Opinie o allegro.pl - Allegro w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Grupa Allegro Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Grupa Allegro Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Portale internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Allegro Sp. z o.o. w Poznań

zbych1945

Czy Allegro rezygnuje ze współpracy z Paribas Bank odnośnie płatności "Raty Od Nowa" bo przy ikonach ?raty zero/przerzuca do płatności / raty pay / kupujący powinien być o takiej zmianie powiadomiony i mieć wybór płatności a w opisie płatności nie ma żadnej o tym zmianki.

BODZIO

ALLEGRO zeszło na psy i to gówniane kundle. By korzystać trzeba przystać na to że będą przysyłać gówniane reklamy pliki cukus i i ALLEGRO BEDZIE SPRZEDAWAĆ MOJE DANE INNYM PODMIOTOM . to nie ALLEGRO to (usunięte przez administratora) czy (usunięte przez administratora)

niedoszły aplikujący

Dzień dobry wszystkim, zastanawiam się nad złożeniem aplikacji na stanowisko Business Controllera do Allegro - czy ktoś może krótko nakreślić jak wygląda praca w dziale, do którego rekrutują? Ilu osobowy jest dział, godziny pracy (elastyczne czy stałe), jaki jest manager i zespół (czy zgrani czy raczej nie do końca), czy można liczyć na rzetelne wdrożenie? Czy sporo korzysta się np. z PowerBi ? Oczywiście na temat benefitów i wynagrodzenia też chętnie się czegoś dowiem. Pozdrawiam Zastanawiający się nad aplikowaniem :)

Booster

Najlepsze miejsce pod względem boostu rozwojowego.

Product Manager

Pierwszy etap to kontakt telefoniczny i umówienie terminu spotkania online na Zoomie. Pierwszy etap to spotkanie techniczne z PMami. Po pierwszym etapie telefon z feedbackiem, zebraniem informacji o wymaganiach finansowych oraz zaproszeniem na drugi etap czyli spotkanie z leaderami oraz HR. Dzień po drugim spotkaniu telefon z feedbackiem oraz ofertą.

1 etap: życiowe case studies sprawdzające wiedzę i umiejętności 2 etap: trochę case studies ale głównie rozmowa o doświadczeniu itp.

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Technik Instalator AV
HR Quality Polska Sp. z o.o. Sp.k.
logo firmy Przedstawiciel handlowo-techniczny
Rzeszów
Clima Gold

Jak wygląda kwestia pracy zdalnej/hybrydowej w Allegro teraz? Czy firma narzuca powrót do biura, czy jest otwarta na preferencje pracowników?

Jeśli firma Profesora to informatyczna biedronka, to Allegro jest informatycznym kołhozem: 1. Nie podają widełek za nic. 2. Wymagają robienia kilkugodzinnych testów na słabo działającej platformie przed rozpoczęciem właściwych dyskusji. 3. Wywołują cringe wypocinami dobrzetubyć.

Karol

Czy ktoś wie jakich zarobków można się spodziewać w marketingu/pr? Wawa

Ola
@Karol

Też się chętnie dowiem ;)

ChceUWasRobic

Hej jak się dostać do Allegro, czy rekrutacja na Software Engineer jest ciężka i owiana tajemnicą, Czym się różni programista od software engineer, ile może zarobić osoba pomiędzy junior a seniorem?

Vilu
@ChceUWasRobic

Aplikuj na stronie Allegro - https://allegro.pl/praca

Wiesiek

Kolejny raz jestem (usunięte przez administratora) przez kuriera którego proponuje Allegro. Proszę i płacę drożej by osobiście odebrać paczkę i zapłacić po nie mam możliwości takiej operacji wykonać paczkomacie. Owszem przesyłka jedzie do mnie ale nikt nie czyta informacji którą piszę. Że z powodu pracy w terenie proszą o telefon kuriera bym mógł przyjechać zapłacić i odebrać paczkę. Oczywiście kurier przyjechał nie zastał nikogo w domu i pojechał. Brak słów a Allegro nic tym nie robi kolejna moja paczka poszła do zwrotu. Oni myślą że my nie mamy co robić tylko grzecznie czekać w domku na paczkę. Kpiny jestem zmuszony zmieć zakupy u innego operatora. Pozdrawiam Wiesław Sokal Tel: 781 437 769

Vilu
@Wiesiek

Panie Wiesławie, proszę rozważyć skorzystanie z opcji dostawy do punktów odbioru Poczty Polskiej - w placówkach i agencjach pocztowych jest możlliwość płatności gotówką za pobraniem, a paczka czeka na Pana, a nie Pan na nią. Zamawiając przez Allegro, kupuje Pan od konkretnego użytkownika, który nadaje paczki za pośrednictwem wybranej firmy kurierskiej. Kurierzy mają własny grafik rozpisany przez centralę, dostarczają paczki pod adres wskazany na etykiecie, nie mają obowiązku kontaktować się z odbiorcą. Ani sprzedający, ani Allegro nie mogą wpłynąć na sposób funkcjonowania firm przewozowych.

Middleware

Hej jakie są widełki dla mida w Kotlinie?

auda

czy wynagrodzenie w CX na stanowisku junior, senior i „normalny” customer service specualist rozni sie?

Dzień dobry

Czy senior software engineer jest w stanie zarobić około 25000 brutto na UoP? Na nofluff Jobs są niskie widełki tylko do 18000 brutto

@Dzień dobry

Po pierwsze, raczej nie dostaniesz na starcie seniora, jeżeli jest to rekrutacja do product developmentu. Co więcej, nawet jeśli byłeś seniorem wcześniej, lub nawet team leadem, to nie będzie to miało dużego znaczenia. Znam wiele przypadków, gdzie seniorzy dostawali propozycję juniora i nawet jeden taki gdzie ktoś z team leada przyszedł na juniora. W allegro na seniora (na mida zresztą też) trzeba sobie zapracować dobrymi relacjami z przełożonymi - relacje są tu kluczowe - i dobrą współpracą z ludźmi z biznesu, albo przynajmniej pozornie dobrą. Druga sprawa, to to, że jeśli masz duże żądania finansowe na start to przypuszczam, że nie jesteś korposzczurem, który będzie chciał się poświęcać na wspinanie się po szczeblach kariery w jednej firmie, więc chyba tu nie pasujesz. Ogólnie zdarzają się osoby, które przychodzą prosto na seniora, ale miałem wrażenie, że to szczególne przypadki, gdzie projekt jest poza głównymi i dobrze znanymi domenami albo jakiś zupełnie nowy stack w firmie itp. Przejrzyj sobie ludzi na linkedin i sprawdź ilu z nich zaczęło od seniora. Pozdrawiam i życzę powodzenia ;)

Challenger
@Były dev

To szkoda wydawało się że Allegro stawia mocno na inżynierów i potrafi ich docenić, a to jedynie przypomina kampanię medialna. Pewnie ten pompowany balon pęknie jesli tak to wygląda co opisał bylydev.

@Były dev

Brzmi jak jakiś Janusz Soft w którym trzeba głośno śpiewać wubudubu aby zadłużyć u szefa na michę bigosu.

@Challenger

Zobacz sobie kogo w tej kampanii chwalą i ppkazują. Samych managerków. Tak jakby to oni soft pisali lol.

Challenger
@Hoho

@Hoho Ale w obecnych czasach w większości dobrych firm w Gdańsku Krakowie czy Warszawie takich stanowisk nie ma jak PM. Są inżynierowie może ich techniczny team leader. Ludzie z biznesu ale bez żadnych PMow. Szkoda że tak wygląda Allegro jak opowiada osoba która widać musiała tam pracować.

@Hoho

Nie chciałem nikogo zniechęcać, a tylko dać pewne wskazówki. Nadal polecam to miejsce pracy, bo można się wiele nauczyć w obszarze rozwijania produktu. W allegro nie będziesz po prostu przepychał tasków przygotowanych przez bardziej doświadczonych kolegów. Firma daje dużo przestrzeni na zaangażowanie.

@Były dev

Skoro tak fajnie jest to czemu dalej tam nie pracujesz? Za mało kolegowałeś się z kierownictwem? Co do nauczania się - może jeszcze by tak zaczęli kasę brać za możliwość na nich popracować? ???? Wiesz jak to działa? Sprytny człowiek osiąga 80% wydajności w pół roku max, a firma go dalej kisi na poziomie juniora czy mid developera.

Xyz
@Hoho

Tutaj ręka rękę myje, nic nie zrobisz. Im więcej wykazujesz, a ktoś z kierownictwa za Tobą nie przepada to niestety będziesz w tyle

Niedoszły pracownik

Po dwóch spotkaniach i wykonaniu zadania rekrutacyjnego, które wymagało wykonania dużej pracy research’erskiej i strategicznej, firma nawet się nie odezwała. Po upomnieniu się o feedback, w odpowiedzi dostałem informację, że osoba odpowiedzialna jest w tym tygodniu na urlopie. Po tej informacji, nie dostałem już żadnej odpowiedzi czy wiadomości. Generalnie bardzo słabe doświadczenie. Szkoda czasu.

?
@Niedoszły pracownik

A na jakie stanowisko

Magda
@Niedoszły pracownik

Jak wyglądało zadanie?

Cześć, Pracuje ktoś z Was w obszarach obsługi klienta i CX w Poznaniu? Jak się pracuje? Jakie zarobki? Warto? Jak wyglada rekrutacja?

kfds
@Kandydat

Średnia kasa, choć. b. dobre benefity i niespodziewane dodatki. Praca zmianowa w różnych porach i w weekendy. Bardzo mili i pomocni ludzie w pracy, ale raczej zmierza to wszystko w kierunku typowego korpo na słuchawce bo firma bardzo szybko rośnie.

ciekawy

Mam pytanie do osób które zgłosiły się do stażu Summer e-Xperience. Czy ktoś dostał informację zwrotną po rozmowie kwalifikacyjnej, że się nie dostał?

również ciekawy

ja wciąż czekam ...

również bardzo ciekawy

podobnie, nadal czekam.

@ciekawy

Miałem otrzymać odpowiedź do końca maja, a do dzisiaj brak jakiegokolwiek odzewu ze strony firmy.

ciekawy
@2137

Teraz pytanie czy nas olali, czy mają takich dobrych kandydatów, że nie wiedzą kogo wybrać

odrzucony
@ciekawy

Polecam napisać maila do rekruterki, oddzwania praktycznie po kilku minutach. U mnie niestety nie miała pozytywnych wieści. Trochę niepoważne jest to, że trzeba się dopominać o informację zwrotną, no ale cóż...

dzięki jest dziki

@A MOŻE - czy ten Ł to z ząrzadu jednej ze spółek? Bo chyba niestety kojarze, chociaż ja bardziej z delivery. Facet sie nie kontroluje. Zero instynktu samozachowawczego i zero wyobraźni. Laska nagrywała jego snapy, a na pewnej imprezie pokazywała w plikach mp4. Już tego nie odzobacze XDDDD Chłopie weź przestań to robić, laski są wredne... Ale żeby było merytorycznie praca spoko, tylko trzeba mieć szczęście żeby trafić na odpowiedni dział/team. Bo niestety zdarza się też spory (usunięte przez administratora) opisany we wcześniejszych komentarzach (np. @Strach się bać, @czytator, @Kaczka, @CEX, @Kwa Kwa). Jeżeli chodzi o marnowanie czasu kandydatów ubiegających się o pracę (bo widze ze dużo tu takich żali) to zdardze, że kiedyś usłyszałem w HRach jak dwie laski między sobą mówiły, że one dla osób, których nie chcą zatrudniać, "nie będą się specjalnie produkować". Także nie liczcie na rzetelny feedback. A to, że usuwane są niektóre opinie mnie nie dziwi, częsta praktyka w Allegro. Bo firma jest troche jak dziecko, które jak zasłoni oczy to myśli, że go nie widać;P Sygnalizowanie problemu...? W allegro to nie przejdzie... W obliczu tego wszystkiego zabawne jest to, że Allegro dostało niedawno nagrodę Etyczna Firma xD i przypomniało mi sie, że kiedyś był taki program Śmiechu Warte... elo

@dzięki jest dziki

Też nie wierzyłem jak zobaczyłem tytuł Etycznej Firmy... Aż słabo się człowiekowi robi, propaganda na całego

Strach się bać.

Dzień dobry , Doświadczyłem sytuację mobbingu w firmie allegro. Nie chcę rozmawiać z przełożonym gdyż zostanę od razu zwolniony .Z kim muszę się skontaktować żeby uniknąć zwolnienia z powodu mobbingu. Niestety jak usłyszałem dzieci są przeszkodą w pracy. Jestem na B2B . Dlatego nie wiem czy ma sens rozmawiać z Izabela Jarosz na ten temat .

BylyPracownik
@Strach się bać.

Może napisz do zarządu wskaż w CC Izabele i inne osoby. dwa można zgłosić to jakiś instytucji lub założyć jakieś celowe konto na Linked.

wiesniaczek
@BylyPracownik

A podobno #dobrzetubyć

@Strach się bać.

Allegro przymyka oczy na (usunięte przez administratora) oraz na wszelkie zachowania, które są niewłaściwe i nieetyczne. Sprawy są niestety zamiatane pod dywan, a reakcja HR jest można powiedzieć żadna. W tej firmie promuje się managerów, którzy nie powinni zarządzać zespołem, bo mają mocne plecy na przykład u dyrektora. Zastanów się 10 razy zanim cokolwiek zglosisz, bo możesz skończyć tak jak ludzie w innych działach - będziesz kontynuował swoją karierę poza strukturami firmy ????

@Lol

Widzę, że administrator z automatu usuwa słowo na M... Więc napiszę inaczej. Z punktu widzenia pracownika Allegro nie reaguje na zgłoszenia dotyczące tego, że jakiś manager zachowuje się niewłaściwie. Ważne są układy i układziki, a nie pracownik. HR ma takie "procedury", że manager chwilę po tym jak wpada na niego skarga, może zakończyć ze swoimi pracownikami współpracę i nikt nie sprawdza dlaczego. Prędzej Cię zwolnią z Allegro niż wyrzucą managera, który ma coś za uszami. Już taki jeden słynny w Allegro jest, krążą wręcz legendy o nim. Człowiek z taką reputacją, że aż niewiarygodne, że nadal pracuje w takiej firmie. Ogólnie większość pracowników jest super, ale jak masz pecha i trafisz do zespołu do niewłaściwej osoby to niestety, ale nikt Ci nie pomoże.

AlleCX

Czy po okresie próbnym na CX jest większe wynagrodzenie?

Cz
@AlleCX

Nie

Junior

Jakie są wymagania na junior software engineer? Ktoś się orientuje czy ciężko się dostać? Na jakie wynagrodzenie można liczyć?

@Junior

Kiedyś było trudno na wszystkich stanowiskach, a nawet pamiętam czasy jak nie było w ogóle ofert dla juniorów. Teraz allegro się szybko i prężnie rozwija i potrzebują bardzo dużo developerów i sami piszą na linkedin i fb ile osób planują zatrudnić, więc myślę, że muszą mocno obniżyć poprzeczkę.

Wiadukt

Bardzo mocno rozwojowe miejsce pracy. Mnóstwo bardzo dobrych ludzi z wielką wiedzą i doświadczeniem.

Tkudiaw
@Wiadukt

Taga reklamowego z Linkedin zapomniałeś postawić człowieku.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Allegro Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Grupa Allegro Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Allegro Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 263.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Allegro Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 133, z czego 16 to opinie pozytywne, 65 to opinie negatywne, a 52 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Allegro Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Grupa Allegro Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Allegro Sp. z o.o.