Opinie o Alma Market w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Alma Market. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Alma Market na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alma Market w Warszawa

Aaa

Zaczęli wypłacać pieniądze. Właśnie na konto dostałam pensje+ odprawę. Sprawdzajcie swoje konta

yyy

wow, czyli teoretycznie należnosci powinny sie pojawic do 17-stego...już chyba nikt w to nie wierzy..co chwile cos, kazdy mówi co innego...DRAMAT!

Były

A więc upadłość - osobiście już mnie to nie obchodzi Niech nam wypłacą kasę z funduszu

@Były

Dzisiaj dzwoniłem do Almy. UWAGA - w tym tygodniu wypłacą całość czyli pensje + odprawy i odszkodowania ale tym którzy mieli wypowiedzenia do końca listopada. Ci, którzy mieli wypowiedzenia do końca grudnia dostaną tylko zaległe pensje bez odszkodowań i odpraw...bo uwaga nas objęła sanacja i 9 lutego zmieniła się średnia pensja brutto. FGŚP potwierdza tą informację. Ciekawe ile jest pracowników z wypowiedzeniami do końca grudnia - pewnie większość i ciekawe czy kiedyś zobaczymy naszą kasę. Kolejny k...a skandal!! Nawiasem mówiąc dziwne, że jak złożyli wniosek o sanację to czekaliśmy na wyrok sądu prawie 2 miesiące a jak o umorzenie to raptem ile minęło - tydzień i już jest wyrok... Wyprowadzili co chcieli czyli działkę na pilotów i inne sklepy które przejął nowy inwestor i co? Gdzie te 24 mln które obiecał pożyczyć Almie, na pensje by chociaż było a teraz co??? Czemu się temu nie przyjrzy prokuratura????

Xxx

Ciekawe czy naprawdę wypłaca nam te pieniądze i czy to nie kolejna próba zwodzenia nas...

Magazynier

Konkretna rozmowa A nie pierdzielenie się w ileś etapów rekrutacji jak np w leroy Szybko konkretnie sprawnie

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Performance Marketing Manager
Polenergia Fotowoltaika S.A.
logo firmy Accounts Receivable Specialist – Credit Collection (m/f/d)
Bruker Business Support Center Sp. z o.o.
Aster

Europlex robi bardzo smutne wrażenie: puste półki. Nigdy nie było tak źle. Brak pieczywa, ciast, nabiału. Część towarów zbliża się do końca terminu ważności. Co się dzieje? Gdzie kierownik? Czy towar z Pragi nie dotarł? Jedyne stoisko z pełnymi półkami to monopolowe. Czas poprawić zaopatrzenie, tak jak to było w listopadzie, grudniu.

klient

Witam, do którego sklepu został przekazany cały towar z warszawskiego Klifa? Było tam dużo towarów użytkowych: drogich kosmetyków a nawet mikserów kuchennych. W Almie w Europleksie ich nie ma.

były

No jeżeli jeszcze tam pracujesz to nie dziwię się że nie rozumiesz. Jako pracujący możesz dostać zaliczkę w wysokości co najwyżej najniższej krajowej na poczet wynagrodzenia. Z funduszu, a nie od pracodawcy dla którego w dalszym ciągu pracujesz. To już powinno dać ci do zrozumienia. Byli pracownicy otrzymają wszystkie zaległości bez odsetek.

bbaaaccc

Przepraszam ale czegos nie rozumiem. Jak to jest jest że jedni dostają cokolwiek ( zaliczki) a pozostali nic, czy te obiecanki związane z płatnoscią należnosci w tym miesiącu dotyczy WSZYSTKICH pracowników ALMY, którzy otrzymali wypowiedzenia? Dzieki za odp i pozdrawiam wszystkich wy.....nych :)

7 dni roboczych czy 'kalendarzowych'? Jeszcze takie pytanie: łaskawcy wyplaca nam calosc tego, co nam sie nalezy (zalegle pensje+odsetki za opoznienie+odprawy)? Czy tylko najbardziej zalegla wyplate? Oczywiscie pod warunkiem, ze znowu nie wykreca jakiegos manewru.

ld

wypłacą wszystko pensje + odprawy ale bez odsetek.

@ld

A to dlaczego bez odsetek?

?

Bo fundusz wypłaca bez odstetek. Jezeli chcesz odsetki to idz do sądu.

Xxx

Dostał ktoś już PIT?

@Xxx

Dzwonilam do FGŚP powiedzieli, że wczoraj pieniądze zostały przelane do Almy, więc mają 7 dni na przelanie nam na konta. Pit jeszcze nie dotarł. Mają czas do końca lutego.

Olo
@Xxx

W miesiącu listopad wpisali mi mniejszą kwotę niż powinni.

KW

Witam....Alma potraktowała nas w sposób poniżej krytyki. Mazgaj i jego cała świta powinna za to wszystko odpowiedzieć przed sądem i przed Nami byłymi pracownikami. Jak nam obiecał minister pieniądze z funduszu mieliśmy otrzymać w momencie decyzji o sanacji. Takowa decyzja była i cisza...teraz chcą wycofać się z sanacji i doprowadzić do upadłości a my wciąż czekamy. Tak niby minister był za pracownikami Almy a nic w naszej sprawie się nie zmieniło. Ludzie w dalszym ciągu nie mają pieniędzy, mają długi a niektórzy nadal nie mają pracy. Gazeta Fakt tak się interesowała Almą ale również sobie darowała temat....pytanie dlaczego? Co się zmieniło? Nie ma w tym wszystkim sensacji prawda? Nikogo nie interesuje fakt iż 2,5tys. Polaków zostało oszukanych przez polską firmę i zniewazonych przez nią? Do kogo mamy pójść by nam pomógł? Co mamy zrobić by nasz głos został wysłuchany ?

@KW

prokuratura ale w Warszawie

ld

czy ktoś wie kiedy będą wypłacane pieniądze z fgśp? w zeszłym tygodniu mówili w funduszu ze mozliwe ze beda w tym tygodniu ale jak ministerstwo nie przeleje pieniedzy do 9.2 to beda musieli przeliczac jeszcze raz bo zmieniaja sie srednie pensje krajowe brutto i wtedy znow bedziemy musieli czekac Pozdrawiam

asd
@ld

witam, ja dostałem informację, że do 15 marca powinni się wyrobić.

@asd

czesc. no cyrk doslownie, jednym mowia ze w tym tygodniu wczoraj kolezance ze do konca lutego. teraz ze do 15 marca jak tak dalej pojdzie to do wielkanocy nie dostaniemy. sam nie wiem co robic juz z tym bagnem a Mazgaj pewnie smieje sie z tego bo swoje zgarnal...no ale zeby nie bylo jemu tez jest ciezko

Aa
@ld

Właśnie dzwoniłam do funduszu. Pani powiedziała, że fundusz do końca tygodnia ma przelać kasę zarządcy a zarządca ma 7 dni na przelanie ich nam na konto. Więc jest nadzieja, że już niedługo dostaniemy to co nam się należy...

@Aa

Trochę to zastanawiające, że fundusz przekazuje nam pieniądz za pośrednictwem zarządcy - przecież przekazaliśmy funduszowi numer konta oraz zgodę na załatwienie formalności z Zusem. Inna sprawa, że ja osobiście nie mam zaufania do firmy i obecnego zarządzającego, skoro widać w jakim kierunku zmierza cała ta sanacja.

Aa
@były

Ja nic z funduszem nie załatwialam żadnej zgody też nie dawalam. napisałam tylko to co usłyszałam dzwoniąc do fgśwp w Krakowie. Jak będzie to się okaże... No ale chyba tak w postępowaniu sanacyjnym jest, że to zarządca się zajmuje takimi sprawami..

Czy wykaz sklepów na stronie internetowej Almy jest aktualny? Placówki w Warszawie działają?

euro
@Gość

promenada od środy zamknięta a europlex jutro może zostać zamknięty(zależy od górala i szefa europlexu)

@Gość

europlex jeszcze działa z przedłużoną koncesją na alkohol (trochę go mają) i pustymi półkami na spożywce

@on

To towaru z Promenady tam nie dostarczono?

olo
@Gość

może ze 2 dojechały ale ginie wszystko w tych pustych półkach...

pracuś

a co robi jacuś placuś i marzenka - królowa?

git
@pracuś

A co Ci do pani Marzeny??? Od dawna nie pracuje więc jej w to nie mieszaj. Widać za mocno się nie na pracusiowałeś pracusiu bo masz jakieś "wątki" do pani Marzeny.

Dex
@git

Tak, broń swój swojego. Tak jak wielmożna pani Klaudia K od klubu konesera, która bała się kontaktu z klientami, kiedy na koniec trzeba było przestać zbijać bąki, a zacząć wywiązywać się z odpowiedzialności za swoją pracę.

ldz
@Dex

Słuchajcie - nie spierajmy się o to co było i kto jaki był bo czasu nie cofniecie. Też bym mogła napisać, że np regionalny bardzo ładnie pożegnał się z nami w Łodzi i po tylu latach pracy dając wypowiedzenia nikomu nie podziękował za współpracę a podobno przy pakowaniu sklepów kazał jednemu z dyrektorów powiedzieć pracownikom, że jak skończą biesiadę(przerwę) to mają wziąć miotły i zamiatać sklep bo nabrudzili...Tego kto jaki był nie zmienicie ale pamiętajcie karma wraca... Teraz trzeba się skupić na tym aby oddali nam co należne. Czy ktoś ma jakieś info co z tym funduszem, kiedy zaczną wypłacać? Podobno jest obsuwa ponieważ Alma nie dostarczyła wszystkich świadectw pracy i co najlepsze podobno muszą szukać gdzieś w archiwach bo w systemie komputerowym nie mają niektórych...

@Dex

A kto teraz zajmuje się Klubem Konesera?

Meg
@Gość

Podobno nikt , dzisiaj dzwoniłam do centrali i taka tez otrzymałam odpowiedz . A roszczeń nie ma .

@Meg

Jak to nie ma roszczeń do Klubu Konesera?

Dex
@Meg

W kwestii klubu konesera istnieje problem i to bardzo powazny. Chodzi o baze danych personalnych wraz z telefonami i adresami jego czlonkow, w tym czesci pracownikow (jesli regulamin na to pozwalal, bo nie mam pewnosci). Nie wiadomo co sie z nia stanie (na pewno bedzie gdzies przehandlowana) po ostatecznym wylozeniu sie Almy. Tym powinno zainteresowac sie GIODO. Alma juz udowodnila, ze robi problemy z dostepem do niej i administrowaniem swoimi danymi

Według strony internetowej sklepy w Warszawie i Gdyni/Sopocie działają.

europlex sie pakuje

Aaaa

Delikatesy M&L siedziba w Sulejówku sklepy w całej Warszawie.

A co ze sklepami w Trójmieście?

@Gość

napisali, że zwolnią 425 osób czyli to są jakieś 4 sklepy. 2 z Warszawy i na logikę 2 z Pomorza. Zostawią sobie tylko Kraków.

volf

Almowicze szukam pracy moze macie namiary dla pani 50 plus moze byc kasa

an
@ld

I będą utrzymywać tylko Kraków ? Chyba Prezes sam stanie za ladą i będzie obsługiwał klientów, żeby były jakiekolwiek zyski. Dla kilku sklepów nie będą utrzymywać całej armii ludzi administracji...

Bardzo szkoda. Jak taki mały sklep jak Europlex mógł być niedochodowy?

mario

TO JUŻ PEWNE Dziś podano nam oficjalną wiadomość. Alma znika z Warszawy. W poniedziałek zamyka się Europlex i Promenada... Szkoda

xyz
@mario

Najwyzszy czas zamknąc te sklepy a nie markowac pracę. Zla gospodarka albo celowa doprowadziła tylko pracowników do stresu i kłopotów .

@xyz

W tej chwili tylko posiadacze akcji almy zarabiają spekulując na akcjach. Zarówno zarząd jak i dzierżawca ma w nosie pracowników i wierzycieli. Byle zarobić na tym co sąd dał - wyprzedanie majątku. Wszyscy wiedzą o co chodzi, ale każdy ma nadzieję. Szkoda. Na szczęście część pracowników ma ten bajzel już za sobą i dzięki.....

Dexter

Dziś pakowali Zwycięzców. Smutne to ale tak musiało się stać. Stali klienci już dawno widzieli co się dzieje w tych sklepach. Przytoczę własny post z obserwacji poczynionych w 2014 roku, kiedy od co najmniej od roku nie robiłem tam regularnych zakupów. "Robiłem tam zakupy od samego początku istnienia tego sklepu. Zostawiłem tam w dość krótkim czasie ponad 20 tys. zł, co wyszło po skasowaniu punktów z ich karty konesera, bo zaopatrywałem się ze wszystkim w zasadzie tylko tam. O ile na początku sklep bardzo fajny, ceny nie najgorsze, obsługa bardzo fajna to po jakimś czasie zaczęły pojawiać się rysy na tym wizerunku. Zaczęło się od nagminnego wystawiania na półkę towarów lekko przeterminowanych, co skutecznie zdeterminowało mnie do sprawdzania wszystkich dat. Doszły do tego braki w asortymencie podstawowych produktów dostępnych w każdym markecie (nie mówię o ich egzotycznych wydumkach), oraz coraz wyższe ceny. W końcu trzeba się cenić jak zakupki robiła tam cała elita celebrytów mieszkających w okolicy. (...) Do tego doszła też - mówiąc delikatnie polityka zarządzania zasobami ludzkimi uskuteczniana przez lokalne kierownictwo (info z pierwszej ręki od sąsiada - byłego pracownika), bo o ile wcześniej obsada sklepu była przez ładnych parę lat w zasadzie stała i chyba nawet zgrana tak dziś po za kilkoma kobietami, które wyczekują tam chyba do emerytury nie ma już nikogo ze starej załogi bo kto mógł to stamtąd uciekł w podskokach. Dziś byłem tam pierwszy raz od paru miesięcy i był to mój ostatni raz. Kolejka do jedynej czynnej kasy. Jak ludzie zrobili dym to okazało się, że nie ma komu usiąść na inne kasy." Moje wnioski pasują też to pozostałych ich sklepów, w których robiłem zakupy. Smutne to ale w moim odczuciu ten upadek był celowy i planowany już od dawna. Gdyby komuś z PG chciało się posiedzieć nad historią obrotu majątkiem firmy, historią ubezpieczeń, zawieranych transakcji czy wzięciem pod lupę potencjalnych spółek stawianych w tym czasie przez rodziny członków zarządu (i składu ich majątku) to pewnie coś by się wyniuchało ciekawego. Można by też przejrzeć wyższą kadrę menadżerską, bo coś czuję, że działała na dwa fronty. Pozostaje mi tylko życzyć wszystkim zwykłym pracownikom tam zatrudnionym, którzy pracowali na to odparowanie pieniędzy do czyjejś kieszeni aby się nie poddawali i walczyli o swoje pamiętając, że karma wraca i nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze nawet liczone w milionach peelenów.

Ktośtam
@Dexter

Alma w Europlexie działa w 2017 roku bardzo słabo. Rozrzucony towar, braki w zaopatrzeniu, brak słodyczy belgijskich i szwajcarskich, brak wielu towarów marki F&J. Tak źle jeszcze nie było. To był doskonały sklep. Teraz wszędzie stoją produkty przestawione przez klientów.

olo
@Ktośtam

bo nikt tam już nie chce pracować

obserwator
@Ktośtam

witam byłych pracowników Almy czy sa osoby które wzięły odprawe . Czy są osoby rozliczone z almą

Lublin
@obserwator

Lublin od listopada bez zaległych świadczeń....... pozdrawiam

@obserwator

Od października nic nie dostalismy

@Lublin

Ok 2500 osób jest zgłoszonych do FGŚP w Krakowie, więc może jest jakaś nadzieja na wypłatę swiadczen, tylko pytanie czy wypłaca wszystkie łącznie z odprawami i odszkodowaniami. Miejmy nadzieje

@Alma Bydgoszcz

Fundusz wypłaci pieniądze tylko za okres do 15 grudnia - czyli za październik, listopad i 15 dni grudnia + tym co wypowiedzenia kończyły się 30 listopada za odprawy. Za okres po 15 grudnia czyli od momentu zasądzenia sanacji to Alma ma wypłacać pieniądze dlatego Ci którzy mieli wypowiedzenia do 31 grudnia dostali pieniądze za połowę grudnia. Teraz pytanie co z odprawami i odszkodowaniami takich osób? Podobno Alma miała wystąpić o dodatkową pożyczkę z funduszu na te odszkodowania i odprawy. Ciekawe co z tego wyjdzie? PS. W jednym z nowszych artykułów jest napisane, że nasz "szanowny" prezes M. powiedział, że Alme zgubiła konsekwencja w utrzymywaniu jakości...szkoda tylko, że konsekwentnie przez lata traktował tak samo swój personel podczas gdy dyskonty podnosiły pensje, dawały socjal itd. Szkoda, że również konsekwentnie traktuje cały czas byłych pracowników, którzy muszą się upominać o to co ich. I życzę mu aby za tą konsekwencję w pierwszej kolejności wystawili mu rachunek klienci omijając szerokim łukiem to co jeszcze zostało, kontrahenci którym podobno Alma winna jest niemałe pieniądze a na koniec aby za to wszystko odpowiedział przed Sądem, najlepiej ze swojego niemałego majątku( choć nie wiadomo bo podobno jest mu ciężko). Pozdrawiam byłych i obecnych pracowników.

alem
@ld

Nie jest to prawda fundusz wypłaca wszystko niezależnie od kończącego terminu wypowiedzenia

@alem

Obyś miał/a rację. Generalnie napisałem to co przekazała główna kadrowa mojej koleżance - więc jeżeli tak powiedziała to oznacza że kombinują coś znowu, a jak kombinują to wiadomo, że raczej nic z tego dobrego nie będzie... To dlaczego dostaliśmy połowę pensji grudniowej?? Mówię - coś kombinują...

@ld

Dzwonilam dziś do FGŚP więc powiedziano mi że dostanę wszystko łącznie z odszkodowaniem za skrócony okres i odprawy oraz 2 pensje. W funduszu są listy osób można dzwonić 12/619 8463. Alma po przeslaniu pieniędzy przez fundusz ma 7 dni na przelanie nam na konto. Nareszcie dobra wiadomosc. Pozdrawiam wszystkich byłych i obecnych pracownikow

@Alma Bydgoszcz

Dzięki za info. Wg naszej Pani adwokat w sumie jest jeszcze jedna kwestia do wyjaśnienia - fundusz socjalny. Adwokat powiedziała nam, że co najmniej jest to dziwne, że akurat jak wszedł nadzorca sądowy to firma przypomniała sobie o funduszu socjalnym i wypłaciła zapomogi. Pytanie co z nim było przez te wszystkie lata? Jeżeli był to jaki był jego regulamin? A jeżeli nie to dlaczego skoro firma zatrudniająca powyżej 20 osób musi odprowadzać składki na fundusz. Tak naprawdę nie wiemy co się działo z naszymi pieniędzmi...

@ld

Alma nasza kochana nie dostarczyła wszystkich dokumentów do FGŚP więc wyplaty się niestety opoznią. Czy tam w administracji pracują debile, niedouki chyba tak. Mają nas gdzies. Kiedy wreszcie skończy się ten koszmar, już mam dosc. Nawet nie boją się sądów pracy, nic ich nie rusza. Ale Mazgaj ma to z tyłu, ma wille w Monaco, cygarety i wygląda jak Al Capone.

Wawao
@Alma Bydgoszcz

Dokladnie Fundusz powiedzial jak dzwonilam ze niewidzieli takiej firmy przeciagajacej wszystko !!!

@Wawao

Po prostu ŻENADA. I dziwić się, że ta firma upadnie. Od listopada kiedy mieli na uwadze dwa scenariusze - sanacja lub upadłość i w obydwu przypadkach wiedzieli, że to fundusz będzie musiał wypłacić pracownikom pieniądze nie byli w stanie się przygotować aby poszło to sprawnie. BRAK SŁÓW! Przypomina mi się jak to zawsze było mówione, że jak coś było nie tak to wina pracowników, dyrektorów sklepów a centrala zawsze cacy - kółko wzajemnej adoracji. Kto był w Alma Tower ten wie o co chodzi bo widział co się dzieje - wycieczki co 20 minut na papieroska, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni... Naprawdę życzę aby Mazgaj i jego najbliższa świta kiedyś za ten cały bałagan odpowiedzieli karnie i naprawdę zastanawiam się czy nie napisać w tej sprawie do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry bo nie do pomyślenia jest aby w cywilizowanym państwie prawa byli lepsi i gorsi, równi i równiejsi wobec prawa...

Zostaw merytoryczną opinię o Alma Market - Warszawa

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alma Market?

Kandydaci do pracy w Alma Market napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alma Market