Opinie o Przedsiębiorstwo KPS Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Przedsiębiorstwo KPS Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Przedsiębiorstwo KPS Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Przedsiębiorstwo KPS Sp. z o.o. w Poznań

Zofia

Uczestniczyłam tylko w I etapie procesu rekrutacyjnego w firme @Pracodawca ale: "Po tym poznasz swojego partnera biznesowego - jak traktuje swojego najdrobniejszego podwykonawcę". 1.Pan "rekrutujący" zadzwonił i zaprosił mnie na rozmowę . Na moje pytanie czy dostanę sms/ maila potwierdzające dane dotyczące spotkania (adres, godzina itp). był mocno zdziwiony i nie bardzo wiedział o czym mówię.I to był pierwszy sygnał - ponieważ to standard rekrutacyjny. 2.Następnie dzień przed poprosił "czy mogę być wcześniej " Niby OK, ale to mi już sporo mówi o organizacji pracy i ustawiania wszystkiego pod siebie. Tym bardziej, że chodziło o 30 min. 3.Rozmowa polegała na tym, że pan zadał mi 3 pytania,: - jak Excel - jak angielski - co pani robiła w pracy ale bez żadnego ukierunkowania, a ponieważ moje CV jest dość szczegółowe - trudno było się odnieść, a także pozbyć wrażenia, że nie uczestniczę się w profesjonalnym procesie. Spotkanie trwało 10- 12 min 4. Firma jest na obrzeżach Poznania Dojazd do firmy z centrum w godzinach szczytu to ok 30 min . W jedną stronę. Tak więc w sumie godzina. Spotkanie trwało 10- 12 min Miało miejsce w połowie lipca. Podsumowanie : Rekrutacja polega na tym, że dla obu stron jest to praca. Pomijam, że naprawdę taki poziom rekrutacji można zrobic online ale o tym decyduje pracodawca. Biorę udział w kilku rekrutacjach - i ta jako jedyna zostawiła po sobie bardzo nieprzyjemne wrażenie. I jako jedyna - uwaga: zero feedbacku. Tak już się nie pracuje drodzy Państwo, od lat 90- tych. Warto się teleportować w XXI w. p.s. Podziękowania dla milej pani która weszła do sali w której miało się odbyć spotkanie aby otworzyć tam okno - ponieważ pan "rekrutujący" o tym nie pomyślał, więc było to nagrzane do granic możliwości. Wiem co mi przypomina ta firma! Nie KPS, a raczej PKP Podobne doświadczenia ;)

Niedoszły kandydat
@Zofia

Potwierdzam negatywne opinie na temat rekrutacji. ZERO FEEDBACKU i to w przypadku gdy rekrutacja została zlecona na zewnątrz profesjonaliście. Sprawa o której piszę dotyczy stanowiska Główny/a Księgowy/a. Rekrutacja prowadzona była w tym roku. Taki przykład dają firmie wynajęci eksperci więc nie ma się co dziwić, że w przypadku rekrutacji wewnętrznych postępują podobnie!

Czy w firmie Przedsiębiorstwo KPS Sp. z o.o. praktykowane są premie/nagrody kwartalne/roczne? Na stanowisku Przedstawiciel Handlowy, na które poszukują na Pracuj.pl to dość istotna kwestia.

Aktualnie są dwa czynniki: 1. Wynik sprzedażowy w ciągu kwartału - jest wyznaczony próg na podstawie indywidualnego potencjału. Około 3/4 premii jest zależna od tego współczynnika. 2. Opinia kierownika - oceniana jest etyka pracy, organizacja handlowca, wiedza produktowa i merytoryczna, ogólne sprawowanie. Ten współczynnik to pozostała 1/4 do uzyskania. Konkretnych kwot nie podam ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć , że wynagrodzenie mogło wzrosnąć realnie między 10-20% w porównaniu do wypłaty bez kwartalki. Pozdrawiam

Laura Nowy wpis

Hejka. ;) jak jest teraz dodana oferta dla Przedstawiciela handlowego ds. redystrybucji to piszą w niej, że można pracować na B2B lub też umowie o pracę. Przy tym pierwszym wariancie jak może wyglądać kwestia ustalanych urlopów? Czy są płatne dni wolne?

KPSiak Nowy wpis

Nie polecam pracy w KPS. Panuje bardzo sztywna atmosfera i dyscyplina. Przyjaźnie i koleżeństwo między pracownikami są bardzo źle postrzegane i wszyscy się z tym ukrywają. Młodzi i ambitni szybko odchodzą, ponieważ nie są wynagradzani za swoją pracę i nie mają możliwości rozwoju. Nie warto się starać, bo sukcesy nie idą w parze z zarobkami więc każdy robi minimum. Kompletny brak zaufania do ludzi przez kadrę zarządzającą już od samego początku pracy co da się odczuć. Zarządzenie rodem z lat 90.

Marcela Nowy wpis

Witam, w ofercie dla Specjalisty Działu ds. Obsługi Klienta piszą wprost, że wymaga się łatwości obsługi programów IT klasy ERP. Czy możecie napisać na jakich teraz się działa? Może wyjdzie, że je ogarniam już

Zofia

@Zofia

Bardzo merytoryczna opinia, niestety zgodna z prawdą. Co do temperatury latem, to w firmie panuje istna sauna, klimatyzacja nie działa i nikt jej nie naprawia. Jedyną opcją chłodzenia są wentylatory w ograniczonej ilości.

ktoś

To prawda, pamiętam te 28-30 stopni latem na termometrze wewnątrz biura....

@ktoś

Myślę nad tym, że pewnie to zgłaszaliście, skoro nie występowała jakaś specjalna reakcja… Co na to w zasadzie mówiono i czy każdy problem jest tak załatwiany czy raczej na klimatyzacji tak stanęło?

Gal anonim

Pan , który odpowiada za kwestie techniczne w firmie niestety ma swoje humory i czasem ludzie nie chcą się upominać w tego typu sprawach… ogólnie w firmie często jak chce się coś wyjaśnić to trzeba się przypominać do skutku bo do wielu rzeczy nie podchodzi się na bieżąco :(

Niedoszły kandydat Nowy wpis
@Zofia

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Przedsiębiorstwo KPS Sp. z o.o.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Przedstawiciel handlowy / Przedstawicielka handlowa.
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy E-commerce Sales Expert with German
Webinterpret SAS
logo firmy Regionalny Menadżer Sprzedaży Packaging Industrial
Igepa Polska Sp. z o.o.
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
Pracownik Kps

Kultura pracy pozostawia wiele do życzenia. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda pięknie. Właściciele są mili, ale lubią aby wśród zespołu panowała "dyscyplina". Sami jej nie pilnują, mają do tego swoich zaufanych pracowników, będących z nimi od założenia firmy. Klimat jak na początku lat 90 tych -brak szacunku, pogarda, a także nieprzewidywalność nastrojów. W firmie pozostają ludzie nie wierzący w siebie lub w wieku przedemerytalnym.

Są premie kwartalne , które są przyznawane na podstawie realizacji wyznaczonych celów , wyznaczonych przez przełożonych.

A ilu ma się tu przełożonych? Nie wiem czy głównie z tymi premiami piszecie teraz o handlowcach? Zdarza się, że niektórzy maja stawiane inne cele czy raczej to jednak mało prawdopodobne?

Na przykładzie działu handlowego , nad tym działem piecze sprawuje kierownik ale jest też kilka innych, decyzyjnych osób. Kierownik działu zaopatrzenia/zakupów i właściciele. Struktura raczej jest mało skomplikowana. Cele są stawiane na podstawie potencjału klientów, doświadczenia handlowca, priorytetów firmy, w tej samej formie tylko z różnymi progami. Choć premie te , na ten moment są zmieniane praktycznie co kwartał.

Ps. Progi premiowe są wyznaczane wspólnie przez kierownika i jednego z właścicieli ????

A na podstawie czego te progi są wyznaczane? Pojawiło się podkreślenie, że co kwartał premie są zmieniane, można prosić o ich przybliżenie? W zeszłym roku jak wychodziły?

Czy aktualni handlowcy wypowiedzą się na temat atmosfery? jakiś czas temu wpadła negatywna opinia odnośnie warunków na dziale oraz ogólnego stylu zarzadzania, a jest teraz po prostu oferta na takim portalu. Z Większość? A jesteście w stanie określić wprost o jakie zmiany może chodzić? Nie każdy kandydat ogarnie o co chodzi a warto mieć jednak jasność jeśli ktoś jednak zdecyduje się na złożenie CV. po jakim czasie swoja droga jest teraz odzew? Treści wynika, że potrzeba więcej osób. Ilu w praktyce? I jakie macie zarobki w bieżącym okresie? targety da rade określić?

Jeśli co dwa miesiące jest rekrutacja na stanowisko handlowca to chyba można się domyślić, że albo jest duża rotacja, albo nikt nie chce nawet zacząć tam pracować. Jeśli nic się nie zmieni w kwestii kierownika tego działu to mogą sobie szukać, zamawiać płatne wpisy na tym portalu, zatrudniać profesjonalnych rekruterów i tak to nic nie da. Finalnie każdy szanujący siebie człowiek i tak zrezygnuje z pracy w której jest poniżany.

Atmosfera nie jest zła. Oczywiście zgodzę się z tym , że zarządzanie powinno być o wiele bardziej dopracowane. Przede wszystkim brakuje odpowiedniego przepływu informacji, komunikacja pomiędzy pracownikami pozostawia wiele do życzenia, brakuje też wypracowanych standardów szkolenia i wprowadzania nowych osób, ogólnie organizacja leży. Szkoda , bo te niedociągnięcia były sygnalizowane z różnych stron ale nie są one traktowane na poważnie. Jeśli chodzi o zmiany to podobnie jak w każdej firmie jest chęć podwyższania wyników sprzedaży. Tylko mało się rozmawia o tym co dany handlowiec może dopracować , jeśli chodzi o swoje kompetencje. Proby szkoleń były ale za dużo one nie wniosły, ponieważ ten temat nie został doprowadzony do końca. Zarobki składają się z podstawy plus premii uznaniowej. Generalnie, jeśli plany sprzedażowe są wykonywane, to zarabia się w granicach średniej krajowej (5-6tys na rękę). Niestety nie ma żadnych benefitów, socjali typu świąteczne, multi sport itd. Ale da się porozmawiać o potencjalnych podwyżkach, możliwościach itd. Warto to wziąć pod uwagę w kontekście rozpatrzenia oferty pracy. Podsumowując mogłoby być lepiej ale warunki są całkiem w porządku. Przy sumiennym podejściu i dobrej organizacji swojej pracy da się uczciwie zarobić w.w. kwoty , pracując standardowo 8-16 , bez wynoszenia pracy do domu. Zobaczymy co przyniesie przyszłość. Mam nadzieję że pomogłem obiektywną opinią.

Mira

Ano teraz tez widzę dostępne oferty dla handlowca, faktycznie jest tak jak kiedyś napisano, że co dwa miesiące wznawiają ofertę? chciałam po prostu poznać podstawowe warunki współpracy, jak to jakie auto służbowe jest udostępniane oraz jakie jeszcze inne nagrody są przyznawane prócz premii z opisu?

Braliście udział w aktualnie prowadzonej przez Przedsiębiorstwo KPS Sp. z o.o. rekrutacji na stanowisko Koordynator? Wiecie coś więcej na temat pracy u tego pracodawcy?

Joanna

Byłam na rozmowie około 20 lutego 2023. Minął ponad miesiąc i pomimo zapewnień ze strony Pana Łukasza podczas naszej rozmowy, o dalszym etapie rekrutacji, NIKT się do mnie nie odezwał. NIKT. Zupełnie niepotrzebnie poświęciłam swój czas i pieniądze, aby dojechać na rozmowę. Nie polecam.

Wanda
@Joanna

To co mogło pójść nie tak na samej rozmowie, że nawet zwrotka nie przyszła? Jaka ona w zasadzie miała formę? Była to czyta pogadanka czy cos dodatkowo było testowane? Wychodziło cokolwiek poza zakres inf zawartych w cv? Ktoś jeszcze kandydował?

Nie polecam. Zwłaszcza przyszłym handlowcom. Moje osobiste doświadczenie potwierdza, że wszelkie negatywne opinie są niestety prawdą. 1.“prawa ręka” szefa, człowiek, który jest w firmie “od zawsze” to osoba o bardzo niskiej kulturze, który swoim podejściem przypomina Pana na (usunięte przez administratora) Potrafi poniżać nawet długoletnich pracowników, co więcej robi to publicznie. Jest nieprzyjemny i gburowaty. 2. kolejna osoba, przez którą w kluczowym dziale firmy jest ciągła rotacja to człowiek, dla którego (usunięte przez administratora)to sposób na zarządzanie. 3. normą jest, że pracownicy, którym kończy się umowa czasowa nie mogą doczekać się decyzji czy zostanie im ona przedłużona. Potem jest zdziwienie, że ktoś znalazł inną pracę i nie będzie pracować u łaskawego Pana. Szefostwo zapomniało, że lata 90 w których zakładali firmę już dawno minęły i ludzie oczekują od pracodawcy szacunku.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Przedsiębiorstwo KPS Sp. z o.o.?

Witam, omijajcie szerokim łukiem KPS... zero profesjonalizmu, zero konkretów związanych z wynagrodzeniem, spóźnienie... Najgorsza rozmowa rekrutacyjna na jakiej bylem w życiu.

Mikołaj
@Adam

To o czym rozmawiałeś na rozmowie jak nic się nie dowiedziałeś? Przecież wynagrodzenie to podstawa i powinni powiedzieć ile proponują? Nie mogłeś zapytać? Czy pytałeś tylko to tajemnica?

Daniel

Czy kierowca może liczyć na pensję 5000 netto na rok 1 styczeń 2023? Czy jest to wyczerpująca praca czy raczej spokojna?

Może kiedyś nie było tak dobrze jak jest teraz. Firma to dobry pracodawca i zbiera dobre opinie, polecam

...
@Tomek

Dobry pracodawca nie pozwala, aby jego kierownicy stosowali (usunięte przez administratora)wobec swoich podwładnych i ich zaszczuwali, co regularnie zdarza się w dwóch z trzech działów w firmie, zwłaszcza w dziale (usunięte przez administratora). Mimo regularnie zgłaszanych uwag na temat osoby kierującej tym działem - od lat nic się nie zmienia. Dobry pracodawca nie mówi tez pracownikom, że mają robić coś tak i tak, bo on tak mówi i koniec. Mimo, że to nie trzyma się kupy. Dobry pracodawca nie zmusza ludzi do wykorzystywania urlopu wypoczynkowego, wcale nje zaległego, wtedy, kiedy jemu to pasuje, nie zważając na uwagi, preferencje i prośby pracowników. U dobrego pracodawcy ludzie nje boją się wziąć l4 czy opieki na dziecko albo opieki ze względu na zamknięcie szkoły z powodu covida czy strajku nauczycieli. (usunięte przez administratora)No i dobry pracodawca potrafi złożyć życzenia na Święta swoim pracownikom, co w KPS nie zawsze miało miejsce. A i tak te życzenia to był jedyny świąteczny gest na jaki można było liczyć.

@Tomek

No sytuacja finansowa firmy jest dobra, więc pod tym względem jest dobrze. Wypłata zawsze na czas, i to tyle. Ale atmosfera bardzo niezdrowa, pieniądze niestety to nie wszystko

mieszko
@.

Rozumiem rodzinka tylko o siebie dba, a reszta ktora przynosi im zysk w ciągu roku jest pomijana, czyli mają was w (usunięte przez administratora).Tak to odczytałem.

...
@...

Za to firma lubi prace w nadgodzinach i takich pracownikow preferuje ,

@...

No czasami to nie koncert życzeń przecież. :( A pracownicy co na to?

@Tomek

Co znaczy dobry czy kierowca zarobi te 4 -5tys na rękę czy raczej ciężko?

a jak płącą?

Not true

W czekoladach

@Not true

4000 tys dostane na rękę?

Rocy

Czy kierowca może liczyć na 4500 tys do reki na dzień dzisiejszy?oczywiście bez nadgodzin

Jakie narzędzia pracy zapewnia Przedsiębiorstwo KPS Sp. z o.o.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

xxx

Na rozmowie można dowiedzieć się wprost iż , standardowe 8 h jest tylko na papierze i w tej firmie pracuje się dłużej . chcąc dowiedzieć się czegoś dokładnie odnośnie godzin dodatkowych oraz ich ilości w tygodniu pracy , otrzymuje się odpowiedź z gatunku : Jak się nie podoba lub nie pasuje to dziekuje .

@xxx

Naprawdę nie zależy im na pracownikach? Nie reagują w żaden sposób jak ktoś ma zamiar się zwolnić?

Kins
@Honorata

Nie zależy im :) każdy, kto chce się zwolnić traktowany jest z automatu jak wróg publiczny nr 1,jakby ktoś chciał wynieść informacje z firmy to zrobiłby to przed złożeniem wypowiedzenia, a tak to dzień, w którym wręczysz papierek jest Twoim ostatnim w firmie, bo już jesteś podejrzewany o najgorsze. Ci którzy tam pracują tyle lat to albo swego rodzaju masochiści - bo i tak ciągle narzekają i nigdy nie słyszałam, żeby powiedzieli choć 1 dobre słowo na temat pracodawcy, albo trzyma ich w pracy towarzystwo, jest zgrana ekipa od kilku, kilkunastu lat i to ludzie z najdłuższym stażem. Reszta sama ucieka.

@Kins

Aha, no to w pewnym sensie może być "wina" właśnie tych, którzy mimo warunków wciąż się trzymają, bo skoro widać, że oni są to po co coś zmieniać? Ciekawa jestem czy nastawienie by się zmieniło, gdyby każdy nagle odszedł?

Pytacz

Kolejny raz pojawiło się ich ogłoszenie na Przedstawiciela... Zastanawiam się skąd ta rotacja, co 3miesiace ogłoszenie... Jaka atmosfera jakie zarobki ma tym stanowisku ktoś coś wie?

@Pytacz

Atmosfera sprawia, że rotacja wśród przedstawicieli handlowych właśnie tak wygląda. Dziwne wymagania i nieadekwatne do nich wynagrodzenie, niezdrowe podejście przełożonych. Ludzi traktują jak trybiki, które w każdej chwili można wymienić na nowe.

XXX
@..

Potwierdzam. Nie warto, kiepski pracodawca, płaci jak chce. Szykują się pozwy.

mieszko

Jak czytam te wszystkie posty to stwierdzam że w firmie małej rodzinnej nie warto się zatrudniać, (usunięte przez administratora) I to by była na dzisiaj konkluzja o takich firmach.

Karol
@mieszko

Hmmm, a czy nie lepiej czasem samemu sprawdzić jak tam jest? Może jednak będzie dobrze? :)

Mario
@Karol

To sądzisz że te wszystkie opinie to blef? No nie wiem.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Przedsiębiorstwo KPS Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

rekrutacje miałem w 2020 i 5 razy byłem wzywany na rozmowę... brak słów. To co się uda wynegocjować na umowie jest Twoje, reszta to łaska pańska na pstrym koniu ...

Gabriela
@098

5 razy? To z czego w takim razie składają się te etapy rekrutacji? :O O co pytają, weryfikują? Przybliż jak to wygląda, z góry dzięki!

Form
@Gabriela

Pytania standardowe o doświadczenie, plany, umiejętności. Ale będąc kobietą spodziewaj się też pytania o to, czy masz dzieci i jak sobie organizujesz opiekę nad nimi, gdy są np. chore.

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo KPS Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo KPS Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo KPS Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo KPS Sp. z o.o.?

Przedsiębiorstwo KPS Sp. z o.o.