Opinie o General Electric Engineering Design Center w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy General Electric Engineering Design Center. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie General Electric Engineering Design Center o rekrutacji.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o General Electric Engineering Design Center w Warszawa

Twarog

No właśnie tej pracy coraz mniej...chyba się w USA ktoś połapał... to chyba koniec EDC. Trochę szkoda, bo za pracę okołoinżynierską pieniążki są niezle.

mięczysław

praca jest, także dla ludzi bez doświadczenia. startuj gorzej z tym co dalej. niestety w EDC ludzie bardzo dobrzy nie dochodzą tam gdzie by chcieli. bo EDC jest szwalnią, korporacją, gdzie chodzi o to by przewalić pracę zleconą przez amerykanów, w dużej ilości, po niskich kosztach. na stanowiskach liderów, managerów wybiera się przeciętniaków którzy za awans gnoją tych poniżej by (usunięte przez administratora) Tacy przeciętniacy nie będą nic zmieniać/ulepszać bo nie potrafią, będą po prostu tez (usunięte przez administratora) jak wyższy management ustalił. podsumowując, można zarobić, można nieźle żyć, jak jest się przeciętniakiem. Jesli ktoś jest zajebisty w tym co robi ,albo przynajmniej bardzo dobry, a niestety takich jest mało, to niech szuka gdzie indziej pracy. No chyba że na krótki czas by poprawić CV. Cała reszta która się jakoś przepchała przez studia, niech aplikuje. Idealnie miejsce. no i nie oszukujmy się. Ci, którzy są dobrzy, nie szukają pracy ! więc jak czytacie ten tekst, to pewnie nie jesteście dobrzy.

mkmkmk

Witam, uważam się za dość rzeczowego i prostolinijnego człowieka i chciałbym się dowiedzieć, bez żadnych zgryźliwości,uszczypliwości,po prostu samych faktów od was na tym forum. Opinie o tej firmie są różne, przeczytałem parę stron waszych poglądów, które są bardzo skrajne,co mnie trochę niepokoi,ale nie o tym miałem pisać. Wciągu 2 tygodni kończę studia inżynierskie lotnicze na Wojskowej Akademii Technicznej. Swoje doświadczenia i praktyki rozwijałem aby w przyszłej pracy mieć styczność z programami CAD/CAM/CAE. Opinie krążące o tej firmie w środowisku akademickim są naprawdę dobre jeżeli chodzi o pracę(jak i płacę), przez co również ja, jako student/osoba z zewnątrz również tą opinie przyjąłem. Tu rodzą się moje pytania: 1. Czy jest realna szansa na zatrudnienie mnie? (nie mam żadnych pleców i kontaktów,jedyne co posiadam to wstępną praktykę i duże chęci do pracy) 2. Jeżeli jakimś cudem pkt. 1 byłby możliwy to na jakim poziomie mógłbym oczekiwać płacy? Będę wdzięczny za wszelkie rady i opinie. Pozdrawiam

Zzzz...

Kolejna "yntelygentna" opinia, która chce cenzurować forum... sądzą po nicku i poziomie wypowiedzi pewnie jakieś Pani z HRu. Będąc managerem w tej firmie namierzyłbym IP kompa z którego zostało to i prosił żeby takie komentarze nie zostały pisane pod tym nickiem, bo po prostu szkodzi to wizerunkowi firmy... Zadam dwa pytania: 1. Jaka jest różnica pomiędzy informatykiem a inżynierem który się zajmuje inżynierią oprogramowania? 2.Co ma w tytule stanowisko na jakie rekrutujecie? Technik, murarz, pisarz, akrobata, TW Bolek, a może... inżynier? XD

Zdumiony

Aplikujesz na Lead software engineer a z google nie umiesz korzystać?

i
@Zdumiony

..bo to jest właśnie informatyk, który zarabia 20tys zł za miesiąc i zbyt ceni swój czas żeby zaglądać do google.

hania
@i

Za to ma czas, zeby czytac wypociny kilku skrzywdzonych przez zycie inzynierkow, dzieciakow zmieniajacych nicki.

GE

Informatycy - to nie jest wasze forum, to jest forum inżynierów.

juz poza korp.

i takiej odpowiedzi oczekiwalem. niestety lemingi z GE nie zrozumieja. Lemingi - ludzie, ktorzy w wieku 24-6 lat tuz po studiach musza miec: - zone - dziecko - mieszkanie - prace w ktorej beda pracowali do konca zycia i 1 dzien dluzej przez wczesniejsze punkty. takich ludzi jest 90% i z nimi nie wygrasz. oni cie zmiazdza, dopoki nie zmienisz towarzystwa. ich schemat dzialania jest nastepujacy: studia. korporacja. kredyt. slub. dzieci. smierc.

Tom
@juz poza korp.

A co jest "zlego" w checi posiadania zony, dziecka i mieszkania tuz po dtudiach?? Dziecko to najwspanialsza rzecz w moim zyciu i zaluje. W zasadzie to jest najwazniejsze co zostanie po naszym krotkim zyciu. To, ze masz inne wartosci twoja sprawa, to ze krytykujesz innych swiadczy tylko o twojej madrosci lub jej braku. Zadowolenie i szczescie mozna osiagac na rozne sposoby. Nie potrzeba do tego kariery czy kasy, wiec wiecej luzu kolego i madrosci zyciowej.

NullPointerException
@Tom

Nie ma w tym nic zlego. Kwestia pogodzenia jednego i drugiego zycia :-) Mam kumpla co w wieku 28 lat ma zone, samochod, mieszkanie dziecka sie jeszcze nie dorobil ale pewnie juz niedlugo ;-)Samochod i mieszkanie oczywiscie nie na kredyt. O zonie mozna by dyskutowac xD

NullPointerException

Raczej nie w tej firmie. To zalezy od tego co znaczy dla ciebie godziwie zarabiac? W ciagu kilku lat 3-5 jestes w stanie wyciagnac do 20tys plna miesiecznie pracujac na B2B jako kontraktor dla banku gdzies w Wawie ewentulanie pracujac zdalnie dla frmy z Uk czy niemiec. To wszystko zalezy od Ciebie jak szybko się uczysz i jak kumaty jestes i pracowity, ale tez jakie decyzje podejmiesz w swojej karierze i na jakich ludzi trafisz. Jeśli mialbym ci cos zasugerowac: 1.Na poczatek zdobodz doswiadczenie gdziekolwiek co najmniej z rok nawet w g**nianym projekcie maintenancowym. Pozniej idz stricte w development bo tam się czlowiek najwiecej uczy. Na poczatek twoim kryterium powinno być ile jestes w stanie się nauczyc, a nie kasa. Jak przestajesz się uczyc to punkt 2. 2.Nie siedz w firmie/projekcie dluzej niż 1-1.5 roku bo pozniej przestajesz się uczyc. 3.Jak jestes dobry krzycz na poczatek po studiach 4-5 netto to jest stawka raczej wejsciowa za gosci którzy potrafia troche wiecej niż hello World napisac ;-) Ostatnio rekrutowalem za tyle studentow. 4.Jak już cos się nauczysz idz pracowac w malej/sredniej firmie max 100 osob w korporacji uczysz się procedur/procesów, a w malej firmie prawdziwej roboty. 5.Po 3-5 latach jak już wejdziesz na normalny poziom Javy devolopera polecam kontrakty krotkoterminowe, ale żeby tam pracowac musisz wymiatac ;-) Pozdro!

Zzzz...

Czekałem na to pytanie :-) Znajomy chciał mnie polecić bo niby miał z tego kasę mieć. Kolejny błąd jaki zrobiliście to nie podaliscie wideł w ogłoszeniu więc wszedłem na to forum żeby zobaczyć bo takie informacje często się przewijają i znalazłem :-) Pozatym lubię się pozbijac z ludzi XD Każda firma płaci tyle ile musi. Powtarzacie to swojej "rzeszy" Javovcow? XD Zgadza się tylko wy nie macie pojęcia o rynku. Model cost reduction w tej branży sprawdził by sie może w Krolowym Moście na Suwalszczyznie ale nie w warszawie :-) Pracuję teraz m in z ukraincami którzy uciekli przed wojną i nawet tam z 2-3 letnim 2500-3000 $ nawet można zgarnąć :-) więc Powodzenia w szukaniu ludzi :-)

hania
@Zzzz...

Przestan sie kompromitowac, kogo to interesuje? Slaby komentarz kolejnego lub tego samego trola.

frania
@hania

Mnie interesuje na przykład. A twój komentarz co wnosi? Zawsze się jakiś ... znajdzie co mu się post nie podoba i już by chciał cenzurować. Masz coś ciekawego do napisania w temacie firmy/rynku/aplikowania to pisz, a nie się zabierasz za ocenianie kto się kompromituje a kto nie. Dla mnie Ty się kompromitujesz. I co, mamy dalej na tym poziomie trollować?

Zzzz...

Buahahahaha xD Znam sie na tym i nie nie zamierzam aplikowac za takie pieniadze. Dlaczego? Bo Student po szkole wiecej jest w stanie zarobic... A waszymi "specami" bedzie co najwyzej 2 linia absolwentow... Bo piersza pojdzie gdzie indziej. A pisanie przez HR na tym forum: "Zarobki są dobre, no ale jeszcze zależy na jakie stanowisko będzie aplikował, najwięcej chyba zarobisz siedząc w Javie. Ponad 5000 złotych @Zatroskany jeśli masz pojęcie." Pokazuje ze nie tylko nie macie pojecia ale tez nie mozecie nikogo znalezc czy prawie nikogo :-) Pozdro.

@Zzzz...

Skoro nie zamierzasz aplikowac, nie pracujesz w tej firmie, jestes absolwentem "1szej lini" lub swietnie oplacanym fachowcem to w jakim celu piszesz w tym temacie?? Masz jakis problem?? Kazda firma placi tyle ile "musi" (rynek, mozliwosci) Nie rozumiesz prostych zasad?

Przodownik Pracy

Juz lepiej byc psem Rafala Mroczka jemu za dzien pracy placa 500zl, a tu nawet na kuwete dla kota nie ma.

mlody i madry

Problem z tego typu korpo-syfami jest taki ze zatrudni 5-20 inzynierow i dadza im 2500 - 2500 "na reke" + moze 1 TL lub starszego inzyniera lub glownego inzyniera (do tego zespolu) i dadza im/mu 10000 PLN brutto. I wtedy zrobi sie ladna srednia zarobkow :) moja rada - aplikowac tylko z duzym doswiadczeniem i stawiac ostre warunki placowe. To co se wynegocjujecie na poczatku juz z wami zostanie. potem tylko 1-4% podwyzek, czyli mniej niz "inflacja".

Zzzz...

Nie to zdecydowanie za duzo... A szczegolnie za duzo dla osoby ktora nie potrafi w ciagu 30 sekund przy pomocy wujka Googla znalezc ile oferuje na start ten rynek dla dobrych, kumatych ludzi... Mylicie ze widzieliscie spora rotacja w niektorych dzialach? To sie zdziwicie po roku dwoch, a moja opinie zapamietacie :-) To nie jest "Polski rynek dla biedakow" czyt. inzynierow mechanikow i lotnikow... Bo w tym smutnym kraju nie maja gdzie isc dalej...

Zzzz...

"Zarobki są dobre, no ale jeszcze zależy na jakie stanowisko będzie aplikował, najwięcej chyba zarobisz siedząc w Javie. Ponad 5000 złotych" pewnie jeszcze brutto tak? XD Jak to mawiał klasyk: Synek... Student po szkole jak jest dobry więcej dostanie w porządnej firmie... nie mówiąc już o ludziach z doświadczeniem...

Zatroskany

Co masz na myśli?

K2

Nie martw sie, zarobki są.

Subsea

i znowu się w O&G będzie działo, ehhh

maniek
@Subsea

Tak podwyzki na wiosne 3%.

mlody

Sluchaj towik klamiesz jak najety, od zapewnienia pracy jest TL wiec jak nie ma pracy TL zmartwienie, a sprawa donoszenia laczona jest z klamstwem, wiem o paru takich sprawach, TL SM nie byli w stanie udowodnic swoich informacji, bali sie konfrontacji z zainteresowanymi, nie truj prosze. Poza tym kto uwierzy ze TL i SM w Oil&Gas zapewni prace, dzwonia do sajtu i tyle, dostana albo nie.

@mlody

Nie badz smieszny. Gdy jest kryzys i nie ma pracy to ty masz problem a nie TL i SM. Firma nie ma obowiazku zapewnic Ci pracy. Jesli jej nie ma to po prostu ja tracisz. Na szczescie wiekszosc zostala przeniesiona do innych dzialow, to duzy plus tej firmy. Ocene pracy TL i SM pozostaw ich szefom, ktorzy tez przed kims odpowiadaja. Ty chcesz kogos rozliczac a nawet nie wiesz jakie maja postawione zadania.

@Bolek

ty nie badz smieszny, bo ludzi ktorzy starali sie o prace w rozny sposob, pousuwano, zastepujac miernotami i tchorzami, najpierw SM mieli "cos zalatwiac" pozniej TL mieli starac sie o prace, wyszlo jak zawsze.

@Bolek

spoznione ale odpowiem, jasne mnie nie wolno ich oceniac, oni zaklamani mnie jak najbardziej, widzialem ich morale i wiedze merytoryczna, zenada. To wlasnie TL i SM deklarowali sie ze beda szukac pracy, sami siebie nie zwalniaja tylko innych, o co to tak, ale czego mozna sie spodziewac po "dzieciach", ich zadania to kapowanie i podlizywanie sie i skladanie falszywych oswiadczen.

kolezanka

Zgadzam się trzeba mieć predyspozycje do tego, żeby być liderem. Ten wspomniany i awansowany lider z OG to ma wyjątkowe predyspozycje to donoszenia, unikania odpowiedzialności (jak pisał @anty świadectwa przeciw kolegom też potrafi wymyślać wybitnie). Zaskakujące, że firma takich ludzi winduje i na nich stawia.

Bolek

Nie po znajomosci tylko na podstawie referencji/polecenia i oczywiscie po sprawdzeniu kandydata. Normalna praktyka w kazdej branzy.

Zostaw merytoryczną opinię o General Electric Engineering Design Center - Warszawa

• Jak się pracuje w General Electric Engineering Design Center?

Zobacz opinie na temat firmy General Electric Engineering Design Center tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w General Electric Engineering Design Center?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 3 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy General Electric Engineering Design Center?

Kandydaci do pracy w General Electric Engineering Design Center napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

General Electric Engineering Design Center