Opinie o Clariant w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Clariant. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Clariant o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Chemia organiczna, nieorganiczna i przemysłowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Clariant w Łódź

Widziałam tu już wpisy, że w dziale zamówień można pracować 8-16 lub 9-17. A co z działem marketingu? Takie same?? I czy w tym dziale marketingu trzeba właśnie znać język obcy koniecznie, bo o tym tez była tu mowa, że od tego zależą właśnie godziny pracy??

Jakie godziny pracy obowiązują w Clariant?

Fafinka Nowy wpis

To wszystko zależy od działu. W dziale zamówień (order management) zazwyczaj 8/9-16/17 W księgowości można zacząć nawet o 7. Natomiast w każdym dziale z użyciem jezykow Obcych i obcujących bezpośrednio z klientem należy pokrywać linie telefoniczną do godziny 17, więc może się zdarzyć tak że trzeba będzie raz ba tydzień czy dwa do tej godziny pracować.

Potencjalny pracownik Nowy wpis

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Czy to prawda że jest w formie nagrywania się? Na jakie pytania można liczyć? Podzieli się ktoś doświadczeniem?

Ktosia

Hej. Ile mniej więcej czekaliście na telefon od działu HR po wysłaniu CV? Bardzo mi zależy żeby się dostać do Clariant i jestem ciekawa jak w praktyce wygląda czas rekrutacji. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Emila
@Ktosia

A to prowadzą teraz obecnie rekrutację na jakieś stanowisko? Kiedy wysłałaś CV, długo już czekasz? Też interesuje się praca tutaj ale nie natrafiłam na żadne ogłoszenie. Czy po prostu można podesłać do nich CV nawet bez rekrutacji?

Ktosia
@Emila

Weszłam na ich stronę, tam są dostępne wszystkie obecnie prowadzone rekrutacje. Wysłałam CV jakiś tydzień temu i nie wiem czy powinnam się bać bo się już nie odezwa czy to norma że czeka się trochę dłużej. Z doświadczenia wiem że u każdego pracodawcy wygląda to trochę inaczej

Lidka
@Ktosia

Minęło parę dni, odezwali się w końcu? Bo strasznie mnie ciekawi jak tu rekrutacja wygląda, więc może wiesz już coś? Ile jest etapów i czy jest miła atmosfera? Zawsze mnie stresują wszystkie rekrutacje...

Pracownik Administracyjny

Bardzo nieprofesjonalne podejście rekrutera. Po umówieniu się na rozmowę telefoniczną z kandydatem Pani nie zadzwoniła. Zero kontaktu, chociażby smsa

?

Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
Ciekawska

Czy może mi ktoś powiedzieć, jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna? Jest sztywna atmosfera? Są pytania czysto techniczne żeby zweryfikować poziom wiedzy kandydata z danej dziedziny? Ciekawi mnie to ponieważ na rozmowach o pracę tak się denerwuje że nawet najprostsze wydają mi się skomplikowane ???? bardzo bym chciała aplikować ale nie wiem czego się spodziewać. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

Paulina
@Ciekawska

Techniczne? A to na jakie stanowisko chcesz przyjąć się? Powiedz, bo tak to ciężko zgadnąć mimo wszystko, a poziom trudności różny może być w zależności od tego, jaka praca. Z mniejszym doświadczeniem ciekawe czy szukają kogoś?

Irena

W ogłoszeniu na Supply Risk Managera widziałam, że to praca hybrydowa. Wiecie jak to konkretniej wygląda? Więcej jest pracy z domu czy z biura? Poza tym na jakie widełki płacowe sie przygotować? Dajcie znać bo nie wiem czy aplikować

Czy Clariant stosuje dla pracowników podwyżki inflacyjne w styczniu ?

Czy firma Clariant udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

fundusz

tak - chyba z 20 tys zł - ma np. 2 lata odcinane z pensji

Sylwia
@fundusz

To jest bezprocentowe? Każdy może dostać czy jakoś trzeba dany okres przepracować? Możesz dać znać jak to jest? Czy oprócz tych pożyczek są inne benefity?

Johnny

Mozna trafić na miłych ludzi w zespołe ale większość ludzi po stronie niemieckiej straszną w współpracy. Mogą robić co chce i zwalac co chcą na polska stronę a managerowie siedzą cicho. Generalnie male wsparcie od managementu. Atmosfera pracy dziwna, ciągły pęd. Nierówne pensje między zespołami tego samego działu i to znacznie. Przez pewien czas Clariant raczej slynal z tego, ze zatrudniał ludzie z dobra znajomością językową, teraz można spotkać ludzi z językiem na poziomie A2, a ma na taki dam dodatek językowej jak ci powyżej. Duzo zalezy gdzie sie trafi i jakiego sie ma managera, i co ważniejsze - jakich ludzi po stronie niemieckiej. Pod względem pensji nie wiele więcej od korpo typu Infosys czy Fujitsu.

Jan
@Johnny

Fujitsu i Phillips obecnie proponują wyższe wynagrodzenie

Clariant'owiec
@Jan

Powodzenia z pracą w Philips ... na stojąco dobrze Ci się pracuje ? Bo miejsc siedzących podobno tam brak. Płacą więcej - ale pamiętaj że nikt za darmo pieniędzy nie daje. A pieniądze to nie wszystko - przekonasz się jak już tam trafisz ; potrzebują na już - około 500 osób, to zastanów się w jakiej muszą być desperacji i jakich ludzi biorą do pracy - szanuj szefa swego-możesz mieć walniętego ... To po pierwsze. Po drugie-Clariant goni finansowo resztę rynku, za kilkanaście miesięcy będzie ta sama kasa co w Philips.To już za chwilę. A cała reszta mi tutaj pasuje więc nigdzie się nie wybieram. Wesolych Świąt !

Mother of two
@Clariant'owiec

Clariant niecelnie identyfikuje zagrozenie philipsa. Clariant sam dla siebie jest zagrozeniem. Ogolem przez zatrudnianie miernot z info i innych korpo na stanowiska managerow sredniego szczebla traci profesjonalistow i ekspertow. Ludzie odchodza bo kaze im sie generowac arkusze kalkulacyjne i sprawdzac prace kolegow. W ogole brak fokusu na klienta i na czlowieka. managerowie mysla tylko o wlasnych ambicjach i targetach liczbowych.

@Mother of two

Bardzo przykre jest ponadto to , że niektórzy managerowie wyższego szczebla zachowują się niegrzecznie wobec podległych pracowników i uczą tego team leaderow .Wszyscy jesteśmy wykształceni, znamy języki obce ,wiele z nas jest bardzo dobrymi specjalistami , dzięki którym Clariant buduje swój wizerunek.

@Clariant'owiec

Nie zgodzę się, co do oceny Philipsa. W tamtych latach Philips przyjmował więcej osob, ponieważ przenosili procesy do Polski, rozwijając GBS. Rotacji nie było, wręcz zwiększenie zatrudnienia. Miejsca siedzące są i były zawsze, zespoły pracowały z biura ok. 2-1 dni, reszta na HO. Nie pracowałeś tam, a oceniasz ;-)

Hybrydowy model pracy

Hej , Czy może ktoś napisać jak wygląda hybrydowy model pracy w clariancie? Ile dni z biura i z domu. Dziękuje

Previous intern
@Hybrydowy model pracy

3 dni z biura, 2 dni z domu

Kk
@Hybrydowy model pracy

3dni z biura 2dni HO

@Kk

dni pracownik sam wybiera, który kiedy czy firma narzuca grafik jakiś? można się dowiedzieć czy jest jakiekolwiek uzasadnienie co do tego podziału? czemu nie można więcej być w domu?

aaa
@Zofia

Wybiera się dni samemu i nie trzeba tego wcześniej ustalać, możesz rano uznać, że jednak ci się nie chce iść i zostajesz w domu. Przy jakichś wyjątkowych sytuacjach można się dogadać z tl, żeby być zdalnie np. kilka dni pod rząd.

HK

"z 3-5 letnim doświadczeniem do 3500 zl" - to jakiś żart? Ha, ha, ha dawno się tak nie ubawiłem. Specjalista w niemieckiej firmie i pensja z Biedronki. A jakie wymagania! Przeliczcie to sobie na euro, azjaci dostają u niemiaszków więcej zasiłku.

Pracownik od 2,5 roku
@HK

Może w niemieckiej firmie tak płacą ale Clariant jest szwajcarskim koncernem - tutaj są inne-lepsze stawki. Poza tym pokaż Biedronkę lub inny dyskont w którym płacą 3500 na rękę (bo chyba to miałeś na myśli ?). To co piszesz to zwykłe szkalowanie firmy ...

@Pracownik od 2,5 roku

A, skoro szwajcarskim to oficjalnie przepraszam i wycofuję to co napisałem, zmienia to zupełnie postać rzeczy! PKB per capita w Szwajcarii w roku 2018 wynosiło 82950$ (drugie miejsce na świecie po Luksemburgu), a w Niemczech "jedynie" 48264$ (miejsce 16), źródło poniżej. Każdy kto umie się posługiwać wyszukiwarką, może się dowiedzieć, że zarobki w Biedronce czy Lidlu w Polsce, przy podanym stażu to obecnie ok. 4500 zł brutto, ile wynoszą w innych krajach można bez trudu sprawdzić choćby na salaryexplorer.com Specjalista natomiast np. logistyki w Szwajcarii zarabia już ok. 9000CHF miesięcznie, link również poniżej. I żeby sprawa była jasna, odnoszę się tu jedynie do komentarza użytkownika "Gal Anonim" z dnia 13.10.2016 22:07, który zachowuję na wieczną pamiątkę:). Reszta informacji jest ogólnie dostępna w sieci. Jeżeli natomiast sytuacja dotycząca wynagrodzeń uległa od tamtej pory zmianie, to może warto by było to skomentować i zachęcić innych w ten sposób do aplikacji, bo tzw. benefity oferuje obecnie prawie każda korporacja, a ochy i achy przy wspomnianych stawkach, są dla każdego kto ma jakieś doświadczenie w dużych firmach, co najmniej zabawne:). https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_PKB_nominalnego_per_capita http://www.salaryexplorer.com/salary-survey.php?job=3&jobtype=3&loctype=1&loc=210

@Pracownik od 2,5 roku

P.S. Widzę, że godziny pracy są również elastyczne:) Pozdrawiam!

Zuza
@HK

Nie zmieniło się, idziemy wręcz w oszczędności ludzkie i finansowe

@Zuza

Proszę się nie martwić, od stycznia Biedronka i Lidl podniosły wynagrodzenia o kilkaset złotych, bez względu na staż:).

Ketjow
@HK

To co robisz na tym forum. Idź do biedronki skoro jest tam tak świetnie. A sorry nie chce ci się robić Ciebie wszędzie zwolnią.

XXY
@HK

Clarian połaczył sie Z PolyOne tworząć Avient. Dlaczego płace pracownikownie zostały wyrównnne dlaczego w Clarian maja wiecej dodatków i wiecej zarabiaja od POlyOne Kutno? Wyzysk W kutnie pracownika.Nic dziwnego że niek nie chce tutaj pracować.

Nikt
@XXY

Clariant nie połączył się z PolyOne. PolyOne kupiło jeden z unitów, który przestał być częścią Clariant.

Zuzanna
@Nikt

O jakich stanowiskach dyskutujecie, gdzie pensja w 2019 to było 3,5K? Interesuje mnie nabór na Export Coordinatora z hiszpańskim na poziomie min. B2, niestety widełek nie podają. Ale zakładam, że tamta kwota to już przeszłość?

Wiem
@HK

Zycie w polsce jest trzykrotnie tansze niz w niemczech Wiec nie musisz zarabiac tyle co niemiec I nigdy nie bedziesz Proste

@Wiem

no i co z tego gdzie te wydatki miałyby mieć miejsce? nakład pracy i kompetencje się niczym nie różnią? czyli, że na chwilę obecną i tak więcej kasy stąd nie wyciągniesz? nie będzie podwyżek?

kandydat
@Wiem

Co za bzdura, na zachodzie zakupy spożywcze kosztuja obecnie bardzo podobnie do nas, paliwo również, juz nie mówiąc o wzroście cen wynajmu w polsce :) pan nigdzie nie był i niczego nie widział

ewa

Czy firma oferuje dodatek paliwowy dla dojeżdżających spoza Łodzi?

Dobrze poinformowany
@ewa

A co firma jest winna temu ze mieszkasz poza łodzią? I czemu tylko tacy mają miec dodatki a inni byc dyskryminowani? Ci co mieszkaja blizej sa gorsi? Nikt ci nie broni sie przeprowadzic blizej. Do pracy przychodzi sie pracowac za pensje, a nie na dodatki. Idz zatrudnij sie w ZUS lub innym upośledzonym zakladzie publicznym tam bedziesz miec pierdylion dodatków, z MOICH podatków. W prywatnej firmie liczy sie maksymalizacja zysku.

Napewno nie jest to firma elastyczna jeśli chodzi o prace hybrydowa. Jako jedna z nielicznych korporacji woli trzymać pracowników w biurze niż w domu. Maksymalnie 2 dni w domu ale i to niepewne ponieważ polski oddział wykonuje polecenia globalne. Firma znana z umów śmieciowych czytaj na czas określony na 2 lata. Poza fajna lokalizacja nie ma nic do zaoferowania

@Ewa

Jaka jest pewność, że po tych 2 latach będą chcieli przedłużyć umowę? Kiedy taką informację można dostać?

@Ewa

Co znaczy że wykonuje polecenia globalne? Polski oddział nie wykonuje samodzielnie żadnych zadań tylko wykonuje polecenia centrali?

Jakiej umowy należy się spodziewać po okresie próbnym? Na czas nieokreślony czy raczej śmieciówki na rok-dwa lata?

@1

Z tego co mówiono mi na rozmowie to na nieokreślony.

P
@1

Pierwsza na rok, kolejna na czas nieokreślony.

@P

Firma umożliwia jedynie podpisywanie ze sobą umów o pracę? Czy są możliwie inne alternatywne rodzaje współpracy z nią?

Robert
@P

Brzmi super. A jak wygląda sprawa z okresem próbnym, ile trwa?

Rekrut

Feedback niezależnie czy pozytywny czy negatywny miał być w ciągu 2 tygodni. No cóż chyba ktoś w hr jest nieodpowiedzialny za to co mówi, dwa tygodnie minęły a tu cisza.

Wolf

Na jakie wynagrodzenie moze liczyć operator produkcji.

Jakie wartości są cenione w Clariant?

Abcd

Żadne!

Jolanta
@Abcd

A co w takim razie w tej firmie jest nie tak, że tak uważasz?

Zulugula

Ile można dostać po 2 latach doświadczenia w innym korpo z niemieckim?

Rozbawiła mnie pani na rozmowie wysokością dodatku językowego i zaliczając do benefitów...parking. Zabrakło tylko czajnika i klimatyzacji. A może ich tam nie ma...

A

Dodatek językowy od grudnia 2021 wzrósł za 1 język o 100 %

Zulu
@A

Jak to? Wzrósł dwa razy?

W Clariancie planowane są zwolnienia, natomias ludzie nie są wartościowym kapitałem lecz generują koszty. Omijać

@Gość

Drodzy Użytkownicy poratlu Gowork, zapraszamy do zapoznania się z publikacją rzetelnych informacji odnośnie planowanych,globalnych działań przez firmę Clariant na kolejne lata. Clariant realizuje swoją strategię otwarcie komunikując i wyjaśniając wszelkie akcje zarówno swoim pracownikom jak i partnerom biznesowym. https://www.clariant.com/en/Corporate/News/2020/11/Clariant-strengthens-its-core-by-transforming-the-portfolio-focusing-and-rightsizing-its-organizatio

Tomi
@Gość

Pracuję w Clariant już kilka lat i nie słyszałem jeszcze o przypadku, żeby kogoś zwolniono. Jest prowadzona restrukturyzacja w firmie, część biznesu sprzedano i wiele osób przeszło do Polyone/ Avient ale nikogo nie zwolniono.

A
@Gość

Nic takiego nie miało miejsca

Zostaw merytoryczną opinię o Clariant - Łódź

• Jak się pracuje w Clariant?

Zobacz opinie na temat firmy Clariant tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Clariant?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Clariant?

Kandydaci do pracy w Clariant napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Clariant