mucha sj

Mikołów

Opinie o mucha sj

Gruszek 2014-04-19 01:14
Szansa awansu czy rozwoju w tej firmie jest znikoma. Jesteś mechanikiem z wykształcenia to już nim zostaniesz to samo tyczy się lakierników i blacharzy. Jeżeli jesteś dobry w tym co robisz i będziesz pracował sumienie to na pewno dostaniesz lepszą stawkę niż młody mechanik prosto po szkole i praktykach.. z czasem podwyżki też się człowiek doczeka ale szału nie ma. Młodzi mechanicy ok 1600/1800 max na rękę ci co pracują po 8 lat i wyżej ok 2500 chyba, że jest duży przerób to się zarobi nawet do 4 tyś bo i takie wypłaty się zdarzały.. Starzy blacharze i lakiernicy też mają fajne stawki a młodzi chłopcy i pracownicy myjni w granicach 1300/1400 zł. Szału nie ma ale źle też nie ma.
Śmiechu 2014-04-21 17:29
Warto tu nabrać wiedzy i jakiegoś doświadczenia a potem praca za rozsądną kasę już u kogoś innego. 4 tysiące? Taaaaa...
Śmiechu warte? 2014-04-27 14:03
4 tysiące? Nie ma sprawy. Jak stoi dwóch,to mają cztery tysiące, a jak trzech, to nawet sześć tysięcy. Jest tak dobrze, że przez ostatni miesiąc ubyło aż cześciu pracowników. Pewnie nie wiedzieli co z taką kasą robić. A gdzie indziej nie mają już tych problemów.
Są na świecie sprawy, które się nie śniły filozofom.
Dlaczego żaden pracownik z Tychów nie chce pracować w Mikołowie? Bronią się rękami i nogami. A w Mikołowie taki porządek. Ostatnio nawet słupy w piwnicy ponumerowano. Teraz wszyscy wiedzą, że jest ich pięć.
Zielony Krokodyl 2014-05-04 17:25
Corporate Social Responsibility
wq. 2014-05-18 11:22
No jasne. Dwa tysiaki (jak już są) to luksus. Zwłaszcza przy tych cenach w dzisiejszych czasach. Bo w Chinach robią za dolara a na bazarze z tandetą wychodzi się tysiąc trzysta miesięcznie. I wszystko psują inni dilerzy, którzy za to samą płacą (potrafią) pracownikowi trzy i więcej. Chyba już czas najwyższy przestać czekać na te obiecane "lepsze czasy" i poszukać czegoś innego.
benek 2014-05-21 11:48
Pracowałem w tej firmie na tyle długo że mogę powiedzieć nigdy więcej. A co do pieniędzy to dwa tysiące są w porządku ale euro. Osobiście nie znam nikogo kto by się zwolnił z tej firmy i chciał za wszelką cenę do niej wrócić. Po prostu mamy kapitalizm którym rządzą pieniądze ,i tak jak Tomasz M maluje tabelki i liczy każdy grosz tak każdy kto ma fach w ręku powinien zrobić to samo i szukać lepszej roboty której w tej branży nie brakuje ,ale niestety trzeba jej szukać a nie biadolić że jest zle .chyba że jest się nieudacznikiem i w tedy jest ok. ps. Zasada jest jedna jak się z tobą ktoś rozlicza tak cię szanuje.
Kaźmirz budowniczy 2014-06-02 17:04
Precyzyjnie działająca, bezduszna machina, służąca wypaleniu nawet najodporniejszych pracowników, gdzie źródłem wszelkich porażek jest pracownik, a jedynym źródłem sukcesów logo firmy.
kazmirz budowniczy 2014-06-04 12:31
Byly tam takie nieliczne jednostki.
Kacper, przyjazny duszek 2014-06-29 12:12
Exodus trwaaaaaa.....
AbCd... 2014-07-06 23:01
No, znowu odpadło dwóch. To dobrze czy źle?
Benek 2014-07-07 19:40
Po mojemu to świadczy tylko o tym że od czasu kiedy pracowałem w tej firmie nic się nie zmieniło .Rotacja jest taka jak na dworcu PKP w Koluszkach ludzie przychodzą i odchodzą ,tylko myślenie właścicieli firmy jest takie same niereformowalne ,sądzące że do okoła nie ma innych i lepszych firm.
123 2014-07-13 11:39
Jasne, że dobrze. W końcu sobie polepszą.
Nochalec 2014-07-24 22:24
Wszędzie jest tak samo.
U mnie też (branża spożywcza). Firma zajmuje czołowe miejsca w rankingu sieci w różnych kategoriach a zwykły pracownik widzi tylko kolejne dyplomy na ścianach. Chociaż centrala wypłaca kwartalnie z tego tytułu bonusy. To znaczy dla kierowników są koperty, ale nie dla tych co tę pozycję tworzą. Bo oczywiście oni nic nie wypracowują, tylko kierownicy wszystko wykierowują. No przecież. Mogą potem sobie fajny motor za to sprawić albo syna wysłać na studia do Berlina...

"A teraz Naród wypije szampana ustami swego przedstawiciela".
obsługa łopaty 2014-09-07 10:33
Bez sensu. To wy teracie żeby zrobićjakis limit i żeby firma dostała bonusy z centali, a dla was nic z tego ne ma? Nie chce mi sie wierzyć.
były 2014-10-23 14:06
pracowałem tam trochę i z tego co naliczyłem to po przyjściu nowego(starego) dyrektora handlowego zwolniło się około 8-10 osób więc sami sobie odpowiedzcie na pytanie czy ta firma dobrze traktuje swoich pracowników...
gryzoń 2014-12-16 23:22
Pogadajcie sobie. Wyżalcie się. Nic to nie zmieni ale może nie pękniecie. Mądry pracuje juz gdzieś indziej, buahahahahahaha
gaal 2015-01-22 01:06
Witam ponownie, przepraszam, że troche poganiam z odpowiedziom, ale jestem już dwa tygodnie bez pracy i zależy mi na wybraniu tym razem stabilnej i pewnej firmy. Może ktoś polecić mucha sj, czy jednak lepiej poszukać pracy gdzie indziej? Czy macie tutaj jakiś fajny system socjalny i ogólnie dobrą atmosferę?
zagrabaniczny 2015-02-07 22:42
Nie jest ważne jaka firma, byle nie w Polsce. W Polsce rządzi dziewiętnastowieczny kapitalizm nastawiony wyłącznie na zysk dla właściciela firmy. Pracownik w ogóle się nie liczy. Wypali się jeden - zatrudni drugiego. Już teraz Polak pracuje w kraju najwięcej godzin tygodniowo w porównaniu do pracowników ze wszystkich krajów europejskich; ma w nagrodę najniższą jednak pensję - za nim jest jeszcze tylko Bułgar i Rumun. Wydajność mamy średnią europejską - pensje dwukrotnie niższe od tej średniej. Mniej dwa razy niż by to wynikało z tejże wydajności. Na Zachodzie jest kapitalizm społeczny oparty na partnerstwie. Jeden daje kapitał, drugi z niego korzysta i pracuje. Zyskami się dzieli. Ludzie żyją normalnie. Są dobrze opłacani, bo to się po prostu szefom opłaca. Ten pieniądz i tak do nich wróci. Robi to konsumpcja. Nasi życzą sobie takiej u siebie, lecz nic nie robią, by taka sytuacja mogła też tu zaisnieć. Chociaż stać ich na to bez pogorszenia sytuacji firmy, bo to przecież jest wypracowywane, to nie jest dopłacanie do zatrudnionego. On to zwyczajnie wyrabia. I dlatego każdy powinien wyjechać z tego kraju i zacząć życie w normalnym kraju. Tu można pracować sto lat i niczego się nie dorobić.
Optymista 2015-04-21 14:51
Ciekawe jak długo tak pociągną.Już właściciel ucieka w deweloperke.Szukającym pracy tylko powiem - szukajcie innego salonu na start, szkoda czasu i zdrowia.
młody 2015-04-28 11:06
Mam praktyki u muchy w Mikołowie jako elektromechanik poj sam narzekam na to miejsce odkąd zmienili kierownika serwisu i wprowadzili jakies zasady . Praktyke mam tam 3 rok ale szczerze prawie nic mnie tam nie nauczyli , całkiem niedawno zwolnił się pan odpowiedzialny za naukę tego zawodu. Odradzam
cały w ciapki 2015-05-12 21:49
Jasne, że to dobrze. Niech się czegoś nauczą i poszukają potem fajnej roboty. Są firmy, gdzie się płaci dobrze żeby pracownik wolał tam zostać po godzinach niż lecieć na fuchę. I wszystkim się opłaca.
znanynieznanyjm 2015-07-03 10:33
Praktyki u muchy, zależy na kogo trafisz, są tacy mechanicy jak ja ze będziesz się bardzo dużo uczył, są też tacy co będziesz tylko patrzeć i jak dany mechanik dostanie drugie auto to będziesz je robił.. Kiedyś do zadań ucznia dochodziło malowanie bramy, podnośników, dużo sprzątania ale teraz kierownik się zmienił i mu nie wali na łeb tak jak temu poprzedniemu, z mojej perspektywy wygląda ze jest lepiej dla uczniów, zresztą sami mówią ze jest lepiej. Sam zdecyduj zawsze możesz pójść gdzieś indziej
Znanynieznany 2015-09-13 10:53
Bramy itp to robią z reguły uczniowie aczkolwiek z nowym kierownikiem taki obowiązki są rozłożone w czasie i jeśli masz robotę tzn naprawa auta to nie robisz takich rzeczy, jeśli jest luz i nie ma roboty co rzadko się zdarza to może ci powiedzą żebyś coś posprzatal byle nie stać w miejscu, ale nie jest to przesadzone :) W firmie pracuje i wiem co i jak. Pozatym da się zarobić, im więcej zrobisz przerobu to więcej zarobisz, proste i logiczne. Są kursy za który jest jakiś tam większy procent itd ale w Polsce przedewszystkim pracodawca musi zarobić. Idzie trafić dużo gorzej, znam takich co się zwalniali bo znaleźli niby lepsze oferty a potem wracali z podkulonym ogonem bo nie wyszło. Zależy też czego oczekujesz ale powiedzmy jasno nigdzie nie zarobisz tyle co za granicą w tym samym czasie pracy i tej samej wykonanej pracy. Są ludzie co robią tam już ponad 10 lat każdy narzeka a nikt się nie zwalnia a chyba nikt nie jest tak głupi by źle zarabiać i trzymać się rękami i nogami tej roboty, bo jak masz doświadczenie i jesteś dobry to wszędzie coś ogarniesz. Moim zdaniem nie jest źle w tej firmie mi się tam dobrze pracuje, 8 godzin do domu rzadko kiedy proszą byś został dłużej (w awaryjnych sytuacjach) dwie zmiany 7:30-15:30 i 13-20. A najlepiej złóż cv przyjdź na okres próbny i sam oceń bo z praca się nie zenisz. Sory za zwłokę z odpowiedzią ale zapomniałem że coś tu pisałem. Mam nadzieje ze jakoś pomogłem.
pelargonia 2015-09-21 06:31
Ale ty naiwny jesteś.
łukasz 2015-09-30 18:28
Na początku roku próbowałem się zatrudnić w tym pseudosalonie w Tychach jako specjalista do spraw sprzedaży aut. Skończyło się na tym że osoba umawiająca na rozmowe źle podała jej termin(był dokładnie 3 dni wczesniej niż powiedziała przez telefon) i do rozmowy nie doszło. W tym miesiącu zaproponowali pracę sprzedawcy internetowego z czego oczywiście później sie wycofali. Jestem rozczarowany postawą tej hołoty że próbują robić z klienta frajera.
far far away 2015-10-16 21:43
Co tam nowego w firmie słychać? Macie już te obiecane lepsze czasy?
buła 2016-05-12 11:45
działa, działa i to bardzo prężnie, jak na serwis autoryzowany :) Podoba mi się ich rozpiętość w działaniu, widać, że znają się na rzeczy. Szkoda, że na ich stronie nie ma żadnych informacji odnośnie zatrudnienia nowych osób, agentów czy mechaników. :)
Misia 2017-01-19 20:52
No cześć. Mam okazję pracować w tej firmie ale mój znajomy mówił mi, że są tam słabe zarobki. Powiedzcie jak jest naprawdę. Ale tak serio.
AB 2017-01-20 09:25
Misia w jakim dziale będziesz pracować?
Misia 2017-01-21 16:18
Hejka. No powiedzcie co. Bo mogę jeszcze pracować w Lidlu. Jako magazynierka mam tam zagwarantowane po 2 latach pracy 4 tysiące brutto.
dyplomzadyplomem 2017-01-29 12:55
Na magazynie się narobisz a nie zarobisz. To najgorzej opłacany dział. Dużo roboty za friko /robisz za "salon" (doposażenia nowych aut) lub "serwis" (koła, leasingi)/- nic z tego nie ma prócz zajęcia). Generalnie roboty co roku przybywa. Natomiast pensje nawet nie stoją w miejscu tylko się wręcz systematycznie cofają. Ludzie tam mają po piętnaście lat stażu a dostają 3 tysiące brutto. Chyba, że masz iść pracować na salon - tam tak - tam to zarobisz i dwa razy więcej i to netto.
No i masz jeszcze wspomnianego Lidla, wybieraj.
Pelikan 2017-01-31 21:43
No co ty. W lidlu nie będzie mieć tylu dyplomów i nagród co roku do podziwiania. Kto by chciał robić tylko dla kasy.
Kopernik 2017-02-04 17:31
Po co się staracie i wypracowujecie coraz większe zadania skoro wam ciągle płacą tyle samo a nawet i mniej. I co roku te zadania jeszcze podwyższają. I jeszcze, i jeszcze. Gdzie tu logika?
V8 2017-02-05 18:59
Jestem tu zatrudniony już kilka lat i cały czas wywiązuję się z powierzonych mi obowiązków. Będzie poprzeczka postawiona wyżej, będę starał się ją osiągnąć. Ale też nie uśmiecha mi się pracować wyłącznie dla uzyskania wyniku, zrealizowania celu czy dla pokazywanych potem dyplomów. Nie o to chodzi. Dlatego zacząłem rozglądać się za innym salonem. Nie narzekać, działać - to moja dewiza.
Jaroslaw 2017-02-05 19:28
Witam. Jakie place i atmosfera w Tychach na salonie? Widzialem ogloszenie na sprzedaz nowych aut.
Smok Mlekopij 2017-02-07 21:42
To salon samochodowy więc muszą być ogłoszenia o sprzedaży nowych aut. Place są nimi zastawione, jest w czym wybierać, a i atmosfera przy kupnie miła.
Jarosław 2017-02-08 19:49
Chodziło mi o atmosfere w pracy i PŁACE, nie place na samochody :)
RedHead 2017-02-08 20:40
Atmosfera jest spoko, bo ludzie są fajni. Płace? Ja mam co roku mniej. Za innych nie będę się wypowiadać.
Jarosław 2017-02-08 23:09
A co robisz ? Mikolow?
Qaz 2017-02-11 16:59
Wlasnie jaka placa taka praca nie ma co sie juz starac wszystko by chcieli zeby ludzie za darmo im robili abo za obrazek w ramce a sami inwestuja wco sie tylko da
Jaroslaw 2017-02-12 10:53
Jakies konkrety? Jakie stanowiska sa takie zle?
Kazdy cos pisze ale bez konkretow
Hippcio 2017-02-12 12:25
Konkretnie to sobie poszukaj pracę w innej firmie a będziesz zadowolony. Widać, ze na Ciebie też działa magia szyldu. Salon.
Jarosław 2017-02-12 18:46
Piszesz o Tychach, Mikołowie czy wyrażasz całokształt ? Co konkretnie jest tam nie tak? Salon jak salon z tego co widzialem :) Albo sie marka sprzedaje albo nie. Kazda firma rzadzi sie swoimi prawami. Pytanie..
Co jest tam nie tak ? Płaca? Brak rozwoju? Ludzie?
Mleczny 2017-02-16 21:07
Poczytaj sobie wszystko od początku - nic się nie zmieniło, jest nawet gorzej. Po co się pracuje, chyba żeby zarobić. No to nie zarobisz. A jak chcesz tylko robotę to przychodź. Jest pełno.
Jarosław 2017-02-17 18:54
Omg.. Czytanie, czytaniem :) I co mi po tym ?? Czegos nie rozumiem... Nikt nie potrafi wyznać konkretów a prawi tylko złe komentarze.. Pytanie, dlaczego tam pracujecie nadal? Wiadomo też, ze handlowiec a magazynier to dwa rozne stanowiska i płace...

HaHa 2017-03-12 12:57
Każdy gdzieś pracuje. A widziałeś dobrą firmę z której by ludzie sami się zwalniali? To kiedy się przyjmujesz - znowu parę miejsc się zwolniło. Nie męcz już.
zero stresu 2017-03-23 21:42
Nie narzekajcie tylko się rozglądajcie. To już zgoła inne czasy. Firmy czekają i dobrych ludzi przyjmują z otwartymi ramionami. Serio serio. Tylko trzeba się zdecydować...
Niestety 2017-04-03 18:47
Niestety.
Niestety 2017-04-03 18:50
Bingo.
Pop z kropidłem. 2017-04-17 20:47
Bo ty niewierzący człowiek jesteś.
Zostaw swoją opinię o mucha sj - Mikołów
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie mucha sj