Opinie o SDL Poland Sp. z o.o. w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy SDL Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie SDL Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SDL Poland Sp. z o.o. w Bydgoszcz

Jaka jest stawka początkowa w SDL Poland Sp. z o.o.? 3 października na InfoPraca.pl dodali ogłoszenie na stanowisko Koordynator.

Tatiana
@No racja akacja

Hm, a możesz napisać, które te obowiązki sprawiają najwięcej problemów? Bez których praca za najniższą krajową byłaby okej?

Klara Nowy wpis

Hej, nie mogłam znaleźć aktualnej oferty dla koordynatora. Pokazywały mi się w sieci z rożnymi językami ale są sprzed lat. oprócz angielskiego znam również niemiecki. Czy poszukują teraz do siebie z takimi kompetencjami?

Są tu w ogóle stali pracownicy? Osoby zatrudniające się nieco dłużej? po przeczytaniu tej ostatniej z opinii zaczął mnie po prostu zastanawiać średni staż pracy i ewentualne warunki przypadające osobom, które jednak decydują się zostać na dłużej? to możliwe? na których stanowiskach jest tu się najłatwiej utrzymać i dlaczego?

Pracownik Nowy wpis

Jestem stałym pracownikiem, w firmie od okołu 7 lat. Najpierw SDL, teraz RWS. Z mojego doświadczenia, praca tak jak w każdej innej firmie, zależy bardzo mocno od tego w jakim dziale i do jakiego zespołu się trafi. Firma to takie spolszczone korpo - raczej wyścigu szczurów nie ma ale też ciężko się wybić i zrobić coś więcej. Kasa słaba, po 7 latach zarabiam netto okolo 4 tysięcy. Są widełki dla każdego stanowiska, nie są one podawane do wiadomości pracowników. Generalnie oddział w polsce daje minimum wymagane przez widełki. Prawo pracy jest przestrzegane - nadgodziny płacone, urlopy respektowane, tak samo zwolnienia lekarskie, itp. A przynajmniej ja nie spotkałam się z sytuacją gdzie byłoby coś nie tak i nie zostałoby to naprawione. Na przykład: raz wypłata była opóźniona o 2 dni, pracodawca sam wypłacił rekompensatę mimo, że z godnie z prawem musi to zrobić dopiero na wniosek pracownika. Ogólnie wszystko zależy czego się szuka w pracy - jeśli dobrych pieniędzy to nie jest to właściwe miejsce. Jeśli spokoju, stabilizacji i balansu praca-życie prywatne to można to osiągnąć jak najbardziej, nie można tylko dać się zajechać przełożonemu. Jeśli chce się jasno wytyczoną ścieżkę rozwoju - firma to ma. Generalnie myślę, że to dobre miejsce na początek, dla osób zaraz po studiach żeby gdzieś zacząć karierę. Potem albo się zmienia firmę albo decyduje na spokój i ogarnianie rodziny kosztam lepszej wypłaty i perspektyw.

Stały pracownik Nowy wpis

Tak, są tu stali pracownicy, nawet tacy że stażem 10+. Co to zarobków - zależy od działu i umiejętności, ja znam PMO i od Seniora w górę zarobki są powyżej średniej krajowej, tylko najpierw trzeba do tego seniora dotrwać na nieco głodowej pensji.

Kinia Nowy wpis

Widzę, że ktoś nawiązał do dawniejszej oferty dla specjalisty ds. DTP. Mam doświadczenie z takiej pracy i zastanawiam się w skrócie jak tu płacą. Czy ktoś wie? przydałyby się widełki chociaż żeby było wiadomo czy jest sens aplikować

Czyli jak konkretnie praca na samym próbnym tu wygląda? widzę ze zaczął się temat takich umów. Interesuje mnie także podejście pozostałych współpracowników, jak je oceniacie? czy to będzie zależne od działu? Na którym pracuje się mimo wszystko najlepiej?

Ahent

Ja bym to zglosil wyzej - nie ma miejsca na takie zachowanie w tej firmie

Nie znam konkretów odnośnie tych okoliczności ale z mojej strony byłaby podobna reakcja co poprzednika, gdyby było coś nie tak. zastanawiam się jednak jaka strukturę ma ta „góra” ze nie dotrzesz do kogoś kto się tym zainteresuje?

Kto wie

Jak widać po usuwaniu opinii tylko tyle się liczy. (usunięte przez administratora) pod przykrywką. Praca to tragedia stawka najniższą krajową plus minus 200 zł. Podwyżek brak bonusy słabe i niskie. Feedbacki to rak nic nie wnoszą a spodziewają się że człowiek je wydrukuje sobie na ścianie i będzie powtarzał jak mantrę. Robot jak na taśmie czepianie się każdego przecinka przez idealnych z qa. Więc wiadomo feedback konstruktywny. Leadowie mają mase roboty za równie słabe pieniądze. Jeśli ktoś chce to przyjść to niech rozważy dowolną inną firmę łącznie z Makiem

Kierownik Projektu

Rozmowa telefoniczna po angielsku, potem maglowanie w siedzibie firmy. Pan od IT wyjątkowo czepialski, chciał pokazać czego to On nie wie i jak można pewne rzeczy (jego zdaniem) zrobić lepiej. Pisemny test kompetencji raczej łatwy, o ile umie się logicznie myśleć. Widać było, że szukają sługusów, którzy nie mają własnego zdania. Zaproponowana pensja jak dla kogoś ze średnim wykształceniem i to bez doświadczenia, a nie dla pracownika który przyszedł z innej, międzynarodowej firmy.

Pytają o stresowe sytuacje, konflikty, trzeba szukać na siłę jakichś zdarzeń, czepiają się słówek, próbują zdominować kandydata, notorycznie robią notatki i nie wiadomo w zasadzie po co.

logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Bydgoszcz
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Bydgoszcz
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Magazynier
Uno foods

Z internetu wiem, że dawniej szukali kogoś na stanowisko Specjalisty ds. Komputerowej Obróbki Tekstu, nie wiecie czasem czy do podobnej funkcji teraz też przypadkiem nie przyjmują? Zakres zadań związany z formatowaniem tekstu przed ich publikacją by mi odpowiadał, bo mam już doświadczenie

Co po SDL?
Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 dni.

Hej, chciałbym zapytać do jakich firm warto aplikować, jeśli ktoś mysli o kontynuowaniu kariery poza SDL? Aktualnr stanowisko to operator dtp.

Czy w SDL Poland Sp. z o.o. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Typowe korpo w polskim wydaniu.czyli jak najwięcej w jak najkrótszym czasie jak to na produkcji. Bo właściwie to rodzaj produkcji tyle że zamiast taśmy montażowej są pliki. Jak ktoś już wspomniał szkolenia z softu w tej firmie są na(usunięte przez administratora), coś tam pokażą ale w zasadzie to tylko liźnięcie tematu. Jak ma się szczęście i trafi się na dobry support oraz zespół to jakaś da się przeżyć. Z plikami przemiał ogromny i najlepiej by dzienny wynik z estymacji wynosił minimum 12h. Musisz pamiętać o przestrzeganiu deadline'ow - w tej firmie to bardzo ważne, natomiast twoja wypłata jest na ostatnią chwilę. Jak sobie radzisz to po okresie próbnym dadzą Ci umowę na kilka lat natomiast do pensji nic Ci nie dorzucą. Jak w danym roku kalendarzowym nie złapałeś sie na awans/podwyżkę musisz czekać kolejny rok. No i niby firma to RWS a umowę masz z SDL.

A i zapomniałem o wiecznych problemach z citrixem, a to tak muli że nie da się pracować, a to zresetuje ustawienia softu do składu albo nie da się połączyć.

obecny pracownik

Minimalna krajowa i okolice, po 2+ latach doswiadczenia i awansie, gdzies kolo 200-400 zl wiecej netto niz minimalna.

@obecny pracownik

Piszesz, że po dwóch latach pracy, tak? a co z dalszym stażem, dla przykładu gdyby ktoś już z pięć porobił? To już wtedy wzrasta jakoś jednostajnie czy po prostu przechodzi się na inne warunki? bardziej do ugadania? I ogólnie skoro o awansie już mowa to jakie są ścieżki?

Niezadowolony
@…

Nawet jak awansujesz to dostajesz marne grosze (200 -300 zł). Nic nie ugadasz bo wynagrodzenie jest podobno dla wszystkich na tym samym stanowisku takie samo.

No racja akacja
@Niezadowolony

Warunki pracy słabe. Wymagania rosna wraz ze stazem a pensja robi sie coraz mniejsza. Oscyluje w granicach minimalnej krajowej nawet po 3-4 latach. Czemu nam wszystkim nie dadza minimalnej krajowej i uproszcza nam obowiazki? Jestem za. Ogolnie firma jest bardzo zle zarzadzana a polski odzial nie wiedziec czemu godzi sie na takie traktowanie. Obstawiam podwyzki w Polsce (jesli beda XD) na 2 badz 3 procent w tym roku. Co myslicie? Przesadzam? 1.5%?

Tatiana
@No racja akacja

Daria

Jeszcze jeden fun fact o rekrutacji w SDL. Z propozycją pracy w SDL napisali do mnie w lipcu, rekrutacja początek sierpnia. Sprawdziłam wtedy, że ogłoszenie o pracę tłumaczy marketingowego i technicznego wisiało na tablicach od 1,5 miesiąca. Teraz mamy wrzesień i dalej szukają kandydatów przez Linkedin itp. To chyba coś mówi o tej rekrutacji, bo przecież tłumaczy nie brakuje na naszym rynku...

Joanna
@Daria

Fakt, że ciągle szukają, wynika ze stawek, jakie są chętni płacić:)

Ifogkckv
@Joanna

Oraz z tego jaki profil pracownika poszukuja

@Daria

Rekrutacje na tłumaczy mają to do siebie, że są stałe zwykle. Nigdy dość dobrych, bo większość się nie nadaje. Więc to mówi bardziej o twoim pojęciu niż o czymkolwiek innym.

Dominika

No ale chyba gdzieś jest "sufit" odnośnie ilości tłumaczy na których firma sobie może pozwolić, prawda? Ilu jest u was na dzien dzisiejszy?

Tłumacz
@Daria

Ludziom z doświadczeniem oferują stawki na poziomie 11 gr za słowo EN-PL i to chyba wyjaśnia wszystko

Katarzyna
@Tłumacz

Serio tyle z doświadczeniem? To ile w takim razie bez..?

Tłumacz
@Katarzyna

Pewnie połowę :)

Katarzyna
@Tłumacz

6 groszy? i pracowaliby za taką stawkę niby? Może ktoś to potwierdzić?

kormoran7
@Katarzyna

Pracowali, pewnie dalej pracują. A czasem jeszcze z tego się obetnie :) Plusem dla (kompetentnych) tłumaczy zewnętrznych był/jest ogrom projektów. Wszyscy byli ciągle zawaleni i nie było komu wydawać, często już ok. południa. Zleceń dużo, stawki jak wyżej – czyli trochę smutne. Biorąc jednak pod uwagę położenie, w jakim znajdują się początkujący tłumacze, na start chyba nie najgorzej.

Wanda
@kormoran7

Czyli nadal to 11 groszy za słowo, nic nie wzrosło? Pomyślałam, że dopytam, bo jednak teraz ta inflacja, pracodawcy niektórzy starają się pomóc pracownikom i oferują jakieś podwyżki. A jaka umowa jest?

kandydat

czy ktos moze sie wypowiedziec o pracy koordynatora? mysle czy nie wyslac cv, ale chce wiedziec jakich warunkow moge sie spodziewac..

Stas27

Czy sa w firmie SDL tzw wczasy pod grusza? Sa jakies inne bonusy?

Ty
@Stas27

Chyba co się na PRL i budżetówce zegar zatrzymał.

@Ty

czesto czytam pytania o tych wczasach pod grusza, chyba nie wyszlo to w firmach z uzycia , czesto w opisach na pracuj.pl sa takie benfity, rozumiem ze tutaj nie ma co na to liczyc? ;)

Saw it
@Ewelina

Tak, duzo korporacji w Bdg ma to jako benefit. Jestem zdziwiony tym zdziwieniem. Czy firma oferuje paczki na swieta albo jakies bony? Karty Sodexo?

@Saw it

mimo 20 lat pracy nigdy nie trafilam na firme ktora to jeszcze respektuje, znaczy te dofinansowanie do wczasow pod grusza. Podepnę się pod twoje pytania, mnie bardzo interesuje prywatna opieka medyczna czy jest, jakakolwiek ?

mmm
@Ewelina

tak. jest medicover (pakiety w zależności od stazu pracy sie zwiekszaja) nawet ze stomatologiem.

@mmm

pracodawca w pełni płaci za pakiet medyczny w medicower czy opłata pobierana jest z wynagrodzenia pracownika? mozna dopisac małżonka ?

bbb

Pracowałem w SDL rok temu i pozwolę sobie podzielić moją opinią. Plusy: - praca zdalna, - w moim zespole większość osób była bardzo miła i pomocna, - bez problemu można było dostać wolne, - można pracować na wielu programach. Minusy: - szkolenia przygotowujące były poprowadzone szybko i byle jak, byle odhaczyć, że niby były, - platforma firmy jest tak skomplikowany, że szukanie jakichkolwiek materiałów na niej przypominało błądzenie po labiryncie, - pewna pani, która szkoli nowe osoby, sprawia wrażenie jakby ją wkurzało, że musi ciągle siedzieć w tej firmie, ale jest wystarczająco wysoko na drabince pracowniczej, że może się zachowywać jak chce, - mój tzw. ,,opiekun" bardziej wkurzał niż był pomocny, a jakiekolwiek informacje ciągnęło się z niego z bólem, bo ,,nie lubi rozmawiać". Pomijam już to, że jego zły humor danego dnia rzutował na całą pracę. - Płace wręcz śmiesznie niskie, a sama góra nie była zainteresowania podnoszeniem płac. Mam nadzieję, że w czasach drożyzny i ubóstwa pracownicy dostali chociaż minimalne podwyżki. - Ogromna ilość nadgodzin, mimo że na rozmowie o prace miałem wielokrotnie podkreślane, że to rzadkość, - komunikacja w grupie utrudniona, bo tylko kilku osobom chciało się dzwonić na Teamsie i autentycznie rozmawiać, - wieczny problem z VPN'em i rozliczaniem się z czasu pracy co do minuty, - wieczne zapieprzanie, bo klient chce jakieś pliki na już i dostają je osoby, które nie znają jeszcze programów na tyle, żeby zrobić to szybko. Nikomu nie polecam na dłuższą metę. Szanujcie swój czas. Ale jeśli wiecie, że chcecie coś tylko na chwilę to może da się jakoś przeżyć.

R.
@bbb

to ciekawe co piszesz o tych nadgodzinach, bo mi powiedzieli, że może raz ktoś siedział po godzinach :D dobrze wiedzieć.

bbb
@R.

Tak na mojej rozmowie też słyszałem, że nadgodziny to rzadkość po czym zaczeło się siedzenie, bo bufory powoli chodzą/bo pliki trzeba poprawiać/bo jest okres gdzie jest masa roboty. Po czym po rozmowie z innymi w firmie okazuje się, że masa roboty się nie kończy

Jolanta
@bbb

Super opinia, mega mi pomogłeś :) co do szkoleń, szkoda że tak to wygląda. A ile trwa jedno takie szkolenie? Jest w czasie pracy? No i kluczowe- piszesz że pensje niskie, rozumiem że chodzi o najniższa krajowa?

Zalezy
@Jolanta

Zalezy jakie szkolenia. Kazde konto jest inne, z reguly takie spotaknie trwa 1-1,5 h. Pensja jest niewiele wyzsza niz m krajowa - 3300 brutto. Widzialrm ich ogloszenie w internecie na koordynatora

Koala
@bbb

Można wiedzieć dokąd poszedłeś z sdla? :)

Motorola

Czy place pojda w gore w zwiazku ze zmiana wlasciciela? :)

tom
@Motorola

Niezły żart. Dostajesz podwyżkę na poziomie inflacji i bądź wdzięczny, że nie masz dodatkowych obowiązków w tym kwartale.

@Motorola

Tak, i to bardzo ładnie. I nie była to podwyżka inflacyjna, niektórzy dostawali nawet 20-30%. Najwięcej dostali ci z długim stażem, chyba wreszcie firma poszła po rozum do głowy i zaczęła doceniać sprawdzonych pracowników.

Agnieszka

Etatowcy, prawda? Jak uwzględniając podwyżki wyglądają teraz pensje, bo freelancer niedawno rzucał kwotami w "kaflach" więc chyba na etacie to będzie wielokrotność tego, co u niego? :)

@Agnieszka

Pensja zależy od zajmowanego stanowiska, działu i stażu pracy. Najlepsi mają nawet 12k brutto (i to nie są pracownicy z jakiejś wyższej kadry zarządzającej, tylko zwykli ludzie co codziennie pchają projektowe wózki). Ja sam tyle nie mam, bo jeszcze brakuje mi trochę lat, ale i tak zarabiam dużo powyżej średniej krajowej.

Pracownik 2

Szkoda, że tłumaczom rzucają jakieś nędzne ochłapy.

Honorata

Kobiety też mogą liczyć na podobne stawki? Jestem bardzo ciekawa ile musiałabym przepracować żeby dostać średnią krajową.

tłumacz
@Motorola

ktoś wypowie się ile zarabiają tłumacze niemieckiego, angielskiego i francuskiego? (etatowi, umowa o pracę)

@Honorata

Pensje są niejawne, więc trudno powiedzieć. Wiem tylko, że większość osób dostaje znacznie poniżej średniej krajowej, dlatego zastanawiam się, w którym dziale niby płacą te 12k ;)

Honorata
@Pracownik 2

Czemu nie jawne, to nie wiesz ile zarabiają twoi znajomi z pracy? Nie wiem czego się boicie. Zrób dochodzenie który dział ma 12k :D

R.
@Agnieszka

ja mam info z pierwszej ręki, że freelancerom nie mogą zapewnić płynności zleceń, więc raczej nie ma możliwości na freelancingu dobić kilku kafli.. ktoś miał fantazję :)

@Pracownik 2

Principal pjmowie tyle mają. Niżsi rangą mają o wiele mniej ale principal naprawdę ma niezłą pensje.

Pracownik 2

Czyli produkcja jak zwykle w ciemnej(usunięte przez administratora) i tylko kit się wciska, że firmy nie stać na godne płace :)

Ojojoj jak mi przykro
@R.

Ty chyba nie masz pojęcia o zawodzie tłumacza freelancera. Jak ci jakakolwiek firma z tej branży na świecie może zapewnić płynność zleceń jak sami klienci jej nie zapewniają? Do tego dochodzą oceny z QA - jak jesteś nierówny/a albo słaba to co chcesz? Jak zawalasz deadliny i PM nie może dziecka odebrać z przedszkola o czasie bo na ciebie czeka (a wciskasz kit że już za 10 min odeślesz), to co chcesz później. Vendor management czuwa. Jeśli ktoś wali w PMów per etatowcy i chce zarabiać gwarantowanie więcej niż oni to się chyba srogo odkleił. Idż jeden z drugim związki zawodowe zakładać i zamiast skupiać się na pracowaniu to mącić innym w pracy.

@Pracownik 2

Cóż, akurat rynek weryfikuje tutaj płacę. Firma musi tyle dać dobrym PMom, bo pójdą do konkurencji, gdzie za tą samą robotę dostaną co najmniej 50% więcej. Jeśli mówimy o PPJM to zwykle są oni na wagę złota i firma nie chce ich stracić. Pamiętaj że pjm użera się z klientem i nierzadko od jego podejścia zależy czy klient zaakceptuje projekt i przyniesie pieniądze dla firmy czy nie. Na ich głowach spoczywa poprawność wysłanych quotow, marginy, kpi i tona innych rzeczy, nie wspominając już o samych projektach. Dlatego właśnie firma nie chce stracić wieloletnich sprawdzonych pjmów i jest gotowa zapłacić im niemałe pieniądze, ponieważ ppjma czy nawet seniora ciężko jest zastąpić jednym średnio-doswiadczonyn pracownikiem. Btw. Przepaść między pensją senior pjm a principal pjm jest ogromna, rzędu kilku k. To nie jest więc tak że wszyscy pjmowie kąpią się w dolarach. To dotyczy głównie tych najlepszych, choć dalej ich pensje są niższe niż w większości innych firm.

Dominika

A czy poza kasą próbują najlepszych zatrzymać tez jakimiś innymi rzeczami? Szkoleniami, benefitami itp?

Jakakasa
@Dominika

Jaka kasa, PMowie zarabiaja naprawde male pienidze. Tu panuje zasada, jesli jestes dobry to po paru latach uciekasz, jak jestes slaby czyt leniwy zostaniesz na stale i bedziesz sie kula tzn zimowal az przezimujesz 10 lat. Firma nie oferuje szkolen ani benefitow poza opieka med medicover

Pm

Ile zarabia pm….

Translator English

Zwykli (usunięte przez administratora) Naciągają freelancerów na darmowe "próbki tłumaczeń" sięgające kulkunastu stron. Próbki łączą w jednotłumaczenie i normalnie realizują w ten "gratisowy" sposób projekt. Po wykonaniu projektu oczywiście zero kontaktu...

Zawiedziona
@Translator English

Niestety podobne mam doświadczenie - po rekrutacji do tej pory nie otrzymałam żadnego zlecenia, a 2 osoby kontaktowe zbywały mnie przez niemal miesiąc mało wiarygodnymi wymówkami. Zawiodłam się bardzo.

D.
@Translator English

to prawdaz tymi próbkami, ja też dostałam bardzo długie teksty, do tego specjalistyczne. Ponadto wykorzystują dane osób od których miałam referencje potwierdzające moje umiejętności - załaczone do mojego CV. Kontaktowali się z tłumaczami przysięgłymi, dla których ja pracuję. Nie sądzę, by to był zbieg okoliczności, że akurat z tymi konkretnymi się kontaktowali... po prostu kradzież danych A Pan Nathan z rekrutacji - na początku wszystko pięknie, lukrem ociekające maile, a gdy zwróciło im się uwagę na kilka negatywnych spraw w rekrutacji- brak jakiegokolwiek kontaktu

Śmiech
@Translator English

To są bajki branżowe funkcjonujące w branży od 30 lat. Wiesz ile trzeba roboty, żeby uspójnić takie kawałki. To się nie opłaca. Tyle na temat bajek.

Od czego uzależniona jest premia w firmie SDL Poland Sp. z o.o.? Jakie są progi premiowe? Dodali 28 lutego na Praca.gov.pl ogłoszenie na stanowisko Koordynator.

Pracownik 2

Pierwsze słyszę, żeby w tej firmie były jakieś premie.

Noone
@Pracownik 2

Na wyższych stanowiskach takich jak manager są podwyżki

@Noone

W moim rozumieniu premia to nie to samo co podwyżka.

W moim rozumieniu
@Pracownik 2

W moim rozumieniu premia jest za coś ekstra. Co takiego oferujesz?

Mateusz

Czytam te wpisy i muszę stwierdzić, że większość negatywów kompletnie nie pokrywa się z moimi doświadczeniami w pracy dla SDL Poland. Współpracuję z tą firmą jako freelancer od kilku lat (angielski) i na jakość kontaktów z pracownikami SDL, na wysokość zarobków i na szybkość wypłaty absolutnie nie mogę narzekać. Do tego okazja do podszlifowania warsztatu tłumaczeniowego, często ciekawe projekty (choć i zdarzają się takie mniej przyjemne -- ale nie ma przymusu przyjmowania wszystkiego, jak leci). Jest naprawdę OK. Przy pracy jako freelancer netto nie schodzę w skali miesiąca poniżej 5.700PLN netto (zdarzało się, że i było 13.000PLN netto, jeśli pokumulowały się większe projekty w jednym czasie) -- owszem, tłumaczę b. dużo (ilościowo, bo pracuję szybko), pewnie średnio w przeliczeniu 3-4 godziny dziennie tylko dla SDL, nie wspominając o innych klientach. Naprawdę jednak nie ma co narzekać. Stawka jest negocjowalna, a firma rzeczywiście stawia sprawę jasno: można wołać wyższe stawki, ale wtedy można wypaść poza widełki, jakie akceptują niektórzy klienci, więc może spaść ilość zleceń. Kwestia dogadania się. O pracy etatowej w SDL Poland wypowiadać się nie mogę z własnego doświadczenia, bo pracuję na innych zasadach, ale znam tam kilkunastu PMów, tłumaczy i korektorów, i naprawdę nie słyszałem, żeby narzekali...

ciekawy
@Mateusz

No, dobrze, ale czy możesz napisać jaki wolumen tłumaczeń (w stronach liczonych jako 1800 znaków ze spacją za stronę) musisz wykonać miesięcznie, żeby zarobić wspomniane 5700 zł netto?

Daria
@Mateusz

to chyba SDL-owy (usunięte przez administratora) pisał. Stawki u nich są za grosze, często poniżej 20 zł za stronę rozliczeniową, można to przeczytać na grupie tłumaczy na facebooku

@Daria

@Daria Zdecydowanie nie schodzę poniżej 20PLN netto za stronę rozliczeniową (takie stawki jednak są w obiegu i pewnej ogromnej firmy z UK działającej na polskim rynku), nawet przy MT/PE. Pracuję w zawodzie od kilkunastu lat i jeśli za 3-4 godziny dziennie mogę zafakturować 5-8k zł netto, to chyba nie jest źle? @ciekawy Dla wyjaśnienia -- dziennie tłumaczę (w ogóle, nie tylko dla SDL) średnio 6k słów. Czasem i więcej, a jak PE jest dobre, to w 8-10 godzin wycisnę i 8-9 tysięcy słów (chociaż to męczące i rzadko do takich poziomów muszę dobijać). Jak dla kogoś 2-3k słów dziennie to dużo, to rzeczywiście kokosów w tej branży nie zrobi. Ja tam na swoje zarobki, których niemałą część mam od SDL, nie narzekam. Lubię współpracę z tą firmą, bo od paru lat czuję się tam doceniany i wiem, że PMowie wiedzą, jakie projekty lubię i w jakich pracuję wydajnie. I takie dla mnie rezerwują. Pewnie kwestia wypracowania sobie dobrej współpracy, z czym akurat ja nie miałem żadnego problemu. Na grupie tłumaczy na FB też jestem i wiem, jacy momentami roszczeniowi i trudni we współpracy ludzie się tam pojawiają. Jeśli jesteś jednak elastyczny/-a i masz chęć oraz zapał do pracy, to spokojnie można z SDL Poland dobrze żyć i zarabiać. Z resztą - po co mi wierzyć na słowo, skoro niektórzy myślą, że skoro nie psioczę, to jestem naganiaczem. Wystarczy spróbować popracować dla SDLa przez miesiąc i zobaczyć samemu. To nie boli. Tylko trzeba trudną rekrutację przejść :).

mała
@Mateusz

"dziennie tłumaczę (w ogóle, nie tylko dla SDL) średnio 6k słów. Czasem i więcej, a jak PE jest dobre, to w 8-10 godzin wycisnę i 8-9 tysięcy słów" Hmmm... wiele ludzi ma jednak rodzinę i inne obowiązki też, jakoś nie wyobrażam sobie tyle pracować. A gdzie sprzątanie, gotowanie, robienie zakupów, jakieś hobby (oczywiście mówię o czasach przed pandemią)? No chyba, że ma się żonę-służącą, mało narzekającą.

@mała

Jak czytam takie opinie, że chciałoby się zarabiać, ale mało pracować, bo rodzina, bo porządki, a jeszcze sugerowanie, że żonę trzeba mieć taką, co to wszystko ogarnie, bo inaczej się nie da... Żal mi takich ludzi. Naprawdę. Oboje z żoną pracujemy ciężko, po 12h dziennie, oboje dzielimy się obowiązkami w domu. Każde z nas ma swoją pracę, swoje zadania i jakoś te 6k słów dziennie nie jest dla mnie najmniejszym problemem. Taką ilość ogarniam zwykle w 4-5h, więc gdzie tu problem z tym, żeby poza pracą zawodową ogarnąć też dom? Podpowiadam: dla chcącego naprawdę nic trudnego. A jak ktoś szuka pracy tylko na ułamek etatu i chciałbym za 2 godziny dziennie zarabiać 10k PLN... No cóż, to nawet zagranicą nie jest realne w zawodzie tłumacza.

mała
@Mateusz

Czyli dzieci nie ma, ok, wszystko jasne. Pracuje się, żeby zyć, a nie żyje, aby pracować, tak apropos. Jeszcze nikt umierając, nie powiedział "Szkoda, że więcej nie pracowałem". Niestety w Polsce istnieje jeszcze ten system feudalny i myślenie chłopskie (muszę tyrać ile wlizie, bo Pan i władca wymaga). Ludzie nie szanują ani siebie ani swojego czasu wolnego. I to właśnie takich ludzi jak Ciebie mi żal... bo ja nie rozumiem, jak się można cieszyć, że żeby godnie żyć, trzeba tyle tyrać, żeby nie mieć na własne życie czasu? Dla mnie to nielogiczne i niezrozumiałe. No cóż, Twój wybór, nie mój :).

emma

emma
@Mateusz

testy tłumaczeniowe zdałam dobrze, byli zachwyceni, ale co z tego, skoro na miejscu w firmie dali mi do pracy (nie tłumaczenia) jakiś pest z pytaniami otwartymi, zupełnie nie związanymi z tłumaczeniami. Bardziej jakieś twórcze pisanie, marketing, pytanie o znajomość aplikacji itp. Nie rozumiem, jak to można było nazwać rekrutacją na tłumacza. Szkoda, że wcześniej nie poinformowali, jak będą wyglądać te dalsze testy, bo bym nie jechała przez pół polski. A ich rekruter nawet nie odpisał mi potem na maila w tej sprawie. Więc może napisz jak u Ciebie ta rekrutacja wyglądała?

tlumaczka
@Mateusz

ktoś tu pisze, że tłumaczy 6000 słów w 4 godziny. Szacuje się, że jedna strona rozliczeniowa ma 250 słów. 6000/250 słów = 24 strony rozliczeniowe. Niezła bajka :-) No chyba że pracujesz w programie wspomagającym tłumaczenie i masz do przeklikania tłumaczenie, które już wcześniej robiłeś. Nie oszukujmy się, to nie jest tłumaczenie, tylko klikanie "enter" dla 100% match przez 4 godziny. Wtedy wierzę, że może to być możliwe do zrobienia. Jednakże, żaden zawodowy tłumacz nie tłumaczy (podkreślam: NIE TŁUMACZY - pisząc po klawiaturze od zera, a nie klikając enter) 24 stron rozliczeniowych w 4 godziny. :-) Przeciętnie biura tłumaczeń wymagają prędkości 1-2 strony rozliczeniowe na godzinę, to też już coś mówi o skali tej fantazji.

25 lat w branży
@tlumaczka

Programy wspomagające tłumaczenie to dziś norma. Podpowiedzi z MT często są obecnie lepsze niż fuzzy z TM. Setki są płacone na poziomie 20% stawki za słowo, więc chyba nie masz za bardzo pojęcia o czym mówisz. 1000 słów WAŻONYCH na godzinę to nie jest abstrakcja. Są ludzie szybcy i wolni. Tłumacz dobry (może nie bardzo dobry, ale solidny) i szybki to skarb. Kolega tutaj ewidentnie taki jest, ma odpowiednie podejście i ma sukces w tej branży. I jest w stanie dobrze zarobić, nawet przy, umówmy się, mocno przeciętnych stawkach SDLa. A jak wyjdzie na świat, to już naprawdę jest mocno. Jeśli dla kogoś praca 8 h jest za ciężka to chyba tylko budżetówka zostaje. Prawdą jest co kolega pisze o forach na FB - ci tamtejsi liderzy to jedni z najsłabszych, z jakimi w życiu miałem do czynienia. W każdym zawodzie sukces oznacza krew, pot i łzy do pewnego momentu. I nie wszyscy są na to gotowi. I dlatego to nie jest zawód dla wszystkich. W każdej pracy trzeba zbudować swoją markę i większość nie jest w stanie zrobić tego, co to wymaga. A że każdy lubi o sobie myśleć, że jest świetny… No cóż. Zwykle jest dokładnie odwrotnie. Najlepsi polscy tłumacze techniczni mają rodziny, hobby i ogromne poważanie na świecie. Można i da się. I do tego można żyć na naprawdę wysokim poziomie. Reszta to płacz tych, którzy widzà pewnie to, ale nie są w stanie. Pozostaje bredzenie o feudalizmie itp. bzdurach. Taplajcie się w tym dalej, a osoby pokroju kolegi robią swoje i na pewno nie żałują. PS. Po czym poznać to smutne towarzycho? Po tym, że nie mówi o rozliczeniach za słowo, tylko o stronach o znakach. Dla niektórych Trados 2017 to szczyt ogaru, a że jeszcze trzeba kupić CATa, żeby zarabiać to juź wyzysk. Zajmijcie się czym innym i dajcie dobrym robić dobre rzeczy. PS. Pracowałem dla SDL dużo jak jeszcze był Lomakiem. Pracowałem dla wszystkich liczących się w PL i na świecie. Jestem tu gdzie jestem, a jest to fajne miejsce, bo miałłen podejście jak kolega. Way to go bro!

Fajna atmosfera, ale pensje bardzo niskie. Nie ma szans na podwyżkę więcej niż 10-15%.

Noone

Jeśli przykładasz się do pracy, to można otrzymać podwyżkę nawet 30%. Znam taki przypadek ????

Koordynator projektow

Hej! Jakich zarobkow moge sie spodziewac na stanowisku Koordynator projektów z językiem angielskim junior? W przyszlym tygodniu mam rozmowe. Z gory dzieki za odpowiedzi :)

Molve
@Koordynator projektow

Około 3100 na rękę

Nie prawdq
@Molve

Koordynator junior to chyba raczej 3100 brutto????

Zostaw merytoryczną opinię o SDL Poland Sp. z o.o. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w SDL Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SDL Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SDL Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 1 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SDL Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w SDL Poland Sp. z o.o. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SDL Poland Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 145 ocen.
  • Fordońska 246
    85-766 Bydgoszcz