Opinie o Schibsted Tech Polska w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Schibsted Tech Polska. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Schibsted Tech Polska o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Schibsted Tech Polska w Kraków

kayak92

Miałem nieprzyjemność tam pracować. Zgadzam się z opiniami: skandynawska kultura pracy to sciema. Czesto managerowie/leadzi to sa ludzi z przypdaku ktorzy dostali stanowiska poprzez zasiedzenie lub zeby zatrzymac bo inni z projektu juz odeszli.Czesto im sloma z butów wychodzi. Czasem tez panowala atmosfera mobbingowa. Generalnie skandynawski comarch

@kayak92

Aha czyli wynika tutaj, że są awanse w firmie? A jak ktoś zostaje managerem to czy za tym idzie też lepsza pensja? Czy dostaje się tylko nowy tytuł??

Ziomuś programista

Miałem przyjemność z nimi. Rozmowa z rekruterem, techniczne interview, pogadanka z jakimś managerem, oferta, negocjacje. Domena firmy to głównie dostarczanie różnych systemów ajti dla wydawnictwa operującego w krajach nordyckich. Praca hybrydowa w ogłoszeniu ale jak masz parę lat expa to otwiera się opcja full remote. Techniczne interview spoko. Pogadanka o doświadczeniu, system design, pytania wokół algorytmów, live coding. Manager to zdaje się jakiś expath. Rozmowa to raczej improwizacja. W trakcie procesu telefon od rekrutetki czy mi się spieszy bo mają innych kandydatów i chcieliby przełożyć termin przedstawienia oferty. Ostatecznie doczekałem się oferty. Kwota sporo poniżej średniej rynkowej no bo nie jesteś ekspertem od tech stacka którego używamy i będziesz się uczyć no ale za to mamy sporo bonusów, benefitów. Pracowałem z różnymi firmami i jak używali mniej albo bardziej niestandardowych techstacków to tym bardziej płacili więcej aby przyciągnąć ludzi i aby chciało im się chcieć. Tu jest odwrotna logika. Powodzenia w poszukiwaniach frajerów na kajak.

@Ziomuś programista

Mnie te obie rozmowy interesują. O co pytali na rozmowie z rekruterem jeszcze, o co pytali na rozmowie z managerem i podczas techniczne rozmowy. Konkretnie, jakie pytania były?

No hej. ;) jak widać na takim portalu jest dostępna oferta na Summer Internship JavaScript Developera. Rozważam zgłoszenie się. czy ktoś z zeszłego roku mógłby ocenić poziom merytoryki i polecić mi aplikacje? Ciekawa mnie te testy online z opisu procesu, czy uważacie, że będą trudne?

F Nowy wpis

Bardzo dobrze się tu pracuje. Do tej porty to moje najlepsze miejsce pracy, a pracowałem już w kilku firmach.

Hej, jest tu może ktoś kto pracował jako koordynator biura i miałby opinie? jeszcze przez jakiś czas będzie oferta dostępna i myślę czy by nie aplikować. nie wymagają doświadczenia co jest mi w zasadzie na rękę, resztę warunków takie jak dyspozycyjność czy znajomość angielskiego myślę, że spełniam.

Lukasz

Czy na B2B Schibsted oferuje płatne dni nieświadczenia usługi?

bob13 Nowy wpis
@Lukasz

Jest 20 dni płatnych dni off na B2B

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
bob13

Pracuję tu od jakiegoś czasu i jestem naprawdę zadowolony. Godziny pracy są mega elastyczne, a zarobki z mojej perspektywy są dobre. Atmosfera w firmie jest pozytywna i większość osób jest nastawiona na współpracę i pomoc. Firma oferuje też mnóstwo benefitów oraz dużo eventów i jedzenia w biurze np. cateringi, kanapki i pizza (co nie powiem jest bardzo dla mnie wygodne). Ogólnie bardzo polecam :)

kayak92

@kayak92

Ziomuś programista

Małgorzata
@Ziomuś programista

Oferowali chociaz jakieś podwyżki wraz ze wzrostem doświadczenia? A te benefity to jakie tu mają?

develo

Zalezy od teamu, zalezy od projektu. Mi sie trafil team z toksycznym managerem z duzym ego, gdzie praca po godzinach, micro managment, obiecywanie nierealnych celow, ustalanie priorytetow w piatek po 15, tlumaczenie sie czemu tak dlugo bylo sie na L4 bylo na porzadku dziennym. Dla nowych osob w branzy bedzie ok, ale bardziej doswiadczonym raczej radze omijac, bo ten "skandynawski model pracy" to zwykly hr'owy slogan marketingowy.

Iza
@develo

A wiesz może jak jest w innych teamach? Można trafić lepiej ? Skoro to dobra firma na start to przyjmują osoby bez doświadczenia? Brak tu możliwości rozwoju, że doświadczonym radzisz omijać to miejsce?

Czy ktoś wie kiedy rusza nabór na staże wakacyjne w Schibsted (Kraków)?

GalAnonim

hejka, w schibisted jest sztywno, ciezko byc tu soba, po za tym zarobki mocno srednie.

Czy można liczyć w Schibsted Tech Polska na prywatną opiekę medyczną?

t

Tak, masz 400zł do wydania na Luxmed, Multisporta, albo kartę podarunkową.

@t

To super, że można tak elastycznie. Czyli dobrze rozumiem, że można całkowicie zrezygnować i przytulić przy wypłacie dodatkowe 400 zł? ;)

k
@Emilia

Tak, na platformie MyBenefit

Gabriela
@k

Jak to działa? Już kilka razy słyszę tę nazwę, ale nigdy się w żadnej pracy osobiście nie spotkałam z tym. Bardziej się opłaca niż inne dodatki typu Multisport?

nicanic

Cześć, czy ktoś z Was (kto aplikował na staż) dostał jakąkolwiek odpowiedź? Testy, zaproszenie na rozmowę, info o odrzuceniu? Cokolwiek?

kwz
@nicanic

Tak, dzisiaj dostałem odpowiedź z linkiem do testu kwalifikacyjnego.

gitoo
@kwz

na jakie stanowisko jesli moge wiedziec? :)

@gitoo

Też kandydujesz i masz już coś wybrane?

Gitoo
@Emilia

Tak, jako backend kandyduje ????

@Gitoo

No i jak poszło tak w sumie? Kodujesz już tu u nich?

uxstaż

Hejka, czy po 2-miesiecznym stażu letnim można liczyć na zatrudnienie w firmie czy slabo z tym? Myślę o stażu UX ale zleceniówka nie zachęca. Ktoś coś?

JSDev
@uxstaż

Po stażu praktycznie wszyscy dostają oferty. Jeżeli jesteś studentem to na umowy o dzieło, jak możesz pracować na pełen etat, to na UoP/B2B według uznania

uxstaż
@JSDev

Dzięki wielkie za odpowiedź! Będę składać w takim razie aplikację. Czy wiesz może jaki jest przybliżony czas na odpowiedź od firmy?

@JSDev

Staże są tylko w lato i muszą trwać te 2 miesiące czy można jakoś inaczej?

JSDev

Miejsce w którym zdecydowanie można się zasiedzieć. Jeszcze kilka lat temu rozmowy rekrutacyjne były dość wymagające i HR szczycił się, że nie zatrudniamy nikogo poniżej poziomu "mida", teraz raczej dostać się jest dużo łatwiej, no ale wynika też to trochę z tego jak wygląda branża. Bardzo dużo zależy od zespołu, managera i partnerów ze Skandynawii, możesz trafić na full agile, świetnie zarządzany, ciekawy produkt, możesz też taplać się w legacy próbując przekonać ludzi wokół siebie by zrobić cokolwiek poza minimum ustalonym przez PMa. Warto szczerze pogadać z rekruterem technicznym nt. zespołu i produktu przed podjęciem decyzji. Kiedyś było sporo opcji podróżowania, odwiedzania biur w Skandynawii czy po prostu wyjazdów integracyjnych, teraz wszystko zostało przyblokowane przez pandemię i nie jest do końca pewne czy wróci i w jakim zakresie. Samo środowisko pracy bardzo przyjemne, dodatkowe 4 dni urlopu do tego co daje kodeks pracy, możliwość przekazywania feedbacku współpracownikom, brak zrzucania winy na konkretne osoby kiedy coś pójdzie nie tak, respektowanie urlopów i życia osobistego współpracowników jest tutaj normą. Z rzeczy mniej przyjemnych, to praca zdalna zwiększyła ilość spotkań na które zapraszane są osoby techniczne, trzeba liczyć się z tym, że jakieś 20% czasu pracy siedzi się na kamerce zamiast w IDE. Pros: + Wewnętrze produkty, wpływ na produkt, możliwości których nie daje kontraktornia + Sporo nowych technologii jeżeli trafisz do dobrego zespołu + Możliwość uczenia się od innych, sporo doświadczonych ludzi wokół + 4 tys. budżetu szkoleniowego praktycznie akceptowanego w ciemno, nie trzeba się tłumaczyć z tego jak wydajemy te pieniądze + Służbowy telefon z numerem, nikt nie każe instalować managera MFA czy slacka na prywatnym telefonie + Sporo imprez integracyjnych w krakowskim biurze + Możliwość pracy full remote Cons: - Wyższy management potrafi poruszać się we mgle, reorgi, brak decyzyjności, protekcjonalizm przy ogłaszaniu decyzji potrafią zepsuć trochę krwi - Ksenofobia Norwegów przy rekrutacjach na wyższe stanowiska, jeżeli marzysz o zostaniu VP czy CTO, to raczej nie jest firma dla Ciebie - Pensje blisko średniej krakowskiej, nie ma co liczyć na cuda, ale podwyżki są dość regularne

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Schibsted Tech Polska?

niktinic

Po przyjęciu aplikacji na stanowisko developera są 3 rozmowy: - pierwsza z reprezentantem HR - druga techniczna, obejmująca zarówno krótki etap z live codingiem jak i luźną rozmowę dotyczącą projektowania systemów - trzecia z twoim potencjalnym przyszłym managerem, aby poznać twoje podejście do współpracy z innymi i ocenić, czy wpasujesz się w kulturę pracy

Programista

Brak odpowiedzi i decyzji po rozmowie, nie aplikowałem do tej firmy, sami odezwali się na linkedin, więc wziąłem udział w procesie. Fakt, ostatnia rozmowa nie poszła wybitnie, więc oferty się absolutnie nie spodziewałem. Więc nie jest to jakiś post z zemsty. Natomiast żeby nie umieć napisać krótkiego maila " dziękujemy za udział, niestety nie możemy zaoferować stanowiska" to po prostu świadczy o kompletnym braku profesjonalizmu i kultury :)

rozgoryczony

brak odpowiedzi po zaaplikowaniu na staż

Natalia
@rozgoryczony

Hej, a jak dawno temu aplikowałeś na staż? Minęło w sumie już trochę czasu od dodania przez Ciebie wpisu... Czy udało Ci się po czasie dostać jednak jakąś odpowiedź? Dostałeś może zaproszenie na rozmowę do Schibsted Techu?

Co jaki okres czasu w Schibsted Tech Polska można ubiegać się o podwyżkę?

Pracus

Teraz to wcale bo w firmie bieda przez covid

Dawid
@Pracus

A są przyjęcia nowych pracowników? Pandemia wpłynęła na aktualne rekrutacje? Wiesz kiedy będzie można aplikować do Schibsted Tech?

Iza

@Pracus a poza tym słabym obecnie okresem, można było?

Pracus
@Iza

Ogolnie nie oszukujmy sie, z zarobkami jest naprawde srednio. Jak ktos woli zarabiac mniej i jezdzic na firmowej hulajnodze to Schibsted jest dobrym wyborem

Dominika
@Pracus

Rozumiem, że chodzi o to, iż po porównaniu płac w Schibsted z konkurencją, w tej firmie zarabia się mniej? Może macie premie, które pozwalają jakoś wyrównać te różnice, albo wyjątkowo atrakcyjne benefity?

Opinia

Schibsted to specyficzna firma, nie dla kazdego. Bardzo duzo jest tu snobów, mam czasami wrazenie ze ludzie tutaj maja zbyt duże mniemamie na temat własnej osoby, szczegolnie managerowie, ktorzy probuja byc bardziej norwescy niz sami Norwegowie :)

Zostaw merytoryczną opinię o Schibsted Tech Polska - Kraków

• Jak się pracuje w Schibsted Tech Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Schibsted Tech Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Schibsted Tech Polska?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Schibsted Tech Polska?

Kandydaci do pracy w Schibsted Tech Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Schibsted Tech Polska