Miniaturka
Justyna Skorupka
Domex-Kuśnierek
Jest absolwentką Wyższej Szkoły Marketingu i Zarządzania, specjalność zarządzanie finansami przedsiębiorstw. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła w firmie Zombud, gdzie pracowała przez ponad 10 lat, najpierw jako referent handlowy, a później Kierownik Działu Handlowego. Od 4,5 roku związana z firmą Domex-Kuśnierek, gdzie zajmuje się sprawami kadrowo płacowymi na stanowisku specjalisty ds. personalnych. Praca jest jej pasją, pozwala jej się rozwijać i przynosi satysfakcję. Prywatnie szczęśliwa żona oraz matka 14-letniego Wiktora i 8-letniego Igora. Wolny czas najchętniej spędza z rodziną na wycieczkach rowerowych i pieszych.

Domex-Kuśnierek

Domex-Kuśnierek istnieje na rynku AGD od 1989r. Na podstawie zdobytego w ciągu lat doświadczenia wypracowaliśmy sobie pozycję jednego z liderów tego rynku w Polsce. Dziś dzięki ciągłemu poznawaniu potrzeb naszych klientów nieustannie rozwijamy i udoskonalamy dostępną ofertę. Wieloletnia współpraca z naszymi dostawcami krajowymi i zagranicznymi spowodowała, że mamy bezpośredni wpływ na kreowanie i tworzenie sprzedawanych przez nas produktów dzięki czemu posiadamy asortyment oryginalny i niedostępny nigdzie indziej. Nadrzędnym celem w procesie podejmowanych przez nas decyzji jest odpowiedni stosunek ceny do jakości, dzięki czemu każdy nasz produkt spełnia wszystkie wymogi i posiada stosowne atesty.

W czym specjalizuje się państwa firma?

Domex-Kuśnierek Sp. j. zajmuje się dystrybucją niezmechanizowanego AGD na terenie całego kraju. Jesteśmy właścicielem marek PUCUŚ, SMART KITCHEN, GARDEN LIFE, DOMEX PRESTIGE, DOMOWA SPIŻARNIA, które są rozpoznawalne wśród klientów. Nasze produkty cechuje wysoka jakość wykonania, nowoczesny design w konkurencyjnej cenie.

Domex-Kuśnierek to nie tylko dystrybucja AGD.

To prawda. Jesteśmy także producentami opakowań z folii HDPE i LDPE. Produkowane przez nas woreczki spożywcze i worki na śmieci znajdują zastosowanie codziennie w tysiącach domów. Część produkcji dystrybuowana jest na rynek krajowy pod naszą marką PUCUŚ, pozostała pod innymi markami krajowymi i zagranicznymi.

Jak wygląda struktura państwa firmy?

Aktualnie firma zatrudnia ok. 400 pracowników. Centrum dystrybucji znajduje się w Kąkolewie koło Leszna w woj. wielkopolskim.

Jakimi wartościami kieruje się Domex-Kuśnierek?

Szczególną wartością naszej firmy są ludzie, którzy tutaj pracują. To ludzie budują firmę i jej kulturę organizacyjną swoją codzienną postawą i troską o dobrze wykonaną pracę. Gdy pracownik opowiada rodzinie i przyjaciołom o swoim pracodawcy – wpływa na opinię o firmie.

To o ludziach teraz porozmawiajmy. Na jakie stanowiska poszukujecie obecnie pracowników?

Aktualnie prowadzimy rekrutacje na stanowisko: Przedstawiciel Handlowy oraz Pracownik administracyjno-biurowy.

Gdzie należy szukać waszych ofert pracy?

Współpracujemy z portalami internetowymi, gdzie zamieszczane są ogłoszenia na stanowisko przedstawiciel handlowy. Nasze ogłoszenia można znaleźć też na lokalnych portalach internetowych: http://www.elka.pl,http://www.panorama.media.pl,http://www.gazetaabc.pl.

Proszę krok po kroku przedstawić, jak wygląda proces rekrutacyjny w państwa firmie.

Rekrutacja rozpoczyna się od umieszczenia ogłoszenia rekrutacyjnego. Aplikacje kandydatów trafiają na odpowiednie skrzynki mailowe. Uważnie czytamy CV i listy motywacyjne wybierając do spotkań osoby w największym stopniu spełniające wymagania podane w ogłoszeniu. Następnie zapraszamy wybrane osoby na rozmowę kwalifikacyjną. Na tym etapie sprawdzamy informacje zawarte w dokumentach aplikacyjnych, wiedzę teoretyczną i praktyczną z danego obszaru oraz poznajemy bliżej kandydata. Ostatnim etapem jest indywidualne zapoznanie kandydata ze stanowiskiem na które ma zostać zatrudniony.

Jakie wymagania stawiacie kandydatom do pracy w państwa firmie?

Od kandydatów na pracowników w naszej firmie oczekujemy, aby byli dobrze dopasowani do stanowisk, które będą piastować. Dbali o wizerunek firmy, a także o wysoką jakość własnej pracy, byli zaangażowani i nastawieni na osiągnięcie sukcesu.

Co macie do zaoferowania tym, którzy spełnią wasze oczekiwania?

Pracując dla nas ma się pewność, że pracuje się w firmie o stabilnej i ugruntowanej pozycji na rynku, w której cenione są zarówno wiedza i umiejętności, jak i potrzeba ciągłego rozwoju. Stawiamy na entuzjazm, zaangażowanie i kreatywność. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i inicjatywy. Nie stawiamy sztywnych granic rozwoju, wiemy że nabywane umiejętności i unikalne doświadczenie pozwoli nam w osiąganiu kolejnych celów biznesowych. Swoim pracownikom zapewniamy nowoczesne narzędzia pracy, w zależności od charakteru wykonywanych zadań.

Jak oceniają państwo swoją aktualną pozycję w branży?

Na podstawie zdobytego w ciągu lat doświadczenia jesteśmy czołowy importerem artykułów gospodarstwa domowego w Polsce. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem marek: Domowa Spiżarnia, Pucuś, Smart Kitchen, Garden Life, Grill Time, Domex Prestige . Dzięki ciągłemu poznawaniu potrzeb naszych klientów nieustannie rozwijamy i udoskonalamy dostępną ofertę. Wieloletnia współpraca z naszymi dostawcami krajowymi i zagranicznymi spowodowała, że mamy bezpośredni wpływ na kreowanie i tworzenie sprzedawanych przez nas produktów dzięki czemu posiadamy asortyment oryginalny i niedostępny nigdzie indziej. Nadrzędnym celem w procesie podejmowanych przez nas decyzji jest odpowiedni stosunek ceny do jakości, dzięki czemu każdy nasz produkt spełnia wszystkie wymogi i posiada stosowne atesty.

Jakimi sukcesami może pochwalić się państwa firma?

Włożone w rozwój spółki wysiłki wspólników doceniono w 2014 roku odznaczając nas prestiżową nagrodą od Dziennika Puls Biznesu GAZELA BIZNESU dla najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w kraju.

Na koniec naszej rozmowy chciałbym, abyśmy wybiegli nieco w przyszłość. Proszę powiedzieć, jakie cele jako firma wyznaczyliście sobie na najbliższe lata?

Aktualnie prowadzone są prace nad budową nowoczesnego centrum biurowo-magazynowego. W powstających obiektach zostanie przygotowane ponad 16 tysięcy miejsc paletowych. Obieg wszelkich dokumentów podczas wszystkich procesów będzie elektroniczny. Obok centrum magazynowania powstanie hala produkcyjna. Łączna powierzchnia użytkowa całej inwestycji wyniesie niemal 9,5 tys. m kw., a kubatura niemal 100 tys. m sześć.

Na tym nie koniec planów inwestycyjnych.

Docelowo planujemy rozbudowę i powiększenie naszych możliwości magazynowych do ponad 50 tysięcy miejsc paletowych. Ponadto stawiamy na dalszy dynamiczny rozwój firmy.

Dziękuję za rozmowę.

Domex-Kuśnierek
2.1/5 Na podstawie 801 ocen.