Rzeszów należy zaliczyć do kolejnych miast w województwie podkarpackim, w którym obserwuje się spadek bezrobocia 6,9%. W mieście organizowane są targi pracy, dynamicznie rozwijają się małe i średnie firmy, realizowanych jest szereg projektów mających wspierać walkę z bezrobociem. Sprawdźmy, jakie branże są w Rzeszowie uznawane za te, w których najłatwiej o pracę.

Branża kurierska w Rzeszowie

W Rzeszowie stosunkowo łatwo o zatrudnienie w branży kurierskiej. Posiadając prawo jazdy, można skorzystać nie tylko z ogłoszeń o pracę, ale też wysłać cv do firm, w których jest się zainteresowanym objęciem posady.

Handel w Rzeszowie

Przedstawiciele handlowi nie narzekają na pracę i zarobki w Rzeszowie. To jeden z zawodów deficytowych. Na tego typu ogłoszenia warto zwrócić uwagę, ponieważ niejednokrotnie pracodawcy nie wymagają od nowych pracowników doświadczenia zawodowego.

Branża IT w Rzeszowie

IT to branża, w której brakuje pracowników nie tylko w Rzeszowie. Jest to tzw. sektor z dużą odpornością na kryzys. Stale poszukiwani są w tej dziedzinie programiści oraz administratorzy stron internetowych. W Rzeszowie widoczne jest także duże zapotrzebowanie na doświadczonych informatyków.

Branża gastronomiczna w Rzeszowie

Gastronomia w Rzeszowie rośnie w siłę. W mieście potrzebni są: kucharze, szefowie kuchni, pomoc kuchenna, kelnerki oraz barmani. To doskonałe oferty dla młodych osób, które zdecydowanie często potrzebują pracy nie tylko w sezonie, ale również w czasie studiów, aby zarobić na swoje potrzeby.