Opinie o PHOENIX CONTACT Wielkopolska w Nowy Tomyśl

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Mały

Jak wygląda współpraca z kierownikiem Piotrem Ł?

Bolo
@Mały

Brak współpracy. Dobrze że już go nie ma! Nic nie wniósł do tej firmy

Ślusarz narzędziowy

Może ktoś powiedzieć jak wygląda praca ślusarz narzedziowego? Widziałem że szukają i zamierzam aplikować na te stanowisko. Warto? Jak atmosfera w pracy i jacy ludzie?

On
@Ślusarz narzędziowy

Zależy jaki dział. DC i IC = dwa różne światy, zupełnie inne klimaty. Robota przy formach wtryskowych

...
@On

A to niestety nie wiem na jaki dział konkretnie.. Widziałem że wystawione są 2 ogłoszenia na olx na te same stanowisko z różnicą że w jednym jest dopisek że na dział STANZEN...

@...

Najprawdopodobniej chodzi o Narzędziownie

stary-byk
@...

stanzen to prasy i wykrojniki, inny dział i spokojniejsza praca niż u tego C-E-N-Z-U-R-A z narzędziowni....

.....
@Ślusarz narzędziowy

Na DC szukają, a więc to drugie będzie do nich. Jak najbardziej warto składać papiery

Auschwitz

Jeśli ktoś tu szuka pracy to radzę odpuścić. Pomiatają człowiekiem, oczekują cudów dając w zamian najniższa krajowa. Jako stary pracownik muszę robić wszystko włącznie z "opieką ukraincow". Taka dobra firma upadła na psy. Kierownictwo śmieje się prosto w twarz i mają ludzi za ułomnych. sami wprowadzają zamęt nie myśląc przy tym w ogóle, są mało ogarnięci i w pracy i w życiu codziennym. Nie jesteśmy niewolnikami i nikt nas tak traktować nie powinien

@953@golyn.pl

Orientuje się ktoś kiedy będą kartki od 13-stki?

aaa
@@953@golyn.pl

Nie 13 , tylko nagrody rocznej ;) Dzisiaj już na niektórych obszarach rozdawali.

Mała
@@953@golyn.pl

Juz jest

Wstępny telefon i zapewnienie, że NA PEWNO będzie kolejny, po czym zero odzewu.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Leszno
Nowaaa

Czy będzie dziś pasek od wypłaty i 13 stki?

CzarnyPhenix

Siema Narzędziownia, co tam u was, bo jeszcze niedawno było słychać o układach i nepotyzmie, ale coś ucichło? Czyżby zamieciono pod dywan?

Jojo
@CzarnyPhenix

No w końcu ktoś poruszył mój ulubiony temat. Powiedzieć że są tam układy to tak jakby nic nie powiedzieć!

@Jojo

No to dawaj. Może ktoś w końcu się za to weźmie.

partyzant

tragedia

@partyzant

Ta firma to porażka

Lew

Firma okropna, bardzo nie polecam zostałam oddelegowana na inny warsztat na którym liderka nawet nie potrafi dobrze pokazać jak się składa dobrze sztuki, zostałam oddelegowana z powodu braku pracy na dziale ale w sobotę osoby pozostawione idą na nadgodziny, pracownika traktują jak śmiecia, jeśli ktoś chce się zatrudnić w tej firmie radzę znaleźć coś innego bo szkoda zdrowia psychicznego i czasu. Normy i czasy są takie że na większości warsztatów nie ma premii, urlopy nie są wstrzymane a jak chcę się urlop to nie można bo tylko jedna osoba może z całego warsztatu. Bardzo nie polecam.

@Lew

Hehe tak trzymaj ????????

Cicho
@Lew

Gdy liderka idzie do szefa to wszystkich obgadują i uważajcie bo oni coś ukrywają i się trzymają czyli „na spółki grają jaskółki “

Hit
@Lew

Ale zdajesz sobie sprawę że urlopy na jednym warsztacie nie są wstrzymane ale na innym już tak i są limity? Zawsze można wziąć UŻ jak się tak bardzo potrzebuje wolnego.

Moi drodzy, Co jest u was w firmie? 22 oferty pracy, na specjalistów, nawet na kierowników szukają. To jakies nowe projekty czy ludzie uciekają? Ile jest dodatek do dojazdów powyżej 30km? Bedę wdzieczna za odpowiedź.

A jakieś komkrety? Zwolnienia pracownilów czy sami odchodzą? Jaka atmosfera? Jest dużo wypadków? Ile wynosi dodatek do dojazdów?

Opapanaj
@Anna

Pracownicy się zwalniają oni nie zwalniają bo ludzi potrzebują pensja to kpina a atmosfera szkoda gadać!!

@Opapanaj

Od tego roku brak premii i najniższa krajowa zamiast godzinowej stawki... Atmosfera tragiczna.

On
@Opapanaj

Obcięli premie, robią sztuczne reklamacje i obcinają kolejne progi, ale podwyższają normę. Do tego zmienili z stawki godzinowej na miesięczną i wiele osób na dzień dobry jest bita 200-300 zł. Jeśli są wolne stanowiska, to tylko z ciekawostki, żeby sprawdzić ile ludzie sobie życzą na dzień dzisiejszy. A tak, to zapewne stanowiska zajęte przez swoich. Co do rozwoju firmy, przychodzi recesja... ludzie są skłóceni do tego stopnia, że wiele osób odchodzi. Wcześniej chodzili 5 dni w tygodniu + nadgodziny i mieli godne pieniądze, a teraz weekendy i nie mają tyle ile zarabiali. Jeśli Anno chcesz przezimować, to jak najbardziej... Jeśli liczysz na rozwój, to odpuść.

N

Zobaczą ilu po 13 pójdzie z tej firmy

@Hajdi

Niestety atmosfera gorzej niż tragiczna..

z_daleka

Czy dział stanzen będzie miał mini narzędziownię na własne potrzeby? Chodzi mi o maszyny cnc.

Optymista

W Piątek będzie przelew na Konto !!!

@Optymista

Dobrze że w piątek do poniedziałku starczą te śmieszne wypłatki pracowników produkcyjnych

Bobby

Nie takie śmieszne, narzędziownia 5kzł

@Bobby

No to wszystkich na narzędziownie ....tylko układy nie wszyscy mają

@Adonis

Niestety,ale muszę przyznać Ci rację. Gdzie ta firma,jaka była jeszcze kilka lat temu? Teraz bida z nędzą,nawet z nadgodzinami nie masz na godne życie o ile te nadgodziny jeszcze są. Straszne co się porobiło z tą firmą

@Racja

Z tego co słysze to dopiero początek ,chcą jeszcze stawki godzinowe poobcinać....

Równi @54
@Adonis

Dokładne pracownik produkcji zarabia najmniej a musi umieć o wiele więcej niż osoba na jakiejś maszynie. Jest to bardzo niesprawiedliwe.

@Równi @54

No ale na maszynie trzeba samemu naprawiać, myśleć, przezbrajać, kazdy chcętny na maszynie a nie kazdy sobie radzi, tylko siedzi mechanikowi na głowie.

Równi @54
@Adam

A na montażu nie? Też są maszyny też są inne urządzenia do obsługiwania i mechanik też nie za bardzo garnie się do pomocy! Niestety, jeśli sama czegoś nie umiesz to nie masz na kogo liczyć!

Jimmy
@Adonis

Wcale nie trzeba mieć układów. Podobno wystarczy być młodą laską i umieć się zakręcić przy kim trzeba.

@Jimmy

To w takim razie niech sobie zatrudniają same (usunięte przez administratora) najlepiej z Ukrainy

@Równi @54

Jestem pracownikiem produkcji( nie starszym) pracuje na produkcji i jak trzeba idę na maszyny,a na warsztacie jest ich 5. Rzadko kiedy dzwonie po mechanika,bo potrafię sama naprawić, jak i maszynę tak i praski na montażu ręcznym,a wcale nie muszę tego robić,mogę tak,jak starsi pracownicy bądź operatorzy siedzieć i oczekiwać na mechanika... Ja się pytam dlaczego nikt nie weryfikuje tego kto zdaje na wyższą stawkę? Bo jak widzę tych starszych pracowników i operatorow nie umiejących nic to mnie szlag trafia,a ja za o wiele mniejsze pieniądze robię wszystko sama. Dodam tylko,że pracuje tu 7 lat. Nie wsadzam wszystkich do jednego worka,ale w większości niestety jest takich ludzi. Pozdawali egzaminy,tylko po znajomości...

@Adonis

A jest z czego obcinać? bo wydaje mi się,że mniej i tak już nie możemy zarabiać.

Bonk
@Adonis

Ukraińskie dziewczyny na CNC i inne maszyny!!!

Ifc

Gdzie jest Kierownik Jasiński?! Ludzie nie mają pracy nie mają premi na swieta co to jest za planowanie?

Ifc w1@#dalej&
@Ifc

Od dłuższego czasu mamy wrażenie że przychodzimy sobie posiedzieć w pracy a nie pracować.

Mycha
@Ifc

Dokładnie praca od ręki a podobno miało być tyle pracy. Co się dzieje!!!!!

Dział
@Mycha

Wiedzieli że jest problem z dostarczaniem części to po co brali tyle ludzi z innych hal? Teraz siedzi 8 osób na wstępnym i patrzą sobie w oczy tym samym obniżają naszą efektywność!! Nic nie jest przygotowane o wszystko trzeba się prosić. Nikt do nas nie wychodzi nikt nas o niczym nie informuje... gdzie ta komunikacja o którą tak walczyli??

Icc
@Dział

Na hali 6 podobnie, zero komunikacji, zero informacji dla pracownika co się dzieje! Masz siedzieć nie pytać i robić co Ci każą, a że często pracownika kosztem to kogo to obchodzi, że nie będzie pieniędzy na przezycie? Bo napewno nie tych na stołkach! Wszyscy nabierają wody w usta od kierowników do liderów! Śmieją się z nas i nic więcej! Zresztą dużo by tu opisywać na temat traktowania pracownika w tej firmie, ale mam nadzieję, że tylko do wiosny, a później będę mogła pozdrowić środkowym palcem...

Huraaaa
@Icc

To jest ograniczona ulga pokazując środkowy palec gdy przejeżdżasz obok (usunięte przez administratora) co wykańcza ludzi psychicznie. Przecież to jest firma niemiecka,więc pracujecie dla Niemców. A ZZ do końskiej (usunięte przez administratora) To nie są prawdziwe ZWIĄZKI ZAWODOWE SOLIDARNOŚĆ.

Rozsądny
@Huraaaa

Jest tylko jedno pytanie , czy pracownicy są zdeterminowani i jako jedność bez patrzenia gdzie każdy pracuje są w stanie zamanifestować swój sprzeciw przeciwko polityce wynagrodzeń i rozliczania premii w firmie i trzeba zaangażować ZZ aby poszły do prezesa i zaczęły rozmowy w sprawie wyżej wymienionej , jeżeli ZZ nie zostaną poparte przez wszystkich pracowników w tym temacie to może nic z tego być , a może być bardzo dużo tylko wszystkim pracownikom musi się chcieć poprzeć ZZ w tych negocjacjach , bo tylko ZZ mogą wynegocjować i podpisać zwycięskie negocjacje dla wszystkich pracowników nie zrzeszonych w związkach , jak i dla zrzeszonych w ZZ dla wspólnej sprawy wyższych wynagrodzeń w Firmie .

Beza
@Rozsądny

Dobrze napisane.Ale ludzie wola na ZZ tutaj jechać niż być solidarnym.Oni wśród siebie nie są solidarni.Oczekuja nie wiadomo czego a od siebie nic.Tylko narzekać.Ciesze się z tych procentów co im się uda wywalczyć,mogliby więcej ale za plecami ich nas mało i Zarząd firmy widzi że dla reszty jest ok.Zarabiamy tyle co 15lat temu a pracować musimy coraz więcej i więcej.Nadganiamy nadgodzinami,kosztami swojego życia prywatnego.Jakby ZZ nie było to nikt by nic nie zrobił,nigdzie by nie poszedł nie zawalczył o nas w różnych sprawach.Tak to wszystko wygląda

@Huraaaa

Masz racje z tymi związkami do bani

@Huraaaa

Łatwo mowic ze to nie sa prawdziwe związki. Bo gdybym ludzi w zwiazkach byla zdecydowana wiekszosc to i związki mialy by do powiedzenia wiecej . Ale po co jak latwiiej jest nie byc w zwiazkach i siedziec na tylku ,czekac az beda do walki szło jak z motyka na slonce i jeszcze pyszczyć ze nic nie robia. Wezcie du...p...ska w garsc pozapisujcie sie niech oracodawca widzi ze jwst nas wiecej jak polowa . wtedy bedzie mozna z czymkolwiek startowac i wygrac

Lol

I w punkt

Mmm
@Żal

Jak się zapisałeś do związków to pracuj a nie będziesz komuś dyktował co jest dobre a co złe.Co wy wiecie o związkach teraz to bajka żeby nie covid to byście byli na sankach i się bawili brakuje ?

Aplikant

Jak wygląda praca w oddziale w Tarnobrzegu? Jaka atmosfera, jakie zarobki, jaki stosunek przełożonych do pracowników?

Magda11
@Aplikant

Tez jestem ciekawa jak z pracą w Tarnobrzegu. ????????

Miki
@Magda11

Koszmar warunki pracy straszne ,w lecie smród na hali z firmy obok co sortuje smieci komarów oraz innego robactwa pełno ,gorąco brak klimy, praca na 3 zmiany za marne pieniadze. Rywalizacja miedzy liderami pracownicy robią jak chinczycy na ich premie bo my ostatnio ich nie otrzymujemy wyszukują jakies dziwne reklamacjie albo sa fikcyjne tylko po to żeby nie dac nam premi.Pracuje się ponad norme 100% i tak są pretensje. Liderzy nie traktują pracowników na równi .A normy podniesione i czas pracy skrocony na asortymencjie i wez tu wyrób norme.Omijaj szerokim łukiem !!!!

No5

Co się dzieje w tym zakładzie atmosfera fatalna psychika rozjechana a wypłata jak zasiłek górze się cos pomyliło my nie mamy wyplaty w euro tylko w złotówkach niech się dobrze zastanowia czy ta pensja jest godna tej harówki

@No5

Widać Niemcy myślą że dalej jest wojna a my jesteśmy ich niewolnikami ,przegrali wojne ,a teraz biorą nas bez wystrzału,kidyś dawali miske wodnej zupy za prace a teraz dają marne grosze żebyśmy ją sami kupili...WYZYSK gorszy jak w Krajach 3 go Świata..

Hajdi

Wypłata żenująca...stawka godzinowa zmieniona na stałą- wyszło niżej niż część miesięcy w 2021 r. Parcie na normy kosmiczne! Liderzy między sobą rywalizują a pracownicy są narzędziami. Oczywiście zero subiektywizmu bo liczą się układy i koleżanki względnie donosiciele... Ucieczka stamtąd to marzenie wielu i tylko ciężki okres w roku powstrzymuje ich od radykalnych kroków jak mój, czyli wypowiedzenie. Szacunku dla siebie nawzajem brak. Szacunku dla praw pracowniczych też bo jak ma się tyły nawet nędzna przerwa na kanapke czy toaletę jest źle widziana.

Wacek
@Hajdi

Nie pomyślał bym w życiu ,że Phoenix contact Wielkopolska dorówna kiedyś poziomem lokalnym podrzędnym zakładom pracy :-(pomyliłem się :-( Czy lubię Phoenix contact Wielkopolska ? Tak :-) ale oglądać od zewnątrz przejazdem obok :-)

@Hajdi

100% racji! 2200 na 3 zmiany? Tego nawet wypłatą nazwać nie można. Jak ma matka z 3 dzieci wyżyć za te pieniądze, jak same opłaty wychodzą 2200-2500?! Za co ma ta matka wyżywić dzieci?! Za 500+? No faktycznie, chodzę do pracy, (usunięte przez administratora) cały miesiąc tylko po to, żeby jeść Za 500+! Nie mogę sobie pozwolić na nic! Żyję z miesiąca na miesiąc! Niedługo nawet na jedzenie nie będzie stać niektórych ludzi, bo ceny w sklepach skaczą do góry, a wypłaty idą w dół! Ta firma to porażka!!!

@Hajdi

Nareszcie ktoś prawdę napisał.. Popieram opinie

Kawka
@Hajdi

Coraz więcej i częściej się słyszy,że coraz większe grono siedzi na zwolnieniach od psychiatry. I wcale się nie dziwię,ciągły nacisk,wiecznie mało, mało i cały czas są obarczani pracownicy za niepowodzenia tych z biur. Wiecznie robienie coś naszym kosztem,my zostajemy bez premi,a tacy na stołku się cieszą,bo produkcja robi za darmo to co należy do ich obowiązków! Wypłata taka,jak bym miała pracować po 24h tygodniowo,a człowiek robi na trzy zmiany i często się zdarza,że sobota niedziela w pracy... Dużo by pisać na temat atmosfery w tej firmie,bo tego to już atmosfera nawet nazwać się nie da. Poprostu jesteśmy wycieraczkami do wycierania nóg...

@Kawka

A prawda jest taka że i tak przyjdziesz do roboty i będziesz (usunięte przez administratora)

@Hajdi

Za bardzo szefostwo tej firmy wzieło do siebie słowa Morawieckiego że będziemy pracować(usunięte przez administratora) i do tego jak widać zmierza,a związki siedzą i pierdzą w stołki, w Solarisie już się zaczeły strajki pora na nas.

Racjonalista

10lat temu mówiło się o pensjach 2500 na rękę i teraz mamy powrót do przeszłości. Moja żona tutaj pracuje i powoli zaczynam cisnąć ją o zmianę pracy. Prawdę mówiąc wolałbym, żeby robiła za te same pieniądze na dwie zmianie w innej firmie. Z tego co mi wiadomo, to sporo jest rotacji i przenoszenia pracowników, których się nie lubi... prosty przykład, ktoś wyrabia 105 % normy i zostaje przeniesiony za plecami - pupilki oczywiście zostają. A później wybiera się kolejne osoby i pupilki znowu zostają.

Adonis

Czy może ktoś się orientuje dlaczego nie zgodnie z kodeksem pracy w firmie liczony jest dzień jako 480 minut bez możliwości odliczenia przerwy 15 minutowej śniadaniowej ,chodzi o to że przerwa robiona JEST NA CZASIE AKORDU PRACOWNIKA BEZ MOŻLIWOŚCI JEJ ODPISANIA.

Huraaaa
@Adonis

Kodeksem pracy możesz sobie wiesz co zrobić... podetrzeć (usunięte przez administratora) Firma ma swój wewnętrzny, który podpisałeś. Dlatego ZZ są do końskiej (usunięte przez administratora) Za wszystko należy podziękować starym pracownika którzy domagali się zwolnienia akordu parę lat temu... bo było robione do 160 % . Było babą mało i chciały uwolnienia premii. Dyrekcja uwolniła i Zaczęły szarpać na 300 % dodam że połowa operacji była omijana albo zabierały do domu. Zarobki miały wyższe niż ci w biurach , więc zaczęli ucinać czasy na artykuły ,baby zaczęły robić jeszcze więcej pokazując że się daaa. I tak w kółko aż jest to co jest teraz. Więc proponuję kupić tym babą kwiatuszki i podziękować Łot całą prawda. Same sobie nakręciłyście tego bata. Więc Niemcy się cieszą.

@Huraaaa

No tak zapomniałem o tym bo to było dawno ,dawno temu ,teraz jest dużo nowych pracowników i nie znają tej zapomnianej histori firmy ,ale dzięki za przypomnienie.

Pachnie wyzyskiem
@Adonis

Prawdopodobnie przerwę masz wliczoną w stawkę godzinowa. Pisze prawdopodobnie,bo tak mówili na zebraniu,a ludzie w to ślepo wierzą... Wszystko co mieliśmy ucięte było niby wprowadzane w stawkę godzinową. Tylko nie wiem w którą stawkę godzinowa,bo napewno nie pracowników produkcji,a tych z biur.. wszystkie przeliczniki,czas przerwy itd.nam pozabierali,ale ludzie nie uczą się w tej firmie na własnych błędach i dalej napi...lają na brak premi. I co miesiąc myślą, że tą premie będą mieć,a będą mieć,ale czasy poucinane...

@Pachnie wyzyskiem

Naprawde w tej firmie to tylko zostało namalować tablice i na parking żądać swoich praw ,narobić temu psełdo kierownictwu wstyd na całą Polske ...tylko te (usunięte przez administratora) wstydu nie mają .

Icc

Ponoć wąsaty do odstrzału. Ktoś coś wie ?

@Icc

Nie będzie mi nikt…. (usunięte przez administratora) nigdy…. o niczym

@Wons

Wrócił król i król nie będzie pier dol ił się z czymś takim…

Majkel
@Wons

Jutro panowie po 10 maszyn rozjechanych po hali na łepka to się skończy rumakowanie

Aleksandra
@Wons

Co masz na myśli ? Atmosfera w pracy jest słaba ?

@Aleksandra

Atmosfera jest tragiczna...

Można jaśniej?

Dokładnie ..!

Unique

Jak wypłata? Sprawdźcie maile.

@Unique

Ta wypłata to są chyba jakieś kpiny .....

@Żal

Wypłaty śladowe ,a w planach zatrudnienie więcej ilości pracowników z Ukrainy ,najlepiej niech ten zakład tam przeniosą po co wożić te całą bande Ukrainców

@Adonis

Śladowe to malo powiedziane .. Jakas zapomoga . Zeby czlowiek pracował na 3 zmiany i nawet 3k na reke nie mial (to juz i tak skromnie mowie ) ta firma schodzi (usunięte przez administratora) zamiast zarabiac wiecej bo wszystko drozeje to zaczynamy zarabiac powoli jak w latach '90. Wstyd poprostu

@Żal

Ten zakład zaczyna przynosić powoli wstyd dla Nowego Tomyśla i Gminy.

@Żal

Powoli wraca (usunięte przez administratora) Ja od półtora roku nie widzialam 3 z przodu... Więc jak będzie okazja to uciekam z tej firmy,jak najdalej. Za te pieniądze to ludzie pracują na jedną zmianę,a nie na trzy... Ogranizm wykończony,a jeszcze jak się trafi 7 nocek to już w ogóle można paść na pysk.

WTR DC pracownik

Rekrutacja trwa od prawie dwóch lat, co jeden to lepszy agent, no ale co się dziwić za takie pieniądze. Stali pracownicy dostają możliwość awansu po złożeniu wypowiedzenia. Wielkie plany rozwoju działu, tylko w kwestii płacy się nic nie rozwija. Premia nieadekwatna do wkładu pracy porównując z działem obok. Wiedza wymagana do nauczenia oparta metodą prób i błędów- szkolenia po fakcie albo wcale. Absolutny brak wyciągania wniosków z produkcji, niskie kompetencje przełożonych.

Eminem
@WTR DC pracownik

Tu się z Tobą zgadzam !!!

Niestety nie obudzą się

Ozdrowieniec

Zapraszam tych wszystkich niedowiarków na oddziały covidowe.

Zostaw merytoryczną opinię o PHOENIX CONTACT Wielkopolska - Nowy Tomyśl

• Jak się pracuje w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Zobacz opinie na temat firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 412.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 317, z czego 24 to opinie pozytywne, 127 to opinie negatywne, a 166 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

PHOENIX CONTACT Wielkopolska