Opinie o Atos IT Services Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Atos IT Services Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Atos IT Services Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi zarządzania urządzeniami IT

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Atos IT Services Sp. z o.o. w Warszawa

Strażnica WOP Złoty Stok

Kandydowałem. Najpierw trudno było umówić spotkanie - generalnie dziwnie mało responsywna rekruterka, musiałem pierwsze spotkanie przełożyć z przyczyn służbowych, potem mi umówione kolejne spotkanie, które nie pasowało i od razu napisałem, że nie pasuje, ale odpowiedź dopiero dostałem w kolejnym tygodniu i dopiero ustaliliśmy pasującą mi godzinę. Techniczna rozmowa była przyjemna, chyba nie było jakiegoś pytania, na które nie odpowiedziałem poprawnie - ba, pytania były dość banalne. Co prawda dowiedziałem się o bardzo złych warunkach oferowanych dla kontraktorów B2B - kompletnie bez benefitów (nawet brak zdrowotnego) i przez firmę-pośrednika, co już spuściło ofertę Atosa bardzo nisko spośród rekrutacji, w których brałem udział. ALE creme de la creme to był feedback: "Unfortunately, after careful consideration, we are unable to progress with your application at this time." Serio, taki feedback dajecie po technicznej? Co to w ogóle ma być? XD Ja wiem, że Atos to wielka firma, ale no już dajcie sobie spokój z takim podejściem do potencjalnego usługodawcy. Na tym etapie kariery oferuję chociaż podstawowego szacunku do kandydata a nie jawnego oplucia na odchodne.

JK
@Strażnica WOP Złoty Stok

Miałem podobną sytuację. Kandydowałem na stanowisko senior python developer. Cała rekrutacja na jednym długim posiedzeniu przez teamsy (półtorej godziny). Polski manager się nie spóźnił, ogólnie rozmowa przyjemna. Na część angielskojęzyczną manager przyszedł przed czasem, za to rektuer techniczny się spóźnił. Gadka szmatka o wszystkim i o niczym. Standardowe pytanie Elona Muska o problem i rozwiązanie. Kiedy już przeszedł czas na pytania z pythona, zrobiło się niedorzecznie. Pytania były podzielone na dwie zakładki. Udało się przerobić tylko pierwszą, poświęciliśmy na to może z 10-15 min. Pierwsze pytanie (na seniorskie stanowisko) było odnośnie printowania stringia. I w sumie wszystko oscylowało odnośnie podstawowych operacji. Było list comprehension. Ostatnie pytanie z pierwszej strony było o wyłuskanie zmiennej z głębokiego słownika. Skończyliśmy bo skończył się czas. Na obronę Atos powiem że w ciągu części technicznej 6 razy dzwonił mi telefon. Którego oczywiście nie odebrałem, ale mnie to rozpraszało, więc moja prędkość nie była jakaś super. Sąsiad postanowił rozkręcić prace budowlane, więc też przyznaje to. ALE zrobiłem wszystkie ich podstawówkowe zadania poprawnie. Na drugiej stronie były pytanie o klasy itd. Feedback: "unfortunately I have to inform you that the outcome from the Hiring manager from the interview yesterday is negative due to technical skills" Myślę że tak duża firma powinna już ustandaryzować swoje procesy rekrutacyjne.

potencjalny pracownik

Na jakie realnie wynagrodzenie moze liczyć inzynier systemowy? SysOps? kilkanascie lat doswiadczenia w windows, vmware , Nagiosy, zabbixy, troche linuxa na tyle ansible posatwić, O365, Azure, AWS... opinie są skrajne a ja się roboty nie boję :)

@potencjalny pracownik

nikt nie odpowiedział i ciekawa w zasadzie jestem czy masz już temat jakkolwiek obadany? z ciekawości jak swoje umiejętności sam wyceniasz i dlaczego? zastanawiam się czy wpasują się w stawkę.

Czy Atos IT Services Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

Hej, jasne, że tak. Przejrzyj stanowiska "intern" ;) Czasem bardziej techniczne (Java, DevOps itd), czasem np. rekruterskie czy PM ;)

Urszula

No właśnie jak z tymi rekruterami tu jest? Widziałam niektóre niezbyt przychylne opinie. oprócz prowadzenia rekrutacji co się jeszcze robi na tym stanowisku?

Luke

Uwaga na strategie HR. Uwaga na ukryte wymagania w rekrutacjach w Atosie. PM z niemieckim. Pierwszy kontakt telefoniczny z HR, Pani P., fajnie, pełen profesjonalizm, to taki dobry policjant. Tydzień później Hiring Manager, Pani M.. A to taki zły policjant. Przed kamerką zachowuje się jakby się octu napiła, i cyk: na tę rozmowę nie poświęci więcej czasu, niż do godz. x, bo musi dziecko z przedszkola odebrać, to jest dla niej ważniejsze. HR Strategia: od pierwszych minut stresuje się i wytrąca kandydata z równowagi. Badanie znajomości języków obcych. LOL: Jedno ogólne pytanie po angielsku, odpowiedź dostała profesjonalną. Taktycznie udaje obrażoną i niezainteresowaną. Dalej, oświadcza po polsku, że niemieckiego kompletnie nie zna, ale jest w wymaganiach Atosu, więc mam coś o sobie powiedzieć, żeby mogła posłuchać. Aber selbstverstaendlich! Pytania merytoryczne banalne, jak z podstawówki np. jak rozumiem PM. Co znaczą umiejętności analityczne? No i doświadczenie zawodowe w zarządzaniu. I znowu mina blacha, kompletna obraza, a na merytoryczne odpowiedzi, złośliwe dopytywania typu 'naprawdę?'. Pani M. siedzi niedoczesana, w wyciągniętym swetrze, z zaciśniętymi ustami, atmosfera kiśnie. Następnie strzela, że mam opowiedzieć o największych sukcesach w pracy. Komuś kto mnie lekceważy. Komuś kto nie słucha. Komuś kto zachowuje się pasywno-agresywnie i z premedytacją usiłuje mnie rozdrażnić. O, już lecę! Odpowiedź dostała profesjonalną, na wysokim poziomie Business English CEFR C2 Received Pronunciation. Spytałem, czy sobie życzy w C2 Hochdeutsch, ale nie chciała. Nie pytała zupełnie o fakty, umiejętności i doświadczenie z CV, jakby się zupełnie nie liczyło. I cyk znowu mamy złego glinę i sprowadzanie kandydata do parteru. A właściwie to na jakiej podstawie aplikowałem? Odparowałem krótko doświadczeniem managerskim z działu z trzycyfrowym składem zespołu. Kilkuletnim doświadczeniem międzynarodowym z DACH, umiejętnościami i wykształceniem na dokumentach. Pani się zagotowała ze złości, co było jasne po reakcjach parawerbalnych i niewerbalnych. Znowu drapieżna i nieprofesjonalna zagrywka. Podrążyła temat rekomendacji, czy może ktoś z Atosu, mnie polecał, żebym to sobie dobrze przypomniał, i czy aby na pewno nie? O oczekiwaniach finansowych nie wspomniała. Znowu strategia, żeby ugrać mocniejszą pozycję negocjacyjną w finansach. Na koniec bezczelnie stwierdziła, że nie przedstawi zakresu obowiązków na tym stanowisku, bo, cyt: "...PM ma usuwać kłody spod nóg." I w ten sposób wylądowaliśmy, no nie wiem gdzie, chyba w lesie. Jakby tego było mało, Pani M. tonem nie znoszącym sprzeciwu - strategia dominacji i zaskoczenia - pytała o umiejętności kompletnie niewymienione w ofercie, w tym o znajomość dwóch dodatkowych języków i na jakim są u mnie poziomie. Czytam uważnie wymagania przed rozmową rekrutacyjną, nie było w ogłoszeniu, więc z uśmiechem mówię, że Pani M. chyba już jest zmęczona, bo to pytania nie o to stanowisko. I znów oburzenie, bo skąd ja to mogę wiedzieć, a ja na to, że ważne rzeczy pamiętam w szczegółach, a na pytania nie związane z tą rekrutacją nie odpowiem. Jakiś czas później pojawiło się podobne ogłoszenie, więc spróbowałem. Tym razem na końcu formularza były pytania o umiejętności znacznie wykraczające poza opublikowaną ofertę. Sondują sobie kogo, jak szybko i na ile da się zrobić. Podsumowując: Co kto woli. Jak ktoś lubi torystowskiego wuja z wąsem, niech aplikuje.

Net Developer

Najpierw rozmowa z HR a potem techniczna i językowa. Rozmowa była w czerwcu. Miałem dostać odpowiedź nawet jeśli nie będzie pozytywna i zero odzewu do tej pory.

Pierwsza rozmowa była ogólna na temat doświadczeń, kolejna była techniczna i po angielsku

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy +Doradca Klienta z j. niderlandzkim +
Opole
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej
Mam psa co sie wabi Atos

Duza firma, jest kilka roznych galezi, przejrzalem komentarze i najwiecej dotyczy chyba GlobalDeliveryCenter, czyli glownie niemieckojezyczne wsparcie digital workspace (service desk, support techniczny itp). Lokacja Bydgoszcz i Warszawa. Pracuje prawie 5 lat, pracodawca jak pracodawca, raz lepiej raz gorzej :) robie swoje i nikt po godzinach sie do mnie nie dobija, plan mam raczej staly, mozna pracowac w weekendy i nocki. podwyzki i bonusy sa, daja zadatki i rozne mniejsze i wieksze doplaty. mozna zmieniac stanowiska chyba raz na dwa lata, wystarczy wziac udzial w rekrutacji. warunki sa normalne, co do ludzi to zawsze trafialem na normalna ekipe (a moze to ja po prostu jestem naiwny i przyjazny dla otoczenia) Ciezko sie pracuje z ludzmi z teneryfy, oni maja troche inaczej w glowie poukladane i inne zegarki. Kasa jest na czas, a to chyba najwazniejsze

Ola

Chyba nigdy nie spotkałam się z tak duzym brakiem profesjonalizmu jak przy procesie rekrutacyjnej do tej firmy . Zaczynajac od początku , rekruterka(usunięte przez administratora) przy pierwszej rozmowie jąkała się i nie potrafiła poprawnie skleić zdania. Nie potrafiła również odpowiedzieć mi na pytanie czym miałabym się zajmować , bo to zależy do jakiego projektu trafie .. Podczas właściwej już rozmowy rekrutacyjnej również nie było lepiej Pani (usunięte przez administratora)od początku dała mi do zrozumienia , ze nie ma dla mnie zbyt dużo czasu bo przyjechał ważny klient . Rozmowa miała trwać godzinę , trwała 20 minut . Podczas niej również nie dowiedziałam się co miałabym robić, zreszta czytając moje cv co chwile podkreślała ze moje umiejętności im się nie przydają ( szkoda tylko ze nie zostało to zrobione wcześniej , dwie strony zaoszczędziliby swój czas ) nie miałam również szans żeby zadać swoje pytania , Pani (usunięte przez administratora)nie powiedziała również czy to ona byłaby moja bezpośrednia przełożona czy może ktoś inny . Oczywiście feedbacku nie otrzymałam . Na przyszłość naprawdę zastanówcie się czy warto zajmować czas potencjalnemu kandydatowi bo pozostał mi duży niesmak i napewno będę zniechęcać innych do pracy w waszej firemce.

Dawid

Na jakie widełki można liczyć na stanowisku Service Manager?

typo
@Dawid

Żadne. Robisz za free. Nie dziękuj

na zadne
@Dawid

Halina
@typo

Jak to za freee? To firma ma jakieś problemy z płaceniem czy jak?

worker
@Halina

firma nie ma żadych problemów z płaceniem na czas. nie zapominaj, że tutaj jest portal dla frustratów i przegrywów życiowych. wszedłem z ciekawości po paru latach i nic się nie zmieniło

@worker

w kontekście czego się nie zmieniło? warunków zatrudnienia czy osób pracujących? dasz znać, który rok był Twoim tutaj w firmie i jak praca wtedy się układała? ciekawa jestem skali rozwoju skoro faktycznie wspominasz o niewielkich zmianach

B.F

Witam wszystkicch, Po długim zastananowieniu sie czy chce to napisac, napisze, zeby ostrzec, ale zrobicie z tym co napisalem co chcecie, pracowałem w Atosie 3 lata, jako wsparcie pierwszej/drugiej linii i to co tam sie dzieje to jeden wielki przyslowiowy bajzel,. Na poczatku wszystko w porzadku, ciekawe benefity, jak na juniora pieniadze w miare okej, pakiet szkolen mial byc dostarczony w pelni, mielismy byc przygotowani na "wszystko" jednakze wyszlo inaczej. PIerwsza ciulowa sp[rawa - bonusy : Progi w miare do zrobienia, bonusy dla analitykow 200/350/600zl brutto/msc, do zrobienia, jak sie zaczelismy zamykac w tych najlepszych lub srodkowych to Pani manager podnosi progi, odchodzi osoba wiec pracy wiecej, progoi nie do wyrobienia bo za malo czasu, prosimy o korekte I co ?, nie da sie zanizyc i wszyscy spadaja na pierwszy bonus 200zl, zart :D Podwyzki, po 3 latach sie jej doczekałem, w zasadzie to po 2.5 i wiecie jaka to byla podwyzka ? 4300zl czyli tyle ile zoltodziub dostaje po przyjeciu z dniem dzisiejszym , pozwole sobie dodac ze z podstawy 3900zl brutto niektorzy dostali podwyzke 100zl do 4000zl , czyli nie wszyscy rowno. Naklad pracy - Tutaj standardowe corpo, managerka sie nie wyrabia, szuka sobie losia zeby za nia cos robil, pozniej opierdziel dostaje caly team, inny kontrakt twojej managerki sie nie wyrabia ? Nie ma problemu, zabierzemy ile agentow ( nieprzeszkolonych ) na kompletnie inny kontrakt bo SLA sie nie zgadza i rozpieprzymy obydwa kontrakty, przeciez to taniej niz zatrudnienie nowych. Niezmiernie sie ciesze ze wyrwalem sie z tego szamba, nie polecam nawet najgorszemu wrogowi, nie atakujcie do atosa tylko dlatego ze nie macie doswiadczenia i boicie sie ze zadna inna firma was nie przyjmie, nie ma co sobie niszczyc glowy problemami jakie ma twoje managaerka, juz nie wspomne o tym ze zazwyczaj sa to managerki ktore kompletnie nic nie ogarniaja i sa po miesiecznym szkoleniu bo fumfelka ich wkrecila :) A no i najwazniejsze, sprobuj miec swoje zdanie albo sie z czyms nie zgodzic to napisze ci pani manager od siedmiu bolesci ze mozesz juz nie pracowac :D , jestes losiem ktory da sie (usunięte przez administratora) to bedziesz lubiany, jesli nie to dostaniesz odprawke :D Yebać to miejsce Cześć. B.F

odeszlem
@B.F

odeszlem z Atosa po 6 latach, z 5400 brutto zrobilo sie 12,000... sami sobie porownajcie (5400 start od 4300,przez 6 lat....)...

zaintrygowany
@odeszlem

Na jakim stanowisku byłeś i jakie stanowisko dostałeś u konkurencji? to 5400 to GCM 3?

atos to straszne (usunięte przez administratora) na polskim rynku pracy od ponad miesiąca próbują mnie zrekrutować, bo tylko próbują a tego nie chcą zrobić rozmawialiśmy o stanowiskach kierowniczych, bo na takie mam kompetencje, to była próba zjazdu do supportu pierwszej i drugiej linii na co się nie zgodziłem niestety firma wspiera finansowo po znajomości tylko swoich ludzi i nikogo obcego nie chce pomimo ogłoszenia zatrudnić tylko straciłem na atos czas i energię, zatrudnienia jak nie było tak nie ma STANOWCZO ODRADZAM w ogóle kandydowanie do nich, bo tylko stracicie czas, pieniądze i energię na nich a nic z tego nie będziecie mieli jedna z najbardziej gunwianych firm na polskim rynku pracy

worker

No tak, nie przyjęli do pracy i od razu wylewanie żali w necie. Nie bądźcie śmieszni. Pracuję tutaj. Raz jest lepiej, raz gorzej, ale ogólnie na plus. Umówiliśmy się z firmą na świadczenie pracy w zamian za wynagrodzenie, i zgadnij...ja świadczę pracę a firma mi na czas płaci. Co za niespodzianka lol. Info dla normalnych ludzi: jak najbardziej można tutaj spokojnie pracować (zależy pewnie od projektu, firma jest duża i można różnie trafić). Jak nie pasuje to rozwiązujemy umowę, (usunięte przez administratora)w tym kraju oficjalnie nie ma

Maki

Jestem po rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko Junior IT Support 1st Line. Pierwsza rozmowa telefoniczna była ok. Pani bardzo miła. Rozmowa trwała 20 min. Typowe takie zapoznanie się z przyszłym niedoszłym pracownikiem. Trzeba było powiedzieć też coś po angielsku. Kolejna rozmowa była już na Teams, trwała około 30 min. Była w pełni przeprowadzona po angielsku. Pani zadawała pytania techniczne (co to jest adres IP, takie podstawy podstaw jak dla mnie), chciała się dowiedzieć dlaczego zmieniam pracę itp. Ogólnie mega miła atmosfera. Niestety wynagrodzenie już nie takie miłe - 4500 brutto. Wiem. że to stanowisko juniorskie, ale kurcze 3400 na rękę w tych czasach?? Sama nie wiem co o tym myśleć. Pakiet benefitów jest, ale czy to się opłaca? Sama nie wiem. Wolałabym więcej na rękę dostać i samej zagospodarować te pieniądze tak jak mnie to odpowiada. Ogólnie rozmowa i w ogóle wszystko na plus tylko ta kasa już raczej nie. Jakbym dopiero zaczynała na rynku pracy to pewnie bym się skusiła, ale tak to...

@Maki

To fajnie bo stałym pracownikom zrobiono podwyżkę z 3900 brutto na 4300 brutto ????

Honorata
@Maki

A nie dało się jakoś negocjować tej kwoty? Może zgodziliby sie na więcej?

No matter
@Maki

To teraz warto zadać sobie pytanie Czy 1st line do dla Ciebie szczyt możliwości na chwilę obecna czy tylko chwilowy przystanek. 4 lata miałem podobny dylemat dołączyłem a na chwilę obecną mam ponad 300% pensji jaka mi zaproponowali na początku i jestem kilka poziomów wyżej niż zaczynałem wszystko w ramach jednego serwisu i toweru.

Znawca
@No matter

Moim zdaniem to bajki

@Znawca

A można się dowiedzieć czemu?

Haha
@Maki

Czyli widać, że pensje spadają w tej firmie :) Szukają łosi chyba. Nie, nie opłaca się, konkurencja płaci dwa raz tyle co wymieniłaś. Powodzenia.

Leo
@Maki

Daj sobie spokój z tą robotą w w atosie. Zwykły wyzysk.

Mluś
@Maki

Spróbuj w Kyndryl. Ja na pierwsze stanowisko w IT dostałem też propozycje z Atosa poniżej moich oczekiwań. Natomiast po roku gdzieś indziej Atos zaproponował już konkurencja/ normalna stawke

@Mluś

A jesteś w stanie zdradzić za jakie kwalifikacje wtedy jaką kwotę odrzucili? Czy nie podawałeś swojej stawki? Jak wyceniali wtedy?

Statek

Ludzie, ostrzegam was przed ta firma, serio. To jest firma outsorsingowa,ktorej zalezy tylko na pieniadzach. Pracownikow maja gdzies,malo placa i tp . Niby (usunięte przez administratora)i dyskryminacja jest zakazany ale istnieje!! nawet nie maja maila gdzie mozna by bylo (usunięte przez administratora)zglosic. Liczy im sie tylko SLA .

Okropna firma

Beznadziejna firma, marnująca czas ciężko pracującym, ambitnym ludziom, proponując stawki za (usunięte przez administratora) pieniądze. Unikajcie tej firmy szerokim łukiem, szkoda waszych chęci.

Janek
@Okropna firma

Ja tam ją lubię, dobra kasa, mili ludzie i fajna robota. Pracowałem w duuużo gorszych firmach. Atos na tle niektórych z nich to wręcz samotna wyspa.

@Janek

Możliwe, że podejście do firmy i ocena zależą od stanowiska? Jako kto pracujesz i jakie masz warunki?

na zadne
@Janek

Atos to jedna z największych międzynarodowych firm IT, która daje sporo możliwości. Ale tylko teoretycznie. Słyszałem o ludziach, którzy pracowali w Atos w Polsce, a teraz pracują w Atos na zachodzie, tyle że musieli się oni zwolnić z kombinatu w Bydgoszczy, a potem przejść normalny proces rekrutacji już za granicą. Atos w Polsce im wręcz blokował przejście. Jako pracownik jest się zaszufladkowanym w ścisłej strukturze, która jest to przeolbrzymia, a co lepsze twój manager będzie się regularnie zmieniał, abyś nie mógł go w żadnym razie ocenić. Źle ocenić i to chociażby ze względu na jego dostępność, szybkość i sposób przekazywania informacji, brak umiejętności i chęci łagodzenia konfliktów. Ale spróbuj go poprosić o przejście gdzie indziej - będziesz już na czarnej liście. Natomiast managerowie od projektów, czyli PM-owie, to już dramat. Oni zrobią wszystko, aby się wybielić kosztem innych i nie wylecieć z firmy, a marzy im się regularny awans, tylko awans wśród kogo? Wśród ludzi, których niszczyli i którzy już odeszli przez nich z firmy? Kim oni będą w projekcie zarządzać? Z pozytywów, to niektórzy ludzie mają tu spokojne projekty i normalnie kończą pracę, ale w większości jest dynamika aż za duża. Ja zabrałem się stąd kilka lat temu, zabierając unikalną wiedzę projektową. Myślicie, że ktoś mnie próbował zatrzymać? Projekt się potem posypał, bo zabrakło ludzi z doświadczeniem, ale dumna góra nie raczyła do mnie zadzwonić, zaproponować rolę konsultanta, aby ratować sytuację, jak to się zwykle robi.

zobacz na sii bydgoszcz
@były pracownik

90 % ludzi tam to ludzie z Atosa... kasa nie jest z górnej polki ale jest w (usunięte przez administratora) powyżej tego co daje Atos... Ludzie z Sii śmieją sie z Atosa który zalepia dziury... daj b.. ma czym, nie pozdrawiamy Atosa, (usunięte przez administratora) z Atosem ktory nie trzyma inz,

Konrad

Czy w Atos są związki zawodowe? Kolega pyta.

Dołuje mnie praca zdalna. Od 3 lat nie chodzimy do biura. Pandemia się skończyła a w biurze garstka ludzi. To dołujące. Kiedyś chodziło się do biura i rzeczywistość była normalna. Nie podoba mi się już taki stan. Ile można. Atos ani myśli o tym by pracownicy wrócili fo biura. Myślę o zmianie pracy przez to.

az

Ale masz z tego powodu pretensje do firmy? Sporo ludzie nie przychodzi bo im tak wygodniej, jak ktoś chce to przyjdzie. Wielu moich znajomych z atosa pracuje w biurze, ale są też tacy którzy nie przychodzili nawet przed pandemią. Firma nie ma tu nic do rzeczy. Chyba że uważasz że powinna ich zmusić do pracy w biurze a to już by było bardzo słabe.

Ubi

To zmieniaj a kto Cie trzyma na sile?

Po ponad roku od złożonego cv odezwano się do mnie z propozycja pracy. Spytano mnie na pierwszej już rozmowie telefonicznej jakie są moje wymagania płacowe, które zostały z mojej strony jasno i wyraźnie przekazane. Rozmowa rekrutacyjna: druga osoba prowadząca rozmowę spóźniła się na nią, przez co odpowiedzi z mojej strony często padały dwukrotnie. Dwukrotnie była konieczność również tłumaczenia mojego doświadczenia, umiejętności itd. dla tej drugiej osoby, przez co na rozmowie zapanował chaos. Pytania ‚techniczne’ to zagadnienia ISTQB, zero zadań praktycznych. Z mojej perspektywy ciężko ocenić dobrego testera zadając pytania z certyfikatu, którego nie musi mieć pracując jako tester. Po tygodniu zadzwoniła rekruterka, ze w sumie byliby zainteresowani, ale nie mogą mi tyle dać pieniędzy u tego klienta. Przypominam, ze klient był od początku ten sam, a ja wymagania płacowe podkreśliłam w pierwszej rozmowie - zostały zreszta zaakceptowane, tylko po to by po stracie czasu na rozmowy i spotkania rekrutacyjne powiedzieć mi, ze jednak te moje widełki są za duże na tego klienta. Śmiech? Strata czasu, nie polecam.

Marzena
@Kandydat

To dużo mniej oni zaproponowali Tobie?

@Marzena

Czytaj ze zrozumieniem, proszę. Zadzwonili, ze nie moga zaoferowac mi pracy na takich widelkach jakie uzgodnilismy na pierwszej rozmowie, choc wczesniej je zaakceptowali. Argumentowali, ze klient ma swoje okreslone płace, a nie ze sie nie spisalam na rozmowie. To ile bedzie placil klient wiedza juz od poczatku, wiec zmarnowali moj czas. Nie proponowali mi oferty pracy ostatecznej, argumentujac ze nie dadzą tyle ile chcialam. Mogli wiec powiedziec mi to na pierwszym, a nie ostatnim etapie rozmowy.

Urszula

No jeśli to prawda to się chyba domyślasz dlaczego w ten sposób zostało to rozegrane? Ciekawe ile osób pod presją by na to przystało. Drugi wariant jest taki, że może mieli nadzieję na negocjacje z nim ale niestety nie wyszło?

Franek
@Kandydat

Są firmy które (usunięte przez administratora) podając inne widełki na początku a później o 20 procent mniejsze. Radzę unikać takich cwaniaków

@Franek

Piszesz tak ogólnie czy ich też za takich masz? Grunt jednak, żeby mieć jasność tego przy umowie, gorzej jak z postanowieniami na niej pieniądze się nie zgadzają

Ola

Odrzucenie CV przez automat pomimo tego,ze spełniałam wymogi na dane stanowisko, nie rozumiem w jaki sposob jest to weryfikowane.Nie polecam

JustIn Case
@Ola

a czy odpowiednio wypełniłeś iformularz na stronie ATOS? Bo przypuszczam, że najpierw w ten sposób następuje pierwsze sito. A dopiero później sprawdzają Twoje CV.

Maria
@Ola

Ktoś niżej dał ci dobrą rade, skorzystałaś z niej? :) Jeśli tak, napisz jak poszła rozmowa, pytali o coś konkretnego?

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Atos IT Services Sp. z o.o.?

Top Gun

Zdecydowanie tak. Właściwie jedynymi wymogami są obcy język i dobre nastawienie. Wszystkiego potem można się nauczyć. Oczywiście jednym jest łatwiej innym trudniej.

Odradzam

NIE POLECAM pracy w niemieckim teamie dla banku. Team leaderki wredne, aroganckie, złośliwe, niesprawiedliwe, tworzą toksyczną atmosferę i chcą kontrolować pracownika na każdym kroku. Szukają niewolników w XXI wieku we własnym domu. Jakby mogli to by przyspawali pracownika do komputera. Klienci z DE też trafiają się chamscy, poniżający pracownika i nie ma komu się poskarżyć, brak zrozumienia ze strony tzw. team leaderów, którzy jak się uwezmą na kogoś to dążą do jego wykluczenia z firmy, zwłaszcza jeśli czują się zagrożeni, bo ktoś może przewyższa ich kompetencjami. Szanujcie się ludzie i nie dajcie sobą pomiatać i się zniewalać za parę tysięcy miesięcznie, bo to jest poniżenie godności człowieka. Zresztą, to tylko jedno z wielu Call Center, gdzie pracę można polecić chyba tylko wrogowi. Gdy robi się nieciekawie to polecam od razu szukać innej pracy, nie czekać i nie łudzić się, bo lepiej nie będzie. Nie ufać im, to na pewno, dbać o swoje interesy.

Top Gun
@Odradzam

To ciekawe co piszesz, bo ja bylem na tym serwisie i bardzo mi sie podobalo. Wszyscy byli mili i sie wspierali. Duzo pracowalem, duzo uczylem. Bardzo staralem sie zrozumiec co robie i na czym to wszystko polega. No ale coz nie wszyscy podzielali moj optymizm i pozytywne nastawienie. To nie jest praca dla kazdego.

Prrrrracownik

Atos spoko start dla juniora w IT, Piszecie o tym że wszystko slabe to slabe tamto slabe, inżynierzy wielcy,Atos to start IT a nie kariera IT, jesli masz Dom, kredyt, 3 synów, znasz pierdyliard języków i zero wiedzy o IT to szukasz pracy w innym stanowisku a nie 1st line, Pupcia boli a później narzekanie obecnie jestem na Azure, PCM, i da sie w Atosie zarobić i mieć godną posadkę Podrawiam środkowym pod palmami :*

@Prrrrracownik

Chyba nie byłeś na 1st line i (usunięte przez administratora) wiesz kto tam laduje, bardzo często normalni ludzie którzy maja olej w głowie i chcą przemyśleć lub zmienic swoją karierę . Jestem ciekaw jakim jesteś ekspertem i na czym się naprawdę znasz

Prrrracownik

A kim Ty jesteś żeby mi pisać co ja mam zrobić, zakompleksiona cebulko, jak nie umiesz pracy szukać, przedstawić się? Tobie ? Buahahaha, proszę Cię, widziałem wypowiedź jakiegoś użytkownika który chwalił się że zna 4/5 czy nawet więcej języków że był managerem w dużej firmię itp, a poszedł do pracy na pierwszą linię i narzeka że mało płatne itp itp, ja w swoim teamie czuje się świetnie, nigdy na nic nie narzekam, jak o coś pytają to odpowiadam, jak proszą mnie o zrobienie czegoś to to robie, dlatego też jestem gdzie jestem, i nie trzeba być pupilkiem menago czy innego wyższego korpo-świra, po prostu jesteś Polakiem który chciałby wszystko na tacy za nic, tyle w temacie, Atos jest firmą która przyjmuje młodych/po studiach, i otwiera drzwi, nikt bez doświadczenia nie da Ci pracy za 7tyś Netto, otwórz oczy czarna maso :D Ps: O czym Ty człowieku biadolisz w tym pierwszym zdaniu? Praca to praca, nie podoba się to wypad. :)

Prrrrrracownik

Kij Ci do tego - Kolego, kim jestem i co umiem to moja sprawa, kształciłem się na to latami, zapłaciłem swoje wcześniej zarobione pieniądze aby zainwestować w siebie i zarabiać więcej, 1-wsza linia to wyścig szczurów, nic więcej, też to przerabiałem aż odszedłem ale skoro ktoś jest łebski i ma fach w ręku a w IT zjadł już swoje zęby, szczególnie w Polsce, to powinien od razu wiedzieć że Atos jest dobry aby przyjść > odbębnić rok/dwa > pójść do konkurencji za lepsze siano i na lepsze stanowisko > wrócić do atosa na jeszcze lepsze stanowisko z lepszą płacą, pozdrawiam :)

@Prrrrrracownik

Chciałbym cię spotkać i pogadać o it

Zostaw merytoryczną opinię o Atos IT Services Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Atos IT Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Atos IT Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Atos IT Services Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 6 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Atos IT Services Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Atos IT Services Sp. z o.o. napisali 25 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Atos IT Services Sp. z o.o.