Opinie o Profitroom S.A. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Profitroom S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Profitroom S.A. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Profitroom S.A. w Poznań

Lukas

Wszystko Super > firma się pięknie rozwija

Karina

Źle traktują pracowników, dlatego jest duża rotacja. Pytanie o życie prywatne, szpiegowanie i obietnice bez pokrycia są na porządku dziennym w tej firmie... (Prezes potrafił zapytać, czy planuję powiększyć rodzinę w najbliższym czasie, a gdy dowiedział się o o planowanym ślubie, wręczono mi wypowiedzenie). Chociaż minęło już 5 lat, to przykre wspomnienia nadal pozostają.

Chętna

Przyznać się kto dodał rózgę od firmy w tym roku?

wszyscy
@Chętna

chyba wszyscy...

Ghul
@Chętna

Niestety zgadzam sie. Firma kolejna rok zawiodła. Jeśli ktoś szczyci się na forach swoimi osiagnieciami finansowymi, tym bardziej niesmaczne jest zaniedbywanie pracowników. Naprawde biednie na tle innych firm, szczególnie w zestawieniu z nowo zakupioną kostkarką do lodu, czy nagrodą w konkursie na swiateczne dekoracje. Czyżby robot pochłonął aż tyle środków? Moze warto go sprzedać, bedzie na premie świąteczne dla pracownikow.

LoLpanda
@Ghul

Zamiast czekać na 200 pln na święta chyba lepiej dobrze zarabiać cały rok.

ninak

Czytam i czytam .... i nie rozumiem narzekań na wynagrodzenia. Każdy w momencie podejmowania decyzji o wyborze pracodawcy wybiera optymalną dla siebie propozycje, czyli ocenia ile wart jest na rynku. Jeśli ma 3 oferty to wybiera jedną z trzech, jeśli ma tylko jedną to niestety jest pod ścianą - i powinien zadać sobie pytanie dlaczego .... a nie mieć żal że jest wart więcej. Generalnie praca na mocną 4+.

KungFuPanda
@ninak

Czytaj ze zrozumieniem. Logiczne że po jakimś dłuższym pobycie w firmie każdy liczy na bycie finansowo docenionym. Czasy kolonializmu i wyzysku powinny były się już dawno skończyć. Wiele firm zapomina o tym że warto pracownikowi coś jeszcze dołożyć. Na biednych zazwyczaj nie trafia ;) Generalnie jak jesteś zadowolony/a to super ale nie wypowiadaj się za innych.

abc
@KungFuPanda

Niestety niektórzy po dłuższym pobycie w firmie przestają być proaktywni, a nawet niekiedy się uwsteczniają i wówczas masę czasu oraz energii poświęcają na teorie spiskowe. Bez obrazy ale jak widzę teksty w stylu "czytaj ze zrozumieniem" to wiem, że to już nie będzie synergiczna dyskusja.

Cdn
@abc

Fakt niektórzy po długim pobycie w firmie przestają być proaktywni, a nawet się uwsteczniaja i masę czasu oraz energii poświęcają na teorie spiskowe i patrzenie w okno z nudów.Co zresztą zostaje nagrodzone kolejną podwyżką dla Pani Dyrektor.Ale żeby Pracownikom podziękować za rok rzetelnej pracy to już chyba niestety ból dla Zarządu.

Gandalf
@abc

Czy móż a być proaktywnym po kilku latach pracy bez podwyżki? Chyba że przez proakrywnosc rozumiesz podkopuważnie innych;) jest w firmie taka "proaktywna" osoba. Nikt nie wie, co właściwie robi, ale podwyżki sobie przydziela :D

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Profitroom S.A.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Senior Frontend Webdeveloper?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Project Manager
MS POS Poland Sp. z o.o.
Filip

Może uda się rozwinąć tą bardzo krótką acz negatywną i krzywdzącą dla firmy opinię

Adalbert Korfanty
@Filip

Biedna firma bo ktoś odważył się napisać, że nie poleca wstępowania w jej szeregi ...

Agnieszka

@Marex, co dokładnie masz na myśli pisząc na temat atmosfery w Profitroom? Wyjaśnij bardziej szczegółowo oraz uargumentuj. @Dawid, aplikowałeś już? Jeśli tak to na jakie stanowisko? Możesz również podzielić się z innymi użytkownikami przebiegiem rozmowy kwalifikacyjnej, jeśli już się odbyła i oczywiście jej rezultatem. @:D, Twoja wypowiedź jest bardzo lakoniczna i niezrozumiała. Merytoryczne komentarze są zdecydowanie bardziej pomocne. Zatem napisz o co chodzi w Twoim poście. Myślę, że wszystkie niedogodności zawsze można wyjaśnić. Czasem warto jest porozmawiać z przełożonymi.

Marex

Pracowałem w latach 2014-2017. Zarobki poniżej średniej w branży, ale uczciwie wypłacane. Z atmosferą różnie. W działach zarządzanych przez wielkich panów dyrektorów jest jeszcze nawet ok. W działach zarządzanych przez żony dyrektorów (szczególnie dział obsługi klienta) nie polecam pracy nikomu.

eks

zastanowcie sie sami - jaki pracodawca wypisuje co u niego w firmie slychać w portalu służacym do oceniania firmy? jest to element marketingowy oraz PR-owy. PRacowalem tam rok w dziale IT i nigdy nie miałem żadnego konkretnego szkolenia. Były tzw. "Dni narzędziowe" które były w rzeczywistości zwykłymi pogadanki co bysmy chcieli zmienić i jak to zrobić. Ale firma może odfajkować że szkolenie wewnętrzne było :) Niektórzy programiści mogli jechać na konferencje, ale wtedy musieli brać dzień urlopu. na konfe w amsterdamie pojechali samochodem w 5 osób bo dla firmy to było tańsze :) Najśmieśzniejsze było jak przyjechali i mówili że na miejscu okazało się że nie mają zapewnionego wyżywienia i chodzili do merketu po parówki i bułki :D Atmosfera jak w każdej firmie - niektórzy ludzie są spoko a inni nie . Lokalizacja to największy plus tej firmy ale i również minus - w firmie przybyło dużo pracowników i są pokoje gdzie siedzą poupychani jeden przy drugim a rozbudować firmy się nie da. Dostać się jest w miarę łatwo bo panuje duża rotacja pracowników więc po prostu firma nie może wybrzydzać bo nie będzie miał kto u nich pracować :) Co do jakości kodu który tam się pisze to szału nie ma. DDD czy TDD jest tam znane z teorii. Odwrócona piramida testów. Z socjala to jest w sumie tylko dopłata do multisportu. Codziennie są owoce ale jest ich mało i starcza dla około 1/4 piętra. Chodziłem na lekcje angielskiego ale poziom był niski. W pracy dostaje się sprzęt po kimś i raczej mało osób dostaje nówke sztuke a możliwość wybrania na czym się chce pracować tylko dla wybranych. Niektórzy pisali o fajnej rekrutacji - rotacja dotknęła również ten dział i Pani Natalia pracuje w innej firmie. O innych działach ciężko mi cokolwiek powiedzieć ale chyba też szału nie ma bo ludzie odchodzą i przychodzą nowi na ich miejsce. Generalnie taka jest polityka firmy - zatrudnić juniora niż sypnąć kasą. Co też widać po ogłoszeniach o prace. Niektóre nie są od miesięcy zdejmowane ze względu na rotacje pracowników. Z tą kasą to nie zrozumcie mnie zle - wiadomo że ważniejszy jest rozwój itp itd. Problem jest taki ze w profitroomie oba są na niskim poziomie. Skoro konkurencja potrafiła dać mi na dzień dobry 2000zł więcej netto na tym samym stanowisku (czyli więcej niż niektorzy w tej firmie zarabiają netto na UOP po roku pracy) i na tym samym rodzaju umowy to chyba coś jest nie halo. I to na samym okresie próbnym, po nim kolejne kilka stówek wleci. Czasami się pojawią ogłoszenia z Profitroomu z widełkami - ja bym na Waszym miejscu raczej się przymierzał na ten niższy poziom widełek :) Firmę uważam za dobre miejsce jako pierwsza praca. Jak to mówią - najgorzej zacząć a pózniej juz jest łatwiej :) Ktoś pisał o klimacie korporacji - nie ma tam tego. To jest normalna firma pod ty względem a nie żadne korpo. Karty są dlatego ponieważ w budynku na samej górze mieszkają lokatorzy więc po klatce schodowej chodzą różni ludzie - poczta, kurierzy, mieszkańcy, sprzedawcy, goście itp itd. Karty są po to żeby nikt niepowołany nie wszedł do firmy i nic np nie ukradł. PRzerwy obiadowe masz wtedy kiedy chcesz. Jak zapomnisz wziąć z domu to nie ma problemu wyskoczyć do sklepu albo do knajpy w czasie pracy. Zdecydowałem się napisać swój komentarz ponieważ bardzo nie lubię cwaniactwa i kolorowania rzeczywistości jaka panuje na tym portalu i jest dokonywana przez pracowników Profitroomu. Nie możecie ściemniać i kolorować jak to jest super - przez to macie rotacje w firmie bo jak ktoś ma ambicje to się podszkoli i zmieni firmę na lepszą. Zebyście wkładali tyle energii w rozwój pracownika co w marketing i w PR to profitroom byłby drugim allegro w poznaniu.

@eks

Dziękujemy, że przepracowałeś u nas rok i dzięki za obszerny feedback. W przypadku anonimowych odpowiedzi nie można się odnieść do konkretnego przypadku, więc postaramy się odnieść na tyle precyzyjnie na ile to możliwe. Faktycznie dbamy o swój wizerunek, zarówno wśród klientów jak i wśród pracowników - nie widzimy w tym nic złego, GoWork utrzymuje się z opłat od firm, w tym od nas. Słuchamy opinii w każdej formie, także tutaj, na goworku, bo ciągle staramy się poprawiać jako pracodawca. Czytając Twój feedback o szkoleniach zakładamy że pracowałeś jako junior programista. W przypadku juniorów najwięcej jest szkoleń wewnętrznych i edukacja poprzez coaching przy kolejnych stopniach trudności zadań. I choć tego mogłeś nie odebrać jako szkolenie, widzisz, że Twoja wartość na rynku pracy przez ten rok niebagatelnie wzrosła. Szkolenia zewnętrzne, szczególnie te wyjazdowe zagraniczne są dla osób starszych stażem, ale obowiązkiem osób w nich uczestniczących jest dzielenie się wiedzą z kolegami z zespołu. Btw. Twoja opowieść o Amsterdamie to jakiś urban legend, do Amsterdamu po raz pierwszy jedziemy za kilka tygodni :-( Ale zgadzam się z Tobą, że szkolenia powinny być jeszcze lepsze. Obecnie weryfikujemy naszą politykę szkoleń, by były jeszcze bardziej dostępne i dopasowane do indywidualnych potrzeb pracowników. Jeszcze w tym kwartale poprawimy standardy w całej firmie, bo w różnych działach różnie to obecnie wygląda. Tematyka DDD jest stosunkowo nową dziedziną wiedzy, w której się zaczęliśmy rozwijać stosunkowo niedawno ale na poważnie. Zapraszamy Ciebie wkrótce na meetupa naszego szefa IT - Krzyśka Kowalczykiewicza - może zmienisz zdanie. To prawda że lokalizacja biura tuż przy Teatralce jest wielkim atutem Profitroom. Całkowicie przebudowaliśmy i zaadaptowaliśmy w nowoczesnym stylu wszystkie pomieszczenia. Teamy rozwijają się w różnym tempie i tam gdzie robi się tłoczno to przeorganizowujemy się co jakiś czas by wszystkim pracowało się komfortowo. Jednym z elementów “socjala” są owoce, których różnorodność i ilość systematycznie zwiększamy, co ciekawe ile byśmy bananów nie zamówili to zawsze znikną :-) Lekcje języka angielskiego są na różnych poziomach zaawansowania - może byłeś w grupie niedostosowanej do Twojego poziomu? Co semestr zbieramy zapotrzebowanie i formujemy grupy adekwatne do poziomu języka. Z sociala oferujemy dodatkowo dofinansowanie Multisport i szereg imprez integracyjnych, które każdy pracownik może zgłosić i otrzymać dofinansowanie. W ostatnich miesiącach mieliśmy spływ kajakowy, gokarty, billard, kręgle, przysłowiowe piwko, a wkrótce paintball. Nasza polityka względem sprzętu jest taka by przejść na Mac'i, ale jeśli ktoś ma inne preferencje to jesteśmy elastyczni (Windows/Linux). Pracownicy z większym stażem lub na wyższych stanowiskach otrzymują nowe maszyny, natomiast na stanowiskach juniorskich mogą się pojawić maszyny starszych generacji, ale o ich pełną sprawność dba nasz dział IT. Jeśli chodzi o zarobki, to szanujemy Twoją opinię, ale się z nią nie zgadzamy. Ze względu na dużą konkurencję pracodawców, nasze stawki są konkurencyjne wśród liderów IT w Poznaniu. Zdarza się, że chwilowo inne firmy bardziej potrzebują konkretnych kompetencji i są skłonne zapłacić więcej w danym momencie (np. na czas wykonania jakiegoś kontraktu). Uważamy że długoterminowo u nas jest lepiej. Mamy różne ścieżki rozwoju, zarówno pionowe (awanse w ramach stanowiska) jak i poziome (migracja do innych działów). O ile Twoje zainteresowania i umiejętności pokrywają się z celami firmy, to współpraca może być wieloletnia. Intencją firmy jest pozyskanie i rozwój talentów wewnątrz firmy. Widać to po wzroście średniej wieku i stażu w firmie, choć i nas dotyka rotacja, którą staramy się zmniejszyć. Mamy super zespół, w którym ponad 30 osób pracuje ponad 3 lata, reszta krócej ale głównie dlatego, że jesteśmy młodą firmą. Ponieważ nasza firma rośnie w mega szybkim tempie +50% rocznie, ciągle pojawiają się nowe działy i nowe twarze. W ciągu roku, gdy zapewne u nas pracowałeś, niektóre działy powiększyły się kilkukrotnie :-) Obecnie szukamy głównie osób z dużym doświadczeniem niż juniorów (choć w niektórych działach oferujemy staże, warto sprawdzić dział kariera) Ale faktycznie nie zawsze obie strony pracodawca/pracownik chcą kontynuacji współpracy - z różnych przyczyn… Dobrze, że napisałeś, że u nas nie ma klimatu korpo. Wg naszych wewnętrznych ankiet niemal wszyscy pracownicy chwalą sobie dobrą atmosferę w pracy. Przyjęliśmy zasadę, że praca musi być fajna, by w poniedziałek chciało się iść do biura - robimy co w naszej mocy, by Profitroom był takim miejscem. Jeszcze raz dzięki za feedback :-) Pozdrawiam, Marcin Dragan - Managing Director Profitroom

adam
@Marcin Dragan

czy macie juz ubezpieczenie? pozdrawiam

@adam

@ADAM Ubezpieczenia grupowe na ten moment nie są wprowadzone, ponieważ nie zebrała się wymagana minimalna liczba chętnych - co raz na kwartał weryfikujemy. Natomiast w I kwartale 2018 r. wprowadzona zostanie prywatna opieka medyczna :)

ADAM
@Profitroom S.A.

Pan Marcin Dragan pisał ze zostanie wprowadzone ubezpieczenie. Państwo piszą o wprodzaniu opieki medycznej. Czy jeśli w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych na opieke medyczną ona również nie zostanie wprowadzona?

Janek

Czy Profitroom ma jakieś nowe oferty pracy? Nic nie mogę znaleźć a chciałbym tu pracować. Może dowiem się coś więcej?

@Janek

@JANEK Zapraszamy na naszą zakładkę Kariera, gdzie znajdują się wszystkie otwarte aktualnie rekrutacje :) https://www.profitroom.pl/poznaj-nas/kariera

Eliasz

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w tej firmie. Od wejścia dało sie wyczuć niefajne podejście do pracownika. Rozmowa kwalifikacyjna fatalna - zero pozytywnej interakcji a jak doszło do konfrontacji to okazało sie ze co innego napisali w ogłoszeniu a co innego przedstawiała rzeczywistość. Po 5 minutach chciałem juz wyjść ale dla zachowania własnego poziomu kultury przeczekalem. Najśmieszniejsze to zarobki. Lol. Ludzie obudźcie sie - za rok nie bedzie juz kto miał na was robic. Pozdrawiam.

@Eliasz

@Eliasz, jeśli opisana przez Ciebie sytuacja miała miejsce to serdecznie i szczerze przepraszamy. Ciężko nam się odnieść do konkretnych zarzutów, ponieważ nie wiemy na jakie stanowisko oraz kiedy taka rozmowa się odbyła - czy mógłbyś napisać do nas na hr@profitroom.com na jakie stanowisko aplikowałeś i czemu uważasz, że spotkanie odbyło się w nieprzyjemnej atmosferze? Bylibyśmy bardzo wdzięczni za taki feedback. Zespół HR

siepracowalo

- dokladnie jak pisz a inni - duza rotacja.(usunięte przez administratora) - place srednie i niechetne podwyzki,brakuje tu polityki - obiektywni mozna zarobic wiecnej gdzie indziej w poznaniu - atmosfera - zalezy gdzie sie trafi, sa zespoly gdzie jest okej a inne sa dosc ciezkie we wspolpracy - lokalizacja biura jest w centrum wiec ok ale samo biuro w kamienicy (usunięte przez administratora) - ogolnie jak pisza inni troche zajezdza korpo - ale bez plusow korpo

Marcin Dragan

@agnieszka, jeśli interesuje Ciebie stanowisko E-marketing Specialist to porozmawiaj z rekruterem o szczegółowych warunkach zatrudnienia. Szkolenia w dziale w którym potencjalnie będziesz pracować są regularne i uważam że naprawdę dobre - wiele z nich prowadzonych jest przez ekspertów z Google bezpośrednio w naszej siedzibie. Profitroom ma dużą ekspertyzę w marketingu konwersji, ze względu nas naszą platformę e-commerce dla hoteli, pracując u nas będziesz mieć dostęp do tego knowhow. Szczegółów na temat szkoleń i rozwoju przedstawić Tobie szef tego działu - wystarczy do nas zadzwonić. Jesteśmy też organizatorem największej konferencji Hotel Marketing Conference - czyli krótko - tak, warto dołączyć :-)

karatekid

@Agnieszka nie warto aplikować, obecnie firma jest w kryzysie i dużo osób z niej odchodzi. Lepiej poczekać aż sytuacja się unormuje i zacznie być stabilnie.

@karatekid

@karatekid, zmieniasz zdanie co kwartał? Nie pisz nieprawdy! Mamy, kolejny najlepszy rok w rozwoju firmy, dużo nowych klientów, nowe innowacyjne produkty, nowe działy i wielu nowych kolegów i koleżanek w firmie. A dział odpowiedzialny za usługi marketingowe ma wyjątkowo dobre perspektywy rozwojowe - teraz właśnie jest dobry moment by dołączyć.

arczinho

@Agnieszka Jak dla mnie to jakieś pomówienia @karatekid. Pracuję tu od jakiegoś czasu i jakoś nie widzę syndromu kryzysu w fimie. Cały czas Profitroom zdobywa nowych klientów, a starzy nie odchodzą. To, że są fluktuacje to raczej norma przy firmie ponad 120 osobowej. Każdy ma swoje plany zawodowe i rozwojowe. Śmiało aplikuj, bo atmosfera jest super i na pewno Ci się spodoba :). Ja przynajmniej jestem zadowolony :)

niestety

firma ok, ale brakuje elementarnych świadczeń: ubezpieczenia grupowego, prywatnej opieki medycznej, dopłat do obiadów. Co do owoców, niestety to prawda, jest ich o wiele za mało. chociaż pracowników przybywa, nadal zamawiana jest taka ilość owoców, jakby nikt nowy nie pojawił sie od roku

@niestety

Zbieramy zgłoszenia chętnych na ubezpieczenie grupowe - uruchomimy je jak tylko zbierze się minimalna liczba. Dzięki za zwrócenie uwagi na ilość owoców - zrewidowaliśmy jakiś czas temu wielkość dostaw tak, żeby na każde piętro trafiałą wystarczająca ilość.

karatekid

A ja polecam bardzo. Ambitna firma, szybki rozwój, jak dołączałem do Profitroom ponad dwa lata temu, to było nas chyba z 50 osób, teraz z tego co wiem jest ponad 120. Klimat w zespole jest spoko, mi pracuje się tutaj naprawdę dobrze.

Agnieszka

@jacek, a może po prostu jeszcze żaden z kandydatów nie spełnił oczekiwań pracodawcy, dlatego cały czas publikują ogłoszenia?

jacek

Omijać, ogłoszenia co chwilę wiszą na portalach, to nie znaczy że firma się rozwija, tylko ludzie odchodzą.

Agnieszka

@Dron, taka sobie? Powiesz trochę więcej?

tom

zależy od stanowiska tak naprawdę ale mysle, że doswiadczenie też jest ważne, bo jak masz wieksze doswiadczenie to podejrzewam, ze upowaznia cie nawet do negocjacji warunków finansowych, może nie dadza ci tyle ile chcesz ale podobnie pewnie zaproponują

Zostaw merytoryczną opinię o Profitroom S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Profitroom S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Profitroom S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Profitroom S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 5 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Profitroom S.A.
2.6/5 Na podstawie 107 ocen.

Profitroom S.A.