WSK PZL Świdnik

Świdnik

Opinie o WSK PZL Świdnik

jach

Demokracja po Świdnicku.Dzisiaj odbyły się wydziałowe wybory na społecznego inspektora pracy.Spędzono cały wydział do jadalni kilkadziesiąt osób, powołano komisję wyborczą zgłoszono kandydatów i głosowanie Przewodniczący jednoosobowo odrzuca kandydatów niezwiązkowych. Głosować mogą wszyscy ale tylko na wąską grupkę związkowców, chyba według ich własnego nowego regulaminu. Tylko po co ta szopka z całą resztą.Może tak samo wybierać do sejmu.

ww

pracownicy fizyczni zaczęli dowiadywać się o machlojkach biurowca to biurowiec wysłał do pracowników nowo mianowanego dyrektora firmy który przebiera się w ciuchy pracownicze i podsłuchuje rozmowy pracowników. w normalnym zakładzie taki dyrektor powinien się jawnie przedstawić całej załodze tutaj jednak przeszło to po cichu

Władek

Aby nie trafić na frajernie ???? wszędzie indziej jest SUPER FAJNIE polecam Wladek.

nick
@Władek 26.09.2017 13:42

A cio to frajernia???

Ktostam
@Władek 26.09.2017 13:42

Frajernia? Ha... Chłopaki tam zap... i to pewnie głównie od nich zależy Wasza premia, a Wy się z nich naśmiewacie. Tzw. "Frajernia" ma zdecydowanie za małe pieniadze za swoją pracę. Powinni zarabiać przynajmniej dwa razy więcej. A skoro chłopie masz do nich taki szacunek to pewnie nie masz pojęcia, kompetencji i umiejętności takich jak oni, i gdyby Cię tam wysłali płakałbyś jak małe dziecko...

Pracus

Impel wygrywa wszystkie przetargi ostatnio moze przez znajomosci prezesow obydwu firm...

Lk

Jezeli chodzi o Pzl i prace biurowcu to jest mydlenie oczu. Firma dziala teoretycznie uczciwie ale ww praktyce wiekszosc przetargow z poddostawcami jest ustawiona. Terminy rozstrzygniec sa przesuwane tylko po to zeby dac komus ewentulanie cos poprawic w papierach. np. Wynajm jednego wozka widlowego na jeden dzien to koszt 2500zl dla pzl.. cena kila razy wyzsza od rynkowej. Nie polecam kontrahentom tej firmy. Jest wiele innych uczciwych firm.

ktostam

Jest możliwość (chyba) zatrudnienia przez sam zaklad, jeśli ktoś potrafi tyle wytrzymac na pracy w agencji. Czy i kiedy zaklad da komus umowy, tego nikt nie wie. Nie wiem na jakiej podstawie przyznawane są premie, stali pracownicy mają kilka, agencyjni tylko miesieczną, jeśli jest wypłacana. Nie ma dodatkowych benefitów.

ktostam

P.S. To jeśli chodzi o prace fizyczna w hali. W biurze nie wiem jakie maja zasady, ale rewelacji tez nie ma.

ktostam

To teraz ja Wam opowiem jak naprawdę jest w tej otóż firmie "lotniczej" (odnośnie pracy oczywiście) Owszem, praca jest (za psie pieniądze, a jeszcze jak na pracę w lotnictwie, to jak ... hmmm... ciężko określić. My śmiejemy się z chińczyków, że gdzieś tam zasuwają za 6dolarów na dzień, nas porównać do nich to tak jakbyśmy dostali 2dolary) Rekrutują trzy agencje, przychodzisz na rozmowę (śmiesznie skromną z resztą), mówią iż rok - półtora trzeba na agencji, a potem umowa z zakładem (a tak nie jest - ludzie tam pracują po kilka lat na agencji, przechodzą tylko z jednej do drugiej i trzeciej), tylko co miesiąc obiecują i obiecują. A jeśli wtedy pomyślisz, że w końcu masz stabilną przyszłościową pracę - JESTEŚ W BŁĘDZIE W agencji umowa przez cały czas umowa podpisywana co miesiąc (nigdy nie wiesz czy w następnym miesiącu będziesz zatrudniony. Znam przypadki kiedy obiegówkę do rozliczenia dostali ostatniego dnia miesiąca, co jest jednoznaczne z wypowiedzeniem) Urlop - ponieważ na agencji umowa jest miesięczna, nie ma możliwości odkładania urlopu, co miesiąc jest rozliczany - jeśli go nie wykorzystasz, zostanie za dwa dni (bo tyle jest) zapłacone. A kiedy wszyscy idą na wakacje, Ty robisz (czasem bez możliwości wzięcia urlopu). Możesz oczywiście iść na urlop bezpłatny (jeśli kierownictwo wyrazi zgodę). Płaca - 2200 na agencji, jeśli wykorzystasz urlop to na rękę niecałe 1600. Jeśli załapiesz nadgodziny (jeśli), to zarobisz odrobinkę więcej. Fakt - jest premia miesięczna, nieduża, ale zawsze coś (choć nie zawsze jest). Tak naprawdę, żeby dostać tam na rękę 2000 trzeba troszkę szczęścia i i się wysilić. Tak naprawdę jeździsz tam do pracy, robisz, jeździsz, robisz, a nie stać Cię na nic,a w dodatku z końcem miesiąca może okazać się, że nie będziesz pracował w następnym. Stali pracownicy mają również inne premie jak roczna, świąteczna czy inne, agencyjny tego nie ma, nawet jeśli zapi... dwa razy więcej niż stały pracownik z kilkutysięczną stawką. Acha... Coś bardzo ważnego! Jeśli zależy Ci na umowie, "stabilnej" i długotrwałej pracy, nie powinieneś chorować, ponieważ zwolnienie lekarskie nie jest mile widziane. Ludzie w naszym kraju, czy to młodzi czy starsi - wszyscy chcą stabilnej pracy, za którą odpowiednio zostaną wynagrodzeni. Jeśli uważacie, że w firmie lotniczej gdzie płaca 1600 na rękę jest odpowiednią płacą, nie potrzebny jest Wam urlop czy wakacje, czy miesięczne umowy jest dla Was ok, to się piszcie. Zakłady lotnicze w Świdniku są jedynymi zakładami w okolicy, jak nie w całym kraju, gdzie pracownik agencyjny nie dostaje tam stałej umowy z zakładem przez nawet lata (w większości innych firm jest zatrudniany po 3-6mies). Marna przyszłość i wizerunek. Pozdrawiam.

Dominika

@Laminater - po czym wnioskujesz o braku kwalifikacji u osób przeprowadzających szkolenia w firmie WSK PZL Świdnik? Mógłbyś podać jakieś konkretne argumenty? Będzie to wskazówką dla innych osób korzystających z forum, którzy być może rozważają możliwość zatrudnienia.

Laminater

BARDZO SŁABE ZAROBKI JAK ZA PRACE W BARDZO SZKODLIWYCH WARUNKACH!!!!!jeśli chodzi o dział laminatów ,rzadko i długo oczekiwane umowy o prace dawane przez zakład ,szkolenie pracowników dno ze względu na niewykwalifikowanie osób je prowadzących.Jedyny plus spanie na nockach o ile się wyrabia z praca.

Marek

Praca w szkodliwych warunkach za 110% najniższej krajowej. Co do szkodliwych warunków - pyły, hałas, chemia, rozlewająca się alodyna i jej opary zmieszane z acetonem. Lakierowanie na hali b2 (nie jest lakiernią) wokół ludzie bez masek a jak są to liczą każdą sztukę tak samo rękawiczki. Nie polecam!!!

L77

laboratoria na kompozytach to porazka, bardzo szkodliwe chemikalia a wyposazenie archaiczne, nikogo nie interesuje zabezpieczenie sie przed tym syfem nawet szeregowych pracownikow, lab. na 390 to wstyd dla pzl

były robol z wueski

Śmiech na sali praca przez "Agencję" Złodzieje tyle moge powiedzieć. I nie dziwić się że jest duża rotacja, gdyż nikt nie chce za psie pieniądze robić. Umowe dostajesz np od 9 do 29 po jest dlugi weekend i za tyle dostajesz. Jeśli nie przepracujesz 30 dni to urlopu nie doliczają. Co do pracy na kasie w stokrotce

28latek

Ktoś może coś powiedzieć o dziale zakupów? Aplikuje na stanowisko Kupca, praca przez agencję przez pierwsze 6 msc-y, ktoś coś powie więcej?

ślusarz-nitowacz

Obecnie ludzie pracują tam nawet po 2 lata przez agencje z umowami co miesiąc np. ja. Zamówień jest obecnie dużo a umów nie chcą dawać. pensja przez agencje to 110% minimalnej krajowej czyli 2035zł brutto + premia wyrobieniowa miesięczna 270zł brutto(o ile jest) + ekwiwalent za urlop wypoczynkowy (200-300 zł za 2 dni różnie) + ewentualnie nadgodziny.

la

popieram pytanie, tylko że mnie u was konkretnie interesuje takie stanowisko pracy jak Lider ds. Optymalizacji Produkcji

Mati

Czy ktoś może mi powiedzieć przez jakie agencje pracy zatrudniają????

Maik

Jestem zaszokowany tym co robi nasz DYREKCJA zwalnia się pracowników doświadczonych z umowami na stałe panowie chyba zapomnieli kto tak naprawdę jest FILAREM tej firmy tak się już boicie o swoje stołki że poświęcacie załogę która pracuję świątek piątek TCHÓRZE

Ja

pracowałem tam na lakierni fajna praca mogłem sie pochwalić że pracuje przy śmigłowcach,ale rzeczywistość okazała się brutalna nie stać mnie na prace za takie pieniądze i przez agencje brakowało mi pieniędzy na dojazdy to było 1,5roku temu i jeszcze jak by się poprawiło to z miłą chęcią bym wrócił

ja
@Ja 17.06.2016 08:14

Potwierdzam, na lakierni atmosfera świetna. Też chętnie bym tam wrócił. Jeśli chodzi i kasę to śmiesznie niska jak za taką odpowiedzialność.

Kuba123

A jak wygląda sprawa praktyk albo staży. Czy jest prowadzona rekrutacja, jeżeli tak to czy ktoś się orientuje jak wyglądają tam praktyki/staże ?

MAJSTER69

Powiem tak.Oni udaja ze mi placa a ja udaje ze pracuje,no ale ogolnie duzo chemi i syfu,rakotworcze nowotworowe i kij wie co jeszcze.

adam47

brak pracy na 2 zmianie na siłę wprowadzonej kierownictwo i mistrzowie niekompetentni, na niczym się nie znają. Jaka to jest jedność ze wszystkimi koncernami Finnmecanica skoro zarobki są poniżej średniej krajowej, tylko mistrzowie za ganianie i op... ludzi biorą kasę a pójść do takiego to na niczym się nie zna. W tym zakładzie przynajmniej hala nr 1 jest do zaorania jeśli dalej na stołkach kierowniczych będą dalej małolaty którzy nic nie mieli na studiach wspólnego z lotnictwem.

Rasputin

Na zakładzie zaczynałem ze stawką 1100 brutto. Byłem fizycznym. Potem piąłem się w górę (nie po trupach i bez znajomości). Skończyłem studia. Swoje dostałem w kość. System ciągły nie jest mi obcy. Praca na 3 zmianie itd. Byłem pracowity. Po ośmiu latach mam 4060 brutto. Życzę tego samego innym w tych ciężkich czasach, zwłaszcza jak się żyje na biednej Lubelszczyźnie. Ja nie żałuje tych 8 lat.

Majster

Wsk Pzl Świdnik zatrudnia ludzi przez agencję,zwolnień nie ma z byle powodu ,pracownicy odchodzą z programu dobrowolnych odejść i ci co ewidentnie podpadali i tyle w temacie,stawka około 1900brutto za.......praktycznie zero odpowiedzialnośći za to co się robi!!!!!więc ciągle nie narzekajcie to na zarobki albo atmosferę w pracy,skoro byłoby tak tragicznie to ludzie by sie nie zatrudniali w tym zakładzie ,chcecie idżcie pracować do stokrotki na mięsny tylko tam się otyracie!!!!!i tyle w temacie

siemka

chcecie zobaczyc prawdziwy bajzel w produkcji w biurze? zapraszam do air bus military w pzl okęcie i pokrewnych firmach na tym terenie.nic dziwnego ze firmy polskie przetargi przegrały.

fish

a nie wiecie czy rekrutują teraz? i jak ogólnie odbywa się rozmowa, słyszałam jakiś testach z angielskiego? czego mniej więcej się można spodziewać?

rehol

to na początek jako nowy pracownik ile można zarobić,pracuje w hangarze rayanair jako sheet metal i sie zastanawiam nad powrotem do pl i znalezieniu pracy

zielone berety

Zadne znajomosci. tylko idziesz na rekrutacje opowiadasz swoje zycie zawodowe, znasz suwmiarke,wiesz co i jak i tyle. Tylko najgorsze te agencje.z agencja nie zarobisz!!!!

zgadzam sie w 100% pracujue tam 10 lat wiele widzialem wiele slyszalem ....kto ma troche oleju w glowie spier....dal.......aaaa....zaczynalem od 1070 brutto ...teraz moge miec nawet 6000.....nie polecam ....ludzie wola kostke ukladac niz pracowac w koncernie miedzynarodowym...;)

6-ścio letni pracownik

Na hali atmosfera wśród pracowników ok, dużo młodych ludzi głównie przez agencje które robią w ch... tych biednych ludzi za najniższą krajową. Zaj....ste zamieszanie i nie wiadomo o co chodzi, plan musi być zrobiony po trupach. Pracownicy też walą w bolca bo nikt trzeźwo myślący nie będzie robił za ochłapy-generalnie prawda jest taka że się nie orobisz ale i nie zarobisz. Pracownicy WSKi staweczki od 2000 do 2600 na rękę a nawet i 3000 za 8 godzin pracy. Premia miesięczna jest jak związki krzyczą przed wypłatą ale częściej jej nie ma niż jest, dodatkowo premia 125 brutto za obecności. Pracownicy umysłowi jadą na tym samym wozie. Technolodzy odpowiedzialni są za wszystko i czasami zajmują się ustawianiem śmietników lub obklejaniem naklejkami pasów na podłodze. Generalnie jak coś się na dole zesra to wykonywany jest telefon ratunkowy z op....lem do technologa. Podwyżki indywidualne dostają tylko koledzy kierowników jak za dużo kłapiesz to zapomnij o kasie bo prędzej ją dostanie jakiś bezmózgowy krzykacz koleżka kierownika. Generalnie jak ktoś jest w miarę młody i ma gdzie iść to się nie zastanawia i rezygnuje z pracy. Ale są też osoby które mają stawki wyj.....ne w pomidory po 5000 brutto (i to nie kierownicy) oni kochają ten zakład:) 70% procent załogi poszłaby jak by tylko miała szanse reszta to pracownicy z odpowiednimi stawkami i emeryci. Jeśli chcesz sobie odpocząć to polecam zakład ale nie przez agencję bo nic nie zarobisz, umysłowych zatrudnia zakład za 2600 brutto na wejście (starzy umysłowi mają około 3600 brutto). Ja osobiście nie mam tragedii zarobkowej, ale bez problemu zeruje konto od wypłaty do wypłaty (tylko życie), o awansie też mogę zapomnieć, nie rozwijam się już i niczego nowego się nie uczę, przychodzę codziennie do pracy i pracuję jak małpa za banany, nie zanosi się dla mnie na nic dobrego w tej firmie więc moje dni są już tu policzone. Wiem że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ale łatwo się tu zasiedzieć a później to już trudno odejść a życie zap...la. Roboty się nauczysz ale odpowiednie stanowiska zarezerwowane są dla rodziny więc zapomnij o awansie (z podwyżką). PS. Jest takie WSK-owe powiedzenie że: "Na WSC'e pracują albo pasjonaci lotnictwa albo nieudacznicy" Pozdrawiam i życzę zadowolenia z pracy i godnych zarobków.

andrzej

Chwile zastanawiałem jak opisać ten zakład.. ale do głowy przychodzą mi same wulgarne słowa. Pozdrawiam wszystkich agencyjnych pamiętajcie,że pieniądze to nie wszystko. To prężna międzynarodowa firma awans gwarantowany i rozwój pewny.15 lat na jednym stanowisku wiem co mówię.

Endriu
@andrzej 15.10.2014 22:11

Zgodzę się z przedmówcą.Kierownictwo nie ma zielonego pojęcia o produkcji.Sam pracowałem na hali 2ce.Brak wierteł wydzieranie narzędzi kolegom z rąk.Kierowników nie interesuje jak masz to zrobić,masz zrobić i koniec.Sam wielokrotnie biegałem po hali w poszukiwaniu praski i nitów po wydziałach co było śmieszne naprawdę śmieszne.Pozdrawiam

były długoletni pracownik

po dziesięciu latach na montażu zwolniłem się sam.Katorga psychiczna!!Nie polecam nikomu.Mówię poważnie,codzienne zastraszanie pracowników,brak podstawowych narzędzi(wiertła są wydzielane na gniazda) lub materiałów,wszyscy maja to w d..pie tylko robota ma być zrobiona na czas,który technologicznie jest nierealny!!!!Tacy tępi ludzie tam pracują,że sami doprowadzają podpisanymi kontraktami do strat.Szkoda gadać

Jeden wielki bałagan. Nawet zachorować nie można bo przy podpisywaniu umów biorą pod uwagę zwolnienia. Stawka przez agencję tez nie za duża jak na taki zakład i odpowiedzialność do końca życia

albin

umowa na czas określony coś cie się stanie np coś złamiesz wylatujesz, brak podwyżek dla pracowników agencyjnych no i zadurzo krawaciarzy co wogle nie znają się na produkcji czasami miałem wrażenie ze niektórzy są psychiczni na przykład taki Włoch jak się rozkręcił bo nie przyszły części zaczynał ręką napierdala.. w kadłub ale czasami było ciekawie a praca jak praca prosta czasem czasem ciężka i często wku.. ale to zależny na jakim dziale

swojak__-

tyle sie naczytalem i naogladalem ze mam chec tam pracowac z spotow widze ze tam jest bardzo ladnie czysciutko i wszystko na swoich miejscach ale jezeli o zarobki to nie mam pojecia jakie sa np mam duze doswiadczenie jezeli chodzi o ta produkcje co tam robia oraz o wielkogabarytowe detale nie sprawiaja mi problemow tylko co z pieniazkami bo na zachodzie pracujac w tym zawodzie z nominalu wyciagam ponad 10000miesieczniei niech nie mowia ze jak sie nie podoba to jechac na zachod bo sie kiedys przelicza z tego co wiem wiele osob odeszlo od raka i tam pracuje na zachodzie pracownik jest w cenie i zapotrzebowanie duze wiec szukajcie bior posrednictwa pracy na necie i wyjezdzajcie skoro tam tak cienko placa ludzi potrzeba na zachodzie oczywiscie jezeli sa fachowcami w tym co robia pozdrawiam i zycze powodzenia

gaal

czy ktoś wie czy pzl swidnik wymaga jakiegos oswiadczenia o nie karalnosci?

Piotr

Z tego co wiem zarobki niższe niż najniższa w biedronce teraz 1850 zł brutto+niewielka premia. A kierownik nie wiem. Kwestia negocjacji ale tutaj zarobić nie dadzą.

pegaz

Chciałbym zapytać o dział lakierni, czy jest porządek, czy jest poukładane, jak załoga i kierownictwo, szukają pracowników produkcyjnych i kierowniczych, a co z dotychczasową załogą? jakie są zarobki na stanowisku lakiernik i kierownik lakierni

Krzycho

Jeden wielki bałagan na produkcji, częsty brak materiałów co nie mieści mi się w głowie, że to może mieć miejsce w "wielkiej" AgustaWestland, niejasno sprecyzowane plany dyrekcji uniemożliwiają otrzymanie premii(usunięte przez administratora)

obecny pracownik wsk
@Krzycho 08.03.2014 08:26

Śmieszne zarobki i śmieszne podwyżki. Brak możliwości zarobienia normalnych pieniędzy. Są przypadki, że ludzie wolą iść do stokrotki na dział mięsny.

Marek
@Krzycho 08.03.2014 08:26

Warunki pracy i płacy wręcz śmieszne jak na firmę, która szczyci się tym, że ma certyfikat top employer... Duża rotacja pracowników powoduje, że nigdy ta firma nie będzie miała profesjonalistów. Kadra zarządzająca niewykwalifikowana w wielu przypadkach może poszczycić się tylko znajomością języka angielskiego wręcz sama wprowadza chaos, ponieważ nie ma pojęcia o planowaniu produkcji.

Zostaw opinię o WSK PZL Świdnik - Świdnik

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie WSK PZL Świdnik