Opinie o Alventa S.A. w Toruń

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników na temat pracodawcy Alventa S.A., lecz również Klientów firmy. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Alventa S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Chemia organiczna, nieorganiczna i przemysłowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alventa S.A. w Toruń

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Alventa S.A.?

pracownik Nowy wpis

cześć wszystkim czytającym. co się zmieniło. od lipca poszły podwyżki, szału nie ma jeśli chodzi o pracę 3 zmianową wraz z weekendami i świętami. kolejna jest szykowana. co miesiąc premia mistrzowska jak ktoś pisał wcześniej 300 PLN uzależniona głównie od przepracowanych dni. fundusz socjalny na święta oraz podczas urlopu pod gruszą. premie na święta i na dzień chemika. czasem jakaś dodatkowa. idąc do pracy człowiek nastawia się, że pracuje a nie zbija gruchy. kierownictwo goni, mistrz goni. rotacji praktycznie nie ma, brygady zgrane. przy taśmie jak niewolnik nie trzeba stać 8h, posiłek zjesz, wody się napijesz, z toalety skorzystasz bez proszenia kogoś o podmiankę na tą chwilę. w okolicy jedynie rafineria konkuruje jeśli chodzi o zakład pracy a nie KL . może być lepiej ale tam gdzie nas nie ma.

Adam Nowy wpis
@pracownik

No to teraz macie chyba dobrze z kasą podwyżka premia

Aneta Nowy wpis
Kandydat
@pracownik

Czy są jakieś przyjęcia do laboratorium ciężko się dostać?

Edyta

Na czym polega system premiowy w tej firmie? Chodzi mi o to, na jakich zasadach są one przyznawane w Alventa i czy ciężko jest wyrobić normę tak, żeby dostać premię. Na pewno czasem zaglądają tutaj jacyś pracownicy firmy. Bardzo proszę o informację.

Gebala
@Edyta

W adwencie w Alwerni nie ma żadnego systemu premiowego od pewnego czasu jest jeśli się nie mylę 300 zł co miesiąc na głowę Oczywiście to jest średnia i tylko i wyłącznie od twojego przełożonego zależy czy dostaniesz te 300 czy mniej czy więcej ale z góry jest założone że wszyscy pracownicy nie mogą dostać po 300 zł więc raz poniżej 300 jest a innym razem powyżej 300 jest No chyba że z moczysz tyłek w pracy zrobić coś źle. Żadnych akordów tutaj w tym zakładzie nie ma prezes płaci jak chce i tyle w temacie.

Adam Nowy wpis
Klient
@Gebala

To fajnie że co miesiąc macie premie

michał

JAK TAM ZAROBKI POPRAWIŁY SIĘ W ALVENCIE OD NOWEGO ROKU?ile może tam zarobić poracownik w laboratorium mający np 7 lat pracy?

Widz
@michał

Witam zarobki stoją na tym samym poziomie od ponad 3 lat chociaż Obrót się zwiększył dwukrotnie dla ciekawostki podam że koszt oddziału 60 ludzi to dla prezesa jest wysyłka trzech cysterny z kwasem fosforowym a odjeżdża ich około 13 na dzień ale Twierdzi że nie ma pieniędzy nie chce słyszeć o podwyżkach młodzi odchodzą starzy nie chcą szkolić młodych jak tak dalej będzie to nie będzie miał kto pracować a jeśli chodzi o twoje pytanie Nieważne czy masz 7 lat stażu czy 27 stawki w laboratorium to około 3100 zł brutto powtarzam brutto także dupy nie urywa Pozdrawiam.

Adam

Macie samochody służbowe ?

Grzegorz
@Adam

Auta służbowe to przywilej prezesa dyrektora i tych którzy wiedzą do czego używa się wazeliny.

Rozmowa kwalifikacyjna
Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Specjalista merytoryczny w Dziale Rozwoju w firmie Alventa S.A.? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
logo firmy ZDALNY Key Account Manager
GoWork.pl
(470 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Informatyk/grafik z orzeczeniem o niepełnosprawności
BPO NETWORK Sp. z o.o.
(232 opinii)
logo firmy Elektryk Utrzymania Ruchu
Toruń
Flame Employment Polska Sp. z o.o.
(336 opinii)
logo firmy Kierowca międzynarodowy kat. B - woj. kujawsko-pomorskie
Toruń
Wise Investments Sp. z o.o. Sp. k.
(28 opinii)
Aplikuj na wiele ofert

Sensei
@Pytanie

Alventa zdobyla diament biznezu miedzy firmami powyzej 250 milionow przychodu. 1 miejsce w malopolsce. 33 miejsce w polsce' wiec wnosimy jako pracownicy' ze prezes ma nas za (usunięte przez administratora) Podwyzek nie ma ' nie zanosi sie. Pracownik wyspecjalizowany na produkcji np.kwasu fosforowego z 30- letnim stazem zarabia okolo 2700 netyo' swiatek piatek i niedziela mistrz zmianowy 3500 netyo' smiech na sali ' ludzie w normalnej robocie bez obowiazkow bez wiedzy bez zagrozeb zarabiaja tule samo. Prezes pisze ze dba o pracownikow ' troche zalosne. Dojdzie do urlopow na zadanie to sie obudzi. Ze pora zamknac ten gułag albo zaczac placic.

Adam
@Sensei

A jak teraz u was wygląda praca w czasie koronowirusa? Polepszyły się warunki płacowe?

Grzegorz
@Pytanie

Jaki wpływ? Jaka atmosfera? Dobre sobie. Biedronka ???? ma lepsze wynagrodzenia i socjal niż ta pożal się Boże firemka która uważa się za potentata na rynku. Nie pracownik jest ważny lecz prezes z dyrektorem. Tyle w temacie.

Leszek C
@Adam

Zarobki są coraz lepsze. W perspektywie mamy zarabiać po pięć tysięcy - tylko że rubli ????????

Lidia
@Leszek C

A obecnie jaka jest stawka? Kiedy planowane są podwyżki w takim razie?

Tadek

Masz rację kolego. Jak się praca nie podoba to się ja zmienia a nie żali na forum. Pracy jest po dostatkiem ale po co zmieniać skoro można ponarzekać na necie. Batem po plecach i do roboty.

widz
@Tadek

Pnie tadek, nie bądz Pan taki do przodu, bo jak widziasz pisał to były aparatowy, który już tam nie pracuje. a ta stronka jest własnie po to żeby pisać pisać i jeszcze raz pisać...

Mirosław

Witam. Pracowałem w Alwencie jak jeszcze była Alwernia S A. Narzekacie na zarobki, prezesa oraz cały zarząd a czekacie tylko do dnia Chemika żeby dostać kiełbasę piwko i posłuchać disco polo a przy okazji kadzić prezesowi i dyrektorowi jak to jest super?? Smarujecie komuś d...e w necie bo jesteście anonimowi a nikt z was się nie odważy powiedzieć zarządowi prawdy prosto w oczy dlatego traktują was jak tanią siłę roboczą. Jak to mówią h....o ale stabilnie . Przepracowałem tam kilka dobrych lat. Różnie bywało ale jak zauważyłem że nie ma poprawy to zmieniłem pracodawcę a nie żalił się w necie. Ogarnijcie się ludzie.

A jak obecnie wygląda praca i warunki zatrudnienia w ZAKŁADY CHEMICZNE ALWERNIA S.A? Możecie powiedzieć coś więcej o tym pracodawcy?

Marek55
@Administrator

Niby dlaczego zaklady alwernia a Toruniu' kros celowo to napidal' czy nie woe ze z.ch. da a Alwerni.

Sensei
@Administrator

Witam. Dlaczego w nazwie jest torun. Alventa jest w alwerni i pasowalo by to zmienic. Wtedy ludzie by nie mylili zakladow' ktorych z dwoch jeden nie istnieje.

Olga

Jak teraz pracuje się w Alvencie? Jak tam zarobki polepszyły się?

Miro20
@Olga

Jest coraz gorzej' zwłaszcza z zarobkami ' roboty coraz wiecej' zaloge traktuje sie jak murzynow. Porobione corki spolki' nie ma kasy jak zwykle dla pracownika. Srednia pensja na reke to okolo 2650 nie wazne czy masz 2 czy 30 lat stazu. Swiatek piatek i niedziela zadnych dodatkow. Nawet nie wiadomo kto jest wlascicielem spolki' bo od jakiegos czasu spolek mamy ze 7. Zmiana nazwy swiadczyla o tym ze spolka juz jest w innych rekach. Zenada.

Agnieszka

Czym spowodowane są poszukiwania specjalisty ds. personalnych do Alventa S.A. w Alwerni? - wynikają ze zwiększenia zatrudnienia w firmie czy raczej jest to "ciężki kawałek chleba" i pojawia się częsta rotacja na tym stanowisku? Jak kształtuje się płaca na tym stanowisku i współpraca z innymi komórkami, w tym z szefostwem?

Adik

Hej, Co można powiedzieć o stanowisku Inżynier procesów technologicznych? Kasa dobra?

marek

i jaka tam zarobki polepszyły się ?

Były technik .
@marek

Witam. Nie polepszyły się, ale prezes pozbył się prezesowania, teraz jest "jedynie" właścicielem, żeby nie było ze nie dal. Ale perspektywy da piękne , będziemy zarabiać około 5000 tys. Na miesiąc, ale to tak gdzieś w 2030 roku, bo od 2015 obiecuje ze podniesie pensje, ale jak zwykle nie ma kasy, teraz zbiera na jacht, ale publicznie sam stwierdza ze nie.może słuchać jak ludzie się dopominaja o kasę, bo to jalumuzna a nie wypłata, ale nic z tym nie robi i nie zrobi do póki część starej, doświadczonej załogi nie odejdzie i nie będzie miał kto pracować, instalacje są potężne i nikt nie nauczy się je obsługiwać nawet za 2 miesiące. Tak, ze (usunięte przez administratora) Panie, nie ma i nie będzie .

@Były technik .

a teraz to wam się nazwa zmieniła? Prezesi zawsze biedni co im tam pracownicy dramat Każdy tylko o swojej d...myśli

Marek

Wiele osób podaje tu Informacje jedynie o zarobkach jakich można spodziewać się po pracy w firmie "ZAKŁADY CHEMICZNE ALWERNIA" . A czy wypowie się ktoś na temat tego jakie są wymagana pracodawcy ku temu by rozpocząć współpracę w tej firmie? @Grażyna ?

mirek
@Marek

Jak na produkcje to energetyczne, wózki widłowe, demagi, psychotesty powyżej 3 metrów, i zdrowy jak ryba. Wszystko to za całe 2600 brutto. Żyć nie umierać.

MACIEK
@mirek

naprawdę tak cienko teraz u was? Dawniej to u was była dobra kasa tak słyszałem a w laboratorium to lepsze zarobki? jest nadal u was w Alwernia stanowisko kierownik utrzymania ruchu?

Grażyna

Witam. Nie polecam a wręcz odradzam pracę w Zch Alwernia. Co do zarobków to najlepsze pensje ma zarząd bo sam je sobie przyznaje A szeregowy pracownik ma najniższą krajową i nie ma różnicy czy pracujesz rok czy 20 lat bo zarząd musi z czegoś utrzymać firmowe auta za kilkaset tysięcy złotych - serwis kosztuje.

anka
@Grażyna

A mając mgr z chemii to ile można w laboratorium zarobić ? ile macie na święta wielkanocne kasy a ile na boże narodzenie?

@Grażyna

jestem w szoku naprawdę najniższą średnią krajową zarabiacie? ja myślałem że u was zarobki to najniższa kasa na rękę to jest 2500 zł

@Grażyna

a ile warta jest akcja zakładów chemicznych Alwernia ?

byly aparatowy

Zakłady chemiczne alwernia to komuna i jeszcze raz komuna, na dzień dobry 2600 brutto, potem 2950- 3000, ale rzadko sie zdarza, aby ktoś został. Pracują tam ludzie z okolic bo blisko. Pracownik ze wszystkimi uprawnieniami z 20-30 letnim stażem zarabia około 2300 netto w tym 150 za nocne, i około 100-150 akordowy. Pozakladane spółki córki ażeby nie było zysku. Zarząd obiecuje kilka lat ze będzie lepiej, od marca 2017 roku, sprzedaż sie podwoila, a kasy jak nie było tak nie ma. Zarząd jeździ bmw, porszakiem 2 -letnim, jak twierdzi Pan prezes juz stary. Praca dla kawalera lub desperata. Co do stawki za wykształcenie to jest dokładnie odwrotnie, aby być zastepca mistrza na zmianie, musisz iść zrobić średnie, a na mistrza wybiera sie człowieka po zawodówce, i potem widać te braki.

anonymous
@byly aparatowy

no to jestem w szoku bo tam podobno dawniej były bardzo dobre zarobki a jak ma się wyższe chemiczne i pracuje się w laboratorium to ile można na starcie wyciągnąć na rękę?

@anonymous

Nie ma znaczenia, jakie wyksztalcenie. Teraz przyjmują każdego nawet z ulicy, bo 2600 brutto nie powala, nikt nie chce tutaj pracować. Było kiedyś lepiej, racja ale dochrapal sie jeden z drugim i ludzi maja za nic, pozakladali spółek córek 8 i drenuja matkę. Jak można brać prowizje od zakupu surowców za pieniądze które sie pożycza od firmy matki. A nie mala to suma bo np. Przy zakupie fosforu za 21 milionów bierze 8%. Plus kurs euro dolar. Szkoda gadać. Komuna.

adrian
@byly aparatowy

szok ja myślałem że tam 3500 na rękę to od strzału dają. I nawet w laboratoriach tak słabo zarabiają?

anita
@byly aparatowy

Mojej znajomej córka pracuje gdzieś w laboratorium ma mgr z chemii i 4 lata temu podobno ze zarobiła raptem 1500 zł czy to mogła być prawda ?

@byly aparatowy

pewnie dużo dostajecie kasy za wczasy pod gruszą,na święta, i na dzień chemika?

@byly aparatowy

a kierownik utrzymania ruchu to chyba dużą kasę ma? przyjęli kogoś na to stanowisko bo ten co był to zmarł?

@anita

No nie wiem . Na poczatek 2600 brutto, nie wiem ile to wychodzi.pewno cos kolo tego.

@adrian

Wszędzie słabo, teraz nowy bat , bo skoro nie ms kto pracować to prezes placi nadgodziny, i wyobrazcie sobie ze za 5 dni po 8 godzin roboty wychodzi 2100 brutto. A zwykla pensja miesieczna to 3000 , wiec jak widać kasy jest w h...j.

aparatow
@tomek

Za grusze 470 zl. Dla najmniej zamoznych, chemik to 1000 zl. Brutto. Zabrali jubileusze, i w zasadzie wszystkie dodatki. Zostały nocne ustawowe, średnio 2 zl do godziny.

@byly aparatowy

a w spółkach to ile zarabiają na laboratorium ?

@aparatowy40

dla mniej zamożnych chemik 1000 zł brutto a dla bardziej zamożnych ile?

@byly aparatowy

a nadal jest stanowisko kierownika utrzymania ruchu?

@byly aparatowy

czy w spółkach które są na terenie zakładów Chemicznych Alwerni są lepsze zarobki jak w w samych zakładach chemicznych Alwernia ?

@byly aparatowy

A ile kasy dostajecie na święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia?

TOMEK

halo co tam słychać w Z.CH ALWERNI?

były
@TOMEK

Witam. Zobacz nowa opinie. Tak tam teraz jest

Katarzyna

Dobrze że poruszasz temat ZCH Alwernia a teraz Alwernia SA jak kto woli. Zmieniła się nazwa i nic po za tym. Zarobki jak za PRL u .Wystawiony nowy biurowiec w którym jest chyba tylko sprzątaczka żeby podlać kwiaty. Ludzie tam pracują z przyzwyczajenia albo co którzy mają dwa lata do emerytury bo na pewno nie dla zarobku :). Jeśli jesteś spoza miasteczka to zarobisz jedynie na dojazdy i jedzenie do pracy. Zresztą jakby było tak kolorowo to ogłoszenie o pracę nie wychodziło by co miesiąc. Idź popracuj to sama się dowiedz. Pozdrawiam

iga
@Katarzyna

jakie są zarobki w zakładach chemicznych w Alwerni w laboratorium ? proszę o odpowiedz bo z tego co wiem daniej ludzie dobrze tam zarabiali a jak jest teraz? Ile dostanie pracownik po studiach z tytułem mgr z chemi?

Mirek

Zakłady chemiczne w Alwernii to ogłoszenie co miesiąc na kierowcę zarządu, marketing i na produkcję. Dlaczego? Można się domyślić.

marta

jakie teraz są zarobki Z CH ALWERNIA bo podobno były bardzo dobre czy nadal są?

Czy zgadzasz się z opiniami na temat firmy ZAKŁADY CHEMICZNE ALWERNIA S.A? Zachęcamy do komentowania. W ten sposób pomagasz użytkownikom, którzy myślą nad podjęciem tam pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Alventa S.A. - Toruń

Alventa S.A.
2.5/5 Na podstawie 11 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Karola Olszewskiego 25
    32-566 Toruń
  • NIP: 6750000266 REGON: 350534331 KRS: 0000049603

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Alventa S.A.