Opinie o GPD Advertising (działalność zakończona) w Poznań

Działalność firmy zakończona.

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie GPD Advertising (działalność zakończona). Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w GPD Advertising (działalność zakończona) o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o GPD Advertising (działalność zakończona) w Poznań

Wzięłam udział w rekrutacji, bo bardzo chciałam zmienić pracę i wrócić do branży marketingu. Dostałam ofertę , której prawie nie przyjęłam przez komentarze na tym forum i pewnie dużo by mnie wtedy ominęło. Ale od początku. Rekrutacja: po wysłaniu CV po paru dniach otrzymałam od rekruterki listę zadań do wykonania z instrukcją i terminem odesłania. Po odesłaniu zadań, 1-2 dni później dostałam telefon z zaproszeniem na rozmowę. W trakcie tej rozmowy okazało się, ze praca jest w Poznaniu a nie w Swadzimiu tak jak widniało w ogłoszeniu co było dla mnie trochę zawodem ze względu do bliskość dojazdu, ale tragedii nie ma. Rozmowa odbyła się z rekruterką i dwoma osobami z docelowego działu. Była bardzo rzeczowa, pytania konkretne, do większości odpowiedzi dostawałam od razu feedback. Po godzinnej rozmowie dostałam informację, że odpowiedź (jakąkolwiek) dostanę w ciągu max tygodnia (tj. do piątku). Do piątku nie dostałam odpowiedzi ,więc myślałam, że już po frytkach, ale w poniedziałek zadzwoniła rekruterka przepraszając za poślizg i zaprosiła na drugą rozmowę, tym razem z dyrektorem działu. Ta rozmowa była dosyć „miękka”, mająca raczej na celu potwierdzić, że faktycznie mogę nadawać się na wskazane stanowisko i będzie się można ze mną dogadać. Jeszcze tego samego dnia późnym popołudniem dostałam ofertę pracy, którą przyjęłam, bo bardzo chciałam zmienić środowisko. Kwestie papierlogii przebiegły już całkiem sprawnie. Praca: pierwszego dnia zostałam posadzona do biurka i nie bardzo wiedziałam co ze sobą zrobić. Nie wiedziałam nawet kto do końca jest moim przełożonym i do kogo się zwracać z pytaniami czy problemami typowo pracowniczymi/kadrowymi. W pół godziny zostały mi przedstawione podstawowe narzędzia pracy, ale musiałam czekać na jakieś pierwsze zadanie. Brakowało mi wprowadzenia w jakieś struktury firmy itp. Musiałam się gdzieś dopytać o kod do drzwi i podobne pierdoły. Po paru dniach widziałam, że inni nowi pracownicy są przedstawiani po kolei w każdym dziale. Mnie nikt nie oprowadzał, więc do tej pory, po kilku miesiącach pracy, jeszcze nie wiem do końca gdzie jest jaki dział. Współpracownicy z mojego działu to zdecydowanie właściwe osoby na właściwym miejscu: jestem pod wrażeniem ich wiedzy i profesjonalizmu, a bardzo pozytywnie zaskoczyłam się z dużą chęcią pomocy i dzielenia się wiedzą ze „świeżakiem”. Generalnie do tej pory nie spotkałam tutaj osób, które byłyby przypadkowe. Miłym zaskoczeniem było też dla mnie to, że przy każdej okazji w rozmowie z osoba z zarządu byłam pytana o to jak mi się pracuje, czy jestem zadowolona, czy ogarniam jakoś dojazdy, co bardzo mnie zdziwiło po tym jaki obraz firmy wykreowałam sobie w głowie po przeczytanych opiniach. Po rozmowie podsumowującej mój 3 miesięczny okres próbny dostałam podwyżkę (bez mojej inicjatywy, bo od razu dostałam tyle ile powiedziałam na rozmowie) i umowę na czas nieokreślony (choć na rozmowie kwalifikacyjnej było mówione, że po próbnej będzie jeszcze jedna czasowa). Dostałam też premię uznaniową, o której dowiedziałam się dopiero z przyjściem przelewu co mnie mega miło zaskoczyło. Doszły mi też nowe, ciekawsze zadania. Dopiero w tym momencie okazało się kto został moim opiekunem. Z samej pracy jestem zadowolona, bo mam szansę nauczyć się nowych rzeczy i zobaczyć pracę takiej agencji, więc dla osób początkujących na pewno jest to pole do popisu. Doświadczeni pewnie też znajdą tutaj wyzwania, ale faktycznie nie mogę się w tej kwestii wypowiedzieć – jedynie zasłyszałam opinie od kilku doświadczonych kolegów. Kilka niezależnych osób samych z siebie powiedziało mi, że podobają im się tutaj warunki. Generalnie widzę, że zostałam przyjęta w trakcie zmian organizacyjnych – HR jest dopiero od kilku miesięcy, usprawniane są systemy do zarządzania projektami, zmiany w działach. Mogę więc przypuszczać, że negatywne komentarze mogły być zasadne, ale mam wrażenie, że coś tu się zmienia na lepsze, ale tak jak pisałam – weszłam tutaj w trakcie trwania tych zmian. Minusy: - momentami brak organizacji - brak benefitów (trochę zaskakujące przy tak dużej i powiedzmy znanej firmie) - stałe godziny pracy (choć pewnie można się dogadać) Plusy: + wynagrodzenie ok +duże możliwości (jeśli ma się potencjał to można spróbować sił w wielu działach od strategii, kreacji, po e-commerce itp) + impreza na tarasie (podobno co roku – jedzenie i picie na wypasie) + dużo ciekawych wyzwań + kreatywni ludzie + przychylność zespołu + otwarty zarząd (prezes zawsze powie „cześć”) Nie jest idealnie, ale z mojej perspektywy jak najbardziej polecam.

Bożena
@Gość

Należy Ci bardzo szczególnie podziękować za to, że w jednym wpisie zdecydowałaś się opisać nam niemal wszystkie aspekty, związane z pracą w GPD Advertising. Co trzeba zaznaczyć i docenić - wymieniłaś nam zarówno plusy, jak i minusy tego pracodawcy, dzięki czemu mamy jego nieco bardziej wiarygodny obraz. Po takiej rekomendującej opinii na pewno wiele osób będzie chciało aplikować do tej firmy. Ale mnie interesuje, czy są tam organizowane jakieś programy stażowe dla osób, które jeszcze się uczą? Wiesz coś na ten temat?

@Bożena

Z tego co wiem to nie ma takich programów

Dawid
@Gość

Czyli można stwierdzić, że osoby bez doświadczenia zawodowego nie zostaną przyjęte do pracy w firmie GPD Advertising? Przypuszczam tak z uwagi na to, że w firmie nie ma programów stażowych, dlatego chciałbym się upewnić, czy dobrze to interpretuje. Mógłbyś napisać, jak to wygląda w rzeczywistości?

Pomocna Nowy wpis
@Dawid

Jeśli interesuje Cię staż najlepiej skontaktuj się z działem HR rekrutacja@gpd.com.pl W GPD Agency mamy wiele działów więc w zależności od działu staż jest możliwy. Wszystko też zależy od umiejętności i motywacji stażysty. Z doświadczenia wiem, że jak chce przyjść osoba na staż do grafików, która nie zna programów graficznych (chociażby PS) to taką osobę trudno przyjąć bo cała praca odbywa się na komputerach i nie ma czasu aby uczyć kogoś podstaw programu. Ale jeśli w miarę sprawnie poruszasz się w programach graficznych to zawsze można spróbować załapać się na staż np. zacząć od grupy realizacyjnej gdzie odbywa się np. obróbka zdjęć, przeformatowania projektów, przygotowania do druku a nawet dostać później pracę w GPD.

Bywalec Nowy wpis
@Gość

Aż pachnie komentarzem który wyszedł ze stajni GPD aby zasiać propagandę pozytywnych wrażeń o firmie:) Jest coś takiego jak demokracja, i jeśli jest więcej negatywnych opinii niż pozytywnych to znaczy że społeczeństwo nie kłamie.

Gość Nowy wpis

Witam możecie mi powiedzieć coś na temat pracy na stanowisku Magazynier. Jak wygląda praca, jakie zarobki itp. bo dużo tu jest o biurze, a o magazynie prawie że nic.

zainteresowany

widzialem ze szukaja magazynierow, na jakie warunki mozna liczyc?

Jan
@zainteresowany

Rzeczywiście masz rację. Firma GPD Advertising poszukuje obecnie pracowników na stanowisko magazyniera. Czytając ofertę, wychodzi na to, iż należy mieć 2-letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku. Ktoś z Was mógłby potwierdzić, że jest to wymóg konieczny, aby móc ubiegać się o zatrudnienie?

Głównomnietoobchodzi
@Jan

Musisz mieć przynajmniej 5 year praktyki na wózkach wysokiego składowania. Znajomość z OFFICE 365. Prawo jazdy kat.A;B;C;D PLUS E. Biegle mówić w języku angielskim; niemieckim.

Dawid Nowy wpis
@Głównomnietoobchodzi

No to wychodzi na to, że wymagania są dosyć duże. Skoro pracodawca ma takie wymagania względem potencjalnych kandydatów, to mógłbyś napisać, jak wygląda poziom wynagrodzenia na tym stanowisku? Poziom jest adekwatny do wymagań stawianych przez pracodawcę?

zainteresowana

prowadzą aktualnie jakieś rekrutacje?

Account Manager

NoComment

Wypowiem się tylko i wyłącznie na temat procesu rekrutacyjnego i to też tylko jego wczesnego etapu. TL;DR. Określę to jednym słowem, kompromitacja. Ogólnie zostałem odrzucony (tak mi się wydaję, bo nie otrzymałem żadnej informacji zwrotnej), gdyż nie zadeklarowałem się odrazu w trakcie rozmowy na uczestniczenie w spotkaniu rekrutacyjnym w jedynym terminie. Dla mnie było to oczywiste, że nie mogę odrazu tego zagwarantować, bo zależne jest to od kilku rzeczy. Dałem do zrozumienia, że potrzebuję kilku godzin, aby ewentualnie potwierdzić swoją obecność na spotkaniu. W tym momencie forma kontaktu się ucięła, pomimo że Pani rekruterka oznajmiła, że pozostaniemy w kontakcie i abym dał znać odnośnie propozycji spotkania. Kilka godzin później zadzwoniłem, a potem odpisałem, że spotkanie jest dla mnie osiągalne, lecz pozostało to bez odpowiedzi. A teraz taki tip dla kogoś z HR, bo wiem że tu czasem zagląda. Rozumiem, że nie mają państwo tylko jednego kandydata biorącego udział w dalszym procesie rekrutacyjnym, ale zazwyczaj taki kandydat też nie jest rozważany do objęcia posady tylko i wyłącznie w jednej firmie. Ponadto ma też niekiedy obowiązki (tak się niestety zdarza ¯\\\_(ツ)\_/¯ ) i nie jest w stanie zwłaszcza podczas szybkiej rozmowy telefonicznej zdecydować czy może pojawić się na rozmowie w waszym biurze. (zwłaszcza gdy nie jest na codzień na miejscu). A pozbycie się kogoś bo nie udzielił natychmiastowej odpowiedzi pokazuje albo lekceważące podejście do kandydatów lub przyszłych pracowników albo chaos organizacyjny w firmie. Sam nie wiem, co gorsze.

Jan
@NoComment

Nie myślałeś, że pracodawca potrzebował, może przeprowadzić rekrutację szybko, aby nowy pracownik mógł jak najszybciej rozpocząć pracę w firmie GPD Advertising? Nie wiem, czy dobrze myślę, ale staram się w jakiś sposób zrozumieć brak kontaktu osób prowadzących rekrutację. Chciałabym dowiedzieć się od Ciebie, co sprawiło, że w ogóle wysłałeś swoją aplikację do pracy u tego pracodawcy?

Jonasz

Jeżeli jesteś człowiekiem bez ambicji, braku chęci rozwoju, dobrze Tobie gdy wykonujesz pracę na postprodukcyjnej taśmie - to wyśmienicie się odnajdziesz. Ktokolwiek, kto ma choć odrobinę pasji w sobie powinien tę firmę omijać szerokim łukiem, ponieważ dołączy po czasie do grona sfrustrowanych pracowników. Chyba, że masz rodzinę i kredyt na karku to jest to ostatecznie dobra decyzja, bo wystarczy odciąć sobie myślenie - tak mawiają koledzy. Brak mentorów, brak ścieżki rozwojowej, brak feedbacku, chaos organizacyjny i komunikacyjny, jeżeli jakikolwiek rozwój to tylko przez ciężkie boje. Najpierw spróbują zrównać ciebie z gruntem, później zniszczą ogień pasji. Nie polecam tego rodzaju przemielenia. Prawdą jest, że jak wychodzisz punktualnie z pracy to dostajesz metkę "nie zależy na pracy", co oczywiście ma przełożenie w ewentualnych ekhm premiach lub podwyżkach. Generalnie 8h powinno się siedzieć na tyłku przed komputerem, gdy zbyt często jest się widywanym w terenie to dostaje się upomnienie od życzliwych. Cyrk na kółkach proszę państwa. A, najlepsze - tzw. chilloutzone to miejsce po cichu zakazane dla pracowników - wystawka dla klientów. Ale jest? Jest. Niestety to robi monopol pracodawcy na rynku. Poznań czeka z niecierpliwością na oddziały normalnych firm na rynku. Specjaliści aż się trzęsą na zmiany. A są to ludzie niewątpliwie utalentowani i spragnieni normalności.

Ola
@Jonasz

I po co im ludzie z wyższym wykształceniem, którzy ukończyli powiedzmy ASP? Tam takich nie potrzeba.

AMA
@Ola

No właśnie to jest przerażające, szukają specjalistów z których ostatecznie robią ząbiaków. Ich styl prowadzenia działalności wypala zawodowo ludzi twórczych to jest nieodpowiedzialne i wpływa na całą branżę...bo ludzie tworzą branżę.

zainteresowany
@Jonasz

A jak wyglądają warunki finansowe w tej firmie? Ile można zarobić na stanowisku Junior Account i Junior Traffic ? Miedzy innymi takie ogłoszenia są na stronie... ile mozna dostać na start? i kiedy w ogóle wchodzi w grę jakas podwyżka?

Maja
@zainteresowany

Niestety, nie wiem, na jakie wynagrodzenie może liczyć osoba zatrudniona w GPD Advertising na wymienionym przez Ciebie stanowisku. Ale mogę Ci powiedzieć, że firma zapewnia: możliwość pracy w jednej z największych agencji reklamowych w Polsce, pracę w nowoczesnym biurze w samym centrum Poznania, przejrzyste warunki zatrudnienia (umowa o pracę lub B2B) i niezbędne narzędzia pracy – laptop, telefon. Więcej informacji znajdziesz tu: https://gpd.com.pl/kariera/ Czy takie warunki spełniają stawiane przez Ciebie oczekiwania?

nie polecam

przychodząc do tej firmy pierwszym wielkim szokiem był brak jakiekolwiek organizacji pracy, co przy tak dużym przedsiębiortstwie naprawdę szokuje i stawia pytanie "jak to w ogóle działa". Nie ma żadnych procesów i żadnych procedur, jeden wielki chaos, działanie metodą prób i błedów, bez planów, harmonogramów, narzędzi do zarządania, projekty nie są przekazywane, coś takiego jak wdrażanie w ogóle nie ostnieje, nawet nie ma systemu archiwizowania materiałów tak, żeby nowe osoby miały dostęp do tego, co robił ich poprzednik. Brak profesjonalizmu, wiedzy i kompetencji osób zarządzających, które chyba w ogóle definicji tego słowa nie rozumieją. Plusem jest studio i osoby, które je zasilają, z którymi pracuje się naprawdę dobrze i które po prostu robią ładne rzeczy. Na poziomie organizacyjnym - poniżej poziomu jakiejkolwiek krytyki. Chyba, że to ma być dla kogoś pierwsza praca w życiu i generalnie nie wie czego szuka i nie ma żadnych oczekiwań ani wiedzy procesowej i narzędziowej. Każdy z jakimś doświadczeniem będzie załamany tym, co tutaj zastanie. W firmie panuje kolesiostwo, jeśli nie jesteś częścią ekipy, która zna się od lat i wzajemnie tu pościągała, przygotuj się na drwiny, szydzenie i obrabianie tyłka na każdym kroku oczywiście za plecami, co w żadnym razie nie ma nic wspólnego z twoimi kompetencjami.

Em.

Ja w nawiązaniu do mojej poprzedniej wypowiedzi sprzed roku. Agencja jest na tyle nie fair, że daje świadectwa z wypowiedzeniem przez pracodawcę, choć z rozmowy wynikało, że jest im przykro, ale tak musi być (ah te fałszywe przytulaski na ostatni dzień pracy). Także lepiej uważać. P.S. Słyszałam, że osoba, która mnie rekrutowała już tu nie pracuje, także śmiech na sali. P.S.2 Pozdrowienia dla działu digital i (usunięte przez administratora)

produkcja

pracowałem w studio filmowym w zeszłym roku i jeśli się nic nie zmieniło, to współczuję wszystkim, którzy jeszcze tam siedzą lub decydują się zatrudnić. Bardzo widoczna przepaść pomiędzy szefostwem, a resztą. Godziny pracy skandalicznie długie, nadgodziny oczywiście niewypłacane, praca pod dużą presją i w chaosie organizacyjnym. Gdyby jeszcze pieniądze były dobre, ale to też śmiech na sali. Dużo siły życzę wszystkim pracownikom!

Maja
@produkcja

Rozumiemy i bardzo serdecznie dziękujemy za Twój wkład w tę dyskusję. Jednak innym praca w GPD Advertising może okazać się bardziej satysfakcjonująca. Tym bardziej, że firma ta produkuje spoty reklamowe dla klientów polskich i zagranicznych - poczynając od koncepcji, poprzez realizację oraz udźwiękowienie, a na postprodukcji kończąc. Wiele osób może zatem chcieć pracować w takiej branży i widziałam nawet, że prowadzą tam aktualnie rekrutację. Wiesz może zatem, czy wymagają jakiegoś wcześniejszego doświadczenia? Jak to wygląda?

PG

Kazde korpo jest lepsze od tej sieczki. Omijac z daleka jesli zdrowie mile. Brak ekspertów, osoby z zerowym doswiadczeniem potrafia przekrzyczec rozsadek. Nawet nie wiecie do czego ludzie tam sa zdolni. Obowiazkowy szeroki luk omijania.

Rafał
@PG

Nie jesteś zadowolony z pracy. Mógłbyś napisać, co konkretnie wpłynęło na Twoją opinię? Uważasz, że pracownicy nie maja odpowiedniego doświadczenia i wykształcenia. Na stronie firmy http://gpd.com.pl/kariera/ pracodawca szuka pracowników i każdy z nich musi posiadać doświadczenie w zawodzie i odpowiednie wykształcenie. Dodawajcie swoje opinie. Każda będzie ważna i wniesie istotne szczegóły do wątku.

TW

A kim są brązowonosi??

tako
@TW

To ci, co mają brązowy nos od wchodzenia komuś w (usunięte przez administratora) :D

Kuba

Chcemy więcej zarabiać to czasami trzeba więcej pracować. Zgadzam się , że nie każdy tak może ale zawsze może wybrać.

No limite
@Kuba

Czy wynagrodzenia nadal są wypłacane przez firmę Hapi tal żeby uniknąć płacenia składek zus?

uuu
@No limite

Nie, są umowy o pracę na całą kwotę.

Benefit

Szczerze odradzam. Szefostwo traktuje ludzi jak niewolnikow. Paroletnie prosby o podwyzke czesto koncza sie obnizka. Wyszysk, praca po 12-16h. Choc zdazaly sie ze i po 20. Pracownicy sfrustrowani. Wyplaty rzadko kiedy na czas. Duzy przemial ludzi. Lojalni brązowonosi maja jedynie szanse bycia. Normalni ludzie szybko lapia wkurw. Cos w stylu... nie podoba sie to wyp... mamy dziesieciu naiwnych na twoje miejsce. Omijac szerokim lukiem.

@Benefit

Większej bzdury dawno nie słyszałem.

Robert

Może nie pracujemy tak żeby firma mogła dać podwyżkę? Wydajność jest tu bardzo ważna!

Jula
@Robert

Praca po 12/16 h być baardzo wydajna. Korpo to korpo. Cieszę się, że już tam nie pracuję.

Lidia

@Mira Masz zupełną rację - dobry pracownik potrafią sobie poradzić w niemal każdej sytuacji. Czy pracujesz albo pracowałaś w GPD Advertising? Jakie masz doświadczenia związane z tym pracodawcą? Twoje uwagi mogą pomóc osobom, które są zainteresowane pracą w tej firmie. Zachęcam Cię zatem do dyskusji. @Nat Co konkretnie masz na myśli?

Mira

Dobrzy pracownicy nie narzekają, radzą sobie !!!

Nat
@Mira

Tzn. mają brązowy nosek ;)

Zuza

Podpowiedzcie jaka jest atmosfera w pracy?

Kat
@Zuza

Taka, że wszyscy udają miłą i wesołą rodzinkę, ale jak przyjdzie co do czego to dostajesz wypo.

szczęśliwiec

Dziękuję wszystkim piszącym za rzeczowe i przydatne opinie, dostałam propozycję pracy w tej agencji jako doświadczony fachowiec i już wiem, że moja noga tam nigdy nie postanie!

Lidia

@Norbert rozumiem, że nie polecasz pracy w firmie GPD Advertising, ale nie napisałeś co tak naprawdę Ci w niej przeszkadza. Pamiętaj też nikogo nie obrażać na forum i Ty @Filon również. Takie potyczki słowne nie powinny mieć tutaj miejsca.

Lidia

@bixby nie są to wypociny tylko treści, które mogą komuś pomóc, kto wejdzie na to forum w poszukiwaniu informacji o firmie GPD Advertising. @Em. rozumiem Twoje rozżalenie, bo zostałaś zwolniona w dość mało typowy sposób i niespodziewanie. Czy myślisz, że wina leżała w przełożonym działu, w którym pracowałaś? Gdybyś trafiła do innego działu firmy GPD Advertising mogłoby być inaczej?

Em.
@Lidia

Możliwe, ale nie chcę gdybać. Byłam tylko tam, nie wiem jak jest w innych działach i raczej nie chcę wiedzieć.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GPD Advertising (działalność zakończona)?

Kandydaci do pracy w GPD Advertising (działalność zakończona) napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GPD Advertising (działalność zakończona)
1.9/5 Na podstawie 50 ocen.

GPD Advertising (działalność zakończona)