Opinie o PHOENIX CONTACT Wielkopolska w Nowy Tomyśl

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

WTR DC pracownik

Rekrutacja trwa od prawie dwóch lat, co jeden to lepszy agent, no ale co się dziwić za takie pieniądze. Stali pracownicy dostają możliwość awansu po złożeniu wypowiedzenia. Wielkie plany rozwoju działu, tylko w kwestii płacy się nic nie rozwija. Premia nieadekwatna do wkładu pracy porównując z działem obok. Wiedza wymagana do nauczenia oparta metodą prób i błędów- szkolenia po fakcie albo wcale. Absolutny brak wyciągania wniosków z produkcji, niskie kompetencje przełożonych.

@WTR DC pracownik

Tu się z Tobą zgadzam !!!

Niestety nie obudzą się

Ozdrowieniec

Zapraszam tych wszystkich niedowiarków na oddziały covidowe.

xx

Pewna liderka Sh, ośmiesza, wyśmiewa pracowników. Jeśli się przysłowiowo „nie podlizuje” to będziesz miał przerąbane. To czy dostaniesz opieprz zależy tylko od nie humoru w aktualnym dniu. Codziennie przynajmnien większość osób chodzi zestresowana i boja się zrobić błędy!!! a dlaczego?? jesteśmy tylko ludźmi! Sama oczekuje szacunku i grozi pozwem a nikogo nie szanuje. Cieszę się ze nigdy u niej nie pracowałem, tylko niestety muszę to oglądać od boku.

@xx

Wszystko jest do czasu aż ktoś się naprawde wkurzy i zrobi jej sprawe w sądzie o (usunięte przez administratora) ,wtedy tak jak zawsze firma się od takiej osoby odsunie i zostanie sama ze swoimi psełdo zdolnościami ,kierowania ludżmi

Yyhhhyy
@Adonis

Z doświadczenia wiem,że w firmie jest wszystko zamiatane pod dywan (wszelkie mobbingi,pomówienia itd..). Więc najlepiej odrazu z grubej rury. Sąd i nic po za tym, może firma odrazu zaczęła by porządki robić...

Ona
@xx

Ciemne krótkie włosy?

Alibaba

W tej firmie, istnieje swoisty kult, (usunięte przez administratora). Jak jesteś jednym z nich, to bez kwalifikacji zrobisz "karierę".

Piernik
@Alibaba

W 100% popieram, im wyżej tym więcej. Wiadomo o kim mowa na podstawie 'szybkiej ścieżki kariery'.

Wstępny telefon i zapewnienie, że NA PEWNO będzie kolejny, po czym zero odzewu.

Adolf H.

Mottem tej firmy, powinno być słynne, "(usunięte przez administratora)", wiszące na bramą, wjazdową do tej pseudo firmy.

@Adolf H.

Bo taka jest prawda

Rokko S.

Ta firma to "niemiecki (usunięte przez administratora)", nic dać, nic ująć.

Adolf H.

Mottem tej firmy, powinno być słynne, "Praca czyni wolnym", wiszące na bramą, wjazdową do tej pseudo firmy.

Jak premia świąteczna, paczki, zadowoleni?

All in one

W firmie Phoenix Contact, zaznasz tylko, (usunięte przez administratora) poniżenia i braku szacunku. Jeśli masz, trochę oleju w głowie, to omijaj ten niemiecki (usunięte przez administratora) z daleka

York
@All in one

Bo to prawda .

Sasza
@All in one

Wydaje mi się, ale oczywiście mogę się mylić. A mianowicie, ten łysy z magazynu chyba coś ćpa, bo czasami jest tak, wystrzelony jak po jakiejś amfie?

@Sasza

Właśnie przyciołem resztę kudłòw, jeśli to jedyny zarzut to przepraszam .

ICC
@Sasza

Też odniosłam takie wrażenie.

Bolo Young
@ICC

Wydaje się wam, w tej firmie, ludzie nie piją, nie ćpają i nie mają własnego życia. Ich życiem jest tylko praca, im więcej nadgodzin, tym są szczęśliwsi, ich narkotykiem jest praca, ku chwale niemieckich panów, ich wypchanych po brzegi kont i wakacji pod palmami.

PE...IS contact

Żegnam tą firmę w trybie natychmiastowym! Za 2300 pracowac tutaj nie będę! Poniżanie pracowników, praca na wariackich papierach,żeby jakaś premia była,a na koniec miesiąca i tak się okazuje,że zostaje się bez premi. Człowiek wchodzi i wychodzi zmarnowany psychicznie i fizycznie. Moja dzisiejsza frustracja dosięgła maksymalny poziom! Tą wypłatą,jak i każda inna w ostatnich czasach pokazali za co mają tutaj pracowników produkcji. Dziękuję,nie pozwolę więcej wycierać w siebie czyiś butów! Żegnam!!!!!!!!!

Wściekła
@PE...IS contact

Kiedyś to była firma słynna na całą okolice z dobrych wypłat, normalnego traktowania, szacunku, w tej chwilii wstyd się przyznać gdzie człowiek pracuje. Niestety..

Adoni
@PE...IS contact

Wszędzie podwyżki a a tutaj obniżają pensje ,chory zakład i Szefostwo ,schodzą na psy ,jeszcze troche to nawet (fachowcy)z Ukrainy spierniczą ,Pan Prezesa i świte powinno się wywież na taczkach z tej firmy i to jak najszybciej ,jeszcze troche z tego co widać i słychać zrobi się znowu zadyma na parkingu przed zakładem wtedy do tych ludzi może coś dotrze że w koło wszystko drożeje a Pan Prezes nasłuchał się za dużo o tym że ludzie mu bendą pracować za miske ryżu ,widać Niemiemcy przegrali wojne a teraz biorą nas bez wystrzału,przyklaskują takiemu niby Polskiemu Prezesowi że daje nam na miske zupy ,za którą możemy sobie zapłacić ,a nie tak jak było kiedyś że dostawaliśmy zupke za prace ,Powodzenia Panie Szefie

Gość gość

IFC Co tam się dzieje na tej lini sh zmiana c że liderka szarpie się z zapłakaną pracownicą, żeby nie szła do domu? Czy to normalne? Komuś znowu puściły nerwy? Kiedy w końcu skończy się te hamstwo i poniżanie ludzi na tej lini?

@Gość gość

To się nigdy nie skończy ,jeszcze troche i pejczami będą ludzi bić taka firma jaki Prezes ,związki zakładowe i reszta pajaców dla których tylko słupki wyników się liczą.

Ktoś
@Gość gość

To co zawsze ???? drama goni dramę a Góra patrzy na to i nic nie robi... (usunięte przez administratora)

Pracownik 09

Na każdej zmianie Sh tak jest!! Drama, Drama

@Gość gość

Do puki nie zmienią lidera i nie ukruci się (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) dalej będzie tak się działo w firmie... Szkoda ,że nie czyta tego zaden zasrany kierownik

Wtr DC
@Zibi42

Zapraszamy ,dołącz do zespołu.......:) Stanowiska wolne, kilku pracowników z wieloletnimi doświadczeniem już się zwolniło i są na wypowiedzeniu!!!!

max
@Wtr DC

kto się zwalnia?

Kierownik
@Zibi42

Przecie czytam ! I nie zastany !

Lelek

Siemka, wiadomo coś o paczkach dla dzieci?

@Lelek

Mają być karty a paczek nie

Lelek
@Mycha

A wiadomo kiedy?

Klidord
@Lelek

Już są, u nas już dziś liderki załatwimy karty z kadr i roznosiły każdemu. Co Wy tam nic nie wiecie? ????

Olika
@Klidord

Ile ma być na tych kartach?

@Lelek

Dzisiaj już też były rozdawane

@Olika

Jest 140 zł

ADONIS

Słyszałem że dzisiaj było zebranie i zjechali wszystkich do płacy minimalnej od nowego roku tj 3010 zł ciekawe co na to wasze niby związki zawodowe

Nowaxxx
@ADONIS

Chodzi o to że w każdym miesiącu będzie po równe 168 godzin. Czyli każdy miesiac będzie liczony jako 21 dni. Taka wypłata w sumie stała dodając premie czy nadgodziny. Myślę że wyjdziemy na tym o wiele gorzej niż jesteśmy

Rogacz
@Nowaxxx

Jak każdy przeliczy sobie stawkę razy te 168 i odliczy podatek to ino usiąść i płakać, a jeszcze jak się trafi miesiąc bez premi to już w ogóle tragedia! Teraz Ci wszyscy co byli za stałą wypłatą to chętnie się zamienię z taką osobą wypłatami, a chcieli pewnie Ci, którym wypłaty odpowiadają i chcą "stabilności". Jak sami nic z tym nie zrobimy to nikt za nas tego nie zrobi... Na związki nie ma co liczyć, bo już dawno są dla prezesa, a nie dla ludzi!

Xyz
@Rogacz

No u nas na warsztacie w tym roku premia była może 2 razy. Aż 4 czy 5%. Także od przyszłego roku 2290zł na rękę wychodzi.

@Rogacz

A jakbyś miał np.158h I bez premii I odliczylbys podatek to więcej masz?Są działy co teraz też są bez premii. A teraz podatku ci nie biorą? Dostaniesz równo co miesiąc podstawę za 168h plus premię jeśli będzie plus nadgodziny I inne.l wezma ci podatek jak dotychczas.Łatwiej do obliczenia I stała podstawa co miesiąc do zagospodarowania.A Zwiazki zapraszają na spotkania z prezesem to nikt nie chce iść tylko każdy po cichaczu gada.

@ADONIS

Wysokość pensji Zasadniczej każdego zależy od jego stawki godzinowej.Z tego co słyszałem to zwiazki mówiły że prawnicy nie chcieli wypowiadać się w tej kwestii gdyż na obrzeżach Poznania wszystkie prawie firmy są na pensji stałej.

Śmiesznie
@Beza

Teraz zamiast zarabiac coraz wiecej tym bardziej ze wszystko drozeje na potęge , to my zaczniemy zarabiac corazm mniej ... A oni beda nam ćwierkać , że w ciągu roku bedziemy mieli wiecej o 150 zl.... Tylko jakims cudem pracujac godzin mniej w miesiącu niz 168 wypkaty łacznie z premia wynosiły ponad 3200 , 3400 , a teraz jak sobie policze to ogolnie rowne 3000 ? Pytam sie gdzie tu logika jest ???

@Śmiesznie

No i o to mi chodzi wszyscy umieją liczyć i z tego co wiem tak dokładnie wychodzi a podstawa stała najniższa krajowa ,ta firma schodzi na psy dzięki Prezesowi a związki zawodowe nie mają nic do powiedzenia ,pracownicy zastraszeni ,premie ucinają nie wiadomo już nawet za co ,nikt nie tłumaczy nie ma i koniec ,ludzie za chwile bendą (usunięte przez administratora)

@Śmiesznie

Super dyrektor co zrobił mega karierę w tym zakładzie na pewno to ogarnie,Pan (usunięte przez administratora). :)

@Śmiesznie

Teraz będziemy mieli równą podstawę co miesiąc a reszta do tego beż zmian.

Xyz
@Beza

Co Ty gadasz? Nadgodziny będą inaczej liczone, premia… jeszcze wszyscy będą chcieli wrócić na stawkę godzinową

H

Pani (usunięte przez administratora)odeszła to jest koniec tej firmy zatrudniają Ukrainę a Polacy na urlopy bo roboty nie ma co za szajs może czas z tym porządek zrobić ZZ

@H

Idą ci co się godzą na to.l co mają urlopu naskrobane.U nas też Ukraina idzie na urlopy.To może po szczeblach najpierw do kierownika idźcie to załatwić.

MobyDick

O co chodzi z tym Technikiem Laborantem? Rekrutacja już chyba kilka miesięcy trwa na to stanowisko! Ma mieć doktorat z fizyki molekularnej czy co?

P
@MobyDick

Ciągle ktoś się zwalnia

To nie mozliwe

Od pewnego czasu przyglądam się pewnej rzeczy w firmie,dosc bardzo mało zrozumianej dla mnie! Proszę mi powiedzieć czy pracowników z Ukrainy widzi w ogóle lekarz medycyny pracy przed przyjęciem czy wszystko jest na odległość robione? Co wycieczka to lepsze elementy przychodzą. Po przez wady wzroku tak wielkie, że z głowami w skrzynkach siedzą i tak robi się duża brakowosc do autentycznie niedowładów w kończynach ,a parę już takich tu było. Kurcze to raczej nie jest miejsce pracy dla takich osob. Więc się pytam jeszcze raz na jakich zasadach są zatrudniani pracownicy z Ukrainy? Dlaczego nikt tego się sprawdza? Oczywiście my jak zwykle w (usunięte przez administratora) e bici przez takich. A może zaklad przekształca się powoli w zakład pracy chronionej?

@To nie mozliwe

Jak mają ręce i nogi oraz troche pozostałości muzgów to firma bendzie ich przyjmować ,bo to ich grosze kosztuje ,a zawsze coś zrobi taki osobnik lepiej albo gorzej ,taka jest polityka pracy przyjąć 100 byle jakich pracowników lepiej ,jak dać podwyżkę tym co już są i tak niestety będzie w tych chorych czasach ,pomijając fakt że firma schodzi na psy i to w bardzo szybkim tempie w oczach pracowników ,ale wyniki w tym roku ma podobno rewelacyjne i to się liczy a nie robole....

To nie mozliwe
@Adonis

Szkoda, że nie przyjdą zobaczyć ile taki osobnik z niedowładem wyprodukuje jedną ręką? Nic nie mam do pracowników z Ukrainy, ale powoli robi się tu jakieś siedlisko, jest ich za dużo, zaczynają brać byle kogo i nie zdziwię się jak zaczną przyjmować bez rąk byle by się sztuka liczyła. Tak samo audyty przeprowadzane przez kierowników do takich pracowników z Ukrainy nie podejdą, bo dogadać się nie potrafią, gnębią nas Polaków, ale jak my musimy stać nad nimi i tłumaczyć pół dnia to jest dobrze? Rozumiem, że oni nie muszą mieć wiedzy na temat tego co produkują? Firma postępuje nie sprawiedliwie w ten sposób, sprawiając że człowiek coraz większą nienawiść czuje... Chyba, że o to właśnie im chodzi.

Rz

W Rzeszowie pani przez mini "p"w biurze mówi że jak ktoś sie zwalnia to ich to wkórza to morze łóżko do bióra zamówcie to sie położycidei całkiem nic nie będziecid robić

Janusz

Jak wygląda praca w biurze na stanowisku konstruktora, na jakich programach się projektuje? Jakie są warunki, komfort pracy itp? Na jakie zarobki netto na start można liczyć? (lokalizacja: Tarnobrzeg)

kiedys prawie kazdy chciał pracowac w Phoenix dobre zarobki niezłe perspektywy a teraz to jedno wielkie (usunięte przez administratora) ta firma pielgrzymki ukrainców jak sie widzi tragedia tam jest pełno ludzi siedzi na l4 nie ma co sie dziwic nikt niechce w takiej fimrie pracowac kazdy szyka innej pracy ten mądrzejszy i idzie w długą jak tylko ma okazje.wykorzystywanie pracowników mobing,presja nawet jak nie jestes winny to jestes bo ktos Cię nie lubi i te pieski bez szkół ktorzy mają ry.. i stają sie brygadzistkami i brygadzistami bo lizą tyłki chociaz zero mają pojecia o produkcji i zarzadzaniu ludzmi robienie na złosc duzo by wymieniac najlepiej tam lizac tylki to bedziesz miała dobrze spotykac sie po pracy z ludzmi z firmy to najlepsze bo jak ktos jest inny i traktuje prace jako tylko prace zrobic swoje i isc do domu to jest koniec takich tam nie lubią ktorzy mają ciekawsze zycie po pracy niz tyllko praca plotki i integracje po których kobiety które ledwo się przyjeły zostają liderkami jak? sami sie domyślajcie ale jacy kierownicy i dyrektorzy taka cała firma duzo osob mowi chcesz rozpadu związku ? idz do wklp albo sie wykończysz psychicznie i to się odbije w domu albo komus sie cos nie spodoba z kim jestes i zaraz bedzie chciał to zniszczyc Twoj związek Twoją rodzine Phoenix Contact powodzenia :)

@pracownik

Nareszcie ktoś się odważyły 70% prawdy napisać! Dla tego ludzie nie wytrzymamują za długo w firmie i zostają ukraincy...my polacy sami sobie robimy pod górkę

@pracownik

Szacunek ,taka jest prawda !!! Nie odpowiednia osoba zarządzająca firmą, już najwyższy czas na powrót do Szczecina!!!!!!!

@Eminem

Proponuje tego Pana na taczce podrzucić do Szczecina i to jak najszybciej ,pomijając fakt że strona Niemiecka jest oczywiście zadowolona z poczynań tego egzemplarza w ich firmie .

Estera

Piatek tydzien temu dali wolny a teraz dwie soboty do pracy. Co za kretyn to wymyslil. Dodatek frekwencyjny zabrali i mysla ze ludzie naiwnie beda do roboty chodzili. Tylko zaslaniaja sie pandemia zeby nas oszukiwac a ich slupki rosna w gore.

Hmmm
@Estera

I co możemy z tym zrobić?

@Hmmm

No właśnie????

@..

Mamy przecież najlepiej działające związki tak zwane zawodowe co głowy chowają w piasek a wypłata się zgadza czy trzeba człowiekowi coś więcej.

Zamowienia
@Estera

A może nie masz pojęcia jak wchodza i skąd się biorą i stąd zapotrzebowanie

X-men
@Zamowienia

Najwidoczniej z czapki ... Mogliby chociaż zrobić tak, ze jedna z tych sobót byłaby płatna żeby się zbilansowało z zeszłym piątkiem.

@Estera

A kierownicy nie przekazywali że jesli bedzie wiecej pracy to soboty beda pracujace? Czy nie wytłumaczyli na czym te 4/5 etatu bedzie polegac?

jesu
@BEZA

nie , mówili że jak będzie praca to piątki będziemy robić jako dopełnienie etatu a nie soboty :))

@Estera

W tej firmie nie ma praw pracownika! Liczy się tylko ich regulamin! Dopóki ludzie nie zaczną ze sobą współpracować to niestety podejrzewam, że będzie coraz gorzej! Firma zaczyna się stawać, jako dodatkowy dochód dla emerytów, bo powoli za te wypłaty nikt rozsądny nie będzie ani tam pracował, ani dawał się pomiatać, bo nikogo zaraz nie będzie stać na przysłowiowe waciki, a gdzie opłacić rachunki itd...

Iiiiiico

Jak Ci zle to sie zwolnij.

Moze
@Iiiiiico

W pełni rozumiem Twoja opinie! Bo jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia to się klepie byle co! Klep, ale dalej pod biurkiem, bo w tej firmie w ten sposób napewno daleko zajdziesz! Nie jesteś jedyny/jedyna taka tutaj, ale żeby nie przyszło rozczarowanie na końcu i łzy nie leciały z rozpaczy!

@jesu

Nie zapomnijmy ze jest jeszcze równowazny czas pracy

Iiiiiico
@Moze

Niestety nie siedzę pod biurkiem jestem zwykłym pracownikiem produkcji. Pracuje jak wszyscy i cieszę się że mam pracę. A skoro Ci źle zwplnij miejsce dla potrzebujacych pracy.

Estera
@jesu

Otoz to... czysty debilizm. Piatek wolny a w sobote zamiast spedzic czas z rodzina do roboty...

N

Strajk i tyle oczy im się otworzą

Chyba nigdy
@N

Jak chcesz tutaj zrobić strajk? Przecież każdy tylko psioczy za plecami a na zebraniach odzywa się po 2 - 3 osoby a reszta głowy w dol i gadka tylko po zebraniu, każdy mówi a co ja mam się odzywać nawet brygadzisci i ich wielcy zastępcy stoją cicho a jak któryś się odezwie to musi być naprawdę wyjatek

mec z wlkp.
@Chyba nigdy

O.I.P POZNAŃ OD RAZU ZADZIAŁA ZGŁOŚCIE NATYCHMIAST CO ZŁEGO DZIEJE SIĘ W PRACY--ZYCZĘ POWODZENIA I POZDRAWIAM.

BEZA

To co się dzieje to jest jakiś skok na gospodarkę na całym świecie.Musimy trzymać się razem i przetrwać ten trudny czas. I cieszcie się że mamy jakąś pracę bo jak tak dalej pójdzie z tym wirusem to przyjdzie nam za 5zl pracować i będziemy żeby przezyć.

K....

Dokładnie. Mi te pieniądze wystarczają tylko na rachunki. A mam 2 dzieci na utrzymaniu. Człowiek żyje z miesiąca na miesiąc i liczy każdy grosz. A 2 lata temu jak nie było premii grupowej, to było lepiej, bo przynajmniej mogło się kupić cokolwiek dzieciom. Teraz nie można nic. Życie kosztuje, a wypłaty takie jak 10 lat temu. Straszne ale prawdziwe.

była pracownica
@Estera

TE WSZYSTKIE KIEDYŚ FIRMY W N.TOMYSLU,W GR.WLKP. W WOLSZTYNIE M.IN.PRZESTANĄ ISTNIEC NA ZAWSZE BO NARODZI SIĘ NOWA ERA ROBOTY ZASTĄPIĄ LUDZI A LUDZIE BĘDĄ NIEPOTRZEBNI--WEZCIE SOBIE TE SŁOWA DO SWOJEGO SERCA I ZROZUMCIE .

Solar
@była pracownica

Za dużo SF.

Mariola
@K....

To się zwolni kto ci każe tu siedzieć

@Iiiiiico

A tobie jak tak dobrze to ciśnij za dwóch...

Zibi42

Ta firma to (usunięte przez administratora) ;,( !(usunięte przez administratora) ignorowanie pracownika i jego praw to firmy mąde kołcz tzw.

Zostaw merytoryczną opinię o PHOENIX CONTACT Wielkopolska - Nowy Tomyśl

• Jak się pracuje w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Zobacz opinie na temat firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 413.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 318, z czego 24 to opinie pozytywne, 127 to opinie negatywne, a 167 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

PHOENIX CONTACT Wielkopolska