Opinie o Colquimica Polska w Plewiska

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Colquimica Polska. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Colquimica Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Chemia organiczna, nieorganiczna i przemysłowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Colquimica Polska w Plewiska

HejterHejterów!

Witam wszystkich czytających! Z chęcią odniosę się do innych opinii które zostały umieszczone poniżej. 1.pyranie o "luźne piątki". nie ma czegoś takiego. jest to firma produkcyjna, więc pracownicy mają określony "uniform" zapewniony przez firme. oczywiście mowa o ubraniach ochronnych od stóp do głowy. 2. opinia ' poznaniaka ' jest moim zdaniem w 100% poprawna i prawdziwa. 3. nie ma czegoś takiego jak ' lubończyk' jak już to lubonianin. 4. firma pod żadnym pozorem nie jest skończona. wręcz przeciwnie, rozrasta się całkiem dynamicznie. ekipa się zmienia, ale żeby było gorzej niż kilka lat temu? raczej wątpie. 5. opinia pana ' nominał' jest z jednej strony bólem d.py, bo jak sie nie myje to stopy śmiedzą. tak działa natura ziomuś:D no to tyle ze śmieszków. Moim zdaniem wszelkie opisywanie o magii i kocach strachu to również ból d.py... krauzule poufności podpisuje się wszędzie więc... portugalczycy zarabiają w euro? Bzdura. Bariera językowa? sam jestem zaskoczony że jeszcze są młodzi ludzie którzy nie umieją podstaw j. angielskiego. jak się nie chciało uczyć, to praca w colquimice może być wyzwaniem. lider ma ludzi za utrapienie? wątpie. oni też są kontrolowani, więc jak się nie spiszą też poniosą odpowiednie konsekwencje formalne lub nieformalne. Włamania di szafek? nie słyszałem o czymś takim. bezpieczeństwo i L4. ślizgo? może jak sie ma krzywe giry. poparzenia? jak sie wkłada ręce gdzie nie powinno to tak jest. ( a rekawic się nie używa bo bylo by trzeba przejść 10m. do szafki gdzie rękawic jest od koloru do wyboru) TOKSYCZNY ROZPUSZCZALNIK! generalnie wszystkie rozpuszczalniki są toksyczne, a te w firmie są raczej mało toksyczne. do sprzątania masz rękawice maski i czego dusza zapragnie. ( tylko trzeba iść do tej przeklętej szafki całe 10m.). generalnie panie nominał masz pan ból d.py. Podsumowując jak szukasz stabilnej pracy to Colquimica jest w sam raz. pieniądze są ok. jeżeli masz wszystko w głowie poukładane to będziesz zadowolony. Pozdro hejterzy

valongo
@HejterHejterów!

i własnie to, że ekipa się non stop zmienia świadczy negatywnie o tej firmie, bo powoduje to, że pracownicy pracujący najdłużej non stop szkolą i robią za 1,5 osoby a nie tylko za siebie, zatem ciągła rotacja nie świadczy o rozwoju. O rozwoju takiej firmy jak Colquimica świadczy raczej stawianie kolejnych linii produkcyjnych - szkoda, że potem stoją i się kurzą, i uruchamiane są tylko po wygaszeniu innej, a to wynika z tych ciągłych zatrudnień o których piszesz, które niestety są wynikiem odejścia kogoś innego. Fakt: gorzej nie jest, jest miernie ale stabilnie, a jeśli chodzi o kasę to lepiej ale tak zmienił się cały rynek - nie tylko Colquimica. Ogólnie wygląda mi to na wpis Lidera - oni mają w tej firmie (usunięte przez administratora) fuchy, zakres obowiązków pozwala na spędzanie min. 1/3 czasu na fajce :P i jeszcze jedno: skoro sam poprawiasz "lubończyka" to wyjaśnij co to są "krauzule" bo ja kojarzę tylko klauzule.

hejterhejterów
@valongo

z tym liderem to ostro przestrzeliłeś. A poprawiłem lubończyka bo to źle brzmi. jak by nazwać mieszkańca poznania poznańczyk? nie miało to na celu zwrócenia uwagi na poprawną pisownię lecz na generalne, denne brzmienie samego wyrazu.(ale fakt mogłem się powstrzymać, polonistyki nie studiowałem. bardzo mi miło że są w firmie ludzie na poziomie i wyłapują takie błędy) z tą "krauzulą" popełniłem błąd.PRZEPRASZAM BARDZO WSZYSTKICH KTÓRYCH PORUSZYŁ W SPOSÓB NEGATYWNY MÓJ POPRZEDNI WPIS "klauzulą" jest poprawnie. wujek google tak mówi. Tak szczerze od serca. Colquimica nie jest zła. pracowałem wcześniej w kilku firmach, mniejszych lub większych, więc mogę śmiało powiedzieć, że mogło być gorzej. firme tworzą ludzie, jak pracownicy mają firme gdzieś, i nie mówie tylko o najniższym szczeblu, to żeby było lepiej jeszcze daleka droga. Fakt, że z rotacji ludzi nic dobrego nie wynika, z tym że ludzie z doświadczeniem robią więcej od nowicjuszy też się zgodze, ale według mnie jak na dziesięciu zostanie jeden zaangażowany a dziewięciu się zwolni to mała strata. Ludzie przychodzą i odchodzą. bardziej chodzi mi o to, że wiele osób które najgłośniej krzyczą jak im źle i jak (usunięte przez administratora) jest ta firma, tak naprawde zachowuje się jak nasz polski(usunięte przez administratora)którzy skandują że im sie należy i (usunięte przez administratora) takie moje zdanie i to będę podtrzymywał. pozdro jeszcze raz hejterzy

Szczepan
@valongo

Nie jest to zaklad pracy godny polecenia.

Ciekawy
@Szczepan

Dlaczego?

Niko
@HejterHejterów!

Wiem że już "delikatnie" po czasie lecz muszę dodać od siebie słów kilka. Na początek informuje iż pracownikiem owej firmy nie jestem, nie byłem i być nie zamierzam. Nie dla mnie takie obozy. Jadąc rano samochodem stanął za mną autobus z tej firmy nazwa i byłem ciekaw co to. Ale do rzeczy o co mi chodzi. Ktoś tu pisze że sam jest zdziwiony że w tych czasach tak mało osób zna angielski. Muszę temu czopowi przypomnieć iż firma jest w Polsce, jesteśmy Polakami i nikt nie ma obowiązku znać angielskiego żeby się porozumieć w pracy. Kiedy ja pracowałem w Irlandii nie miałem pretensji że nikt nie mówi po polsku tylko musiałem się dogadywać po angielsku. Ale to było tam. Tu jest Polska łbie i mówimy po polsku. Jak ci nie pasuje polski język i aspirujesz na takiego światowca to wyjazd na zachód i będziesz mógł po angielsku gadać. Tu językiem urzędowym jest polski nie angielski więc jak jacys pseudo mądrzy tu przyjechali się wymadrzac to i języka niech się nauczą.

Va
@Niko

Skoro to nie jest firma Polska i się nie zna języka to się wysyła CV gdzieś indziej

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Colquimica Polska?

Buty i nożyk ????

Sylwia
@Hmm

Typowo dla stanowiska chyba? Nie każdy potrzebuje do pracy telefon i samochod służbowy :D Na jakim ty pracujesz? :)

Boogie

Mam mieszane uczucia, mój team jest ok ale zarządzanie firma mi sie nie podoba. Nie wiem czy bym polecił do pracy, coś dziwnego sie dzieje od jakiegos czasu. Dyr dziwny.

Izabela
@Boogie

A na ile w tym zarządzaniu dziwnym twój team ma samodzielność i nie podlega tak mocno temu dyrektorowi?

Boogie
@Izabela

Samodzielność? Żartujesz… Jedna osoba trzyma łapę na wszystkim, zapomnij o samodzielności.

Hanna

Jak już piszesz taki komentarz to może napiszesz dlaczego nie polecasz?

Colquimica
@Hanna

Ok napisze Szefostwo traktuje ludzi z gory, dyrektor oddziału nie wie co się dzieje ale ma swoich ludzi których faworyzuje, ja nie chce pracować w takich warunkach

Colquimica Polska prowadziła rekrutację na stanowisko Technik utrzymania ruchu. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
Leszno
Franky

Co tam slychac w Colquimice? Jakie warunki teraz proponuje firma? Warto wracac?

Leszek

Nie masz wygórowanych wymagań. Ktoś rok temu pisał, że proponowali mu 2300 na rękę. Ciekaw jestem, czy nadal tyle proponują na początek?

Suchy
@Leszek

Cześć.. dziś idę na rozmowę jako kierownik magazynu dam info co i jak ...

Lidia
@Suchy

Jako kierownik to wątpię czy usłyszysz 2300, ale oczywiście się okaże. Ja trzymam kciuki i napisz co było :)

Suchy
@Lidia

Dałem wyżej info obszerna wiadomość .. tam gdzie pisze 4zmiany ???????????? brak słów

Łucja
@Suchy

chyba nie ma tego posta bo nie widze jak to 4 zmiany, praca po 6h czy czegos nie rozumiem ?

Witam.. Byłem w dniu dzisiejszym na rozmowie kwalifikacyjnej jako lider zmiany osoba przeprowadzająca rozmowę miła , sympatyczna ale .. No właśnie ale zawsze zostaje , praca wstępnie na (4 zmiany) co pierwsze słyszę ! Istnieją 3 zmiany w systemie 4 brygadowym to fakt ale 4 zmiany ??? Pytałem ale odpowiedź brzmiała , że non stop robimy więc 365 dni w roku sobota , niedziela pracująca , okres nadgodzin rozliczany kwartalnie oddawane w dniach wolnych ..a teraz uwaga !!!! Od czerwca zmiana planu pracy po 12h - 3 dni pracy 2 dni wolnego i tak przez cały miesiąc . Umowa okres próbny , wynagrodzenie no właśnie i tutaj kolejne ale ...nie podają na rozmowie kwalifikacyjnej żadnej stawki ty masz podać i koniec jak będą zainteresowani to zadzwonią jak nie to masz oczekiwać 2 tygodnie i gryźć ścianę bo firma nawet kulturalnie nie da znać czy tak czy nie. Jako lider zmiany po mimo zarządzania grupą ludzi masz również pracować fizycznie tu coś przewieźć wózkiem , tam coś załadować ręcznie , czasem i stać przy maszynie i ja obsługiwać ...jeśli mam być obiektywny to szukają po prostu (usunięte przez administratora) do pracy i nic więcej ...pierwszy raz spotykam się z firmą która na rozmowie nie podaje swoich widełek dla mnie to szukanie po prostu (usunięte przez administratora) do czarnej pracy i nic więcej ! Ogólnie nie polecam i szukam dalej pracy ponieważ nie będę się łudzić że do mnie firma może zadzwonić bądź nieeee Jeszcze raz nie polecam i odradzam !!

Były

Nie polecam, jest wiele lepszych firm. Praca w utrzymaniu ruchu, 4k brutto podstawy, do tego czasami zmiany w weekendy. Wielokulturowa firma przez co angielski jest wymagany ale to że ty umiesz nie oznacza że reszta umie i tu się pojawia problem. Szef Portugalczyk więc i "temperament" musiał mieć. Czasy covida więc maseczka obowiązkowa na hali a to że trzeba się przekrzykiwać by cokolwiek usłyszeć przez maseczkę to już nie obchodzi. Główny majster wszechwiedzący a naprawdę nic nie umiejący. Za takie pieniądze przy takiej atmosferze nie warto tu pracować.

Ciekawski

Warto aplikowac? Jaka atmosfera w firmie? Co firma oferuje pracownikom?

Czy pracownicy w Colquimica Polska dogadują się między sobą?

ax;

Ciężko się dogadać jak każdy w innym języku mówi.

Mieczysław
@ax;

Tak dużo jest obcokrajowców? Z jakich krajów najczęściej są? Ukraina?

eldo
@Mieczysław

A jak, norma

Emilia
@eldo

A teraz to jeszcze większy ich wysyp jest może tutaj czy sytuacja na świecie nie ma wpływu na to?

andrzej

Totalny (usunięte przez administratora), sama zagranica. Nie warto, pracowalem rok a czuje sie jakbym stracil dziesiec.

nikodem
@andrzej

oj.... ciekawe dlaczego już nie pracujesz. Teraz tylko ostatnie sieroty tracą pracę....

Małgorzata
@andrzej

Chodzi o ciężką atmosferę czy było tam aż tyle pracy?

Mam pytanie jaka teraz jest sytuacja w firmie?

jxl

(usunięte przez administratora) Ogólnie nie warto. Prawie nikt w tej firmie nie rozmawia po Polsku. Żeby we własnym kraju się człowiek męczył.

Bosss
@jxl

Nikt cie tu na siłę nie trzyma !

Franky

Jakieś opinie? Wypowie się ktoś kto dłużej pracuje?

@Franky

Z tego co widzę i słyszę to ciężko może być o jakąkolwiek nową opinię gdyż Polaków i osób posługującym się językiem polskim jest coraz mniej.

Hmm

To Ty w koncu jesteś bylym czy obecnym pracownikiem?

@Hmm

Z Nicku chyba jak byk wynika. Teraz to ja zapytam. Ty tam pracujesz czy aplikujesz? Bo z takim czytaniem ze zrozumieniem to wpisujesz się tam idealnie.

Hmm

Z nicku wynika, z wypowiedzi nie. Zdecyduj się. Skąd możesz "widzieć" skoro już tam nie pracujesz? (usunięte przez administratora) i tyle.

Jak szefostwo w Colquimica Polska traktuje ludzi?

Col

Jest fajnie, normalnie. Nie narzekam a troche juz tu robie. Ogolnie polecam

Karol

Byłem na rozmowie w tej firmie. 2300 do ręki mi zaproponowali. Nie polecam. 6 lat doświadczenia jako operator maszyn/produkcji. Taką samą stawkę proponują ludziom bez doświadczenia czy żulom z ulicy. Szkoda Waszego czasu ludzie.

@Karol

Moze byles w innej firmie na rozmowie, bo ja bylem niedawno i zaproponowali cos innego. Niedlugo zaczynam

@Nowy

W takim razie powodzenia.

Agnieszka
@Karol

Hej. Dziękuję za twój wpis. Super, że podzieliłeś się tutaj na forum z nami informacją o porponowanych zarobkach w tym przedsiębiorstwie na stanowisko operatora maszyn/produkcji. Jestem jednak ciekawa, czy dowiedziałeś się może, czy do tej pensji dochodzą jakieś dodatki pieniężne, benefity lub premie za pracę?

Ciekawy
@Agnieszka

Podbijam, wysłałem CV i jestem ciekaw

@Agnieszka

Premia liczona w śrubkach. Beżowi, UPAina, i kilku Polaków na palcach jednej ręki. Niemniej nowoczesny park maszynowy i dojazd zapewniony. Ogólnie są lepsze firmy.

Pracownik Colq
@Karol

a co Ty możesz wiedzieć o premii i warunkach pracy skoro nawet jej nie zacząłeś? Przeszkadzają Ci osoby innej narodowości? Powodzenia.

Nominał????

ZAROBKI/AWNS\JĘZYK/CZAS/LEADER/TRANSPORT\HR!!!\ODZIEŻ /RASIZM\BENEFITY\POMIESZCZENIA SOCJALNE\PAPIEROSY / KLIMATYZATORY I WENTYLACJA/OPINIA 1.ZAROBKI 3200brutto?? Ok...Na rękę dostaniesz...ja dostalem 2000. Po pierwszym miesiącu, ponieważ nie wiadomo dlaczego, ale nowemu za frekfencję się nie należy i tyle!! Obiecują po pierwszym miesiącu dostaniesz... -AWNS- wszystko owiane mocą slowa,kontaktów,niejasność i magiiii. Szkoda mówić!! każdy podpisuje poufność w tej kwestii więc rozowa z tkzw starym pracownikiem jest okryta kocem strachu i niepewności. Oficjalnie natomiast wiadomo,że pracownicy z Portugalii,ktorzy zajmuja stanowiska dowodzące... Dostają wypłate jak, na Portugalską firme przystało, czyli oczywiście w euro. Do 10 dnia,każdego miesiąca - fakt tutaj ok. Zawsze na czas była. CZAS: Praca 6dni w tyg i 2 dni wolnego. 3zmiany standard 6-14\14-22\22-6. 30min przerwy. JĘZYK - ½tkzw team leaderów nie mówi w j. Polskim!!!! Tylko po Portugalsku i Angielsku! Jeżeli, Nie znasz któregoś z poprzednio wymenionych..? Twoje pierwsze dni będą dla Ciebie niezłym wyzwaniem LEADER -brak dokłanego, określenia zakresu działań.(chyba ze, kolega tórego Ci przypiszą jako hmmm ... Stróża?opiekuna, akurat nie zapomni, co ma przekazać \wszystko usłyszysz)Dodam jeszcze że owy"opiekun" nie jest niczym motywowany. Zwyczajnie, jesteś jego dodatkowym utrapieniem, po za coodziennymi obowiązkami!) BENEFITY multisport, luxmed, ubezpieczenie na zycie. TRANSPORT Darmowy -niedopracowany, na wszystkie zmiany ten sam czas. Odjazdu...zeby na rano byc 20-30nin na TERENIE PRACY!!!!! HR przyjmuje tylko w wyznaczonym,czasie - wywieszka znajduje się w kuchni, co dla pani w biurze jest bardzo istotną kwestia ...???????? ODZIEZ Wszyscy na produkcji maja jednakowe strasznie nie wygodne,bez wentylacji buty ..w których po kilku pierwszych dniach robią się straszne odciski, i zaczynaja śmierdzieć!!!!! Jeden z kolegów polecil mi na to specjalny srodek, który niemal kazdy stosuje =/ aaa i trzeba pamiętać o plastrach, na odciskki...których regularnie w apteczce zwyczajnie niema. Zwykly,pracownik produkcji otrzyma t-shirt z dodatkiem tworzyw sztucznych, koloru szarego????‍♂️co wzmaga dyskomfort przy pracy fizcznej. W szegolości na tkzw.”platformie" Spodnie długie czarne i grube. RASIZM Na wszystkich zmianach panuje wielo kulturowość- warto wiedzieć jeżeli ktoś ma z tym problem. POMIESZCZENIA SOCJALNE Nowe toalety,szatnie i prysznice. Automat z batonami.Zmiana popołodniowa i nocka otrzyma rowniez bułke po jednej na głoweI napojami. Szfki zabezpieczone kłódką szyfrowa, UWAGA NA WŁAMANIA do których niestety dochodzi..... PAPIEROSY Niema większych problemów. Po za przerwa-w wyznaczonej strefie. KLIMATYZATORY I WENNTTYLACJA Klimatyzacja w biurach natomiast na hali slaba wentylacja w szególności na tkzw. Platformie gdzie ręcznie wrzuca sie składniki kleju....wymaga wiele do zyczenia. BEZPIECZEŃSTWO I L4 Na terenie hali jest jak na lodowisku trzeba uważać żeby przypadkiem sobie czegoś nie zrobić, zdarzaja sie poparzenia, okresowo trzeba również czyscic hale toksycznym rozpuszczalnikiem Co mają wykonywać p.p. o w A o zdrowie trzeba dbać! Gdyz jeżeli jesteś na okresie próbnym i coś się stanie prawdopodobnie nie masz do czego wracać???? OPINIA Generalnie nie polecam! Monotonia, brak perspektyw, i porozuminia za przeciętna kase. Dziesiątki absurdów, Sam dyrektor nie ma na tyle mocy sprawczej, zeby "szarakowi" jakoś ten czas umilić. Radio jest barierą której nie da się przełamać Nie znajomość angielskiego moze znacznie wplynac na twoje zaaklimatyzowanie i umiejętności. Brak respektowania własnych regulaminów. A dla respektujących zero korzyśći to po co się starać? "Jest jak jest i nic nie zrobisz" mówia doświadczeni pracownicy. Wszystkie te aspekty ,maja wplyw na brak harmonii i generalny JUBEL????????

PIĘKNIE
@Nominał????

Pięknie podsumowane. Warte podkreślenia są: zadania liderów bo jest ich na zmianie dwóch na kilku osobowy zespół oraz jakośc HR-u - porażka!

Ex
@Nominał????

To dziwne masz kolo doswiadczenia, ja bylam bardzo zadowolona i z przerw, z ktorych nikt tam nie rozlicza tak naprawde (mozna schodzic nietylko na owa 30minutowa ale i na 10-15 min.gdy schladzaja sie pillowy), bulki i zimne + gorace napoje, owocowe srody a realnie owocow jest tyle,ze zapas jest do piatku, czyste i ladne szatnie z lazienkami zaopatrzonymi w prysznice, a co do zarobkow to ja za pierwsze 16 przepracowanych dni dostalam ponad 2300 zl netto (mowie o tylu dniach gdyz bylam przyjeta ok.10dnia miesiaca nie zdradzam dokladnie bo chce zachowac anonimowosc). Odeszlam choc sam dyr mnie chwalil i namawial do pozostania z uwagi na jedyna rzecz,ktora mi przeszkadzala w tym miejscu- skwar i duchote. Byc moze wroce pozna jesienia. Zarobki moich znajomych tam to po pelnym pierwszym miesiacu ok.2600zl, po drugim juz 2800 a po 3cim 3000netto. Jestem pewna,ze za ostatni mies.ktory byl ciezszy z uwagi na to iz wiele osob mialo urlopy wynagrodzenie wyszlo im jeszcze lepsze. A nie robi sie niczego szczegolnego i skomplikowanego. Ja wracalam do domu nie jak po pracy a jakbym byla na zakupach w miescie. Luz, spokoj, dobra placa i bogaty socjal plus darmowy dojazd. Warto tam pracowac!

On28
@Ex

Ahaha to długo nie pracowałaś i o robocie nic nie wiesz tylko jedynie jak pakować przychodzi świeżak taki jak ty i po 3 miesiącach odbiera tyle co pracownik po 3 latach

Nomi
@Ex

Twoja opinia....hmm Masz albo nie wielkie doświadczenie zawodowe. Z pewnością skromne oczekiwania rozwojowe. Brak spostrzegawczości... ALBO ZWYCZAJNIE., TWOIM ZADAMIEM JEST POPRAWA TRAGICZNEGO WIZERUNKU.

Prawilny
@Nominał????

Tak myślę po przeczytaniu, pracujesz tam nadal? Skoro generalna opinia była zła to po co tam pracowałeś? To mnie zawsze zastanawia...narzekać łatwo, doceniać już trudniej.

Mati4

Fajnie, normalnie.

Jakie wartości są cenione w Colquimica Polska?

Jedna która bardzo zapadla mi w pamięci to " sztuka jest sztuka". Oczywiście mowa tu o pracowniku.

Czy firma zadbała o integracje w firmie?

@Marek

w pandemii?

Praca

Czesc, co sie dzieje teraz w firmie? Jaka sytuacja?

Luck
@Praca

Napiszecie cos?

Zostaw merytoryczną opinię o Colquimica Polska - Plewiska

• Jak się pracuje w Colquimica Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Colquimica Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Colquimica Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 3 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Colquimica Polska