PZL Mielec - A Sikorsky Aircraft Company

Mielec

Opinie o PZL Mielec - A Sikorsky Aircraft Company

Gienek

W tym roku mają wprowadzić 9cio godzinny system pracy i co drugi piątek wolny...

anonymous
@Gienek 17.01.2018 11:04

Nie tak szypko są jeszcze związki

bez znaczenia

Sama firma jako taka jest w miarę ok. Wypłacalna , niezły socjal , dopłaty do wycieczek , bony , karnety na basen , prywatna opieka medyczna i kilka innych kwiatków rosnących na wielkiej stercie obornika przykrytego pięknym zielonym trawniczkiem. Są tu różne wydziały i fakt - w niektórych ludzie mają jak pączki w maśle ( głównie ci na górze ) . W biurach jako tako - nie narobisz się i też kokosów nie zarobisz chyba że masz tam kogoś z rodziny wyżej postawionego. Na produkcji niby nie jest źle ale czasami dramat to mało powiedziane. Sama praca jak najbardziej w porządku ale atmosfera tak wredna że 70 % ludzi sama się zwalnia po pierwszym roku . Tutaj trzeba mieć po prostu wszystko głęboko bo inaczej psychicznie można się wykończyć . Jeśli jesteś młodym ambitnym człowiekiem który chciały tutaj coś poprawić , usprawnić itp to gwarantuje ci, że nawet z najlepszymi chęciami i oceanem cierpliwości skapitulujesz najdalej po 2- 3 latach i zwyczajnie dasz sobie spokój. Zaczniesz pracować jak reszta mając wszystko gdzieś albo zwolnisz się i poszukasz innej pracy. Przełożeni to kompletna porażka . Mistrzowie zastraszeni przez kierownika a na dodatek większość z nich nie ma pojęcia o pracy którą nadzorują. Dawniej mistrz to był człowiek z dużym doświadczeniem który pomógł , pokazał jak coś zrobić, a czasem sam założył fartuch i coś zrobił . Dzisiaj mistrz to tylko administrator czasu pracy i poganiacz ,który w niczym ci nie pomoże i szkoda ich o cokolwiek pytać. Może jeden na 10 ma jakąś wiedzę praktyczną . Reszta to młode ludziki zastraszone i nie potrafiące nic innego jak tylko gadać o wyrobieniach . Kierownik - następny debeściak . Przychodzi do niego mistrz mówiąc " mamy problem na produkcji" i co usłyszy od kierownika ? Otóż usłyszy ,że od problemów to jesteście wy ,a jego interesują same sukcesy. Kontrola jakości - koleś piekarz cukiernik z zawodu dodatkowo brat jakiegoś tam kierownika zostaje kontrolerem w zakładzie lotniczym nie odróżniając nita od śruby . Większość z nich nie ma chyba 30-tki i nigdy nie pracowali na montażu, żeby jakiekolwiek doświadczenie złapać. Nieraz się zastanawiałem jakim cudem to wszystko funkcjonuje i jeszcze nie upadło. Pewnie głównym powodem jest to że pracownicy zarabiają tak mało , że firma jest w stanie się utrzymać nawet gdy na jednego fizycznego przypada 3 osoby w biurze. Jak jest jakiś problem na produkcji to zbiera się kilkunastu kierowników , technologów , konstruktorów , dyrektorów i bóg wie kto jeszcze . Chodzą , siedzą , debatują , przerzucają się winą odbijając piłeczkę od jednego wydziału do drugiego, a żaden nie pomyśli jak problem rozwiązać no bo po co ? Łatwiej powiedzieć że u nas jest dobrze , a źle jest u kogoś innego. Może by coś wymyślili gdyby byli kompetentni i chętni do współpracy . Książkę by tu można napisać tylko czy to ma sens ? Podsumowując - zatrudniasz się na własne ryzyko. Może trafisz dobrze a może będziesz przeklinał dzień w którym złożyłeś CV . Firma z historią , dużymi możliwościami i szansami na rozwój ale niestety przez nepotyzm i obsadzanie stanowisk osobami niekompetentnymi ( rodzinka znajomi) powoli stacza sie ku przepaści choć na górze wciąż gra orkiestra jak na tytaniku. Gdyby tą firmę wziął jakiś prywaciarz to nigdy w życiu nie pozwolił by na taką niegospodarność i głupotę jaka tam panuje. Może ktoś się kiedyś temu przyjrzy z bliska i zmieni coś na lepsze czego sobie , pracownikom jak i wszystkim chętnym by tam pracować życzę z okazji nadchodzących świąt.

Mistrz produkcji
@bez znaczenia 14.12.2017 11:54

Ale żeś się opisoł

fff
@Mistrz produkcji 20.12.2017 20:27

to nie atmosfera ta firma przymuje tylko na rok za najnizsza krajowa a jak przesiedzisz dluzej to masz panie przej...e!!!

Robert

Słyszałem sporo dobrego o firmie. Może ktoś podpowie kilka informacji o samej rekrutacji?

hlfvha

Skonczylem studia zatrudnilem sie w tej firmie, caly czas bylo cos nie tak na koniec dostawalem ljalki na pare tysiecy wyladowalem w szpitalu na sorze i koniec przygody z ta firma. Z innej pracy mnie zwolnili gdyz powiedzieli ze sie nie nadaje do pracy i mam slabe zdrowie. Szukasz pracy to na pewno nie pzl mielec bardzo duzy mobbing i duze problemy nawet w miescie problem z naprawa auta, mechanicy kradna i ludzi!!!

Wiszooook

marne pieniądze nawet po studiach. Marne podwyżki. Pracownicy powinni się bać mistrzów ale tak naprawdę maja ich w (usunięte przez administratora). Mistrzowie są osrani jak widza kierownika. Kierownicy robią kupę jak przychodzą dyrektorzy. Można się wybić w tej firmie ale musisz być konfidentem i lizać (usunięte przez administratora) albo mieć znajomosci. Ogólnie nie polecam ze względu na atmosferę zarobki presję. Dymają pracowników jak chcą. A w sumę nie chce nie się już pisać o tej firmie jest poprostu (usunięte przez administratora)

nick

Nie polecam dziadostwo straszne na produkcji

,,,

moge

nick

porządna firma, polecam, pracowałem tam

Aneta

Czy PZL Mielec - A Sikorsky Aircraft Company przyjmuje w tym momencie nowych pracowników? W sieci nie znalazłam aktualnych ofert pracy - być może firma prowadzi rekrutacje wewnętrzne? Na jakie stanowiska są najczęściej poszukiwani nowi kandydaci? Takie informacje będą cenne i pomocne dla osób, które są w trakcie poszukiwania pracy.

Aneta

@tyran czyli nadgodziny w firmie zdarzają się bardzo często? Pracowników na jakich stanowiskach one dotyczą? @obserwator piszesz, że dużo zależy od działu, w którym się pracuje. Chętnie dowiemy się czegoś więcej o pracy poszczególnych działów w firmie.

tyran

Witam, jak ktoś pisze ze PZL Mielec jest najlepszą firmą, to wprowadza wszystkich w błąd, to znaczy zarabiamy w granicach 1800-2100 na rękę, ale to nieliczni, no chyba, że masz godziny nadliczbowe, do których cię zmuszają, są tacy, co mają już ponad 250 godzin nadliczbowych, a dopiero polowa roku to raczej ukłony do PIP, i nie interesuje ich czy masz, czym się dostać na 03,00 lub po tej godzinie do domu. Robią z ludzi niewolników. Tak to wygląda. A takie głupoty to piszą ludzie, którzy wchodzą bez wazeliny podwładnym.

Wyzysk
@tyran 20.06.2017 21:48

To widać że wszędzie jest podobnie, NA strefie w Jasionce oferują niemieccy biznesmeni 3000 brutto na początek, Śmiech na sali,, haha ha, niecałe 2200 na rękę, jak kupić za to mieszkanie w Rzeszowie i mieć rodzinę. Ten zachodni kapitał przyszedł tu tylko po to aby się wzbogacić i nas wyzyskać. Polskie firmy których mało też płacą 2 tys na rękę i ponad dwa. Inna sprawa że za to nic nie można kupić, nieruchomość itp itd.

obserwator

Firma w której jest przerost pracowników umysłowych w stosunku do produkcyjnych . M-28 samolot nie -sprzedawalny bo wszystkie koszty ciążą na nim. Stosunek umysłowi - produkcyjni na 1600 osób zatrudnionych 2/3 to umysłowi 1/3 pracownicy produkcyjni . Nie wiadomo czy ktoś jeszcze nad tym wszystkim panuje????? Zarobki zależy jaki wydział , umiejętności , znajomości . Atmosfera w dużej mierz zależy od przełożonych , tak jak w każdej firmie .

Aneta

@kkkco sprawia, że tak właśnie oceniasz pracę w firmie? Chętnie dowiemy się więcej na temat Twoich doświadczeń. Jakie warunki zatrudnienia zapewnia PZL Mielec?

kkk

Nie polecam pracy w tej firmie. Na produkcji chamstwo i poniżanie pracowników przez przełożonych. NIE POLECAM

mowa

ja konkretnie akurat szuka zatrudnienie w takich działach konstrukcyjnych , kwestia tylko jakie dokładnie mają wymagania

michał

Jeżeli ktoś pracował w burdelu jak ja (firma w woj. lubelskim)w którym aż roiło się od chamstwa buractwa i innej patologii to naprawdę doceni atmosferę i organizację pracy w PZL Mielec. Współpracownicy są bardzo pomocni i uprzejmi. To samo przełożeni. Jeżeli ktoś, mimo wszystko wyłamuje się z tych ram, to można delikwenta na kilka sposobów skutecznie wyprostować, nawet będąc szeregowym pracownikiem. Zarobki mogłyby być nieco wyższe, ale poziom średniej krajowej też jest niezłym wynikiem. Ogólnie jeżeli komuś zależy na spokojnej pracy w której może się rozwijać, natomiast przymknie lekko oko 10-tego każdego miesiąca to niech próbuje. Moim zdaniem warto. Chociażby żeby zdobyć umiejętności i wiedzę, aby w okresie późniejszym znaleźć pracodawcę dającego lepsze uposażenie.

Ala

@alek - na chwile obecna rzeczywiscie nic sprzedane nie jest ale faktem jest ze dotychczasowy wlasciciel ( koncern UTC) bedzie sie pozbywal Sikroskyego ( dla ktorego PZL wykonuje zlecenia). To czy strona firmy funkcjonuje i jakie informacje zamiescza nie jest zadnym wyznacznikiem jak sobie radzi. A co do zlecen to nie wiem na ile sie orientujesz ale - zlecen nie ma tak wiele. Nie ma co uprawiac propagandy sukcesu kiedy sytuacja dla zakladu jest po prostu trudna - patrz restrukturyzacja ( 1/4 pracownikow odzchodzi na Program Dobrowonlnych Odejsc) , zmiana wlasciciela, zamieszanie wokol przetargu etc.

Sprzedany :(

gość

Sama jesteś betonem i żyjesz, zajmij się swoją firmą

anna

Jak na warunki regionu jest nie najgorzej ale nie polecam - dlaczego ? Firma jest postsocjalistycznym tworem przejętym przez amerykanów z całym dobrodziejstwem inwentarza czyli nepotyzm do kwadratu ( sprzedawane na zewnątrz jako firma "rodzinna") co sprzyja gierkom i personalnym intrygom. Nie przesądza to sprawy bo jak wszędzie zależy gdzie się trafi ale takie rzeczy mocno rażą. Oprócz tego potężna odporonośc na zmiany i to ( o dziwo) po stronie amerykanów, utarte procesy i rozwiązania sa forsowane do znudzenia. Słowem socjonepoytyczny beton, ale jesli lubisz takie klimaty to PZL nie jest zły.

zarobki

jakie tam sa zarobki na poczatek?

gwaru

Czy warto tam składać podanie o pacę? Jaka tam panuje atmosfera? Jak z zapleczem socjalnym?

Przenoszą firmę do turcji są zwolnienia

masz niesamowitą wiedzę!

gość

warunki pracy są super, wynagrodzenie też, nie mogę tylko się przestawić jeśli chodzi o godziny pracy z 8 na 7 rano

siup

Dlaczego nie ma internetu?

bfxz

Niedawno przyjąłem się do firmy, zapowiada się bardzo interesująco :)

ciekawy

nikt się nie wypowiada o warunkach pracy w tej firmie?

Catia
@ciekawy 03.04.2014 03:06

Umowę o pracę dostaniesz od ręki na 3 miesiące potem na rok i na nieokreślony. Co do warunków pracy to zależy od biura bądź placówki. technolog po studiach może liczyć na kasę około 2 000 netto. konstruktor około 2500 netto ale w działach konstrukcyjnych zwłaszcza w dziale CATIA gdzie trwa spora rekrutacja stosowany jest mobbing itp. dlatego też rekrutują bo wielu konstruktorów ucieka (jestem jednym z nich). Generalnie firma bardzo dobra na start aby złapać doświadczenie. W większości działów jest spokojnie i stabilnie jednak kasa to jest problem bo inż. po studiach mechanicznych do 4 000 netto musiałby pracować tam z 15 lat.

@ciekawy 03.04.2014 03:06

To jest firma rodzinna .ukladow i znajomosci .Dyrektorzy i prezesi zatrudniaja swoje rodziny i przydupasow a kierownicy wchodza do [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] dyrektorom pracownik jest traktowany jak zlo konieczne. mistrzowie sa tak ustawieni zeby pracownik chodzil pod dyktando .A na produkcji kierownik Grzegorz C.to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i prostak .pracownik dla niego to bydlo. Ten kto tam sie przyjmie to przekona sie jakie tam istnieja warunki traktowania pracownika .zero. Etyki. A przerozne zdarzenia zamiata sie pod dywan .Reka reke myje . Przeciez kierownika nie da sie zwolnic choc sa zglaszane na niego skargi. A Dyrektor Maciej swojej zonie zalatwia stanowisko wyrzucajac innych pracownikow .nie dodajac ze zona dyrektora zmienia swoje stanowisko nawet kilka razy w roku

Zostaw opinię o PZL Mielec - A Sikorsky Aircraft Company - Mielec

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PZL Mielec - A Sikorsky Aircraft Company