Opinie o General Electric Engineering Design Center w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy General Electric Engineering Design Center. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie General Electric Engineering Design Center o rekrutacji.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o General Electric Engineering Design Center w Warszawa

eng

No bez jaj że w Wawie nie ma roboty dla absolwentów mechaniki...

Antonii

"w czerwcu kończę studia magisterskie (mechanika i budowa maszyn)." Współczuje... 5 lat się uczyłeś i roboty raczej nie ma a jak jest to za grosze. Ale nie martw się jeśli myślisz że wysiłek był bezużyteczny pomyśl o monterach kierunkowskazów w fabrykach BMW ;-)

Student

Witam, w czerwcu kończę studia magisterskie (mechanika i budowa maszyn). Słyszałem już wiele opinii, że EDC w tym roku nie przyjmuje nowych pracowników. Chciałem się spytać czy to prawda i czy jest sens aplikować po studiach, czy może jednak szukać gdzie indziej (np. zagranica) lub zostać na doktorat.

joda

beda podwyzki w olejach w tym roku? jak myślicie zaoraja subsea?

pogodzony_z_rzeczywistością
@joda

zaorają w przyszłym roku, w tym jakoś się uda dociągnąć do końca licząc na lepsze jutro. a potem zaorają resztę. najniższa cena za pracownika w "global sajcie"to nie wszystko.....

Rozeznawać30

Dzięki za rady inżynier za granicą, jednak nie chodzi mi o typowe szukanie pracy za granicą, tylko może jest jakiś konkret, że w tej i w tej firmie pracuje jakiś Polak i szukają nadal jakiegoś inżyniera mechanika. Chodzi o to, że jednak podróż do innego kraju na rozmowy kwalifilikacyjne jest za droga. Co co mojego doświadczenia to raczej chciałbym pracować jako konstruktor Cad w blachach, konstrukcjach blaszanych itp. obudowy, wystrój lub coś podobnego. Myśle, ze typowo mechaniczna lub jako designer. Lub początkujący obliczeniowej lub jakiś kierownik projektu inżynieryjnego związanym z mechaniką. Lub w ostateczności jako technolog ale też w jakimś zakresie. Jazdy do innych miast na rozmowę jest całkiem droga i czasochłonna, jazda do innego kraju na rozmowę z ogłoszenia, gdzie nie jestem pewien rezultatu to jest zabójcze. Wiem, że może się tak udać, ale jest duże ryzyko. Pewne cześć rozmowy moze się odbyć przez telefon lub skype. Pracuję w firmie, w której wiem, ze jest ogłoszenie o pracę i każdy kto ma odpowiednie wykształcenie i chociaż trochę doświadczenia i chęć do pracy bedzie przyjęty na dane stanowisko jako inżynier. Mam rozumieć, ze a Anglii jednak cieżko z pracą jako konstruktor z Polski w tym zakresie co wymieniłem powyżej.

Rozeznawać30

Może ktoś napisze jak zatrudnić się za granicą na podobnym stanowisku co w EDC dla inżyniera mechanika, chodzi o to, że w GE już nie przyjmują, ale może ktoś z was ma jakieś miejsca gdzie przyjmują z Polski konstruktorów bez jakiegoś mega doświadczenia. Oczywiście tylko z angielskim, bez de, norge, włoski, lub coś w tym stylu.

inzynier za granica
@Rozeznawać30

sprawa jest prosta. znajdujesz firmy ale duze korpa, co maja oddzialy w UK i tam aplikujesz online. dodajesz do CV "willing to relocate". powinno to zadzialac. jesli nie, to podaj jakies miasto UK, ze juz tam jestes + sprobuj kupic tel. z brytyjskim numerem (+44). a skad znalezc firmy ? to juz kwestia spedzenia duzej ilosci czasu na google / wikipedii. zacznij od najbardziej znanych marek na swiecie typu JAGUAR, RR, SIEMENS.. choc jako kolega po fachu, ktory jest w UK ci powiem, ze jest tu tez sporo lokalnych firm, o ktorych poza wyspami nie uslyszysz. generalnie miej na wzgledzie to, ze jesli godzisz sie na najbardziej prymitywna forme znalezienia pracy, tj przez zwykla wyszukiwarke pracy typu MONSTER CO UK lub INDEED UK musisz liczyc sie z ogromna konkurencja bo tak wlasnie wiekszosc ludzi postepuje zamiast szukac na wlasna reke firm. jako przyklad ci podam ze ostatnio aplikowalem do koncernu chemicznego (firmy ci nie podama ale mysle ze jak znajdziesz na wikipedii angielskiej cos na ksztalt "spis firm chemicznych w UE", to pewnie tam ja znajdziesz :) ) ktory mial oferte w przyjemnej dla mnie lokalizacji (poludnie UE) i CV dosc dlugo bylo rozpatrywane po czym przyszla odmowa choc uznali ze mam dosc ciekawe cv i doswiadczenie (wymagali 2-3 lata, ja mam juz 6 lat). ale widzsz - to ja sam podjalem ten krok, zarejestrowalem sie, bo interesowala mnie ta oferta i to miejsce i zadne inne w tej firmie (nie mam cisnienia, ani nozna na gardle, spokojnie dalej pracuje na etacie ale chcialem sie relokowac znow). w zyciu nie znalazlbym tej oferty na zadnej wyszukiwarce albo musialbym 20 roznych wyszukiwarek przetrzepac, bo ta firma sie nie oglaszala wszedzie. podalem ci tylko jeden taki przyklad. oczywiscie ta porazka mnie nie zniecheca. jak wykonasz powyzsze powiedzmy x 50 i wtedy dalej nikt cie nie zechce, to wtedy rzeczywiscie cos z toba i/lub twoim CV / doswiadczeniem jest nie tak. PS w UK tez jest calkiem duza konkurencja w niektorych specjalnosciach.

Kacperek

Możesz mi wyjaśnić co masz na myśli "pracownik nie da się rozwinąć"?

@Kacperek

Może to znaczyć że pracownik jest kulą

Kacperek

Za granicą przyjmuja z pocalowaniem w rękę... W Polsce ani na EDC życie się nie kończy.

Mardok

Kumpel otworzył swoje własne biuro inżynierskie więc info sprawdzone: na każde stanowisko inżyniera mechanika (lub w braży pokrewnej) w Polsce masz kilkadziesiąt do kilkuset CV przysłanych na skrzynkę. To jest rynek pracodawcy, a nie pracownika co firmy wykorzystują. Pisanie: jest na poziomie mówienia że słońce jest żółte, a śnieg jest biały... Jeśli chodzi o same benefity są firmy ale nie w tej branży które oferują zdecydowanie więcej kumatym ludziom.

WD40

A kto w ogóle powiedział ze EDC zatrudnia programistów? ogłoszenie zostało zamieszczone żeby wysondować rynek i oczekiwania potencjalnych kandydatów. GE planuje wejść w rynek oprogramowania, skoro w biznesie Oil&Gas umoczyło naprawdę duże pieniądze a jako firma jest od tego żeby zarabiać pieniądze. Dla EDC w O&G nie ma póki co żadnych nowych zleceń, i to mimo najniższej stawki na rynku, co nie przeszkadza wszechobecnej tam biurokracji rozwijać się w najlepsze i dokładać nowe funkcje do Project Registera.

A

Jej się mówi wydaje żebyś odstawil leki Ty chory po.....bie.

Zdumiony

Wątpie żeby to był ten Łuki, bo ten z Zetki jest oślepiony blaskiem swojej (usunięte przez administratora) ci i nie wchodzi na takie strony. Nie ma czasu pisać opinii w internecie, bo jak już przegląda internet to szuka w googlach fraz zaczynających się od "jak zmusić pracownika do", " jak zastraszyć pracownika". O ile oczywiście potrafi. Bo jeżeli na obsłudze komputera i internetu zna się tak jak na inżynierii bądź zarządzaniu ludźmi to nie wróżę sukcesów.

CAD_sucks

Łuki czy Ty to ten Łuki słynny menegier z Zetki? Na całe EDC?

obserwator

Zwalniają bo się posypała koniunktura na rynku ropy i cała branża tnie zamówienia co odbiło się nie tylko na O&G w EDC. Może to i lepiej jeżeli zrobią tę reorganizację z głową. W czasach boom rekrutacyjnego przyjmowano po kilkaset osób rocznie, o jakości tak powstałej firmy szkoda gadać. Znam kilka osób z wyższych stanowisk technicznych (aviation głównie), praca i płace na prawdę są zadowalające. Nie wiem czy management faktycznie wygląda tak jak piszecie, ale dla ogarniętego inżyniera to dobra opcja na rozpoczęcie kariery, a może i na dłużej.

cykcyk

Jakie zatrudniaja?? przeciez sukcesywnie zwalniaja, nawet "czesc na dowidzenia" kolegom z biurka obok nie zdarzysz powiedziec.

w

Dzięki za odpowiedź, ale nie dowiedziałem się tego, o co pytałem. Dużo jest stanowisk z typową pracą stacjonarną w Warszawie? I nie ma takiej padaki z atmosferą jak w Oil&Gas? Mam jeszcze jedno pytanie. Często zdarza się, że zatrudniają kogoś, kto nie siedział w obowiązkach, jakie wykonuje się na jego stanowisku, ale mimo wszystko go zatrudniają i ostro szkolą, by ogarniał?

w

Witajcie. A jak wygląda atmosfera w dziale Power? Na jaką pensję netto może tutaj liczyć inżynier z doświadczeniem 3-5 lat? Czy dużo czasu spędza się poza biurem?

Twarog

Pozytywna opinia a kreowanie rzeczywistości na własne rzadanie oraz nie rzetelne przedstawienie faktów to troszkę różne pojęcia, jak Ty tak cwikasz markapy jak rozumujesz tekst pisany to nie dziwie się że w Edecu kryzys

Inzynier
@Twarog

To ile % wynosi rotacja w EDC w skali roku. Jak to sie ma do innych firm z branzy w Polsce i za granica. Prosze o liczby a nie subiektywne opinie. Moja praca jest ciekawa; prowadze 2 male projekty, z zarobkow jestem bardzo zadowolony.

anty
@Inzynier

rotacja w edc'u jest zadna, poniewaz zarobki sa stosunkowo wysokie, natomiast tematyka w oil&gas jest zadna i niczego tu sie nikt nie nauczy.

Twarog

Pawle po Twojej wypowiedzi - wydaje mi się że minimum section menager. Możesz mi powiedzieć ilu teraz inżynierów pracuje w EDC? Pełna zgoda że firma szuka inzynierow do prac okołoprogramowania, rotacja tam jest dość duża że względu na brak rozwoju oraz nieciekawa pracę. Z tym szukaniem inżynierów to mocne nadużycie, skoro nie ma pomysłu na ludzi z Oil&Gas dochodzą słuchy że Aerostructures już prawie nie istnieje. W silnikach szykuje się ostre pikowanie w dół, (Cincinnati -300) wiec proszę nie opowiadać że firma ma jakikolwiek plan.

Inzynier
@Twarog

Tak, kazdy kto ma pozytywna opinie na temat EDC musi byc manegerem a szeregowy pracownik, lead czy senior powinien byc niezadowolony. Twarog to stan umyslu. Kolego jest kryzys lub spowolnienie w wielu branzach co odbija sie rowniez na EDC. Zjawiska normalne i cykliczne (tak samo jak rotacja).

Twarog

Zostaw merytoryczną opinię o General Electric Engineering Design Center - Warszawa

• Jak się pracuje w General Electric Engineering Design Center?

Zobacz opinie na temat firmy General Electric Engineering Design Center tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w General Electric Engineering Design Center?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 3 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy General Electric Engineering Design Center?

Kandydaci do pracy w General Electric Engineering Design Center napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

General Electric Engineering Design Center