Opinie o Diehl Matering Sp. z o.o. w Cieszyn Cieszyńska 1A

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Diehl Matering Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Diehl Matering Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja instrumentów pomiarowo-kontrolnych i nawigacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Diehl Matering Sp. z o.o. w Cieszyn Cieszyńska 1A

Czy pracownicy Diehl Matering Sp. z o.o. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

PRACOWNIK

Tak, oczywiście ochoczo garniemy się do pracy. Integrujemy się parkując tyłem, jesteśmy jak jeden organizm doskonale funkcjonujący.

Szago
@PRACOWNIK

To właśnie mnie zdziwiło w tej firmie , wszyscy mają parkować przodem bo niby tak jest w Niemczech i we Francji co jest absolutnie kłamstwem

Honorata
@PRACOWNIK

Twoja opinia o Diehl Matering jest nieco szydercza, jak się domyślam, czyli nie ma w firmie żadnych imprez integracyjnych? Fajnie byłoby, gdybyś napisał trochę bardziej konkretnie, bo wiele osób naprawdę jest zainteresowanych warunkami zatrudnienia w tej firmie.

Czarek

Zawsze pozostaje możliwość zmiany firmy tylko czy uda się znaleźć w okolicy równie dobrego pracodawcę?

Heniek

Witam czy dojeżdza ktoś z cieszyna do bazanowic ?

do bani
@Heniek

czy firma ma wgl jakiś transport pracowniczy ?

@do bani

Tak. Są dwie linie pracownicze. Nr 1 z Kaczyc przez Pogwizdów, Cieszyn do zakladu i nr 2 z Kończyc Wielkich ( Babilon) przez Hażlach, Cieszyn do zakładu.

Dariusz

Widzę że jesteś pracownikiem Diehl Matering, powiedz mi proszę jaka atmosfera panuje wewnątrz firmy? Jestem też ciekaw jak układają się relacje pracownicy-szefostwo, liczę na garść informacji z Twojej strony.

Rozczarowany pracownik

Witam...chciałbym wyrazić swoja opinię na temat dzisiejszego spotkania. Kochani a propo kultury...Chciałbym, żeby p Wilk ,p inni dyrektorzy czy administracja może zaczęli od siebie...Dzień dobry to takie kulturalne słowo na powitanie ,które najwyraźniej sprawia im problemy .Pracujemy coraz więcej, normy są podwyższone a my starzy ,wyszkoleni pracownicy zarabiamy 200 zł mniej wiecej od nowo przyjetych.Caly ubiegly rok firma pracowała prężnie dzięki nam ,były nadgodziny a nawet przyjeci zostali pracownicy z Uk bo tyle bylo pracy i produkcja wzrastala,... I nie wyrobiłlismy naszej premii?Jak mamy dobrze pracować skoro nie jestesmy doceniani...Top 20 tez powinno być inaczej przyznawane...moze mniejsze kwoty...jest wielu dobrych pracownikow.A gdzie przepraszam nagrody za niechorowanie dla osób, które chodza do pracy.. Kochani powoli tracę cheć pracowania w Diehl Metering ...gdyby nie garstka ludzi to dawno by mnie tam nie bylo...Jeszcze jedno zamiana kierowników nic nie da ,a może wiele popsuć.Moze trzeba bardziej przyglądać się niektórym kierownikom i zastanowić się dlaczego tylko 1 zmiana chce zmian...

Precyzyjny
@Rozczarowany pracownik

Nic ująć chociaż dodać można jeszcze trochę. Mądry i przemyślany wpis. Jedno pytanie która zmiana chce zmiany kierowników zmian? Ta informacja mnie zszokowała! Efektów po tych zamianach nie widać przynajmniej dla nas my i tak robimy swoje.

Mirome
@Rozczarowany pracownik

Zamiana kierowników powinna być zamiana na stałe wtedy może inna pani kierownik zauważy co się dzieje na zmianie i zacznie konsekwentnie reagować i działać aby atmosfera w pracy była normalna a nie udawanie że niczego się nie widzi

Czy po rozmowie w Diehl Matering Sp. z o.o. rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.

A moze ktoś mądry pomysli w koncu o zalozeniu związków zawodowych? Nikt w tej firmie nas nie slucha...

Krab

Zgadzam się w 100% z dwoma ostatnimi opiniami

Taka Jedna

Zgadzam się z Twoją opinią. Jeśli chodzi o kulturę, to przykład powinien iść z góry.. Jeśli natomiast chodzi o płace.. premia za niechorowanie, co miesiąc i stażowe. Myślę, że to byłby dobry pomysł. Może wtedy te różnice między nowym, a dłużej pracującym byłyby bardziej znośne. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam.. nie wypracowaliśmy wskaźnika.. a po czasie wyświetlono slajd, który mówił o tym, że sprzedaż na Polskę była lepsza niż planowaliśmy?? Zamiana kierowników.. można zrobić ankietę, co dala zamiana kierowników do tej pory(?) Niech wypowiedzą się kierownicy i pracownicy. Jeśli prawdziwym powodem tych zamian są skargi na któregoś z kierowników, to powinny być wyciągnięte konsekwencje wobec danego kierownika, a nie zabieranie dobrych kierowników ich zmianom. Tyle w tym temacie. Ps. Pan Dawid to mądry i inteligentny człowiek, oraz dobry przywódca. Wiem, że chce stworzyć zakład inny niz wszystkie. Panie Dawidzie, jeśli Pan to czyta, proszę wsłuchać się w ludzi i ich bolączki, a nasza firma będzie taka jakiej wszyscy byśmy sobie życzyli. Nie chodzi tutaj o spełnianie każdych zachcianek. Myślę, że Pan wie. Pozdrawiam wszystkich czytających

Na jakie benefity można liczyć w Diehl Matering Sp. z o.o.?

benefity w DIEHL METERING to bony towarowe na świeta Bożego Narodzenia oraz wielkanocne wczasy pod gruszą

@pracownik

Co z tego że są bony na Boże Narodzenie, Kasa na Wielkanoc i wczasy pod gruszą jak co miesiąc tam jest słaba groszowa pensja. Wartościami w sklepie nie zapłacimy...

Marti

Proszę napisać o atmosferze w pracy bo to jest przecież najważniejsze słyszałam że u Pani Kierowniczki Joli jest najlepiej

abel

inżynierzy w tej firmie nigdy nie przerobili na produkcji ani jednego dnia a wymyślają czasy na stołach zamiast sami to najpierw sprawdzić przez miesiąc i na stole popracować. Ale podobno nie ma żadnych norm, ale jak nie zrobisz ile ma byc to ochrzan żeś nie zrobił normy a to jest wtedy akord, tak mi się wydaje. A co jakis czas przyjeżdża z Krakowa jakiś gościu z firmy zewnętrznej i wymyśla tak zwane 5S że naklejek nie ma, że narzędzia nie opisane i nie w tym miejscu, że kurz jest na belkach nośnych hali itp. itd. Chcą poprostu z tej firmy zrobić Automotiv bo dwóch Dyrektorów co takie coś wymyśla pracowało w Automotiv. Ta firma przez to wymyslanie skłóciła pracowników. Ostatnio pracownicy ci co najmniej zarabiali dostali podwyżki tak śmieszne że szkoda mówić poprostu ŻENADA. A inżynierowie tak się napracują nic nie robiąc, a wypłaty mają dwa razy tyle co zwykły pracownik.

@abel

Z Twojej relacji wynika, że w Diehl Matering nie dzieje się ostatnio najlepiej. Jednak mało napisałeś o ogólnych warunkach zatrudnienia, jakie tam macie zapewniane. Co powiesz w kwestii zarobków? Można je uznać za miarę dobre?

Paulina

Jeśli rozważaliście kiedyś podjęcie pracy w Diehl Matering to chyba jest to dobry moment na to, by wcielić ten plan w życie. Firma ta bowiem prowadzi rekrutację. W celu ułatwienia Wam sprawy, wklejam odpowiedni link: https://www.diehl.com/career/pl/praca/ Na tej stronie macie wszystko opisane w sposób bardzo przejrzysty. Możecie wybierać spośród ofert pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Zdecydujecie się wobec tego na związanie się z tym przedsiębiorstwem na nieco dłużej? Zapraszam do dyskusji!

bezukładowy
@Paulina

dziekuje bardzo firma syfiasta propagandowe banery z wartosciami z Bolkiem i Lolkiem powywieszali na zebraniach opowiadaja bajki,ciagle ludzie z biur wygrywaja nagrody a ludzie z produkcji traktowani jak smieci ciagle tylko majstrowie gonia z normami,na które mówia targety a zarobki to jest naprawde żenada!!!

Krab

Nie polecam pracy w tej firmie. Zarobki bardzo niskie ,żadnych premii ...ludzi w biurze więcej niż na produkcji, na spotkaniach szefowie opowiadają bajki o wartościach ....wartościami nie zapłacimy w sklepie

@Krab

Co dokładnie chcesz przez to powiedzieć? Czy wiedziałeś, jakie zarobki oferuje firma, nim podjąłeś pracę w Diehl Matering? Jeśli tak, powiedz nam coś więcej na temat wysokości tych zarobków. Przy podawaniu ich pamiętaj by zaznaczyć, czy jest to kwota brutto czy netto, by wszyscy mogli Cię dobrze zrozumieć.

Precyzyjny
@Paulina

Prawda jest prosta staż pracy powyżej 5 -ciu lat wynagrodzenie brutto 2850,-zl nowi pracownicy 2350,-zl pracownicy sezonowi ( pracownicy z naszej wschodniej granicy) 2800,-zl . Masz rację zarobki żenada trudno wyciągnąć 2000,-zl netto.

Paulina

@Loluś, jesteś w dalszym ciągu pracownikiem firmy? Możesz powiedzieć nam coś na temat benefitów pozapłacowych w firmie? Czy takowe są dostępne dla pracowników? @anonymous, co masz na myśli? Możesz doprecyzować swoją wypowiedź? @Monter precyzyjny, czy chcesz przez to powiedzieć, że firma nie oferuje pracownikom możliwości rozwoju? Na pewno nie odbywały się lub odbywają żadne szkolenia, które mogą poszerzyć kwalifikacje pracowników?

Praco

Nie polecam pracy w Diehl Metering Bażanowice. Praca może i lekka, atmosfera z współpracownikami zależy jaka zmiana, ale zarobki koszmarnie niskie, osoby pracujące po 10 czy 15 lat nie mają nawet 3.000 netto zł. Aby się czegoś dorobić trzeba mieć układy z kierownictwem. Zwykły szary pracownik nie ma szans na jakikolwiek rozwój, (chyba, że ma układy). Firma sponsoruje festyny i kupuje prezenciki w postaci durnych długopisów czy kubków termicznych zamiast dać ucziwemu i długoletniemu pracownikowi podwyżkę. Niedawno przyjęli ukraińców, ludzie na niektótych zmianach sami podwyższają normy, robiąc krzywdę innym ale przede wszytkim sobie. Normy wzrastają a stawki stoją w miejcu lub podwyższane sa o zaledwie 50 czy 100 zł brutto. Śmiech na sali. NIE POLECAM!

Robol
@Praco

Popieram, ale z tym 3.000 zł netto bym nie przesadzał, gdyż osoby pracujące po 10-15 lat mają zaledwie 2.000 zł. netto. Zamiast pracownikom dać podwyżki to kupują krzesła do biura za ponad 1.000 za sztukę. Pracowników produkcji mają gdzieś, co chwilę się coś psuje i nikt się tym nie zajmuje, ale do podnoszenia norm są pierwsi. Chcą coraz więcej, za te same pieniądze, ewentualnie jak już zostało wspomniane pracownik dostanie na początku roku 50-100 zł brutto. Część ludzi sama sobie kręci bata na siebie podnosząc sporo normy. Nie wiem czym to jest spowodowane. Czy pracownikami z Ukrainy, czy łudzeniem się, że jak zrobią więcej to zostaną docenieni. Nie wiem, w każdym razie robienie sporo więcej za te same, marne pieniądze zahacza już o (usunięte przez administratora) Tym bardziej, że w obecnych czasach ofert pracy jest mnóstwo. Dodatkowo nowym pracownikom mówione jest, że w zakładzie nie ma norm, trzeba po prostu pracować, przede wszystkim dokładnie, gdyż liczy się JAKOŚĆ a nie ILOŚĆ. Kierownicy zamiast motywować pracowników czy walczyć o podwyżki (skoro normy wzrastają mogłyby również pieniądze!) mówią pracownikom - "Jak się nie podoba to się zwolnij!". Obecnie nie ma żadnego problemu, żeby znaleźć nową pracę, ale wydaje mi się, że to w gestii pracodawcy, by pracownicy nie odchodzili tym bardziej, że są problemy ze znalezieniem nowych. Zamiast zwiększyć stawki obecnym pracownikom woleli przyjąć osoby z Ukrainy. Nie mam nic przeciwko, bo jest to pracownik jak każdy inny. Jednak część starych pracowników jest świadoma, iż taki pracownik jest droższy w utrzymaniu (zakwaterowanie, dojazd itp.). Dyrekcja twierdzi, że to agencja martwi się o zakwaterowanie osób z Ukrainy. Owszem, ale nie chce mi się wierzyć, że to oni z własnej kieszeni pokrywają mieszkania. Wiemy z innych zakładów produkcyjnych, gdzie od dawna pracują osoby z zagranicy, że zakład płaci agencji niemałe pieniądze na takich pracowników, gdyż muszą oni opłacić wypłaty, mieszkanie, transport oraz agencja musi mieć też z tego jakiś zysk. Nigdy nie uwierzę, że działają na zasadzie wolontariatu. Gdyby nie zarobki i cała otoczka związana z pieniędzmi, byłbym w stanie polecić Diehl Metering. Jestem też niestety świadom, że to pracownicy sami sobie oraz współpracownikom robią krzywdę zwiększając normy za te same, marne pieniądze. Ludzie zaczną się zwalniać, bo jeśli mają "zapieprzać" to już lepiej robić to za większe pieniądze. Za darmo to nawet pies nie szczeka! NIE POLECAM, ale łudzę się, że w końcu coś ruszy, i że pracodawca oraz pracownicy coś zrozumieją.

Praco
@Robol

W dzisiejszych czasach osoba, która pracuje 15 lat powinna zarabiać minimum 3000 netto zł. A w Diehl Metering 8-letni czy 10-letni pracownicy nie zarabiają 2.500 zł netto. Firma ma gdzieś pracowników.

@Praco

robią co chcą,mówią co innego a potem okazuje się zupelnie inaczej.Ostatnio byla mowa ,że beda przedłużane umowy tym osobom,którym się one kończą,a dziś jednak sie okazalo ze kilku osobom nie przedłużono ich.Nie liczą sie zupełnie z tym,że ktoś ma rodzine ,dzieci,w ogóle zero jakiegokolwiek poszanowania,bo zaniedługo przyjda robic Ukraincy i to jest dla nich recepta na wszystko tzn.ze naszych juz mozna gnoić,by robili prawie za najnizsza krajowa i oczywiscie coraz wiecej za mniej.Wszystko jest do czasu,bo może sie tez okazać,ze Ukraińcy beda woleli pracować gdzie indziej a my pojdziemy pracowac do Czech,bo tam znacznie bardziej sie opłaca,bo jak mamy tyrac tu za marne grosze to lepiej tam przynajmiej wiadomo za co.Tutaj to jest wielki cyrk

Adek
@anonymous

Zarząd jak i kierownictwo nie doceniają pracowników. Przyjmują Ukraińców a nie przedłużają umowy Polakom. Tak są traktowani w tej firmie rodzimi pracownicy posiadający rodzinę czy kredyty. Może jak się więcej osób zwolni to wtedy zarząd zrozumie jakich pracowników stracił... NIE POLECAM pracy za marne grosze w tej firmie.. pracowałem tu ponad 10 lat a nawet nie zarabiałem 2.400 zl netto. Cyrk i porażka w Diehl Metering.

bezukładowy
@anonymous

a jak juz przedłużają umowy to na pół roku.Niezłe jaja robią sobie z pracowników i jeszcze twierdzą,że oni przyjmuja Ukrainców,bo zalezy im na dobrej opinii o zakladzie a jak widac jest dokładnie na odwrót w nosie mają opinie i nasze zdanie,nasze zarobki nas Polaków.Tylko by chcieli,bysmy szanowali i godnie przyjęli Ukraińców a jak mamy ich szanować,jak nas Polaków sie nie szanuje choć jesteśmy u siebie w kraju.Przyklad idzie z góry.Nic nie można powiedzieć,bo kierownik powie jak sie nie podoba to robote zmień,bo tak jest najłatwiej.Niby jest tak,że mozna z nim porozmawiać w okreslone godziny,niektórzy z tego skorzystali,powiedzieli prawde i juz nie pracują.Taką mamy wolnosc słowa,ze lepiej sie nie odzywac.A Mrs.Wolf ciągle normy podwyzsza tylko wraz za tym powinny isc zarobki

Monter precyzyjny
@Praco

Masz rację. Hasło rozwój każdego pracownika to kpina. Tylko te same osoby które są bliskie sercu kierownika zmiany się rozwijają. Tylko jaki sens mają tutaj te opinie? Żaden! Jesteśmy przed spotkaniem i znów będziemy słuchać i oglądać obrazki których jest pełna hala.

@Monter precyzyjny

"Obrazki z Bolkami" świetnie sprawdzaja się jako wiatrochrony i to tyle z nich pożytku????

Loluś
@anonymous

Tola nawet nie chciała brać udziału w tym cyrku jaki jest w Diehl Meteringu...

nikt ważny

oczywiście , że tak właśnie zatrudniają pracowników z Ukrainy jeżeli chodzi o pracę na hali, natomiast do administracji zawsze możesz się starać tam zawsze przyjmują

Zatrudniają ale tylko sezonowo na 6 miesięcy.

Paulina

@PRACOWNICA, czy jesteś pracownikiem firmy? Możesz powiedzieć nam coś więcej na temat warunków pracy w tym miejscu? Jak wyglądają możliwości rozwoju w firmie? Czy dla pracowników organizowane są szkolenia lub kursy podnoszące ich kwalifikacje?

Czarek

Czy firma ma jakieś nowe oferty pracy?

PRACOWNICA
@Czarek

narazie nie

Cieszyniok

Czy autobus zabiera ludzi z Cieszyn Pastwiska do zakładu w Bażanowicach?

PRACOWNICA
@Cieszyniok

tak

Paulina

@Czarek, nie znalazłam aktualnych ofert pracy na żadnym z wiodących serwisów pracy. Jesteś zainteresowany podjęciem zatrudnienia w Diehl Matering? A może już złożyłeś swoje CV? Czy ktoś może podpowiedzieć coś użytkownikowi @Cieszyniok? @Cieszyniok, jesteś zainteresowany pracą w tym miejscu? A może jesteś już pracownikiem firmy?

Tymon

Mam nadzieję, że ta cisza to wynik dobrej pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Diehl Matering Sp. z o.o. - Cieszyn

• Jak się pracuje w Diehl Matering Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Diehl Matering Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Diehl Matering Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 0 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Diehl Matering Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 190 ocen.

Diehl Matering Sp. z o.o.