Opinie o Kerry Polska sp. Zoo w Oleśnica

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Kerry Polska sp. Zoo. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Kerry Polska sp. Zoo o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - przetwarzanie owoców i warzyw

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kerry Polska sp. Zoo w Oleśnica

Pytanie!

Kto coś wie na temat wypłaty? Kiedy?

Bucio
@Pytanie!

Jest na czas zawsze 25 s nadgodziny 10

Haha

Hahaha nie przedłużyli większości umów bo ukraińców wolą ( bo taniej ). Ta firma to porażka, przez was ludzie nie mają roboty. Chociaż może to i tak wyszło na dobre. (usunięte przez administratora) i wyzysk jest tam na pierwszym miejscu. W sumie to nie żadnych pozytywów.

Polak
@Haha

Ja wiem czy taniej. Dwóch Ukrainców nie zrobi tyle co jeden polak.

Mateusz
@Polak

Napisz ktory jest tak dobry ze robi za dwóch? Kazdy jeden patrzy aby nie robic a tu juz rozpedza sie do pracy za dwoch , zaczekaj tylko niech dojdzie z konca hali albo z myjni. Moze jedynie zamknieci w klatce Styku z Goralem cos wiecej zrobią. Smiechu warte.

@Mateusz

Nie doceniaja starszych pracownikow no i chyba czas aby kierownictwo przyjrzalo sie brygadzista bo oni chyba sa bogami

To prawda nie doceniają ludzi. Ludzie po kilka lat pracują, a przychodzi młody i na dzień dobry dostaje więcej. Niektóre osoby potrafią więcej a i tak ich nie doceniają. W tej firmie się nie motywuje ludzi do pracy tylko podcina skrzydła. Brygadzista wystarczy, że się obrazi i już masz przerąbane i chociaż jakbyś się nie starał to i tak będzie narzekał na ciebie bo zwyczajnie Cię nie lubi. W tej firmie wszystko zależy od widzimisię brygadzistów.

Yhhh
@Mateusz

Brygadziści tym bardziej (usunięte przez administratora) robią. A nie sory potrafią się sapać o byle (usunięte przez administratora) strzelać te swoje foszki jak ktoś się z nim nie zgodził, siedzą w tych swoich kańciapkach i odpoczywają, pokazują się co jakiś czas żeby nie było ze się opieprzają, księżniczki. Ciekawe kiedy się za nich wezmą, mam nadzieje że ktoś się wkońcu tym zainteresuje. Tyle złych opini na ich temat, No to widać że coś jest z nimi nie tak.

@Yhhh

Najlepszy jest ten w labelingu wiecznie zarobiony na telefonie. A jak zobaczy Pana Michala to ile on dzis juz nie zrobił zarobiony strasznie ,do niego dorzucić mistrza Mobingera i duet jak nic. A ten łyka wszystko jak pelikan , wlacznie z praca Danki trenerki.

@Marcin

Ten z lebelingu to juz sie czuje panem i wladca zero tolerancji dla podwladnych

Mateusz

A on ma jakiś podwładnych? Czy sam sobą rządzi?

OPC351
@Marcin

mistrza Mobingera? który to? za moich czasow był jeden ale slyszalem ze go zwolnili :)

@OPC351

Ale sa zastepcy i to o wiele lepsi

brygadier

Hej dziewczyny co wy tak piszczycie, W niedzielę tak ciężko tyracie w 40 chłopa, że i tak wiecznie zdjęcia jakość przysyła jak wybitnie pomyliście. Wszyscy są źli, dziewczyny z QC sapią bo przerasta was pobranie głupiej próbki. Z biur bo czepiają się wiecznych błędów w SAP. DUR bo wy naprawilibyście to lepiej i szybciej. Ukrainki na SAP nic nie robią tylko kasę biorą a mogliście sami to robić to też był problem. Teraz to potrafi z 2 z produkcji na zmianie. Czemu jak są stanowiska wyżej żaden się nie kwapi startować ? Mało tego na "gnocchi" velteco, vianii i inne maszyny też na 40 chłopa na zmianie potrafi obsłużyć 1 maks 2 pracowników. Bo łatwiej worek, paleta, worek, paleta. Testy z BHP musiał wam podawać były behapowiec bo 3/4 by nie zdała. Macie przyjść w sobotę czy w niedzielę to macie swoje słynne "mam wy@@@ne" a potem płaczecie, że ktoś inny był ? Na linii żeby pozamiatać koło siebie to ślepi ale co kto i gdzie robi to wszystko wiedzą z kim śpi i co skończył. pozdro dziewczyny

@brygadier

Dokładnie . Narzekacie tylko. Nauczcie się pracować to nie przedszkole. Uwierzcie kiedyś było o wiele gorzej . Teraz to postępują z niektórymi jak z dziećmi .

nibba
@Bbb

Postępują jak z dziećmi bo desperacko potrzebują pracowników, kiedyś wami mogli rzucać jak (usunięte przez administratora)a starsi pracownicy by tylko jeszcze podziękowali michałkowi za to, że są traktowani jak psy.

ha ha
@Bbb

Zgadza się. To nie zakład pracy, tylko przedszkole.

@Bbb

dlaczego miałbym wiedzieć, jak to było, czas płynie do przodu, a prawo się zmienia, i kodeks pracy mówi że mobb1ng i poniżanie pracownika jest zabronione i karalne. kiedyś znaki były łudzą nałożone na ciało jako znak niewolnictwa, może chcesz o tym porozmawiać? a może chcesz sobie taki?

@D:

Jak jesteś mobbongowany to wiesz gdzie masz się udać . To w czym problem . ?

O....
@D:

Tak. W tym zakładzie tylko na papierze jest kodeks pracy i nic więcej.

Xaczynal
@Bbb

Nie ma do kogo iść kazdy chowa sie za plecami drugiego. Jaroslaw na wszystko ma jedna odpowiedź " nie podoba się to zwolnij ". Szkoda ze siostrzyczce niewie co powiedziec i jej kolezance . Reszta towarzystwa nie lepsza . UA moze coś wiecej gdyz maja HR za sobą.

Ajajaj
@brygadier

Panowie brygadzisci sami placzecie jeden na drugiego . Nie potraficie ogarnąć mycia w krotszym czasie to robcie to tak jak powinno byc zaplanowane na 8h . Najlepiej pogadać niz zainteresowac się gdzie jeszcze trzeba cos zrobić. W zasadzie to placone macie za nadzór nad pracownikami , sa bledy wniosek nie sprawdzacie co Wasi ludzie robią ? Sa rzeczy bardziej przyjemne od przebywania na hali ale coś kosztem czegoś . A tak znów placzecie ze to ludzie sa winni ?

sezam
@Xaczynal

Marta przestan spac bo sie za ciebie wezma

xx

cos w tym jest

Pracowniczka
@brygadier

Widać, że to któryś z baranów brygadzistów pisał. Wiesz dlaczego ludzie nie potrafią, bo się ich nie szkoli. Szkolicie tylko wybrańców, rodzinę i znajomych, żeby pokazać jacy są (usunięte przez administratora). Dużo osób się pytało o szkolenia to nie dopuściliście tylko na maszyny gdzie są dodatki wciskacie swoich. Nie mówcie, że ludzie nie chcą poprostu boicie się, że ktoś się sprawdzi lepiej niż wasze (usunięte przez administratora) Boicie się szkolić żeby nikt was nie wygryzł bo większość ludzi by się lepiej spisała od was. Przynajmniej potrafiliby rozmawiać z ludźmi, słowo kultura i dobre wychowanie jest wam obce. A zarządzanie ludźmi to już całkiem pojęcie nie znane. Wy myślicie, że darcie (usunięte przez administratora)na ludzi bez powodu i wieczne narzekanie to zarządzanie. Nie chłopaki to poprostu zwykle chamstwo I brak wychowania. Ciekawe czy do swoich żon się tak odzywacie jak do kobiet w pracy. Chociaż może i tak dlatego cześć was to Rogacze.

Robert

Witajcie! Rozglądam się za nową robotą, dlatego sprawdzam opinie pracowników. Przypuszczam, że dowiem się więcej o firmach z Oleśnicy. Proszę, opiszcie jaka jest atmosfera w firmie Kerry Polska sp. Zoo? Czy firma dobrze traktuje pracownika? Czy są tanie albo darmowe obiady? Lub inny sposób na jedzenie tanich posiłków w pracy? Pozdrawiam Robert

xx
@Robert

nie ma nic takie pizza jak robisz 12h .

Laura
@Robert

Witaj Robercie. Pracowałam tam i już nie pracuję, to mówi samo za siebie. Jeśli idzie o posiłki w pracy to polecam firmę Alnea z Stawiguda. Pracownicy (wiem to od męża, który jest tam zatrudniony) mają tam aplikację, dzięki której zamawiają obiady z dofinansowaniem pracodawcy. Posiłki są dość smaczne a ich cena na każdą kieszeń. Powodzenia w nowym miejscu pracy. Laura.

Grzybek
@Robert

Przyniesiesz se to zjesz!

Robert
@Laura

Szanowna Pani Lauro. Zainteresowała mnie powyższa wymiana zdań więc dodam coś od siebie. Firma Alnea, o której Pani pisze używa do organizacji posiłków pracowniczych systemu SmartLunch. Znam dostawcę ponieważ brałem udział we wdrożeniu. Wiele firm postanowiło zainwestować w dożywianie pracowników bo wpływa to na zadowolenie załogi. Pozdrawiam Robert

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Kerry Polska sp. Zoo spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
Leszno

Nie polecam pracy w dziale kontroli jakości. Pani kierownik chce zrobić dobrze wszystkim dookoła ale nie dla działu kontroli którym zarządza. Wystarczy, że pracownik w jednym temacie nie zgodzi się z nią to już jest skreślony, źle traktowany a o podwyżce w następnym roku może zapomnieć mimo tego, że wykonuje swoje obowiązki tak samo jak pozostali pracownicy. O jakimkolwiek rozwoju, dodatkowych szkoleniach czy awansie nie ma mowy, gdy startuje się do innego działu a J. się o tym dowie to można zapomnieć o normalnym traktowaniu, jednak gdy komuś się uda wydostać z piwnicy to jest potem na języku. W laboratorium obraża, wyśmiewa, komentuje osoby z biur a idąc na biura obgaduje swoich podwładnych. Nie dziwne, że 3 osoby odchodzą z tego działu w jednym czasie widocznie nie wytrzymały mobbingu, psychicznego znęcania się i humorków kierowniczki. Szczerze odradzam a nowym osobom radzę także uważać na pupilkę E. która uważa się za drugiego kierownika/zastępcę mając te same stanowisko co pozostałe dziewczyny, donosi kierownikowi wszystko, woli smiać się glosno z kierowniczka i obgadywać dziewczyny za zamkniętymi drzwiami niż wykonywać codzienne obowiązki jak pozostałe dziewczyny. Tyle w temacie.

Mateo

Ktoś w końcu napisał prawde jaka to wspaniała jest kierowniczka i jej pomoc strzelajaca z ucha. Tak to jest jak klopoty z domu ida do pracy maja problemy ze samymi sobą.

Wszystko to prawda. Trzeba jeszcze dodać, że nawet nie ma komu zgłosić zachowania kierowniczki. Wszystko jest zamiatane pod dywan.

UPA Vladymir

(usunięte przez administratora) śmierdzi przyprawami 95% ukraina, w większości nie znają języka polskiego, zawyżają normy, pracują 7/7 lecą na ilość nie na jakość. Produkcja: skandal, norma dźwigania sięga zenitu 8,10,12,22 T na jedna osobę. Nic się tam nie zmienia od lat, jedynie na gorsze. Szkolenie Polaków po "cyrylicy" to jawna kpina. Zatrudnienie na śmieciówce przez agencje (jedni płaca za 164 h podstawę inni za 184 h, żadnej premii na umowie nie ma) Same zakazy, nakazy i rozkazy dla pracowników nie mają nawet ciepłych napojów. Sumując można się dorobić - garba ! Lepiej (usunięte przez administratora) gdzie (usunięte przez administratora) rośnie. Sprawdź to ziom :D :D :D !

G

Agencja Gi Group, ktoś pracował przez nich dla Kerry i może odp. czy agencja wypłaca wynagrodzenia w punkt 10-go każdego miesiąca czy, można spodziewać się wcześniej?

Pogratulować ….

Zatrudnili mnóstwo osób bo brakuje rąk do roboty a teraz wychodzi na to że nie mają co dać pracownikom do zrobienia. Strasznie ciasno się tam zrobiło. Zapewne jak szybko ich wzięli, tak szybko im podziękują haha. Niektórzy brygadziści uważają się za nie wiadomo kogo, normalnie królowie…..

XXL
@Pogratulować ….

Jozek ma w czym wybierac moze znajdzie nowy materac z pasja do kerry.

Gdzie najlepiej kandydować do pracy w Kerry. mam dość GKNu i szukam czegoś nowego. Interesuje mnie praca na hali. Mogą być trzy zmiany, a nawet czterobrygadówka. (usunięte przez administratora)

@Nowy

Na halę D

ree
@Bbb

Na halę D jeżeli lubisz być wyzywany od (usunięte przez administratora) i idiotów przez menadżera produkcji Michałka :)

Lolo
@ree

Taki kozak z menagera to istny skarb ????

Zespół

Od poniedziałku inspekcja pracy na zakładzie. To jest wielka szansa dla wszystkich zmienić pracę na lepsze, pokonać dyskryminację i tę układ że strony kierownictwa. Mamy nadzieję że inspektor doprowadzi do porządku. Nikt nie jest wieczny.

@Zespół

Tak nie do konca napisane poprawną polszczyzną , zaciąga cos ze wschodu .

@Borys

Ze wschodu, czy nie, można by się pochylić nad ilością nadgodzin poszczególnych pracowników kadry biurowej, która nie ma nic wspólnego z zapisami w kodeksie pracy.

@Gość

A tam zaraz nie ma , sa zapisy tylko nie patrzycie w odpowiedni kodeks -:)

Marta wróć

Lepiej nie będzie

Wojciech
@Marta wróć

A co byś poprawił na ten moment? Co powinno się zmienić jak najszybciej? Daj znać!

@Wojciech

Zaprosił pracowników z biur na hale, podejrzewam że 80 %z nich surowców i mikserów na oczy nie widzieli, już nie wspomne o procesie produkcji. Jedyne co widzą to cyferki które mają się nijak do tego co się robi na hali.

Wojciech

Że co? O jakich cyferkach mówisz?

Vika

O co pytasz teraZ?

@Wojciech

Warto przyjrzeć się kadrze managerskiej poszczególnych działów. Niektórym się wydaje, że zrobią rewolucje, podczas gdy nie posiadają podstawowej wiedzy.

@Gość

Mozesz podać przyklady działów gdzie brakuje podstawowej wiedzy ?

@Borys

Nie mogę podać odpowiedzi na tacy. Popytajcie szeregowych pracowników. Znajdziecie odpowiedź.

Głos
@Wojciech

Jedynie i wyłącznie rozwiązanie dla tego zakładu- szacunek do pracowników, zwolnienie wszystkich brygadzistów i mistrzów i zamiana na profesjonalne kadry, których uczą kierować ludźmi a nie (usunięte przez administratora). Już tę narządzili i nazwalniali ludzie że teraz macie to co macie. Jak po Oleśnicy pójdzie głos że mobb1ng w Kerry pokonany to będą wam pracownicy.

Dobra zmiana.
@Głos

Jest to jakies wyjscie i ma to sens . Tylko obawiam się że i tak niewiele to zmieni a nikt na tak radykalne zmiany sie nie odważy . Moze jedynie ceo kerry group Edmond Scanlon bylby w stanie cos poradzić ?

Kuba
@Wojciech

Czytasz te opinie i zadajesz takie pytania? Nepotyzm i kumoterstwo to widać gołym okiem, trzepanie kasy. Odrobina kontroli i zwykłe powiedzenie nie rób tego bo tak nie można, tak nie wypada, to prowadzi do demoralizacji tej porządnej części pracowników. Te układy w każdym dziale można przystopować poprawiają się opinie i mam nadzieję że mówiąc o pracy w Kerry wzbudzę w słuchających zazdrość nie politawanie. Grzech zaniechania, pomyśl.

(usunięte przez administratora) w tym zakładzie na pierwszym miejscu, to niezbędne narzędzie pracy branży kierowniczej. Kowalik Przemysław w tym najlepszy kierownik. Mam propozycję: zaprowadzić taką premię za najlepszy (usunięte przez administratora) w Kerry Polska ????????????

Laborantka

Kierowniczki Justyny sposób komunikowania się, to krzyk. Brak kultury osobistej tylko pogłębia jej wizerunek osoby nie nadającej się na stanowisko zarządzające.

@Laborantka

Mało tego, wskazana osoba potrafi wydzwaniać do pracowników w godzinach wolnych od pracy i wykrzykiwać rozmaite farmazony. W jednym z takich przypadków proceder został ukrócony przez męża laborantki, który miał dość wysłuchiwania obelg rzucanych przez kierowniczkę labu na jego żonę.

Marian
@Gość

Co na dyrektor personalny Jan ? Gdzie jest dyrektor fabryki ?

@Marian

Ich reakcja wyglądałaby " nie podoba się, to zawsze możesz się zwolnić ". Smutne ale prawdziwe, pracownik nie jest szanowany.

@Marian

Personalny to jest odklejony od rzeczywistości

Nikt
@pracownik

Personalny widocznie ma zakaz od góry i kierownika produkcji pchać swój noś.

@Marian

Tak gdzie jest dyrektor fabryki? Niech przyjdzie i zobaczy czym się zajmują w labo na drugiej i trzeciej zmianie. Labo to takie miejsce dla zdjęcia stresu brygadzistów i mistrzów. (usunięte przez administratora) Pracowników do działu jakości za specjalnym kryterium nabierają?! Nie każdemu takie warunki pasują!

D:

A po co w ogóle brygadzista na hali? Co oni robią? Chodzą na zebrania raz na 3 tygodnie i płatki przekazują że zmiany w zmianę a firma płaci za to jako nadgodziny... Haha. Ot gdzie trzeba zaoszędzac. I w całe jeśli tak brakuje ludzie do pracy to niech stają na linii albo na wózki i to będziecie mieli zysku, a tak tylko ręki niewypracowane giną.

Zespół

W tym zakładzie nie ma zespołu, każdy walczy o sobie. I zaczynają od kierownictwa i kończą się myjkowym. Każdy Stara się o swoje interesy. Wcisnąć swoją rodzinę czy coś innego. Tak żeby otrzymywać max a pracować min. I żeby przyjęć tutaj do pracy najpierw trzeba zaprosić w dziale kadrowym familijne drzewo. Albo jeszcze lepiej niech wywieszą prosto na bramie.

Mobb1ng

Mobb1ng w tym zakładzie na pierwszym miejscu. Toksyczny zakład, toksyczne ludzie, toksyczna atmosfera. Mob.ingze strony branży kierowniczej. Nie polecam zmiany Kowalika P, Sulikowskiego J. Ten kto zdecyduje na przyjęcie do pracy niech uważa.

Ocena pracownika, od której zależy wysokość wynagrodzenia to jakieś nieporozumienie. Kto ma dostać ten dostanie choćby nic nie potrafił.

Dlaczego tak twierdzisz ?

Kerry

Trzeba być synusiem to będziesz miał najwięcej ????

Życie
@Zainteresowany

No bo tak jest ludzie którzy pracują tam 5-10 lat mają 4200 a Ukrainka za 1rok to samo ale to jest kasa za umiejętności

Ukrainka
@Życie

Każdy ma swoje umiejętności, a ty Życie lepiej pylnuj siebie i swoją pensję, pracuj lepiej i nie zazdrość innym.

Keryjczyk
@Ukrainka

@ukrainka A wy wracajcie do siebie bo nikt was tu nie chce i nie lubi,

Ukrainka
@Keryjczyk

A nie trzeba nas lubić, my ci nie cukierki żeby lubić. Ciekawe co będziecie robić bez Ukraińców, gdzie wasze Polacy? Chyba kolejka wystroiła za bramą?! Zrozumiecie już w końcu że bez Ukraińców gospodarki polskiej nie będzie!

Keryjczyk
@Ukrainka

Naucz się pisać po polsku najpierw bo nikt cię nie rozumie, za niedługo to waszej marnej krainy nie będzie bo was ruskie połkną i wysraja na syberi, przez takich tchórzy jak ty, jedyne co dobrego przywieźliście to więcej szlaufow do dymania bo za złotówki to się sypiecie jak domki w Czeczeni.

Nk
@Keryjczyk

Czy pracuje tam ktoś z Gruzji?

Jaka ocena pracownika?

Teoretycznie jest ocena, ale osoba która rypie kilka lat zna każdą maszynę potrafi wszystko zrobić i tak ma mniej niż przyjdzie nowy który nic nie potrafi ale będzie miał najwyższą stawkę bo jest z rodziny albo znajomym brygadzisty. Więc ocena jest od widzi mi się mistrza i brygadzisty. Zresztą Panie które pracują kilka lat na pakowaniu mniej zarabiają niż ta co wypełnia sapa. Zresztą one są tylko dla wygody brygadzistów bo żadnego usprawnienia nie ma. Brygadziści teraz siedzą i nic nie robią bo one robią za nich robotę. Po co dwie wypłaty jak można jedną płacić tylko trzeba zwolnić albo brygadzistow albo sapowe.

Misiu
@Jaka ocena pracownika?

Święta prawda ,zwolnić towarzystwo ktore i tak wiecej przegada niz zrobi.

Zawiedzeni Pracownicy

Gdzie te duże podwyżki co miały być? Pracownicy mieli być zadowoleni.

+jeden
@Zawiedzeni Pracownicy

Wiem o czym piszesz. Myślę że otrzymasz odpowiedź od osoby która składała Tobie takie zapewnienia. A na razie wina Tuska i Przystawka jeszcze pandemia.

Xxx

Przykro czytać te komentarze ale to prawda. Odkąd Mariusza nie ma w Kerry Kielce na zakładzie praca bez stresu i bez repra.wspolczujemy pracownikom Kerry Olesnica

Iii
@Xxx

Jak nie dadzą porządnych podwyzek to będą z biur naginać na liniach

Zaniepokojony
@Xxx

Mozesz napisac coś więcej o nim i jego metodach, sposobach?

keryjczyk
@Zaniepokojony

głęboka (usunięte przez administratora) gość myśli. że decyduje nawet o której wyjdziesz.

@keryjczyk

Był czas aby przygotować się na nadchodzace zmiany . Przyszedł Nowy Ład czyli zmiany społeczno ekonomiczne które zostają wprowadzane przez odpowiednich ludzi z Kielc . Wiec dzieje się dobrze. Pozdr.

Kerry Oleśnica
@Xxx

My już nie takich tu przerabialiśmy . Od stycznia zapraszamy na halę Panów z Kielc miłej pracy ????400 zł podwyżki haha

@borys
@Borys

To Ci sami odpowiedni ludzie którzy doprowadzili zakład w Kielcach do braku rentowności, sprzedaży, a w efekcie końcowym do jego zamknięcia?

Noooo
@@borys

Jeszcze chwila i można gasić światło

Już niedługo przcownik

Odkąd przyjechał z Kielc (usunięte przez administratora) Mariuszek zavzeło się sypać po całości. Pretensjonalny i nieprzyjemny spoosób prowadzenia rozmowy doprowadza do odejść z zakładu. będą kolejni,,,

Bulterier

Płaca średnia, praca ciężka fizycznie i psychicznie przy nieudolnych zarządzających i ich pionków jak kierownicy poszczególnych działów. Tak jak ktoś pisał niżej, pochwały nie otrzymasz nigdy, za to czepia się o byle co. Na całe szczęście dwóch nowych prezesów z Kielc rozwalą tą firmę w oka mgnieniu. Wszechobecny (usunięte przez administratora) który jest na każdym szczeblu i dziale. Nie polecam najgorszemu wrogowi. Uciekam jak najszybciej, nie pozdrawiam.

Zostaw merytoryczną opinię o Kerry Polska sp. Zoo - Oleśnica

• Jak się pracuje w Kerry Polska sp. Zoo?

Zobacz opinie na temat firmy Kerry Polska sp. Zoo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 89.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kerry Polska sp. Zoo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 72, z czego 16 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Kerry Polska sp. Zoo