Opinie o PKP Cargo w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie PKP Cargo. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie PKP Cargo na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKP Cargo w Katowice

Centralny

Krótko to jak jest PKP cargo Warszawa Po pierwsze jeśli masz jakikolwiek urlop w miesiącu i jakąkolwiek nadgodziny zdejmą ci na poczet normalnej służby , czyli idziesz jak byś poszedł normalnie na służbę pracę i wyłącznie tylko na telefon przekroczenie nie płacą na czym tylko to jest możliwe (usunięte przez administratora) zamaskoja , jak cię bardzo mocno postarasz i postawisz licz na 200 zł premii , kolesie których jest 99 i 9% z dwoma szlakami zarabiają więcej niż ci nie mający żadnej znajomości i mające dużo więcej autoryzacji szlaków a dla czego? Bo muszą jeździć na manewrach która są o wiele gorzej platne! Nie polecam lojelka i papa ta firma nie jest przyszłością biurokracja ja (usunięte przez administratora) !!! To już jest nie uniknione ktoś to kupi , pytanie kto , nie ma ludzi zarabiających na tą firmę maszynistów rewidentów manewrowych dyspozytorów lokomotyw za to biura są bardzo mocno przepelnione i tylko przerwa przed przerwa , wystarczy tylko wejść i popatrzyć jak to wszystko się tam odbywa jak oni pracują , a wlasniewie jak nic nie robia zaczynają niby o 7 a przed 9 nie ma po co iść po 13 żywego ducha nie ma niby do 15 pracują jeszcze służbowe auto ich rozwozi , to musi paść

Wypalone oczy
@Centralny

Człowieku tego się nie da czytać! Jak Ty chcesz więcej zarabiać skoro poprawnie zdania nie umiesz złożyć? Czytając to czułem się jakbym jakąś zagadkę rozwiązywał! A co do samego wynagrodzenia to fakt, (usunięte przez administratora)

Ktoś
@Wypalone oczy

Może jesteś upośledzony umysłowo. Tutaj nie trzeba być polonistą pseudo inteligencie .

Max 2020
@Centralny

To jest prawda mistrz nad mistrzem mistrza pogania.Biurokracja,paliwa, wyłącznie spalinówek,wykresy,pociągi stoją,brak obsady w niedzielę z powodu większego dodatku pociągi stoją,nie ważne przewozy ważne oszczędności.

Mario
@Ktoś

Chamska odpowiedź nic nie wnosząca.

TOMEK

Witam pojawiają się ogłoszenia na świadectwo maszynisty w PKP Cargo jak długo to wychodzi czasu w tej firmie.Czy warto zacząć od tej firmy? Proszę o odpowiedzi jeśli ktoś się orientuje

@TOMEK

Pracuję w zakładzie Tarnowskich Gór / Sekcja Rybnik. 15 maja 2019 przyjęty, w czwartek miałem egzamin teoretyczny, jutro tj 25.10.2021 egzamin praktyczny na świadectwo maszynisty. Przez pandemię obsuwa to jakieś 4-5msc. Więc 2-2,5 roku trzeba liczyć. Ja jestem zadowolony

Dzięki za info

@DamianKO

Mam pytanko jeszcze jeżeli wzrasta najnizsza krajowa od nowego to w przypadku pkpc tez rośnie czy to jest tak jak mają w tabelkach ZUZP??

@Tomek

Osobiście zupki spoko :)

Arystoteles
@Tomek

Nie nie rośnie firma nawet nie wywiązuje się z pakietu zbiorowego czyli podwyżki wymuszone o inflacje

Rychu

Świeżak maszynista, mało zarobi. Nie ma wysługi lat. Podstawowa stawka to jest około 2500zł (brutto) + dodatki, węgiel 164zł brutto + premia + dodatek nocny dodatek niebezpieczny + świąteczny, składowych jest dużo. Na rękę kolo 3500zł

Vectron
@Rychu

Szczerze ....pracuje w Cargo od 7lat i takie zarobki jak Pan wymienił to miałem tylko na szkoleniu.....nie mam pojęcia skąd takie przekonanie ze w Cargo zarabia się 3.5 -4,2 .....jak pracuje to nigdy nie spadłem poniżej 5 tys ....a zarobki sięgają i 7 tys ....czyli srednio ponad 6 na rękę zawsze wpadnie .....Jestem przekonany i wiem z doświadczenia ze jak ktoś przychodzi do Cargo z założenia ze to Państwowa firma więc można w kulki lecieć, to zarobi 3-4 tys siedząc w pokoju oczekiwań.Natomiast jeżeli ktoś chce być aktywny w swoim zawodzie i dostosuje się do panujących struktur, to zarobki są między 5,500 a nawet 7- 8 tys ......

Dragon
@Vectron

Lecz się na nogi bo na głowę już za późno. I nie siej propagandy chyba że pazury masz brązowe po pachy ale to i tak nie pomoże zarobić stawki która wymieniłeś. Omijać tego bankruta szerokim łukiem. Lepiej iść do marketu towar rozkładać za tę samą stawkę niż bawić się w śmieszna kolej.

Hahaha

Za ile godzin, 250?

PijanWampir
@Vectron

To chyba pracujesz jako związkowiec lub robisz 3-4 służby dodatkowe + przekroczenia. Nie znasz widocznie reali w innych gniazdach niż Twoje. W większości nie ma nadgodzin i nie ma przekroczeń. Niezależnie czy chcesz pracować czy nie to po prostu nie masz możliwości wyrobić więcej godzin na pojeździe. U mnie w gnieździe przy normie godzin bez przekroczeń, 6 lat wysługi 3700-3900zł na rękę i nie ma szansy na więcej.

Księgowy
@PijanWampir

Szok - zarobki zarządu miesiecznie za 2020! Warsewicz - 46 900zł Bawor - 42 625zł Kozendra - 42 550zł Borowiec - 42 000zł Fingas - 42 920zł A Wam pewnie wciskają kit, że Covid itp....obudźcie się ludzie! (usunięte przez administratora)

Ta
@Rychu

Jesteś Pan śmieszny, podstawowa stawka np u czyściciela wagonów ( podstawowe stanowisko na kolei, wynosi 2800zł więc proszę nie strasz typie ludzi jeśli żyjesz przeszłością

@PijanWampir

W pociągach masz takie wypłaty , ile masz z grupy? Koledzy też często narzekają że niskie wypłaty, bo spłacają pożyczkę. Nie zmienia to faktu za cargo płaci najmniej z wszystkich przewoźników i na jakąś większą podwyżkę się nie zanosi.

@Vectron

W którym zakładzie tyle płacą? Chyba że jeździsz po Niemczech.

On
@Ta

Nie pracujesz na 100%w cargo lub siejesz propagande. Podstawy są ok 2300do 2800. Sam mam 2400zl. Dodatki typu godziny nocne, pojedynka, węgiel, szkodliwe, wysluga lat, itp podbijają podstawę . Skończ komentować, bo nie masz pojęcia lub jesteś z biura i siejesz propagande.

WLKP
@Rychu

ekl.krzysiek(małpa)gmail.com Cześć, proszę o kontakt. Mam kilka pytań ;)

polskiład

Jeżeli Wam tak źle-A JEST BARDZO ŹLE (osobiście nawet bym nie splunął na taką płace, NA za taką jałmużne nawet bym nie prowadzi PIKO) To dlaczego nie staniecie do strajku! To jedyne rozwiązanie żeby coś zyskać, no chyba że jest jedna opcja-zwolnic się. Pozdro i ***** polske

Deklaracja S

Ile odpalę

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice
Xxx

Na nockach mozna spac

rewidencior

Ile zarabiaja rewidenci w okolicach lublina radomia kielc ?? Warto sie szkolic ??

Lukasz
@rewidencior

Pewnie najniższa krajowa plus jakieś dodatki.

rewidencior
@Lukasz

2480brutto !!! Plus dodatki... okres szkolenia 2100 netto pozniej (usunięte przez administratora) wie ile doloza

Mam pytanie do związków.Jak długo jeszcze będziecie zwodzić pracowników w z związku podwyższenia płac?W przeciągu 2 lat płaca płaca minimalna wzrosła o 550zł.I o tyle powinna płaca wzrosnąć plus niezapłacenie pracownikom premii którą zabraliście w zeszłym roku.Lepiej byłoby by związki działały poza zakładem pracy.Płace są marne i za chwilę będziemy pracować za minimum.

Czesiu

Myślę że warto poczytać:) Bawor, Kozendra,Borowiec, Fingas ponad 43tys. zł miesięcznie! Załącznik nr 2 https://www.money.pl/gielda/komunikaty/6655571595241601.html

@Czesiu

Brak słów.

Max 1999

Zrobili szumną reorganizację zmienili literę w nazwie sekcji.A biurokracja ma się dobrze ,(mistrzowie ) ds. Jakości itd.itp. dalej biorą wysokie pensje za nieróbstwo.A rąk do pracy brakuje.

No i dali d...y.Podwyżek nie będzie,tylko jednorazowa gratyfikacja i na kolejarza coś więcej.A do rozmów mają wrócić w styczniu 2022.Prawie 3 lata beż podwyżek.Od nowego roku minimalna zaś do góry o co najmniej 200zł.W okresie 3 lat pójdzie do góry o ok 750 zł.I ciekawe ile NASZE związki wywalczą.Żałosne.

Romek

Najgorszy pracodawca w Polsce,razem ze związkami.

Krzysiek

Witam ile trwa szkolenie na świadectwo maszynisty w pkp Cargo ?

spawacz

Chodzą słuchy, że prezesa zdejmą bo wyniki grupy kiepskie. Pracy sporo, a firma deficytowa i straty rosną. Szwagier poszedł na TiRa i chwali sobie bo da się żyć, a tu strajk się zapowiada i jakiś plan kolejny mają przedstawić. Jak na moje oko za dużo politycznych tu poupychali i jest jak jest, bez optymizmu na przyszłość

Inwestor
@spawacz

A ja kupiłem akcję tej spółki i ostrzegali, że jest coraz gorzej, nierentowna, ale wierzyłem. Przyszedł raport i pokazał wyniki: z core działalności totalna klapa i długi. Firma funkcjonuje na oparach dzięki działalności finansowej i wyprzedaży złomu, ale to przecież rok, dwa i po niej :(

Filipp

Na jaką pensję można liczyć po zdaniu egzaminu na maszynistę?

Maszynista
@Filipp

3,5k-4.,2k

WLKP
@Maszynista

Cześć, odezwij się do mnie patryk098777(małpa)gmail.com

@Filipp

Zalezy od zakładu ale maszynisci swiezo upieczeni okolice 4k-4,3k w Zakładzie Śląskim

m

chyba brutto

Norbi

Witam mam pytanie jeżeli ktoś zdał egzamin na świadectwo minął termin lojalki to czy bezproblemowo mozna odejść czyli np z towaru na towar czy spolka robi problemy z odejściem??

@Norbi

Idź i nikogo nie pytaj o zdanie nic Ci nie zrobią ich to nie interesuje że się zwolnisz skoro jesteś już wolny. Zwolnisz wakat i będąogli na Twoje miejsce przyjąć kogoś do biura. W cargo administracja będzie się czuła potrzebna nawet gdy zostanie w tym zakładzie ostatni maszynista to dzięki nim jest tak wspaniale a my maszyniści to zakały tego zakładu i pasożyty żerujące na ciężkiej pracy pracowników biurowych. A żeby Cię pocieszyć każdy z nas ma ich na plecach po ponad 4 na których musimy zarobić. U prywaciarza będziesz pracował tylko na swój garnuszek czysto i przejrzyście. Tam płacą za jazdę i przejechane kilometry a nie za ubijanie toru w miejscu i robienie godzin efektywnych nie robiąc kilometra tak jest choćby w sekcji Poznań ale władza nie widzi w t problemu tam mają się zgadzać tabelki to że działają na szkodę spółki specjalnie opóźniając pociągi też na nikogo nie działa ważne są efektywne nie kilometry. Ludzie którzy nami zarządzają nie mają pojęcia o logistyce i ekonomi oni po prostu tak jak ich poprzednicy są dzięki obecnie rządzącym tak było jest i będzie także moja rada uciekaj. Mi też już dużo nie zostało i też uciekam

m
@Młody maszynista

trudno się z toba nie zgodzić sam pracuje w biurze i widzę ten (usunięte przez administratora) maszynistow maja za (usunięte przez administratora)

Lechu

Jakie są ogólne zarobki maszynistów ? Czy w każdej spółce są inne wynagrodzenia?Czy są jednolite stawki w całej Polsce?Dzieki za odpowiedź.

@Lechu

To zależy jaka masz podstawę brutto (z tego są wyliczane dodatki ,czasem między maszynistami jest 200, 300zl różnicy), ile nadgodzin, świątecznych i jaki jest staż pracy. W każdym miesiącu jest inna wypłata. Zarobki to 4tys- 5,5tys.

Witam polecacie iść na świadectwo do PKP Cargo ?biję się z myślami

Leszo
@Misiek

A gdzie cargo wogóle występuje z możliwością rekrutacji na świadectwo maszynisty? Na ich oficjalnej stronie nie ma ogłoszenia o naborze?

@Leszo

Zadzwoń do kadr bezpośrednio mowie tutaj o zachodnim oddziale

@Misiek

Daj sobie spokój. Wszędzie tylko nie w Cargo.

@Młody maszynista

A Ty gdzie robiłeś świadectwo?

Niestety w Cargo

Przyszły maszynista
@Młody maszynista

Też się zastanawiam nad świadectwem w Północnym zakładzie. Czy możesz napisać co tam takiego jest, że ludzie odradzają? Chodzi o grafik "na telefon"? bo o tym słyszałem..

@Młody maszynista

Czemu tak odradzasz podaj jakieś argumenty bo sam jestem ciekawy np:świadectwo trwa ponad 3lata?

Leonnn333

Czy w najbliższym czasie planowana jest jakaś podwyżka pensji maszynistą?

Dawid

Witam na jakie zarobki może liczyć Zwrotniczy w PKP Cargo?. Dziękuję za odpowiedź

Mateusz

Dzień dobry, Czy PKP Cargo planuje w najbliższym czasie szkolenie na świadectwo maszynisty?

Bogdan
@Mateusz

Mateuszu, czyżbyś interesował się pracą jako maszynista? Śledzisz dokładnie stronę PKP Cargo, aby uzyskać jakieś informacje na temat ewentualnych szkoleń? Daj znać jak to u Ciebie wygląda dobrze?

@Mateusz

Pkp Cargo Zachodni Poznań zapisałem się na grudzień bo wtedy ma ruszyć świadectwo

@Marcin

Daj sobie chłopie spokój ja drugi raz nie dał bym sie nabrać

Marek 44

Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku maszynisty?

@Marek 44

Świeżaki okolice 4000-4300, z biegiem czasu okolice 5k wzwyż

Prywaciaz
@DamianKO

Przecież to jak powiedzial klasyk, szok, rozpacz niesowierzanie, jakaś resztka nadziei ????

Nie jest aż tak strasznie 13x do pracy w miesiącu i za to pensja ok 4000-4200,tylko na telefon czekać albo dodzwonić się do dyspozytora

Fenol

Głupoty gadasz. 13 razy do pracy???.Raczej 15 i to po 12 godzin.

Rewident

4tysie, gdzie tyle dają?

Faja
@Fenol

Zmien dzial bo masz tyle wspólnego z koleja co stryj dudy. 180 godzin, fajna masz normę pracy Panie "maszynista "

Marek1989
@Rewident

ile zarabia rewident po egzaminie?

Rewident
@Marek1989

Ok 2300 - 2400 netto

Młody maszynista

Nie no jest wręcz super. 4200 to chyba jak masz z 700 wysługi. Podstawa to 2410. Kolega jeszcze wspomni że praca nocki świątki i niedzielę jak się buntujesz to Ci zrobią plan że Ci się odechce maszyniści z powodu korony mieli obcięte 10 procent zaś władza dała sobie spore premie za walkę z pandemią. Ciężko pracowali zdalnie. Nie polecam tej firmy nikomu panuje tu głęboką komuna a rządy sprawują stare dziady. Na stanowiskach naczelników dyrektorów ludzie mierni ale wierni komunistom ze związków zawodowych. Bydło hamstwo i tyle w tym temacie.

Prywaciaz

Ja ide 14x do pracy w miesiacu, zdarza sie za raz albo 2 spie w hotelu i mam 14.200 brutto.. Bawcie sie dobrze niebieska (usunięte przez administratora)

Co wchodzi w socjal PKP Cargo?

DamianKO

Wczasy pod gruszą, wczasy, 3 dniowe wyjazdy/weekendowe, zwroty za kina/siłownie/teatry, kolonie dla dzieci, zniżki na bilety, FIPka, bony

Kandydat na maszynistę

Witam, jakie zarobki na świadectwie maszynisty?

@Kandydat na maszynistę

Mam co prawda 6 lat wysługi z PKP PLK która przeszła mi do Cargo ale w zakładzie Śląskim przy normie godzin i 16-20-24h niedzielnych na reke 3200 jest na swiadectwie w 3 etapie szkolenia

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Cargo - Katowice

• Jak się pracuje w PKP Cargo?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Cargo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Cargo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 3 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Cargo?

Kandydaci do pracy w PKP Cargo napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Cargo