Opinie o Ramirent S.A. w Szczecin

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Ramirent S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ramirent S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn górniczych i maszyn budowniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ramirent S.A. w Szczecin

Hej niedługo mam rozmowę w Remirent na woj.Lubelskie , możecie mi opowiedzieć na czym polega praca i czego można się spodziewać po firmie ? Plany realne ?

Buba
@Michał

Hej Michał myślę, że na rozmowie otrzymasz odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie chce mi się wszystkiego pisać na forum

Tedi

To co było powodem rezygnacji z pracownika, który generował przychód grubo ponad 200 tys zł z samego najmu miesięcznie???

Jan
@Tedi

Tedi osoba o której piszesz generowała dużo większy przychód więc logika wskazuje, że nie wyniki były powodem rozstania firmy z tą osobą.

@Jan

Z tego co słyszałem firma utraciła do niego zaufanie ale nikt nie chce nic więcej powiedzieć. Ale dlamnie to bardzo dziwna sprawa ponieważ tak jak piszesz generował bardzo duży przychód grubo ponad 200tys miesiecznie, w marcu był na wycieczce, którą dostał w nagrodę i podobno nawet podwyżkę od początku kwietnia a tu z dnia na dzień już nie pracuje. Czyżby dostał art.52?

john

Nikt za przekroczenia budżetu nie rezygnuje z pracownika... chyba był inny powód ...

Tedi

Robił za małe przekroczenia Budżetu i się na niego obrazili.

Leszno
Rum

A co się stało z handlowcem z Lublina? Ktoś coś wie w temacie?

PH

Firma duża, sprzęt na budowach widać, biura budowy przy większych autostradach więc również prośba o podanie rzędu zarobków oraz charakteru pracy jako Specjalista Techniczno-Handlowy w Warszawie. Oczywiście zakładając sumienną pracę.

dwq

Na jakie zarobki można liczyć jako Doradca Handlowy

abc
@dwq

Jak popracujesz 2-3lata to mniej niż w Lidlu czy biedronce...

mimi

Prawdę Wam powiem :) W tej firmie jednostki, które pracowały z zaangażowaniem nie miały szans przebicia, bo układowcy byli górą. Było tak dopóki do układowców nie dobrał się zarząd. Było i jest, bo pewne jednostki nadal sie zachowały, burza minęła...ale ten syf nadal istnieje. Do dziś pracują w tej firmie na panie, które powinny być wy.. na zbity py...k. Taka jest prawda, pracują.... i fajnie im jest. A marka nadal istnieje i istnieć będzie.... temat rzeka... pozdrawiam byłych normalnych pracowników

cvb

Dziwna wypowiedź...

Real
@cvb

Rzeczywiście dziwna, ale z wieloma faktami trzeba się zgodzić

obiektywnie

organizacja słaba, jakość czy kultura pracy na niskim poziomie, powoli śmierdzi trupem. jak ktoś musi to dostanie pracę, ale bardzo szybko straci motywację bo ta firma cofa pracownika w rozwoju. Zbyt mała rotacja więc siedzą i gniją, a często awansują bo jak byłeś dobry na jednym stanowisku to na pewno dasz sobie radę na zupełnie innym - dziwne podejście, ale to dzięki HR, które stoi na niskim poziomie. Pojawił się kolejny prezes od cyferek więc życzę mu powodzenia. tak jak większość dotychczas, nic ciekawego nie zrobi, będzie doił krowę z kolegami, a potem go nie rozliczą z tego co zostawił, pójdzie mieszać i wykazywać się w innych strukturach. wśród wypożyczalni Ramirent zawsze był liderem, ale nic nie trwa wiecznie, myślę że wkrótce się to zmieni bo to klient decyduje o wszystkim. jak to możliwe, że renifery tolerują taki poziom zarządzania od lat? po zwolnieniach i natychmiastowym widocznym wzroście efektywności biznesowej, od stycznia mamy nowe realia, niektórzy będą musieli w końcu pokazać ile są warci i zacząć pracować a inni jeszcze lepiej udawać :)

konkretny

aż tak źle, jakie są warunki pracy i płacy?

konkretny

idzie wyżyć jako przedstawiciel handlowy w Szczecinie jest oferta pracy

pyta
@konkretny

Tak jeśli nie jesz i nie piszesz :) oraz masz laske co cie utrzymuje

obserwator

to dość prosty schemat działania :) od dobrych 2/3 lat od samej góry wywalają ludzi z wieloletnim stażem od prezesa począwszy niżej i niżej to bardzo mądre posuniecie bo po kilku latach na jednym stołku dupsko tak bardzo się przyzwyczaja, że ciężko jest cokolwiek robić i myśleć. Idąc dalej tym tropem łatwo wytypować kolejnych obiboków hehehe. do tego jeszcze wywalają ludzi z jakiś dziwnych stanowisk nikomu nie potrzebnych . Idzie w bardzo dobrą stronę szkoda tylko ze tak późno :) ale lepiej późno niż wcale. Moje gratulacje dla nowego zarządcy BRAVO !!!

asd

No to pochwal się wiedzą, kto będzie następny ?

dupowłaz :)

Oki. zmieniam nick. ale nadal oferuje darmową pomoc i wparcie w typowaniu lamusów co biorą kasę za siedzenie na (usunięte przez administratora) nie robiąc nic a jest ich wielu

Pomocna dłoń

Coś przycichło ? Kiedy dalsze zwolnienia nierobów ? Jest ich tyle że szkoda gadać a ja wiem o co najmniej 50% gdyby tylko nowy Boss chciał pomocy w typowaniu i argumentyacji jestem do usług

Ara

A kto to jest muzyk i południowiec ?

Obserwator
@Ara

No.jako się rzekło, muzyk z McDonaldowskimi papierami posprzatał Południowca. Rosną wiec szanse zatrudnienia dla wszystkich z kwalifikacjami uznanymi w tej szacownej firmie serwujacej pyszne jedzenie . Szef jest Wasz, mówi Waszym językiem. Aplikuj do nas a wiedza z maszyn i rusztowań? - to nic, łatwo ją pozyskasz, zresztą i tak nikt nie dostrzeże, że nie masz wykształcenia, grunt to CV oparte na firmie w której uczą z uśmiechem sprzedawać hamburgery oraz z konsekwencja na obrany cel sprzątać mopem podłogę i nieprzystosowanych(patrz myślących) ludzi. Tutaj jest super zespół jak motto firmy : więcej niż maszyny..more then machines:-)))

nik

Ludzi, którzy w tej firmie biorą kase za to że tylko są jest tyle, że zabrakło by mi chyba chęci aby ich wyliczyć dlatego to przemilczę. Wierze, że obecna trudna sytuacja rynkowa spowoduje ruchy polegające na eliminacji darmozjadów, amatorów oraz wszelkich osób potrzebnych w tej organizacji jak przysłowiowa dziura w moście. Smutnym jest fakt iż rozwalając np. dział "pseudo logistyki" przenieśli osobę zarządzającą tym czymś na kiera warszawy to trochę tak jakby ktoś chciał zrobić eksperyment pod tytułem ( logistyka kulała jak jednonogi kaleka ciekawe czy i oddziały warszawskie porozwala ). Robią jakieś ruchy ale lekko po omacku nie widać tu strategii a tylko konieczność płynącą z góry

dick

Prawda jest taka, że akurat obecne posunięcia znaczą dla tej firmy tyle co nic wywalili osoby z niepotrzebnych nikomu działów które nic nie wnosiły i nic nie zmienią a różnica będzie w oszczędności więc to bardzo dobry ruch i brawo dla nowo zarządzającego ! co do samej formy zwolnień to już inna kwestia ale co się dziwić jak poziom działu "HR" jest tak bardzo zaniżony poprzez śliczną panią pseudo dyrektor z tegoż własnie działu więc tu proszę się nie dziwić i cieszyć, że kwitów nie wysłali do tych ludzi listami poleconymi. Ja osobiście jestem ciekawy kto następny bo ten poziom zwolnień jest na 100% niewystarczający a jest jeszcze sporo darmozjadów na wyższych stołkach gdzie jak w przypadku wyżej ich wywalenie zmieni tylko ilość zaoszczędzonej kasy dla całej firmy. Więc czekajmy spokojnie a kolejne posunięcia będą lada moment :)

aaaaa
@dick

Nie potrzebne działy porozwalali , bardziejniech się wezmą za tych handlowców co nic nie robią i tylko sciemniają. Poprostu firma ta j=się już skończyła

Były ..
@dick

Nie łudź się , że będę zwalniać tych z wyższych stołków. polecą Ci co na dole są, tak jest najprościej a takie egzemplarze jak koleś specjalista do zamówień, czy jakoś tak, co jeszcze awansik dostał po koledze z sourcingu, nie wiadomo co robi, od wielu lat ściemnia ale jest przydupasem menago od fleet i śmieje się ze wszystkich a jak może to jeszcze sieje ferment głupoty opowiadając wiadomym osobą. Kasy zaoszczędzonej i tak nikt z niższych pionów nie poczuje więc bez podniety. Raczej idzie to w kierunku powolnego gaszenia światła, zwłaszcza w niektórych lokalizacjach. Obym się mylił.

Były ..

Jeśli zwalnia się ludzi z dużym stażem i osiągnięciami dlatego że nie pasują "nowemu" dyro bo mają inne poglądy , zdanie i nie włażą w (usunięte przez administratora) to przesłanie jest jasne - albo skaczesz jak ci każą albo oddaj fartucha. Parę fajnych ludzi poleciało a nadal pracują tacy co nawet do nie dawna nie wiedzieli że jest coś takiego jak intranet ( kierownik oddziału ). Można by wymieniać długo ale po co ???? Pozdro dla kumatych !!

Zostaw merytoryczną opinię o Ramirent S.A. - Szczecin

• Jak się pracuje w Ramirent S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Ramirent S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ramirent S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ramirent S.A.?

Kandydaci do pracy w Ramirent S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ramirent S.A.