Ostatnio praca w gastronomii stała się bardziej atrakcyjna – nie tylko dla kucharzy, kelnerów, ale również dla właścicieli food trucków. Własny biznes w gastronomii może otworzyć każdy – nie wiąże się to z otwarciem nowej restauracji!

Pieniądze na własny biznes

Jeśli masz pomysł na interes to jest już 50% sukcesu. Większość osób nie jest oryginalna i przerabia jedynie wcześniejsze pomysły konkurencji. Czy założenie własnej działalności jest drogie? Wszystko zależy od tego co chcesz sprzedawać – czy będzie to budka, food track czy może rower w przypadku sprzedawania lemoniady? Do handlowania bugerami, zapiekankami czy pierogami niezbędny będzie w pełni wyposażony bus, a to oznacza koszty. Pamiętajmy, że tego typu inwestycje często bywają jedynie sezonowe np. w okresie letnim.

Czy można nauczyć się gotować?

Niektórzy uważają, że do gotowania potrzebny jest talent. Okazuje się, że w wielu przypadkach wystarczy tylko pasja i dużo pracy. Zostać kucharzem można np. dzięki Szkole Policealnej GoWork.pl, ponieważ po zdaniu egzaminu kwalifikacji T. 15 absolwent otrzymuje tytuł Technika żywienia i usług gastronomicznych.

Jeśli myślimy o rozpoczęciu pracy w gastronomii warto pomyśleć również o specjalizacji np. cukierniczej czy związanej z cateringiem. Coraz więcej osób zamawia torty na imprezy typu imieniny, ślub czy ważna rocznica lub organizuje przyjęcia, bale firmowe, na których nie może zabraknąć poczęstunku.

Z pewnością praca w gastronomii bywa wymagająca, jednak zawsze warto spełniać się zawodowo. Obecnie istnieje wiele dotacji dla branży gastronomicznej, więc rozpoczęcie własnej działalności jest o wiele prostsze Również rynek pracy sprzyja kucharzom, kelnerom i technologom żywienia – stawki godzinowe na przestrzeni lat uległy znacznej poprawie.

Szukasz pracy w gastronomii? Skorzystaj z wyszukiwarki ofert na stronie GoWork.pl. Ogłoszenia, które znajdują się na portalu, możesz filtrować pod kątem interesujących Cię kryteriów. Do wyboru są m.in. rodzaj umowy, tryb pracy i wymiar etatu. Poza tym, na portalu znajdziesz opinie o ogłaszajacych się pracodawcach. Piszą je byli i obecni pracownicy oraz osoby, które odbyły rozmowy rekrutacyjne. Dzięki nim możesz dowiedzieć się więcej na temat firmy, do której zamierzasz aplikować. Możesz również zapisać się do newslettera. Gdy pojawi się nowa oferta z Twojego regionu dostaniesz powiadomienie drogą mailową.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_100780832_m%C5%82ody-szef-kuchni-p%C5%82ci-m%C4%99skiej-przyprawia-warzywa-w-woku-w-kuchni-komercyjnej.html

Oceń artykuł
0/5 (0)