie odstraszyć potencjalnego pracownika. Dogadania zazwyczaj nie ma. Wypadnie Ci w grafiku nocka w święta lub niedziele i musisz przyjść. Nie dostaniesz za to dodatkowych pieniędzy bo praca jest w systemie równoważnym. Jak wypadnie tak przychodzisz, wolne kiedyś tam Ci dadzą. O podwyżkach zapomnij. No chyba ze ciśnienia i pracy :)) Najniższa krajowa i jak będziesz na nocki pracować to jakiś tam dodatek nocny ( nie kokosy wcale) dostaniesz bo to w kodeksie pracy jest więc łaski nie robią.

@Magda

Na pewno praca w weekendy , nocki jak najbardziej ....... Ktoś musi przygotować pieniądze na placówki w niedziele , aby było na wypłatę świadczeń w poniedziałek rano , to somo tyczy się np .świąt . Oczywiście jak się pomylisz to płacisz z własnej kieszenie , wszystko musi grać co do 1 grosza. Wypłata zapewne najniższa krajowa , plus dodatki za nocki i niedziele, na nic innego bym nie liczył.

Alex
@Magda

Daj se spokuj. Praca nie byłaby najgorsza, ale nie za takie pieniądze. Brakuje pracowników człowiek robi na wszystkich stanowiskach, czasem za dwie osoby i nic za to nie ma, tylko ciągle gadanie, że nie ma nadgodzin! A jak coś się na ten temat powie to w odpowiedzi usłyszy, że nikt cie na siłę nie trzyma.

Kola
@JoAnna

Przychodzisz w niedzielę, żeby kierownik zmiany lub inny lizodup miał wolne.

klient

Paczki notorycznie są otwierane i ponownie zaklejane . A jeśli nie otwarte to dziurawiona, aby zajrzeć do środka.

jaro

(usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) podmienili paczki. mojej reklamacji nie uwzględnili ale paczkę która dostałem wysłał sklep do klienta, moja nie widomo gdzie poszła. mając dane sklepu na dokumentach jakich były w środku. zadzwoniłem do tego sklepu oni dostali odszkodowanie za zgubiona paczkę, tez reklamowali. a ja nic, odpisali ze mam isc do sadu. (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) polska poczte.

nick

DOSTAJĘ JAKO LISTONOSZ 212 POLECONYCH DO ROZNIESIENIA PLUS POCZTA ZWYKŁA W SWOIM REJONIE. Pani Kontroler dokłada mi expresy z obcego rejonu. Pracuję od 7.30 do 17.30. Na drugi dzień za 2 expressy, których nie dałem rady wynieść pani kontroler w arkusz usterkowy wpisuje mi upomnienie i straszy potrąceniem 100zl z premii. Mam juz dosyc tego zastraszania i szantazu.Drodzy Pocztowcy czas coś z tym chamstwem naszych szanownych kontrolerow coś zrobić...

@nick

Jest coś takiego jak Kodeks Pracy i Inspekcja Pracy. Hasło Inspekcja Pracy działa na kierownictwo Poczty Polskiej jak Woda Święcona na diabła.

Apollo
@nick

Widzę, że wszędzie jest podobnie, zastraszyć, nakrzyczeć i dorzucić więcej roboty bo każdy się boi.

listonosz 21 lat w zawodzie
@Anonim

Anonim! Z choinki się urwałeś? Inspekcja Pracy w tym (usunięte przez administratora)? Tu, oficjalnie, jest wszystko cacy. Jeżeli jedna lub kilka osób protestuje, to nagle tracą swój rejon i są poniewierani jak szmaty. Znaczna część listonoszy nie piśnie słówka z prostego powodu: to właśnie oni są ludźmi, na których narzekacie. Przychodzi taki do pracy na 7 i o 12 ma koniec. Dlaczego? Proste. Wypisał przed wyjściem w rejon awiza na formatowo duże polecone, a nawet z małymi listami też mu nie chce się iść. I znowu awizo. Taki ma się skarżyć? Przełożonym to odpowiada. W tym bagnie jest jedna zasada: klient się nie skarży, czyli jest ok. Poskarży, to go obłaskawimy i zapewnimy, że "uczulimy listonosza, aby więcej się to nie powtórzyło". Uczulają. Listonosz mówi: Znowu ta (usunięte przez administratora) naskarżyła. I do tego klienta będzie już nosił przesyłki. Do innych- niekoniecznie. Gdzie tu miejsce na jakość usług? Ja zaginam po 12, 13 godzin dziennie od kilku lat. Klienci są zadowoleni. Córeczkę widzę rano, kiedy wstaje i wieczorem, kiedy kładzie się spać. Sobotę i niedzielę z po prostu przesypiam ze zmęczenia. A co słyszę od przełożonych? "DLACZEGO WRACA PAN TAK PÓŹNO Z REJONU?" I nie mów, że "przecież możesz zmienić pracę", bo znajdę Cię i ciekaw jestem, czy powiesz mi to w oczy ????

Generał
@listonosz 21 lat w zawodzie

Witam Kochani koledzy i koleżanki listonosze sami jesteśmy sobie winni bo my nauczyliśmy naszych "nadzorców "takiej rzeczywistości pracy to my pracujemy jak woły za marą pensyjkę. To nikt inny jak my pomagamy ekspedycji rozładować ambulans czy posegregować pocztę a "Sfera ludu nadzorującego " ma to do siebie że szybko się uczy i już mamy to na stałe. Nikt inny tylko my sami pracujemy po 11h i 12h godzin a wpisujemy 8 h godzin a prezes spoglądając z wysoka tylko się śmieje To my sami jesteśmy winni temu nikt inny. Już dawno ten proceder wyzysku powinien być właśnie przez nas samych zakończony tylko że my opieramy się na związkach zawodowych i tu znowu kpiny Co słyszymy rozmawiamy tak ale o czym z 1500 podwyżki spadło na 1000 a dostaliśmy 120 zł (przed podatkiem )łaskawy prezes rzucił coś dla listonoszy w listopadzie no a faktycznie tyle i tak musiał by dać w Styczni Jaja nie prawdasz. Kochany p. prezes i jego menagiieryy . Rozwiązań jest kilka podam dwa 1- Prezes na listonosza tak na miesiąc 2- Maszyny stop naczelnicy w rejon Podsumowanie tych działań wreszcie porozmawiamy o pracy którą wykonujemy a nie k...........................a o złotej rybce Serdecznie pozdrawiam wszystkich Listonoszy (w moim urzędzie tak dodam sami karty rozdajemy a co 4 naczelnik już piastuje stanowisko A co )

@Generał

Piszcie nadgodziny i nic wam nie zrobią, byle wszyscy tak robili. A jak się nie podoba to PIP

Aaaaa

Pracuję na okienku. Muszę rozliczyć listonoszy z przesyłek. Zaczynam pracę o 7.30 a kończę o 18 lub później, bo listonosz nie wysłał rozliczenia. Za nadgodziny nie płacą. Odebrać też nie mogę, ponieważ mi się nie należą. Co mam zrobić?

Kodzak
@listonosz 21 lat w zawodzie

Ale powiało grożą w ostatnim zdaniu buahahahahah

Liścionosz
@Aaaaa

No, przepraszam. Jednakże mam małe "niestety"... Kiedy policzę ilość samych poleconych to rezultat nie mieści się w ośmiu godzinach pracy. Przekazy z całą resztą listowia i okruchami radości wolnego handlu Państwa Środka, nie dają zejść z rejonu wcześniej niż około 18-19. Czas zadaniowy w tym przypadku to wyzysk większy niż na jakimkolwiek innym stanowisku pracy w PP. To praca za darmo, za cenę utrzymania etatu. Najczęściej z obciążeniem po nieomylnej starszyźnie.

Piotrek

A jak pisać nadgodziny jak nie ma żadnego zeszytu pracy czy rejestru przepracowanych godzin a naczelnik sam sobie wypisuje to co sobie wymyśli ?

Agi
@Piotrek

A do tego kontroler pokumany z miejscowymi gangusami. Nigdy nie wiadomo co odwalą

nick
@Aaaaa

zmień pracę

Malcolm M
@Piotrek

No właśnie, niby gdzie zapisywać nadgodziny? I kto będzie czuwał nad prawidłowością ich raportowania???

MK
@listonosz 21 lat w zawodzie

Współczuję Wam, listonoszom. Chciałam napisac skarge, ale widzę, że to nie ma sensu. Jest Was poprostu za mało...? Znajoma wysłała mi list priorytetem, czekam juz tydzien i nadal go nie otrzyamałam :(

@nick

Ja zrobiłam i zostałam zwolniona UP Kołobrzeg 1 po 36 latach pracy ,wiec nic nie zrobisz nie zmienisz tej mentalności jedynie co możesz zwolnij się i szukaj innej pracy ,życie nie zaczyna i nie kończy na Poczvue

Shadow
@listonosz 21 lat w zawodzie

Dawaj znajdź mnie. Powiem Ci to prosto w ryj. Jest wszędzie pełno roboty. Nie moja wina że się boisz odejść i zatrzymałeś w PRL-u.

Slawny7@o2.pl
@nick

Zawsze możesz pójść na budowę, bo ponoć budowlańcy zarabiają krocie...

KandydatWawa

Pracował ktoś w dziale obsługi przesyłek zagranicznych na Łączyny w Warszawie?

Nina
@KandydatWawa

Ja osobiście nie, ale mam znajomych, którzy uciekli stamtąd od razu bo okazywało się to 12 godziną orką na rozdzielni za grosze.

Jak oceniacie pracę na stanowisku Obsługi klienta? Dziś pani z HR powiedziała mi, że wynagrodzenia wynosi 2.800 brutto.

Zośka

@Zośka

Zośka ,co tu tłumaczyć ? Praca w okinku za najniższą krajowa , będziesz musiała znosić skargi klientów na wszystko , wciskać im te wszystkie badziewia , a jak się pomylisz ,to zapłacisz ze swojej kieszeni. Zapomnij o jakiś bonach na święta , premiach czy np "Kredkowym " Generalnie praca dla desperatów.

pocztówka78

jedyną zaleta pracy na Poczcie (urząd pocztowy ) jest ...heh nie ma zalet ,nawet pseudo formalny grafik nie zawsze jest do utrzymania...ile razy zamiast o 21 wychodziło sie o 23 bo system ledwo dyszał lub agencja nie dowiozła kasy na czas...pieniądze przy tym stresie i odpowiedzialności to kpina ...brak solidnych kursów ,rzucają gdzie popadnie...to naprawdę ostatnia deska gdy szukasz pracy....nie wspomne o paczkach ważących tony podrzucanych przez kurierów...jesli komuś się wydaje ,ze Pani w okienku nie robi nic tylko stempluje znaczki to zapraszam na Pocztę

Zostaw merytoryczną opinię o Poczta Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Poczta Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Poczta Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 405.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Poczta Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 343, z czego 43 to opinie pozytywne, 222 to opinie negatywne, a 78 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Poczta Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Poczta Polska S.A. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Poczta Polska S.A.
1.5/5 Na podstawie 896 ocen.

Poczta Polska S.A.