Opinie o Mabion S.A. w Konstantynów Łódzki

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Mabion S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Mabion S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie nauk przyrodniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mabion S.A. w Konstantynów Łódzki

Raymond Maarloeve

Jeszcze dla porównania - zgodnie z raportem firmy Sedlak&Sedlak, w 2012 roku mediana zarobków osób które ukończyły studia o profilu "biotechnologia, inżynieria chemiczna" wyniosła pięć tysięcy złotych (5000 zł) brutto. 25% zarabiało 3200zł lub mniej, 25% zarabiało 8000zł lub więcej. (Uwaga - ze względu na zestawienie razem biotechnologii i inżynierii chemicznej, te kwoty mogą nie być wiarygodnym wkaźnikiem zarobków biotechnologów.)

o.

z raportu finansowego: Ponadto MABION stosuje politykę równych szans wobec wszystkich pracowników co do wieku i wyznania. W Spółce zatrudnione są osoby w różnym wieku. Na zatrudnienie nie ma też żadnego wpływu wyznanie. " - JESZCZE TEGO BY BRAKOWALO :D Firma MABION dąży do stworzenia środowiska pracy opartego na szacunku i wzajemnym zaufaniu. Każda osoba pracującą w firmie:  zna swoje obowiązki,  ma możliwość prowadzenia otwartego i konstruktywnego dialogu w sprawie swoich wyników,  może liczyć na pomoc w rozwoju zawodowym,  jest dostrzegana i nagradzana za osiągnięcia na podstawie zasług (system płacy zasadniczej, dodatkowo system nagród wynikowych oraz wyjazdów motywacyjnych),  może zabrać głos i ma wpływ na polepszenie wyników całego zespołu,  jest traktowana uczciwie, z szacunkiem i godnością, i nie jest dyskryminowana,

Raymond Maarloeve

Na stronie firmy dostępny jest raport roczny za rok 2013, który zawiera informacje o liczbie pracowników oraz wydatkach na wynagrodzenia. Nie uwzględniając dodatkowych czynników i dzieląc wydatki na wynagrodzenie (ok. 1,9 mln PLN) na liczę pracowników (49 osób) wynika, że średnia pensja miesięczna brutto wynosi ok. 3,2 tys PLN. W zależności od tego jak w obliczeniach uwzględnimy kierownika, zarząd, oraz radę nadzorczą, średnie zarobki mogą wahać się w zakresie od 3,0 do 3,4 tys. PLN miesięcznie brutto. Zgodnie z informacjami Głównego Urzędu Statystycznego, średnia pensja w Łodzi wynosi ok, 3,5 tys PLN miesięcznie brutto.

Xenomorph

Skoro już przytaczamy żarty to mam kolejny - z wywiadu z panem presesem: "Pyt: Dlaczego mała polska firma miałaby pokonać światową konkurencję? Odp: Produkując taniej, ale nie za sprawą tańszej siły roboczej."

Biochemik

1. Nie otrzymałem żadnego potwierdzenia odbioru CV ani informacji o przebiegu rekrutacji. Telefon z "zaproszeniem" na rozmowę otrzymałem na trzy dni przed a jej data i godzina były z góry ustalone. 2. Na miejscu okazało się, że rekrutacja jest prowadzona na cztery stanowiska jednocześnie i na każde z nich jest ok. 20-30 kandydatów zaproszonych tego samego dnia, o tej samej godzinie. 3. Po przywitaniu rozsadzono nas według stanowisk i wręczono pisemne testy - czy raczej żenujące kolokwium. (Pomieszanie pytań pamięciowych, wymagających odtwarzania co do joty wiedzy książkowej z pytaniami otwartymi, na które dało się odpowiedzieć na dziesiątki różnych sposobów.) 4. Po ok. 2 godzinach czekania na sprawdzenie odrzucono ok. 2/3~3/4 kandydatów a reszcie dalej polecono czekać. (Bo część kandydatów miała jakieś dodatkowe testy praktyczne.) 5. Po kolejnych ok. 2 godzinach przychodził czas na całe 15 minut rozmowy na kandydata. Rozpoczynała się ona informacją o wyniku testu i wytykaniem błędów. [Przykładowo - ja dowiedziałem się, że "nie znam się na modyfikacjach potranslacyjnych białek" - przy czym pytanie w teście dotyczyło modyfikacji która... nie występuje w przeciwciałach monoklonalnych! W moim CV wyraźnie było napisane, że zajmowałem się innymi modyfikacjami, takimi które w przeciwciałach występują.] Poza tym sama rozmowa nie była specjalnie trudna ani stresująca. Trochę pytań o doświadczenie, o techniki, o podejście do pracy etc. Zapytano mnie, czy nie mam problemu z pracą po godzinach, aby tylko osiągnąć zamierzony cel. Były delikatne próby podważania kwalifikacji i "urabiania" psychologicznego (np. tekstami klasy "w Polsce nie ma odpowiednio dobrych fachowców"). Zapytano mnie o oczekiwania finansowe, ale sami nie udzielili mi żadnej informacji zwrotnej. 6. Tydzień później zostałem ponownie "zaproszony" na rozmowę - ponownie na trzy dni przed i z góry ustalona data i godzina. Tym razem było to spotkanie z kimś wyżej w hierarchii firmowej. Obyło się bez godzin czekania. Sama rozmowa była jeszcze bardziej luźna ale jednocześnie mniej konkretna i nie pamiętam z niej nic istotnego. 7. Tydzień czy dwa później dostałem telefonicznie (i tylko telefonicznie) ofertę pracy. Oferowana mi stawka była dość niska w stosunku do ich wymagań i moich kwalifikacji. Nie podam kwoty, ale było to chyba mniej niż średnia pensja dla województwa łódzkiego, nawet nie dla samej Łodzi. (Gwoli ścisłości - przyjął bym tą ofertę, gdyby nie to, że otrzymałem lepszą ofertę pracy w podobnej firmie za granicą.)

Nie pamiętam już dokładnie, ale były to typowe pytania których można było oczekiwać patrząc na ogłoszenie - bufory, oczyszczanie białek, chromatografia, modyfikacje potranslacyjne, planowanie eksperymentów, jakieś proste obliczenia chemiczne etc. Nieco dziwniejsze pytania były na samej rozmowie np. czy wolę wezwać serwis do urządzenia czy naprawić sam, czy zgodzę się pracować po godzinach aby tylko osiągnąć cel (oczywiście zapewniali, że nadgodziny są płatne...).

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
maselniczka

Z raportu: "Spółka nabyła cenną kompetencję utrzymywania zatrudnienia tych samych pracowników przez wiele lat." (sic!) :P Jest to zasługa m.in. kierunkowo prowadzonej rekrutacji, bo zatrudnia się ludzi ambitnych i zdeterminowanych. Po etapie rekrutacji 'kompetencje utrzymania' się już kończą, to już sami pracownicy posiadają zdolność pracowania w firmie, mimo wszystko i nie 'wiele lat' (bo firma tyle nie istnieje) tylko co najwyżej kilka, i dotyczy to tych, którzy są naprawdę odporni psychicznie i fizycznie. Mimo wszystko są liderzy, którzy potrafią wziąć wiele na klatę i wykazać się wysokim poziomem empatii, aby swoich podwładnych zatrzymać. Ale każdy wie, że empatią człowiek się nie pożywi.

byly pracownik

dokladnie jest tak jak pisze exMAB, najgorsze jest to, że na każdym kroku widać, że firma nie przywiązuje się do pracowników i jest w stanie wyrzucić Cię za byle co lub po prostu nie przedłużyć z Tobą umowy

exMAB

cd... 4)Wynagrodzenie pracowników jest niestety niskie. Biorąc pod uwagę nadgodziny, za które nie dostaje się pieniędzy, to wynagrodzenie (przeliczając na de facto przepracowane godziny pracy) jest naprawdę niskie. Podwyżek nie ma albo są bardzo symboliczne. Przy takich zarobkach ciężko ustabilizować sobie życie i na stałe związać się z firmą i Łodzią, a tego oczekuje się od pracowników. 5)Brak odpowiedniej motywacji pracowników. Zasady „kija i marchewki” się tu nie stosuje. Jest tylko przysłowiowy „kij”. Pracownicy obawiają się utraty pracy i negatywnej opinii podczas oceny pracowniczej. Kierownik podczas oceny potrafi zmieszać pracowników z błotem… Doświadczony i pewny swojej pozycji Szef tak nie postępuje i potrafi kulturalnie wskazać błędy Pracownikowi- Kierownikowi Mabionu do tego poziomu niestety sporo brakuje. Ogólnie firma ma duży potencjał, pracują w niej ludzie ambitni, z dużym potencjałem. Niestety złe zarządzanie firmą widoczne jest na każdym kroku. Praca w tej firmie jest dobra dla absolwentów, którzy chcą zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe. Później rozsądnie jest rozejrzeć się za inna pracą- nikt kto odszedł z Mabionu nie żałował.

exMAB

Jestem byłym pracownikiem Mabionu. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że praca w tej firmie ma swoje plusy i minusy. 1)Plusem jest zapewne to, że szansę na zatrudnienie mają osoby, które nie mają doświadczenia, są absolwentami. 2)Prowadzone są tutaj ciekawe projekty, ale… Niestety jest więcej minusów: 1)Projekty badawcze są bardzo ciekawe, laboratoria mają niezłe zaplecze techniczne. Brakuje jednak ciągle funduszy na np. zakup odczynników. Z jednym zamówieniem na zakup odczynników chodzi się po kilka razy do Kierownika z prośbą o podpisanie. Powoduje to opóźnienie w projekcie, wprowadza niepotrzebne problemy- mimo braku niezbędnych odczynników oczekuje się wyników. A z pustego i Salomon nie naleje… 2)Praca wymaga poświęcenia swojego prywatnego czasu. Chodzi tu o przymusowe nadgodziny, dodatkowe dni robocze, czy nocne dyżury. Nie byłoby to takie straszne, gdyby nie fakt, że za nadgodziny nie dostaje się dodatkowego wynagrodzenia. Dni wolnych do odbioru za nadgodziny też się nie dostaje, a poza tym pracownicy nie mieliby czasu na ich wybranie (wiele osób nie dostaje nawet ustawowego 2-tygodniowego urlopu). W firmach szanujących pracownika i przestrzegających prawa pracy jest to nie do pomyślenia. 3)Jest bardzo ograniczony dostęp do szkoleń zewnętrznych. Jeśli już ktoś dostanie pozwolenie na szkolenie, to pracownikom nie zwraca się diety za delegację, a dojazd prywatnym samochodem (jeśli się wykaże, że jest tańszy niż dojazd np. pociągiem)rozliczany jest na podstawie faktury za tankowanie, a nie na podstawie „kilometrówki”. 4)Wynagrodzenie pracowników jest niestety niskie. Biorąc pod uwagę nadgodziny, za które nie dostaje się pieniędzy, to wynagrodzenie (przeliczając na de facto przepracowane godziny pracy) jest naprawdę niskie. Podwyżek nie ma albo są bardzo symboliczne. Przy takich zarobkach ciężko ustabilizować sobie życie i na stałe związać się z firmą i Łodzią, a tego oczekuje się od pracownik

Mercator

Chciał bym na wstępie prosić was o wzajemny szacunek do siebie bo ja mam do prawie wszystkich w tej firmie ogromny. To forum jest po to aby obiektywnie opisać pracę w tej firmie. Będę mówił tylko o rzeczach dobrych bo o złych już chyba wszystko zostało powiedziane. Przed rekrutacją zastanów się co możesz poświęcić dla swojego rozwoju. Jeśli masz rodzinę na utrzymaniu lub inne zobowiązania odradzam, bo praca w tej firmie wymaga olbrzymiego poświęcenia czasu i energii. Pracowałem na produkcji i to praca dla prawdziwych mężczyzn, a czasami osoba obok ciebie, która ma 1,5 m wzrostu i waży 40 kg mimo braku przyrodzenia nie jednego faceta by onieśmieliła. Strefa produkcyjna jest mała i ciasna dlatego jest dużo ciężkiej fizycznej pracy, ale czasami wystarczy tylko pomyśleć. W żadnej innej firmie w tak krótkim czasie nie przejdziesz całej linii wytwarzania leku. Od hodowli bioreaktorowej przez trzy różne chromatografiie po zagęszczanie i rozlewanie białka. Odpowiedzialność jest olbrzymia ale wsparcie lidera i zespołu niesamowite a satysfakcja .... I w tym punkcie nadmienię mało kto z nas słyszał a jeszcze mniej miało okazję pracować przy ciekłej chromatografi procesowej, a w tej firmie można dotknąć, popatrzyć, poczuć całą esencję BIOTECHNOLOGI. Nie zgodzę się że jest to praca odtwórcza wprowadziłem wiele małych i większych udogodnień( co świadczy o tym że kreatywność jest mile widziana), i nigdy nie wiedziałem co dziś będę robił, co się wydarzy, czego się nauczę. Sprzątanie owszem było, dużo sprzątania, ale niestety jeśli chce się pracować w systemie GMP w klasach czystości pomieszczeń B, C, D to należy utrzymywać odpowiednie standardy a to wymaga poświęcenia czasu i energii. Gdybym miał wybierać dział w tej firmie bez wahania wybrał bym produkcję bo tam dzieje się najwięcej, praca jest ciężka ale ciekawa i to jest przyszłość tej firmy. A tak nawiasem mówiąc jest to idealny czas tuż przed przeprowadzką do nowego zakładu.

maselniczka

będąc w firmie przez dłuższy czas, myślę że jakiejkolwiek, popada się w trans i zobojętnienie. po pewnym czasie brak obiektywnej oceny poprzez zatopienie się w biegu wydarzeń. (usunięte przez administratora)

osoba2

ale przecież z tobą nie ma sensu dyskutować, za niedługo będzie fiasko badań klinicznych CD20 i koniec mabionu

Osoba

Zamieszczam jeszcze raz rozwinięcie R&D po cenzurze: 1- R&D, No tutaj o już zupełnie nie wiem na co patrzyłeś, chyba w oczy(do Admin. poprzednia wersja nie była wulgarna, to był rodzaj dowcipu, bazującym na stereotypie) naszych koleżanek z tego działu. Projekty zewnętrzne- opracowanie białka od konstruktu przez optymalizacje ekspresji po oczyszczanie i badanie aktywności, a na koniec skalowanie. Projekty wewnętrzne - to samo tylko skupiając się na przeciwciałach- to wszytko jest na stronie internetowej.

do osoba

"P.S. Wiele kobiet tak, lub nawet bardziej dosadnie mówi..... " zgadzam się, masz rację :)) nie unoś się tak, widzę brak Ci dystansu do siebie :))

Osoba

Moja płeć? O tym chcesz dyskutować. Odgadywać kto się kryje pod nickiem? Porozmawiajmy o tym co zostało przeze mnie napisane na temat tej firmy. P.S. Wiele kobiet tak, lub nawet bardziej dosadnie mówi.....

Osoba

są wymagane. Zdecydowanie ciekawe dla wielu osób.

Osoba

Oj dawno mnie nie było i ile tu ciekawych dyskusji. To forum ma pomagać zdecydować się na pracodawce wiec pozwolę sobie spokojnie i bez nerwów oraz maksymalnie obiektywnie jak na kogoś kto parę lat jest z ta firmą sprostować pewne stwierdzenia naszego kolegi "(usunięte przez administratora) Kandydując do Mabionu macie w uproszczeniu 4 stanowiska: 1- R&D, 2- KJ,3- Produkcja, 4 - badania kliniczne. 4- Najprościej, każdy wie w co się pakuje- nadzór nad prowadzonymi przez firmę badaniami klinicznymi w europie- wiele farmakologów to lubi i się w tym spełnia ale o tym się nie będę wypowiadać bo nie jestem jednym/ą z nich. 3- produkcja- kolego do (usunięte przez administratora) wnioskuję, że właśnie tam pracowałeś. Praca w systemie GMP wymaga niesamowicie powtarzalnego wykonywania czynności ( brak odstępstw lub ich minimalizacja) co uznałeś za brak rozwoju. Czy słusznie? Nie powiedział/a bym. Firma jak widać na stronie internetowej jest najbardziej zaawansowana w dwóch przeciwciałach i tam postępuję się zgodnie z utartym szlakiem, ręsztę projektów czeka skalowanie bądź już są skalowane co jest wyzwaniem przy tego typu lekach i w wprowadzaniu dużej skali bierze udział właśnie produkcja. Druga sprawa to nowy zakład- Nie spotykana skala tej technologi wytwarzania która wdraża produkcja. Odbieranie sprzętów produkcyjnych dedykowanych pod takie rzeczy (FATy) i szukanie najlepszych rozwiązań. Science? Nie,ale nie stanie w miejscu i rozwój. Przegapiłeś te perspektywy tak skupiając się na kserowaniu. 2- KJ, Ponownie-dla wprowadzonych leków utarte szlaki i faktycznie powtarzanie tych samych czynności, ale dla nowych opracowanie, walidowanie i udoskonalanie metod. Ograniczanie się do HPLC i ELISY? Mało się rozglądałeś po Mabionie skupiając sie na sprzątaniu kibli... Zajrzyj na stronę i zobacz jakim sprzętem dysponuje Mabion i jakie analizy oferuje, nie tylko takie jak MS, CD HPLC ale również biologiczne analizy, albo zajrzyj do farmakopei i z

Xenomorph

Droga M, czyli jak ktoś nie pracował w Mabionie, to ma się nie wypowiadać, bo nie wie jak jest - ale jak pracował w Mabionie to ma nie wypowiadać się negatywnie, bo w przeciwnym razie oznacza to, że jest "cwaniakiem bez ambicji"? (usunięte przez administratora)

bylaMABION

100% racji ma "do M.", ludzie, uciekajcie z tego (usunięte przez administratora)

do M.

Mnie po prostu zastanawia dlaczego bronisz firmy, która jawnie Cię wykorzystuje i która wcześniej czy później wyrzuci Cię z pracy (a świadczyć o tym może umowa terminowa ,a nie na okres nieokreślony). Wydaje mi się, że osoby, które pracują w Mabionie kończyły słabe studia, w których nie miały kontaktu z dobrymi laboratoriami i dlatego praca w Mabionie robi na Was takie wrażenie. Ja przez prawie pół roku niczego się tam nie nauczyłem (oprócz poznania od wewnątrz linii produkcyjnej leku) i choć wiązałem z Mabionem naprawdę duże nadzieje musiałem zrezygnować, bo tam szukają "robotników" a nie "naukowców". Gwarantuję Ci, że doświadczenia zdobyte w Mabionie nie dadzą Ci możliwości znalezienia lepszej pracy w żadnej firmie biotechnologicznej, chyba, że na stanowisku technika. Zresztą sama przemyśl jak wyglądają awanse w tej firmie - z "robala" w dziale produkcji lub kontroli jakości na pracownika biurowego... to na pewno nie jest biotechnologia. Bardzo cieszę się, że macie polew z mojej wypowiedzi, bo ja pracując w Mabionie wpadałem w depresję i zastanawiałem się czy warto było poświęcić tyle czasu na naukę. Może przynajmniej moje wypowiedzi uchronią Was przed depresją ;) Teraz mam się super fajnie zarabiam, prowadzę własny projekt badawczy o potencjale aplikacyjnym, jeżeli Wam taka praca pasuje gratuluje i życzę powodzenia... W każdym razie wszystko co napisałem w tych wypocinach jest 100% prawdą, zwłaszcza sama możesz potwierdzić Marto (??) I myślę, że ludzi wybierający się do pracy do Mabionu powinni o tym wiedzieć, bo mogą się bardzo rozczarować tak jak ja...

do M.

Hmmm... do sprzątania kibli raczej nie mieć dużych kwalifikacji... Prawda w oczy kole ;)

Zostaw merytoryczną opinię o Mabion S.A. - Konstantynów Łódzki

• Jak się pracuje w Mabion S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Mabion S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mabion S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mabion S.A.?

Kandydaci do pracy w Mabion S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mabion S.A.
3.2/5 Na podstawie 112 ocen.
  • Gen. Mariana Langiewicza 60
    95-050 Konstantynów Łódzki