logo Alma Market

Opinie o Alma Market

on 2017-01-25 12:34
europlex sie pakuje
Alma Bydgoszcz 2017-01-25 21:14
Alma nasza kochana nie dostarczyła wszystkich dokumentów do FGŚP więc wyplaty się niestety opoznią. Czy tam w administracji pracują debile, niedouki chyba tak. Mają nas gdzies. Kiedy wreszcie skończy się ten koszmar, już mam dosc. Nawet nie boją się sądów pracy, nic ich nie rusza. Ale Mazgaj ma to z tyłu, ma wille w Monaco, cygarety i wygląda jak Al Capone.
Wawao 2017-01-26 16:58
Dokladnie Fundusz powiedzial jak dzwonilam ze niewidzieli takiej firmy przeciagajacej wszystko !!!
ld 2017-01-26 19:47
Po prostu ŻENADA. I dziwić się, że ta firma upadnie. Od listopada kiedy mieli na uwadze dwa scenariusze - sanacja lub upadłość i w obydwu przypadkach wiedzieli, że to fundusz będzie musiał wypłacić pracownikom pieniądze nie byli w stanie się przygotować aby poszło to sprawnie. BRAK SŁÓW!
Przypomina mi się jak to zawsze było mówione, że jak coś było nie tak to wina pracowników, dyrektorów sklepów a centrala zawsze cacy - kółko wzajemnej adoracji. Kto był w Alma Tower ten wie o co chodzi bo widział co się dzieje - wycieczki co 20 minut na papieroska, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni...
Naprawdę życzę aby Mazgaj i jego najbliższa świta kiedyś za ten cały bałagan odpowiedzieli karnie i naprawdę zastanawiam się czy nie napisać w tej sprawie do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry bo nie do pomyślenia jest aby w cywilizowanym państwie prawa byli lepsi i gorsi, równi i równiejsi wobec prawa...
pracuś 2017-01-29 22:22
a co robi jacuś placuś i marzenka - królowa?
Gość 2017-01-30 13:42
Czy wykaz sklepów na stronie internetowej Almy jest aktualny? Placówki w Warszawie działają?
euro 2017-01-30 17:09
promenada od środy zamknięta a europlex jutro może zostać zamknięty(zależy od górala i szefa europlexu)
git 2017-01-30 17:13
A co Ci do pani Marzeny??? Od dawna nie pracuje więc jej w to nie mieszaj. Widać za mocno się nie na pracusiowałeś pracusiu bo masz jakieś "wątki" do pani Marzeny.
Dex 2017-01-31 11:31
Tak, broń swój swojego. Tak jak wielmożna pani Klaudia K od klubu konesera, która bała się kontaktu z klientami, kiedy na koniec trzeba było przestać zbijać bąki, a zacząć wywiązywać się z odpowiedzialności za swoją pracę.
ldz 2017-01-31 16:35
Słuchajcie - nie spierajmy się o to co było i kto jaki był bo czasu nie cofniecie. Też bym mogła napisać, że np regionalny bardzo ładnie pożegnał się z nami w Łodzi i po tylu latach pracy dając wypowiedzenia nikomu nie podziękował za współpracę a podobno przy pakowaniu sklepów kazał jednemu z dyrektorów powiedzieć pracownikom, że jak skończą biesiadę(przerwę) to mają wziąć miotły i zamiatać sklep bo nabrudzili...Tego kto jaki był nie zmienicie ale pamiętajcie karma wraca...
Teraz trzeba się skupić na tym aby oddali nam co należne. Czy ktoś ma jakieś info co z tym funduszem, kiedy zaczną wypłacać? Podobno jest obsuwa ponieważ Alma nie dostarczyła wszystkich świadectw pracy i co najlepsze podobno muszą szukać gdzieś w archiwach bo w systemie komputerowym nie mają niektórych...
Gość 2017-01-31 19:19
A kto teraz zajmuje się Klubem Konesera?
Meg 2017-02-01 12:39
Podobno nikt , dzisiaj dzwoniłam do centrali i taka tez otrzymałam odpowiedz . A roszczeń nie ma .
Gość 2017-02-01 23:58
Jak to nie ma roszczeń do Klubu Konesera?
on 2017-02-03 14:09
europlex jeszcze działa z przedłużoną koncesją na alkohol (trochę go mają) i pustymi półkami na spożywce
Gość 2017-02-03 19:55
To towaru z Promenady tam nie dostarczono?
olo 2017-02-06 19:06
może ze 2 dojechały ale ginie wszystko w tych pustych półkach...
Dex 2017-02-07 09:54
W kwestii klubu konesera istnieje problem i to bardzo powazny. Chodzi o baze danych personalnych wraz z telefonami i adresami jego czlonkow, w tym czesci pracownikow (jesli regulamin na to pozwalal, bo nie mam pewnosci). Nie wiadomo co sie z nia stanie (na pewno bedzie gdzies przehandlowana) po ostatecznym wylozeniu sie Almy. Tym powinno zainteresowac sie GIODO. Alma juz udowodnila, ze robi problemy z dostepem do niej i administrowaniem swoimi danymi
ld 2017-02-07 13:27
czy ktoś wie kiedy będą wypłacane pieniądze z fgśp? w zeszłym tygodniu mówili w funduszu ze mozliwe ze beda w tym tygodniu ale jak ministerstwo nie przeleje pieniedzy do 9.2 to beda musieli przeliczac jeszcze raz bo zmieniaja sie srednie pensje krajowe brutto i wtedy znow bedziemy musieli czekac
Pozdrawiam
asd 2017-02-08 11:43
witam, ja dostałem informację, że do 15 marca powinni się wyrobić.
ld 2017-02-08 12:04
czesc. no cyrk doslownie, jednym mowia ze w tym tygodniu wczoraj kolezance ze do konca lutego. teraz ze do 15 marca jak tak dalej pojdzie to do wielkanocy nie dostaniemy. sam nie wiem co robic juz z tym bagnem a Mazgaj pewnie smieje sie z tego bo swoje zgarnal...no ale zeby nie bylo jemu tez jest ciezko
Aa 2017-02-08 12:24
Właśnie dzwoniłam do funduszu. Pani powiedziała, że fundusz do końca tygodnia ma przelać kasę zarządcy a zarządca ma 7 dni na przelanie ich nam na konto. Więc jest nadzieja, że już niedługo dostaniemy to co nam się należy...
KW 2017-02-08 12:35
Witam....Alma potraktowała nas w sposób poniżej krytyki. Mazgaj i jego cała świta powinna za to wszystko odpowiedzieć przed sądem i przed Nami byłymi pracownikami. Jak nam obiecał minister pieniądze z funduszu mieliśmy otrzymać w momencie decyzji o sanacji. Takowa decyzja była i cisza...teraz chcą wycofać się z sanacji i doprowadzić do upadłości a my wciąż czekamy. Tak niby minister był za pracownikami Almy a nic w naszej sprawie się nie zmieniło. Ludzie w dalszym ciągu nie mają pieniędzy, mają długi a niektórzy nadal nie mają pracy.
Gazeta Fakt tak się interesowała Almą ale również sobie darowała temat....pytanie dlaczego? Co się zmieniło? Nie ma w tym wszystkim sensacji prawda? Nikogo nie interesuje fakt iż 2,5tys. Polaków zostało oszukanych przez polską firmę i zniewazonych przez nią?
Do kogo mamy pójść by nam pomógł? Co mamy zrobić by nasz głos został wysłuchany ?
on 2017-02-08 17:51
prokuratura ale w Warszawie
były 2017-02-08 21:22
Trochę to zastanawiające, że fundusz przekazuje nam pieniądz za pośrednictwem zarządcy - przecież przekazaliśmy funduszowi numer konta oraz zgodę na załatwienie formalności z Zusem. Inna sprawa, że ja osobiście nie mam zaufania do firmy i obecnego zarządzającego, skoro widać w jakim kierunku zmierza cała ta sanacja.
Aa 2017-02-09 01:41
Ja nic z funduszem nie załatwialam żadnej zgody też nie dawalam. napisałam tylko to co usłyszałam dzwoniąc do fgśwp w Krakowie. Jak będzie to się okaże... No ale chyba tak w postępowaniu sanacyjnym jest, że to zarządca się zajmuje takimi sprawami..
Xxx 2017-02-10 10:41
Dostał ktoś już PIT?
Alma Bydgoszcz 2017-02-10 16:13
Dzwonilam do FGŚP powiedzieli, że wczoraj pieniądze zostały przelane do Almy, więc mają 7 dni na przelanie nam na konta. Pit jeszcze nie dotarł. Mają czas do końca lutego.
Nick 2017-02-10 16:42
7 dni roboczych czy 'kalendarzowych'? Jeszcze takie pytanie: łaskawcy wyplaca nam calosc tego, co nam sie nalezy (zalegle pensje+odsetki za opoznienie+odprawy)? Czy tylko najbardziej zalegla wyplate? Oczywiscie pod warunkiem, ze znowu nie wykreca jakiegos manewru.
ld 2017-02-10 19:15
wypłacą wszystko pensje + odprawy ale bez odsetek.
bbaaaccc 2017-02-11 21:44
Przepraszam ale czegos nie rozumiem. Jak to jest jest że jedni dostają cokolwiek ( zaliczki) a pozostali nic, czy te obiecanki związane z płatnoscią należnosci w tym miesiącu dotyczy WSZYSTKICH pracowników ALMY, którzy otrzymali wypowiedzenia? Dzieki za odp i pozdrawiam wszystkich wy.....nych :)
były 2017-02-12 10:42
No jeżeli jeszcze tam pracujesz to nie dziwię się że nie rozumiesz. Jako pracujący możesz dostać zaliczkę w wysokości co najwyżej najniższej krajowej na poczet wynagrodzenia. Z funduszu, a nie od pracodawcy dla którego w dalszym ciągu pracujesz. To już powinno dać ci do zrozumienia. Byli pracownicy otrzymają wszystkie zaległości bez odsetek.
Nick 2017-02-12 16:59
A to dlaczego bez odsetek?
? 2017-02-12 17:39
Bo fundusz wypłaca bez odstetek. Jezeli chcesz odsetki to idz do sądu.
klient 2017-02-12 19:42
Witam,

do którego sklepu został przekazany cały towar z warszawskiego Klifa? Było tam dużo towarów użytkowych: drogich kosmetyków a nawet mikserów kuchennych. W Almie w Europleksie ich nie ma.
Aster 2017-02-13 09:43
Europlex robi bardzo smutne wrażenie: puste półki. Nigdy nie było tak źle. Brak pieczywa, ciast, nabiału. Część towarów zbliża się do końca terminu ważności. Co się dzieje? Gdzie kierownik? Czy towar z Pragi nie dotarł? Jedyne stoisko z pełnymi półkami to monopolowe. Czas poprawić zaopatrzenie, tak jak to było w listopadzie, grudniu.
Xxx 2017-02-13 17:55
Ciekawe czy naprawdę wypłaca nam te pieniądze i czy to nie kolejna próba zwodzenia nas...
Były 2017-02-13 19:55
A więc upadłość - osobiście już mnie to nie obchodzi
Niech nam wypłacą kasę z funduszu
ld 2017-02-13 20:17
Dzisiaj dzwoniłem do Almy.
UWAGA - w tym tygodniu wypłacą całość czyli pensje + odprawy i odszkodowania ale tym którzy mieli wypowiedzenia do końca listopada.
Ci, którzy mieli wypowiedzenia do końca grudnia dostaną tylko zaległe pensje bez odszkodowań i odpraw...bo uwaga nas objęła sanacja i 9 lutego zmieniła się średnia pensja brutto.
FGŚP potwierdza tą informację.
Ciekawe ile jest pracowników z wypowiedzeniami do końca grudnia - pewnie większość i ciekawe czy kiedyś zobaczymy naszą kasę.
Kolejny k...a skandal!!
Nawiasem mówiąc dziwne, że jak złożyli wniosek o sanację to czekaliśmy na wyrok sądu prawie 2 miesiące a jak o umorzenie to raptem ile minęło - tydzień i już jest wyrok... Wyprowadzili co chcieli czyli działkę na pilotów i inne sklepy które przejął nowy inwestor i co? Gdzie te 24 mln które obiecał pożyczyć Almie, na pensje by chociaż było a teraz co??? Czemu się temu nie przyjrzy prokuratura????
yyy 2017-02-14 12:38
wow, czyli teoretycznie należnosci powinny sie pojawic do 17-stego...już chyba nikt w to nie wierzy..co chwile cos, kazdy mówi co innego...DRAMAT!
Aaa 2017-02-14 16:54
Zaczęli wypłacać pieniądze. Właśnie na konto dostałam pensje+ odprawę. Sprawdzajcie swoje konta
Były 2017-02-14 17:49
Potwierdzam jest kasa lublin
Świadectwo pracy do 31 października
Jakby normalna wypłata tyle forsy przyszło
Almawawa 2017-02-14 18:07
Ja jeszcze nie mam ;/
Misiek 2017-02-14 21:25
Kasa jest
Częstochowa
aaa 2017-02-14 21:30
Bydgoszcz też dostała całość
monia 2017-02-14 23:52
ja dostalam tylko zaległe wyplaty...brak odprawy i odszkodowania
ld 2017-02-15 08:19
jeżeli mialas wypowiedzenie do 31.12 do podobno dostaniesz pozniej jak uzupelnia wniosek do funduszu...
Aha 2017-02-19 09:46
A przysłali wam PITa?
Ktoś 2017-02-19 16:30
Co nowego w Almie w Europlexie?
agusia almusia 2017-02-20 20:52
Nie przysłali PIT-a, kasy nie przelali bida z nędzą.
ld 2017-02-21 10:32
dostałem pit. jestem z łodzi.
ps. czy ktos wie kiedy beda wyplaty odpraw dla zwolnionych 31.12??
Zostaw swoją opinię o Alma Market - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Alma Market