Opinie o General Electric Engineering Design Center w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy General Electric Engineering Design Center. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie General Electric Engineering Design Center o rekrutacji.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o General Electric Engineering Design Center w Warszawa

jasnexxl

No i jak tam nastroje przed iemesikami? Co tam kolegom z edecu proponuje menedzment w tym roku? Dolar wysoko stoi to pewnie polski memedzmenda wymyslil zeby specjalnie olac zupełnie podwyzki i zrobic frajerow na szaro jak zwykle bo przeciez i tak nic nie pisną. Sam dostanie +1000pln a leszcze niech sie gonią. Powie się że kryzys bo enpiaje się skończyły a ciemny lud kupi :-) kiedy czacik firmowy?

""
@jasnexxl

noi kiedy wspolne klaskanie, jak u Rubika na koncercie 10 lat temu, co sie tak cala Polska podniecala :D ?

kosiarz

Jak tam EDC-owcy. Sypie się Wam subsea, ludzi zwalniają. Kto wie czy nie będzie 2 tury zwolnień....

pigYou
@kosiarz

czerpiesz z tego satysfakcje jak typowy polaczek? wszystkie firmy Oil&Gas maja teraz problem w zwiazku z tania ropa.

bvc
@kosiarz

zwolnień nie będzie, nie oszukuj - rozrzuci się ludzi po innych biznesach

kosiarz
@bvc

Nie kłam, większość zwalniają, garstka do przeniesienia.

HRka
@kosiarz

Zwolnia z tytulu likwidacji stanowiska. Pozniej nie wyplaca odprawy, a po wielu upomnieniach - nareszcie!.. po pol roku. :-)

euh
@kosiarz

Ano zwalniają - rozliczyli dotacje z UE to po co utrzymywać fikcyjne zatrudnienie? Przecież każdy wie ze w subsea zajmowno sie głównie kreatywnym Wouczeringiem tak by minimalizować ilosc godzin spod znaku "temporary lack of work" ... i mam wrażenie ze to dopiero początek, chyba upada mit EDC jako super firmy

@euh

Ty to chyba jestes kompletnym ignorantem, malo wiesz co sie w branzy dzieje. Statoil zwolnia 2000 pracownikow, Chevron zwalnia w USA 1500, FMC zwalnia 2000, norweski Aker 300 pracownikow. To efekt spadku cen ropy ponizej 50 USD. Na szczescie dla branzy, a na nieszczescie dla pozostalych, cena ropy wzrasta i wedlug prognoz w 2016 ma byc w okolicach 80USD za barylke. EDC ze wzgledu na nizsze koszty to tylko 20 osob, przeniesionych glownie do innych dzialow, wiec przestan sie kompromitowac tego typu wypowiedziami. O UE tez nie masz bladego pojecia.

Aberdeen
@12345

przepraszam bardzo, ale wypraszam sobie :) ja pracuje w szocji w O&G i wokolo moze i zwalniaja, ale u mnie nie. wiec nie wszyscy zwalniaja. raczej projekty sa narazie odkladane. co prawda podwyzki w tym roku nie bedzie, ale naprawde jak ktos ma te 30 Funtow brutto na godzine to grzecznie mowiac wali, go czy dostanie + 5-10% wiecej stawki godzinowej :) to i tak juz duza kasa. a wam wspolczuje nedznej stawki, wyscigu szczurow, stresu, raportowania wszystkiego co smierdzi wokolo do jakichs ludzi na idiotycznych stanowiskach typu SEKSZYN I SAB-SEKSZYN MANADZER oraz TIM LAJTER (tak sie po niemiecku wymawia odpowiednik :) noi oczywiscie przymusowej zmiany branzy, bo jak sie nie podoba, "to wypad".

@Aberdeen

A powiedz mi jak to wyglada z uznawaniem dyplomow polskich uczelni. Pracuje w branzy ale ktos mi naopowiadal (pewno glupot) ze uznaja tylko chyba 2 uczelnie w Polsce a inne mniejsze (wcale nie gorsze) to nie wiedza co to jest itd. Poza tym stawki marne tak jak piszesz i te ciagle plotki, ciotki. Wiadomo w Polsce to sie dowiesz ale chyba gdzie twoje miejsce w szeregu.

Aberdeen
@po

jesli pracujesz w branzy czyli masz juz doswiadczenie, to o dyplom cie tu nawet nie poprosza. przynajmniej mnie nie poprosili. a nawet nie bylem z O&G tylko innej energetycznej branzy. to jest bzdura totalna z uznawalnoscia. niewolnictwo sie dawno temu skonczylo. i wala tutaj przede wszystkim inne nacje (hindusi, nigeryjczycy, latynosi), a nie tylko nasi. po prostu zacznij wysylac cv i rejestrowac sie na stronkach korporacji, ktore maja tu siedziby. czy to tak trudno zrozumiec ? nie licz na zadne agencje posrednictwa, tylko bezposrednio do pracodawcow tutaj wal. musisz byc zdecydowany i sklonny nawet zaryzykowac bilet na samolot+hotel jak cie tu zaprosza na rozmowe :) no chyba, ze chcesz zostac w tym calym EDC :D

_zezowaty_zorro
@HRka

... spokojnie to tylko dobrego początki, poczekamy co będzie się działo z Avi-Sys, bo tam też projekty się kończą...mit EDC? a był takowy? ;-)

~BA

Jako były już pracownik EDC mogę wymienić kilka plusów oraz minusów firmy: + dobra (jak na warunki krajowe) pensja. Na początku 4.5-5tyś, 4-5 lat doświadczenia 6.5-8tyś, 6-7 lat- 9-10tyś. Do tego rozliczenie dochodu jak dla twórców daje kilka stówek dodatkowo miesięcznie. Płace na rynku inżynierskim w ostatnich latach jednak rosną mocno i EDC zostaje trochę z tyłu ale ogólnie jest ok + dostęp do wiedzy. Współpraca z ludźmi ze Stanów naprawdę daje możliwość nauki. Trzeba się jednak postarać i odbywa się to kosztem naszej pracy która nie jest zbyt rozwijająca (patrz minusy) + pewność pracy. Naprawdę trudno jest z EDC zostać wyrzuconym. Jest możliwość przeniesienia się do innych teamów (chociaż czasami jest z tym ciężko) - kadra. Większość pracowników to ludzie młodzi, dla wielu (także na wysokich stanowiskach) jest to pierwsza praca i nie maja doświadczenia "praktycznego". Często Team Leaderami lub Sub section zostają ludzie w okolicach 30-stki którzy przyszli do firmy od razu po studiach co widać w ich stylu "zarządzania" - praca. Jest bardzo odtwórcza. Większość prawdziwego designu odbywa się jednak za granicą, EDC jest od monotonnego klepania, chociaż to się powoli też zmienia. Ogólnie, w porównaniu z innymi firmami na rynku, jest w EDC ok. Jeżeli jesteś młodą osobą po studiach, chcesz się czegoś nauczyć to jest to dobry wybór. Po kilku latach jednak będziecie musieli podjąć decyzję - czy zostać w firmie (prawdopodobnie do "końca" - znalezienie pracy w tej branży w kraju jest prawie niemożliwe) czy wyjechać za granicę żeby nie zatrzymać się w rozwoju. Poziom pracy inżynierskiej rośnie, ale jeszcze dużo wody musi w Wiśle upłynąć zanim zadania wykonywane w EDC będzie można nazwać "inżynierskimi".

Inżynier

A ja może troche inny aspekt firmy przedstawie. Jakoś ponad rok temu zainteresowałem się pracą w EDC pomimo wielkiego hejtu jaki na tej stronie przeczytałem pod jej adres, postanowiłem spróbować swoich sił. Wysłałem CV jakoś długo nie czekałem telefon od HR że mnie chcą zaprosić na rozmowe. Zadowolony umówiłem się, po dwóch tygodniach pojechałem na rozmowę. I tu wielkie moje zdziwienie firma, kótra niby jest na światowym poziomie wita mnie w walącym sie budynku w którym schody się walą, podłoga sypie, farba ze ścian odpada, szok. Niby to powinna być wizytówka firmy a tutaj dramat. No ale prawdziwym dramatem okazała się rozmowa. Przyszła jakas pseudo liderka kolor jej włosów dokładnie odzwierciedlał jej inteligencje. Rozmowa była mega nieprofesjonalna przejechałem na nią 100 km żeby laska czytałą przy mnie moje CV bo przez dwa tygodnie nie miała na to czasu. Pytania po prostu nie trzymały się kupy a jak po 25 min rozmowy usłyszałem od niej że nie wie o co już pytać to myslałem ze sie załamie. Wkurzyło mnie to podejscie a tekst jaki mi sypneła na koniec "miałam się sama już z tej firmy zwolnić, ale dostałam awans to zostałam..." mówi chyba bardziej dosadnie o kadrze jaka tam pracuje niż to forum. Po tej krótkiej przygodzie zrezygnowałem z tej firmy. I powiem krótko nie żałuje bo z tego co sie dowiedziałem i praca i płaca w tej firmie nie jest interesująca.

op
@Inżynier

Klamiesz, do budynku moze wejsc kazdy i sie o tym przekonac. Pierwsza rozmowa jest z pracownikiem HR. Pierwsza placa okolo 4.5tys. pozniej znacznie wiecej. Powodzenia w innej firmie.

Fan edc
@op

Pierwsza rozmowa nie jest zawsze z HR-em, często tylko z przyszłym przełożonym. Co do budynku kolega ma racje jest to ruina w środku i sie nie oszukujmy, trochę PRL zalatuje. Co do pensji nie każdy starający sie do edc to świeży absolwent także pensja o jakiej wspominasz nie powala kolego. Ps. Nie zaczyna sie zdania od kłamiesz ;)

@op

Kolego mozesz wszem i wobec wytlumaczyc na liczbach co miales na mysli mowiac 'znacznie wiecej'? Bo chyba nie hajsiwa? Moze wiecej: -programowania lemingow, -propagandy, -obietnic, -swietnego top lewel systemu oceny pracownika - ems, -menedzmentow niz inzynierow, -wtornej roboty, -slupkow w ekselu do wypelniania, -keep-upowania good-ej work-oty, -pat on the backowania, -za wsze od ludzi zaczynania... 'Powodzenia w innej firmie' - dziekujemy. Wprawdzie w kontekscie wypowiedzi zabrzmialo jak male obrazone dziecko z ktorym albo sie zgadzasz albo jest be.. 'Klamiesz' - o, jest. Znajomy Antka, on juz wie. Ktos atakuje matrioszke, trzeba bronic.

@Inżynier

Dobrze zrobiles. Nie dorobilbys sie tutaj (no chyba ze garba) choc musze zaznaczyc ze w wiekszosci przypadkow jesli chodzi o ludzi na samym dole czyli szarakow, jest naprawde ok. Tekst laski z haeru jesli jest prawdziwy, wbil mnie centralnie w ziemie. Szok. No ale pan op zaraz powie 'klamiesz, powodzenia w innej firmie', drugi przekieruje budynek na godziny otwarcia budynku i temat sie rozmyje.

@op

4500 brutto mniemam. Pozniej znacznie wiecej to znaczy ile? 20%, no nie wiem. Po ilu 2 latach? 5400 brutto powiedzmy czyli 3830 netto. Gdyby nie PAiPP to byloby marnie. Nie narzekam zeby nie bylo ale tylka nie urywa:)

mucha
@po

a swoja drogą pomyśl ile firm w Polsce daje swoim inżynierom możliwość podwyższonych kosztów uzyskania jako twórcom, tanie to nie było na pewno żeby nam inżynierom więcej się zarabiało, to tyle w temacie "wyzyskiwania" ludzi przez tą firmę.

op
@po

A ile chcialbys zarabiac po 2 latach?? 10 tys?? To trzeba bylo isc na prawo. Po 2 latach bylbys na aplikacji (o ile) i tez nie mialbys szans na takie zarobki. Takie zarobki, a nawet wieksze, dla dobrego inzyniera, w EDC tez sa mozliwe ale nie od razu. ps. Budynek jest stary, firma zalozona w 1926r ale wyremontowany. Ciezko czyta sie takie bzdury wymyslane przez jasne i jego klony...

@mucha

Dlaczego to tanie nie bylo? Firma ponosi jakies koszty z tego tytulu? Doplaca do tego?

pcr
@op

ty klamiesz, tam jest ochrona i takich z ulicy nie wpuszcza. jak widac rotacja wsrod tzw. HR tez sie juz rozpoczela.

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
gość

witam, na jakie zarobki może liczyć stresowiec z 3 letnim doświadczeniem w branży ltoniczej? Pozdrawiam

lolek

dzięki za fachową odpowiedź, Twoje wypowiedzi zawsze wiele wnoszą do tematu :)

lolek

poprosze o informacje w jakiej wysokosci sa dodatki swiateczne oraz dodatek wakacyjny

trepanczachy
@lolek

A tY PRACUJESZ W edc ? CZY CHCESZ PRACOWAĆ ? jak pracujesz t zapytaj HRa jak chcesz pracować to sa takie dodatki i takie info ci powinno wystarczyć :)

Jak za granice wyjechać? Np do takiej Anglii??? Jak tam żyć? Tam Boga nie ma!!!

Antonii z Radomia
@Andrzej

Andrzeju nie denerwuj się xD

adam

Za granicą nie jest wcale tak dobrze, trzeba żyć w spartańskich warunkach, żeby w ogóle coś odłożyć. I jeszcze ta samotność! Wolę powoli,ale z godnością się dorabiać i żyć każdego dnia, a nie myśleć tylko o powrocie na urlop do Polski.

@adam

'z godnoscia' i 'dorabiac sie w Polsce' to frazy ktore wzajemnie wykluczaja sie w Twoim komunikacie.

jasne

Żadna polska mentalność gościu. Po prostu zrobiliście sobie (usunięte przez administratora) rezerwat dzikich stworzeń w edecu. Tragedią jest tylko to, że te stworzenia będąc tak inteligentnymi ludźmi biorą kredyciki i kupują mieszkanka w Ursusie zakładając sobie smycz na następne 20 lat. Gdyby zajrzeli za granicę i zrozumieli ile warta jest ich praca i jaka to jest praca, zapewne wróciliby do rezerwatu ale dopiero na emeryturę dorabiając do zysku z wynajmu swoich nieruchomości kupionych za gotówkę. Apel do myślących pracowników edc: umiecie liczyć? Liczcie na siebie. Za pracę należy się konkret kasa żeby Wasze dzieci nie musiały nakładać smyczy lub pracować w edecu (niepotrzebne skreślić).

@jasne

Idac twoim tokiem myslenia wszyscy powinni wyjechac z Polski, przeciez wiekszosc zarabia zdecydowanie mniej niz w EDC. Pytanie czy inzynier z 5 letnim stazem w DE czy UK, pracujacy w korpo kupuje w swoim kraju mieszkanie, dom za gotowke czy na kredyt? Jesli jestes polskim inzynierem pracujacym za granica wynajmujacym pokoj, przeliczajacym wszystko na ZL to sie nie dogadamy. Kup tam dom, nowy samochod zaloz rodzine to porozmawiamy czy jest tak super.

jasne 2
@mike

nie ma sprawy gosciu. za ta zla za granica, jak splacisz wczesniej kredycik na chatke, to nic nie dostajesz. ostatnio po przyjezdzie do PL na urlop sie dowiedzialem, ze tutaj bank cie kara i musisz jakas tam dodatkowa kase zaplacic...za to, ze osmieliles sie szybciej splacic kredycik :) no i takich absurdow jest o wiele wiecej. mysle, ze niedlugo dojdzie do tego, ze bedzie zakaz kupowania mieszkan za gotowke :) banki i panstwo nie zdzierza tego, ze ktos moze w spokoju w 3-4 lata za granica zarobic to, na czym oni tutaj maja najwieksze odesetki od jeleni. sam w tej chwili jakbym mial juz wystarczajace dochody i podjal ta "zyciowa" decyzje, ze wracam do PL, to tylko kupno przez przelew przez bank zagraniczny - aby polskim finansistom/bankom oddac jak najmniej. to wlasnie uczy zagranica+dobra placa. zaczynasz cenic swoje pieniadze bo masz ich coraz wiecej i juz nie dasz sie tak oskubac, jak to robia tutaj: za produkty i uslugi kiepskiej jakosci i jeszcze z nabamuszona mina sprzedawcy, czy laskawego pracodawcy ("na twoje miejsce 100000 chetnych...") patrzac z pozycji kawalera do DE w ogole sie nie oplaca pojechac. placisz 45% podatku ze swojej pensji...ale juz w takim UK placisz od 24 - 30%...a ile panstwo cie rypie z pensyjki EDC ? 32%. minimum. ale jeszcze musi uplynac wiecej wody w wisle, bo polacy boja sie byc odwaznymi, relokacji, zostawiania tzw. zanjomych i rodzin..nawet za cene wlasnie tej sredniej krajowej... musi sie zmienic mentalnosc ludzi.

@jasne 2

Ale co EDC ma z tym wspolnego??? Pisz na forum o gospodarce. Tak na marginesie w PL tez mozna splacic kredyt hipoteczny wczesniej, bez dodatkowych oplat (po 3 latach).

@jasne 2

I co wiekszosc obchodz Twoj pomysl na zycie? Ciulaj grosz za granica i inwestuj w PL. Twoja sprawa.

juz nie edc
@mike

obchodzi... bo 99% ludzi nie wie, ze mozna inaczej. tylko ciagna za liderkami, piemkami, subsekszynami i ich swietym belkotem, jak to ostatnie stado baranow :]

zainteresowany
@juz nie edc

Popieram mike'a... to jest forum odnośnie EDC, a nie gospodarki. W kraju są inne firmy i płace, za granicą są inne firmy i płace - do tego nie potrzebne jest czytanie forum na temat EDC. Na temat zagranicznych firm można poczytać zapewne na zagranicznych forach. Co najwyżej można odnieść EDC do innej firmy inżynierskiej w Polsce. Podaj lepszą firmę "bez bełkotu, liderków, piemków, subsekszynów" i napisz co jest w niej lepsze. Kończąc (również nie na temat) - prawda jest taka, że wiele osób wraca z zagranicznych wypraw do EDC (z różnych powodów).

dxdiag

@ byly pracownik - Widzę, że EDC ma (miało) swojego Kaczyńskiego:D Na niczym się nie zna, coś sobie ubzdura, że pieniądze firma za nic dostaje i rozdaje, a się tych bzdur do upadłego:P Typowy przypadek zaawansowanego typu Polaka zatwardzialca:] Jak taki z Ciebie kozak to proszę staraj się o dotację na prototyp UHB:D a nie sorry, to pewnie układy decydują o przyznaniu kasy:)

TP

Niestety muszę potwierdzić przewijąjącą się tutaj, negatywną ocenę o EDC. Manager traktujący ludzi z pogardą na zasadzie "jest mnóstwo chętnych na Twoje miejsce, nie podoba się to znajdziemy sobie innego na Twoje miejsce" co potwierdza opinie o kołchozie zatrudniającym setki ludzi do mało ambitnej pracy (support innych centrów GE na zachodzie). Pracowałem w kilku różnych w firmach w kraju i za granicą i z takim chamstwem spotkałem się pierwszy raz. Radzę omijać z daleka.

@TP

Gdybys pracowal w kilku firmach, w kraju i za granica, to za pomaca swojego przypadku nie ocenialbys calej firmy do tego tak duzej (ponad 2tys). Nie rozumiem jak mozna tak uogolniac. W moim dziale jest naprawde dobra atmosfera i ciekawa praca ale niewykluczone, ze Ty trafiles na (usunięte przez administratora) Powiem wiecej, tez pracowalem za granica i trafilem na (usunięte przez administratora) ale szybko zmienilem dzial, zamiast obrazac sie na cala firme. Troche rece opadaja jak czytam takie wpisy, typowo polskie narzekanie.

TP
@12345

O czym my mówimy. Standardem w korporacjach jest, że menadżerami zostają właściwi ludzie z odpowiednimi cechami charakteru, profesjonaliści szanujący wiedzę i umiejętności ludzi z zespołu. Jeżeli w EDC menadżerem może zostać człowiek arogancki i bezczelny to jak to świadczy o kulturze pracy i zasadach awansowania wewnątrz organizacji? Trudno żeby potencjalny kandydat musiał się jeszcze zastanawiać czy zespół do którego trafi jest prowadzony przez profesjonalistę czy osobę z przypadku.

@TP

Nie badz naiwny. Ludzie sie zmieniaja i czesto nie pokazuja swej prawdziwej twarzy od razu. Zreszta Twoja ocena jest subiektywna, wszystko zalezy od sytuacji. Zrobiles cos z tym? Przeciez mogles zlozyc skarge i rozwiazac problem. Co do naiwnosci, poczytaj artykuly na temat mobbingu chocby w Niemczech.

oczy przecieram
@12345

Co za bzdury piszesz menadzerku? Przeniesc sie? aby to zrobic musisz odbebnic 2 lata na obecnym stanowisku i miec pozytywna opinie przelozonego (oczywiscie jak nie bedzie chcial ci wystawic pozytywnej to dorobi ci takie papiery ze nikt nie bedzie cie nigdzie chcial - kto mu zabroni?). Moze cie rowniez pod byle pozorem przytrzymac (raptem - nawet na pol roku - robisz sie niezbedny w tym kolorowaniu wykresow) az wolne miejsce w innym dziale sie zapelni i juz wtedy nie jestes niezbedny (a nawet coraz czesciej slyszysz ze przeciez nikt cie na sile nie trzyma). Zlozyc skarge? chyba ze juz masz nagrana prace w innej firmie. W edc doklada sie wszeklich staran aby: -skargi nie skladac (przekonac "petenta" do tego) -skargi nie przyjac -skarge zbagatelizowac -ze skarzacego zrobic osobe niezrownowazona -odwlekac w czasie podejmowanie decyzji -przeprowadzic "postepowanie wyjasniajace" (pseudo) i jak najszybciej je zakonczyc (odfajkowac - amerykanie prowadza statystyki i tu musi sie wszystko zgadzac) -osobe ktorej sie idylla nie podoba jak najszybciej sklonic do odejscia z edc albo po prostu wyrzucic pod byle pretekstem. nie oszukujmy sie, tak to nadal wyglada edc to jedna z lepiej placacych firm w Polsce i najtanszy "global sajt" dla GE na swiecie, ale lukrowanie rezeczywistosci ma swoje granice.

ohah
@oczy przecieram

Zapomniales, dodatkowo mozesz zostac zakuty w dyby a twoj TL moze pogruchotac ci kosci lub wybatozyc. A tak na serio to pamietaj aby przewietrzyc mieszkanie zanim znowu cos napiszesz.

@oczy przecieram

"edc to jedna z lepiej placacych firm w Polsce" - to prawda "i najtanszy "global sajt" dla GE na swiecie" - pokaz dane. zreszta to bez znaczenia, liczy sie sila nabywcza pieniadza i co mozesz kupic w danym kraju. "ale lukrowanie rezeczywistosci ma swoje granice." - my Polacy i ta nasza mentalnosc...juz tacy jestesmy. w EDC i tak jest znacznie lepiej, wrecz OK. w budzetowce to dopiero sa klimaty, choc ludzie sie zmieniaja.

oczy przecieram
@ohah

ale sie wysililes - jejku - az przysiadlem, teraz leć biegusiem do przelozonego sie pochwalic to moze ci premie przyzna albo pozwoli kawe zaparzyć ...a skoro juz przewietrzyleś mieszkanie (gratulacje!) to zmień slipy na mniej obciskajace xD

Ico

Dobrze, że przynajmniej EDC stwarza możliwe warunki do rozwoju swojej osoby. Co prawda teraz wiele się mówi o ciężkim czasie, kryzysie i innych straszydłach. Ale z tego co widzę to EDC świetnie sobie z tym wszystkim daje radę, a na mój gust w miarę szybko można dostać tam pracę. Chyba oferty pojawiają się nawet często nie ?

boo
@Ico

zapomnij, w USA pokapowali się juz ze w EDC jest przerost zatrudnienia i zabronili zatrudniać wiecej ludzi - chyba ze jestes niezłą laską to załapiesz sie jako sekretarka (niedługo kazdy TL będzie miał taką)

Już poza EDC

Witam, Parę lat temu dostałem propozycję pracy w EDC i ją przyjąłem. Czytając forum miałem pewne obawy czy się zgodzić. Na moje szczęście przyjąłem ofertę. Płaca jak na doświadczenie oraz wiek była dosyć dobra. Współpracownicy z zespołu oraz innych zespołów świetni. Atmosfera była bardzo dobra i zawsze mogłem liczyć na ich radę, pomoc czy poprosić, żeby mnie czegoś nauczyli. Team leader naprawdę OK. Na Sub-section też nie mogłem za dużo narzekać. Wyżej raczej nie miałem styczności. W EDC wykonywałem prawdziwą inżynierską robotę i miałem okazję nauczyć się BARDZO dużo. Wiem, że nie jest to regułą ale miałem trochę szczęścia. Ciężka praca w umiarkowanym stopniu była doceniana ale była. Oczywiście można narzekać na wiele rzeczy i powinno się trochę poprawić ale ogólnie oceniam moją pracę w EDC zdecydowanie pozytywnie. Doświadczenie jakie zdobyłem w tej firmie sprawiło, że mogłem znaleźć jeszcze lepiej płatną i bardziej dopasowaną pracę do moich wymagań.

nouyr

Żałosne są opinie niektórych sfrustrowanych osób. Jak komuś się EDC nie podoba, to może odejść. Sam tak zrobiłem, bo wiele rzeczy mi nie odpowiadało, ale nigdy nie hejtowałem jednocześnie tkwiąc w tym.

ss

umowa pierwsza na 7 miesięcy, później jak się sprawdzisz to na stale. Jacy sa ludzie - rożni - wiadomo na kogo sie trafi ale w większości pomocni i naprawdę fajni. Wynagrodzeni - na start z magistrem 4,5k brutto, czy można sie rozwijac - można, jeśli chcesz sie rozwijać będziesz miał szanse, szukamy dobrych ambitnych ludzi,powodzenia

byly pracownik

firma placi ogromna pensje + niemaly socjal i karte medyczna bo ma dotacje z UE i nie wykluczone ze ulgi w podatkach. Ososbiscie nie wykluczam dotacji z samego Houston. To wszystko co "dobrego" mozna powiedziec o firmie. Jako taka jest uslugowym biurem kreslarskim i taka pozostanie, a wiec inzynierow jako takich nie potrzebuje w swej istocie.

@byly pracownik

jak czytam takie informacje to mnie szlag trafia, ludzie nie wiedza co piszą, coś tam słyszeli w kuchni, coś tam poplotkowali z kolegami. jestem subsection managerem, pracuje już blisko 10 lat tyle o mnie. Nie ma ulg w podatkach, niema czegoś takiego jak dotacje z UE :-), żaden biznes nie "dotuje"niczego, zarabiamy naszą pracą na pensje i benefity. Biuro kreślarskie ? Aktualnie ludzie w lotnictwie sa zaangażowanie w konstrukcje i projektowanie przynajmniej 6-ciu silników które będą latać w następnych nowych wersjach samolotów Boeinga, Airbusa i Comaca. Kto nie wierzy niech próbuje - tyle w tym temacie sub-section w lotnictwie

ems
@byly pracownik

Na szczęście były Kolego:) uwielbiam pracę z takimi jak Ty, w ogóle nie wiedzą czym się firma zajmuje, przychodzą poklikać i odbębnić te 8h, świetnie się dzięki takim osobom awansuje. Na dłuższą metę strasznie irytujący jak przychodzi takimi zarządzać, czyli siedzieć za nich po godzinach. Także fajnie, że odszedłeś i mogłem dzięki Tobie spokojnie awansować bez jakiegoś wyścigu szczurów. Nie nadajesz się do tej roboty.

o2
@ss

jak czytam Twoje wypociny to razu potwierdza jacy ludzie siedza na stanowiskach kierowniczych, klapki na oczach i aby awansowac po lepkach. Niestety masz mala orientacje o sytuacji w firmie. Zeby byla jasnosc EDC jako j.b.r. - oprocz tego, ze bierze pieniadze bezposrednio z GE to rowniez ciagnie granty europejskie. Swego czasu stanowiska w Oil&Gas byly sztucznie utrzymywane tylko ze wzgledu na te granty. Jak sie najpierw wypowiesz to sie 3 razy zastanow Managierze bez szkoly.

@o2

Mowie ze ludzie głupoty piszą -jesteś tego najlepszym przykładem. Ale do przejdźmy do meritum. Nie ma takiej firmy jak EDC - jest GE Company Polska - prywatna firma i Instytut Lotnictwa - Państwowa firma. Ten tajemniczy skrót j.b.r - to jednostka badawczo rozwojowa - i to można odnieść do Instytutu Lotnictwa. Obie firmy podpisały umowę o współpracy i nazwały to przedsięwzięcie "EDC" Nikt nic nie bierze z GE - bo nikt nikomu za darmo pieniędzy nie daje - jak znasz taka firmę gdzie dają pieniądze za nic - powiedz - chętnie wezmę. "Ciągnie granty europejskie" - europejskie firmy aplikują o dofinansowania unijne wiec obie firmy również aplikują - cześć dostają a cześć nie. Nie ma sztucznie utrzymywanych stanowisk ze względu na "granty" (cokolwiek to oznacza" co do osobistych wycieczek to się nie wypowiadam bo ma być merytorycznie.

@ss

... zalozysz sie o 500 tys zloty jak Ci pokaze pismo w sprawie dotacji?

brunet
@byly pracownik

O takich programach jak Nevac, Clen Sky, Sage czy Innolot to słyszałaś blondyneczko?

@ss

staram się unikac nie douczonych analiz, mam kwity na dowod dotacji z UE, a co do inżynierskich tematow ..... kity kolego możesz wstawiać babci na urodzinach.

@byly pracownik

wstawiam kity babci - już wie co to cfm56 i GE90 :-), a co do unii to wystarczy przejść się miedzy budynkami na terenie instytutu i poczytać tablice za co unia płaci :-), tajemnic nie ma - jak wiesz unia wymaga żeby pokazywać jaki był jej wkład, jaki był wkład beneficjenta i jaki był tytuł projektu. Wiec kwity są wszędzie - na budynkach wiszą - można poczytać

@byly pracownik

Kolego ale o co Ci chodzi? Czy to cos zlego? Kazdy ma prawo starac sie o dofinansowanie z UE, na konkretny projekt, pod wanurunkiem, ze bedzie on wspolfinansowany i zaakceptowany. Robi tak wiele firm w Polsce prywatnych i panstwowych. Glupota było by nie skorzystac, zwlaszcza gdy firma i jej pracownicy placa podatki do UE. Czesc funduszy UE dla Polski jest niewykorzystana lub zmarnowana przez Polske i tu jest problem.

fus
@byly pracownik

Byleś ciota teamowa od robienia prezentacji czy co? Wali od Ciebie nienawiścią i żalem na kilometr.

@Lo4

a wiec przyznajecie ze sa dotacje (czyli okradanie innych!) a przed chwila im zaprzeczaliscie, czyli jednym sie zabiera a drugim daje bo nie wszyscy je dostana jesli pieniedzy sie nie drukuje, dofinansowanie do pensji z UE to okolo 1/3 jej wartosci. UE nic nie sprawdza to urzednik na niczym sie nie zna, jest to sztuczne utrzymanie pozorow pracy, i jeszczse raz powtarzam, to jest tylko kreslarska firma gdzie projektami zarzadzaja z zagranicy ludzie przyuczeni do zawodu, za duzo widzialem abyscie mi wsadzali kity, klamstwo jest za pieniadze, kazdy kto ma ambicje, szybko oceni firme!

@ss

dodam jeszcze ... na moich oczach usunieto z pracy swietny zespol polskich inzynierow z EDC a na ich miejsce przyjeto miernoty z zagranicy, nie wysilaj sie ...

@byly pracownik

Co znaczy przyznajecie? Jestem zwyklym pracownikiem i do konca nie wiem. Masz pretensje do firmy, o to ze UE stosuje system dotacji i regulacji? Sensownosc takiego systemu to inny temat, poszukaj odpowiednie forum i wylewaj tam zale. Sam chetnie skorzystalbym z takich pieniedzy jesli mialbym taka mozliwosc. Nieskorzystanie bylo by glupota (i to co piszesz). Nawet gdy uwazam, ze system doplat, funduszy jest zly.

@ems

nie mam nic przeciwko temu abys awansowal zawsze i wszedzie, ale to jest kreslarska firma, to Twoj problem, owszem sa pieniadze i to niemale, ale tylko to i nic wiecej, prosze nie mydlic oczu o inzynieringu, o pewnych relacjach z sajtami zagranicznymi nie bede sie rozpisywal, zainteresowani wiedza wszystko.

@byly pracownik

Rozumiem, ze wiesz czym zajmuje sie okolo 2000 tys. osob, w kilku biznesach. Nie wiem gdzie pracowales, w moim dziale sa osoby, ktore zarzadzaja calym projektem na szczeblu inzynierskim, czesto podrozuja, maja dosc ciezka i odpowiedzialna prace. Sa osoby, ktore kieruja mniejszymi pakietami i takie, ktore zajmuja sie dokumentacja techniczna. Sa tez osoby, ktore wspieraja produkcje w kraju i za granica. Praca jest typowa dla podobnych firm polskich i zagranicznych (z doswiadczenia). Chyba masz blade pojecie co dzieje sie w tak duzej firmie, byc moze ograniczone tylko do grupy, ktorej pracowales.

fus
@byly pracownik

Dotacja to okradanie innych? Obawiam się, że każdy instytut naukowo-badawczy z nich korzysta. Instytut Lotnictwa też i to na długo przed mariażem z GE. Ale takie rzeczy to chyba każdy wie... Ale jak tu dyskutować z byłym kreślarzem co myśli, że te pieniądze dostaje się za darmo.

@fus

czy cos było nieprawda co napisałem? To jest forum opinii, fakty sa zrodlem opinii opisuje to co sam widzialem, widać ze sa tu urzędowe persona do obrony honoru firmy, mam prawo wyrazić swoja opinie i nie zgadzać się z innymi.

@brunet

nazwy tematow schowaj sobie do kapelusza, merituum jest zadne

@Lo4

oczywiscie ze wiem, nie o wszyskim musze pisac.

byly pacownik
@fus

tak, dotacje to okradanie tych ktorzy dotacji nie dostaja, poza tym nie zmieniam opinii ze firma jest kreslarska/odtworcza, ucz sie czytac ze zrozumieniem, chociaz w edc tego nikt nie wymaga

egt
@byly pacownik

A awans to okradanie tych, którzy go nie dostają i przez kilka lat robią za kalkulator bez własnego zdania i pomysłu na siebie? Prezentujesz logikę dziecka, które nie dostało zabawki. Ktoś Cię musiał mocno skrzywdzić w tej pracy i mam wrażenie nie bez przyczyny. Na szczęście są instytucje, do których możesz się zgłosić po pomoc:)

@egt

dotacje sa okradaniem innych, tak jak drukowanie pieniedzy, masz jakies kompleksy bo nie odpowiadasz merytorycznie, lubisz kogos obrazac co swiadczy o niskich lotach twoich i firmy ktora jest kreslarsko-odtworcza stad dotacje aby istniala, daruj sobie kolego oceny w stylu "logiki dziecka". A awans to inna kwestia.

kreslarz-odtworca
@byly pracownik

Zaiste jest to co piszesz kreślarsko-odtwórcza. Nie dalej jak rok temu certyfikowałem komponenty silnika odrzutowego, przy okazji napisałem kilka programów optymalizacyjnych. Do tego miałem pełen pakiet szkoleń zakresu tensometrii, wibracji i analiz sygnałów. Pakiet analiz liczył grubo ponad 1TB danych i wyników z testów. Dziesiątki meetingów, ustaleń i decyzji. Poruszane były niemal wszystkie zagadnienia wytrzymałości materiałów. Owszem korzystałem z praktyk, które opracowała firma, ale jak Ty to sobie inaczej wyrażasz w firmie z takim doświadczeniem i przemyśle lotniczym obwarowanym z każdej strony regulacjami? Innowacja w dużej mierze zależy od szeregowego inżyniera i to nie ważne nad czym pracujesz. Inaczej nie jesteś cenny dla firmy. W życiu staram się nie podążać za ludźmi miernymi i przeciętnymi, dlatego proponuję nie słuchać pana byly pracownik. Pogląd o dotacjach bardzo ciekawy, new world order jak się patrzy.

@kreslarz-odtworca

czasmi warto zajrzec tu i dac odpowiedz: tez mialem wiele szkolen, sa kursy A B C, tez bralem udzial w analizach MES moglbym tez wiele wymianiac "madrych pojec", NIKOMU NIE BRONIE PRACOWAC W EDC, wyrazam tylko swoje zdanie i jestem pewny ze publiczna dyskusja obnazylaby oblude. Nie podaje tu nazwisk, tematow, dzialu i fatalnych relacji z zagranica. a twoje stwierdzenie ze "Innowacja w dużej mierze zależy od szeregowego inżyniera" wrecz klamstem, daruj sobie za duzo widzialem i doswiadczylem w EDC! Okreslenie "nie podążać za ludźmi miernymi i przeciętnymi" po raz kolejny daje o tobie opinie.

Abd-Ahan Salim
@kreslarz-odtworca

kolego kreslarzu-odtworco jestes typowym przykladem czlowieka z wypranym mozgiem, pani Botoks, pan z partii przyjaciol piwa sa Twoimi idolami, pan Jeffrey Immelt widnieje na Twojej scianie nad lozkiem. Gdy myjesz zeby myslisz: jestem tam - GE Imagination at work. Badz pozdrowiony, Allah Akbar.

Edek

2 Najwazniejsze moje decyzje w zyciu zawodowym to: - przyjscie do EDC zaraz po studiach - 4200 PLN brutto, - odejscie z EDC po 5 latach (6700 PLN brutto) do firmy za granice (ok 100 tys € rocznie). Jak ktos sie mnie pyta czy warto isc do EDC odpowiadam warto. Jak ktos sie mnie pyta czy warto odejsc z EDC tez odpowiadam warto. Firma super na zlapanie dobrego doswiadczenia.

Podatnik
@Edek

Oil&Gas?

Edek
@Podatnik

zaskocze Cie - Aviation

Podatnik
@Edek

Mogłem wykapować po walucie. 6700 PLN brutto po 5 latkach, to jest właśnie to!

henio
@Podatnik

O takiej pensji marzy wiekszosc pracownikow w Polsce, nawet po 20 latach. Dlaczego w Polsce zarobki sa tak niskie?

qwertt

www.edc.pl - ogloszenia wisza

pracownikEDC

Na obecną chwilę rekrutacja w niektórych biznesach np. Aviation jest zamrożona, stad praktyczny brak ofert. Moze cos ruszy w nastepnym roku.

Adam goworka

Dlaczego ludzie mniej rozgarnięci ode mnie mogą tam pracować, a ja nie?

@Adam goworka

Jest tylko na to jedna odpowiedź - znaleźli się na rozmowie rekrutacyjnej w odpowiednim momencie (czasami się szuka jednej osoby, a czasami 50 osób krótkim okresie czasu) i zaprezentowali się w sposób akceptowalny.

max
@odp.

A moze Adam sie myli?;)

@max

Może, ale nie musi :) Na tylu pracowników znajdzie się na pewno kilku :)

@max

Jest jeszcze jedna myśl odnośnie "ogarniętych/nieogarniętych" - czasami ludzie "nieogarnięci" prywatnie, są "ogarnięci" zawodowo i na odwrót.

Zostaw merytoryczną opinię o General Electric Engineering Design Center - Warszawa

• Jak się pracuje w General Electric Engineering Design Center?

Zobacz opinie na temat firmy General Electric Engineering Design Center tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w General Electric Engineering Design Center?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 3 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy General Electric Engineering Design Center?

Kandydaci do pracy w General Electric Engineering Design Center napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

General Electric Engineering Design Center