The Software House Sp. z o.o.

4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o The Software House Sp. z o.o.

Kacper Nowy wpis

W TSH pracuje od pół roku i mogę szczerze polecić ten software house. Już od samego procesu rekrutacji firma pokazuje swój profesjonalizm. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że rekruterzy znają się na rzeczy - już na etapie pierwszej rozmowy można porozmawiać o naprawdę dużej ilości spraw. Poza rozmową o projektach, doświadczeniu, warunkach współpracy czy benefitach, są w stanie odpowiedzieć na pytania techniczne np. dotyczące stacku w jakim prowadzone są projekty. Kolejnym etapem w moim przypadku było wykonanie zadania rekrutacyjnego, które było dosyć wymagające ale uważam, że jest świetnym narzędziem do sprawdzenia wiedzy przyszłych kandydatów. Zadanie jest do wykonania w stacku w którym działa firma więc świetnie sprawdza się jako szybkie przypomnienie/przyswojenie wiedzy przed rozpoczęciem pracy. Oczywiście to nie jest tak, że musimy koniecznie używać wskazanych technologii - tutaj firma jest raczej elastyczna i jeżeli pasuje nam użyć jakieś innej biblioteki to nie ma z tym żadnych problemów. Chociaż polecam użyć stacku firmowego - używamy tego co jest teraz na czasie więc warto :). Ostatnią częścią rekrutacji jest rozmowa techniczna z reprezentantem działu do którego aplikujesz. Świetnie to sprawdzi Twoje umiejętności - odpowiesz na kilka pytań, porozmawiasz sobie na luzie i porobisz trochę live codingu. Bardzo ciekawe doświadczenie. W moim przypadku po około 2 tygodniach od rozmowy technicznej dostałem informację zwrotną o tym, że firma TSH chce ze mną nawiązać współpracę. Powiem tak - cofając się wstecz postąpił bym tak samo. Mimo tego, że w firmie pracuje sporo osób można tu poczuć przyjazną, domową atmosferę - nawet pracując w 100% zdalnie (tak jak ja). Polecam! :)

ktos tam

Najlepszy software house w ktorym mozna pracowac. Bardzo profesjonalne podejscie do projektow, dbaja o wszystkich pracownikow, oferuja mnostwo szkolen, certyfikacje w AWS, platne urlopy , platne chorobowe, karty multisport i inne dodatkowe benefity. Polecam zarowno dla juniorow jak i seniorow - na pewno kazdy bedzie mogl rozwinac swoje umiejetnosci w tej firmie.

Aneta
@ktos tam

Wow super dzięki za rzetelną opinie! A te szkolenia to za darmo? i z czego są? coś co się może przydać do awansu ewentualnie?

Aen Nowy wpis
@Aneta

Szkolenia są w ramach budżetu szkoleniowego. Tematyka jest różna, zwykle z przełożonym ustalasz, co warto przyswoić. Dodatkowo dostępne są też platformy szkoleniowe online.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 46 dni.

Co jaki czas w The Software House Sp. z o.o. można ubiegać się o podwyżkę?

Kasia Nowy wpis

Pracuję w dziale design w TSH od 8 miesięcy. Pierwszy raz zamieszczam opinie o pracodawcy lub w ogóle opinie, ale TSH na to zasługuje :) Od samej rekrutacji aż do teraz - nie mogę powiedzieć złego słowa. W TSH nie chodzi tylko o benefity, bo one są wszędzie. Klienci są super, zespół jest super, traktowanie pracowników na jakimś kosmicznym poziomie. Wszyscy są bardzo pomocni jeśli mam z czymś problem. Ogólne doświadczenie pracy tu wykracza poza fantazje pracownika. Firmę polecam osobom dobrze zorganizowanym, samodzielnym, ale jednocześnie lubiącym prace zespołową. Nikt tu Ci się nie patrzy na ręce, jesteś odpowiedzialny za to co robisz i co dowozisz. Od samego początku jesteś obdarzony dużym zaufaniem.

rr

W firmie jest bardzo dobra atmosfera, projekty są ciekawe, a sam sposób zarządzania nimi jest bardzo dobrze zorganizowany. Dla chętnych organizowane są szkolenia, lekcje j. angielskiego, dodatkowo są dostępy do wielu różnych platform z kursami. Podsumowując, pole do rozwoju jest bardzo duże :) Sam proces rekrutacyjny był wg mnie bardzo przyjazny dla kandydata i zrobił na mnie duże wrażanie. Wszystkie etapy były opisane na stronie internetowej firmy, więc od początku wiedziałem, co mnie czeka. W każdej części widziałem bardzo duże zaangażowanie i profesjonalizm ze strony osób rekrutujących.

Czy urlop w The Software House Sp. z o.o. jest płatny 100%?

Tak, w 100% :)

B2B
Kandydat
@The Software House Sp. z o.o.

Nawet na B2B?

@B2B

Tak, nawet na B2B ;)

Krystian

tl;dr Super atmosfera, super ludzie, dużo się nauczycie, zarobki mogłyby być ciut większe (chociaż z tego co wiem ostatni się to zmieniło :) ) i polecam tego allegrowicza. Ogłoszenie znalazłem na grupce na fb, że szukają mid PHP developerów ale z mniejszym doświadczeniem też przygarną i douczą. Wysłałem CV, dostałem zadanko do rozwiązania. Tutaj pierwszy plus, bo to nie było stworzenie kolejnego nudnego API a coś ciekawszego. Nie będę zdradzał co ale całkiem fajnie się przy nim bawiłem. Po odesłaniu zadania zostałem zaproszony na rozmowę techniczną w biurze. Rozmowa odbyła się z szefem działu (Michałem). Nigdy na rozmowie kwalifikacyjnej nikt mnie tak nie przewałkował i przyznam szczerze, że do dzisiaj nie znam odpowiedzi na niektóre pytania. Duży plus, że gdy nie znałem odpowiedzi, to Michał starał się wytłumaczyć jaka powinna być poprawna więc nawet jeśli się nie dostaniecie, to możecie wynieść wartość dodaną z samej rozmowy. Po rozmowie wydawało mi się że poszła mi tragicznie i nawet mi nie odpowiedzą. Po tygodniu dostałem emaila, że zostałem przyjęty. Przez pierwsze trzy miesiące byłem na bootcampie (Docker, Git, Laravel) i później w końcu do projektu. Zacząłem jako junior, skończyłem przygodę w TSH jako mid, który samodzielnie prowadził projekt na BE. Niesamowity boost umiejętności przez półtorej roku. Naprawdę Wam polecam TSH jeśli macie ambicje i chcecie się rozwijać. Z innych rzeczy na plus, to: atmosfera, ludzie (z kilkoma nadal utrzymuję kontakt), mentor, podejście do pracownika, konkursy, śniadanka, świeże owoce i nowoczesne biuro. Na minus: niższe zarobki niż w konkurencyjnych firmach (podobno się to zmieniło niedawno i jest ok).

@Krystian

Bardzo dziękujemy za miłe słowa! :)

Co wchodzi w socjal The Software House Sp. z o.o.?

;)

500+ i dodatek dla samotnej matki ;p

@Pytanie

Opieka medyczna w Medicover (od maja jeszcze lepsza w Luxmed)

RK
@Pytanie

Jako pracownik mogę się trochę wypowiedzieć. W tej chwili mamy dostęp do my benefit, od maja opiekę w LUX MED, można objąć także partnera/dziecko są różne opcje od standardowego pakietu do kompleksowego wraz z opieką stomatologiczną (wcześniej faktycznie był Medicover), można przystąpić do ubezpieczenia grupowego na zycie. Z innych benefitów, bezpłatne zajęcia angielskiego dwa razy w tygodniu, szkolenia i warsztaty także płatne.

RK

Pracuję w firmie już kilka miesięcy i z czystym sercem mogę polecić każdemu. Dla mnie to niesamowicie "dobra zmiana", sposób zarządzania i podejście do ludzi jest godny naśladowania. Pracuję zawodowo już 6 lat i nigdy nie spotkałem się z takim podejściem do pracownika. Polecam!

@RK

Dziękujemy pięknie! :)

Elżbieta

Witam, czy w firmie dostaje się na start umowę o pracę na czas nieokreślony? Chciałabym ustalić czy obowiązuje jakiś okres próbny lub wstępne szkolenie. Oraz czy zmieniają się jakoś warunki pracy wraz z dłuższym stażem w firmie?

@Elżbieta

Zależy od działu, ale programiści mają kilkutygodniowy projekt szkoleniowy podczas którego uczysz się naszego podejścia do programowania i prowadzenia projektów. Jeśli wszystko będzie ok to umowa jest przedłużana.

Co jaki okres czasu w The Software House Sp. z o.o. można ubiegać się o podwyżkę?

Pracowałem w The Software House przez ponad 4 lata. Pewnie nie wszystko było idealnie, ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to świetny wybór na pierwszą (poważną) pracę w IT. Firma jest stabilna finansowo i ciągle zdobywa nowych klientów (głównie zagranicznych). Pensje są zdecydowanie rozsądne i jeśli pracujecie uczciwie, to na pewno możecie liczyć na regularne i całkiem spore podwyżki. Dla developerów przygotowano też ścieżki rozwoju, więc jesteście w stanie sprawdzić, gdzie jest "sufit" jeśli chodzi o awanse czy podwyżki. Na stanowiskach niedeveloperskich sytuacja jest mniej przejrzysta, ale pewnie da się dogadać z bezpośrednim przełożonym. Na pewno dużym plusem pracy w The Software House jest luźna, dowcipna atmosfera. Nawet podczas pandemicznej pracy zdalnej nie brakuje ciekawych dyskusji na Slacku czy nowych memów. Oczywiście w miarę rozrostu firmy kolejni, wieloletni pracownicy odchodzą, więc ta atmosfera odrobinę zanika, ale wg mnie i tak jest dużo lepiej niż w innych firmach IT. Jeśli liczycie na tworzenie software'u dla bardzo znanych, międzynarodowych marek, to raczej nie ten adres. Ale jeśli najważniejsza jest dla was praca w nowych, ciekawych technologiach, to już jak najbardziej możecie się The Software House zainteresować. CTO firmy i większość headów działów jest naprawdę otwartych na wykorzystywanie nowych narzędzi czy rozwiązań. Podsumowując: warto wybrać The Software House, zwłaszcza jeśli swoją przygodę z pracą w IT zaczęliście stosunkowo niedawno. Po prostu wyślijcie CV, zróbcie zadania testowe i wybierzcie się na rozmowę – zobaczycie, czy to wasza bajka i czy fajnie rozmawia się wam z ludźmi z TSH. Ja spędziłem z nimi 4 lata i co prawda w końcu zmieniłem miejsce pracy, ale na pewno będę tych ludzi bardzo dobrze wspominał. :)

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny, podczas rozmowy w The Software House Sp. z o.o.?

Heniek
@Pytanie

Jest jeden angielski - amerykański. Styl angielskiego zależy od sytuacji. W rozmowie kwalifikacyjnej jest potoczny, byleby do rzeczy było gadane.

Jak wygląda ścieżka awansu w The Software House Sp. z o.o.?

^^
@Pytanie

jest pozioma niczym kałuża w bezwietrzny dzień ^^

@Pytanie

Są jasne zasady awansu, i aby awansować nie trzeba lizać (usunięte przez administratora) przełożonym jak w korpo :D

student
Kandydat

jakie bazy stosujecie w projektach? mysql czy inne? i w czym je rzeźbicie?

@student

MySQL i Mongo

@Anonim

Postgres, Mongo, głównie przez ORMy

koszmarek

Generalnie - super . Pracuję w firmie od około 8 miesięcy jako programista frontend. Pierwsze pozytywne wrażenia z firmy, w moim odczuciu potwierdziły się. Projekty (jak w każdej firmie) być może różnią się atrakcyjnością, ale obydwa dotychczasowe projekty (w których pracuję) okazały się ciekawe. Technologie w tych projektach też są w porządku (na czasie) - w moim przypadku było to praca głównie w technologiach głównie javascriptowych - React, Typescript, , towarzyszące im biblioteki UI oraz inne. Zarządzanie projektami też spoczko - dbałość o agile w procesach biznesowych, nie wtrącanie się PM'ów w kompetencje oraz decyzje techniczne deweloperów, również dbałość o procedury techniczne (np. gitflow). Wszystko robi tu wrażenie (i chyba rzeczywiście tak jest) uporządkowania głównie organizacji pracy. Atmosfera w zespołach w których pracowałem - też była jak najbardziej w porządeczku. Szczerze polecam pracę tutaj.

@koszmarek

Na czym głownie pracujecie przy korzystania z Reacta. połączenie tylko z redux albo tylko hooki?

Frontend z TSH
@Anonim

Wcześniej wszystkie projekty były tworzone z użyciem Reduxa, obecnie w nowych projektach wykorzystujemy hooki i Context API. Jeśli jednak zespól zdecyduje, że aplikacja tego wymaga, to nie ma przeciwskazań, by nie używać Reduxa. Istnieją hooki do niego z których dobrze się korzysta.

QA

Firmę zdecydowanie mogę polecić przede wszystkim za wykazywanie się pełnym profesjonalizmem. I zapewne o działach programistów przeczytacie tutaj w co drugiej opinie, ale warto wspomnieć że również dział QA wykazuje się pełną profeską - firma nie szkoli zwykłych klikaczy-testerów, a pełnej okazałości QA, którzy mają realny wpływ na projekty, są w stanie wpłynąć pozytywnie na jakość projektu, relacje z klientami i zadbać o najwyższe standardy - wizualne, wydajnościowe, bezpieczeństwa i wiele innych, włącznie z możliwością realnego wpływu na przesunięcie deadline'u, bo przecież od tego jest QA, prawda? Różne ścieżki rozwoju, pełne wsparcie heada, pomoc w edukacji, rewelacyjna atmosfera w dzialce, wspólne rozwiązywanie problemów kolegów/koleżanek z działu. Nigdy nie będziesz miał poczucia że zostałeś z trudnym projektem sam, zawsze możesz liczyć na pomoc kolegów/koleżanek/mentora czy heada. Również sama firma dba o mile spędzony czas przy bądź co bądź niełatwej pracy. Benefity, elastyczne godziny pracy, owoce, od czasu do czasu jakiś katering czy wspólne wypady integracyjne to tylko część zalet "pozapracowych". Warto wspomnieć że firma dba także o takie dodatki jak miejsce parkingowe dla każdego pracownika, co często nie jest takie oczywiste w innych firmach. Wyluzowany zarząd/HR, wsparcie w problemach prywatnych, zrozumienie. Naprawdę polecam - można poczuć się jak w dużej rodzinie, a nie odosobnionym korpo. Oczywiście są też wady, bo żadna firma czy branża nie jest idealna. Ale myślę że są to wady, które dotykają każdej działki IT - nie każdy projekt jest ciekawy, niektóre są wręcz nudne, inne zbyt długie, nie zawsze trafimy tam gdzie byśmy chcieli, ale headzi też są otwarci na drobne roszady projektowe w miarę możliwości techniczno-organizacyjnych. Jeśli jesteś zmotywowany do nauki (warunek konieczny, raczej nie da się tu stać w miejscu) i lubisz wyzwania - ta firma da Ci to czego poszukujesz :)

Paulina

Fajna firma. Dużo roboty i nie ma udawania, że się pracuje. ale widać konkretne efekty tej pracy! :-) Ludzie ciekawi, chodzą po górach, podróżują, robią doktoraty, otwarci na feedback i na różne inicjatywy. Ba! Sami wychodzą z inicjatywą! A owoców tyle, że można przejść na dietę (usunięte przez administratora) w biurze ;-)

Ona

Od jakiegoś czasu obserwuję oferty pracy na stronie TSH; niestety są to oferty skierowane wyłącznie do osób z branży IT. Czy w firmie nie ma pracowników HR, PR, marketingu, asystentów, pracowników recepcji itd? Bardzo chciałabym wesprzeć załogę TSH. Czy faktycznie bez ukończonego kierunku jakim jest informatyka nie mam szans? Czy TSH nie ceni innych umiejętności i kwalifikacji?

oJaPie..
@Ona

to pytanie ma na celu zrobienie wrażenia że jest kolejka chętnych do pracy? chcesz wesprzeć załogę tsh, tak? To twoje marzenie? Uważaj bo jeszcze się spełni :-) Wtedy zostaniesz wyrobnikiem, przedstawicielem klasy pracującej....

@oJaPie..

Rzeczywiście rekrutacje na inne stanowiska niż techniczne prowadzone są rzadziej. Zawsze można jednak przesłać do nas CV na maila praca@tsh.io z informacją o stanowisku, jakie Cię interesuje, bez aplikowania na konkretną ofertę pracy. Jeśli uznamy, że potrzebujemy kogoś o takich kompetencjach, to zaprosimy Cię do procesu rekrutacji.

Ona

Od jakiegoś czasu śledzę oferty pracy w TSH, niestety są to oferty skierowane tylko i wyłącznie do ludzi z branży IT. Czy naprawdę w firmie nie ma pracowników HR, marketingu, asystentów, pracowników recepcji itd? Bardzo chciałabym wesprzeć załogę TSH, ale z tego co widzę nie ma na to szans, jeżeli nie skończę informatyki. Czy naprawdę żadne inne umiejętności nie są potrzebne bądź cenione w firmie?

Zostaw merytoryczną opinię o The Software House Sp. z o.o. - Gliwice

The Software House Sp. z o.o.