Opinie o Recaro w Świebodzin

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Recaro. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Recaro o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pojazdy specjalistyczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Recaro w Świebodzin

Kinga

Ile monter na start zarobi?

@Kinga

Szanowna Pani, Szczegółowe informacje dotyczące warunków zatrudnienia w naszej firmie, w tym kwestie wynagrodzenia przekazujemy kandydatom tylko i wyłącznie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W przypadku zainteresowania pracą na stanowisku montera zapraszamy do udziału w procesie rekrutacji.

@Kinga

Chyba niecałe 3200 brutto na start

zainteresowany

Witam serdecznie, moje pytanie kieruje bezpośrednio do zarządu. Od 2 października widnieje informacja o przyjęciach do pracy na stanowisko montera. Chciałbym się dowiedzieć czy państwo w ogóle macie zamiar przyjmować osoby chętne, które złożyły podania, czy jest to jedynie mydlenie dla ludzi oczu, a zwłaszcza tym, którzy zostali przez was zwolnieni. Dodam, że złożyłem do was podanie o przyjęcie do pracy. Myślę, że rozsądnie byłoby ustosunkować się do mojego pytania.

@zainteresowany

Może sprawdzają ilu zwolnionych zgodziloby się przyjść z powrotem i to byłby prawdziwy probierz jakości i popularności firmy na rynku pracy bo po wpisach na gowork wygląda że jest tragedia a tak naprawdę zatrudniać wcale nie chcą.

@zainteresowany

Szanowny Panie, Ustosunkowując się do Pana wypowiedzi informujemy, iż: - nasze ogłoszenie o pracę na stanowisko Montera zostało opublikowane dnia 09.10.2020, a nie tak jak Pan wskazuje 02.10.2020, - każdy proces rekrutacyjny składa się z kilku etapów (począwszy od przygotowania ogłoszenia o pracę kończąc na zatrudnieniu wybranego kandydata), - obecnie jesteśmy w trakcie pozyskiwania aplikacji od kandydatów, - w najbliższych dniach rozpoczniemy proces weryfikacji przesłanych CV - planowany termin zamknięcia projektu rekrutacyjnego (tj. zatrudnienie wymaganej liczby kandydatów) przewidywany jest na pierwszą połowę listopada 2020. Wszystkie osoby, które wykazały zainteresowanie naszą ofertą pracy prosimy jeszcze zatem o cierpliwość. Jednocześnie informujemy, iż będziemy kontaktować się z wybranymi kandydatami. W razie dalszych pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z naszą firmą za pośrednictwem jednych z kanałów komunikacji: rekrutacja@recaro-as.com lub pod numerem +48684558419.

RECARO Aircraft Seating Polska

Szanowni Państwo, Podobnie jak i poprzednim razem przekazujemy na Wasze ręce zbiorcze informacje odnoszące się do kilku z ostatnich Państwa wypowiedzi: a) „Błądzić jest rzeczą ludzką”, natomiast wielką rzeczą jest przyznanie się do tego błędu. Jako Pracodawca jesteśmy świadomi pomyłki, do której doszło kilka dni temu za którą przepraszamy. Kwestia ta została omówiona i wyjaśniona z pracownikami, którzy powinny być zaangażowani w rozwiązanie zaistniałej sytuacji oraz zastosowanie działań, by uniknąć błędów w przyszłości. b) Niedawny wpis dotyczący terminu przekazywania harmonogramu czasu pracy na tydzień przed rozpoczęciem pracy w miesiącu, na który rozkład ten został opracowany jest prawdziwy. Zadanie to jest realizowane przez bezpośrednich przełożonych danej grupy pracowników. Poza tradycyjną formą ustną przekazania informacji o planowanym czasie pracy w wielu działach harmonogram ten dostępny jest na tablicach danego zespołu. Jeśli pracownik jest nieobecny w dniu ogłoszenia nowego harmonogramu to zapraszamy do zapoznania się z danymi na wspominanej już tablicy informacyjnej. c) Jeszcze raz podkreślamy, iż wszyscy pracownicy, których musieliśmy pożegnać w tym roku z powodu kryzysu, który dotknął branżę lotniczą, otrzymali odprawę. Dokładnie w taki sposób zostali potraktowani pracownicy, z którymi rozstaliśmy się na mocy porozumienia stron z przyczyn niedotyczących pracownika, jak również i Ci pracownicy, którzy otrzymali wypowiedzenie z przyczyn niedotyczących pracownika. Jeśli pracownik, który zakończył z nami współpracę nie otrzymał odprawy to powody takiego podejścia są 3, a mianowicie: - inicjatywa własna pracownika o rozstaniu z Pracodawcą - rozwiązanie umowy nastąpiło w związku z upływem terminu, na który dana umowa została zawarta - przyczyny do rozwiązania umowy leżały tylko i wyłącznie po stronie Pracownika. d) Wszystkie zmiany, jakie miały miejsce w naszej firmie w tym roku jeśli chodzi o benefity dla pracowników, to tylko i wyłącznie efekt kryzysu, który nas dotknął, a tym samym i oszczędności, które jako firma musimy wygenerować. e) To na czym zależy nam jako Pracodawcy przy udzielaniu odpowiedzi to przede wszystkim rzetelność podawanych informacji oraz kultura używanego języka (w swoich wypowiedziach nie obrażamy ani nie poniżamy nikogo) i o to samo apelujemy do Państwa. Jako anonimowa osoba bardzo łatwo jest wydać krzywdzący osąd, który w wielu przypadkach odnosi się tylko do fragmentu zaistniałej sytuacji, a dodatkowo stosunkowo często odnosi się do zniekształconych już informacji (gdyż były one przekazywane przez wiele osób i naturalną rzeczą jest, iż oryginalna treść danej wiadomości zostaje „po drodze” zmieniona). Przypominamy, iż jeśli nasi pracownicy mają jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące panujących w firmie zasad to serdecznie zapraszamy do kontaktu z przełożonymi lub bezpośrednio z działem Personalnym. Zawsze chętnie pomagamy.

M
@RECARO Aircraft Seating Polska

Może pracodawca zauważył by wkoncu gdzie leży problem.Jest nim mistrz produkcji tyle tu piszą o podejściu i traktowaniu pracownika ,nikt nic z tym faktem nie robi.Tak pięknie firma odpisuje wszystko zgodnie z prawem i td A,,,zwalniali za porozumieniem stron,,.Szkoda słów.

Ciekawski sklerotyk
@RECARO Aircraft Seating Polska

Mail przychodzi do brygadzistów przed 15 ,że mamy zostać do 18 ,a Państwo będziecie wciskać kit ,że to było ustalone tydzień temu i na pewno była taka informacja wcześniej. Naprawdę? Boże,widzisz i nie grzmisz... Propaganda godna Kima . Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na kolejny wpis jak to wszystko u nas w firmie w porządku i zgodnie z prawem oraz regulaminami

Waginator

HR ponoć nie ogarnia liczby podan UWAGA UWAGA! zostaly ostatnie wakaty w renomowanej firmie! 50 osób na jedno miejsce !! Prosimy o czas na rozpatrzenie ponieważ liczba podan jest ogromna !! Polacy biją się o pracę, dwóch przedarło się nielegalnie przez portiernię , Wodecki gonił ale nie dogonił co skutkowało sforsowaniem drzwi HR i złożeniem Podan osobiście w zebach. Walka o pracę Trwa , klienci się skarżą że nie można się dodzwonić do recaro bo cały czas zajęte, i to nie erotico telefon tylko dzwonia i prosza o to by się dostać! To nie są żarty ! Czy może Jesteś Nowy i szukasz pracy? Zapraszamy do nas aby pracować w firmie z tradycjami w miłej rodzinnej atmosferze ! Nie czekaj! Wykorzystaj dar losu który Ci sprzyja ! taka szansa zdarza się raz w życiu! Skladaj podanie,szanse są małe ale w lotto też ktoś wygrywa !! Liczba miejsc ograniczona!

Wstaje o 4
@Waginator

Mam nadzieję że wkońcu kogoś przyjmą i zakończą tą szaloną rekrutację bo przez to z domu muszę wyjeżdżać pół godziny szybciej niż zwykle bo z rana tłum ludzi chętnych do pracy czeka przed portiernią z podaniami i CV i zanim je zostawią na portierni ochroniarz mierzy im temperature przez co tworzą się duże kolejki i zwykli pracownicy nie mogą się dostać na halę. Zróbcie coś z tym !

Firma Recaro w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Inżynier Procesu (branża lotnicza). Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.

Ostatnio pracowaliśmy w harmonogramie po 10 i 12 godzin. Jestem ciekaw, kiedy dostaniemy za to ekwiwalent w formie dnia wolnego, lub nadgodzin. Póki co cisza i nikt nic nie wie. Mam nadzieję, że te godziny nie będą charytatywne.

Domrecaro

Chcę zostać starszym monterem, troszkę mi do tego brakuję. Jeśli się wcześniej nie zwolnię to może do końca tego, może w pierwszym półroczu przyszłego roku przy wietrze pod narty sfinalizuję. Uważam, że już powinienem nim być, bo choć zrobię jeden czy dwa moduły dodatkowo właściwie to je tylko zaliczę, bo pracować na nich nie będę. Każdy pracujący na produkcji to rozumie, nikt nie pracuje na dziesięciu modułach. Zapraszam kogoś kto to stworzył, na produkcję proszę się nauczyć dziesięciu modułów. Wrócić na górę i przyjść za miesiąc stanąć na linię w takcie 13 minut wyrobić się i być bezbłędnym. To tylko miesiąc, niektórzy na modułach której mają nie stali pół roku czy rok, ale są potrzebne żeby być "starszym monterem", też bym je chciał mieć, bo parę złotych by się przydało, a zarobki słabe.

Reksio
@Domrecaro

Ja Też przezimuje i do kwietnia /max do czerwca rzucam wypowiedzenie nie chce być traktowany jak jestem obecnie, i chce zarobić więcej jak 2800 przy maxie premii bo w Dino zarabiają tyle co my o biedrze nie wspomnę

Młodszy monter

W internecie na bardzo popularnym serwisie ogloszeń lokalnych widnieje oferta pracy z dwiema stawkami , jedna jest wyższa a druga niższa, jedna dotyczy "zwykłego montera" a druga "starszego montera" , otóż uzyskanie tej wyższej stawki jest niemożliwe ,nawet przez pracowników którzy pracują tam już dłuższy czas, zatem dochodzi do sytuacji w której jeden pracownik zarabia od drugiego znacznie większe pieniądze, stawka za każdą nadgodzinę, czy % premii jest inna, choć możesz z kolegą/koleżanką na module robić to samo to zarabiacie znacznie inaczej, róznica się powiększą przy wiekszej liczbie nadgodzin. Góra oczywiście zamiast z automatu dawać wyższą stawkę po 36miesiącach pracy , wytłumaczy to brakiem szkoleń czy modułów, czy języka angielskiego, a gdy takowe chcesz uzyskać jest to niemożliwe, bo albo brygadzista Cię zlekceważy , albo na szkolenie będziesz musiał czekać "na świętego dygdy " a jak brakuje ci modułów to usłyszysz że "teraz nie ma czasu na szkolenie bo jest brak ludzi a dużo pracy" a jak już przebrniesz to wszystko to i tak coś stanie na drodze abyś czasem nie zarobił uczciwie pare $$ więcej , to nie dość ze jest niesprawiedliwe i demotywujące to i w dodatku jest to jedyny zakład produkcyjny w Świebodzinie w którym jeden monter od drugiego mająć umowe na stałe ma inną stawkę. Pozdrawiam

Ciwil
@Młodszy monter

Czyli dobrze rozumiem że mając umowę na stałe pracownicy mają różne stawki? I jeszcze jedno wy tam musicie na produkcji umieć jeszcze angielski ? Wacham się czy zlozyc do was CV , kasa mniejszą jak u konkurencji ale jedna zmiana , choć widzę kolesiostwo konkretne u was w firmie jak ktoś ma na stałe a inaczej zarabia

Alina
@Ciwil

Pracowałam w recaro no i jak ci zależy tylko na jednej zmianie i się nie wystraszysz czynności i ogarniesz komputer z rysunkami, i chcesz się czuć jak w przedszkolu z nakazami ,rozkazami to może i warto ale jak chcesz zarobić to Składaj do kikoo kasa dużo lepsza i nie ma jakiś harmonogramów czy mistrza która tylko się czepia,czy błędów znikąd za które trzeba przepraszać pisemnie no i praca 'na przeciwko' bardziej stabilna jak w recaro, bo tam zwalniają i zaraz zatrudniają, zwalniali pierwsi na mieście w korona kryzysie , nie wiesz co cię spotka a tu może i są trzy zmiany ale przynajmniej wiesz za co pracujesz w recaro żeby mieć 3 z przodu to dwie soboty i zero błędów, a tu spokojnie bez żadnej nadgodziny tyle wychodzi oni zostają w tyle za konkurencją i nie mają szacunku do ludzi szczególnie jedna osoba dużo tam psuje i wszyscy wiedzą o kogo chodzi.Angielski jest tam wymagany do starszego montera jedynie którego i tak nigdy nie uzyskasz bo firma oszczedza na pracownikach tłumacząc brakiem szkoleń i niewiadomo czym jeszcze. Pracowałam tam i do pewnego czasu było fajnie ale później wszystko zeszło na psy i nigdy bym już tam nie wróciła ani nie polecę nikomu tam pracy, może kiedyś wróci to co było ale raczej wszystko idzie w zła stronę

Wodnik
@Młodszy monter

To kwintesencja recaro biurokracja administracyjna aby nie dać zarobić. Starszy monter ? Po co dawać jak można wykorzystać człowieka żeby robił za mniej? Zawsze się coś wymyśli aby nie dać pare złotych więcej ,szkolenie? Zrobimy w najbliższym czasie! brak modułów ? Zrobimy jak będzie troszkę luz! Przecież rzesze biurowych trzeba utrzymać więc oszczędności gdzieś musza być ! Ten zakład to padaka a ma się chyba dalej za markę z wyższej półki ????oni nawet bułki darmowe zabrali we wtorek i środę a nikt nie ogarnął tego żeby w maszynie za pieniądze w te dni były ^_^, k***a 130 osob w biurze a 70 osób na produkcji na nich robi za niewiele więcej jak najniższa krajowa. 3k chcesz zarobić? Okazuje się że dwie soboty to już za mało Hahaha ciekawe ile podwyżki dadzą ,może z 30 może z 40euro i Polaczek zadowolony a w Niemczech 4razy tyle monter ma ale to taki szczegół tylko. Tomass to nie Ukraina , ludzie chcą być godnie traktowani i chcą godnie zarobić jak tego nie zrozumiesz to ci ludzie uciekną a Tomeczku pamiętaj konkurencja obok się buduje 2500 osób zatrudni i da zarobić więc póki możesz działaj bo będzie niedługo ostry ból głowy i d**u ale wtedy będzie już za późno.

1 Volt

Dobrze że pracownicy zamieszczają swoje opinie i uwagi odnośnie firmy, chciałem zapytać się w firmie o pracę ale po przeczytaniu odechciało mi się.Wygląda że lepiej być stróżem niż pracownikiem w tej firmie, ta firma i jej podobne powinny zniknąć z rynku pracy a ci co zarządzają wyjechać na zmywak za Odrę.

Jeszcze niedawno firma była postrzegana jako najlepsza w okolicy, każdy kto w niej pracował był z tego dumny ,a ten który się o to ubiegał zazdrościł już pracującym,a teraz...Do pracy przychodziło się z chęcią i każdemu zależało na tym,żeby wnieść coś od siebie.W obecnej sytuacji i sposobie zarządzania pracownik nie ma ochoty na choćby najmniejszą kreatywność i zaangażowanie. Teraz każdy jest zestresowany, zrezygnowany, znaczna część już szuka nowej pracy. Pracownicy boją się zgłaszać uszkodzone części ( wszystkie czynności wykonywane są ręcznie i zdarza się że czasem coś się uszkodzi) wola zamontowac popsutą część na fotelu niż zgłosić to przełożonej, która prowadzi IMIENNĄ statystykę. Miło jest patrzeć jak Nasza Pani dyrektor HR obchodzi kolejną rocznicę pracy w Recaro jest tort, kwiaty, uśmiechy, szczęście aż tryska , szkoda, że nikt nie dba o to żeby taka atmosferę zapewnić na dole . Wszystkie hasła typu "To My jesteśmy Recaro" nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości , mogą jedynie zdobić tablice i robić wrażenie przed gośćmi !

RECARO Aircraft Seating Polska

Szanowni Państwo, Ustosunkowując się do wątków poruszonych w ostatnich wypowiedziach chcemy podzielić się z Państwem kilkoma ważnymi informacjami, a mianowicie: 1) a) W naszej firmie obowiązuje obecnie równoważny system czasu pracy (który daje możliwość przedłużenia dobowego wymiaru czasu pracy maksymalnie do 12 godzin i zrównoważenie tej przedłużonej pracy skróceniem jej w innych dniach lub poprzez udzielenie dnia wolnego), a także 12 miesięczny okres rozliczeniowy. 2) 3) b) Połączenie tych dwóch powyższych elementów powoduje, iż obowiązuje u nas zdecydowanie bardziej elastyczny czas pracy niż u innych pracodawców w regionie. 4) 5) c) Wprowadzenie elastycznego czasu pracy było wymuszone przez sytuację, w której znaleźliśmy się jako firma z branży lotniczej. Przypominamy, iż branża lotnicza ucierpiała jako jedna z pierwszych w czasach pandemii i w dalszym ciągu odczuwa boleśnie konsekwencje obecnej sytuacji. 6) 7) d) Wszystkie godziny wypracowane ponad dobową normę muszą zostać rozliczone (oddane) pracownikom do końca okresu rozliczeniowego. To kiedy dokładnie „nadpracowane” godziny mogą zostać zrekompensowane uzależnione będzie od wielkości naszych zamówień w najbliższych miesiącach. Jeżeli inne firmy w naszej okolicy rozliczają godziny wypracowane ponad dobowy wymiar pracy w tym samym miesiącu, w którym te godziny się pojawiły, to oznacza, iż tacy Pracodawcy korzystają z 1-miesięcznego okresu rozliczeniowego (co bardzo zmienia postać rzeczy i nie da się porównać naszego podejścia z takimi firmami). 8) 9) e) Zgodnie z przepisami prawa polskiego Pracodawca jest zobowiązany do przekazania pracownikom rozkład czasu pracy na tydzień przed rozpoczęciem pracy w okresie, na który rozkład ten został sporządzony i to wymaganie jest w naszej firmie respektowane. f) Zgodnie z naszym wewnętrznym Regulaminem Pracy Pracodawca ma prawo do wprowadzenia zmian w rozkładzie czasu pracy w trakcie trwania okresu, na który rozkład czasu pracy został sporządzony. Zmiany te są możliwe we wszystkich sytuacjach wymagających ich dokonania, które nie były możliwe do przewidzenia na etapie tworzenia oryginalnego rozkładu czasu pracy, a przekazanie informacji o tejże zmianie musi być dokonane najpóźniej w dniu poprzedzającym rozpoczęcie dnia pracy, którego zmiana dotyczy. I tą zasadę również przestrzegamy. g) Wykonywanie pracy w godzinach nadliczbowych jest jednym z obowiązków pracownika. W przypadku odmowy wykonania polecenia służbowego Pracodawca prosi o wskazanie konkretnych przyczyn tejże odmowy, gdyż po pierwsze mieści się to w zakresie jego uprawnień, a po drugie musi dokonać rzetelnej oceny okoliczności, które uniemożliwiły pracownikowi wykonanie pracy nadgodzin w danym dniu. Podanie zbyt ogólnego powodu odmowy pracy w nadgodzinach uniemożliwia sprawiedliwą ocenę zaistniałej sytuacji. Jeśli nasi pracownicy mają jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące panujących w firmie zasad to serdecznie zapraszamy do kontaktu z przełożonymi lub bezpośrednio z działem Personalnym. Zawsze chętnie pomagamy.

Ciekawski sklerotyk
@RECARO Aircraft Seating Polska

"e) Zgodnie z przepisami prawa polskiego Pracodawca jest zobowiązany do przekazania pracownikom rozkład czasu pracy na tydzień przed rozpoczęciem pracy w okresie, na który rozkład ten został sporządzony i to wymaganie jest w naszej firmie respektowane." Nie pamiętam kiedy faktycznie było to respektowane (może było nie twierdzę ,że nie ) za to pamiętam doskonale np. dzisiejszy dzień kiedy to krótko przed godziną 15:00 brygadziści dostali wiadomość od miłościwie nas tyrającej Pani Agnieszki ,że harmonogram pracy ulega zmianie i dziś wszyscy pracujemy do 18:00 .Oczywiście pracownicy zareagowali jak trzeba i znając swoje prawa zaczęli się buntować ,finał był taki ,że Pani mistrzyni się obraziła i teraz będzie odmawiać pracownikom np. bezpłatnego urlopu czy wcześniejszego wyjścia. Oczywiście rozumiem ,że są wyjątkowe sytuacje kiedy pracownicy muszą zostać bo jest pilna wysyłka ale po pierwsze to nie może być średnio co trzecią komisje ,nie tak powinna wyglądać szanująca się firma. Po 2 pracownika trzeba zmotywować ,zamiast płacić zapewne duże pieniądze na szkolenia w stylu "Jak przekonać pracowników, żeby tyrali za darmo" wyjdźcie do ludzi powiedzcie jaka jest sytuacja ,zapewnijcie jakiś ciepły posiłek ,podnieście dla tych ludzi premie bądź dajcie jakiś dodatek do tych nadgodzin i już ludzie będą inaczej patrzeć. Poprzednia kadra zarządzająca jakoś potrafiła tak robić i korona im z głowy nie spadła. I nie wykręcajcie się ,że pracownicy powinni to zrobić od serca dla firmy bo tworzymy wielką rodzinę czy coś takiego, rodzinę już sobie u góry i w blaszaku na dole stworzyliście więc to już wystarczy. Niestety popsuliście tą atmosferę którą udało się stworzyć waszym poprzednikom ( pozdro dla J.B) więc jedyne czym możecie zachęcić to tylko $$$ i coś ciepłego na ząb (Nie musi to być Czuła buła co codziennie do góry przyjeżdża )

Bls
@Ciekawski sklerotyk

Pani kierownik pokazała dziś,że po pierwsze nie zna lub ma gdzieś regulamin panujący w firmie bo przecież jest on dla podludzi i osobniki takiego "kalibru" nie muszą go przestrzegać. A po drugie jak to można się elegancko "zaorać" i udawać,że nic się nie stało. Stosownym byłoby również wyjść do pracowników osobiście a nie wysługiwać się podwładnymi jak to Pani Agnieszka ma w zwyczaju co dobitnie pokazuje brak szacunku i ignorancję. Jestem w głębokim szoku,że mimo tego co się tutaj pisze,zarząd nie reaguje na wybryki Pani kierownik, które mają na celu raczej zniszczyć firmie niż powrót do dawnego blasku.

Czarny
@RECARO Aircraft Seating Polska

Tak myślałem że tempi ludzie z biura tak odpiszą co zrobiliście kopiuj wklej z regulaminu. A czemu nie powiecie o ty jak oszukaliscie ludzi dawaliście za porozumieniem stron umowy tak ludzi na minę chcecie wywalić tylko żeby odprawy nie dać no bo jak to jedna pani z biura mówi bo my rozmawialismy z naszym adwokatem i jesteśmy na prawie. Wiecie co sami się wykonczycie i tego wam życzę poz dla byłej i najlepszej 3 linii .

Czarny

Co się stało w tej firmie kiedyś było zaszczyt tu pracować szanowali pracownika dbali o niego imprezy szkolenia lancz i inne.a przyszedł taki łysy ze stali Gorzów i wszystko zmienił wyrzucił najlepszego mistrza produkcji jakiego znałem chyba ta firma się sama pogubiła teraz dzwonią po pracowników dobre Wejście sobie teraz Ukrainie do pracy bo tam już nikt z mądrych ludzi nie wróci ośmieszają się wszyscy mówią na Świebodzinie co się tam dzieje w biurze są takie tempe osoby ze na podstawowe pytania nie potrafią odpowiedzieć bo przecież tym się zajmuje firma zewnętrzna tylko tak potrafią odpowiedzieć . firma niech się szykuje na odwiedziny pewnej firmy bo mają parę niedociągnięć a z chęcią to zgłoszę

Murzyn

Mam pytanie czy jest zaklad w swiebodzinie który ma tzw elastyczny czas pracy który może być zmieniony nawet dzien przed? A godziny uzbierane mogą być dane w postaci dnia wolnego np za 7miesiecy? Otóż z tego co się orientuje sa takie zakłady ale harmonogram maja z góry ustalony a nie zmieniany co chwile a rozliczenie odbywa się w danym miesiącu a gdy ktoś nie może zostać nie ma z tym większego problemu. Otóż pisze to dla chętnych chcących zacząć pracę w recaro ,w tym tygodniu pracowalem od pn do pt 54h, wolne moze byc w lutym albo maju nikt nie wie kiedy nawet najstarsi gorale tego nie wiedzą, a jak nie chciałem przyjść w sobote ktora jest poza harmonogramem to musialem wypełnić formularz a4 z opisem co bede robil w sobotę ze nie mogę przyjśc do pracy ^_^ nieźle co? Niewolnictwo 21 wieku

Gargamel
@Murzyn

Zobaczcie jakie to banalne Zarzad z lysym na czele zwolnil ludzi z produkcji czy nie przedluzyl umow a bylo to ponad 70 osob , a teraz pracy jest sporo a ludzi malo , przez co trzeba zostawać i zap^^^^lac w presji taktów, Oni popełnili błąd zwalniajac ludzi a teraz do nich dzwonią, przecież ta banda gamoni nie nadaje się nawet do tarcia chrzanu , Prezes Wiceprezes (czy ktoś wie w ogóle po co jest ten wiceprezes ,on cos robi ? ) z Lysym powinni natychmiastowo wylecieć (nie wspomnę o Adze czepialskiej niedopieszczonej) i powinien przyjść ktos kompetentny zeby ratować to co zostało i zatrzymać ludzi którzy naprawde znają się na swojej pracy.

@Murzyn

Szanowni Państwo, Ustosunkowując się do wątków poruszonych w ostatnich wypowiedziach chcemy podzielić się z Państwem kilkoma ważnymi informacjami, a mianowicie: a) W naszej firmie obowiązuje obecnie równoważny system czasu pracy (który daje możliwość przedłużenia dobowego wymiaru czasu pracy maksymalnie do 12 godzin i zrównoważenie tej przedłużonej pracy skróceniem jej w innych dniach lub poprzez udzielenie dnia wolnego), a także 12 miesięczny okres rozliczeniowy. b) Połączenie tych dwóch powyższych elementów powoduje, iż obowiązuje u nas zdecydowanie bardziej elastyczny czas pracy niż u innych pracodawców w regionie. c) Wprowadzenie elastycznego czasu pracy było wymuszone przez sytuację, w której znaleźliśmy się jako firma z branży lotniczej. Przypominamy, iż branża lotnicza ucierpiała jako jedna z pierwszych w czasach pandemii i w dalszym ciągu odczuwa boleśnie konsekwencje obecnej sytuacji. d) Wszystkie godziny wypracowane ponad dobową normę muszą zostać rozliczone (oddane) pracownikom do końca okresu rozliczeniowego. To kiedy dokładnie „nadpracowane” godziny mogą zostać zrekompensowane uzależnione będzie od wielkości naszych zamówień w najbliższych miesiącach. Jeżeli inne firmy w naszej okolicy rozliczają godziny wypracowane ponad dobowy wymiar pracy w tym samym miesiącu, w którym te godziny się pojawiły, to oznacza, iż tacy Pracodawcy korzystają z 1-miesięcznego okresu rozliczeniowego (co bardzo zmienia postać rzeczy i nie da się porównać naszego podejścia z takimi firmami). e) Zgodnie z przepisami prawa polskiego Pracodawca jest zobowiązany do przekazania pracownikom rozkład czasu pracy na tydzień przed rozpoczęciem pracy w okresie, na który rozkład ten został sporządzony i to wymaganie jest w naszej firmie respektowane. f) Zgodnie z naszym wewnętrznym Regulaminem Pracy Pracodawca ma prawo do wprowadzenia zmian w rozkładzie czasu pracy w trakcie trwania okresu, na który rozkład czasu pracy został sporządzony. Zmiany te są możliwe we wszystkich sytuacjach wymagających ich dokonania, które nie były możliwe do przewidzenia na etapie tworzenia oryginalnego rozkładu czasu pracy, a przekazanie informacji o tejże zmianie musi być dokonane najpóźniej w dniu poprzedzającym rozpoczęcie dnia pracy, którego zmiana dotyczy. I tą zasadę również przestrzegamy. g) Wykonywanie pracy w godzinach nadliczbowych jest jednym z obowiązków pracownika. W przypadku odmowy wykonania polecenia służbowego Pracodawca prosi o wskazanie konkretnych przyczyn tejże odmowy, gdyż po pierwsze mieści się to w zakresie jego uprawnień, a po drugie musi dokonać rzetelnej oceny okoliczności, które uniemożliwiły pracownikowi wykonanie pracy nadgodzin w danym dniu. Podanie zbyt ogólnego powodu odmowy pracy w nadgodzinach uniemożliwia sprawiedliwą ocenę zaistniałej sytuacji. Jeśli nasi pracownicy mają jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące panujących w firmie zasad to serdecznie zapraszamy do kontaktu z przełożonymi lub bezpośrednio z działem Personalnym. Zawsze chętnie pomagamy.

Potencjalny

Dlaczego opinie są sortowane od najpopularniejszych przez co wyświetlane są stare i nieaktualne zamiast od najnowszych i przez to aktualnych?

Susy

Od października mają niby płacić za nadgodziny..oczywiście niby nie przymusowe ale jeśli nie zostaniesz od poniedziałku do piątku to wrócimy do przymusowych godzin tak czy inaczej..Co to za sens..Chcą nas sprawdzić czy będziemy zostawali plus sobota(usunięte przez administratora)Wymagaja ale z siebie nic nie dają zamiast by starać się jako tako mieć dobrą opinię..Może do końca grudnia damy radę.(usunięte przez administratora)

Japson

Witam wszystkich co tu się dzieje w tej firmie kubu z 3 byłej 3 linii zostawił tylko swoich ludzi patologie a zapomniałem wspomnieć o braciach syjamskich co tylko (usunięte przez administratora) mu liza cibor i jego brat he nic nie robią a dalej pracują to jest ciekawe może ktoś powinien się zainteresować tym.cibor wchodzi w (usunięte przez administratora) mu bez mydła czeka przed kiblem żeby (usunięte przez administratora) mu podetrzeć a jego brat chwali się że Nowickiego zna i jest nie do ruszenia .ciekawe jak naprawdę jest bo jak narazie z tego co winika to jest taka prawda że musisz mieć plecy żeby tam pracować .zwolnili tych ludzi co nie powinni a teraz dzwonicie do nich żeby wròcili nikt nie powinien tam wracać ludzie obudźcie się traktowali was jak murzynów stołowe zamykali na klucz dobrze że kibla nie zamknęli za jakiś tam błąd musieliście się tłumaczyć jak was zwalniali to prowadzili jak skazańców a wy chcecie tam wracać nie ma takiej opcji ta firma dla mnie już nie istnieje.wupierdzielac z Polski banda idiotów w Niemczech nikogo nie zwolnili a w Polsce gdzie my jako recaro polska najwięcej robiliśmy to tak nas na koniec potraktowali ludzie nie wracajcie tam niech zejdą z bura na produkcję i

Cyklop

Jestem bardzo zadowolony z tej firmy praca jest po to żeby pracować pani mistrzyni bardzo dobra zna się na rzeczy polecam z całego serca .będę do emerytury tam pracował.poz

Jekajo
@Cyklop

"Pani mistrzyni zna się na rzeczy" to zabrzmiało nieco dwuznacznie, druga sprawa prace się wykonuje, a pracuje się m.in. w zakładzie pracy. Ludzie pracują żeby zarabiać pieniądze nie dla samej satysfakcji, że mają pracę. Deszcz nie jest po to żeby deszczyć. A firma faktycznie the best bo jako pierwsza na lokalnym rynku zrobiła czystki tłumacząc się kryzysem spowodowanym pandemią.

M
@Cyklop

Gratuluję dobrej pracy i mistrzyni szkoda tylko że z produkcji nikt tak nie myśli.

@Cyklop

Ile tobie zapłacili by polecać???

Mony

Dziś liderka szwalni jako tako miała gust..czekamy na nowe trendy jesień 2020..miejmy nadzieję bez stringów....

Mony

Czy wszyscy zauważyli liderkę szwalni jak się ubiera???jakby była na wczasach..ta super kiecka w paski przezroczyste i te jej stringi...masakra..Na pewnych stanowiskach trzeba się jako tako prezentować. Razem z PKS tworzą zgrany zespół

Irek

Bardzo dobra firma dla tych których firma potrzebuje. Polecam. Bezwzględna dla tych których już nie potrzebuje.

Kaśka

W sieci widziałam ofertę pracy na stanowisko Księgowego.Czy warto aplikować?Poprzedni księgowy został zwolniony czy sam odszedł?Będę wdzięczna za szczere informacje.

@Kaśka

Pani Katarzyno dziękujemy za Pani zainteresowanie naszą rekrutacją. W odpowiedzi na Pani pytania informujemy, iż poszukujemy nowego pracownika do zespołu Księgowości ze względu na fakt, iż dział ten z powodzeniem się rozrasta, ze względu na przejmowanie zadań w obrębie projektów międzynarodowych. Zapraszamy do przesłania aplikacji na adres: rekrutacja@recaro-as.com lub kontakt telefoniczny z działem rekrutacji pod numerem +48684558419. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

@Kaśka

Zakład produkcyjny gdzie cały czas redukuje się ilość pracowników produkcyjnych a księgowość się rozwija? Chyba brakuje osób do księgowania strat po angielsku prosto do zarządu w Niemczech co?

@RECARO Aircraft Seating Polska

Witam dział personalny, podobno w wypowiedzeniach umów były jakieś niedociągnięcia, źle sprecyzowane kwestie odnośnie rozwiązania umow, że za porozumieniem stron a nie z winy pracodawcy, czekam na sprostowanie,ewentualnie PIP

Oooo

Również czekam na tą wspaniałą wypowiedź od tej "firmy"

RECARO Aircraft Seating Polska

Szanowna Pani/Szanowny Panie, rozwiązując umowy o pracę z pracownikami spółka RECARO Aircraft Seating sp. z o.o. dochowuje wszelkich obowiązujących w tym zakresie wymogów prawnych. Rozwiązywanie stosunków pracy w ostatnim czasie odbywało się na następujących zasadach: a) na mocy porozumienia stron b) za wypowiedzeniem Przyczyny do rozwiązania umów o pracę były dwojakie: 1) przyczyny niedotyczące pracownika (tzw. przyczyny ekonomiczne) 2) przyczyny leżące po stronie pracownika W pierwszym opisanym powyżej przypadku każdemu pracownikowi wypłacana była odprawa (zgodnie z obowiązującą w tym zakresie ustawą), zaś na prośbę pracownika wystawiane było zaświadczenie wskazujące na to, że rozwiązanie umowy nastąpiło właśnie z powodu przyczyn niedotyczących pracownika (z powołaniem odnośnej ustawy) lub informacja ta była zamieszczana w świadectwie pracy pracownika. W opcji numer dwa pracownik nie miał prawa do odprawy, zaś podstawą rozwiązania stosunku pracy były przepisy kodeksu pracy. Jeśli ma Pani/Pan jakiekolwiek dalsze wątpliwości prosimy o ich przedstawienie w taki sposób, by Pracodawca mógł odnieść się konkretnie do nich.

Stefan
@RECARO Aircraft Seating Polska

Z pewnością dokumenty są w jak najlepszym porządku. Ale wyciąganie oszolomionego rozwojem wypadków pracownika z miejsca pracy który za 5 minut ma się znaleźć za bramą i podstawienie do podpisu "porozumienia stron" zamiast wypowiedzenia z winy pracodawcy i liczenie że się nie zorientuje co podpisuje to już zwykłe świństwo. Być może to lepiej wygląda w statystykach zakładu a może nie wolno było zwalniać pracowników skoro korzysta się z tarczy antykryzysowej, tego nie wiem, ale pracownik powinien wiedzieć że tym samym straci prawo do zasiłku dla bezrobotnych na 3 miesiące i 3x1400 PLN czyli dodatek solidarnosciowy od państwa dla tych co utracili pracę z powodu covid19. Porozumienie stron gdzie jedna ze stron ma minutę na zastanowienie co podpisuje w sprawie być albo nie być dla siebie i swojej rodziny.

Zostaw merytoryczną opinię o Recaro - Świebodzin

• Jak się pracuje w Recaro?

Zobacz opinie na temat firmy Recaro tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 72.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Recaro?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 65, z czego 8 to opinie pozytywne, 32 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Recaro