Opinie o Daedong Poland w Cieszyn

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Daedong Poland. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Daedong Poland o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Daedong Poland w Cieszyn

janek

myślę, że nie muszę zbytnio więcej wyjaśniać na temat przejścia, tak jak napisał Android - był to gość po studiach, który widocznie był dla nich za dobry - słyszałem że miał się zajmować czymś w dziale jakości na rynek rosyjski no i znał gość ten język, a osoba która się do tej pory tym zajmowała to rzekomo go nie zna tylko po angielsku się dogaduje więc pewnie stołek zadrżał, a co do tego czy podpalił sam maszynę to chyba trochę Anka przesadziłaś, żal Ci tej nagrody co dostał czy co? poza tym kilka innych osób też dostało nagrodę przy tej okazji i też słyszałem nieraz jak mieli wypomniane to przez współpracowników. Myślę że jakby sam podpalił to chyba by dostał raczej dyscyplinarkę, a nie nagrodę - tak podpowiada zdrowy rozsądek.

Anka

A ten co miał przejść do biuro to czasem nie ten sam facet co podpalił maszyne i ją ugasił, a potem jeszcze nagrodę za to dostał?

krzysiek

Wkur**** się i odszedł.

android

Po prostu ten pracownik był dla koreańskiego zarządu z Cieszyna za dobry. Skończył UJ w Krakowie i znał perfekcyjnie angielski, rosyjski. Z takimi kwalifikacjami pracował na produkcji. Więc gdy potrzebowali do biura zgłosił swoją kandydaturę. Na początku się zgodzili a potem Koreańczycy zmienili nagle zdanie i przyjęli nową osobę z zewnątrz. Nie muszę chyba dalej pisać jak się musiał poczuć i dlaczego honorowo odszedł z firmy.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Leszno
janek

o przejściu na inne stanowisko? hahaha dobre, poczytaj o koledze co chciał z produkcji wejść do biura to się dowiesz jak to wygląda w tej firmie, mądry był chłop że odszedł a nie jak go namawiali żeby został dalej na produkcji, a teraz pewnie ci sami chcą odejść.....

Cieszyn

android ma rację, też o tym słyszałam. Fakt, ciężko się zgodzić na minimalną krajową (te 5 dziewczyn z produkcji, z biura nie wiem), ale też druga strona medalu że usłyszałam ostatnio rozmowę dwóch gości z warsztatu jak mówili o kimś kto już tam nie pracuje - podobno był elektrykiem, z papierami, dobrym, a pracował za 1500 na rękę, potem chciał podwyżkę, dostał jakąś symboliczną i dał wypowiedzenie. Wniosek? Koreańcy nie szanują pracowników za grosz (przynajmniej w kwestii kasowej). Mi osobiście jeszcze żaden nic nie powiedział, nie doczepił się do mojej pracy itd., ale widać że ostatnio morale pracowników spada. Wiadomo że są normy do wyrobienia bo muszą wysyłać towar, ale jak skoro nie ma komu pracować - brakuje ludzi na każdej hali, na każdej zmianie, na tych z warsztatu też trzeba czasem długo czekać, a słychać z ich komentarzy że nie są w stanie obskoczyć wszystkich awarii, a maszyny wiadomo - starzeją się z każdym dniem, nie młodnieją, więc będzie coraz gorzej jeśli szefostwo się nie obudzi że za psi pieniądz polacy robić nie będą. Nie fajnie :/

android

W cieszyńskim DAEDONGU rozpoczęła się fala odejść. Z jednego działu produkcji odchodzi jednocześnie 5 osób a z biura następnych kilka. Wszystko przez coraz gorsze warunki pracy, płacy i pogarszającą się atmosferę.Niektóre osoby mają 20 dni starego urlopu i nie mogą go wykorzystać bo braki kadrowe ciągle łatane są nadgodzinami.

joku
@android

zgadzam się z Tobą. Jeszcze 2-3 lata temu dedąg miał dobrą opinie jako pracodawca, ale to już przeszłość. W okolicy powstały nowe miejsca pracy (np. Bażanowice) w, których lepiej płacą, a tutaj po staremu najniższa krajowa, jakby nie widzieli, że czasy się zmieniają. Jednak na nowe samochody pieniądze są. Fala odejść się jeszcze nie skończyła bo jak się słucha rozmów to o odejściu myślą kolejne osoby i to takie o kilkuletnim już stażu, które mają dojść pogarszającej się atmosfery w pracy, a o nową nie jest już tak trudno jak kiedyś. Pracuje już tu długo i o odejściu na razie jeszcze nie myślę, ale jeżeli sprawy pójdą dalej w tym kierunku to nie wykluczone że dam sobie spokój z ta firma.

Mechanik

znowu szukają mechaników, elektryków itd więc domyślić się można ,że firma coś nie tak skoro co jakiś czas szukają w tych specjalistów . Kwestia zarobków to ludzie sami będą przychodzić i będą stosy podań ale póki co to nie ma co głowy sobie tą firmą zawracać

Cieszyn

Cześć ulala, tak i nie. Pracuję dalej w Daedongu (jak już pisałam wcześniej - wogóle kamil wybacz! Cały czas mi ucieka zapytać o te zarobki kierowcy! Postaram się mieć to bardziej na uwadze. System premiowy - i tak i nie. Z jednej strony kiedy po 3-miesięcznym okresie próbnym przechodzisz na umowę o pracę na rok, to dostajesz 120 zł netto premii np. za nie spóźnianie się - czyli odbicie dyskietki najdalej 5:54 lub 13:54 zależnie od zmiany (czas na dojście do szatni, przebranie się, dojście na stanowisko). Oprócz tego dopłata do urlopu wypoczynkowego 50 zł lub zamiennie coś jeszcze (nie pamiętam) lub paczka na święta w podobnej wartości. Dodatkowo premia na urodziny 50 zł, ale dopiero po przepracowaniu 3 miesięcy na umowę o pracę (czyli 6 miesięcy od zaczęcia pracy - okres próbny). Piszę że "i nie" ponieważ w praktyce nie widziałam jeszcze żeby ktoś dostał jakąś premię, ale może po prostu za krótko tu jeszcze pracuję, więc nie chcę oczerniać firmy. Na pewno premię dostają liderzy, specjaliści od specjalistycznych maszyn po kursach, oraz wiadomo każdy za soboty (zazwyczaj 2 w miesiącu) i nadgodziny (ale z tym to też nie jest tak że zostaje się na siłę czy coś, z tego co widzę po koleżankach to jeśli pracują np. od 12 do 22-ej, bo jest większe zapotrzebowanie, to zawsze wiedzą o tym odpowiednio wcześniej, bez ciśnienia.

ulala
@Cieszyn

Kochana, bardzo Ci dziekuje za odpowiedz :)

Cieszyn

Dzisiaj mam drugą zmianę, spróbuję popytać :)

Cieszyn

Jeśli chodzi o pracę to rekrutuje również firma IQS. Co ciekawe - pracując przez IQS masz stawkę godzinową 9 zł netto plus soboty płatne plus 50% ale na umowę zlecenie (wychodzi 1600-1700/msc netto), a pracując bezpośrednio masz minimalną krajową, soboty płatne +100% i umowę o pracę (praca na produkcji, nie wiem jak inne stanowiska np. montaż czy mechanicy elektrycy czy specjaliści). Przykładowa praca przez IQS - kontrola jakości, praca lekka, polega na optycznej kontroli jakości gotowych wyrobów w zespołach 3-osobowych, tyle że trzeba stać 8 godzin przy stanowisku. Dużo młodych dziewczyn tam pracuje. W zasadzie odchodzą tylko te które nie wytrzymują tego stania. Ja już pracuję gdzie indziej dalej przez IQS, ale tam zaczynałam i raczej polecam, fajna atmosfera. Jak macie jakieś pytania to pytajcie, postaram się odpowiedzieć.

ulala
@Cieszyn

Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz...To wychodzi na to że pod firmą sie gorzej zarabia :( a system premiowy macie coś takiego?? bardzo była bym wdzieczna jak byś odpisała. Jezeli tylko najniższa to krucho bo trzeba odliczyć dojazd;/

ulal

Hej Wszystkim Możecie tak szczerze coś powiedziec o produkcji i zarobkach:) czy jest wiecej niz najniższa kajowa, chciała bym tam aplikowac na produkcje lub wyzsze staniwsko i jak wyglada rozmowa z góry dziekuje:)z tego co słyszłam na produkcje rozmowa była w formie ang

baśka

No i nie przegadasz ludziom, że to daedong w cieszynie nie ma NIC wspólnego z daedongiem w gliwicach. Ni ch*ja

Blade Runner

Witam! Ostatnio pojawiło się ogłoszenie dotyczące pracy na stanowisku Technolog wtrysku, czy ktoś z Szanownych forumowiczów - pracowników Daedong Poland może udzielić jakichkolwiek informacji odnośnie w/w stanowiska (wysokość wynagrodzenia, zakres obowiązków, atmosfera w dziale technologicznym). Z góry dziękuje za odpowiedź!

Kadrowiec podczas rekrutacji obiecuje "gruszki na wierzbie", w rzeczywistości pensja na poziomie najniższej krajowej i to wszystko.

Alex

Na portalach często pojawiają się ofert pracy dla specjalisty kod kontroli jakości albo logistyki. Jakie są warunki finansowe na tych stanowiskach?

była
@Alex

marne

Jaś

Twojej starej czasem nie szukają?

Jaś

A znasz jakiegoś bezrobotnego elektryka? Teraz to sami hotelarze, turyści i kucharze małej gastronomi... a McDonalds tylko jeden.

Joszko
@Jaś

Coś mi się wydaje ,że tutaj raczej chodzi o zarobek który firma proponuje a nie o brak elektryków .

wawa

Na portalu OX.pl jest ogłoszenie ( któryś raz z kolei ) szukają elektryka ! Czy może mi ktoś powiedzieć co jest grane ? czy naprawdę nie ma chętnych czy po prostu firma do kitu i ludzie uciekają

joku

Przestańcie już TU pisać o Deadongu w Gliwicach

Zostaw merytoryczną opinię o Daedong Poland - Cieszyn

• Jak się pracuje w Daedong Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Daedong Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Daedong Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 4 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Daedong Poland?

Kandydaci do pracy w Daedong Poland napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Daedong Poland