logo PCQ Recruitment

PCQ Recruitment

Wrocław

Opinie o PCQ Recruitment

Zyla 2014-07-13 22:52:47
Dobrze robisz! Ja musze podszkolic angielski , bo narazie tylko A2 i tez wyjezdzam. Chcialabym na blok operacyjny, ale p. Marta mowi, ze jeszcze musze kilka miesiacy nad angielskim popracowac.
nurse 2014-07-23 12:08:21
@dziubek prosze napisz jak bylo na rekrutacji w Warszawie, czy dostalas prace i jakie wrazenia, trudne bylo interview? powaznie zastanawiam sie nad wyjazdem do Irlandii. Dzieki za wszelkie wskazowki.
Dziubek 2014-07-23 13:31:13
Interview było całkiem proste, Panie które przyleciały z Irlandii były miłe, gdy czegoś nie potrafiłam zrozumieć szukały innego słowa lub starały się mówić tak żebym zrozumiała, a gdy ja miałam problem z odpowiedzią to one mi same wstawiały słowo którego szukałam. Bardzo miło byłam zaskoczona na rozmowie.
Przygotowałam sobie odpowiedzi w języku angielskim na pytania, które najczęściej padają na takich rozmowach. Mówiłam swobodnie, prostymi zdaniami, w sumie moja rozmowa trwała ponad 40 minut i w ogóle tego czasu nie poczułam. Mój angielski jest na poziomie może A2, nie potrafię swobodnie i płynnie rozmawiać w języku angielskim ale pracę dostałam. Już na koniec interview usłyszałam że mogę zacząć się pakować. Wyjeżdżam do Irlandii ok 15 sierpnia. Dokumenty już mam wszystkie potrzebne do rejestracji w ABA. Nie wierzyłam że mi się uda a spróbowałam i udało się. Jak masz pytania to pytaj śmiało.
Pozdrowionka
zorka 2014-08-06 12:40:33
@kolorowy do mnie odezwali sie po tygodniu od wyslania CV, Ty jestes pigula? wyslij CV i sprawdz i daj znac czy sie odezwali :)
ania 2014-08-12 17:41:10
Zglosilam sie do PCQ 2 tygodnie temu, zeby zorientowac sie w ofertach pracy w szpitalach, dodam ze jestem w trakcie rejestracji w NMC. Jestem super milo zaskoczona rozmowa, pomoca w dokumentach do NMC i wszytskich wskazowkach odnosnie interview, ktore otrzymalam. Wyglada na to, ze juz we wrzesniu bede miala rozmowe za szpitalem :) Ktos jeszcze szuka pracy w szpitalu w UK, moze tez wybiera sie na rekrytacje we wrzesniu?
krys2 2014-08-13 15:03:51
ja też zgłosiłam się PCQ ,trochę się boję rozmowy po angielsku bo słabo umiem, nie wiem czy mam szansę.
jARO 2014-09-20 13:08:51
Powodzenia w pracy w uk .Dla wszystkich co sie tu wybieraja rekrutacja to nie wszystko jescze trzeba sie ogarnac z rzeczywistoscia .........................................
Jaro 2014-09-20 13:11:14
Uwarzajcie na domy opieki bo bez NMC I PVG.bez tego nawet nie rozpoczniecie pracy .
zorka 2014-10-03 16:03:48
Pcq pomaga Ci w calym procesie rejestracyjnym w Izbach Pilegnairskich, mi zaraz po rozmowie wysli cala instrukcje do rejestracji w NMC. Teraz czekam na decyzje z NMC :))))))
maria 2014-10-19 21:53:43
Polecam. Bardzo profesjonalna firma, Pomagaja doslownie we wszytskim, rejestracja w NMC , angielski, przygotowanie do rozmow. Bardzo milo sie z nimi wspolpracuje.
zorka 2014-11-10 14:46:11
to chyba jakas pomylka z tymi miastami, z tego co sie orientuje to maja oferty tylko w Anglii i Irlandii. Pozdro
justyna 2014-11-21 16:40:27
Bardzo dobra firma godna polecenia, caly proces rekrutacujny przebiegal szybko i sprawnie. Dostalam prace w Domu Opieki w okolicach Oxfordu, wszytsko co ustalilismy przed wyjazdem zostalo spelnione. Polecam
Doti 2014-12-20 21:44:34
Pcq to firma, ktora rekrutuje pielegniarki to Irlandii i Anglii, rozmowa bez stresu w bardzo milej atmosferze, pytania o doswiadczenie, gdzie chcesz wyjechac itp. Zadnych podchwytliwych, na koniec mialam konwerscje po angielsku, dostalalm wskazówki nad czym pracować i materiały do nauki. Polecam
Dziubek 2015-01-03 09:28:49
Nie ma testu z języka, jest rozmowa z Panią Martą przez telefon w języku angielskim a potem z Panią Trudiee przez skype. Ja wyjechałam do Irlandii 4 miesiące temu i od stycznia idę na kurs języka angielskiego. Po przyjeździe tutaj firma PCQ nadal pomaga w problemach i rozterkach, bardzo fajnie się z nimi współpracuje.
Mała 2015-01-05 10:20:11
A jak dokładnie wygląda tam praca już na miejscu? Bardzo ciężko jest? Czy jest ktoś kto wybiera się na rozmowę 29 stycznia do Warszawy?
Dziubek 2015-01-05 13:11:30
Tu jest na tyle ciężko że nie wystarczy angielski bo dużo osób mówi po irlandzku. Praca pielęgniarki w porównaniu z pracą w Polsce jest tutaj lekka i przyjemna. Atmosfera w pracy miła, nie ma co mówić. Ciężko jest jeżeli ktoś przyjedzie tutaj sam, można szybko załapać depresję.
Mała 2015-01-05 14:39:45
Sam? Chodzi ci o to że rodzinę najlepiej ściągnąć jak najszybciej? A dużo Polek pracuje razem z Tobą Dziubek? Długo zajęło Ci zaklimatyzowanie się? W pracy? otoczeniu?
Dziubek 2015-01-07 19:51:09
Tak, chodzi mi o kogoś bliskiego. Przyjechało nas tu 10 osób ale wiadomo znajomi nie zastąpią najbliższych. W wynajętym mieszkaniu, dużym i pustym i deszczową pogodą za oknem łatwo załapać deprechę. Tu gdzie ja pracuję jest dużo polaków, opiekunki, sprzątaczki, na każdym kroku wszędzie spotyka się Polaków. W pracy jest naprawdę super, wszyscy chętnie pomagają i zawsze się uśmiechają. Są tutaj polskie sklepy, więc kupić można tu to co w Polsce. Pracodawca pomaga we wszystkich sprawach. Jedynym problemem jest język angielski i tęsknota.
mala 2015-01-08 12:21:10
Dziękuję za informacje
martita 2015-01-08 19:47:10
Wiecie może jak wygląda pomoc w relokacji rodziny?
kate 2015-01-18 12:26:25
Kilka miesiecy temu wyjechalam z PCQ to Irlandii, zalezalo mi, zeby pomogli w relokacji rodziny, mam 2 dzieci. Wszystko co obiecali dotrzymali. Wprawdzie na 2 pierwsze tygodnie polecialam sama, ale tylko dlatego, zeby przygotowac dom dla calej rodziny, pracodawca pomogl mi ze wszytskimi formalnosciami w urzedach, a takze w szkole dla dzieci. dostalam pomoc w wynajeciu domu ( pracodawca dal mi zaliczke na pierwsze 2 miesiace, co bardzo nam pomoglo. PCQ bardzo pomocne przez caly czas, zawsze moglam liczyc na ich pomoc, praca tez fajna i ze wszystkim nam pomagaja.
Zenon 2015-03-18 20:44:13
Wysłałem do PCQ swoje cv już kilka razy niestety nikt sie ze mną nie skontaktował. Czy powinienem sam do nich zadzwonić?
arleta 2015-07-02 12:51:16
Wszytskim, ktorzy planuja swoj wyjazd za granice szczerze polecam firme PCQ, wspolpracowalam z dwoma innymi i mialam mieszane uczucia.natomiast PCQ wydaje mi sie bardzo wiarygodna i pomocna we wszytskich aspektach, w rejestracji w Izbach plus ogromne wsparcie w nauce jezyka angiesliego.
renia 2015-07-08 14:54:24
Pcq regularnie rekrutuje do Irlandii do domow opieki, chyba dobre oferty, bardzo jestem zaintersowna przeniesieniem do Irlandii, zastanawia mnie tylko czy bedzie mi odpowiadala praca w domu opieki, bo nigdy wczesniej nie pracowalam, czy ktos cos wie jak tam jest.
edyta 2015-12-14 15:35:45
Powiem jedno bylo warto im zaufac. PCQ pomogło mi z całą rejestracja a nie było to łatwe dla mnie, Oferta od nich teżz dobrymi warunkami a co najwazniejsze po przyjezdzie tez caly czas dzwonia i mnie wspieraja, czego sie wogole nie spodziewalam :)
doris 2016-02-16 13:36:53
A jakies oplaty trzeba im uiszczac? za ta pomoc?
Bo nie wierze ze pomagaja, dzwonia, tak za nic... wole wiedziec. czy maja umowe z przyszlym pracodawca,czy tez pozniej co miesiac musze im placic cos?
Ewelina 2016-02-18 14:51:19
Ja wyjechałam dzięki tej firmie do Irlandii. Nic im nie płaciłam za pomoc. Dom Opieki w którym podjęłam pracę pożyczył mi na pierwszy czynsz za mieszkanie.
Ewelina 2016-02-20 12:17:31
Moze teraz cos się zmieniło, jak myśmy wyjeżdzali to pcq nie dawalo pieniedzy na nic. Owszem lot i rejestracja z izbach byly oplacone ale przez Nursing Home, jak ktoś przyjechal w ogóle bez grosza to mówił ile potrzebuje i Nursing Home pozyczał kasę. Później pieniadze byly pobierane z wynagrodzenia w roznych indywidualnie ustalonych kwotach.
Ania91 2016-04-11 20:41:25
Witam, właśnie się wybieram na rozmowę do Warszawy dn.20.04.2016 i chciałabym się dowiedzieć jak wygląda taka rozmowa? Jakie pytania mogą paść? Proszę o odpowiedź, gdyż mój angielski jest na poziomie A2 i troche się waham czy sobie poradzę na rozmowie.
Ewelina 2016-04-12 11:17:28
Pytania zaleza od pracodwacy.
Mnie pytali o cechy jakie powinien dobry manager, co zrobilabym jesli rezydent by mi zniknal i takie tam. Interview bylo bardzo mile i na spokojnie.
kjlk 2016-04-18 19:58:44
Ania91 jesli wyjezdzasz z PCQ to u nich jest pani paulina, z ktora rozmawialam po angielsku przed rozmowa z pracodawca, bardzo mi te rozmowy pomogly no i dowiedzialam sie troche jakie moga byc pytania no i pomagala jak nie moglam sie wyslowic haha ale ja wyjechalam juz jakies pol roku temu, teraz to nawet cos o kursie u nich na fejsbuku widzialam
Mario 2016-05-04 15:30:20
To firma rzetelna, ktora naprawde robi to , co obiecuje. Profesjonalnosc pod kazdym wzgledem, nawet jesli byly jakies problemy na drodze do wyjazdu a to dodatkowa papierologia do NMC a to zakawaterowanie w nowym miescie itp. we wszytskim dostawalem nieustannie pomoc.
Karol2312 2016-06-04 10:43:46
Byłem na dniach otwartych i okazało się,że żeby pracować w Wielkiej Brytani muszę napisać test angielskiego IELTS. Mam znajomych pod Londynem wiec nie chce jechać do Irlandii.Ktoż też tak ma? Cięzki jest ten test?
emka 2016-06-23 20:01:30
wybiera się ktos pracowac w irlandii jako pielegniarka w najbliszych miesiacach?
lece niebawem i szukam osob takich jak ja, zeby bylo razniej
Teresa 2016-07-12 11:14:03
To zalezy od oferty. Albo Dom opieki,albo konkretne oddziały są podane w ofercie.
bunia 2016-07-12 13:29:39
to gdzie sie dostanie prace, zalezy od doswiadczenie z Polski. oczywiscie im wiecej tym lepiej.
nina 2016-07-12 19:27:47
miesiac masz zapeewniony, a pozniej sama szukasz
nina 2016-07-12 21:15:36
pracodawca oplaca ci na msc mieszkanie. jak wynajac itp znajdziesz w poradnika w internecie lub musisz poszukac osob ktore wyjedza
uu 2016-07-13 14:36:04
wybacz, ale przed wyjazdem trzeba sie jakos przygotowac, a nie liczyc, ze spadnie nam to wszystko z nieba.
jak ktos nie umie mieszkania znalezc, to niech sobie odpusci lepiej wyjazd
Dziubek 2016-07-13 23:25:43
My przyjechalismy grupą 10 osobową. Były problemy ze znalezieniem taniego mieszkania wiec każdy brał co było. W wynajmowanym domu niby mogliśmy mieszkac miesiac bo był wynajęty ale prawda była taka że po tygodniu lub dwóch trzeba było zwalniać miejsce dla kolejnych którzy przylatywali. Ogólnie dużo jest biur pośredniczących w wynajmowaniu mieszkan ale trzeba chodzić i pytać codziennie. Umowy na wynajem są na okres 12 miesiecy, czasem można trafić na 6 miesięczne okresy wynajmu. Czasem wlasciciel mieszkania zgodzi sie i mozna za wynajem placic w dwoch ratach ( co 2 tyg). Da się wszystko ogarnąć, wystarczy chcieć.
hospital nurse 2016-07-18 10:33:58
Jeśli ktoś wyjedza w najbliższych miesiacach do Dublina tak jak ja, to chętnie wymienie się spostrzeżeniami/informacjami. Tak, żeby było nam raźniej, możemy nawet razem coś wynająć.

moj mail: bartnkate@gmail.com

Pozdrawiam
Aneta 2016-08-15 22:03:41
Witam,Emka ja planuję w styczniu. Jeśli możesz napisz do mnie na priv a.kopczynska75@interia.pl
Karola 2016-09-26 15:19:45
Polecam firmę PCQ, 2 miesiące temu wyjechałam do Anglii. Nieoceniona pomoc we wszystkim.
Gosia13 2016-10-04 10:58:22
Pozwolę sobie na umieszczenie mojej opinii o PCQ. Przez czytanie tak przychylnych komentarzy jak ten wyżej zdecydowałam się na współpracę z agencją. Owszem , wszystkie pracujące w niej Panie są pomocne, chętnie poświęcały swój czas , wyjaśniały wszystko co nurtowało. Dostałam również bardzo dużą ilość materiałów by przygotować się do rekrutacji. Jednak w moim przypadku pozytywny odbiór agencji jak i osób tam pracujących zakończył się na tym właśnie etapie. Od początku brałam pod uwagę pracę wyłącznie w szpitalu . Moim pierwszym wyborem był szpital prywatny Spire w Bristolu. W tamtym momencie bardzo zależało mi właśnie na tej lokalizacji, ze względu na bliskość rodziny. Niestety nie było odzewu na moje CV . W Bristolu inną opcją był tylko dom opieki sieci Barchester. Musiałam się zdecydować na zmianę lokalizacji. Następną ofertą którą wzięłam pod uwagę było HCA w Londynie, również prywatny szpital. Na stronie PCQ szumnie pojawiały się ogłoszenia o rekrutacji która miała odbyć się 25 sierpnia w Warszawie. Zgłosiłam się na nią. Dzień przed skontaktowałam się z agencją by dowiedzieć się o szczegółach. Dostałam informację że rekrutacja się nie odbędzie, gdyż została odwołana ze względu na zbyt małą ilość chętnych. Panie zapewniały mnie że próbowały się ze mną skontaktować.... Kolejna opcja- Ashfords St Peters, szpital NHS na obrzeżach Londynu. Rekrutacje odbywały się pod koniec sierpnia, niestety nie mogłam się zjawić więc zostałam umówiona na rozmowę przez Skype dzień przed rekrutacją. Poprosiłam o umówienie na konkretną godzinę . Ustalona godzina 18:30. Dzień rozmowy , czekanie 1,5 h przed laptopem, Panie zadzwoniły ale niestety dłużej nie mogłam już czekać. W tamtym momencie miałam już zakończyć moją współprace z PCQ. W moim przekonaniu takie zachowanie jak po pierwsze –niepoinformowanie o odwołanej rekrutacji oraz tak znaczne opóźnienia w rozmowach to ignorancja oraz niekompetencja. Dałam się namówić na inny termin rozmowy. Ponownie, dzień rozmowy, godzina 14:00, 2h czekania przed laptopem, w tym przypadku panie poinformowały mnie o możliwości opóźnienia się rozmowy. Godz 16:00- telefon, że rozmowy na dzień dzisiejszy się zakończyły. Czy muszę coś dodawać?
Gosia913 2016-10-04 11:24:39
W moim przekonaniu agencja dysponuje ofertami mało aktrakcyjnymi. Większość do domy opieki bądź oddziąly onkologiczne. Nie dostałam szans na rozmowę w miejsach, które mogłabym potraktować jako wyzwanie. Mój angielski był oceniany jako bardzo dobry, panie z agencji stwierdziły że nie mają watpliwości że sobie poradze w szpitalu. co zatem stoi na przeszkodzie?
Zastanawiam sie tylko ...czemu tak duzo polskich pielęgniarek ,wykształconych, z doświadzeniem decyduje się głownie na pracę w domu opieki?
anka 2016-10-04 15:31:27
oj zdenerwowałabym się na jakbym była na Twoim miejscu, wcale Ci sie nie dziwie, ze skonczyla Ci sie cierpliwosc do nich
Gratka 2016-10-07 10:43:58
Licencjat z Pielęgniarstwa to minimalne wymaganie w Irlandii. W UK z Licencjatem spokojnie można się zarejestrować. W UK można też próbować z Liceum medycznym ale to jest długi skomplikowany i proces, niestety może się zakończyć niepowodzeniem.
Am 2016-10-07 12:44:08
No to prawda, nie jest to szalenie skomplikowany proces i jeśli tylko macie coś wspólnego z branżą i jesteście w stanie spróbować właśnie pielęgniarek to okej
Madzia 2016-11-14 12:53:36
Przepraszam nie jestem malkontentem ,ale jak można pracować jako pielęgniarka znając tylko podstawowy angielski? szykuję sie do wjazdu do kanady. Muszę zdać ielts a mój pozom angielskiego to C1 i to jest jeszcze za mało. Ponadto jeszcze trzeba zdać NCLEX iw j.angielskim( test z pielęgniarstwa). Okropnie dużo pracy i nauki. Jeżeli już jesteś w tej pracy to powiedz jak to wygląda. Jakie masz obowiązki .liczę na szczerość. Pytam , bo jak tak czytam to wydaje mi się że Irlandia chce sobie z polskiej pielęgniarki zrobić pomoc pielęgniarską do ciężkiej pracy. Pozdrawiam i życzę powodzenia i wszystkiego dobrego. :)
Dziubek 2016-11-14 16:04:22
Aby pracować w Irlandii jako pielegniarka nie potrzeba tyłu egzaminów, więc można wyjechać i tu podciągnąć sobie angielski. Trochę wydaje mi się że tak jest, że chcą sobie z pielegniarek zrobić pomoc do ciężkiej pracy. Ale to zależy gdzie się trafi. Są miejsca pracy gdzie nie ma znaczenia czy Pielegniarka jest irlandka czy Polką, pracuje równie ciężko. Ja właśnie zwolnilam się z Nursing Home i w przyszłym tygodniu zaczynam pracę w szpitalu na oddziale chirurgicznym. W przyszłym roku zamierzam zdać i zdobyć certyfikat IELTS, ale robię to tylko i wyłącznie dla siebie, bo tu w Irlandii jeszcze nie ma takiego wymogu. Jeśli chodzi o obowiązki to jako Pielegniarka odpowiadasz za wszystko, dosłownie. Rozdawanie leków czy zmiana opatrunkow to początek piramidy obowiązków. Musisz nadzorować opiekunów, musisz dbać o to aby każdy miał odpowiednią indywidualnie dobraną dietę, musisz codziennie dzwonić i umawiać spotkania i wizyty u różnych lekarzy czy szpitalu. Codzienne wizyty lekarskie i recepty i wysyłanie w sytuacjach emergency do szpitala to codzienność. Do tego musisz informować o wszystkim rodziny. Musisz rozmawiać i rozwiązywać problemy z jakimi przychodzą rodziny. Musisz zapewnić bezpieczeństwo rezydentom. Pielegniarka musi robić tu naprawdę dużo. Poza tym zamawianie leków z apteki co miesiąc, pisanie raportów i opisywanie wypadków. Do tego musisz zawsze wyglądać fresh i uśmiechać się. Przyjęcia nowego rezydenta to kilka godzin pracy, czasem pracujemy 12h bez przerwy bo nie ma czasu. Także nie jest kolorowo.
Zostaw swoją opinię o PCQ Recruitment - Wrocław
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PCQ Recruitment