logo Alma Market

Alma Market

Opinie o Alma Market

ld 2017-01-26 19:47
Po prostu ŻENADA. I dziwić się, że ta firma upadnie. Od listopada kiedy mieli na uwadze dwa scenariusze - sanacja lub upadłość i w obydwu przypadkach wiedzieli, że to fundusz będzie musiał wypłacić pracownikom pieniądze nie byli w stanie się przygotować aby poszło to sprawnie. BRAK SŁÓW!
Przypomina mi się jak to zawsze było mówione, że jak coś było nie tak to wina pracowników, dyrektorów sklepów a centrala zawsze cacy - kółko wzajemnej adoracji. Kto był w Alma Tower ten wie o co chodzi bo widział co się dzieje - wycieczki co 20 minut na papieroska, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni...
Naprawdę życzę aby Mazgaj i jego najbliższa świta kiedyś za ten cały bałagan odpowiedzieli karnie i naprawdę zastanawiam się czy nie napisać w tej sprawie do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry bo nie do pomyślenia jest aby w cywilizowanym państwie prawa byli lepsi i gorsi, równi i równiejsi wobec prawa...
pracuś 2017-01-29 22:22
a co robi jacuś placuś i marzenka - królowa?
Gość 2017-01-30 13:42
Czy wykaz sklepów na stronie internetowej Almy jest aktualny? Placówki w Warszawie działają?
euro 2017-01-30 17:09
promenada od środy zamknięta a europlex jutro może zostać zamknięty(zależy od górala i szefa europlexu)
git 2017-01-30 17:13
A co Ci do pani Marzeny??? Od dawna nie pracuje więc jej w to nie mieszaj. Widać za mocno się nie na pracusiowałeś pracusiu bo masz jakieś "wątki" do pani Marzeny.
Dex 2017-01-31 11:31
Tak, broń swój swojego. Tak jak wielmożna pani Klaudia K od klubu konesera, która bała się kontaktu z klientami, kiedy na koniec trzeba było przestać zbijać bąki, a zacząć wywiązywać się z odpowiedzialności za swoją pracę.
ldz 2017-01-31 16:35
Słuchajcie - nie spierajmy się o to co było i kto jaki był bo czasu nie cofniecie. Też bym mogła napisać, że np regionalny bardzo ładnie pożegnał się z nami w Łodzi i po tylu latach pracy dając wypowiedzenia nikomu nie podziękował za współpracę a podobno przy pakowaniu sklepów kazał jednemu z dyrektorów powiedzieć pracownikom, że jak skończą biesiadę(przerwę) to mają wziąć miotły i zamiatać sklep bo nabrudzili...Tego kto jaki był nie zmienicie ale pamiętajcie karma wraca...
Teraz trzeba się skupić na tym aby oddali nam co należne. Czy ktoś ma jakieś info co z tym funduszem, kiedy zaczną wypłacać? Podobno jest obsuwa ponieważ Alma nie dostarczyła wszystkich świadectw pracy i co najlepsze podobno muszą szukać gdzieś w archiwach bo w systemie komputerowym nie mają niektórych...
Gość 2017-01-31 19:19
A kto teraz zajmuje się Klubem Konesera?
Meg 2017-02-01 12:39
Podobno nikt , dzisiaj dzwoniłam do centrali i taka tez otrzymałam odpowiedz . A roszczeń nie ma .
Gość 2017-02-01 23:58
Jak to nie ma roszczeń do Klubu Konesera?
on 2017-02-03 14:09
europlex jeszcze działa z przedłużoną koncesją na alkohol (trochę go mają) i pustymi półkami na spożywce
Gość 2017-02-03 19:55
To towaru z Promenady tam nie dostarczono?
olo 2017-02-06 19:06
może ze 2 dojechały ale ginie wszystko w tych pustych półkach...
Dex 2017-02-07 09:54
W kwestii klubu konesera istnieje problem i to bardzo powazny. Chodzi o baze danych personalnych wraz z telefonami i adresami jego czlonkow, w tym czesci pracownikow (jesli regulamin na to pozwalal, bo nie mam pewnosci). Nie wiadomo co sie z nia stanie (na pewno bedzie gdzies przehandlowana) po ostatecznym wylozeniu sie Almy. Tym powinno zainteresowac sie GIODO. Alma juz udowodnila, ze robi problemy z dostepem do niej i administrowaniem swoimi danymi
ld 2017-02-07 13:27
czy ktoś wie kiedy będą wypłacane pieniądze z fgśp? w zeszłym tygodniu mówili w funduszu ze mozliwe ze beda w tym tygodniu ale jak ministerstwo nie przeleje pieniedzy do 9.2 to beda musieli przeliczac jeszcze raz bo zmieniaja sie srednie pensje krajowe brutto i wtedy znow bedziemy musieli czekac
Pozdrawiam
asd 2017-02-08 11:43
witam, ja dostałem informację, że do 15 marca powinni się wyrobić.
ld 2017-02-08 12:04
czesc. no cyrk doslownie, jednym mowia ze w tym tygodniu wczoraj kolezance ze do konca lutego. teraz ze do 15 marca jak tak dalej pojdzie to do wielkanocy nie dostaniemy. sam nie wiem co robic juz z tym bagnem a Mazgaj pewnie smieje sie z tego bo swoje zgarnal...no ale zeby nie bylo jemu tez jest ciezko
Aa 2017-02-08 12:24
Właśnie dzwoniłam do funduszu. Pani powiedziała, że fundusz do końca tygodnia ma przelać kasę zarządcy a zarządca ma 7 dni na przelanie ich nam na konto. Więc jest nadzieja, że już niedługo dostaniemy to co nam się należy...
KW 2017-02-08 12:35
Witam....Alma potraktowała nas w sposób poniżej krytyki. Mazgaj i jego cała świta powinna za to wszystko odpowiedzieć przed sądem i przed Nami byłymi pracownikami. Jak nam obiecał minister pieniądze z funduszu mieliśmy otrzymać w momencie decyzji o sanacji. Takowa decyzja była i cisza...teraz chcą wycofać się z sanacji i doprowadzić do upadłości a my wciąż czekamy. Tak niby minister był za pracownikami Almy a nic w naszej sprawie się nie zmieniło. Ludzie w dalszym ciągu nie mają pieniędzy, mają długi a niektórzy nadal nie mają pracy.
Gazeta Fakt tak się interesowała Almą ale również sobie darowała temat....pytanie dlaczego? Co się zmieniło? Nie ma w tym wszystkim sensacji prawda? Nikogo nie interesuje fakt iż 2,5tys. Polaków zostało oszukanych przez polską firmę i zniewazonych przez nią?
Do kogo mamy pójść by nam pomógł? Co mamy zrobić by nasz głos został wysłuchany ?
on 2017-02-08 17:51
prokuratura ale w Warszawie
były 2017-02-08 21:22
Trochę to zastanawiające, że fundusz przekazuje nam pieniądz za pośrednictwem zarządcy - przecież przekazaliśmy funduszowi numer konta oraz zgodę na załatwienie formalności z Zusem. Inna sprawa, że ja osobiście nie mam zaufania do firmy i obecnego zarządzającego, skoro widać w jakim kierunku zmierza cała ta sanacja.
Aa 2017-02-09 01:41
Ja nic z funduszem nie załatwialam żadnej zgody też nie dawalam. napisałam tylko to co usłyszałam dzwoniąc do fgśwp w Krakowie. Jak będzie to się okaże... No ale chyba tak w postępowaniu sanacyjnym jest, że to zarządca się zajmuje takimi sprawami..
Xxx 2017-02-10 10:41
Dostał ktoś już PIT?
Alma Bydgoszcz 2017-02-10 16:13
Dzwonilam do FGŚP powiedzieli, że wczoraj pieniądze zostały przelane do Almy, więc mają 7 dni na przelanie nam na konta. Pit jeszcze nie dotarł. Mają czas do końca lutego.
Nick 2017-02-10 16:42
7 dni roboczych czy 'kalendarzowych'? Jeszcze takie pytanie: łaskawcy wyplaca nam calosc tego, co nam sie nalezy (zalegle pensje+odsetki za opoznienie+odprawy)? Czy tylko najbardziej zalegla wyplate? Oczywiscie pod warunkiem, ze znowu nie wykreca jakiegos manewru.
ld 2017-02-10 19:15
wypłacą wszystko pensje + odprawy ale bez odsetek.
bbaaaccc 2017-02-11 21:44
Przepraszam ale czegos nie rozumiem. Jak to jest jest że jedni dostają cokolwiek ( zaliczki) a pozostali nic, czy te obiecanki związane z płatnoscią należnosci w tym miesiącu dotyczy WSZYSTKICH pracowników ALMY, którzy otrzymali wypowiedzenia? Dzieki za odp i pozdrawiam wszystkich wy.....nych :)
były 2017-02-12 10:42
No jeżeli jeszcze tam pracujesz to nie dziwię się że nie rozumiesz. Jako pracujący możesz dostać zaliczkę w wysokości co najwyżej najniższej krajowej na poczet wynagrodzenia. Z funduszu, a nie od pracodawcy dla którego w dalszym ciągu pracujesz. To już powinno dać ci do zrozumienia. Byli pracownicy otrzymają wszystkie zaległości bez odsetek.
Nick 2017-02-12 16:59
A to dlaczego bez odsetek?
? 2017-02-12 17:39
Bo fundusz wypłaca bez odstetek. Jezeli chcesz odsetki to idz do sądu.
klient 2017-02-12 19:42
Witam,

do którego sklepu został przekazany cały towar z warszawskiego Klifa? Było tam dużo towarów użytkowych: drogich kosmetyków a nawet mikserów kuchennych. W Almie w Europleksie ich nie ma.
Aster 2017-02-13 09:43
Europlex robi bardzo smutne wrażenie: puste półki. Nigdy nie było tak źle. Brak pieczywa, ciast, nabiału. Część towarów zbliża się do końca terminu ważności. Co się dzieje? Gdzie kierownik? Czy towar z Pragi nie dotarł? Jedyne stoisko z pełnymi półkami to monopolowe. Czas poprawić zaopatrzenie, tak jak to było w listopadzie, grudniu.
Xxx 2017-02-13 17:55
Ciekawe czy naprawdę wypłaca nam te pieniądze i czy to nie kolejna próba zwodzenia nas...
Były 2017-02-13 19:55
A więc upadłość - osobiście już mnie to nie obchodzi
Niech nam wypłacą kasę z funduszu
ld 2017-02-13 20:17
Dzisiaj dzwoniłem do Almy.
UWAGA - w tym tygodniu wypłacą całość czyli pensje + odprawy i odszkodowania ale tym którzy mieli wypowiedzenia do końca listopada.
Ci, którzy mieli wypowiedzenia do końca grudnia dostaną tylko zaległe pensje bez odszkodowań i odpraw...bo uwaga nas objęła sanacja i 9 lutego zmieniła się średnia pensja brutto.
FGŚP potwierdza tą informację.
Ciekawe ile jest pracowników z wypowiedzeniami do końca grudnia - pewnie większość i ciekawe czy kiedyś zobaczymy naszą kasę.
Kolejny k...a skandal!!
Nawiasem mówiąc dziwne, że jak złożyli wniosek o sanację to czekaliśmy na wyrok sądu prawie 2 miesiące a jak o umorzenie to raptem ile minęło - tydzień i już jest wyrok... Wyprowadzili co chcieli czyli działkę na pilotów i inne sklepy które przejął nowy inwestor i co? Gdzie te 24 mln które obiecał pożyczyć Almie, na pensje by chociaż było a teraz co??? Czemu się temu nie przyjrzy prokuratura????
yyy 2017-02-14 12:38
wow, czyli teoretycznie należnosci powinny sie pojawic do 17-stego...już chyba nikt w to nie wierzy..co chwile cos, kazdy mówi co innego...DRAMAT!
Aaa 2017-02-14 16:54
Zaczęli wypłacać pieniądze. Właśnie na konto dostałam pensje+ odprawę. Sprawdzajcie swoje konta
Były 2017-02-14 17:49
Potwierdzam jest kasa lublin
Świadectwo pracy do 31 października
Jakby normalna wypłata tyle forsy przyszło
Almawawa 2017-02-14 18:07
Ja jeszcze nie mam ;/
Misiek 2017-02-14 21:25
Kasa jest
Częstochowa
aaa 2017-02-14 21:30
Bydgoszcz też dostała całość
monia 2017-02-14 23:52
ja dostalam tylko zaległe wyplaty...brak odprawy i odszkodowania
ld 2017-02-15 08:19
jeżeli mialas wypowiedzenie do 31.12 do podobno dostaniesz pozniej jak uzupelnia wniosek do funduszu...
Aha 2017-02-19 09:46
A przysłali wam PITa?
Ktoś 2017-02-19 16:30
Co nowego w Almie w Europlexie?
agusia almusia 2017-02-20 20:52
Nie przysłali PIT-a, kasy nie przelali bida z nędzą.
ld 2017-02-21 10:32
dostałem pit. jestem z łodzi.
ps. czy ktos wie kiedy beda wyplaty odpraw dla zwolnionych 31.12??
migi 2017-02-23 17:11
Czy Europlex w Warszawie to jeszcze istnieje? Jeśli tak to czym oni tam handlują ? By się wstydzili otwierać drzwi klientom.WSTYD!!!!!!!
Nana 2017-02-25 15:45
Witam serdecznie tez jestem zwolniona pracownica Alma Market ale z dniem 30.04.2017 czy myślicie ze jest szansa ze w terminie dostanę pieniądze? Bo czytając wszystkie newsy o Almie łzy mi leca ze nie ma co liczyć na jakiekolwiek pieniądze
Gość 2017-02-25 16:03
Asortyment w Europlexie jest ograniczony, ale można wybierać wśród szerokiego asortymentu win w ofercie 2 plus 1, kaw, herbat, słodyczy Lidt, makaronów włoskich.
Zostaw swoją opinię o Alma Market - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Alma Market