Timac Agro Polska

Poznań

Opinie o Timac Agro Polska

Hanna

@Gregor, czy pomimo przeczytania poprzednich opinii o Timac Agro Polska, zdecydowałeś się na aplikowanie do firmy? Jeżeli zasilasz szeregi Timac Agro Polska, to mógłbyś podzielić się z innymi użytkownikami informacją na temat procesu rekrutacyjnego? Z ilu etapów się składał? Jak oceniasz poziom trudności pytań, które usłyszałeś na rozmowie kwalifikacyjnej?

Gregor

Miałem chęć aplikować ale bardzo niepokojące są wasze wpisy. Czy faktycznie jest tak kiepsko, może warto zawalczyć ,bo firma warta jest tego?

Gość

Nie polecam, toksyczna firma, mobbing w bardzo niebezpiecznej ukrytej formie, niby wszystko ok, klepanie po pleckach i te sprawy, ale przy każdej możliwej okazji gnębienie psychiczne, co potwierdzają wręcz hurtowe odejścia pracowników. Jak mówili przedmówcy, atmosferę tworzą ludzie, niestety w tej firmie jeden obrabia cztery litery drugiemu jak tylko jest okazja, przełożeni wykorzystują swoją pozycję, nie ważne są kompetencje a układy i lizidupstwo. Pani Prezes (nie bez przyczyny nazywana "carycą"), jest osobą apodyktyczną, nieznoszącą sprzeciwu, brak jakiejkolwiek możliwości dialogu, pracowników postanawiających odejść traktuje w bardzo zły sposób. Dobry pakiet socjalny i tyle, ale czy jest tego wart niech każdy oceni sam.

MM
@Gość 28.08.2017 16:31

Chciałem napisać dokładnie to samo widzę, że nie tylko ja mam takie spostrzeżenia a to co napisałeś/aś sam lepiej bym nie ujął... 100% prawdy szykany poniżanie nawet ubiór komentują ale na dyr. nie pamiętam nazwiska jak przyjechał w jeansach i koszuli w kratę jak wieśniak to już cisza a strugający takiego co jest nadczłowiekiem i pozjadał wszystkie rozumy a przy prezesowej łagodny misio co kawe przyniesie a jak tylko pójdzie grizlii się załącza - śmiech i żena niby poważni ludzie w logistyce co niektóry starają się być mili i pomóc ale przyłysawy chyba jeszcze chłopiec na stanowisku menagera następny co rozumy zjadł szczuje jadem na swoich w biurze obgaduje a milusi jak tylko ktoś wyżej od niego obok jest... nie spotkałem się z takim brakiem profesjonalizmu jeszcze... na szczęście szybko uciekłem i oszczędziłem sobie gadki pana buraka z finansów co herezje opowiada a potem czerwony kaczy kuper zawija w kroki... jakiś Dyzmowicz chyba. Panie z HR ech nie wiedzą że dzis w stanach i ogółem w nowym świecie - modzie odchodzi się od korpojadki ale one nie były nie wiedzą i wciskają kit którego same nie rozumieją... firma (usunięte przez administratora) szczerze nie życzę tam pracy ani sobie ani nawet wrogów było by żal tam posłać. Jak to doskonale przedmówca napisał chętni ryzyka niech sami ocenią ;)

ChivasMax

Presja wręcz nieludzka. Podziękowałem, chce pożyć, a nie zejść na zawał w wieku 40 lat.

doradca

Bardzo toksyczna firma ! Liczy się to komu w tyłek wchodzisz a nie to, jak pracujesz. Wszyscy wszystkich obgadują, brak profesjonalizmu na każdym szczeblu. Dzisiaj Cie lubią jutro obgadują. Pozwalają na mobbing na każdym szczeblu od Pani Prezes po dyrektorów i pracowników szeregowych. Duzo nieuczciwyh praktyk na ktore jest przymykane oko. Nie polecam, strata czasu

Gość
@doradca 03.07.2017 21:24

To jest bardzo dziwna firma. W trakcie gdy rekrutuja jedna osobę i nie dają jednoznacznej odpowiedzi, bo każą na nią czekać. To już zamieszczają kolejne ogłoszenie że szukają osoby na to samo miejsce. Dobrze ze opuscilem te firmę.

Aga
@doradca 03.07.2017 21:24

Masz rację mobbing ze strony pani prezes to norma uwielbia upokarzać pracowników przed ich kolegami .

Hanna

@Agent, według Ciebie rekruter ma lekceważące podejście do kandydata. Co masz na myśli? W jaki sposób się to przejawia? O jakie stanowisko się ubiegałeś? Co więcej możesz napisać o przebiegu rekrutacji?

Agent

Rozmowy firma prowadzi jednocześnie z dwoma kandydatami, jak dla mnie to mało profesjonalne zachowanie, szczególnie, że zapomina o tym wcześniej uprzedzić. Spóźniania się na rozmowę, o stroju Pana rekrutującego już nie wspomnę: T-shirt i tyle w tym temacie. Lekceważące podejście, pokazywanie wyższości, ogólnie słabizna. Czy warto po takiej wizytówce podjąć pracę w tej firmie?

obiektywna
@Agent 26.05.2017 16:55

Zioniesz jadem bo nie zostałeś przyjęty? Jakie żałosne:)

Agent
@obiektywna 02.06.2017 21:36
Zioniesz jadem bo nie zostałeś przyjęty? Jakie żałosne:)

Po takim spotkaniu to nie byłem zainteresowany pracą w tej firmie, a Ty na czyje zlecenie piszesz te opinie?

Zainteresowany pracą

Witajcie Recenzenci! Co możecie powiedzieć o stanowisku przedstawiciel handlowego w firmie TIMAC AGRO? np. - Jak duży region oni obsługują? - Czy stres i pośpiech są na porządku dziennym? - Czy cele sprzedażowe są jasne i do wykonania jeżeli ktoś pracuje sumiennie? - Czy są problemy z wzięciem kilkudniowego urlopu? - Czy praca odbywa się również w soboty? Mam też kilka innych pytań: 1. Czy 4000zł brutto podstawy, to wszystko co może zaproponować firma TIMAC AGRO na początek? 2. Czy szkolenia na początku pracy, jasno przedstawiają strategie firmy i dobrze przygotowują do wykonywania pracy? 3. Po jakim okresie pracy mogę się spodziewać rosnącej podstawy, cz raczej to co dostaniesz na początku zostaje na wieki (4000 brutto)? 4. Po jakim okresie mogę się spodziewać premii, prowizji? (oczywiście za dobry wyniki wykonywanej pracy) 5. Czy wykonanie planu (jeżeli jest możliwe) +/- 8-9h/24 pon. - pt. Czy praca raczej powyżej 10h na dobę, ilość wizyt dzienna realna . Czy wizyty najpierw planujemy i zapowiadamy, czy są one spontaniczne? 6. Ciągłe pozyskiwanie nowych klientów, czy raczej jest jakaś konkretna baza stałych klientów, a może jest ona jedynie przypisane do obecnych już PH? 7. Czy wsparcie zespołu jest realne, czy raczej skazany jesteś sam na siebie? 8. Czy raportować trzeba każdą godzinę pracy skrupulatnie? Pozdrawiam, Zainteresowany pracą

Hanna

@Hiob dziękuję za informację. A co w Timac Agro Polska cenisz najbardziej?

Hiob

Praca ciężka jak wszędzie. Branża rolnicza sama w sobie jest trudna "...szlak dla zawodowców jak się nie czujesz się nie pchaj bo nogi możesz połamać..." Rada dla kolegów i koleżanek którzy rozpoczynają karierę handlowca w branży rolniczej jest ciężko a moim zdaniem będzie jeszcze gorzej. Firm przybywa klientów ubywa walka w terenie coraz większa w każdej gałęzi rolnictwa czy to w produkcji roślinnej czy zwierzęcej. Ci którzy pracują w tej branży wiedzą o czym mówię. Porada dla handlowców: To wy utrzymujecie te firmy i wynik jest uwarunkowany waszą pracą. wymagajcie zwłaszcza finansowo 5000 netto podstawy powinno być normą. Praca handlowca jest ciężka pracą ale w innych branżach handlowcy zarabiają ko 10000zł netto oczywiście nie od razu. Faktem jest że mało kto decyduje się rozmawiać o podwyżce po osiągnięciu sukcesów co jest dziwne. Zobaczcie ile firm z branży rolniczej szuka handlowców do pracy !!! wcale nie jest tak łatwo znaleźć dobrego handlowca jak wam mówią. Pozdrawiam

Hanna

Ostatnio pojawiła się oferta pracy - stanowisko Regionalny Dyrektor Sprzedaży! Myślicie, że to ciężka praca?

czarna mamba

W firmie liczą się wszyscy od Dyrektora Regionalengo w górę, reszta to mięso armatnie ale wmawi się, że doradca to najważniejsza osoba w fimie "bla bla bla".... Pracownicy w biurze może nie wszyscy ale większość traktujaą doradców jako gorszych od siebie oddzwaniają tylko do osób ważnych w firmie, Ty musisz czekać na swoją kolejke nawet kilka dni jak komuś sie przypomnisz :-). Towar drogi, zarobisz jak sprzedaż a, że jako nowy sprzedaż na bank mało to mało zarobisz, swoji ludzie mają najlepsze gospodarstwa w danym terenie, który otrzymasz reszte musisz dłubać i możesz się nigdy nie dodłubać bo szybciej wylecisz z roboty. Praca dla twardzieli bez większysz szans na awans. Z jakiej pozycji startujesz w firmie na dzisiaj na takiej możesz jedynie skończyć. Każda decyzje akcetuje Pani zarządzająca reszta to tylko wykonawcy.

cvbj

@kadik łaski nikt nie robi. Musisz dostać podstawę pensji. Ja nie widziałam firmy gdzie nie daliby podstawy...

marcin

jakie warunkin oferuje firma. i jakimi autami jeżdżą handlowcy. W poprzedniej firmie jeździłem toyotą i same problemy z tym miałem.

mizior 72

Firma ok - dobry socjal, samochód bez gpsa, niezłe zarobki - trudny do sprzedaży produkt..ale coś za coś, można sprzedawać szajs i mieć niską prowizję albo dobry towar i zarabiać.

mizior 72

Pracowałem w Timacu kilka lat - nie narzekałem, spróbowałem jednak pracy u konkurencji - w polskiej firmie. Niestety Timac daje lepsze bez porównania warunki pracy i płacy - nie śledzą cię GPSem, wystarczy uczciwie popracować 4 dni w tygodniu, żeby zrobić te 4000- 5000 zł na rękę. Wpisy o kontrolingu ...nie wiem, u mnie tego nie było, ale są różne regiony i różni dyrektorzy...firmę tworzą przecież ludzi. Pozdrawiam.

efenberg

3500 - 5000 brutto plus premie.nie zrobisz rentowności w ciągu 3 mies. lecisz z roboty.towar bardzo drogi,przynajmniej 2x droższy niż konkurencji.sprzedajesz "wodę święconą".dobra szkołą dla chcących się poduczyć i iśc do dystrybucji.

Jaro
@efenberg 20.07.2015 22:12

to od razu idź do dystrybucji jak chcesz być sprzedawcą a nie doradcą,czarów nie sprzedajesz tylko wprowadzasz zaawansowaną biotechnologie w produkcję upraw.

bomb

Więc o jakich pieniądzach rozmawiamy. Myslę o przejściu do Timaca z dużej dystrybucji. Też tu ciśnienia i kontrollingu nie brak, a pracuje się dla pieniędzy. Proszę o rzeczowe info czego można się spodziewać. Każdy teren jest trudny.

Gall

od roku 2014 - masakra ciśnienie z góry, stale presja - która jest wszędzie odczuwalna nieważne czy rozmawia się z dyrektorem czy pracownikami biura... spięcie ciśnienie to normalka a szanowna Pani zarządzająca to już stale uprawia mobbing na czele z dyr. handlowymi. Pieniądze małe i nie warte nerwów i zachodu.

pytajnik

Witam, czy może ktoś napisać nieco więcej informacji na ten temat? Przyznam że martwi mnie fakt, iż ogłoszenia o pracę w kujawsko-pomorskim pojawiają się co jakiś czas od długiego czasu i tu pytaie, czy nie mogą nikogo znaleźć, czy może zwalniają ludzi co chwilę?

zwolniona

Nie pracuję w Timacu już od roku i powiem tak: trzeba być kompetentnym i mieć wyniki. Jak wszędzie. Atmosfera dobra, socjal genialny, wyposażenie pracownika bardzo dobre. Zarobki wysokie, jeśli osiąga się wymagane (niezbyt wygórowane) normy. Dyrekorzy Regionalni rzeczowi i raczej pomocni, choć pod presją GÓRY. Wsparcie zespołu Doradców fantastyczne. Wady? Okropny i wszechobecny controlling (do tej pory boję się dźwięku dzwonka z nokii C5, który mialam ustawiony na Dyrektora...) Brak GPS w autach. Firma z góry ufa ludziom. Wspominam dobrze, nie dałam rady, zbyt trudny teren.

lizak
@zwolniona 28.01.2014 02:03

a na jakim terenie pracowałaś? Czy może ktoś coś napisać na temat stanowiska KAM ds. Zootechniki? Czy koniecznie trzeba mieć wykształcenie zootechniczne?

Zostaw opinię o Timac Agro Polska - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Timac Agro Polska