Opinie o Colquimica Polska w Plewiska

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Colquimica Polska. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Colquimica Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Chemia organiczna, nieorganiczna i przemysłowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Colquimica Polska w Plewiska

Va

Wybacz że się nie zgodzę, ale panu z BHP trzeba zgłosić wypadek a nie wierzyć w to że ma oczy dookoła głowy. Akurat pracownicy produkcyjni maja najmniej rzeczy którymi powinni się przejmowac. Także pilnuj swojego nosa a nie oceniaj innych nie znając ich sytuacji.

Prawilna Pracowniczka
@Va

@Va Wybacz, ale się jako pracownicy produkcyjni się z Tobą nie zgodzimy - Przyjmij do wiadomości, że przejmujemy się wieloma sprawami w firmie a naszym bezpieczeństwem w szczególności - Ciekawe dlaczego było tyle dni bez wypadku? - podpowiemy - nie dlatego, że jednoosobowy dział BHP wogóle istnieje i robi ile robi, tylko dlatego, że pracownicy są myślący i mają szacunek do swojego bezpieczeństwa większy niż sądzisz. Odpowiadając na typową odzywkę osoby o bajecznie wysokim IQ (skup się - teraz o Tobie) - pilnujemy naszych nosów a takimi wypowiedziami w kierunku załogi potwierdzasz swój stosunek jaki masz do naszej pracy i nas samych. Chociaż o stosunkach lepiej nie pisać bo kilku ma co opowiadać. Warto czasem zejść na dół nie omijając produkcji dworem. Miłego drapania w ścianę pazurami.

Va
@Prawilna Pracowniczka

Akurat na produkcji bywam wiele razy. Dobrze też zostało wspomniane wyżej. Może problem jest w tym że zespół BHP ma mało osób jeśli można to nazwać zespołem. Jesteśmy duża firmę i uważać ze jedna osoba ma mieć na wszystko oko to trochę słabe. Dobrze że dbacie o bezpieczeństwo. Dziwne było by gdyby tak nie było.

@Prawilna Pracowniczka

Akurat kolega z bhp robi dużo aby sprostać wymaganiom kodeksowym, tutaj nie można niczego zarzucić. Temat bezpieczeństwa jest o tyle ważny, ze firma powinna rozważyć wsparcie dla pana z BHP bo niestety jedna osoba nie wystarczy. Nie miejcie pretensji do pana, który się tym zajmuje bo dwoi się i troi aby sporostac wymaganiom, ale przy takiej ilości pracowników dział bhp powinien być bardziej rozbudowany.

Odnośnie tego rozmnażania to który dział u was ostatnio powiększali? Zastanawia mnie także tamta poprzednia sugestia dotycząca osoby do BHP, do kogo można wnieść takie spostrzeżenia, że może przydałby się ktoś jeszcze? Dodatkowo ciekawi mnie czy może jest to już rozpatrywane po takim czasie? Jak szybkie są reakcje?

Najki

Daj spokój. Nikogo nie zatrudnią dopóki się coś nie zebie tak totalnie. Cały czas mówią że mało pracy itd. A chodzi czasem 6 maszyn. Na pewnym dziale z tego co słyszałem jest jeden gość który ogarnia cała produkcję.

Nik

W firmie nic się nie zmienia! Wyzysk za psie pieniądze. Ukraina nie chce pracować dlatego ściagają filipińczyków. Nie ludzkie warunki, (usunięte przez administratora) ze strony biura to norma, nie kompetentni bez wyksztalcenia kierunkowego osoby na stanowiskach - ludzie z przypadku którzy awansowali, kierownictwo slabe po znajomości. Kierownik chowa się w biurze dziala z pracownikami. Sama praca bardzo ciężka nie dla kobiet. Zdecydowanie nie polecam.

Kasandra
@Nik

Poczekaj, bo piszesz, że to robota nie dla kobiet. A o jakich stanowiskach przy tym jest mowa? Jaka praca, jakie czynności? W biurze mimo wszystko więcej ich pracuje? wiadomo jakie tam teraz są warunki pracy? atmosfera i tak dalej?

Janosik

Andrzej wez tego kierownika schowaj gdzies bo chlop sie kompromituje nic patalach nie potrafi po za pisaniem @ do PT. Andrzeju zapomniales kasy sypnij bo ludzie odejda. Pensje na poziomie (usunięte przez administratora)! Czekam na to jak filipiny powiedza dosc ciekawe co zrobisz!

Wuja

Widać, że ostatnio towarzystwo się rozbrykało.. Sporo komentarzy wpada od aktualnych pracowników i tak się zastanawiam, po co? Czemu służy ten hejt? Co niektorzy nawet nie wiedza, co dzieje sie w firmie, a i tak komentuja. Dajcie chociaz znac, gdzie wg Was lezy problem, bo tylko wtedy firma moze go rozwiazac. Zarzad? Biuro prododukcyjne? Liderzy? Jakies argumenty? Prosze o konstruktywne wypowiedzi, bo trolololo tutaj nie pomoze.

@Wuja

Łudzisz się, że opinie z gowork cokolwiek zmienią? Nie bądźmy aż tacy naiwni. Ostatnio wiele się zmienia i trudno o konstruktywną wypowiedź gdy znasz temat. Skoro pytasz to znaczy, że dawno Cię nie było lub pytasz retorycznie. Nie dotyczy zarządu, ani biura produkcji, ani liderów, ani utrzymania ruchu ani logistyki ani labo ani HR ani księgowości ani IT.

@obecny
@1

Czyli mam rozumieć, ze zmiany dotyczą tylko produkcji a pozostałe działy to ciemnogród i średniowiecze gdzie nic się nie zmienia? Jeśli tak, to współczuje koleżankom i kolegom, którzy ciężko pracują a perspektyw żadnych…

Bezimienny
@Wuja

Chciałbym zaznaczyć że 3 największych kwasiarzy wyjechało do USA i uspokoiło się na gowork. Pozdrawiam serdecznie

Bezimienny 2
@Bezimienny

Coś więcej? Nie wiem kto wyjechał, możesz napisać?

Colquimica Polska prowadziła rekrutację na stanowisko Technik utrzymania ruchu. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
Byłybyla

Fabryka jest na poziomie sprzed paru dekad, mało inwestycji (czyt. żadnych) jeśli chodzi o usprawninie procesu np. załadunku materiałów do rekatorów - wszystko wykonywane jest ręcznie co odbija się na zdrowiu i kondycji pracowników (worki po 20-25kg, beczki po 180kg itd.). Firma musi się ratowąc zatrudianienm pracowników z za granicy (spoza EU) bo nikt nie chce przychodzic i pracować w pyle, temperaturze i brudzie 12h. Ciągle chcą więcej produkować i monotwać nowe maszyny ale nie widzą że mają braki kadrowe i obecne maszyny się psuja co skutkuje mniejszą porodukcją. W teamach brakuje ludzi, więc nakłąda sie innym więcej pracy zwiększajac tym samy nacisk na tempo. Ludzie nie wytrzymują powoli tego wszystkiego i po prostu odchodzą. TL - są różni, jedni faktycznie w drodze awansu są na stanowisku inni nie maja pojęcia o pracy fizycnej przyszli z zewnątrz i chodą jak strażnik w gułagu z biczem. Szybko, szybko, wiecej, więcej, a jak nie to utną premię... A czy może dotarło do was że jak tak za byle co ucinacie premię to demotywujecie ludzi do pracy? Bo po co ma się starać skoro i tak mu poleci kasa w dół za jakaś pier*dołę? Portugalczycy nawet na niższych stanowiskach maja większą siłę przebicia niż osoby wyżej w hierarchii. Nie polecam, trzeba szukać czegoś innego.

Prawda

Jezeli chcecie sie tu zatrudnic to bedzie wasz najwiekszy blad w życiu! 1. Produkcja platforma wrzucasz worki 25 kg jak (usunięte przez administratora) do zasypu jakies 15 ton dziennie masakra!!! Po pracy wychodzisz jak uposledzony. 2. Pakowacze to normalne ze to co wrzuciles musza spakowac czyli 15ton dziennie, plus w gratisie poparzone rece od goracego kleju. 3.musisz sprzatac no ok jak wszedzie ale (usunięte przez administratora) Nie rozpuszczalnikiem myc podlogi!!! No bo klei inaczej nie pusci no i jak przyjedzie szefo to x3 podloga heee bo Rudy musi pokazac ze jest ok! Ludzie nigdy wiecej!!! Szkoda tych Filipinow ale oni juz zaraz uciekna i firma stanie. Podpowiem Wegry macie tam agencje wiecie co macie robic! O Dyrekcji nie wpomne Pan A. nawet jak pada chodzi nienprzez produkcje tylko na zewnatrz bo sie noi wejsc na produkcje bo go wszyscy zjedza za ta nedze lapciuchu.

Jasiu86

Firma porażka brak słów. Andi nawet nie wie co się dzieje w Timach i jakie są powiązania bo w wolnej chwili tylko (usunięte przez administratora)i maranie. Dużo pracowników zaczęło palic przez ten (usunięte przez administratora) system w colqu idą na fajkę i cyk 20 minut dodatkowej przerwy dla (usunięte przez administratora) a najczęściej to chyba ekipa z.portugalui bo im wszystko wolno, nikt nic.z.rtm nie robi Kompetencje co niektórych pracowników w tej firmie chyba przerastają tak jak tego Grubaska z BHP, co wgl robi problem z odzieżą ochroną, doprosić sie czasem cirzko

Wojtek M

Praca w tej firmie to porazka jezeli ktos sie zdecyduje na drugi dzien odchodzi. Firma opiera sie na pracownikach z Azji i Afryki i paru nie robow z PT. Obiecuje sie im umowy na ktore czekaja latami….! Jestem kierownikiem i sam nic nie potrafie z tym zrobic bo jest za slaby i brak mi kompetencji. Nie polecam tu pracowac na hali jest 50c i halas ogromny.! Jest i Andrzej ktory trzesie portkami jak przyjedzie Bos. Ogolnie to (usunięte przez administratora) gdzie nie przestrzegane sa przepisy Bhp, Pan ktory sie tym zajmuje siedzi w biurze z nowa asystentka nie ma pojecia co sie dzieje na hali. Cala prawda!

Pracownik Tomek
@Wojtek M

Potwierdzam słaba płaca wyzysk, dodatkow trują nas rozpuszczalnikami codziennie ludzie wymiotuja do inspekcji pracy zglaszam.

@Wojtek M

Zgadzam się, warunki zle co do pracowników z Azji i Afryki nie powiem nic bo nie wiem ale ogólnie warunki do pracy nie są dobre. Benefity słabe, lepiej szukać czegoś innego bo tu za wiele nie osiągniesz Jak zarząd przyjeżdża to wszyscy trawę na zielono malują i udają ze jest lepiej niż u sąsiada, (usunięte przez administratora) prawda

Wojtek M

Jestem w tej firmie kierownikiem i nic nie moge zrobic w sumie to placa mi za nic. Przejde sie raz rano po firmie z Rudym i to koniec mojej pracy na dzien. O ludzi nie dbam bo po bo i tak przyjdzie inny glupszy bo takich tam mamy. Liderzy poza jednym z PT to straszne sciemniacze glownie z temu C to juz (usunięte przez administratora) Pieniadze (usunięte przez administratora)oni daja inflacyjnej 200zl. :) warunki pracy dramat glownie goraco i halas! Poza tym to wykorzystywanie ludzi z azji inspekcja pracy musi tam drugi raz wejsc dyra do sadu juz postawic. No i jest Pan glowny zwany Rudy czlowiek widmo …

@Wojtek M

z kim z góry ma bezpośredni kontakt osoba pełniąca funkcję kierownika? zastanawiam się komu można przekazać dalej informacje odnośnie tych warunków na hali czyli chociażby temperatury. czyli co tak na papierze należy do obowiązków na takim stanowisku? która ich część pokrywa się z rzeczywistością?

Zirytowany
@Wojtek M

Witam Zazwyczaj się nie wypowiadam na tej stronie, ale po przeczytaniu tego wpisu, postanowiłem to zmienić. Jest we wpisie powyżej kilka nieścisłości. Domniemany Wojtek M (pod którego zresztą podszywa się jakiś pracownik bez krzty odwagi do rozmowy twarzą w twarz) robi w tej firmie całkiem sporo. Jeżeli jesteś pracownikiem z dłuższym stażem, to na pewno widzisz, co się w firmie zmieniło i jaki to ma wpływ na organizację pracy. Liderzy to ściemniacze — rozwiń trochę myśl, bo nawet nie ma o czym tutaj rozmawiać. Jaki powinien być lider twoim zdaniem? I co robią obecni liderzy, że postanowiłeś ich obsmarować w internecie? Lider jest od pilnowania, aby cały proces był płynny. Jeżeli jest jakiś problem, to go rozwiązuje. w dużym uproszczeniu tak to wygląda. Pieniądze — podwyżki nie były inflacyjne, tylko według uznania. Jak ktoś jest ściemniaczem to dostałeś 200 zł tu się zgodzę w 100 % Gorąc i hałas — jest klimatyzacja i zatyczki do uszu dostępne w paru miejscach. BHPowiec da Ci nawet słuchawki wygłuszające, jak poświęcisz trochę wysiłku i się do niego zgłosisz. Ludzie z Azji — z tego co kojarzę, to oni sami polecają pracę znajomym. Poza tym czy gdyby byli wykorzystywani, pracowaliby tu od kilku lat? Nikt nie jest spętany łańcuchami do maszyny. No i Pan Rudy — nie jest widmem. Pracowałeś z nim bezpośrednio kiedyś? Wiesz jaką funkcję tu piastuje?

Czy w Colquimica Polska możliwa jest od razu umowa o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Technik utrzymania ruchu?

Panie Adnrzeju nie mamy ciuchów, pan od BHP nie ma rozmiarów, muzyka gra w biurze kolega obok w słuchawkach gamingowych chyba gra w CSa jakaś kontrola by sie przydała. Lodziarki z maintenance chodza w ciuchach wurtha a nasze po praniu prują sie jak jednorazowki

Emilia

nie wiem na ile te doniesienia są zweryfikowane ale jeśli tego typu tryb pracy występuje i nie odbija się to w żaden sposób na generowanych wynikach to z tego może brać się ewentualny brak reakcji? jaki konkretnie występuje zakres obowiązków w biurze? jak i kiedy są one przydzielane?

Jestem zadowolony , fajna kwota podwyżki ,dowóz do pracy i z pracy , sodexo, luxmed, miła atmosfera w pracy i spoko lider

Emilia

W sumie ten wspomniany lider to czemu jest taki spoko? Ogólnie to orientujecie się co trzeba zrobić by móc starać się o awans na takie stanowisko? jak się na nim pracuje? ciekawi mnie rzeczywisty zakres obowiązków wobec tego co jest na umowie, z kim wtedy kwestie organizacyjne się konsultuje?

Aplikowaliście do pracy w firmie Colquimica Polska? Jak oceniacie proponowane warunki? Zarobki oferowane na stanowisku Asystent/-ka są korzystne?

jako asystentka czego?

@pracownik

A zarząd ma asystenta jakiegoś czy sami wszystkim się zajmują? W biurze to ile osób tak właściwie na chwilę obecną się zatrudnia?

nick

Jako asystent czego ?

@nick

w ubiegłym roku były prowadzone nabory na Asystenta Działu Jakości i Zrównoważonego Rozwoju, przynajmniej tak w sieci było na jednym z portali. Zobaczyłam w opisie wzmiankę o cyklicznych konkursach z nagrodami, o jakich konkretnie mowa? jak są organizowane?

Robol

Trzaskasz zmiany, zapieprzasz a na końcu nic dziękuje…wypłata słaba, dyr trzęsie się przed Portugalia, obiecuje wszystko a robi nic - nie mozna ufać. Nie polecam.

@Robol

No dobra ale piszesz, że pracujesz ponad standard skoro "trzaskaniem" to nazywasz? Czyli w praktyce jak taki miesiąc pracy wyglądał i ile ostatecznie na rękę wyszło? Podasz konkret?

Robol
@Emilia

Zdecydowanie za mało jak na taka robotę. Tu wszyscy narzekają ale może nie wszyscy glosno o tym mówią. Ta firma to nic dobrego , prędzej czy pozniej każdy się przekona

@Robol

Nie wszyscy głośno mówią? Skoro tak przypuszczasz to na podstawie czego mieliby milczeć w tym zakresie? jakie więc są odrębne powody, że wciąż podejmują się zatrudnienia? jakiegoś obszaru nie omawiacie na forum?

Pracownicy

Witam, w tej firmie same (usunięte przez administratora) robi za psie pieniadze, pare polaków jeszcze zostało ale już i oni za chwile odejdą. Pieniadze tragiczne lepiej w biedronce pracować, podwyzek brak a jak są to śmiech na sali. Atmosfera zależy jak trafisz na team. Są Liderzy ktorzy latają do rudeĵ z biura i się pucują starsznie glownie Pan teamu D co zrobic taki czlowiek jest. Ogolnie to w koło duzo fajniejszych firm jest tu tylko wykorzystywanie i obiecywanie - wynik się liczy, Dyro problemu nie widzi słupki się zgadzaja przed Alvaro z PT. Aaa to i jak trafisz na platforme to tak na dzień 20ton przerzucisz surowca - średniowiecze w XXI wieku po 3.latach masz wszystko pozrywane. Zapraszam.

Team Leader

Proszę nie siać defetyzmu. Płacimy wam co miesiąc bajońskie sumy, łożymy na Wasze przyszłe emerytury, zapewniamy katering i owoce w stołówce, a firma rośnie na giełdzie niczym Manchester United. Robimy wszystko jak najlepiej i wiele nas to kosztuje. Litości, aż tak wam źle? Może jeszcze ławkę do siedzenia postawimy ma hali. Panowie, nie róbmy przedszkola z tego miejsca

Afera
@Team Leader

Pan tak poważnie?

Babajaga
@Team Leader

Nie przesadzaj. Bajońskie sumy? Teraz to minimum za które można jakoś wyżyć.

@Babajaga

a ta firma faktycznie tak rośnie jak MU? co na to obecnie mogłoby wskazywać, że tak właśnie jest? i ten katering to faktycznie taki przystępny?

Jak wygląda ścieżka kariery w Colquimica Polska? Czy trudno jest zdobyć awans?

Ścieżka czego? ????

Hanna
@Odpowiedz

Hmmm sugerujesz że nie ma żadnej kariery?

@Hanna

No nie ma.

Agnieszka
@Odpowiedz

Skoro nie ma możliwości awansu to może są jakieś benefity, socjal? jakoś trzeba pracownika zatrzymać.

@Agnieszka

Benefity na poziomie rynkowego minimum

Przemysław
@Odpowiedz

Co jest w tym minimum? Pakiet opieki zdrowotnej czy może jeszcze coś teraz na święta? Dali z socjala jakieś paczki?

Umcia umcia

Co to w ogóle jest za pytanie? Przecież to nie jest firma w której się zostaje dłużej niż 3 miesiące. To jest sezonowa harówa dla zadłużonych w bankach, dzień i noc mordęgi

@Umcia umcia

można podpytać jak te 3 miesiące pracy tutaj w takim razie miałyby wyglądać? i tak ogólnie to czemu po nich jest ta zasada odnośnie odejścia? po ile najdłużej tu ludzie pracują?

Abwablidebe

Firma na pierwszy rzut oka bardzo porządna, jednak nie dajcie sie zwieść. Jako czarnoskóry biblijny purytanin mialem tam prze... Na stołówce obrzucali mnie mięsem i to doslownie. (Jestem wege ) krzyczeli „geeeejjjj” mam żonę i dzieci, które straciły zreszta dach nad głowa przez to ze zwolnili mnie z dnia na dzień bez podania przyczyny. Zerwali umowę a ja musiałem wracać z rodzina do Kraju

Wtf
@Abwablidebe

Dobre, można gdzieś przeczytacie więcej takich bajek?

Abdullah

Jakies nowe oferty pracy? Jak się tam robi?

Pracownik na 3 zmiany

Pieniądze nawet w porządku. Niestety 7 nocek pod rząd w odorze kleju i rozpuszczalnika spowodowały u mnie zmiany neurologiczne, których do dzisiaj nie mogę się pozbyć.

@Pracownik na 3 zmiany

Pierwszym zdaniem serio dałeś nadzieję... To tutaj nie ma żadnych form zabezpieczenia ani nic, że jakieś zmiany się u Ciebie porobiły? Przecież to chyba coś w formie jakiegoś odszkodowania powinno za to być

Zostaw merytoryczną opinię o Colquimica Polska - Plewiska

• Jak się pracuje w Colquimica Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Colquimica Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Colquimica Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 3 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Colquimica Polska